Weekagenda HU Commentaar Leidse technische scholen gaan clubhuizen bouwen in Zuidwest BURGERLIJKE STAND H. J. de Koster treedt af als directeur van De Sleutels Lekasin -TUSSEN DIE BLADZIJDEN YAINIHIET DRAAIBOEK Wittebrood voor lange tanden Vuurwerk Bloemen Jeugdzorg fflEUVE LEIDSE COURANT t VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 Vrijdag: (30 december) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, 6.30 u. nam.: tienersoc. 't Venster en 't Roefje, boerenkoolfuif, medewerking The Sea Side Swing Col lege. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „De Meteoor". Zaterdag (31 dec.) DEN HAAG Schouwburg, 7.30 u.: Haagsche Comedie met „Ik zoek Mioes- sow". Zondag (1 jan. 1967) L.H..J-gebouw, Levendaal 101. 4 uur: Herv. jongerensoc., nieuwjaarsreceptie ;n thé-dansant. Zuiderkerk, 5 uur: installatie J Bronswijk als jeugdleider bij het Geref. jeugdwerk regio Leiden. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, beide sociëteiten nieuw jaarsreceptie, medewerking van Charles Combo. Maandag (2 jan.) Schuttersveld, 7 45 tot 8 uur: kerst- boombrand. Stadhuis, 3.30 uur: nieuwj aarsver gade- ring gemeenteraad. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u Haagsche Comedie met „Tussen paard en stier". Dinsdag (3 jan.) Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuui Ohr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Danstheater, Haags Ballet-Festival voor de jeugd. Woensdag (4 janJ Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale I raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Ned. Danstheater. Haags Baliet-FestivaJ voor de jeugd. Donderdag (5 jan.) DEN HAAG Diligentia, 2 uur: Arena met „De kleine en de grote koning" Vrijdag (6 jan.) Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Gronin ger vereniging, nieuwjaarsontmoeting. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, be stuursverkiezing. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena met „De kleine en de grote koning". 8.30 uur nam. De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk, zonder handen". DEN HAAG Conservatorium, Korte Beestenmarkt, 8 uur: recital door piano duo Valerie en Irene de Josselin de Jong. (Zaterdag (7 jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, bestuurs verkiezing. Breestraat 19: nieuwjaarsbal Boeme rang-sociëteit. L.H.J.-gebouw Levendaal 101: herv. Jongerensociëteit In den Moriaen. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Tussen paard en stier". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena met „De kleine en de grote koning". 8.30 uur nam. De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk, zonder handen". Dagelijks in Den Haag Diligentia. 8 15 u.: Lurelei-cabaret. van 26 dec. tot 6 jan., behalve 3i dec. I Circus-theater. 8 a.: Toon Hermans. van 27 dec tot 14 jan., behalve 31 dec.. I 5 en 9 jan. Theater Pepijn, 8.30 u cabaret Paul van Vliet, tot 9 jan., behalve 's maan dags. Dokte rsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna dokterstele foon bellen: 5 maal 2. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen 'ook op Nieuwjaarsdag): apotheek Van Driesurn. Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag 31 december is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: Zui- der-Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse apotheek is op zondag 1 januari gesloten van 8 uur tot 24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Witte broodsweken met z'n drieën (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Gooi het maar in m'n pet (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.J5 uur): De stem van het water (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Franky en Johnny (alle leeftijden). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): The pro fessionals (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen van Kees Vollemans (tot 18 januari) De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden van het vroege landschap, van 18 dec. tot 16 jan., dag van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- In Valeriusstraat en bij Wieidehof en Bevrijdingskerk O (Van onze stads redacteur) LEIDEN Het is de bedoeling, dat leerlingen van de drie lagere tech nische scholen fchr. l.t.s. Zuidwest, Ambachtsschool Haagweg en Don Bosco) in augustus 1967 by de aanvang van het nieuwe cursusjaar worden ingeschakeld bij de bouw van drie middelgrote clubhuizen in Zuidwest. Deze zullen ver lijzen aan de Valeriusstraat (op het huidige speelplein tus sen Sweelincklaan en Richard Hollstraat), naby het Weidehof en by de Bevrijdingskerk. Het zullen uiteriyk vrywel identieke gebouwen worden van bovenstaand model, ontworpen door architect Schrarna. oudere wijkbewoners. De zalen zul len echter niet worden verhuurd. De twee andere clubhuizen zullen respectievelijk worden gebouwd door de speeltuin Zuidwest (die hiertoe sa menwerkt met het Ankerclubhuiswerk en het clubhuis „In de vrolijke arke") en Het Leidse Volkshuis (tezamen met de speeltuinvereniging De Vijf Ho ven). De stichting Leidse Jeugd-Actie heeft bij de uitwerking van de plannen een belangrijke coördinerende taak. Ook functie ah wijkcentrum Door de bouw grotendeels te laten verrichten door leerlingen van ge noemde lagere technische scholen, worden de kosten uiteraard belana- rijk gedrukt. Elk clubkwis gaat ruim een ton kosten. De drie (stenen) clubhuizen zullen gelijktijdig worden gebouwd. Zij wor den pl.m. 25 meter lang en circa 10 meter breed. Te zijner tijd zal dan nog een groot wijkcentrum verrijzen op de hoek Churchilllaan-Vijf-Meilaan. Dit cen trum zal de huidige zalennood in deze grote wijk nog verder doen slinken, terwijl waarschijnlijk ook de kruis verenigingen hierin hun lang begeerde pied-a-terre zullen krijgen. Jengelharen en speeltuinen Het clubhuis aan de Valeriusstraat zal worden gebouwd- voor rekening van de (Geref.) stichting De Jeugd- haven, die zich momenteel behelpt in een souterrain aan het Meerhof: De Kajuit. Algemeen hoofdleider van deze stichting is de heer F. W. Schut, een full-timerDeze ziet grote per spectieven in het te stichten club huis aan de Valeriusstraat, zowel voor het jeugtdzorgwerk als voor de Commissaris Dreeuws gaat met pensioen LEIDEN Komend jaar gaat com missaris J. Dreeuws, die in september 1955 de heer R. J. Mever opvolgde als commissaris van de Leidse politie, met pensioen. Formeel gaat de pensione ring in op 1 januari a.s. „of zoveel la ter als een opvolger is benoemd". Zijn wij goed ingelicht, dan kan deze benoeming nog wel enige tijd op zich laten wachten. De heer Dreeuws. geboren Gronin ger. begon zijn politieloopbaan in ok tober 1924 als volontair bij de ge meentepolitie te Winschoten. Op 1 ju- 1946 werd hij commissaris te Alk- ar wat hij bleef tot 1955, toen hij in Leiden werd benoemd. In Leiden heeft commissaris Dreeuws zich doen kennen als een rechtscha- man, wars van uiterlijk vertoon. Ook in de oorlog liet zijn grote gevoel rechtvaardigheid hem niet in de steek, wat hem duur kwam te staan. Had de Leeuwarder K.P. hem, na martelende verhoren door de S.D., niet bevreid, dan had het er ongetwij feld slecht voor hem uitgezien. steeg 14: foto-documentatietentoonstelling over Fascisme '65-'66, Socialistische Jeugd van Ned., van 24 tot en met 27 december. WASSENAAR - kunsLzaal Heuff HoN laan 7: tentoonstelling klein plastieken v Cormne Fransen-Heslenfeld en van schil derijen. tekeningen eD grafiek van Wiro Vaarzen Morel, geopend na zat 17 dec maandag tot en met zat. van 10 tot 5 uur. ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zon- Oud en Nieuw en 10 jaa LEIDEN De heer H. J. de Koster, die sedert 1939 directeur is geweest van de N.V. Meelfabriek De Sleutels voor heen De Koster en Co., treedt met in gang van 1 januari 1967 af als direc teur. Bij de fusie tussen zijn bedrijf en de N.V. Meelfabrieken der Nederland- sche Bakkerij (in december 1964) werd hij tevens benoemd tot gedele geerd commissaris van de N.V. Meel fabrieken der Nederlandsche Bakkerij. Als directeur van De Sleutels wordt hy opgevolgd door de heren P. van der Voort en F. J. A. Sanders, die tot nu toe de functie van adjunct-directeur bekleedden. LEIDEN GEBOREN: Pieter zn v G van der Plas en J Braam; Marco zn v G Schaap en G van Staden; Jan Hendrik zn v J H Pen en W Nieuwenburg; Hiske Christi na Elizabeth dr v R F Brenkman en C J van Eijnsbergen; Renske dr VERLOVINGSRINGEN Vermiste jongeman in Leiden gezien Geldrop De hoofdinspecteur van politie te Geldrop verzoekt te worden bekendgemaakt met de verblijfplaats van Gerardus G. P. M. van der Heij den, oud 18 jaar, wonende te Geldrop. Hij is 26 december 1966 te Leiden voor het laatst gezien en is sindsdien spoor loos. Hij is geestelijk gestoord en lijdt aan epilepsie. Een ongeluk wordt ge vreesd. Signalement: lang 1.78 meter; lang werpig gezicht; donkerblond haar met scheiding, zit niet ordelijk; draagt bril met donker montuur; donkerblauw ge streept colbert en pantalon; wit over hemd, zwarte lage schoenen met ve ters; bruine wollen trui, zwarte sok ken, donkerblauw gebloemde stropdas, grijs-zwart gespikkelde overjas. Heeft een lidteken op linkerwang, dikke lip pen en een wat geopende mond, onre gelmatige tanden; draagt wit onder goed waarin het nummer 31. Is in het bezit van een lichtgrijze draagbare ra dio. Een ieder, die inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de hoofdinspecteur te Geldrop. telefoon 04903, abonnee nummer 3045 of met de plaatselijke politie. GEMEENTE LEIDEN SCHEEPVAARTVERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het scheepvaartverkeer op 4 ja nuari 1967 na 19.00 uur, in verband met alsdan te treffen tijdelyke ver keersmaatregelen, rekening dient te houden met vertragingen bij het ver lenen van doorvaart van de Blauw- poortsbrug en de Turfmarktsbrug te Leiden. Leiden. 30 december 1966. Busdiensten Citosa WADDINXVEEN Op zaterdag 31 december worden na negen uur des avonds geen diensten van de Citosa meer gereden, tenzij in de richting van de garage. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidseer in v J G Linnekamp en A Hansen; Frederik Hendrik zn v F H Kool en N van Wijk; Gelske Mathilda dr v P van Daalen en W J Feenstra. GEHUWD: W Plasmeyer en M J de Vogel; H J Ubbink en J E Huszar; C A van Eerden en S C H Neuteboom; JAM van Zijp en H C M de Heiden; B Sieval en A E Coenraad; S M du Prie en J G van Tongeren; A Kreuger en M E M Bakker; W F de Vos en A W M Kriek; A P van der Helm en C I M M V Elderhorst; R J van Rosma len en C C Baart; T W Zandvliet en A J van Leeuwen; P M de Jeu en M W Karei; A B Kramer en M K Veldhoven; C Vlaardingerbroek en H P M Turenhout; J Boom en J Klinkhamer; C H van Dijk en C N Viergever; D van Venetien en A M E Kromhout; E Bootsma en H C Kramers; H Koetsier en M H Maassen van den Brink; W van Gent en J G de Nijs; BAH Köll- mann en J M H van der Steen. OVERLEDEN: S C Knot ter, 74 jaar, wed van J van Niehoff. ONDERTROUWD: C Seriier en E K Leuering; J Onderwater en J J Laterveer; C R Tolbert enCGG de Groot; H C Hansen en J M Choufoer; P Meyer en J L de Roojj. Universitaire voorlichting verhuisde naar overkant LEIDEN Het bureau Pers en Voor lichting van de Leidse universiteit is verhuisd van Rapenburg 75 naar Rapen burg 79, aan de overkant, naast de universiteitsbibliotheek. Het telefoon- ongewijzigd; 22044. i de HOBAHO-HALLEN te LISSE 2-6 JANUARI Geopend: maandag 1422 dinsdag, woensdag, donderdag 922 uur, vrijdag 918 Geref. Kerk Leiden Opbrengst „ene offer" groot succes LEIDEN In het financiële jaar verslag van de Gereformeerde Kerk van Leiden wordt opgemerkt, dat in het algemeen het in 1965 ingevoerde „ene offer" ter vervanging van de voorheen gebruikelijke drie collectes een groot succes is geworden. Men had een vergroting van de inkomsten met f 10.000 geraamd maar de opbrengst bleek te zijn gestegen met f 15.000. In 1966 was echter een lichte daling te constateren. Aan vrijwillige bijdragen kwam in 1965 binnen f 188.589, in welk bedrag niet de resultaten van de actie 331 zijn opgenomen, bestemd voor de bouw van een kerk in de Mors; eind 1965 was er ruim f 6.000 binnen. Aangezien de bouw van een kerk nog wel een tijdje op zich kan laten wachten, is besloten over te gaan tot stichting van een nood kerk met bijgebouwen; het feitelijke kerkbouwplan wordt hiermee echter niet van de baan geschoven. Zoals bekend, krijgt de Zuiderkerk binnenkort een nieuw orgel; er wordt momenteel hard gewerkt aan verbete ring van de akoestiek, waarmee f 4.000 aemoeid. Maarse en Kroon op 31 december AALSMEER Evenals voorgaande jaren zullen op Oudejaarsavond de laatste autobusdiensten van Maarse er Kroon omstreeks 21 uur van de begin punten vertrekken. Er zullen in de oudepaarsnacht enige ritten worden gereden in de relatie Amstelveen - Amsterdam - Haarlem- - station v.v. Bodetarieven omhoog LEIDEN De gezamenlijke ver voerders van Leiden en omstreken hebben besloten met ingang van 1 januari voor alle bodediensten het landelijke stukgoederen vervoerstarief te berekenen. Dit in verband met de vele verhogingen, die dan ingaan motorrijtuigenbelasting, benzine, olie en verzekeringen. de snelle en zekere pijnverdrijver De veelbelovende secretares se van de makelaar-toneel speler in de vakantiefilm Wittebroodsweken met z'n drieën. CAMERA Wittebroodsweken met z'n drieën is een film voor mensen die weinig tyd heb ben. Na vyf minuten heb je het wel gezien en kun je rustig de regen weer in. Alleen mensen die weer lachen als iemand voor de tiende keer door de vloer zakt, kunnen blyven zitten. Van ons mag het. maar leuk is natuurlijk wel anders. De ongewenste derde die een pas getrouwd paar het wittebrood uit de mond stoot, is de vader van het meisje. Hier en daar een flard Shakespeare en een grijzende baard moeten duidelijk maken dat de man acteur is, een beroemde nog wel, want hij wordt voortdurend ach terna gezeten door een amateur die van roem droomt. Omdat je van dromen niet kunt leven, is hij overdag makelaar en in die hoedanigheid smeert hij het paar een villa aan met vermolmde deuren, wrakke vloeren en meer van dergelijke toestanden, die ge woon schreeuwen om slapstick. Pa blijkt zijn dochter niet te kun nen missen en gaat ook maar in die villa wonen, zogenaamd om .te as sisteren bij het opknappen van de boel wat hem inderdaad beter lukt dan zijn wat onhandige schoonzoon. Dat loopt uit op bonje natuurlijk, want het wittebroodvolk wil spelen bij maanlicht en dat is lastig als ie vader erbij staat. Hoe het allemaal afloopt, hoeft voor niemand een vraag te zijn. Pretentieloos amusement heet zo iets. Het zij zo. (Bruin gebakken) Frankie n Johny REX Onbenullig verhaaltje dat als kapstok dient om elf lied jes van Elvis Presley aan op te hangen. Voor de Elvisfans een aar dig prentenboek in mooie kleuren en druipend van romantiek. Ditmaal bevindt Elvis zich op een schip op de Mississippi. Hij komt in moeilijkheden te verkeren door zijn goklust, maar om hem heen paraderen tal van mooie meisjes, die allemaal verliefd op hem wor den of zijn. (Suikerzoet) The Professionals TRIANON Grote actiefilm, waarin keiharde knapen een ver mogen verdienen om een door een rebel gekidnapte vrouw van een miljonair terug te halen. Als zij na vreselijke avonturen en hevige vuurgevechten de vrouw eindelijk in hun macht hebben, ontdekken zij, dat niet de rebel de rover is, maar de miljonair, die een oogje had op de wettige echtgenote van de opstandeling. Natuurlijk kiezen de harde man nen dan nog nog net op tijd partij voor de rebel. A/.e moeite is niet tevergeefs geweest, want het mil- jonairsgeld houder, ze stevig in hun zak (Harde actiefilm met sadistische inslag) Prolongaties STUDIO „Persona". Nieuwste film van Ingmar Bergman. Genade loze en onthullende ontmaskering van de mens, die wordt getoond zo als hij in werkelijkheid is. Indruk wekkend. LUXOR „De stem van het wa ter". Fantastische film van het Ne derlandse leven, die iedere Neder lander eigenlijk moet gaan zien. In zijn genre blijkt Haanstra opnieuw onovertrefbaar. LIDO „Gooi het maar in m'n pet". Norman Wisdom haalt weer de onmogelijkste streken uit, thans als journalist. De grappen en grol len struikelen over elkaar. Onver sneden kolder. )OK DE Leidse politie stapt over de grens van Oud en Nieuw met een aandoenlijke mildheid. Want wist u dat zij al die aanstekers van voet zoekers, gillende keukenmeiden en vuurpijlen het nieuwe jaar met een bon zou kunnen laten beginnen? Met dat vuurwerk van Oudjaar, dat vrolijkheid kan geven maar bij on voorzichtigheid of baldadig gebruik ook veel narigheid, is het een beetje vreemde zaak. Volgens de politieverordening moet het hoofd van de politie er niet alleen op toezien dat geen vuurwerk wordt verkocht aan personen jonger dan achttien jaar maar ook dat op of aan de openbare weg geen vuurwerk wordt afgestoken. Strikt formeel ge redeneerd mogen voetzoekers, keu kenmeiden en pijlen alleen binnens huis worden ontstoken. Maar daar piekert natuurlijk niemand over. En da rom gaan wij massaal bij de scheiding van het jaar met ons pyrotechnisch materiaal naar buiten om het nieuwe jaar in te knallen en de op het afsteken van vuurwerk betrekking hebbende bepaling eens lekker te overtreden. Maar aangezien dat laatste over het algemeen in pure onwetendheid ge schiedt en de gezagsdragers niet graag onnodig een stokje voor de pret zouden steken, doet de politie morgenavond ogen en oren naar buiten dicht en kijkt zij een uurtje slechts door haar vingers, die toch door het oliebollenvet moeilijk zijn te gebruiken. Voor baldadigheden is dat natuurlijk geen vrijbrief. De politie kent op Oudejaar geen drem pelvrees. Nu is het knalfestijn dit jaar wel heel erg vroeg begonnen. Sinterklaas had nauwelijks z'n hielen gelicht Elke dag van december zijn we er royaal op vergast. Er schijnt een nieuw ar tikel in de handel te zijn gebracht Tegen deze uitbreiding van het oude jaarsavondkabaai moet zo mogelijk wél iets worden gedaan. Het leven is genoeg. TTR wordt over meer liefde en meer eenheid tussen de kerken gewel dig veel geschreven, gediscussieerd en gepolemiseerd. Wat er werkelijk tot stand komt, is nogal teleurstel lend. „De kerken vertonen te weinig hartstocht om hun structuren te ver anderen en bij de tijd te komen", zei prof. dr. H. Berkhof onlangs tegen over een Parool-redacteur. Wij zouden een heel stuk verder ko men als wij door al onze kerkelijke instituten heen meer op Christus en Zijn wil gingen letten. En daardoor ook op de medemens. Het eindeloze geredeneer zou dan afnemen en er zou iets meer zichtbaar worden van een daadwerkelijk christelijk leven. Maar het kan ook een gewoonte wor den, alles somber te willen zien. Er zijn gelukkig vele christenen die ver der zien dan de grenzen van hun kerk. Zij hebben ontdekt dat het lief degebod in de eerste plaats op het ge wone menselijke vlak wil worden toegepast. Raden en organisaties zijn daarvoor niet nodig. Een voorbeeld daarvan vonden wij vandaag in de Leidse kerkbode. Ds. J. Bovenberg te Leiden schrijft: „De bloemen die tijdens de kerkdiensten in de kerk stonden (Bevrijdingskerk red.) zijn zondag op voorstel van onze ijverige commissie door mij ge bracht naar pastoor Commandeur die ernstig ziek ligt in het St. Elisabeth- ziekenhuis. Hij was heel verrast! Het gaat nu wat beter, hoorde ik. Een eenvoudig maar veelzeggend ge baar. Het woord „christelijk" kan hier oprecht worden gebruikt, zon der dat het wordt gedevalueerd. VOALS vandaag in onze krant is te lezen, ziet het ernaar uit, dat in Leiden, hopelijk komend jaar reeds, originele wegen zullen worden be wandeld om het jeugdwerk in Lei- den-Zuidwest letterlijk onderdak te brengen. De Leidse lagere technische scholen zullen bij de bouw van drie clubhuizen worden ingeschakeld. Wij vinden dit een lofwaardig initia tief. Enerzijds zullen de bouwkosten hierdoor aanmerkelijk worden ge drukt, anderzijds kan er een grote positieve waarde van uitgaan, de jongeren zelf metterdaad bij de bouw van jeugdclubhuizen te betrekken. Bovendien, en daar is het plan uiter aard in eerste instantie voor ontwik keld, zullen de clubhuizen in Zuid west nu waarschijnlijk belangrijk vroeger in gebruik kunnen worden genomen dan wanneer de traditionele methode was gevolgd. Dat in Zuidwest de behoefte aan za len en met name ook aan clubhui zen groot is, weet iedereen, die bij het jeugdwerk is betrokken. Ook an deren zal het duidelijk zijn, dat zo spoedig mogelijk iets op dit gebied moet worden gedaan. Het is te wensen, dat ook het grote wijkcentrum, waarvoor eveneens plannen bestaan, zo spoedig mogelijk zal worden gerealiseerd. Zuidwest is bijna volgebouwd en dat betekent, dat het inwonertal van dit stadsdeel, inclusief het Haagwegkwartier, al naar de 20.000 loopt. Een wijk van zo'n omvang mag niet te lang zonder accommodatie voor jeugdwerk en dergelijke blijven voortsukkelen. Ook de kruisverenigingen bijvoor beeld hebben in deze wijk dringend behoefte aan een doelmatig onder dak. En zij die „ergens" in Zuidwest een bijeenkomst willen beleggen, zijn ook gauw- uitgepraat wat de ver gadermogelijkheden betreft. Vebo-avond in Alphen LEIDEN Donderdag 12 januari wordt de traditionele familie-avond van de Vebo gehouden in Avifauna; aanvang half 8. Ir. M. M. Veldman, ryksveeteeltconsulent, zal de dit jaar gewonnen hoofdprijzen uitreiken. Sem- pre Avanti's Jong en Jolig zal een non stop programma uitvoeren onder lei ding van Koos Kukler,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3