Nieuwe Leidse Courant JOHNSON: EINDE LANG NIET IN OORLOG ZICHT Politie op het spoor van roofovervallers Commentaren Geen bommen Hanoi JAMIN Wij blijven vechten in Vietnam Geruchten onderwijzer ontslagen om roman Bruidspaar in Zwitserland Raadsels bij dood van man CA» Wotiwdaf li januari 1967 47ate jaarjanj CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „Stantvastich ii gheblever Abonnementsprijzen p. w. 0,93, p. m. 3,97, p. kw. 11,90 Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur MAASTRICHT Door het sig- heelt verstrekt is bijzonder nuttig ge- nalement dat de kantoorjuffrouw WeHkeetnmeisje wist tijdens de overval J van de Fa. Stegen heeft kun- ontsnappen doordat de man die met nen verstrekken, is de Maas- het Flobert-geweer met geluiddemper trichtse politie op het spoor geko- drie andere aanwezigen neerschoot. ntpf nn hpt mpisip rturfdp tp sehlptpn. men van de roofovervallers die Naar links een ruk naar links gemaakt. Tegen de wens van het partijbe stuur in. zag een aantal jongeren kans het verkiezingsprogram een radicaler inhoud te geven. Evenals op het buitengewoon con gres in Rotterdam ontstond een bot- sing tussen oudere, praktisch inge- j stelde politici en jonge, dogmatisch i denkende socialisten. I Treffend kwam dit tot uiting in de discussie over het amendement de I minimuminkomens sneller te doen stijgen dan het loongemiddeldc. Drs. Roemers noemde dit onmogelijk, on realistisch en in de praktijk niet haalbaar. Hij kreeg geen meerder heid achter zich. Ijl ••-.• De officiële staatsiefoto van het bruidspaar van gisteren met bruidsmeisjes en bruids jonkerouders en Koninklijke gasten. Foto Max Koot. ■fe Melaatsheid uit roeien nog in deze generatie pagina Kernmerk Coronation Streetwild suc ces in Engeland pagina Radio TV maandagavond het kantooi de Fa. Stegen binnenstormden en drie personen beschoten. De 31jarige boekhouder W. Peters, die een stoel naar de bandieten had ge worpen. werd door een kogel uit een Flobert-geweer gedood. Het projectiel doorboorde de hartslagader, waardoor een inwendige bloeding is ontstaan, zo is uit de sectie door dr. Zeldcnrust ge bleken. De firmanten Jef (61) en Jos Stegen (55) werden ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Daar werden de kogels operatief verwijderd. De toestand van beide slachtoffers is thans redelijk, maar zij konden nog niet worden gehoord. De politie, die vele tips heeft binnen gekregen, is ervan overtuigd dat de overvallers Nederlanders zijn en waarschijnlijk uit Maastricht of uit de omgeving» komen. Het signalement dat de kantoorjuffrouw van de Fa. Stegen WASHINGTON De vliegers van Amerikaanse bommenwerpers hebben opdracht gekregen voorlopig geen doelen dicht bij de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi aan te vallen. Amerika zou hiertoe hebben beslo ten wegens berichten over slachtoffers onder de burgerbevolking en schade aan niet-militaire objecten en de pro testen die daarop volgden. Miljoenenvoorraad vlees opgehouden DEN' HAAG Aan de Be giseh-Franse grens staan thans vracht wagens met 400 ton Nederlands v vlees. Totale waarde tussen de twee drie miljoen gulden. De wagens wai ruim voor dc sluiting van de grens maandagavond ter plaatse, maar door de enorme drukte bij dc douane zijn ze abnormaal lang opgehouden. Al meer dan anderhalve dag wachten de vleesexpediteurs nu al zonder te weten waar ze aan toe zijn. Gistermiddag kwam de loe/egginu dat het vlees kon worden ingevoerd als men wist aan te tonen op tijd uit Ne derland te zijn vertrokken. Deze offi- DE BILT In de' afgelopen nachtciële verklaringen werden geprodu- is alleen in Zuid-Limburg de tempe-j ceerd, maar de invoervergunning ratuur nog onder nul gebleven, maar kwam niet af. vanmorgen viel ook daar de dooi in.1 bi Midden-Europa en Frankrijk kwam Inmiddels heeft nu ook Belgie zijn op vele plaatsen nog strenge vorstj Srênzen Depressies Zoals gemeld Schip gestrand Intussen is de luchtdruk boven Scandinavië verder gedaald, vooral in het zuiden, waar een nieuwe depres sie uit de richting IJsland arriveerde. Het front van deze depressie naderde vanmorgen met wat regen en motre gen ons land. Achter dit front wordt met noordwestelijke winden drogere TERSCHELLING De Britse kust- lucht aangevoerd, waarin vannacht raarder Audacity is vanmorgen bij het opklaringen zullen voorkomen. De lichtschip Terschellingerbank aan de temperatuur kan dan in het binnen- land weer tot dicht bij het vriespunt dalen. Bij IJsland is alweer een volgende depressie aangekomen, die evenals zijn voorgangers in de richting van Zuid-Noorwegen trekt. Onder invloed j hiervan zal morgen weer tamelijk zachte en vochtige lucht met aanwak kerende westelijke winden worden i aangevoerd, waarbij ook regen of| motregen zal vallen. De temperatuur zal morgen in het binnenland nog wat hoger worden dan vandaag. WASHINGTON President Johnson gelooft niet in een snel le oplossing van de Vietnamese crisis. In zijn traditionele Staie of the Union-boodschap zei de president gisteravond dat de oorlog „nog meer zal gaan kosten, meer verliezen zal brengen en nog meer smart zal veroorzaken". De Ver. Staten zullen de militaire operaties in Vietnam voortzetten tot de dag waarop de vijand zal hebben begrepen dat de oorlog nog meer zal gaan kosten, aldus de president, die sprak tot het verenigde Congres. Er zullen waarschijnlijk nog meer belastingen omhoog moeten, want het verwachte tekort op de begro- ing bedraagt meer dan 35 miljard gulden. De grootste teleurstelling in 1966 op economisch gebied was de stijging van de rentevoet. De VS zullen al les doen om deze te verlagen. De VS blijven hopen op een ver zoening lussen cle bevolking van communistisch China en de wereld gemeenschap, met inbegrip van sa menwerking op het gebied van de bewapeningscontrole, veiligheid en vooruitgang waarvan het lot van het Chinese volk. evenals van de rest van de wereld, afhangt. Bewapening ,,Wij hebben de plicht de bewape ningswedloop met de Sowjetunie af te zwakken, zowel op bet gebied van de conventionele als niet-convcntio- nele wapens en defensie-systemen". Na het streven naar vrede komt als grootste uitdaging aan de mensheid de wedloop tussen de voedselpro- selproduktie en de bevolkingsgroei. Die wedloop is men nu bezig te ver liezen. Wat de VS zelf betreft kondigde de president aan: een uitgebreid pro gram tot bestrijding van de mis daad. maatregelen tegen luchtveront reiniging, betere behuizing, verdere bestrijding van de rassendiscrimina ..Ik kan u niet beloven dat het ein de van de oorlog dit jaar zal komen of het volgende. Onze tegenstander gelooft nog steeds dat hij langer kan doorvechten dan wij bereid zijn. Wij en onze bondgenoten gaan echter door. Wel zullen wij alle initiatieven van de Ver. Naties of van anderen steunen die kunnen leiden, tot vredesonderhan delingen zonder voorafgaande voor waarden, onverschillig waar en wan neer. Amerika zal ook zelf blijven zoeken naar de grondslagen voor een werkelijke vrede." In zijn toespraak ging de» president niet in op de bombardementen op Noord-Vietnam. Hij beperkte zich tot de woorden ..dat de V.S. hadden geko zen voor een beperkte oorlog in Viet nam om een grotere oorlog te voorko men". Hij zegde het congres nog een rapport toe over Zuidoost-Azië en in het bijzonder over Vietnam. Belastingen (Van een onzer verslaggevers) GAUW (Fr.) De Friese schrijver Trinus Ricmersma zal volgens geruch ten zijn ontslag krijgen als onderwijzer van de christelijke lagere school Een aantal ouders van leerlingen 1 de school zouden zijn gegriefd, door de wijze waarop Riemersma in zijn derde en meest recente roman spreekt over God. Het boek, Minskrotten - rotminsken, (Mensratten - ratmensen), een Friese roman, bevat passages, waarin de au teur zijn gevoelens beschrijft als er een meisje uit zijn klas overlijdt na een verkeersongeluk. Hierin klaagt hij God aan. De geruchten willen dat de ouders het schoolbestuur hebben gedreigd, dat zij hun kinderen thuis zullen houden als de heer Riemersma wordt gehand- Reeds eerder zouden dorpsbewoners aan hun ergernis lucht hebben gegeven door in de Kerstvakantie, toen de au- teur afwezig was, de ruiten van zijnil woning met mest te besmeuren. Trinus jH Riemersma is reeds langer een omstre-j den figuur in Friesland, door zijn beide k vorige romans, waarin vrijmoedig over sexuele en godsdienstige problemen wordt gesproken. niet op het meisje durfde te schieten. Zij vluchtte het magazijn in waar zij enkele mannen waarschuwde. De .toe- geschoten mannen konden echter niets! AwhmwIiAW r, rti-emfallDrc warpn 1 W ZÜRICH Princes Margrier en de heer Pieter van Vollenhoven zijn gister avond tegen acht uur geland op het vliegveld van Zürich in Zwitserland. Vandaar zijn ze gereisd naar het Zwit serse wintersportcentrum Gstaad. Volgens de Volkskrant logeerden zij in de villa van de Nederlandse diplomaat jhr. mr. Van Vredenburch. In deze villa ontmoet ten prinses Beatrix en prins Claus elkaar bij hun eerste serieuze kennismaking. Het is nog niet zeker of prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenhoven in Zwitserland zullen blijven. Mogelijk pre fereren zij een „warmere" huwelijksreis (Canarische eilanden) boven de winter- Geldtas geroofd van pompbediende UTRECHT Een automobilist heeft gistermiddag de geldtas van een pomp bediende geroofd. Er zat een bedrag in van ƒ415.28. Bovendien betaalde de au tomobilist zijn rekening van ƒ27,61 De onbekende automobilist tankte één uur bij de benzinepomp aan de Australiëlaan op het Utrechtse Kanalen eiland. De pompbediende ontdekte dat hij zijn bonboekje was vergeten. Hij ging weer naar binnen om het te halen ep deponeerde, zoals hij in dergelijke gevallen altijd gewend was te doen, de geldtas op de benzinepomp. Toen hij terug kwam waren auto, automobilist en geldtas verdwenen. EXPLOSIE IN GENT GENT In de Gentse gasfabriek is zware schade aangericht door een ont ploffing. die zich gistermiddag, kenne lijk door een defect in een leiding, heeft voorgedaan. In de cabine waar het ruwe gas tot stadsgas wordt omgezet was al eerder een arbeider onwel geworden. Collega's gingen met hem naar de frisse lucht. Toen ze pas verdwenen waren volgde de explosie. De enige arbeider die zich nog in de cabine bevond liep ernstig letsel op. Het was derhalve een geluk dat de ove rigen absent waren. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. confessionele partijen, met naixic op de KVP, te signaleren. Door deze houding brengt ook de PvdA zichzelf in een moeilijke posi tie. Het zal de confessionele partijen zwaar vallen om met een partij, die hen zo krachtig bestreden heeft, tot een compromis te komen. Wanneer de ideologische strijd te fel heeft gewoed, is het denkbaar, dat er iets blijft hangen dat een samengaan bemoeilijkt. Hetzelfde is trouwens van toepassing op de VVD, die zich evenmin onbetuigd laat. Zuiver zakelijk gezien behoeft er nog geen sprake te zijn van een definitieve breuk: een verkiezings program is namelijk nog geen rcgc- ringsprogram. Maar voordat liet zo ver is, zal er nog heel wat water in de PvdA-wijn moeten. engelse snijcaramels van niet duur wel heerlijk TILBURG De dood van een 63-ja- rige bewoner van de Tilburg.se Houtstraat heeft bij politie en justitie argwaan gewekt. De man, bouwvakker J. van de Mierde, woonde in bij zijn dochter en kwam in de nacht van zater dag op zondag laat thuis. De hoofdbe woonster. die om drie uur naar het toilet op de achterplaats ging, vond haar levenloze vader in de tuin. Aanvankelijk meende men met een ongeval te doen te hebben, maar sectie en nader onderzoek hebben uitgewezen dat misdaad niet is uitgesloten. Voor zover bekend had de man geen vijan- AMERSFOORT In een café is van nacht de 51-jarige caféhouder P. van Beek na een ruzietje met een mes neer gestoken. Dc dader, de overspannen 43- jarige A. van de K. is van zijn bed gelicht. Hel Amerikaanse volk zal meer be lastingen moeten gaan betalen om de kosten van de oorlog in Vietnam te I kunnen bestrijden. President John- j son maakte bekend dat de inkom- stenbelasting met zes procent zal worden verhoogd. Dit geldt voor twee jaar of zoveel korter als de oorlog duurt. Hierdoor krijgt de schatkist in het eerste jaar onge veer zestien miljard gulden meer. de machinekamer. De "sleepboten Stor-i Enkele andere belangijke punten uit temelk en Holland gingen op weg. 1 de boodschap van de president zijn: Op de vraag wat cr waar is van de ccn eerlijker dicnstplichtstel- j geruchten, antwoordde de heer S. J. sel. Gerbrandy. secretaris van het school- I bestuur: „De heer Riemersma is niet En over dc Atlantische samenwer-1 ontslagen, en heeft ook geen ontslag king: de NAVO zal een geïntegreerd i gevraagd. Ik kan verder niets zeggen, gemeenschappelijk defensiestelselj omdat mij zwijgplicht is opgelegd." blijven, maar „wij moeten ook uit kijken naar de tijd waarin grotere veiligheid kan worden bereikt door bewapeningscontrole en ontwape ning van andere vormen van prak tische akkoorden". VOOR IEDER DIE J NU EEN NIEUWE BONNEE OPGEEFT.I Gezellige kaars in een DE BILT Vannacht opklaringen, hier en daar mist en in het binnen land temperatuur om het vriespunt. Matige tot zwakke noordwestelijke wind. Morgen overdag half tot zwr.tr I bewolkt met enige regen of motre toenemende wind. In het binnenland iets hogere middagtemperaturen dan vandaag. op 10.22. onder 18.31. op 8.14, onder 16.33; SMYRNA KARPETTEN 170 X 210 van m 200 X 300 van 243 - 330 x 315 van 315 SUPER AXMINSTER: OPRUIMING ENG. AXMINSTER TAPIJT: 366 cm breed van 178- VERZET BOUCLÉ: COUPON'S TRAP- en GANGLOPF.R GORDIJNSTOF JABO-TAPIJT INTERIEURVERZORGING BULTHUIS BOTERMARKT 23 Schoenmakerslunen in verordening? (Van c ie.-economische redactie) DEN HAAG Het dagelijks bestimr van het Bedrijfschap voor de schoenma kerij wil de collectieve arbeidsovereen komsten in het vervolg per verordening laten vaststellen. Dan wijst de cao ook voor de onge- 50 procent niet georganiseerde fing. Het bestuur zal het voorstel 'waarom werkgevers en werknemers nebben ge vraagd) volgende week dinsdag in behan deling nemen. Het is wel de bedoe ling dat de werkgevers- en werknemers organisaties gewoon over nieuwe ar beidsvoorwaarden blijven onderhande len. Het o.vereengekorhene zal dan echter in de vorm van een verordening aan liet schapsbestuur worden voorgelegd. Andere bedrijfschappen kennen ric/.e gang van zaken reeds. Ga.^t Jacobskerk op thuisreis verongelukt LEIDSCHENDAM De heer K. Bant '36) uit Apeldoorn is gisteren op de terugweg van het huwelijk van prinses Margriet bij .de rotonde Leidschcndam om het leven gekomen. De heer Bant. een boswachter van de Koninklijke boswachterij, had in Den Haag de bevestiging van het huwelijk in de Grote kerk bijgewoond. Op de terug weg raakte hij (doordat hij ter plaatse niet goed bekend was) op de verkeerde rijbaan van rijksweg 12. Met een snelheid van tachtig kilometer botste hij op een tegemoetkomende auto. De man overleed ter plaatse. Mevrouw Bant en twee andere inzittenden moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. DORDRECHT Gisteren is in dich te mist op dc Merwedc het tankscheep je Esso 114 door het motorbunkschip Rijnland (966 ton) overvaren. De eni ge opvarende van de Esso 114 de 42 jarige Dordtenaar A. van Vliet wordt vermist. Een bok lichtte later het zwaar beschadigde scheepje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 1