TV Reportages, bruidspaars historie en keuzeshow RADIO Commentaar Mr. Roosjen roept hoger luistergeld om Puzzelboek DE GOUDEN BARK Vos DINSDAG 3 JANUARI 1967 en Show van Ria Op Nederland 1 kwam de KRO j voorts met een heel keurig: afgewerk- i te show, waarin Ria Valk naief en ontwapenend voor de tweede maal haar best deed om allerlei liedjes beel- j dend en charmant verkleed te zingen. Zolang de tekst niet te plat was, ging het aardig: Ria gelooft zelf zo totaal in haar eigen stijl en prestaties dat wij het haast niet over ons hart kunnen verkrijgen er iets anders dan goeds van te zeggen. Ze kan wel wat, die Ria, al zal ze er niet elk kijkershart 'mee breken. Leuk gevonden was het 1 begin met de heer Roolvink, die „het j programma" definieerde. Er was ook jcen aardig filmpje van Wim Sonnc- jvcld uit Zuid-Frankrijk. Respect voor de persoonlijkheid van mr. J. A. Jonkman, oud-voorzitter van de {Eerste Kamer, dwong het gesprek in Silhouet af. Zijn rustige informaties waren prettig om aan te horen en zijn staat van dienst boeiend genoeg om de aandacht gevangen te houden, ook al bleef Henk Neuman in de loop der jaren wel eens minder aan de opper vlakte in zijn interviews. Het cabaretje met Fiet en Frans Koster was een vrij flodderig geheel. Dat is jammer, want vooral de gees tigheid van Fiet is tot veel grotere prestaties in staat. Dit gevalletje was zo puur onschuldig, dat het aan het kinderlijke raakte en ons voortdurend het gevoel gaf dat er nog een klap op de vuurpijl moest komen. De AVRO vertoonde op Nederland 2 weer een dik-aangezet sociodrama in zwart en wit, door Leo Derksen niet slecht geschreven, verder ook behoor- NTS BIJ HUWELIJK VAN MARGRIET EN PIETER (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Rondom het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven heeft de NTS een verscheidenheid aan programma's voorbereid. Voorna melijk natuurlijk reportages op de dag zelf, verder, historische docu mentaires in luchtige toon en, als een van de hoogtepunten, de keuze show van het bruidspaar, welke op de avond van dinsdag 10 janu ari a.s. tachtig minuten in beslag zal nemen en „van alles wat" biedt, zonder dat de samenstellers er vooruit veel van willen vertellen. Als we bij het eerste programma begin nen, dan is dat een korte documentai re over de Grote of St. Jacobskerk in Den Haag, waarin het huwelijk wordt ingezegend. „Anno 1307 op Sinte Margarieten Dagh' is de titel van deze uitzending die tussen 7 en 7.20 uur verschijnt op Ned. 1 en gemaakt werd door Joop Scheltens. Op die gedenkwaardige dag in 1307 ver hief het Convent van Middelburg de kleine St Jacobuskerk tot zelfstandi ge parochie. De kerk, die haar ge schiedenis begon als houten bidkapel, stond in de directe omgeving van het kasteel van de graven van Holland en was bestemd voor'de godsdienstoe feningen van de graaf en zijn onder horigen. De schilden van de ridders van het Gulden Vlies, die nog in het gebouw hangen, herinneren aan het Kapittel der Orde, dat hertog Philips Bourgondië er in 1456 hield. lijk gespeeld, maar wat te kort schie- Tweemaal werd de kerk door brand tend aan dramatische kracht en zeg- verwoest, eerst in 1539, daarna in igenschap: er werd meer gesignaleerd 1703. Om gelden bijeen te krijgen dan werkelijk doorvorst, vooral in de voor de eerste herbouw gaf keizer (verhouding tussen de generaties. I Karei V in 1545 toestemming, de ac- „Er wordt teveel beknibbeld (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM „Het water is ons tot de lippen gekomen, ik zie slechts cén mogelijkheid om de Nederlandse I radio voor de catastrofe van afbraak te i bewaren. Ik zou dat de machthebbers en de volksvertegenwoordigers in Den Haag wel in de oren willen toeteren: (verhoog de luisterbijdrage!" Dit riep mr. A. B. Roosjen, voorzitter van de NRU, gisteren in zijn rede tij dens de Nieuwjaarsreceptie van de NRU met klem uit. De Nederlandse radio zit op zwart zaad, ging hij voort, en men kan toch allerminst verwachten dat in een zo ai-beidsintensief bedrijf als de om roep de oplossing moet worden ge zocht in een bevriezing van de lonen en honoraria. Wij hebben in de laatste jaren op zo veel beknibbeld, dat wij ons afvragen: is het niet tè veel? Technische apparatuur werd niet ver vangen, terwijl het nodig was, bedra gen voor aanschaffing van instrumen ten werden afgevoerd, op een van de laatste NRU-vergaderingen is zelfs besloten te bezuinigen op het schoon houden van de gebouwen, het onder houd van de tuinen en op de buiten landse toernees van de orkesten. Redding De afgekondigde personeelsstop, waardoor het werk wordt belemmerd s door gebrek aan financiën opge legd, zelfs het voortzetten van onze unieke dirigentencursus moet uit geld gebrek twijfelachtig worden gesteld. Verhoging van de luistergelden kan redding brengen, deze wordt ook in an dere landen, waar de bedragen hoger liggen, bepleit, aldus mr. Roosjen. Invoering van reclame in de radio noemde mr. Roosjen geen middel om uit de precaire toestand te geraken: „deze zal stellig geen zoden aan de dijk zetten, zolang er een clandestiene zen der in de ether wordt getolereerd en de adverteerders daaraan reclamegelden spenderen." Van regeringswege is thans gevraagd >m een nota waarin de moeilijkheden van de NRU worden toegelicht: ..Wij Mr A. B. ROOSJEN zullen aan dat verzoek zo spoedig moge lijk gehoor geven, maar zonder verho ging van de luisterbijdrage raken wij toch niet uit de impasse!" hield de NRU-voorzitter vol. Met nadruk wees mr. Roosjem een in De Telegraaf geuite veronderstelling „dat bij de radio de tering niet naar de nering zou worden gezet" van de hand: volgens een deskundige is het kostenbehcer bij de NRU „zeer verant- Niettemin zal het tekort bij de radio volgens de voor 1967 ingediende begro tingen 9 miljoen gulden bedragen. Zelfs het aanwenden van de laatste reserves kan de NRU-begroting voor dit jaar niet sluitend maken. I cijns op bier en wijn te verdubbelen en tóen dat niet voldoende bleek te zijn, werd er nog een loterij gehou- Menige kerkelijke plechtigheid rondom het Huis van Oranje is in dit gebouw gehouden. Sinds 1626 zijn er Oranjes gedoopt (prins Willem II was de eerste; of in het huwelijk bevestigd (de laatste keer prinses Juliana prins Bernhard). In de laatste jaren is de kerk grondig gerestaureerd, de toren kreeg zijn oorspronkelijke spits terug en het in terieur werd verlost van de enorme blokken kerkbanken en zoveel moge lijk in de originele staat opnieuw in- geriéht. Van dit alles zul U horen en zien, ter wijl de camera's door de kerk dwa len en de jonge organist Ben Feij het orgel bespeelt. Bruidsspiegel waarvan prinses Margriet het pete- Er zijn vijf hoofdstukken: le „De Han ze" met Kampen (in de middeleeu wen het belangrijkste handelscen trum van noordwest Europa) in de hoofdrol, 2e het tijdperk der ontdek kingen: de handel met Oost-Indië, in de 16e eeuw bestreden door de Portu gezen en het bevaren van de Noorde lijke IJszee, 3e de komst van stoommachine na de grote zeilvaart, 4e de belangrijke bijdrage van de Ned. Koopvaardij aan het overwin nen in de tweede weredoorlog (waarbij de vloot de helft der sche pen en 2.000 man verloor) en 5e een tocht met het moderne koopvaar- tijschip m.s. Dania. Déze documentaire, „Koopvaarders doopvaders" geheten, is ook weer werk van Joop Scheltens. Tenslotte herhaalt de NTS die avond op Ned. 2 tussen 10.10 en 10.45 uur de folkloristische show van The Shep herds „Merck toch hoe sterek", der uitgezonden op de avond va huwelijk van prinses Beatrix. het Op de avond van maandag 9 januari geeft de NTS een rechtstreekse repor tage van het muzikale festijn „Bruidsspiegel", dat het Haagse ge-1 meentebestuur ter gelegenheid van Die lOe januari zal de NTS geweldig i het huwelijk aanbiedt in het Cir- 't geweer zijn. De organisatie is n In 't geweer custheater te Scheveningen. Dat wordt eén uitzending (eveneens op Ned. 1) van 8.20 tot 9.30 uur. Tot de optredenden behoren Georgette Ha gendoorn, Jaco van Renesse en Dolf de Vries van de Haagse Comedie, Hen- ny May, Rosy Paris. Marco Bakker, Piet Hendriks. Ab Hofstee, de koren „Die Haghe Sangers", ..Thalia" er Haags Matrozenkoor, de Kon. Lucht machtkapel en het Ned. Tv-musical- ballet en -orkest. Op de grote dag zelf komt de NTS orr 9.25 uur in de ether (alles op Ned. 1) met een tot 10 uur durende film over liet leven van prinses Margriet. De huwelijksreportage duurt dan tot plm. 1.30 Vaste tijdstippen: ca 11 uur burgerlijk huwelijk, ca 12 uur kerkelijke inzege ning door prof. dr. H. Berkhof, ca 1.20 uur aankomst van de stoet terug bij Huis ten Bosch. Avonds begint het programma op Ned. 1 om 7 uur met een samenvat ting van de reportage, nister-president prof. dr. J. Zijlstra om 7.50 uur een korte toespraak Lief land Dit is een land om lief te hebben' de titel van de keuzeshow van het bruidspaar, hetgeen de NTS aldus formuleert: prinses Margriet en haar bruidegom gaven een aantal richtlij nen en suggesties,waarop de. menstelling van het programma (door Fred Oster) werd gebaseerd. Het is dus niet zo, dat het bruidspaar alle items precies aangaf. Het wordt een show van eigen bodem, met muziek, cabaret, liedjes, toneel en informatie, dat de NTS het bruidspaar aanbiedt. Aangezien het niet waarschijnlijk dat het jonge paar die avond naar de televisie kan kijken, wordt het pro gramma op een band gekopieerd en als cadeau naar Het Loo gezonden. In eigen kring kan het dan nog worden vertoond. Tussen 9.40 en 10.40 uur volgt een docu mentaire. die betrekking heeft op de geschiedenis van de koopvaardij. Desillusies Niettegenstaande de overgang naar NRU-nieuwe stijl, waardoor veel meer werk moet worden verzet, groeide in het afgelopen jaar de personeelssterkte heel weinig. De staf kan voorlopig maar 10 man tellen. Heel moeilijk blijft in Hilversum ook he huisvestingsprobleem voor de omroep medewerkers. Voor dit jaar kan, door het gereedkomen van complexen wonin- Breukelen enige verlichting den verwacht. Over de nieuwe taak van de NRU zeide mr Roosjen, dat deze bij al de problemen nog steeds niet royaal kan worden omlijnd: het is onmogelijk het toegewezen aantal programma uren per week al te vullen. Het „nie- we gezicht" van de NRU blijft daar om nog een „voorlopig gezicht": over de aard en de omvang van NRU-programma's (waarbij toch al belangrijke uitzendingen waren) moet nog nader worden beslist. Helemaal gerust dat de Omroepwet binnenkort inderdaad in behandeling zal komen, is de NRU-voorzitter nog niet: men is op dit gebied bij de om roep trouwens aan desillusies gewend geraakt. Wel spijt het hein, dat mi Vrolijk niet „de kroon op zijn w heeft mogen zien, maar hij heeft alle waardering voor minister mr. Klompé, die zich met zoveel spoed in de materie van de omroepwetgeving heeft inge werkt. Gesproken brief 22.50 Kli muz. (opn). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Con ciliepostbus. 19.35 Geestel. lie deren. 19 45 Nieuwe U.itc 20.00 Radiokamerork. met zangsolist 21.00 Voordr. 21.20 Pianorecital (opn). 2145 Klein TELEVISIE V VN AVOVI» NTS: 20.00 journaal. 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 At tentie. 20.45 't Is zo bij de luchtmacht. TV-film. 21.10 Oog- opcra. 22,25 Overdenking. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nws in het kort. 20.01 Reclame VPRO: 20.05 Over films- en filmmakers. NTS: 20.56 De Be zetting (VII). 21.56 Reclame. 22.00-22.15 Journaal. België. Nederlands progr. ka nalen: 2 en 10. 18.25 School-tv 18.55 Zandmannetje. 19.00 Flip per (331. 19.25 Filmmuseum v. d. schaterlach. 19.40 Kwart-Eef- je. 19.55 Hier spreekt i RAIMO MORGEN anden. 9.40 Stereo: Sym 17.30 Milt- air comm. 17.40 Ama- eursprogr Hilversum U. 298 m. NCRV: .00 Nieuws en herh. SOS-be- 7.10 Dagopening. 7.15 richter gram Nieuws. 7.32 Stereo: Lichte or- kestmuz. .".40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muz. 830 Nieuws. 8.32 Lotidens Symf ork. (gr.). 9 00 Voor de zieken 9.40 Voor de huisvrouw. 10.30 Studtodlenst. 1100 Lichte gramm muz. 12 27 Meded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 loorspel. 14.23 Stereo: Moder- e orkestwerken (gr.). 15.15 tereo: Pianoduo. 15.50 Bijbel ertelling voor de jeugd. 16.00 'oor de jeugd. 17.00 Five 'clock, oraatje. 17.15 JaZznu '0^ óverhetdsvoorlich- begel. ?830°^Nieuws l Arbeldsvita- 12.00 Nieuws. 12.02 Operette- klanken. 13.00 Nieuws. 13.02 Ac- tualiteiten. 13.05 Vrolijk platen- progr. (14.00 Nieuw" de jeugd. 17.00 Niet Country and Wes TELEVISIE MORGEN Nederland 1. KRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. België. Nederlands progr kannen en kruiken. Voor de reportage zullen 11 reporta ge-eenheden (4 van de NTS, 3 Bel gische en 4 Duitse) met 41 camera's in totaal aanrukken. Eén Duitse wa gen zal mobiel zijn en de voorbijtrek kende stoet volgen. In verband met mogelijke vorst of ongunstig weer zullen alle eenheden maandag al tij dig in Den Haag zijn, zodat er niet tot diep in de winternacht aan opstel ling, leggen van kabels en maken van aansluitingen enz. behoeft te worden gewerkt. Zoals wij reeds hebben gemeld komen alle beeld- en geluidslijnen samen in een in de Rolzaal op het Binnenhof in te richten technisch centrum, waar eindregisseur Ger Roos zetelt. Met inbegrip van het PTT-personeel zullen 294 personen direct en 30 indi rect aan de reportage meewerken. Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal. 1. wijnsoort - gelijk. 2. bijwoord-bergplaats. 3. deel van de mast-briefje van 100 gulden(barg)-voor zetsel. 4. achting-Rom. keizer-boom. 5. myth. figuur-slede-meisjesnaam. 6. k (Lat.) - steeds. 7. muzieknoot - spoe- dig-andere naam voor Wodan. 8. over- al-bijb. figuur-water in Friesland. 9. staatsbedrijf (afk.)-korter-oude in houdsmaat (afk.). Vertikaal. 1. deur van een wa gon-meisjesnaam. 2. familielid-vreem de taal. 3. deel van een auto-metaal soort-voorvoegsel. 4. twijg-bloeiwij- '-familielid. 5. voegwoord-land in Eu ropa. 6. munt in Nederl. (afk.)-muze van het minnedicht-orient expresse (afk.). 7. bijb. figuur-rivier in Duitsland. 8. vaarwel-ontkenning (Eng.)-boom. 9. leeg-spil van een wiel-keurig. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal. 1. elders-log. 2. Ierse- ?-me. 3. na-ale-it-dl. 4. dam-api-toe. haard-ne-ee. 6. ork-aa-nr-sn. 7. ;e-Antoon. 8. Epen-Loire. 9. net to-prat, Vertikaal. 1. Eindhoven. 2. Lea-aar-E- 3. drama-keet. 4. Esla-ra-ant. 5. reep-Dan-L.O. 6. ski-Inn- top, 7. let- ter-oir. 8. om-does-ora. 9. Geleen-net. Voor de velen, die altijd uitzien naar Swiebertje, hier alvast een nieuwe foto van hem en Bromsnor, voor hun verschijning op de eerste zaterdag van het nieuwe jaar. Om 7 uur is hij dan op Ned. 1 en Bromsnor heeft een appeltje met hem te schillen bij het tuinieren, dat Swie- ber weer niet te best aangaat. Heeft Bromsnor daar een boeketje voor Saartje ge plukt? Zaterdagavond zal iedere nieuwsgierige het weten. Swiebertje stapt vrolijk een nieuw jaar binnen: hij is voorlopig nog niet van plan van de beeldbuis te verdwijnen, daarvoor zorgt John uit den Bogaard in Wageningen welhij heeft nog wat pijltjes op zijn VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.09 uur „U ziet maar", gevarieerd programma met allerlei tips. 8.20 uur Attentie. 8.45 uur aflevering van ,,'t Is zo bij de luchtmacht". 9.10 uur reportage-documentaire van Nico van Vliet over Hawaii. 9.50 uur Nederlandse uitvoering van de opera „Haat' meester de baas" van Pergolesi. Ned. 2 NTS 8.05 uur filmrubriek. 8.56 uur herhaling „De Bezetting" (VII). Hilversum I AVRO 7.05 uur politiek debat. 8.05 uur showprogramma. 9.15 uur jaar verkiezingen van sportman, -vrouw -stad van het jaar. 10.00 uur satirisch programma Gonk. 10.50 uur romantische muziek. VANAVOND TE HOREN Hilversum II KRO 8.00 uur Radio Kamerorkest speelt, Max van Egmond zingt. 9.00 uur een bijdrage uit de ver halen wedstrijd NRU- BRT. 10.00 uur cultureel magazine. 10.45 uur monoloog „Een klein beetje pijn": Elisabeth Andersen. uur opnamen van het Philadelphia orkest (stereo). door 67 Jein, je moet me nu zeggen wie Margriets vader is. Ze kennen elkaar lang en er is nog nooit een gemeen kwaad woord tussen hen gevallen en toch is Jord er nu niet zeker van wat Jan zal antwoorden. Die knikt weer. Dat was Netten-Fin. Het klinkt heel gewoon, alsof hij iets zegt over het weer of over de verkoop van teer. Wat zeg je? Jord komt half overeind en valt dan terug op zijn stoel. Net...ten...Fin...? Ja, waarom ben je zo onthutst? Ik zal je de geschiede nis vertellen. Een paar dagen geleden heb ik ook tegen Margriet gezegd wie haar vader was. Ze wist dat hij dood was, niets meer. Jan is plotseling anders. Jord heeft hem nooit zo gezien. Zijn litteken is in beweging en het kost hem nu en dan moeite om verder te gaan als hij zijn verhaal is begonnen. Het lieve kind zei alleen maar: Het is goed, oom Jan, dat je me nu zegt wie mijn vader was, maar ik had van hem toch nooit meer kunnen houden dan van jou. Ja, dat Ze zitten stil tot Jan zijn ontroering de baas is. Nou, en dan Netten-Fin. Die bijnaam kreeg hij eerst toen hij hier op het Basselt kwam wonen en netten ging boeten voor de vissers. Voordien was hij gewoon Fin. Wij kenden elkaar, al hebben we door heel verschillende oor den gezworven. Maar het schijnt een van hogerhand geschre ven wet te zijn dat zwervers als wij elkaar op geregelde tijden en in bepaalde omstandigheden moeten tegenkomen. Je weet hoe lelijk hij was en dat hij een houten been had. Maar van binnen was hij niet lelijk. Hij hield van kinderen en had ze graag zelf gehad. Maar er was geen vrouw die met hem wilde trouwen. Als de bemanning van de schuit waarop hij voer aan land ging of als ze in de thuishaven kwamen, had iedereen, tot de koksmaat toe. een warme plek om zich te koesteren. Fin had niets. Ik vertel je alles in zijn eigen woorden, Jord. Jan gaat even de winkel in om de tabakszak te vullen. En ook brengt hij iets te drinken mee. En dan moet hij enige malen slikken eer hij verder kan. „Dora..." Zijn stem is schor als hij die naam noemt. Rosse Dora werd ze genoemd, was de enige, die niet voor hem wegliep. Eerst bestond er helemaal niets tussen hen. Fin hield van haar en hij had met haar willen trouwen, als hij het had durven vragen. Het is goed dat hij 't niet deed, want Dora zou dat nooit gedaan hebben. Uit meelij met hem werd het op den duur toch anders tussen hen. Ja, Jord, waarom is het leven zo? Toen het zover was, kwam ik in haar leven, omdat Fin mij kende en me meenam. Hij was verschrikkelijk blij met haar. Jan lacht op een vreemde manier. „Ik maak het kort, want m'n hart doet nog zeer in mijn lijf als ik er veel over moet denken. Fin verzweeg mij niets. Hij noemde het een zonde, want zo zei hij: „Het is geen spelletje. Het is een deel van Gods scheppingskracht die in ons werd gelegd. Een nieuw mens kan geboren worden, een levende ziel. Daarom is het heilig, maar dat zijn we vergeten, Krebbe. Ik hoor hem er nog over praten. Hij was van binnen veel beter dan wij met elkaar, Jord. Fin was een goed mens. Hij had toen al de ziekte onder de leden waaraan hij gestorven is. Jullie op het Basselt wisten daarvan niets, ook niet van Dora. Tenminste, dat geloof ik niet, want iedereen dacht later dat Margriet mijn kind was. En in zeker opzicht was dat ook zo." Jan haalt zijn grote rode zakdoek te voorschijn om zijn neus te snuiten en zijn ogen af te vegen. „Je kunt me een flauwe vent vinden, Jord Munde, maar als ik aan die twee en mezelf denk, in die tijd..." Krebbe schudt zijn hoofd. „Jouw zoon gaat nu met het meisje trouwen, daarom moet jij het weten. „Dora verwachtte het kind al toen ze wist dat ze van mij hield. En ik van haar. Groter en mooier liefde kan er nooit tussen een man en een vtouw geweest zijn. „Jan," zei ze, „ik wou dat het bind van jou was." En dan huilde ze hartbre kend. Dat zijn dingen, als je die moet meemaken met de vrouw van wie je houdt. Thomas Barden zou het een zonde noemen, maar er zijn zoveel zonden en wat kun je eraan doen als je zo bent? Soms huilde pe ook over zichzelf. Ze had graag anders willen leven, maar ze kon niet. Och, Jord, het was niet zo maar dat men haar rosse Dora noemde. Ze had zulk prachtig haar! Als ze dat los liet hangen, dacht ik aan Maria Magdalena, zoals je die op oude platen ziet afgebeeld. O, wat heb ik van haar gehouden. Ze was niet slecht, ze had zoveel goeds in zich. Thomas Barden weet het. Ik heb hem gehaald in haar laatste nacht We hebben samen bij haar gezeten tot ze gestorven was. Hierachter, wijst Jan, „in het huisje met het schuine dak is ze gestorven. Margriet was toen een meisje van een jaar of drie. (Wordt vervolgd) Knauniv perth Een naar Au stralië geëmi greerde Nederlander, Johan Kuiper, maakte zich twaalf jaar geleden zo kwaad dat hij een paar cent moest betalen voor een metalen kleerhan ger waarop zijn pak uit de stomerij terugkwam, dat hij besloot ze zelf te vervaardigen. Met behulp van een tang en wat draad van de omheining vervaar digde hij zijn eerste produkten. Voor zijn knaapjes vond hij zo'n groot afzetgebied dat zijn buigtang nu is uitgegroeid tot een miljoenencon cern dat alle mogelijke produkten van staaldraad vervaardigd. Handig knaapje, die Kuiper. IfOHIfCII- BRINDISI Mm mmDe 24-jarige ttUwmÊ Italiaan Aran- gelo Ciraci is gearresteerd wegens het stelen van 50 kilo vrouwenhaar, meer dan vijfduizend gulden waard. Het werd gestolen uit een pruiken huis. De politie kon Ciraci teren door een spoor van losse haren te volgen dat naar een leeg staand huis leidde. Jammer, dat het nu zulk ongezellig weer wordt: er komt mist opzetten en die wordt hoe langer hne dichter.de vriendjes moeten elkaar vasthouden om elkaar niet kwijt te raken „We moeten een plekje zien te vinden, kunnen blijven tot dit nare weer over Stikkeltje en zijn oog valt op een autospoor, vlak bij zijn voeten. Een gek, slingerend spoor! „Dat moet van professor Bolleboos zijn" roept Stikkel tje, „kom we volgen dat spoor, men we hem vanzelf tegen en r tootje schuilen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9