UNIEK zijn onze Weekagenda 59f 69.50 Commentaar 795.0 Verlichting wandeldreef Ons Buiten Op 16 januari wordt nieuwe directeur Lakenhal benoemd EREPENNING MET KONINKLIJK PAAR .altijd complete" collecties Gehele kon. familie in LEIDEN DE MANTELSPECIALIST Voeger maakte brokken na studentenfeest Diner Ontmoeting NIEUWE LEIDSE COURANT S WOENSDAG 4 JANUARI 1967 T Woensdag (4 jan J DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u Ned. Danstheater. Haags Ballet-Festival voor de jeugd. Donderdag (5 jan.) DEN HAAG Diligentia, 2 uur: Arena met ..De kleine en de grote koning" Vrijdag (6 janj Jacob azaal Den Burcht, 8 uur: Gronin ger vereniging, nieuwjaarsontmoeting. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen. trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, be stuursverkiezing. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena mét „De kleine en de grote koning" 8.30 uur nam. De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk, zonder handen". DEN HAAG Conservatorium, Korte Beestenmarkt, 8 uur: recital door piano duo Valerie en Irene de Josselin de Jong. (Zaterdag (7 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, bestuurs verkiezing. Breestraat 19: nieuwjaarsbal Boeme rang-sociëteit. L.HJ.-gebouw Levendaal 101: herv. Jongerensociëteit In den Moriaen, Hockeykantine Roomburg, einde Asser straat, 8 uur: Jazz-society Folk Beat 14, trio oJ.v. Theo Loevendie. Boshuis, achter Hoflaan 74, 8 u.: instuif chr. jongerenvereniging. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met «Tussen paard en stier". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena met ,.De kleine en de grote koning" 8.30 uur nam. De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk. zonder handen". Dagelijks in Den Haag Diligentia, 8 15 u.: Lurelei-cabaret, van 26 dec tot 6 jaD., behalve 3i dec. Circus-theater. 8 a.: Toon Hermans, van 27 dec tot 14 jan., oehalve 31 dec. 5 en 9 jan. Theater Pepijn, 8.30 u.. cabaret Paul van Vliet, tot 9 jan., behalve s maan dags. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag): apotheek Van Driesum Mare 110. tel. 20406. broodsweken met z'n drieën (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Gooi het maar in m'n pet (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De stem van bet water (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Franky en Johnny (alle leeftijden). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): The pro fessionals (14 jaar) Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): The Knack (18 jaar). Lido (2.80, 7 en 9.15 uur): Operatie Opi um (14 jaar) Luxor (2 30, 7 en 9.15 uur): De stem van her water (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het bloed- ri'.ueel van de Zambi's (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The pro fessionals (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw 3childeri.ieD vaD Kees Vollemans (tot 16 januari) De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden van hei vroege landschap, van 18 dec tot 16 jan., dag van 10 tot 4 u., zondags van 1 tol 4 uur Ex Animo: dit jaar voor de 25ste maal Mattheüs-Passion LEIDEN Deze week is de chr. zangvereniging Ex Animo begonnen met de repetities voor de jaarlijkse uitvoering van de Mattheüs-Passion. Wij vernamen dat het koor dit grootse werk van Bach dit jaar voor de 25ste maal zal uitvoeren. De generale repe titie is op 20 maart en de eigenlijke uitvoering op 21 maart. LEIDEN Tijdens de maandagmiddag 16 januari te houden raadsver gadering komt onder meer de benoeming van een nieuwe directeur van het stedelijk museum De Lakenhal aan de orde, die drs. Van Wessem zal opvolgen. Zoals bekend, is drs. Van Wessem hoogleraar geworden in Am sterdam aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Zo spoedig moge lijk hopen wij de voordracht voor deze benoeming bekend te maken. Leiden wil in het uitbreidingsplan Meerburgerpolder 10 premiewoningen, winkels met magazijnruimten en 8 autoboxen bouwen. Zij wil van de ge meente de nodige 1400 m2 grond kopen. Nooduitgang Burcht De nooduitgang van het Burcht complex, uitkomend-op de Nieuwe Rijn (nr. 20) dient te worden verbeterd waarmee f 7000 is gemoeid. Het ge meentelijke fornuis van het complex bleek na overschakeling op aardgas ongeschikt te zijn geworden zodat een nieuw moest worden gekocht en ge ïnstalleerd, waarmee f 3800 was ge moeid. De heer G. Verberg van de Kore- Pn en winkels in Meerburgerpolder Een ander punt betreft het (gemeen telijke) verenigingsgebouw van d« Leidse Bond van Volkstuindersvereni- gingen, dat op het complex van Ons Buiten in Leiden-Noord staat. Om de deelneming aan verschillende activi teiten in dit gebouw te bevorderen en ongevallen op het duistere toegangspad te voorkomen, stellen B. en W. voor langs de wandeldreef in het volks tuincomplex van de Pieter Bothstraat tot aan de ingang van het verenigings gebouw verlichting te doen aanbren gen. Er dient hiertoe een afzonderlijke kabel te worden aangelegd, waar de kosten op f 7000 zijn geraamd. De N.V. B. J. Huurman en Zn. te Foto-atelier werd Evangelie-centrum LEIDEN Onder grote belangstel ling van de leden en met vertegen woordigers uit Den Haag. Amsterdam, Haarlem en Gouda, had gisteravond de feestelijke opening plaats var Volle-Evangelie-Centrum aan de Zijl singel. Het is een onderafdeling van het Evangelie-Centrum in Den Haag van evangelist Johan Maasbach. De heer J. P. H. Zijlstra zei verheugd te zijn over de nieuwe ruimte. Voor heen hield men samenkomsten in dt aula van de Du Rieuschool. De leden hebben het interieur met eigen midde- 'n hun vrije tijd opgeknapt. Het centrum is gevestigd in het pand Zijl singel 2, waar vroeger een wasserij er nog kortgeleden een foto-atelier was. Vele mensen verleenden hun mede werking aan deze opening. Evangelist Zijlstra had de leiding. Spreker was broeder Johan Maasbach. Een zang koor uit Den Haag bracht enige liede ren ten gehore. De avond bracht men door met getuigenissen van verschei dene broeders, gebed en bijbellezing en het zingen van liederen, onder steund met handgeklap. Tot en met 6 januari zal men elke avond om 8 uur een samenkomst hou- Agenda Leidse raad LEIDEN Maandagmiddag 16 ja nuari om 2 uur vergadert de raad. De jenda vermeldt onder meer: Benoeming direkteur De Lakenhal; idem hoofd Lorentzschool; schoolza- ken; instelling van een ouderraad; aankoop gronden en opstallen ter weerszijden van de Lage Morsweg; verkoop bouwterrein bij Dr. Lelylaan; aanbrengen verlichting langs wandel dreef in volkstuincomplex Ons Bui ten; beschikbaar stellen van geld voor aanschaf gasfornuis Den Burcht en verbetering nooduitgang; wijziging besluit inzake overdracht bevoegdhe den aan B. en W. Programma voor wandelsport LEIDEN De samenwerkende wan delsportverenigingen in Leiden, de Rijn- bollenstreek en de Haarlemmermeer hebben in onderling overleg voor 1967 het volgende wandeltochten-programma vast gesteld: en 12 maart: Sleutelstad-tochten te organiseren door de L.W.S.V. „Willen kunnen" te Leiden; 25, 26 en 27 maa RijnJandtochten te organiseren door de W.S.V. „Vlug en Goed" te Alphen a.d. Rijn; 8 april: Keukenhoftocht te organi- door de W.S.V. „D.J.O." te Lisse; 15 april: DVO-tocht te organiseren door de W.S.V. „D.V.O." te Hillegom; 6 mei: Friendship-mars-Schiphol te organiseren door de C.W.S.V. „Steeds Voorwaarts" te Hoofddorp; 13 en 15 mei: Randstad-Hol- landtocht te organiseren door de W.S.V. „Quick Steps" te Alphen a.d. Rijn; 27 mei: Semper Avanti-tocht te organiseren dooi de W.S.V. „Semper Avanti" te Alphen a. d. Rijn; 3 juni: Natuur en landschaps- tocht te organiseren door de W.S.V. „De Rippers" te Rijpwetering; 17 juni: Vicon- tocht te organiseren door de Vicon Jeugd- wandelgroep te Nieuw Vennep; 23 juni. Sleutelstad-nachttocht te organiseren door de W.S.V. „Willen is Kunnen" te Leiden; 2 en 3 september: Rijnstreek- tochten te organiseren door de W.S.V. .Zwieten" te Zoeterwoude; 9 september: Meer- en Drechttocht te organiseren dooi de C.W.S.V. „Na Arbeid Sport" te Lei- muiden; 30 september: Herfsttocht te or ganiseren door de C.W.S.V. „Het Spaar- e" te Haarlem en omstreken. Rijiisburgse overleed als oudste Leidenaar LEIDEN Op 101-jarige leeftijd overleed in de verpleeginrichting Zon newende de oudste inwoner van Lei den, Grietje van Zuylen-Riethoven, die een groot deel van haar leven in Rijnsburg woonde. Afgelopen zomer vierde zij in tegenwoordigheid van vele familieleden haar honderdeerste ver jaardag. Zowel de burgemeester van Leiden als die van Rijnsburg kwam haar toen gelukwensen. Spreekbeurt in Rijnsburg RIJNSBURG Voor de Hervormde Evangelisatie zal vrijdag 6 januari om uur ds- L. Vroegindewey te Delft spreken in de zaal achter de Chr. Ger. kerk. vaargarage wil bij de Dr. Lelylaan in het Morskwartier 2410 m2 grond kopen voor de stichting van bedrijven en kantoren. De openbare lagere school aan de Da Costastraat zal worden opgeheven omdat het aantal leerlingen is gedaald tot 66. Ten aanzien van de openbare kleu terscholen aan Gortestraat en Zuid singel stellen B. en W. de raad voor, de minister te verzoeken, deze scholen dit jaar in stand te houden hoewel het aantal leerlingen ver beneden de hier voor gestelde limiet ligt. De scholen voorzien echter in een grote behoefte. DRAADGESTOLEN LEIDEN Vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag is inge broken in een keet van een bouwter rein aan de Surinamestraat. Een kist. die in de bouwkeet stond, braken zij open en uit deze kist namen ze drie dozen met elektrisch draad mee. 1000 meter groen en 500 meter rood draad. onafgebroken, ELKE WEEK worden al onze filialen direkt vanuit onze MODE-ATELIERS bevoorraad en hoe!... het mooiste van de hedendaagse mode! en echt niet alleen voor de tieners neevoor alle leeftijdsgroepen van 15 tot 70 of tachtig als u wilt voor elke groep een werkelijk oneindige sortering en onze voordeelprijzen zijn voor alle leeftijden gelijk WINTER MANTELS of MANTELPAKJES zonder bont Met royale EDELBONT garnering VOORSCHOTEN - Ter gelegenheid van het 30-jarig huwelijk, 7 januari, van koningin Juliana en prins Bernhard slaat de Koninklijke Be geer Voorschoten een nieuwe pen ning. Op de voorzijde staan de naai links gewende portretten, met als randschrift: Juliana en Bernhard, Koningin en Prins der Nederlanden. Da wapens van het paar zijn tussen de tekst geplaatst. De keerzijde toont in het midden de konings kroon, waaromheen de 11 provincie wapens. De ontwerpen zijn van de Utrechtse beeldhouwer Joop Hekman. De pen ningen zullen binnenkort op ver schillende formaten in muntgoud, le gehaltg, zilver; en brons \yorden ge- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marcus Johannes Godefridus z v G J W Mens en P M G van Leeuwen; Jo hanna Maria Christina d v N H W Wenting en A Heltensteijn; Mar- loes d v J de Jong en M Spieren burg; Arnoud Alexander z v R Vink en F C Penning; Wilhelmina d v M Kraijenoord en A Schaap; Laura Saskia d v R R de Fisser en W E A Louët Feisser; Astrid Yo- landa d v H J Dreef en C J van der Wijngaard; Sander z v S van Wezel en J Baart, Eric Peter Ru- dolf z v D Dirkse en C Veldhoven; Kitty Catharina d v J Koppe en L A C Deurlo; Pieter Leendert Nicolaas z v N Kurbee en W M Moret; Michel Anthonius z v A A Semp en A M M de Graaf. Overleden: M P Rijnhout 79 jr man; J Reitsma 68 jr wed van P D H Willebrand; B C Donkhorst 71 jaar echtgenote van M van Har- melen; M M Erades 65 jr wed van I Filippo; H Labordus 75 jr echt genote van J Siera; C Hillenaar 77 jaar man; C M Stefarius 70 jr wed van J H Muider; J Distelvelt 75 jr man; J S var der Linden 87 jr wed van J Nieiiwenburg: W C van Klaveren 58*r echtgenote van A Hillebrand; J F Voorbij 67 jr LEIDEN Het stedelijk mu seum aan de Oude Singel was deze week gesloten in verband met het diner dat daar van avond wordt gegeven ter ere van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Maan dag werd met de voorbereidin gen begonnen. Bij de poort van het museum aan de Singel is een eenvou dig baldakijn gemaakt en op de binnenplaats tot aan de ingang van het gebouw een pergola. De werkzaamheden aan de Oude Singel tussen Turfmarktsbrug en Lange Scheistraat konden tijdig worden voltooid zodat de chauffeurs geen moeite zul len hebben hun auto voor te Zoals de foto, genomen uit een heistelling in het water van de Beestenmarkt, duidelijk laat zien, is de Oude Singel ook verbreed. Het diner begint om acht uur. De gehele koninklijke familie zal aanwezig zijn. Er worden meer dan honderd gasten ver wacht. Omstreeks half 11 zal het diner ten einde zijn. De route die de kon. familie in Leiden zal rijden was vanmor gen nog niet precies bekend. Verwacht wordt dat de auto's uit de richting Utrecht komen en dus via de Breestraat gaan. Op de Beestenmarkt, tegenover ons gebouw, heeft de politie dranghekken neergezet. Alleen de Oude Singel zal worden af gesloten. De Oude Vest, te genover de Lakenhal, niet. Alle auto's worden geparkeerd op de Lammermarkt, achter het museum. Foto Van der Horst LEIDEN Haarlemmerstraat 163 AMSTERDAM Leldsestraat 07-71 DEN HAAG Schoolstraat 24 ROTTERDAM (oude) Binnenweg 127 BREDA Ginnekenstraat 29 DEN HAAG Een 33-jarige voeger uit Leiden had op 25 oktober deelge nomen aan een studentenfeest aan de Langegracht in Leiden en dat had hem de daarbij behorende hoeveelheid bier opgeleverd. Tevoren had hij reeds en kele café's bezocht zodat hij toen hij in het nachtelijk uur op huis aan ging, op de Maredijk tegen enkele geparkeerde auto's botste. Zelf liep de voeger wondingen op, zodat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Nu stond de voeger terecht wegens het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Blijkens het onderzoek bevond zich een alcoholpercentage van 1.45 in zijn Een politieman die als getuige werd gehoord, verklaarde, dat verdachte wat wezenloos bij stond. Hij achtte hem beslist niet in staat een auto te bestu- Volgens de voeger stond de aange reden auto onverlicht en niet geheel rechts geparkeerd. Dat zou de oorzaak van de aanrijding zijn. De eis luidde zeven dagen gevange nisstraf en ontzegging der rijbevoegd- Drie Leidenaars sloegen ruit in DEN HAAG „Het was meer een baldadigheid'', zo verklaarden de drie jongelieden die voor de Haagse politie rechter stonden. „Maar je kunt er toch zeven jaar gevangenisstraf voor krij gen", aldus de repliek van de rechter. De drie verdachten, een 20-jarige magazijnbediende, een 20-jarige opper man en een 20-jarige groentehande laar. allen uit Leiden, waren 's nachts od weg naar huis en passeerden zaak. waarin de laatstgenoemde w zapm was. „Zal ik of zal ik niet", zou hij heb ben gezegd en de vrienden zeiden: „Doe het maar". En toen sloeg de handelaar een ruit in en werd een slof sigaretten gestolen. „Alleen maar baldadigheid", zo ver klaarde het drietal. „We roken niet eens sigaretten maar zware shag'" De handelaar was nog teruggegaan had de filiaalchef geholpen bij het opruimen van de rommel, uiteraard zonder te vertellen, dat hij mededader was. „Dat noem ik een brutaal stukF aldus de rechter. De Officier vorderde tegen ieder twee weken gevangenisstraf. De rech ter wilde rekening houden met het nog blanco strafblad en veroordeelde ieder tot f 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf heid gedurende een jaar met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is in getrokken. „Dat rijbewijs heb ik nodig voor het onderhoud van mijn gezin", aldus ver dachte. „De veiligheid op de weg is nog be langrijker", aldus de rechter die ver dachte veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar rpet af trek van de tijd waarin het reeds is ingenomen. K.V.P.-propagauda voor verkiezingen LEIDEN De kieskring Leiden van de K.V.P. start deze maand met een intensieve propaganda ter voorberei ding van de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Op ad-vies van de kringpropaganda raad heeft het kringbestuur besloten, de kring in tien kleine groepen van afdelingen te verdelen. Deze nieuwe werkwijze is, aldus dit bestuur, nood zakelijk om tot een werkelijke intensi vering van de propaganda te komen. Huis-aan-huis-bezoek is bij de ver korte procedure onpraktisch gewor den, daar slechts een beperkt aantal gezinnen kan worden bezocht. Daarom wordt in iedere centrumge meente van een groep van afdelingen een openbare bijeenkomst gehouden. In aansluiting hierop zal op 9 febru ari een grote propagandabijeenkomst van de gehele kring plaats hebben in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Scherpenisse stelt weer kandidatuur voor jeugdtitel LEIDEN Zestien deelnemers begon nen gisterochtend enthousiast aan hun eerste party In de voorronden van persoonlijk jeugdkampioenschap vai Leidse Schaakbond met als inzet plaats in de finale-poule, waarvoor zich vier spelers kunnen plaatsen. Uit deze finale-groep zal de LSB-kampioen vertegenwoordiger by het toernooi de Nederlandse jeugdtltel moeten komen. In de eerste ronde stelde in groep 1 de finalist van vorig jaar. Kees Scherpenis- se, opnieuw duidelijk zijn kandidatuur, een goed opgezette party won hy van de Ru. Minder goed deed de jeugd- snelschaakkampioen van de LSB Albert Passchier het tegen H. H. de Raad. De twee andere partyen in deze groep, G. Leget—J. v. Beek en J. Bakker—J. Heemskerk, eindigden in remise. In groep II gingen R. J. Brunia en E. de Vries er tegen H. Slats en A. de Bruin flink tegenaan. De Vries kreeg een dui- delyk betere stelling en won verdiend. Iets moeilyker had Brunia het tegen Slats maar de grotere toernooiervaring var eerstgenoemde deed zich ook hier gel den. De partyen T. Soesilo—E. Bongers H. JosiasseCh. Kuypers eindigden Fusie Mater-Spreuger LEIDEN Tijdens een gisteravond onder leiding van de heer L. J. J Dooyenburgh in de Jacobazaal gehou den vergadering is besloten de 20 jaar oude amateurfruitteeltclub „Prof. Ir. Sprenger" en de drie jaar oudere dah liavereniging „Joh Mater" samen te voegen. De meeste leden waren tot nu toe al lid van beide verenigingen. In totaal telt de nieuwe vereniging onge- eer 150 leden. Nadat tot de fusie was besloten, nam voorzitter J. H. A. Kettenis van de Leidse Bond van Volkstuindersvereni- gingen de leiding van de vergadering over- Tot bestuurslid werden gekozen: H. H. Dongelmans, voorzitter; J. van der Zwart, 2de voorzitter; J. Monten- berg, Kasanjekade 7, secretaris; J. H. Lepelaar, 2de secretaris; J. J. van der Steen, penningmeester; P. E. J. Rom- bout, 2de penningmeester; L- J. J. Dooyenburgh, algemeen adjunct. De heer Dongelmans is tevens gedelegeer de van het bestuur van de genoemde Leidse Bond. Naam van de nieuwe vereniging is Bloemen-, planten- en fruitteeltclul „Mater-Sprenger". T^ANAVOND bieden de ministers en staatssecretarissen prinses Mar griet en haar bruidegom in het ste delijk museum De Lakenlud een diner aan ter gelegenheid van 'hun aan staand huwelijk. De „Grote Pers" van dit museum, een weidse zaal boven de hal die uitxiet op de binnenplaats, wordt gebrnikt voor de opening van tentoonstellin gen, lezingen en bijzondere recepties. Zij ademt in haar verrukkelijke in timiteit een zo uitzonderlijke sfeer dat deze keuze daarom al verklaar baar was. De koninklijke familie kent dit museum van eigen aanschouwen. Bij de overweging waar dit diner te honden, heeft het feit dat Margriet en Pieter in Leiden hebben gestu deerd, kennelijk vooropgestaan. Op een of andere wijze wensten zij onze stad in hun feest te betrekken. In het samenzijn van vanavond zien wij dan ook een bezegeling van de goede re latie met Leiden en zijn universiteit, waar bruid en bruidegom onvergete lijke jaren hebben doorgebracht, lange tijd niet vermoedend dat hun levenswegen eens zouden samen vloeien. In de burgemeester, die ook tot het diner werd genodigd, weten wij de gehele burgerij, belangstellend en meelevend, vertegenwoordigd. "yROEGER was een museum een wereldje apart. Een fossiel zaak je, bestemd voor lieden met een ex centrieke instelling. De internatio nale vermaardheid van de verzame ling kon nog zo boven alle twijfel verheven zijn, de gebouwen waren dichte burchten, waar individuele wetenschappelijk-geïnteresseerden, schamel in getal, door de doodse stilte schuifelden. Ook die tijd is definitief voorbij. Het eerste nummer van het populair- wetenschappelijke tijdschrift „Verre naasten naderbij" een nieuwe pe riodiek van het Leidse rijksmuseum voor volkenkunde, die drie keer per jaar zal uitkomen is daarvan een klaar bewijs. „De musea maken een proces van zeer ingrijpende verandering door, dat misschien het best wordt geken merkt door de omschrijving dat een museum nu ONDERwerpen presen teert en niet alleen VOORwerpen. Zo wordt het museum meer en meer een ontmoetingsplaats waar stof tot gesprek wordt geboden rond min of meer algemene en speciale vraag stukken. De ivoren-toren-politiek heeft volledig afgedaan en de be reidheid om als een onderhoudend gastheer de bezoeker tegemoet te treden komt daarvoor in de plaats". Dat zegt dr. P. H. Pott, directeur van Volkenkunde, in zijn Voorwoord. De gastheer moet zijn gasten ook no den. Als hij zich dan ontpopt als een galant gastheer, zullen de geno digden zich met genoegen en gespan nen verwachting opmaken om hem in het hun onbekende milieu te ont moeten. Het nieuwe tijdschrift nu is in de eerste plaats zo'n uitnodiging. Aan de hand van een aantal voorwerpen in het museum wordt verteld over hun achtergrond en hun betekenis voor de kennis van gewoonten en gebrui ken bij andere volken. Dan blijkt dat het museum vele mogelijkheden biedt om schoonheid te beleven, kennis te vergroten en zich in te leven in de levensomstandigheden van mensen die weliswaar ver van ons afstaan maar toch burgers zijn van dezelfde, door de communicatiemiddelen steeds kleiner wordende wereld. Het museum heeft zich dus ontwik kelt tot een plaats voor gesprek. Dit tijdschrift is een waardevolle bij drage tot verbreiding en verdieping daarvan. Een voorwaarde is echter dat men de voor velen onverstaan bare wetenschappuelijke taal zoveel mogelijk vermijdt. UTRECHT De Algemene My tot Exploitatie van Verzekeringmycn AMEV) meldt dat zij het bod van 700*/» :ontant op aandelen WM gestand doet. laar de aanmelding voldoende wa6. Tot 30 januari is aanmelding nog mogelijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3