TV NTS: GEEN VOETBAL BIJ SLUIKRECLAME RADIO en Sleentje in omroepvijver Realisatie Europese graanmarkt op 1 juli Halve muis in pap van wethouder DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos 5} 7 DONDERDAG 5 JANUARI 1967 Ontmoeting Dukla- Ajax niet op tv? Zendtijd voor alle politieke partijen (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De omroepvijver werd gisteren weer danig beroerd door het steentje, dat een Amsterdams och tendblad er in liet vallen met een beschuldiging aan het adres van de VA RA, als zou deze „de radio-overeen komst voor verkiezingsavond" eigen machtig en onrechtmatig doorbreken, door naast het NRU-programma op Hil versum I en eigen verkiezingsuitzen ding op Hilversum II, naar smaak ge kleurd, voor te bereiden. De NRU liet ons onmiddellijk weten, dat dit bericht „baarlijke onzin" in hield en de VARA zei: „Ach welnee, we doen niks bijzonders!" Het is tot nu toe zo gegaan, dat we altijd op Hilversum I en II volledig naast elkaar lopende, gekleurde radio verslagen kregen op de avond van een verkiezingsdag. Immers valt zo'n dag steeds op woensdag en dan zijn van oudsher NCRV en VARA aan de beurt. De VARA zegt, altijd te hebben willen samenwerken, maar daarvan wilde NCRV's toenmalige programmaleider Gerard Hoek nooit van weten. De NCRV behield zich het recht voor eigen verslagen en commentaren te brengen van protestants christelijk oog punt uit, de VARA schiep dan de socia listische tegenhanger, terwijl op de tele visie de NTS zich „algemeen" hield in de berichtgeving. Nu zijn er echter enkele zaken veran derd, o.a. is er een speciaal NRU-pro gramma ontstaan, en NCRV noch VA RA hebben er in het minst bezwaar tegen, dat alle omroepen nu samenwer ken aan één groot programma op ver kiezingsavond, dat om 7 uur zal begin nen en tot na middernacht voortduren. Er gaan 18 verslaggevers van de geza menlijke omroepen op stap voor actue le berichten, er zullen gesprekken wor den gehouden met politici enz. De VARA zit die avond echter op Hilversum II en het is ondenkbaar, dat zij dan niets zou doen voor luisteraars, die geen zin hebben in een hele avond verkiezingsuitslagen met toebehoren. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS-top was aan het woord tqdens het giste-1 zelfde regeling afkomen: de NRUf had daarvan nog geen mededeling van overheidswege ontvangen, maar| indien deze komt, zal zij eenzelfde i indeling maken. fouten zijn gemaakt en misverstan den gewekt, maar er bestaat wel be grip en zo zal Koen Verhoef wel weer terugkeren in het team dat de NTS-sport verzorgt. ren gehouden maandelijkse P"S" o ma|t,idrr CjrH Enke,„r wl]dc Een ander nieuwtje: de uitrending v.n informatie uur van de Ned. Tele-1 n*g u-rugkomen op de kwestie van de Olympische Spelen i„ 1968 gaat visie Stichting. Voorzitter E. A. Schüttenhelm deelde mede, dat de regering zojuist had bepaald dat alle aan de verkiezingen deel nemende partijen tweemaal tien minuten tv-uitzendtjjd zullen krijgen en wel eenmaal op Ned. 1 en eenmaal op Ned. 2. Dat zal gebeuren in drie weken tijds, op elke dag behalve zaterdags en zondags, van 23 januari tot en met 10 februari. Uitzendtijden: op Ned. I 8.20 tot 8.30 en op Ned. 2 7.50 tot 8 uur. Er is geloot om de plaatsen, maar aangezien de regering alles nog moet goedkeuren wordt de uitslag van de loting nog even geheim gehouden. Er doen 16 partijen mee aan de verkie zingen, maar de SGP zal van het recht van uitzenden geen gebruik ma ken (zij is tegen televisie) en dus ii men op 15 dagen rond. Voor de radio zal waarschijnlijk een- Overeengekomen is dus, dat de VA RA die avond voornamelijk lichte mu ziek zal uitzenden met elk uur thermo meterstanden en een kort commentaar, verder niet. Hier zit dus geen enkele schending van een overeenkomst, laat staan het met voeten treden van overheidsvoor schriften (zoals het dagbladbericht sug gereerde) in. de Indonesische reportage, die c half ton heeft gekost en waarover de Tweede Kamer vragen zijn gesteld naar aanleiding van het feit, dat het NTS-journaal niet directe berichtgeving door het bij het proces tegen dr. Soebandrio aanwezi ge filmteam verstrekt. De NTS heeft enige tijd geleden al ver klaard, dat zij geen directe berichtge ving nodig had, omdat zij die sneller uit andere bronnen ontvangt voor het journaal, maar dat zij het team had uitgezonden voor achtergrondin formatie ten bate van een of twee documentaires, waarvan men op 18 januari zal kunnen kennisnemen (mo gelijk komt er nog een tweede uitzen ding). De heer Enkelaar gaf nu toe, dat er toch wel iets waar is van de destijds gedane publicaties als zou het NTS-journaal berichten van het te am hebben geweigerd, hoewel deze besehuldiging eerst door de NTS van I de hand is gewezen. Gebleken is nu. dat een geluidsband, gemaakt op de i laatste dag van het proces, die zou hebben kunnen dienen om de niet van geluid voorziene beeldband wel- ke het journaal had ontvangen op te luisteren, door een van de redacteu ren buiten de hoofdredacteur om is geweigerd. De nieuwe beschuldiging, verleden week gedaan in het hoofdartikel van het weekblad De Spiegel als had de heer Simons deze „ruzie" in de publi citeit willen laten uitvechten, noem de Carel Enkelaar „geheel naast de waarheid". Dick Simons treft geen enkele blaam in deze, dat heeft de NTS ook aan „De Spiegel" medege deeld. Wel betreurt de heer,Simons de weigering van de geluidsband ten zeerste. Nederland 800.000 kosten. Met die van de Winterspelen erbij moet de NTS een miljoen op tafel leggen. Besloten is voorts, dat de NTS en de STER de rapporten van hun via In- tomart te nemen regelmatige peilin gen van de kijkdichtheid zullen uit wisselen. De NTS laat de kijkdicht heid bij de programma's registreren, de STER meet het aantal toestellen dat tijdens de reclame aanstaat. Deze toestel-peilingen worden gedaan doordat aan 6 a 900 willekeurig bij kijkers gekozen tv-apparaten een verklikker is bevestigd, welke door het verwerken van een geluidssig naal meldt of het toestel aanstaat of Helaas is gebleken, dat dit signaal op Voetbal zenden, wat zij wil." Voorzitter vaii produktschap (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Er behoeft niet meer aan getwijfeld te worden dat de zes EEG-landen op 1 juli a.s. één ge meenschappelijke graanmarkt gaan vor men. Dit heeft de voorzitter van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten vanmorgen gezegd in zijn nieuwjaarsrede. Hoewel er nog enorm veel werk ver zet moet worden verwacht de voorzit ter. dr. C. H. J. van Beukering, dat de EEG-graanmarkt op 1 juli kan worden gerealiseerd en dat betekent, zo zei hij, dat vanaf dat moment met geheel ande re dimensies gerekend moet worden: geen 12 miljoen consumenten meer, maar 180 miljoen. Dit opent voor ons land gunstige perspectieven, maar voortdurend moet bedacht worden dat ook de partnerlanden niet stilzitten. Dr. Van Beukering achtte het daarom noodzakelijk, dat de Nederlandse „graanbedrijfskolom" de samenwer king met andere bedrijfstakken op rati onele wijze versterkt en verbreedt. De voorzitter zei niet te verwachten, dat er veel verandering zal komen in Donald Campbell verongelukt CONISTON WATER (Noord-Enge- land) De Britse snelheidsduivel Do nald Campbell is gisteren met zijn boot B'.uebird verongelukt. Campbell, snelheidswereldrecordhouder op het water met 441 km per uur, probeerde na negen weken wachten in verband met de slechte weersomstandigheden, dit record te verbeteren. Dodelijk verschrikt stonden de toeschouwers langs het Coniston Meer. toen de Bluebird zich als een gewonde vogel uit het water verhief en met een klap als van een explosie terugkaatste op het oppervlak om daarna weg te zinken. Houdt de VARA zich aan de afspraak, dan is alles in orde. Wil zij (en daartoe laat zij een mogelijkheid open!) later op de avond toch nieer eigen informatie geven, dan druist dat wel tegen de overeenkomst in, „maar," zegt de NRU, „dan is er toch niemand die dat kan verbieden: elke omroep is immers autonoom en kan tenslotte uit-I Programmacommissaris J. W. Renge- j link verklaarde, dat, als het Praagse I stadion op de dag van de voetbal wedstrijd Dukla-Praag Ajax is volgehangen met Nederlandse recla me. cr geen reportage van de wedstrijd zal worden gegeven. „Voor al nu er legale reclame in de tele visie is, kunnen wij ons niet meer j permitteren van overheidswege ver boden sluipreclame in het beeld te brengen." De NTS wil echter niet het standpunt innemen, dat zij zelfs bij het aan brengen van ook maar één reclame bord de reportage laat vallen. De heer Rengelink sprak maar van het in achtnemen van „redelijke nor men", maar schoof de volle verant woordelijkheid voor het eventueel niet doorgaan van de reportage op de schouders van de firma's, die toch proberen deze „kosteloze tv- reclame" door te drijven. O.L was het beter geweest, indien de NTS een afgebakend standpunt had ingenomen: want hoeveel water doet zij nu bij de wijn? Eén, twee, drie re clameborden toegelaten en bij het vierde (of misschien het vijfde?) plot seling weigeren omdat dan „de rede lijke normen" zijn overschreden? Krijgen bijvoorbeeld twee adver teerders wél hun kans. terwijl zij, wanneer er een derde bijkomt, sa men de schuld moeten dragen van eventueel weigeren van uitzending? Hoe wij ook vroegen naar het duidelijk stellingnemen, de heer Rengelink Inleef dit weigeren. Wel wil de NTS geen enkele verantwoordelijkheid aanvaarden voor het afstoten van de reportage, maar aan de andere kant wil zij geen omlijnde normen geven. Daar klopt ergens iets .niet naar onze mening. Nog deelde de heer Rengelink mede, dat de NTS middels de Europese Ra dio Unie de Tsjechische televisie heeft laten waarschuwen omtrent haar standpunt, maar zij is niet zo ver gegaan om de beheerders van het stadion op de hoogte te bren- de bestaande „graanstromen". De are aalverhouding tarwe-voedergranen zal z.i. wel ongeveer gelijk blijven. Wel verwachtte hij meer concurren tie van Franse tarwe op de Neder landse markt en op de andere EEG-markten. De import in de EEG van tarwe uit niet EEG-landen zal wel licht wat teruglopen. Het verbruik van voeder- en in- dustriegranen binnen de EEG zal waarschijnlijk nog aanzienlijk stijgen. Er zal een importbehoefte uit niet-EEG-landen blijven bestaan van 11 a 12 miljoen ton. Dr. van Beukering meende, dat het er daarom voor de prijzen van voeder- granen voor de producenten wat gunsti ger uitziet dan die van tarwe. Hij noemde het voor ons land van groot] belang dat een wereldwijde graanov< eenkomst wordt gesloten. SCHERPENZEEL Wethouder P. de i Jonge van Scherpenzeel heeft in zijn bord karnemelksepap een halve muis aangetroffen. De andere helft van het diertje bleek nog in de fles te Volgens de directeur van de coöperatie ve melkfabriek De Vooruitgang in Woudenberg, moet de muis in de le ge fles hebben gezeten, toen deze in de fabriek binnenkwam. De arbeider, die de spoelmachine bedient zou on voldoende hebben opgelet. Het dier is niet tijdens de produktie in de pap terecht gekomen, zo verzekerde hij. De keuringsdienst van waren heeft de fabriek inmiddels gecontroleerd. vele toestellen een bromtoon zaakt. Er wordt aan gewerkt, om die weg te krijgen. De NTS overweegt ook, de STER voor te stellen om firma's die bij evene menten zich kenbaar maken door sluipreclame van deelneming aan de tv-reclame uit te sluiten. Studiobouw Voorts deelde de heer Schüttenhelm nog mede, dat de studiobouw volgens plan (en bouwvergunning!) verloopt. Eindelijk zal op 1 februari de eerste definitieve tv-studio (gebouwd op het Omroepkwartier) in gebruik kun nen worden genomen. De tweede (met deze onder één dak) komt in mei gereed, zodat in juni dit eerste complex officieel kan worden geo pend. Na 16 jaar televisie wordt dit de eerste eigen en definitieve huisvesting. Als alles goed blijft lopen kunnen waarschijnlijk aan het einde van dit jaar de studio's 3 en 4 klaar zijn en volgend jaar 5 en 6. Daarna moet men dan nog het „verzorgende ge bouw" (decorwerkplaats e.d.) optrek ken. Nog steeds wacht de NTS op goedkeu ring van de regering om in het na jaar te mogen beginnen met experi menteel kleurentelevisie. Gehoopt wordt, dat de start hiervan tijdens de komende Firato zal zijn. Kruiswoord-puzzel Hier een scène uit het documentaire tv-spel „De zaak J. Robert Oppenheimer", dat de VARA vanavond ver toont op Ned. 1, tussen 8.50 en 10.45 uur. Tijdens het verhoor door de commissie van drie uit de Amerikaanse Veiligheidsdienst ziet u van links naar rechts Han Bentz van den Berg als Oppenheimer, „de vader van de atoombom", Ton Lensink als een van de drie commissieleden en Rob de Vries, die Oppenheimer ondervraagt als een van de aanklagende advocaten. Het stuk is „eigentijds", want de gebeurtenissen welke er in worden behandeld dateren uit 1954. Wei nig zien we een stuk met zoveel „hoofdrollen" op tele visie als vanavond het geval zal zijn. VANAVOND TE ZIEN 7.10 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 7.30 uur (NTS) sportrubriek. 8.20 uur Achter het nieuws. 8.50 uur documentair spel „De zaak J. Robert Oppen heimer. 8.05 uur aflevering van ..Geen beter leven dan het buitenleven". 8.30 uur internationaal magazine Rendez-vous. 9.35 uur Attentie. 10.00 uur de sopraan Ille Strazza-Brinkman zingt liederen van Handel en Telemann. 10.30 uur nieuwe serie „Dichterbij" (CVK/IKOR). VANAVOND TE HOREN 7.30 uur (IKOR) Avondgebed. 8.05 uur feestconcert voor 65-jarige Pierre Palla: Omroeporkest met de jarige als solist in het 3e pianoconcert van Moscheles. 9.20 uur hoorspel naar een ware gebeurtenis uit Parijs 1867 (thriller) „Uitgewiste sporen". 10.55 uur nieuwe platen in Discotaria. 7.50 uur Wij poetsen de plaat. 8.10 uur 13e aflevering van „De familie Leenhouts". 8.35 uur amusementsprogramma „Samen uit - samen thuis". 10.15 uur Wijd als de wereld, religieuze informatie. 10.45 uur Stoffel van Viegen bespeelt het orgel van de Utrechtse Domkerk. Horizontaal: 2. jongensnaam, 6. wel aan, 8. adellijke titel op Java (afk.), 10. stok. 11. gebod, 12. vaartuig, 14. stad in Duitsland, 16. akelig, 17. slijk, 18. zijtak Donau, 19. pluim van een vogel, 21. een lastig werk, 23. eerste boek van Mozes (afk.), 25. vrucht, 26. gemeente in Zee land, 27. goedertierenheid, 29. deel van het oog, 30. onderricht, 31. roodachtig, 33. scheikundig element (afk.), 34. plaats in de oudheid, 35. gebaar. Vertikaal: 1. bluf, 3. slede, 4. zee hond, 5. vroeger, 6. loot van een plant, 7. voorzetsel, 9. hemellichaam, 11. ama ril, 13. plaats iri Groningen, 15. eer, 19. zijtak Ourthe, 20. schrander, 22. bid (Lat.), 24. oude naam van Ierland, 25. maal, 27. vogellijm, 28. godin van de dageraad, 32. sint (afk.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. glans, 5. bos, 7. rede, 8. dom. 10. one, 11. tot, 12. de, 13. na, 14. rog. 15. del 16. kap 17. brug, 18. neus, 20. peer, 21. ges, 22. wieg, 24. en, 25. meeh. 26. re, 27. teer 28. eis 29. Hete hoofden Vertikaal: 1. Groningen, 2. Lena. 3. adé, 4. ne, 5. bot, 6. om. 8. dog, 9. Belg, de programmacommissans in n. top 12. deur, 14. ras. 15. dreg. 16., een msand tijds nog met he emaal kus 17 19 20 ie ,2 6Weer, gelukt de hete hoofden te verkoelen 123 hesp ,5 mee 26 Ria 27 28 el Het door handoplegging, zoals hij had be loofd: maar het zal er nu spoedig van komen. Dat slaat dus op de twist tussen de heren Bob Spaak en Koen Verhoef naar aanleiding van een door de NTS voorbereide reportage, waar mee Koen Verhoef ineens in zijn ei gen sportrubriek aankwam. Gebleken is, dat er aan beide kanten 8 10 Gewijde muz. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Lichte gramm. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: Licht klass. orkestwer- Vorig jaar zijn 198 kisten met goe deren door het Vrouwen Zendings Thuisfront (van de Gereformeerde Kerken) naar de zendingsterreinen verzonden. De waarde is geschat on f51.557,54. r In totaal zijn er 2030 kisten verzon den door het VZT. De waarde wordt geschat op f634.835,68. 69 Het is voor de eerste keer dat Amout Margriet ontmoet en hij denkt aan wat Amy over haar gezegd heeft. Zijn schoonzuster. Het is zo goed om hier te zijn, dat hij, als het warm begint te worden, de dikke trui over zijn hoofd trekt en in een geruit hemd blijft zitten. Het oude zeemansbloed van geslachten her de Thiesens waren, voor een van hen reder werd, allen zeelui leeft sterk in hem. En dat zal ook wel de reden zijn waarom Hemmer en hij elkaar zo goed verstaan. Over boten en zeilen en roeien praten ze. En over het bouwen van schepen. Hemmer komt zelfs los over zijn reis met de ..Vrouw Geertrui" en de „Fire Angel" waarover hij nog nooit iets heeft losgelaten. De gelijkenis met zijn grootvader is Leda ook nog nooit zo opgevallen. En de taal die gesproken wordt, herinnert haar zo sterk aan vroeger thuis, dat het is of van hieraf het leven herbegint. Ook de wijze waarop Arnout naar haar kijkt, maakt dat ze hem als een der hunnen kan zien. En met hoeveel tact en distinctie weet hij Mei in het gesprek te betrekken! Zelfs zo, dat die uit zijn hoekje komt om tussen de twee jonge mannen in te zitten. Misschien is hij wel degene die het meest van alles afweet. Het is al laat als Arnout opstaat. Moet je nu terug? vraagt Leda. In een open motor boot? In de nacht? Ja, dat is niet het ergste. Maar dat ik nog niet gezegd heb waarvoor ik eigenlijk gekomen ben. Ga dan nog wat zitten, nodigt Jord, en vertel het ons. En als het je niet bezwaart, je kunt hier slapen. We hebben nog een bed over. Dat doe ik graag, neemt Amout onmiddellijk aan. En dan keert hij zioh naar Amy. Het gaat om jou en het is goed dat jullie er allemaal bij zitten, want wat ik nu ga zeggen, is een belofte. Mijn vader heeft besloten dat ik weg moet. Voor een jaar of twee, wie weet drie. Naar onze zusteronderneming in het buitenland. Wat ik daar moet doen, is niet zo van belang, maar wel dat het moet om te bewijzen dat het me ernst is met jou. Amy zit met haar gezicht naar beneden gekeerd. Van binnen beeft ze, maar uiterlijk lijkt ze heel kalm. Mijn vader wil toestemming geven voor ons huwelijk, als ik bewezen heb iets waard te zijn. Arnout glimlacht, alsof hij nu al zeker weet wat hij daarginds zal kunnen presteren. En waarschijnlijk denkt hij ook dat het maar een spelletje is tussen ons. Maar ik heb gezegd dat de Hansberts en de Thiesens bij elkaar horen en dat ik die beide namen aan de rederij zal geven. En dan zioh naar Jord kerend, vraagt Arnout: Vindt u het goed, Jord Munde, u en uw vrouw, dat ik met Amy trouw? Het is een eenvoudige vraag en toch klinkt het plechtig. Wel, zegt Jorld en zijn stem blijft wat in zijn keell steken, wel, dat vinden wij zeker goed, Amout Thiesen. Ik geloof dat we het allemaal eens zijn met wat je daar gezegd hebt. Ja, dat zijn ze. Hemmer is de eerste die opspringt en zijn zuster omhelst. En dan volgen ze allen. Het mooiste is dan misschien weer dat Arnout Mei een hand geeft. Ze kijken elkaar recht aan. Mei is ineens niet meer zo klein en smal. Deze jongen had ook zijn zoon kunnen zijn, maar daaraan denkt hij wel niet, als hij, zo luid dat ze het allemaal duidelijk kunnen verstaan, zegt: Ik bezegel het, Arnout Thiesen, twee namen in één. Ja, het was een bijzondere, bijna een wonderlijke kerst avond geworden. Al zou Amy geruime tijd alleen moeten blijven. Evenals Margriet na haar huwelijk. Maar ik heb mijn viool, troost Amy zichzelf. Ik zal zorgen dat je vader een schoondochter met naam krijgt. De Thiesens kunnen schepen bouwen, maar onder de Hansberts zijn er die nog meer kunnen. Nog voor het jaar ten einde is, gaat Jord naar de stad. Er zijn nog veel zaken te regelen en er moet allerlei worden ingekocht, want Leda wil een goede bruiloft vieren voor Hemmer, waar alle mensen van het Basselt aan kunnen meedoen als ze willen. Op de terugweg vindt hij Olie Wybrand bij Krebbe in de winkel. Ze zitten te drinken en te praten en zwaaien al met hun armen als Jord de steiger op komt. Ik ben op weg jiaar jou, roept Olie, nog voor J°rd binnen is. 'k Heb een flinke kerel nodig op mijn schuit, maar nu hoor ik dat Hemmer, die ik mee wilde hebben, voor enige tijd landrot zal moeten zijn. Dat spijt me meer dan ik zeggen kan. En ik begrijp ook niet, waarom die jongen niet bij de marine gaat. (Wordt vervolgd) ï'i.snts tucson VS) drive-in gaalD^letfiszc1^ tijd mee Dit blijkt uit de maat regelen die het belastingkantoor in de Amerikaanse staat Arizona heeft getroffen. In navolging van de tientallen drive-in banken, theaters en restaurants is er nu ook een drive-in belastingkantoor. Men kan er formulieren krijgen en zijn be lasting betalen zonder dat men zijn auto uit moet. Oogje dicht SANTIAGO De bevolking van Chili pro testeert krachtig tegen het besluit van de regering het traditionele middagslaapje van drie uur terug te brengen tot één uur. Voortdurend worden er straat- betogingen gehouden en de winkels zijn tijdens het rustuur uit protest verduisterd. Nog steeds is het ge bruikelijk dat de kantoren pas om half tien open gaan tot één uur. De zaken gaan dan tot vier uur dicht. Tot zeven uur 's avonds kun nen dan de laatste zaken worden afgehandeld. Hilversum 1 402 m. AVRO 18 00 Nws 18 15 Actualiteiten 18 20 Uttr v ri KVP 18.30 Licht progr. uit Parijs 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. a. kin deren. 19.05 Klass. (VIII liedere IKOR: 19.30 Gebedsd. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Om- roepork en sol. 2L20intgrBto| milie Leenhoi Samen uit - samen uiuis, *•=- var. progr. 22.00 Stereo: Lichte gramm.muz. 22.15 internat, oriëntatie in kerk. zending en oekumene 22.30 Nws. 22.40 Boekbespr. 22.45 Kerkorgel- conc. 23.15 Instrum. kwartet. 23.45 Lichte gramm.muz. 23.55-24.00 Nws. a! VARA 20 20 het nieuws. 20.45 Voordracnt. 20.50 De zaak H Robert Oppen heimer documentair to neelstuk. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. 23.00-23.30 Teleacgepro grammeerde instructie (13) Reclame. NCRV: 20.05 Geen be ter leven dan buitenleven. TV-film. 20.30 Rendez-vous In ternationaal. 21.35 Attentie. 22.00 Liederenrecital. 22.00 Filmcamera. STER: 22.10 Recla me. NTS: 22.15 Journaal. CVK/IKOR: 22.30-23.00 Dichter bij: programma over de Bij- Nedcrlands progr. kanalen: 1 en 10. 18.55 n.m. Zandmanne tje. 19 00 Hobo, de kleine zwer ver, feuiil. v. d. jeugd (7) 19.25 Tienerklanken. 19.55 Hiei spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.25 Bonanza. 21.15 Pano. rama. 22.15 Fragm. uit nieuwste films. 22.45 Nws. rsum 1 402 n>. VARA: Nieuws en ochtendgymn. Lichte gramm. muz. -7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws 8.10 Lichte Lichte orkestmuz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Sport- 3.00 Nieuws. Journaal en beursber. 13.30 ^Ste- Platenprogr. met gesproken woord. 14.15 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. VPRO: 15.30 Voor thuiszittenden. 16.00 Nieuws. 16.02 Radio Kamerork. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Stc- gramm.platen. 17.45 Actualiteiten. Hilversum II. 298 in. NCRV: 7.00 Nieuws en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: iuws. 12.40 Actu- reportages. 13.30 aliteitcn e hoolradio. 14.25 Modern viool- acert "gr.i. 15.15 Voordracht n gedichten. 15.30 Voor oude luisteraars. 16.30 Moderne tenprogr. 18.55 Op het Hilversum III. 240 m en FM-ka- nalcn. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Platenprogr. :u Hf! X nu \v - 16.02 Abe minen (gr.). (11.00 Nieuws). VPKO 12.00 Nieuws. 12.02 Bui tenhuid- per.-overz. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nieuws. 13.02 Buitenlands persoverz. 13.05 Licht platenprogr. 14.00 Nieuws. 14.02 Buitenlands perso verz. 14.05 Tophits. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Oude gramm. pl. 16.03 Licht platen- SUKKELTJE EN BRUUNKE 42. Wat een rommel is het hier binnen! En wat zien ze in die hoek, tus sen allerlei opgegraven kannetjes, potjes, botten en munten? de ver loren torenhaan! Blü haalt Stikkeltje hem tevoorschijn. „Laten gauw teruggaan" stelt hij wil niet. „Dan denkt de professor, dat hij gestolen is, hij geloofde immers dat-ie heel oud en belang rijk was? Laten we liever wachten en bovendien wil ik een echte beer zien!" Wachten duurt altijd lang. Bruunke speelt wat met de munten en maakt er torentjes van; Stik keltje bekijkt de opgegraven dingen en de mist blijft maar hangen en de professor blijft maar weg

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7