TV In 131 tv-landen staan 200 miljoen toestellen RADIO Commentaar Mia een Smelt: ,Ik wilde alleen paar monteurs opporren' en Puzzelboek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos If- LAST. VAN (yr) EEN KATER? -■* WOKNSDAG 28 DECEMBKR 1066 Nederland staat 14e op de ranglijst Europa heeft VS bijna ingehaald Avontuur Omdat wij niet geboeid konden raken door het zichtbaar gemaakte AVRO-radioprogramma „Klankom- rankte levens'-' en wij begrepen dat ,De vluchteling" overal weer goed doorheen zou komen aangezien de serie nog moet voortdurenkeken wij met bijzonder veel genoegen naar de prachtige Zweedse natuurfilm „Hei grote avontuur" bij de NTS op Ne derland 2. Het enige wat aan deze uitzending mankeerde was de slechte nasyn- chronisatie van de kinderstemmen: veel moeite en kosten met onvoldoen de resultaat. Daarna leidde de NTS de kijker rond op het voor velen nog onbeken de terrein van de televisiereklame Rondvraag op straat leverde zo de gebruikelijke voors en tegens op. Ver volgens kwnmen „deskundigen hun mening geven". De voorzitter van de Nederlandse Consumentenbond zei „geen behoefte aan televisiereklame te hebben", maar hij bleef tussen en kele directeuren uit het bedrijfsleven de reklam'e- en zelfs de krantenwe reld een eenzame. De NTS wekte met dit programma de indruk, dat haast iedereen met verlangen uitziet naar de eerste re- klamespots die op januari a.s. op beide netten zullen verschijnen. Als voorproefje kregen we alvast Engelse spots (voor bij ons niet be kende levensmiddelen) te zien. Kongo heeft vier Belgen uitgewe zen. Het uitwijzingsbevel werd eind vo rige week van kracht, en aangenomen wordt dat het viertal het land inmid dels heeft verlaten. De Belgen worden (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In het laatste jaar zijn er in Afrika en Azië veel kleine nieuwe televisie landen bijgekomen en zo wor den er aan het einde van dit jaar in totaal 131 tv-landen ge teld over de hele wereld. Als we dan zien, dat het kijkers tal in Nederland met plm.! 2.350.000 14e in orde van groot-j te op de wereldranglijst staat, doen wij het zo gek nog niet! j Nog is onze markt niet verzadigd met zwart-wit-toestellen, al gaat het daar zoetjesaan wel naar toe en dus zullen we niet' heel veel meer kunnen groeien, maar voor dat feit staan vele andere oudere tv-landen ook. Opmerkelijk is, dat Europa Amerika bijna heeft ingehaald wat het aantal geregistreerde kijkers betreft, maar de V.S. en Zuidamerika samen allang is voorbijgestreefd wat het aantal zenders (relaiszenders inbegrepen) be treft. nië 248 zenders voor 3.713.600 toe stellen. Het grootste kijkerstal, 73 miljoen vindt men natuurlijk in Noord-Ame- rika maar dat zijn dan ook een groot aantal staten bij elkaar. Japan is tweede met 22 miljoen, de Sovjetunie derde met 17 miljoen in geschreven toestellen. En dat is heel weinig, gerekend het grote aantal in woners. In China schiet de tv heel slecht op: het miljoen kijkers is pas met 200.000 overschreden. Behalve Ja pan zitten alle Aziatische landen nog ver onder het miljoen, en dat is ook in Afrika het geval. Daar spant Egyp te met 33 zenders en 650.000 toestel len, de kroon. NEGENDE PLA ATS In Europa staat Nederland in kij kerstal nummer 9. Na de Sovjetunie komen Engeland en West-Duitsland met resp. 14,4 en 13 miljoen. Maar met onze vlakke ligging behoren KRUISWOORDPUZZEL we wel tot de landen met de minste zenders! Doen wij het voor onze 2,3 miljoen toestellen met 16 zenders, Spanje heeft er voor zijn 1,8 miljoen 235 nodig en W. Duitsland zelfs voor 13 miljoen 796! In zestien jaren heeft de televisie de wereld veroverd. In 1950 stonden er afgezien van Amerika niet meer dan 7 zenders in de hele we reld, waarvan 4 in Europa en naar die vier keken nog geen 100.000 mensen! Nu rekent men dat, via 7000 zenders en bij 200 miljoen aansluitingen de we reld in totaal plm. 6 700 miljoen kijkers telt. Een getal dat we ons niet kunnen voorstellen! Met Rembrandt door oud Amsterdam (Va radio- en tv-redactie) STAND Even de stand bekijken: Europa 4258 zenders voor 81.342.000 toestellen, A- frika (pas beginnend). 106 zenders voor 1.063.000 toestellen. Amerika beschuldigd van aanslagen op de veilig- 1856 zenders voor 89.185.500 aangeslo- heid van Kongo en hoogverraad ten i ten kijkers, Azië 552 voor bijna 24 gunste van België. I miljoen (grootste hap Japan) en Ocea- Giften stromen binnen i tv-redactie) HILVERSUM „Ik ben zelf al 80 en ik heb niets dan mijn AOW. Ik heb al maanden gespaard voor iets extra's met Kerstfeest, maar nu heb ik onver wacht wat gekregen en daarom stuur ik mijn opgespaarde geld hierbij voor de bejaarden in de Spaarndammer- buurt, die hebben het harder nodig!" Zo luidt één van dc brieven, die Mia Smelt uit een hele stapel post licht: allemaal reacties op de tv-uitzending „Het gulden schot", waarin zij als „pro minente figuur" ƒ500 bij elkaar schoot voor de honderden behoeftige en zieke bejaarden in deze oude Amsterdamse stadswijk. Wij blijven gluren naar dat pak brieven: we willen er nog meer le-' zen. Maar Mia is er zuinig mee: „Er staan ook dingen in, die niet voor alle ogen bestemd zijn", zegt ze, „ont roerende en aangrijpende dingen, die niet in de krant hoeven. Maar hier, Die is van een pievrouw, die alvast toezegt dat haar zoon, die in eerste week van januari met militair verlof komt en monteur is, die dagen zal besteden om dringende werkjes op te knappen in de Spaarndammer- buurt: hij belde er dadelijk na de uitzending over op. Geweldig „Ik had zo'n geweldige reactie hele maal niet verwacht", vertelt Mia Smelt. Ik wou alleen een paar mon teurs opporren om in de ongelukkige woninkjes eens wat te gaan doen. Er moeten duizend-en-één karweitjes wor den opgeknapt, en dat kan mevrouw Pijnacker natuurlijk niet baas." „En hebben ze zich gemeld?" „O ja, verscheidene, gelukkig wel. Maar er is ook heel veel geld binnenge komen. Nog tijdens de uitzending lie pen mensen uit de zaal al achter het podium met honderd en meer gulden in de hand. Kijk hier: een lege envelop- oe, daar zat zomaar, zonder meer, vier- Horizontaal: 1. soort kachel, j roep, 5 water in N. Brab., 7. plaats in N. Brab., 9. plaats in Over., 11. kropge zwel, 12. boom, 14. water in Utrecht, honderd gulden in. Wat een ongeloof- jg muzieknoot, 18. gewicht (afk), 19. lijk vertrouwen de mensen hebben, he? landbouwwerktuig, 20. muzieknoot, 21. Zo zijn er meer bankbiljetten binnenge- j scheik. element (afk), 22. voorvoegsel, komen, zomaar even over de post, dik-23. jn het jaar der wereld (afk! Lat.), wijls anoniem. Dat is wel het echte25i vervoeging van een huljfwerkw.. 27. geven, hè? Een mevrouw uit Drachtens00rt van hond 29. Europeaan. 31. bracht me zelf twee heel goede radio- gesloten, 33. wortel. 35. bijb. figuur. 37. toestellen. Ja, er zijn nog méér j deej van een ontkenning (Fr), 39 tel woord, 40. zuil. Dank „Wat ik heb gedaan is de moeite niet waard; de kijkers die zoveel giften zon den en de mensen die dat allemaal distribueren en wegbrengen, die verdie nen dank", zegt Mia Smelt. Dikwijls zijn er bij zoveel reacties ook nare, anonieme briefjes „Die heb ik gelukkig niet gekregen. Integendeel... hier, lees deze dan nog Een middelbare scholier: „Kunt u ons ook een paar adressen geven van bejaarden voor wie wij regelmatig kun nen zorgen?" Een oud dametje: „Mijn beursje gaat open, ook al zit er maar een kleinigheid in". Een machinist: „Ik heb niet zoveel, maar ik werk zaterdag wel over, hier is het geld alvast". Ze doen het toch maar. die Nederlan ders..- ook ongevraagd! Vertikaal: 1. beet, 2. meisjesnaam, 3. laagvlakte, 4. lichaamsdeel, 6. zoon van Jacob, 7. uitroep, 8. muzieknoot, 9. voor- zetsel, 10. voorzetsél, 11. ruw, 13. maanstand, 15. verfstof. 17. boom, 18. lopend touw tot het inkorten der zeilen (scheepsterm). 23. stad in Frankrijk, 24. lidwoord. 26. plaats voor dieren. 28. voorzetsel, 29. voorzetsel. 30. deel van de mast, 32. voorzetsel. 34. eikenschors. 36. waterkering. 38. oude lengtemaat. OPLOSSING VORIGE PUZZEL HILVERSUM Degenen die een warm plekje in hun hart hebben voor de hoofdstad, moeten vanavond eens kijken naar de uitzending van Open baar Kunstbezit, die er bij niet-cursis- ten nog wel eens bij inschiet. De uitzending heet nl. „Wandelingen met Rembrandt in en om Amsterdam" en dat betekent het vertonen van een aantal tekeningen, waarin de grote schilder hoekjes van de stad en vele plekjes buiten de wallen heeft vastge legd. In Rembrandts tijd had de stad nog niet de bekende halfronde vorm welke de grachtengordels eraan gaven: men was toen nog bezig met het graven van de grachten. Opmerkelijk is, dat al deze tekenin gen dateren uit Rembrandts latere le ven, toen de mensen niet aardig meer voor hem waren, zijn roem taande en hij in financiële nood raakte. De voornaamste afbeelding welke vanavond (7.30 tot 7.45 uur Ned. 1) aan bod komt, is die van het afgebrande stadhuis: de brand, die in 1652 dit bouwwerk tot ruïne maakte, heeft gro te indruk gemaakt, want er zijn door vele handen tal van afbeeldingen van gemaakt. Rembrandt echter bëpaalde zich tot -het vereeuwigen van de ruïne, met het geldtentje, de bewakers uit de burge rij, de schutting rondom de gevaarlijke overblijfselen en de geruïneerde Vo gelsteeg, waaroverheen het stadhuis 1 gebouwd. Ledenwinst voor VPRO 4L De Argentijnse pianiste Martha Argerich is een van ,de mitsici, die door de Nederlandse jeugd teerden ge kozen om op te treden in het Hartewens Festivalcon- cert, waarvan de NTS vanavond tussen 10 en 10.45 uur op Ned. 1 een gedeelte rechtstreeks uitzendt. Martha is jong en zeer begaafd. In 1965 won zij in Warschau het Internationale Chopin-concours en sinds dien heeft zij wereldnaam gemaakt. Wat een kans dus, haar nu in Haarlem te kunnen horen! Kijkers kunnen haar vanavond zien en horen in het derde deel van Bela Bartók's derde pianoconcert, dat zij speelt met het Noordhollands Filharmonisch orkest on der leiding van Henri Arends. In dit concert ook: eerst een uitvoering van Con- fluxus (samenvloeiing) een compositie van Theo Loe- vendie voor jazzband en symfonieorkest en uitgevoerd door het Noordhollands Filharmonisch orkest, samen met Boy's Big Band onder leiding van de componist. VANAVOND TE ZIEN 7.05 uur aflevering van Mona. 8.30 uur misdaadfilm „De dubbelganger" (14 jaar). 10.00 uur Hartewenseoncert uit Haarlem. Ned. 2 NCRV 8.01 uur avontuur van Sherlock Holmes. 8.50 uur volksliedjes uit de Haarlemse Waag: gast vrouw Cobi Schreyer. 9.15 uur kunstrubriek: de Criterium-generatie. 9.45 uur sportprogramma 10.05 uur Amerikaanse film: getekende impressies van het Kerstverhaal. VANAVOND TE HOREN 8.10 1 9.30 i 10.40 1 11.15 11 iio Kmi Oor-zaken, gevarieerd programma, geestelijke liederen, nieuwe platen. Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor. 8.55 uur Dorus. 9.35 uur een bekende Nederlander onder vragen- vuur. 10.00 uur liedjesprogramma. 10.55 uur jazzmagazine. 11.30 uur optreden van Boy's Big Band. door 62 Er zijn mannen op het erf en het kost haar moeite om de beide jonge honden vast te houden en daarna op te sluiten voor ze de mannen te woord kan staan. Politie, dat heeft ze al gezien voor ze bij hen was. Ze moeten het huis doorzoeken, op last van de politie-pre- fect van Wittestad. Eén van hen laat zijn volmacht zien. Leda zegt geen woord terug. Ze doet de deur open en wijst naar binnen. Zelf moet ze in de woonkamer blijven, waar een van de mannen ook blijft, alsof ze vrezen dat ze iets zal doen of weglopen. Wat betekent dat? vraagt ze. Ik mag toch zeker wel weten wat het betekent? Degene die de volmacht draagt, is kortaf Dat zul je wel begrijpen. Nee Leda begrijpt het niet. Als het om mijn broer gaat, die is hier niet en mijn zoon is met zijn vader op de visvangst. Ze krijgt geen antwoord, maar als drie mannen naar boven zijn, hoort ze van de Vierde wat er gebeurde op de Het is opdracht, voegt hij er verontschuldigend aan toe. We moeten trouwens het hele Basselt doorzoeken. En daarna vraagt hij, aarzelend, alsof hij er niet zeker van is of hij wel juist handelt: Kent u de nachtuil? Leda aarzelt niet, ofschoon ze zou kunnen vertellen waar voor ze Jord heeft gewaarschuwd. Nee, die ken ik niet, antwoordt ze kalm. Al de tijd die de mannen in het huis en op hel erf doorbrengen, gaan de honden woest te keer. Ze springen tegen de deur van hun hok en het janken van de oude hond is nog erger om aan te horen dan het woeste blaffen van de beide anderen. Kunnen die ondieren niet ophouden? vraagt de man met de volmacht, als hij weer in de woonkamer komt. Het zijn geen ondieren, maar wel wolfshonden. Er zweeft iets wat op een lachje lijkt om Leda's mond, waar door de politieman zich beledigd voelt. Denk niet dat het zal helpen om iets te verzwijgen, snauwt hij. De kerel die we hebben moeten, vinden we U bedoelt de dader van de diefstal en die de springstof heeft neergelegd. Mijn broer is dat niet. Het klinkt zo beslist, dat de mannen haar aankijken. Hm. zegt de donkere dan. Je bent goed ingelicht. Bij die woorden kijkt hij met strenge ogen naar zijn collega, die doet of het hem niet aangaat. Die broer heb ik al enige malen gesommeerd zich te verwijderen. Dat zwerven bij de haven bevalt me niet. Leda heeft zin om een van de honden te halen en naast zich te houden. Het zou haar een gevoel van veiligheid geven, hoewel ze ook zonder het dier rustig kan antwoorden. Is niet ieder mens vrij om bij de haiven te lopené vraagt Daarop krijgt ze dan weer geen antwoord. De mannen, die ieder een revolver in de hand dragen.' gaan niet terug naar de steiger, maar in de richting van het visserspad. De bodem is daar dichtbegroeid. Door een zij raam kan Leda hen nog een eind volgen. Jord ging ook vaak die kant uit, peinst ze. Misschien komen ze hem tegen met een mand vis op zijn schouder. Of Hemmer, die in staat is hun een brutaal antwoord te geven. Dat maakt haar weer onrustig. En Mei, waar zou hij zijn? Het is heel vreemd, ze kan er geen verklarinig voor vinden, maar ze is er heel zéker van dat ze hem niet zullen vinden. De honden zijn stil geworden. Als ze het hok opendoet, rennen ze achter elkaar naar buiten, met de neus langs de grond en de haren rechtop, overal waar de mannen hebben gelopen. Leda blijft op het erf, maar hoe ze ook luistert, ze ver neemt niets. Geen stem, geen kreet, zelfs niet van een vogel. Het begint koud te worden. Ze huivert nog als ze alweer bij de kachel zit. Met een brandende kaars op de schouw en de honden om haar heen. Aan hun oren ziet ze dat zé fel waaks Jord en Hemmer hebben een goede vangst, als ie 1h de middag met hun schuit onder de oever komen. Niet ver van de vissershuizen is een ankerplaats, waar het naast de vaargeul meteen zo ondiep is, dat ze met lange laarzen naar naar de kant kunnen waden. Hemmer is bezig met het sorteren van de vissen als Jords scherpe ogen de boten ontdekken. Twee zijn er, de éne vaart in de richting van de baai en de andere naar de steiger. Hij onderscheidt ze duidelijk snelle grijze boten. Wordt vervolgd) HILVERSUM Wij Nederlanders Horizontaal: 1. vaal - oraal. 2. Alken volkie^dat^evemwpUflnn" be,lu*pzaarn ende. 3. al - ei - een - de. 4. lens -1op ,k. - aar. 5. smet - romer. 6. kan Jaag hem weg met WITTE KRUIS poeders! zijn tijd. Er mag in de laatste jaren nog zoveel zijn „gescholden op de zui len' wanneer een of andere omroep in nood verkeert wordt er nooit ver geefs aan dc bel getrokken. De AVRO heeft er de verlangde 15.000 leden in enige weken tijds bij gekregen en de VPRO. geschrokken van groot ledenverlies, oogstte er in een week of drie weer een paar dui zend: de juiste cijfers worden nog na der bekend gemaakt. „Onnodig u te zeggen hoe buitenge woon erkentelijk wij voor deze steun zijn", schrijft VPRO-directeur ds. N. Immink in Vrije Geluiden dat deze week verschijnt, „maar ik mag u niet verhelen, dat wij er nog niet zijn. Als u allen uw schouders nog even extra onder de VPRO blijft zetten in de ko- mende tijd. zullen wij onze omroep ook ngic up uiuigcuieu. de toek?™st kunnen behouden. De film gaat heten „De drie solda- jjjjj z°rSenvriL weljnet vertrou- speelt zich af in de Arden- wpn 5 nnnon ""1 1067 Dee. 8. Riel - - Ee. Vertikaal: 1. Vaals - kers. 2. alleman i.l. 3. Aken - en - beo. 4. leis - teelt. 5. one - er - Erna. 6. ree - kornak. 7. Anna - midas. 8. Adda - edele. 9. leer - Hugo Claus gaat filmen AMSTERDAM Indien men het in België en Nederland eens wordt over de financiering van de film, waarvan Hugo Claus net scenario en de regie voor zijn rekening neemt, betekent dat een van de eerste co-produkties met België op filmgebied. Vriendin- Bangkok de regering van Thai- nOll land gaat de vrien dinnen van wijlen premier en veld maarschalk Thanarat vervolgen. De hebben jaren huurschuld. Er is al beslag gelegd op de honder den huizen die de voormalige premier voor zijn maitresses liet bouwen. Thanarat moet in zijn ambtsperiode van 1958 tot 1963 meer dan honderd vriendinnen hebben-gehad. De mees- 1 gewezen filmster ren. fotomodellen en schoonheidsko ninginnen. Pas na zijn dood is de ..grootbezitter" schuldig bexonden aan miljoenenverduistering. Zijn na latenschap is verbeurd verklaard. ee MOET E0SEWS D<T STOCMVeLD E£M STILLE PLEJc: ZUM WRftCtK HET MO- l <sgLy»f zyM WEEK 90 A MflpVHpii nenslag tijdens de tweede wereldoor log. Jan Vrijman heeft de produktie in handen. De eerste proefopnamen zijn gemaakt en men heeft plannen begin i februari in de sneeuw van de Arden- I nen met de verfilming te beginnen. Platennws. 23,55-24.00 Nws, Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitz. vd. PvdA. 18.30 Ned. art. op de plaat. 19.05 Dansmuz. 19.30 Art. staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan e gram. 21.35 Een be- (14i 19.00 Nws in het kort. 19 01 Pip de Clown. 19.05 Mona Hoela, hoela. Mona. TV-film. 19 30 Openb. Kunstb. 19.45 Uitz. Stichting Socutera 20 00 Journ. 26.20 Uitz. van de VVD. 20.30 De dubbelganger, speelfilm. «Beide keur. 14 jaar». 2145 De Kruisspin, korte film 22.00 Hartewens Festlval- conc. 22 45-22.50 Journ Nederland II. NTS: 20 00 Nws in het kort. NCRV; 20 01 Sherlock Holmes: Charles Au- sustus Milverton, TV-film. 20.50 Een avond in De Waag (5): volksl. 21.15 Kunstzinnighe den. maandel. cult, kijkschrift. 21.45 Att. voor sport. 22.05 Gete kende impressie van het kerst- Het jaar in beeld. 22.05 Het vrije woord- lekenmoraal en filosofie. 22.35 Nws. GR. PL. PROGR. JRQA- Roemenic; Sel. Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Med. 7.15 Lichte gram en praatje. <7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging 8.00 uit IJsselstein. 12.27 Meded. t.b v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memo rie. 13.05 Klass. gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Sopraan en piano. 14.35 Pianorecital TROS: 14.45 Van 1685 tot van daag. muz. lezing. 15.15 Voor rouw. NCRV: 15.45 Stereo: Kerkorgelconc. Igr.). :.3,00 Stu diodienst 16.30 Muzikale herin neringen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kerstliederen. 17.30 Ste- Lichte orkestmuz. 17.50 Stereo: Meisjeskoor met instrum. sextet. 18 J0 Sport- rubr 18.30 Voor de twintigers. Hilversum H. 298 m. AVRO: 7.00 Nws en ochtendgynv 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act 8.15 Lichte gram. <8.30-8.35 De ding. 9.00 Ster Ul.t-n^Nwsi. lfjxTpro nade-ork. en zangsol. 12.27 4.00 Beiaa .15 Voor de vrouw. 14.30 Lich te orkestmuz. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nws. 16.02 Voordr. 16.20 Mod. Franse kamermuz. (gr). 17.00 Voor de jeugd. Hilversum III. 240 m i n FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Dixlelandmuz. 10,30 Nieuwe langspeelpl. met cri- 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. Instr. allerlei. KRO: 11. .09 15.02 Act. 15 05 Sp'-n- 16X10 Nws. 16.02 Act. Nws. 17.02 Act 17 05-18.00 Ver- TELEVISIE MORGEV ielRic Nederlands 16.30 F grote Engelse wen stappen wij 1967 binnen." En het is prettig dat te kunnen ver nemen. c moskou Lek- SllOepCII kernijen in de Rus sische hoofdstad zijn alleen te koop als men genoegen neemt met een porseleinen dieren- beeldje. Aan elk doosje snoepgoed of bonbons zit een stenen hondje aan een zijden lint. Geen der produkten is af zonderlijk te koop. Het gevolg is dat de prijzen van deze voorwerpen rond de feestdagen aanzienlijk zijn geste gen. In ieder geval is bereikt dat men wat meer begrip krijgt voor de minia tuur dieren. SUKKELTJE EN BRUUNKE 35. Stikkeltje sleept Bruunke naar een zacht plekje mos en maakt een soort tentje van de opge stoken paraplu. „Wacht hier maar; ik haal wel hulp' zegt hij dapper maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan! Daar kruipt mevrouw Slak, dik en vet, met nieuwsgierige ogen op steeltjes. „Weet U soms iemand, die zaagsel verkoopt?" vraagt Stikkeltje hoopvol. Ze schudt eindeloos langzaam haar hoofd. „Neen" zegt ze plechtig, haalt haar ogen binnen en glijdt waardig verder Stikkeltje kijkt om, want er naderen voetstapjes; dat is Mies Muis. „Zaagsel" vraagt Mies Muis, „Nou misschien Siem Specht, die is altijd in de bomen in de weer; ctear woont-ie!" En ze wijst naar een huisje boven in een boom FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9