IN HOUAND STAAT EfN HUIS Dr. Steenblok Verdam: geen taak voor dit kabinet begraven Vrees melkhandel is ongegrond Emotioneel Kamerdebat begraven-cremeren «RAIFFEISENBANK Kanttekening Uw probleem het onze Bij verkiezingen 24 lijsten Tweede Floriade in Amsterdam? Koerier van Die jen thans met pensioen WOENSDAG 4 JANUARI 196 Een woord voor vandaag De merkwaardigste uitspraak van Johannes de Doper over Jezus Christus is wel: ,jfa mij komt een man, die voor mij geweest is, want Hij was eer dan ik." Hij heeft reeds gezegd: „Hij was meer dan ik." Daarom is Johannes de Doper niet waardig zijn schoenveters los te ma ken. Nu zegt hij: Hij was eer dan ik. Bedoelt hij dat Christus onder was? Zeker niet. We weten immers dat Christus een half jaar jonger was dan Johannes. En zelfs als dat niet zo was, dan zou de uitdrukking van Johannes de Doper nog vreemd zijn. Zo iets zeg je alleen van een oude eerbiedwaardige grijsaard. We eren mensen om huti (vele) jaren. Johannes de Doper eert Christus om „Zijn vele eeuwen", neen, meer nog, omdat Hij is van eeuwigheid. Hier, in deze woorden, laat Johannes duidelijk zien dat Christus meer is dan een gewoon mens. Natuurlijk is Hij ook mens, dat maakt de bijbel steeds opnieuw duidelijk. Maar Hij is ook God. Hij is niet slechts „eer dan Johannes" maar ..eer dan Adam". Hij gaat' terug tot voor de zondeval. Er is in Hem geen zonde. Tegenwoordig wordt ook in de schrijfwijze de gedachte be klemtoond dat Christus mens is. Er wordt geschreven over: „hij". Ik doe daar niet aan mee. Hij is meer dan ik: Hij is eer dan ik. Hij is een hoofdletter, ook midden in een zin, waard. We lezen vandaag: Johannes 2 112. Crematie QP SGP en GPV na is de hele Tweede Kamer van mening, dat er een volledige gelijkstelling voor de wet moet komen van cremeren met begraven. De concretisering van deze gemeen schappelijke opvatting in de vorm van een wetsontwerp kan echter problemen oproepen en oude ge voeligheden oprakelen, die een rol gaan spelen in de verkiezingsstrijd. Mede daarom heeft het kabinet- Zijlstra besloten het wetsontwerp niet nog vóór de verkiezingen bij dc Tweede Kamer in te dienen. Die indiening behoort niet tot de beperkte reeks van urgente zaken, die een overgangskabinct moet af doen. Het ontwerp zou toch niet on der het regime-Zijlstra door het parlement kunnen worden behan deld. Daar is geen tijd meer voor. Een reden temeer om de indiening dan ook maar over te laten aan het volgend kabinet, dat het ontwerp straks in de nieu%vgckozen Kamer moet verdedigen. Uit^ een oogpunt van staatkundige zuiverheid ver dient het aanbeveling om de indie ning én de verdediging van een wetsvoorstel zoveel mogelijk in één en dezelfde ministeriële hand te hou- Dit alleszins respectabele standpunt van het kabinet is gisteren in de Kamer door de WD fel aangevoch ten. Mr. Geertsema maakte er een demagogisch verkiezingsstuntje van. Redelijke argumenten bracht hij niet ter tafel. Wel volslagen ongefun deerde beschuldigingen. De „versterkte confessionele in vloed in het kabinet" zou de indie ning van het wetsontwerp dwars bomen. De confessionelen hopen kennelijk op een zo grote meerder heid bij de verkiezingen, dat ze dc indiening kunnen voorkomen. Ze willen van gelijkstelling niets we ten enz. enz. Enfin, zoals de liberale waard is, vertrouwt hij zijn confessionele gas ten. Het is goed, dat die gasten zich ditmaal door de waard geen gerecht hebben laten opdringen, dat bij overhaaste opdicning zwaar op de maag kan komen te liggen. (Van onze kerkredactie) GOUDA Ruim vijfhonderd mensen hebben gisteren de be grafenis bijgewoond van dr. C. Steenblok. De klokken van de Sint Jan luidden, toen de lange stoet (voor het grootste deel te voet) dwars door de stad trok van de kerk bij het station naar de be graafplaats IJsselhof. Tevoren was in dc kerk een samen komst gehouden, die geleid werd door ds. F. Mallan te Veenendaal. Het is dr. Steenbloks begeerte niet geweest, zo zei hij, om nu van ons een kroon te ontvangen. Hij gaf niet om verheerlij king of smaad, maar stond pal voor de waarheid. God geve ons klein getal pre dikanten, ook na zijn dood aan de waarheid trouw te blijven. Sprekend over Romeinen 6:5 zei ds. Mallan, dat er van dit sterven een ernstige roepstem uitgaat. Het gaat im mers met iedereen aan op graf en eeu wigheid. Vervolgens spraken ds. D. L. Aan- geenbrug te Ederveen (die als een van de eerste studenten van de overledene gewaagde van zijn exegetische gaven) en ds. C. van de Woestijne te Barne- veld. Hevige hagelbuien bekortten de plechtigheid rond de groeve. Daar spra ken nog ds. M. van Beek te Opheusden, ds J. Pannekoek te Terneuzen, student De Groot te Veenendaal, ouderling C. J. Smit te Gouda en een broer va; overledene. Onder de aanwezigen waren ds. M. J. Lekkerkerker te Montfoort (her vormd), ds. E. du Marchie van Voort- huysen te Urk (oud-gereformeerd) en ds. H. J. C. H. Zwijnenburg te Goude rak (chr. geref. gem.). Ds. Oranie uit, ds. Van Berge naar Sao Paulo (Vai kerkredactie). BAARN Uit Sao Paulo, Brazilië, is ds. J.J. Oranje in Nederland aangeko me. Hij hoopt tot augustus in ons land te blijven. Ds. Oranje is voorganger van de gemeente Sao Paulo en tevens secretaris van de zendingsdeputaten. In die functie heeft hij bijzondere aan dacht voor het zendingswerk naar Bra zilië. Om ds. Oranje tijdelijk te vervangen vertrekt ds. P. G. van Berge naar Zuid-Amerika. Hij zal tevens van de gelegenheid gebruik maken om Surina me te gaan bezoeken in zijn kwaliteit van algemeen-adjunct van het Iden- burg-fonds. Hij hoopt tot augustus weg te kunnen blijven. Opbrengst melk f 34,25 per 100 kilogram? (Vai DEN HAAG De gemiddelde op brengst van de melk in het lopende melkprijsjaar zal ongeveer 34.25 per 100 kilogram melk met een vetgehalte van 3.7 procent bedragen. Dit heeft de voorzitter van het Pro duktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam. vanmorgen meegedeeld in zijn nieuw jaarsrede. Zoals bekend is de richtprijs voor dit melkprijsjaar 33,50. Ir. Van Dam zei te verwachten dat de slotuitkering uit het Landbouw Egalisa tie Fonds ca. 20 cent per 100 kg. melk /al bedragen. Of de boeren ook uit het Zuivelfonds nog uitkering kunnen ver wachten kon hij nog niet zeggen. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal ook deze uitkering tot ca. 20 cent per 100 kg. beperkt blijven. Met een en ander rekening houdend meende de voorzitter veilig te kunnen stellen dat de gemiddelde opbrengst per 100 kg. melk ca. 34,25 zal bedragen. Voorzitter Produktschap Zuivel: is Brieven die niet tljn voorzien van naam en adres kannen niet In behandeling worden genomen Geheimhouding Is verzekerd Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo- Vraag: Een jongeman stal een slof sigaretten uit een winkel. De winke lier betrapte hem, maar hij wilde er vandoor gaan. De winkelier rende hem achterna en gaf hem een paar fikse vuistslagen, waardoor de jonge man twee tanden verloor. De politie werd gewaarschuwd en nu wordt de jongeman vervolgd wegens diefstal Kan hij de winkelier aanklagen we gens mishandeling? Antwoord: Inderdaad is dit moge lijk. Als de winkelier gedwongen was zich te verdedigen tegen ogen blikkelijke aanranding van lijf en goed, kan hij zich beroepen op nood weer of noodweerexces. Immers als de jongeman toen de winkelier hem terecht aanhield begon te vechten, kan de winkelier genood zaakt ziin geweest, zich en zijn goed te verdedigen. En het kan zijn dat de winkelier in hevige gemoedsbe weging daarbij te ver is gegaan. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De vrees van de melkdetailhandel, dat de be zorging van consumptiemelk zal worden uitgehold door de ver koop van verpakte melk in le- vensmiddelenbedrijven, is onge grond als de melkboeren de con sument maar een goede service blijven bieden.. Dit zei de voorzitter van het Pro duktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, vanmorgen in zijn nieuwjaarsrede. Over de sterk verlaagde prijzen, waar voor enkele levensmiddelenbedrljven de melk aanbieden, verklaarde hij er van overtuigd te zijn dat dit een tijde lijk verschijnsel is. ..Zodra dc verpakte melk voor deze bedrijven een vast onderdeel van hun artikelenassortiment zal zijn. zullen ook de levensmiddelenwinkels ongetwij feld tot een verantwoorde prijsstelling komen. Indien dan de melk. die in de winkel wordt afgehaald, toch enkele centen goedkoper zal zijn dan bij bezorging aan huis, dan zal naar ik stellig verwacht de Nederlandse consument in overgrote meerderheid niettemin de bezorging aan huis prefereren en daar voor dus wat extra's over hebben", al dus ir Van Dam, die meedeelde dat de verkoop van in plastic verpakte melk sterk toeneemt. Werd eind 1965 van de totale hoeveel heid nog maar een half procent in plastic verpakt, in de loop van vorig jaar is dit percentage opgelopen tot bij na tien. Concentratie De voorzitter van het pro duktschap constateerde voorts een verdergaande concentratie van het aantal zuivelfabrieken dat consump tiemelk en -produkten in de handel brengt. Sinds 1958 is dit aantal reeds teruggelopen van 509 tot 340. Zoals gebruikelijk maakte de voorzit ter van het produktschap weer eer groot aantal „zuivelcijfers" over het verstreken jaar bekend. Daaruit blijkt. heeft bedragen. De gevolgen van het EEG-zuivelregi- me zijn, in tegenstelling tot vroeger door ir. Van Dam uitgesproken ver wachtingen, meegevallen. Weliswaar zijn de prijzen voor boter, kaas en an dere zuivel produkten sterk gestegen (hetgeen voor bepaalde produkten nade lig voor de afzet is geweest), maar het uiteindelijke financiële resultaat daar van is, althans op de binnenlandse markt, positief geweest F I'D beschuldigt confessionelen DEN HAAG De kwestie van de volledige wettelijke gelijkstelling van cremeren met be graven heeft gisteravond in de Tweede Kamer de gemoederen danig in beroering gebracht. Een zeer emotionele discussie ontstond toen bij de voortgezette behandeling van de be groting van binnenlandse zaken de VVD'er, mr. Geertsema de beschuldiging uitte, dat ,,de versterkte confessionele invloed in het over- gangskabinet-Zijlstra" de indiening dwars boomt van het wetsontwerp, dat de gelijkstel ling regelt. Mr. Geertsema heeft vorige week een motie ingediend, waarin de regering wordt gevraagd het wetsontwerp dat kant en klaar is on verwijld aan de Kamer voor te leggen. Meerderheid niet voor motie van mr. Geertsema De regering neemt echter het standpunt in, dat de indiening van een ontwerp als dit, dat nu een maal een controversieel karakter draagt, niet tot de taak van een overgangskabinet behoort. Minister Verdam (binnenlandse zaken) moti veerde dit standpunt gisteravond uitvoerig. Hij wees erop, dat „de vragen rond de crematie nog steeds zeer omstreden zijn". De opvattingen terzake zijn dp laatste tijd weliswaar belangrijk geëvo lueerd, gezien ondermeer de aanvaar ding door de overgrote Kamermeerder heid van de motie-Scheps (soc.), die wettelijke gelijkstelling van cremeren met begraven bepleitte, maar het zou overdreven zijn te beweren dat er een „innerlijke overeenstemming" is ge- 'rX' VREEMD „Daar het hier om een subtiel vraagstuk gaat, zou het zeker verwon dering hebben gewekt als een gangskabinet zou zeggen: we regelen dit wel even. Het is bovendien terst vreemde figuur, dat de heer Geertsema aandringt op de indiening van een wetsontwerp, dat toch niet meer onder het regime van dit over gangskabinet kan worden behandeld", aldus minister Verdam. Hij had geen behoefte aan een discus sie over de gelijkstelling op dit mo ment. „Er is al zoveel discussie over en tussen de levenden. Laten we de doden er maar buiten laten". „Een ongepast grapje", vond mr. Geertsema. „Doet me niet prettig aan" oordeelde de heer Scheps. Mr. Geertse ma zei ontsteld te zijn over de medede lingen van de minister. Hij concludeer de daaruit, dat de jarenlange strijd voor de geestelijke vrijheid op dit stuk zal moeten worden voortgezet. Dat Is te ernstiger, ornaat door de aanvaar ding van de mofic-Scheps de volledige gelijkstelling voor de wet van creme ren met begraven geen strijdpunt m was in de Kamer. Maar de confessionelen maken er weer een strijdpunt van. De versterkte confessionele invloed In het kabinet dwarsboomt de indiening van het wetsontwerp. En van confessionele zij de hoopt men bij de verkiezingen een zodanige meerderheid te verkrijgen, dat de concretisering van de gelijkstel ling kan worden voorkomen. Deze verkiezingskreten lokten natuur lijk talrijke interrupties van confessio nele kant uit. Vooral AR-fractieleider Roolvink wond zich op. De heren Scha kel (a.r.). Van Hel voort (kath. Bode (c.h.) waren het volledig met de waardiger, omdat het betrokken wetsontwerp al heel lang klaar ligt en er geen enkel argument is om het niet aan de Kamer voor te leggen. Minister Verdam ontkende in zijn du pliek, dat het ontwerp al maanden pan klaar is. „Ik ben nog maar kort mi nister, maar ik heb het ontwerp in de ministerraad gebracht. Dat kan dus nog niet lang geleden zijn. Daarna is er, als ik me wel herinner, een kabi netscrisis gekomen. De vraag is alleen van belang of het wetsontwerp al lang en breed gereed was toen het kabi- net-Cals aftrad. Op die vraag kan vol uit ontkennend worden geantwoord". Men moet nu niet doen alsof ieder een het over een zo gevoelige zaak als deze volslagen eens is. Dit overgangska binet wil er in ieder geval geen strijd punt van maken. VVD-fractieleider Toxopeus: „Het was geen strijdpunt meer in de Kamer, maar u maakt het er weer van". Minister Verdam: en ik laat me er door de heren Toxo peus en Geertsema niet toe verleiden er toch een strijdpunt van te maken. Als men de op dit punt gegroeide eenheid van opvattingen wil schaden, moet men dat doen op de wijze waarop de heer Geertsema dit heeft gedaan. Ik hoop niet dat hij daarin slaagt". De heer Roolvink: „Zeer juist, zeer juistVandaag stemt de Kamer over de motie-Geertsema. Het staat vast dat die zal worden verworpen. openbare orde en veiligheid noodzake lijk zijn, beantwoordde minister Ver dam ontkennend. KOPPEJAN Bij de bespreking van andere nenlandse zaken" sloot minister Ver dam zich aan bij het afwijzende stand punt. dat de ministers Samkalden en Smallenbroek destijds hebben ingeno men ten aanzien van de zg. methode Koppcjan. Zoals bekend heeft de Amsterdamse hoofdinspecteur van politie Koppejan in juli van het vorig jaar een aantal demonstranten naar de rand De heer Koppejan baseerde z'n thode niet op de Gemeentewet en heeft ook geen bevel van de burgemeester gekregen. Het betrokken artikel van de Gemeentewet mag allen in individuele gevallen worden gebruikt. Met collectie ve oppakkingen in de stijl-Koppejan komt men spoedig in strijd met artikel 71 van de Grondwet, dat waarborgen bevat tegen lichtvaardige vrijheidsbe- „Het artikel van de Gemeentewet roving. legt zeer vérgaande bevoegdheden voor zeer uitzonderlijke gevallen in voorzich tige handen", aldus de minister, die nog meedeelde, dat een centrale beoor deling van gemeentelijke verordenin gen voor het houden van demonstraties in voorbereiding is. Hij zegde toe, dat zeer binnenkort, een wetsvoorstel tot verhoging van de zg. politieke pensioenen bij de Kamer zal worden ingediend. De vraag of het storten door Kamerleden van een deel van hun parlementaire schadeloosstel ling in de partijkas (zoals dat bij de Boerenpartij geschiedt) in strijd is met de zuiveringseed, zal ln het kader van de studie over de Grondwetswijziging worden bekeken. Hierbij is de aard en strekking van de schadeloosstelling het geding. De minister kon nog geen uitspraak doen over de kwestie van de rijksdeel name in de financiering van projecten van de grootste gemeenten, die ver bo- bin- ven het gemeentelijk belang uitgaan (Europoort e.d.). Van verschillende kan ten, was er voor gepleit de financiering, van dergelijke nationale belangen alsmede van de kosten van het openba re vervoer geheel voor rekening van het rijk te doen komen, althans de rijksdeelname zeer aanzienlijk te verho gen. Dit vraagstuk zal in studie worden genomen. De regering heeft haar stand hoofdstad laten transporteren. De punt met betrekking tot de tekorten vraag \ran enkele Kamerleden of dit j van de grootste gemeenten nog niet de- optreden niet in overeenstemming is finitief bepaald, aldus minister Ver met de Gemeentewet, die de burge- dam. Een afzonderlijke financiële ver meester de bevoegdheid geeft alle be- houding tussen het rijk en de grootste velen te geven die In het belang van gemeente achtte hij niet gewenst. het kabinet-Zijlstra. niet moet worden geforceerd. Dat heeft niets te maken met „de" confessionele opvattingen over het vraagstuk van de gelijkstelling. STEUN De heer Geertsema kreeg steun van de socialist Scheps, die het bitter be treurde dat het ontwerp blijft liggen en het vraagstuk van de lijkbezorging dus opnieuw een punt wordt in de ver-1 kiezingsstrijd. Dit 's des te betreurens- Gesprek in Rome over gezamenlijke bijbelverspreiding ROME Rooms-Katholieke deskun digen op het gebied van de bijbel verspreiding en afgevaardigden van de protestantse bijbelgenootschappen zul- '.en donderdag elkaar in het Vaticaan ontmoeten. Onderwerp van gesprek wordt de mogelijkheid van een ge meenschappelijke bijbelverspreiding. Tevens zal gesproken worden over de mogelijkheid van gemeenschappelijke vertalingen. Ook jongetje van 7 kandidaat Vrijgemaakte kerk van Zeist houdt op met samensprekingen j ZEIST De raad van de Gereformeer de Kerk (vrijgemaakt) te Zeist heeft haar ongenoegen uitgesproken over I de Gereformeerde Kerk in Zeist, die deelneemt aan de in november opge richte plaatselijke ..gemeenschap van Het is een reden voor de raad om de samersDrekingen tussen beide ker ken. die al drie jaar werden gehou den. niet langer voort te zetten. een lange brief aan de Gereformeer de Kerken staat onder andere het volgende: ...Wij hebben achteraf tot onze droefheid moeten constateren, dat u, terwijl u met ons sprak over de mogelijkheden om te komen tot rechte eenheid naar het Woord des Heeren, tegelijk bezig was u te bege ven op een weg. die niet naar dat Woord is. De vrijgemaakte kerke- raad weet „intussen dat wie een vriend der wereld (ook een religieuze wereld, die het evangelie der volko men zaligheid verkracht of veracht) wil ziin, metterdaad een vijand van God wordt. (Jac. 4 4)". Deze kerkeraad zegt daarover: „Wij kun nen u op deze weg niet volgen..." De gereformeerden betreuren het. dat de vrijgemaakten niet nader geïnfor meerd hebben via de commissie van samenspreking, maar zijn afgegaan op krachtenberichten. Zij hopen, dat de kwestie toch nog uit de wereld zal worden geholpen. Beroenitigswerk Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Wijk bij Heusden: J. Zwij nenburg te Oudewater: voor Harkstede, c.a.: B. J. Bannink te Boornbergum. Geref. Kerken Beroepen te Dirkshorn: kand. T. Boer te Bolsward: te Gouda (vac. J. Henge- veld): S. v. d. Linde te Grootegast. Aangenomen naar Hollandscheveld: A. Bolwijn, laatstel. pred. te 't Harde, die bedankte voor Koog a. d. Zaan. Geref. Kerken (vrUgem.) Aangenomen naar Nijega-Opeinde: J. Poutsma te Kornhorn en Marum. Bedankt voor Zoutespui en voor Nagele (N.O.P.): S. Braaksma te Souburg-Vlis- singen. Christ. Geref. Kerken Bedankt voor Schiedam: J. Westerink te Kerkwerve-Haamstede. Geref. Gemeenten Bedankt voor St. Catharines (Ont.Can.l: J. C. Westrate te Meliskerke; voor Woer den: A. Hofman te Zeist. AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam hebben een plan opgesteld voor het houden van een grootscheepse internationale tuinbouw- en bloemen tentoonstelling in 1972. Het zal een soort tweede Floriade worden (Rotter- dam-1960). Het Produktschap voor siergewassen en de internationale tuinbouwraad heb ben ophet voorstel al gunstig gerea geerd. De show zal gehouden worden van april tot oktober. spaarbank en alle bankzaken DEN HAAG Niet minder dan 24 partijen zullen 15 februari din gen naar de gunst van de kiezers. Behalve de tien in de Tweede Ka mer vertegenwoordigde partijen zullen nog zes andere groeperin gen in alle achttien kieskringen meedoen, terwijl acht andere par tijtjes in een of enkele kieskrin gen gaan proberen een vertegen woordiger in de Tweede Kamer te krijgen. Hoewel het aantal deelnemende par tijen kleiner is dan men aanvankelijk verwachtte, is toch een naoorlogs re cord gevestigd. In 1933 deden 54 par tijen mee maar na de invoering van de borgsom (in 1937) daalde dit aan tal tot 21. Vier jaar geleden kwamen veertien partijen in alle kieskringen met een lijst uit: thans zijn dat er zestien: naast de tien partijen die al in de Ka mer zitten zijn dat de CDU. D'66, de. noodraad, de partij landsbelangen, de partij voor ongehuwden en de liberale I volkspartij. i De afgescheiden Boer. de heer P. Voogd, heeft geen kans gezien in Gro ningen en Drenthe een lijst in te die- i nen. Hij is er niet in geslaagd hier vol doende handtekeningen te verzamelen. In de zestien andere kieskringen doet hij wel mee. OVERIGEN De christelijke nationale volkspartij voor monarchie en democratie (CNV) heeft een lijst ingediend in Amster dam, Rotterdam en Den Haag. In Friesland, Utrecht en de kieskring Til burg is een lijst ingediend door een groepering die zich werknemerspartij noemt. Lijsttrekker is de heer P. Ma- Dan is er in de kieskringen Den Haag en Leiden een lijst met ais num mer één mr. J. J. M. van Breukelen ingediend die de niet-geregistreerde naam Alarm draagt. Verder doet in Rotterdam nog de Partij van het recht mee, in Amsterdam een lijst van de journalist Rodermond en in de kies kring Maastricht nog een lijst-Ger- meanse en een lijst-Grein. Alle partijen clie niet in de Kamer vertegenwoordigd zijn hebben in elke kieskring een borgsom van 1000 moeten storten. Dit bedrag vervalt aan j de Staat als de partij geen kans ziet j driekwart van dc kiesdeler te halen. De heer Voogd, die zoals gemeld j geen borgsom hoeft te storten, heeft overigens geen recht op zendtijd voor radio en televisie. Bepaald is namelijk I dat een partij in dat geval in alle kies- I kringen moet meedoen. De ex-Boer zal nu de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. mej. Klompé, vragen voor hem I een uitzondering te maken. Hij hoopt, dat het feit, dat hij nog zittend Kamer lid is. voor de minister reden zal zijn hem toch met de zestien andere par tijen politieke zendtijd toe te staan. KLEENZOON Het Doornse gemeenteraadslid de heer J. F. N. van Os heeft de Kiesraad voor grote problemen geplaatst. Om de aandacht te ves tigen op leemten in de kieswet wil hij kiezers in Amsterdam, Rotter dam en Den Haag ln de gelegen heid stellen hun stem uit te bren gen op een kind. Als lijsttrekker treedt hier op zijn zevenjarig kleinzoontje Aan de ene kant is het toegestaan een kind kandidaat te stellen en ook kan men op zo'n kandidaatje zijn stem uitbrengen, maar anderzijds moet iedereen, die gekozen wil worden, een verklaring overleggen, dat hij in de Kamer zitting zal nemen, als hij in derdaad wordt gekozen. De vraag is r.u of een verklaring van een kind rechtsgeldig is en zo niet, of de ouders toestemming geven. Dit laatste lijkt onwaarschijnlijk. Dit vraagstuk kan van nadelige in vloed zijn op de voorbereidingen van de verkiezingen. Eerst moet de geldig heid van de liisten vaststaan, oas dan kan de Kiesraad de lijsten nummeren en kan de verkiezingsstrijd beginnen. Vast staat al dat de volgorde van de eerste negen lijsten als volgt is: 1. KVP, 2. PvdA, 3. VVD, 4. ARP. 5. CHU. 6. CPN. 7. PSP. 8. SGP en 9. Boerenpartij. ROTTERDAM In de cantine het Rotterdammer-Trouw-gebouw aan de Witte de W.ithstraat is gisteren har telijk afscheid genomen van de heer G. M. van Diejen. Rond twintig jaar is hij a'.s koerier vrijwel onophoudelijk on derweg geweest voor beide kranten. Thans is hij gepensioneerd Voor onze bladen, verenigd in Het Kwartet, verzorgde hij het transport van copij. matrijzen en orieven van naar Den Haag. Dat traject, dat hij per spoor aflegde, kende geen geheimen meer voor hem. Het werk van koerier Van Diejen werd gememoreerd door de heer A. van Egmond. adjunct-directeur van i Rotterdammer Vaak moest u impro viseren. maar altijd kwamen de transporten op hun pootjes terecht, zei hij. Namens de vier bladen overhandig de hij de heer Van Diejen een envelop pe met inhoud. Namens Trouw-Rotterdam werd de heer Van Diejen, die vergezeld was van zijn vrouw, gehuldigd door de heer A. van Splunter. Deze bood het echtpaar twee fraaie tuinstoelen aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2