FORMAAT krant van CORONATION STREET WERD GROOT SUCCES Bij jezelf binnenkijken Wim Kans conférence: 4,3 miljoen hoorders DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos WOENSDAG 11 JANUARI 1067 Verrassing I/OOR de kijkers was het een ver- rassing dat prinses Margriet en haar Pieter gisteravond nog eens op het scherm kwamen in een televisie programma, dat de NTS hun ter ere van hun bruiloft aanbood, ook al zat het jonge paar toen al in Zurich. In een eenvoudig praatje over hun culturele belangstelling werd het pro gramma door producer Fred Oster zo geleid, dat er een vrij aardige variatie ontstond. Prinses Margriet vertelde dat haar eerste uitgangetje met Pieter het bezoeken van een klassiek concert betrof en het tweede het bijwonen ran een uitvoering van de Mattheus Passion. Ook vertelde zij, meer voor klassiek dan voor modern toneel te voelen, al heeft zij dat toch wel enkele malen gezien. Van cabaret houdt zij ook en zij heeft een paar maal een voorstelling rati Toon Hermans bijgewoond. Zijn scène over „het protocol" was haar het best bevallen. Van het klassieke toneel koos zij een fragment uit de afscheids- voorstelling van Albert van Dalsum in „King Lear" en uit de televisieuitzen ding van de Mattheus een „solo met koor". Het programma begon met een be zoekje aan de zeevaartschool in Den Helder, daarna zong Liesbeth List een liedje. Eveneens per film trad de Dutch Swing College Band op, omdat Pieter daar eens op 14-jarige leeftijd een keertje piano had mogen spelen. Via het toneel ging men naar Toon Hermans en besloten werd met een solo van de alt Aafje Heynis uit de Mattheus Passion. Gesprek en opnamen waren smaak vol gemonteerd, zodat het voor de kij kers een prettig uur met elck wat wils" werd. Daarna vertoonde de NTS nog een documentaire over de ontwik keling van de koopvaardij, waarbij goed gebruik werd gemaakt van oude prenten, tekeningen, foto's, oude en nieuwe journaal films. De avond begon met een samenvat ting van de huwelijksreportage, na een korte toespraak van de mi ni ster-president, direct gevolgd door een nog meer gecomprimeerd beeld- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wat u van avond van de VARA in eerste af levering op Ned. 2 krijgt te zien is een geweldige succesproduktie van de Britse commerciële tele visie, die daar al zes afleveringen per week en waarvoor een belang stelling bestaat gelijk aan die in Nederland destijds voor „De fa milie Doorsnee". aiica etiifc was aiwi uij Het is de geschiedenis van een naar binnen keken... ze begonnen al volksstraat en zijn bewoners.' waarin dan deze, dan gene de voornaamste rol speelt. van eikaars bestaan af, ze steunen elkaar in slechte tijden, feesten sa men, lijden samen bij stakingen of andere dumpings. „Zo'n straat, met zulke mensen hebben we tot leven gebracht", zegt produ cer Harry Kershaw, die midden in zo'n buurt woont om er alles van te kunnen proeven. „Ja, we waren eerst wel bang voor kritiek juist van kij kers die zelf zo leven en wonen, maar we hebben het tegendeel erva ren: de serie is geweldig ingeslagen, de mensen kregen het gevoel alsof alles echt was. alsof ze bij zichzelf Zeker het is volop Engels en het wordt ook in de Engelse versie met onderti- j teling uitgezonden. Of en hoe het in j Nederland zal aanslaan dient nog te- worden afgewacht Eén bepaalde at-; tractie zullen wij al kijkend missen: we zullen niet onszelf en onze landsaard herkennen in de talloze ge beurtenissen die allemaal hier en daar op elkaar inhaken en dat doet de Britse kijker wél. Coronation Street is wel precies nage bouwd in de Granadastudio's in Man chester, maar toch gelijk aan duizen den van die grauwe armoestraten, die in Noord - Engeland bij de vleet in hele blokken zijn te vinden. Hier huist de met de handen werkende klasse, maar de gemiddelde leeftijd is er nogal hoog, omdat de jonge mensen genoeg krijgen van derge lijke buurten, terwijl de ouderen er als het ware aan vastgeklonken zit ten. Ze zijn er geboren, hun ouders en grootouders woonden er, de mensen leven dicht op elkaar, weten alles Figuur-puzzel gauw mee te leven, ronduit te gelo ven in de werkelijkheid van de straat en haar bewoners... toen er eens een huis lccgkwam stroomden de brieven toe met vragen, het te mogen huren!" „In de eerste tijd was het erg moei lijk", vertelt Kershaw verder, „we moesten de serie geloofwaardig ma ken en konden dus niet beginnen met er allerlei bekende acteurs in te' zetten. We hebben daarom jonge ac teurs en actrices bij elkaar gezocht uit het hele land, beginners die nog niet aan de slag waren en ouderen, die nog nooit op televisie waren ge weest. Met deze twee afleveringen per week kunnen ze niets anders er bij doen en dus blijven ze „onze" straatbewoners..." Kijkend Engeland heeft „Coronation Street" sinds zes jaar volledig geac cepteerd. Kershaw kan er nniet aan denken, er nu eens mee te stoppen: een publiek van zeker 26 miljoen zou er zijn vrienden mee kwijtraken. Wat de vertoning in Nederland betreft, dat zal even moeten wennen. Het duurt een poosje, eer u alle straatbe woners „kent" en hun relatie tot el kaar begrijpt. Maar intussen zijn hun avonturen boeiend genoeg om cr telkens met plezier naar te kijken, geloven we. U moet maar eens zien, vanavond. Wie weet, worden de buurtbewoners ook voor ons eenmaal goede beken- De minister en de programma's het NTS-journaal. Dit wel ten overvloede want binnen een kwar- J-J hoeveelheid tier zag men nu dezelfde beelden te-:2-3 wilddwf rug. Maar op zo n dag krijgen veleySam (Va e radio- en tv-redactie) kijkers er niet gauw genoeg van. GEREFORMEERDEN SPANDEN KROON MET 71 PROCENT 36 solo uitvoering 45 strijkzwavelhoutje j 56 pookijzer j Bij juiste oplossing leest men ii I dikomrande hokjes de naam van een plaats in Utrecht. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. brits, 5. palei. 10. ei, 11. Roermond, 13. raai, 15. ge, 16. Kort- I gene. 20. are, 22. eel, 23. alt. 25, gelei, j 26 ander, 27 ene, 28. non, 30. ene, 31 I dimensie, 34. ei, 35. Elia, 37. Zevenaar. 41. da. 42. Erato, 43. Assen, j Vertikaal: 1. Berlage, 2. Ria. 3. trio, 4. s.o., 5. pr, 6. amie, 7. L.O., 8. Engelen, 9 Ide, 12. Este, 14. akelei, 17. reirn glans, 19. nadeel, 21. rendier, 24. tre paan. 29. onna, 32 moet, 33. Iers, Eze, 36. Ide, 38. v.a., 39. no, 40. Aa. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wim Kan heeft op Oudejaarsavond een luisterpu bliek van 4.300.000 personen ouder dan 15 jaar gehad en daarmee heeft hij een record aan belang stelling genoten lezen we in het programmablad van de VARA, dat deze week zal verschijnen. In- tomart heeft het uitgemaakt. Het waarderingscijfer lag" bij zonder hoog, nl. op 8,6, hetgeen „zeer goed" betekent. Het is altijd interessant, zo'n opi nierapport eens nader te bekijken, het levert telkens weer verrassende inzichten op. Zo'n kleine vier e half miljoen luisteraars betekent 54 pet. van het totale hoordersdom en als men weet dat er tegenwoordig avonds gemiddeld niet meer dan pet. van de toestelbezitters aan de radio zitten, is dat wel heel buitenge woon geweest. Een licht grammofoon- platenprogramma, uitgezonden op een tijdstip dat er geen televisie is, haalt ten hoogste 25 pet en dus is Wim Kan er in geslaagd massa's mensen aan de radio te zetten, ter wijl er op twee zenders tv was te zien. Het rapport meldt verder dat onder de luisteraars 52 pet. van alle tv-toestelbezitters waren en 71 pet. van degenen die alleen een radio-apparaat hebben. Wie niet luisterden waren voorname lijk bezitters van tv-toestellen waarop men Duitsland en België kan ontvan gen: deze lieten de buitenlandse kijk- programma's prevaleren, misschien met in het achterhoofd de gedachte „wij horen de herhaling wel". Hiermee hangt samen, zegt de con-| clusie van het rapport, de verhou-1 dingsgewijs geringe belangstelling uitj r.k.-kringen. Naar godsdienst gemeten i telde men slechts 43 pet. rooms-katho- j Heken tegen 58 pet. hervormden, en 62 pet. buitenkerkelijken, maar de gerefor meerden spanden de kroon met 71 pet. Ook opgesplitst naar het lezen van kranten stonden de abonnees op prot. chr. bladen met 70 pet. hoog genoteerd, en qua politieke richting ingedeeld tel de men 75 pet. VVD. 73 AR en 67 CHU tegen 42 pet. KVP. Maken opinie-peilingen betreffende het volgen van radio- of televisiepro- gramma's meestal uit dat er in de lage- i schuldige te maken. Het gaat hierbij re opleidingsniveau's de meeste be-1 voornamelijk om personen die al i an as telling bestaat, ditmaal was het) juist andersom: de luisterdichtheid der degenen die middelbare of hogere! schoolopleiding hadden gevolgd be droeg 75 pet. tegen 45 pet. onder de groep die alleen lager onderwijs heeft genoten. Hieruit blijkt wei, dat Wim Kan zich een goede plaats heeft veroverd bij het intellectuele publiek, terwijl zijn hu mor minder aansluit bij het grote pu bliek dat dol is op ongecompliceerd amusement. Opmerkelijk is echter, dat de waar deringscijfers bij alle groepen weinig uiteen lopen: slechts 1 pet gaf een 5 (bijna voldoende), 2 pet. een 6 (voldoen de), 4 pet. had geen oordeel en 93 pet. gaf cijfers van 8 tot 10. Wim Kan zo wel als de VARA kunnen, dunkt ons. tevreden zijn. Prof. Pompe: Verhoren soms laakbaar UTRECHT De politie handelt bij het afnemen van verhoren niet altijd in overeenstemming met de beroepsethiek. Dit zegt prof. dr. W. P. J. Pompe. hoog leraar in het strafrecht in Utrecht, in het algemeen politieblad. Volgens prof. Pompe gebeurt het dat de politie een verdachte prest te beken nen door te zeggen dat getuigen hem op de plaats van de misdaad hebben ge zien. terwijl dit helemaal niet het geval i die door een n_ dergelijke behandeling zich minderwaar- I dig gaan voelen. Toneelstuk over drama-Kennedy stuit op verzet NEW YORK „Macbird", een toneelspel van de Amerikaanse Bar bara Garson, waarin president John son verantwoordelijk wordt gesteld voor de moord op Kennedy, haalt waarschijnlijk niet de voor 8 februari aangekondigde première. Uitgever Jay Rosenblatt heeft ge weigerd, het programma te drukken. 18.15 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de P.v.d.A. 18.30 Nederlandse ar tiesten op de plaat. 19.05 Dansmuziek- 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. radio- feuilleton. 20 j0 Ik loop door het lar.d. licht pro- Kramma. 21.05 Musical- melo dieën. 21.35 Bëkende Nederlan- Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Radio Jazz Magazine. 23.25 Stereo: Instrumentaal ensemble. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van Het Leger des Hells. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 20.35 Stereo: Radio Filharmo: nlsch orkest en solist. 21.15 Gesprekken met Surinamers en Antillianen. 21.30 Oor-zaker- progi 2.15 A- 22.30 Nieuws? 22e40kGees te li] ko 1 GRAMMFOONPLATENPR- OGRAMMA DRAADOMROEP VAI» verside: Manhattan spiritual: Mea^ culpa: d!'An^.: m^yr.' marche nuptiale: Si je n' plus- ga e est 1 amour. La palo- loj: Doce cascabeles: Apambi- 'na-politanisclu usique a Papa: Serenade TELEVISIE VANAVOND STF.R18.55 SOC.UTERA: 19.3' VPRO: 20.30 Beeldvers Finland. 20.55 Opinies i Journaal. VARA: fhebbers. 21.40 Klassieke ka- :rmuziek. NTS: 22.15 Jour- telgië. Nederlands progr., ka- ichte eram VPRO dag. AVRO 8.00 NWS. 8.10 A< 8 15 Lichte gram <8.30-8.35 I groentemani. 8.50 Morgcnwi ding. 9.00 Stereo: Mod. orkes muz. 9.35 Waterst. 9.40 Lich gram. voor oudere luist. 10. Voor de kleuters 10.10 Ar- beldsvit. (gr.i. <11.00-11.02 NWS). 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsol. 12.27 Med. t.b.v land- en tuinbouw 12.30 Lich te orkestmuz. <opn). 12.51 Draaiorgelklanken <gr>. 13.00 Nws. 13.10 Joum. en beursber. 13.30 Mannenkoor. 14.00 Bei- Mcd. 7.15 Licht< 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Omroepork. 'opn). 10.40 School radio. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Mensen geloven. Voor de vrouw. 14.15 Pianoreci tal. TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag: muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw. NCRV: 15.45 Stereo: Klass. kamermuz <gr) 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Lichte gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Nederlandse liede ren en -liedjes. 17.30 Stereo: Licht instrum. kwartet. 17.50 Stereo: Meisjeskoor met instrum. sextet. 18 10 Sport- rubr. '8.30 Voor de twintigers. FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws 9.02 Lichte vokale muziekjes 10.00 Nws. 10.02 Dixielandmu- ziek. 10.30 Nieuwe langspeelpl. 11.02 Lichte 13.02 Top Twintig. 14.00 14.02 Instrum. allerlei. KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Sportprogr. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienermagazine. 17.00 Vws. 17.02 Act 17.05-18.00 Ver- Iglë. Nederlands progT. 2 en 10. 14.05-15.10 School televisie. HILVERSUM In een hoofdartikel van de deze week tc verschijnen Om- roepgids van dc NCRV vertolkt perschef B. Buddingh' de mening van zijn omroep aangaande een zinsnede in de „Tuehtbepaling", voorkomende in het ontwerp omroepwet. Hierin wordt dc minister het recht toegekend radio of tv-medewerkers die „deze wet met zijn bepalingen en voorschriften" over treden, voor een door hem te bepalen termijn van het meewerken aan uitzen dingen uit tc sluiten. De heer Buddingh' zegt dat deze zinsnede tekort doet aan de verant woordelijkheid voor de inhoud van pro gramma's welke de uitzendende instan tie volgens artikel 10 van de wet draagt. Al zeggen de ministers in hun Memo rie van Antwoord „tegen de „zeer vele Kamerleden" die over deze passage vie len, „dat de bepaling bijna nooit wordt toegepast hoewel zij al van 1947 af bestaat", toch is er, aldus NCRV's perschef, in de jongste tv-geschiedenis al een sprekend voorbeeld aan te wij zen, nl. dat, waarbij in 1963 de over heid dreigde met ingrijpen, wanneer de KRO een interview met Bidault zou uitzenden. Het interpreteren van begrippen als veiligheid van de staat, dc openbare orde en goede zeden is, geen politieke, maar een rechterlijke aangelegenheid cn wanneer men een minister een der gelijke bevoegdheid geeft loopt mer gewild het gevaar dat de vrijheid meningsuiting binnen het politieke krachtveld wordt getrokken en de deur naar de censuur op een kier wordt ge zet. De onafhankelijke rechter moet uit maken of er grenzen zijn overschreden en dan zijn de omroepen zelf wel in staat, de rechtelijke uitspraak in be leidsmaatregelen te vertalen, aldus de heer Buddingh' in het hoofdartikel. Nieuw directielid voor de VPRO (Van onze radio cn tvredactie) HILVERSUM Met de benoeming van de heer A. J. Mulder heeft de VPRO voorzien in de vacature van mr. A. A. Bakker, economisch directeur, die ontslag heeft genomen om een werkkring buiten de omroep te aan vaarden De heer Mulder is onlangs terugge keerd uit Canada, waar hij in Ottawa lid was van de directie van de Cana dese omroep CBC. Loudi Nijhoff en Lex Goudsmit (die op het ogenblik zulke triomfen viert in ,Anatefka') spelen als leden van de Toneelgroep Studio vanavond voor de VPRO- televisie de dialoog-eenakter „Eduard en Agrippien" van de Franse schrijver René de Obaldia. In dit spel treedt Elsje Scherjon ongezien op als „de huilende baby van hiernaast". De twee eenakters van Obaldia welke „Studio" voor de VPRO-uitzending heeft gemaakt, vormen een deel van de Jmpromptu's" welke dit ensemble vorig seizoen op repertoire had. „Eduard en Agrippien is een beetje absurdistisch, maar de discussie tussen het tweetal-in-bed is haar scherp en geestig. met Elsje Scherjon VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VPRO 7.00 uur concert voor jonge mensen (Amerikaanse 8.30 uur beeldverslag over Finland door Dick Ver kijk. 8.55 uur opinieprogramma „Ja, nee, geen m'ening". 9.45 uur Jacques Debronckart zingt. 10.15 uur twee eenakters van Obaldia. Ned. 2 VARA 8.05 uur Coronation Street, eerste aflevering van een nieuwe Engelse strip. 8.55 uur Achter het Nieuws. 9.20 uur BBC-film over gewone vogeltjes. 9.40 uur het duo Herman Salomon-Maria Stroo in Sonate in G van Beethoven. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in' Loeren aan de Hor. 8.50 uur Dorus aan 't woord. 9.35 uur jongelui nemen „iemand" onder vragen- 10.55 uur Radio-jazzmagazine. 11.25 uur ensemble Benedetto Marcello concerteert (stereo). Hilversum II NCRV 8.35 uur Radio Filharmonisch orkest speelt werken van Bartók en Ravel. 9.30 uur amusementsprogramma Oor-zaken. 10.40 uur geestelijke liederen. 11.45 uur nieuwe platen. door „Zover is het nog niet. Ik voel me eerder op vrijersvoeten. Dan draag je ook de .boodschappenmand en gewoonlijk veeg je dan ook de straat dat ze zich niet aan een steentje zullen stoten." „Dat kan wel zo zijn", meesmuilt Krebbe. „Ik denk dat jullie nog over iets willen praten. Kom er dan in." Hij gaat hen voor, achterom het huis, naar de woonkeu ken. Margriet heeft het toch drukker met klanten dan Leda dacht. Dat is voor een deel jongvolk van de overkant, dat, sinds de geschiedenis met de nachtuil is voorgevallen, ineeng bar nieuwsgierig is geworden naar het eiland. En nu het weer zacht is en windstil, roeien ze naar de steiger, waar zë blijven hangen met een zak pinda's, die ze tot Jans ergernis voor de winkel staan leeg te eten. „Ga zitten", nodigt hij, en wijst Leda de grote stoel aan waarin hijzelf gewoonlijk zit als het avond is. Maar dan gebeurt er iets met haar. Jan heeft nooit gezien dat ze zulke grote ogen had. En Jord zeker ook niet, want hij komt dichterbij. Ze is dan al bij de schouw en pakt met beide handen het voetstuk waarop de vrouwenkop staat. „Jan", zegt ze, en haar stem heeft een vreemde hese klank. „Jan, hoe kom je daaraan?" Ze tilt de kop van de schouw op de tafel, zet hem neer, draait hem om en daarbij praat ze voortdurend, half in zichzelf, maar toch luid genoeg, dat de mannen het kunnen verstaan. „Hoe kan dat...? Dat is onmogelijk... De cassette van de bark." En ineens schreeuwt ze bijna en ze lacht zo, dat Jord er akelig van wordt, alsof haar verstand plotseling in de war „Jan, Jan Krebbe, hoe kom jij daaraan?" Ze pakt hem bij zijn kiel. „Hoe kom jij daaraan, en waarom staat het hier, bij jou op de schouw? Dat is de bark, de gouden bark..." „Kom nou!" Jan weet niet wat hij ermee aan moet. De kop, die hij ergens heeft gekocht, hij weet niet eens meer precies waar. En dat vreemde voetstuk, waar hij al dadelijk toen hij thuiskwam met Jord naar gekeken heeft. En Mar griet zei ook dat het er niet bij paste. „Waar heb je de bark vandaan, Jan Krebbe?" Leda vertrouwt hem niet, ze heeft nooit sympathie voor hem gehad. Jan Krebbe weet dat, maar als ze hem van diefstal verdenkt.... Zijn stem is niet erg vriendelijk als hij vertelt hoe hij eraan gekomen is. Leda gelooft hem maar half, dat ziet hij aan haar gezicht. „Sla die kop eraf, Jord!" Ze gebiedt het. „Ja maar," aarzelt Jord, „weet jé het nu wel zeker...?" „Ik weet het zeker... gauw, anders haal ik de politie." „Je denkt toch niet dat ik die bark..." Jan stottert van kwaadheid, „...dat ik die ellendige bark... de onzin.... wat heb ik ermee te maken? Ik ga ervandoor... vandaag nog... wat denken jullie wel?" Hij hoeft niet ver te lopen om een ijzeren hamer, die in de opslagplaats naast de keuken staat, te grijpen. Met één slag zal het hele ding in puin liggen. Maar als hij wil slaan, grijpt Leda zijn arm. „Niet de bark..." Ze hijgt naar adem. Jord ziet dat ze opgewonden is. Hij heeft haar nog nooit zo gezien. Als hij haar de hamer wil afnemen, duwt ze hem op zij en dan met één goed gerichte slag ligt de vrouwenkop in splinters. Het voetstuk is niet geraakt. En dan is het bijna akelig te zien hoe haar vingers bezig, zijn om het laatste stukje marmer los te krijgen. Ze zien dat de kop erop gelijmd was en eronder, precies in het midden van wat ze als voetstuk hebben gezien, is een kleine metalen cirkel. Leda drukt erop. op een bepaalde manier en.Jord en Jan steken hun hoofden naar voren omdat ze niet geloven wat ze zien... het deksel gaat naar boven en binnenin ligt de bark. De gouden bark, waar Mei Hansbert naar zocht, waarover een proces gevoerd is tegen de reder Thiesen, jaren geleden. - Maar er was geen enkel bewijs dat Thiesen de bark zou hebben meegenomen op de dag dat Albert Hansbert, na een gesprek mét Thiesen,1 dood op zijn kantoor gevonden, «werd. Voorzichtig, heel voorzichtig, terwijl de tranen langs li^ar gezicht rollen, tilt Leda het kostbare stuk uit het kistje en dan drukt ze weer even tegen de zijkant en ze zien het dek van de bark naar boven gaan. Er ligt niets in. Jan Krebbe begrijpt er niets van. Hij kent de geschiedenis van de bark, maar dat die in zijn kast en op zijn schouw heeft gestaan, nee, dat is niet te geloven. Ik trek erop uit, barst hij los. Vandaag nog! Ik zal de vent zoeken, van wie ik het ding heb gekocht Het is natuurlijk gestolen. Ze hebben niet geweten hoe ze het open moesten krijgen en er toen maar een kop op gelijmd. (Wordt vervolgd) V is LAS VEGAS Dwight Rounds heeft fJOUt! goud laten ver gulden. Op het parkeerterrein van een hotel had hij eens zo'n gouden auto gezien en hij was er zo weg van dat hij het aanbod van de eigenaar accepteerde om zijn eigen auto een zelfde behandeling te laten ondergaan. Kosten: veertig duizend gulden, waardoor de totale waarde van de auto op driehonderd duizend gulden is gekomen. Daarvoor heeft hij nu 24 karaats gouden koplampen, nummerplaten deurknoppen en randen van achter lichten. Bovendien glinstert het dash- bord en de versnellingshandel hem nu ook tegemoet. De passagiers achterin beschikken over een tv in een gouden kast en eeiP^ bar van dit edele metaal. Zelfs de monteurs kunnen in het vervolg van al dit geflonker meege nieten. want ook de oliepeilstok, de dop van de benzinetank en de radia-^ teur zijn niet vergeten. LUXEMBURG De dienstplicht in 11800 dienstplichtigen en 500 vrijwilli- Luxemburg zal worden afgeschaft, gers in Navoverband. Men denkt het heeft minister-president Werner be- met een achthonderd beroepsmilitairen kend gemaakt. Het land heeft thans i te kunnen redden. Werner maakte in het parlement, waar hij deze medede-,,., ling deed, bekend dat met de Navo na,--, der over de toekomst van de strijd macht zal worden overlegd. SUKKELTJE EN BRUUNKE 47. „Nu moeten we zo langzamerhand wel in de buurt van de rivier zijn" zegt Stikkeltje. „Laten we eerst de chocolaadjes op eten" stelt Bruunke voor; ze gaan op zitten op het mos, dat nog erg vochtig is Bruunke probeert zijn rug te bekijken, als ze opgestaan zijn, hij is zo kleverig, want de suiker

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 15