WIJN DE TOP Of TONIC Veiling verrast scheidend» voorzitter met een auto Cf)2efles Openbaar vervoer Voorschoten moet worden verbeterd Grote groei onder zijn leiding Kleden van Giezen naar Londen en Lausanne Katwijkers mishandelen man en vrouw in N'wijli 295 475 *89 i75 *98 NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 DECEMBER VOORSCHOTEN Tijdens de schriftelijke voorbehandeling van de ontwerp-begroting 1967 hebben de raadsfracties in totaal 146 vragen ge steld. In 1966 zijn in totaal 207 woningen gereed gekomen, gesplitst als volgt: vrije sector 82 premiesector 98 en wo ningwetsector 27. Van deze woningen zijn er nu nog 37 onbewoond (30 vrije sector en 7 premiesector). Van de on bewoonde vrijesectorwoningen zijn 14 stuks verkocht: de 7 premiewoningen zijn verhuurd. De andere onverkochte woningen staan drie a vier maanden leeg. Thans zijn 356 woningen in aan bouw: 191 vrije sector en 165 woning- we tsector). In verband met de annexatie is de Voorscho tense woningvoorraad ver minderd met 162 stuks. De totale Voor- schotense woningvoorraad is 4.714 By raadsbesluit werd vorig jaar een bouwteam gevormd voor Noord-Hof land. Het ontbreken van voldoende vaste financieringsmiddelen vormt al enige tijd een belemmering om zoveel gronden bouwrijp te meken als nodig is voor het opzetten van een of meer doorlopende bouwstromen. zoals in de bouwteamgedachte was begrepen, de len B. en W. mee. In overleg met de partners in het bouwteam worden voorbereidignen ge troffen tot het opzetten van een plan voor de bouw van 140 premiewonin gen, 22 woningwetwoningen en 22 wo ningen in de woningwetsector te bou wen als bejaardenwoningen in twee De Coördinatiebouw N.V. stelt al vele jaren op een terrein aan de Veur- seweg in uitzicht, dat daar verzorgings flats zullen worden gebouwd. B. en W. moeten het antwoord schuldig blij ven op de vraag of deze flats er ooit zullen komen, daar het een particu liere aangelegenheid is. B. en W. achten het uitgesloten, dat voor doorstroming een efficiënte plan ning wordt gemaakt. Niettemin wor den in Voorschoten met de doorstro ming toch wel aantrekkelijke resulta- bereikt- Als voorbeeld noemen B. en W. het oomplex van 84 woningwet woningen in Boschgeest. Uiteindelijk zijn met deze woningen door middel van verschillende doorschuivingen in totaal 164 gezinnen geholpen. De in druk bestaat dat een huur van f250 per maand voor velen nog wel acceo- tabel ia. Parkeerterrein regeld en bouwing i Kerstboomverbranding in Voorschoten VOORSCHOTEN De kerstboom verbranding door de jeugd zal dit jaar plaatsvinden op maandag 2 januari *s avonds om zeven uur op het open terrein in Adegeest, tussen de Grieg- laan en de Van Beethovenlaan. ach ter de buitenplaats Stadwijk. VOORSCHOTEN De burge meester van Voorschoten en mevrouw De Kool-Uittenbogaard recipiëren ter gelegenheid van de jaarwisseling op maandag 2 januari van half negen tot half elf 's avonds in het raadhuis. VOORSCHOTEN Het slui tingsuur van de weekmarkt op vrijdag is in de maanden januari t/m maart vervroegd tot 's avond zeven uur. De koopavond voor de winkels blijft tot negen uur 's avonds. de grond is bouwrijp. De i particuliere handen en be- verzekerd. Station De Pilatusbuurt in de Schoolstraat zal na 31 december afgebroken worden. Alle huizen zijn leeg en de eigenaresse, de N.V. Ahorn, heeft al toestemming tot slopen verkregen. De vrijkomende terreinen kunnen, voorzover zij eigendom van de gemeen te zijn, ingericht worden als proviso rische parkeerterreinen. Ofschoon er nog verschillende belemmerende om standigheden zijn, streven B. en W ernaar de nieuwe komplannen zo spoe dig mogelijk gestalte te geven. Er is inmiddels opdracht gegeven bepaalde taxaties samen te stellen de verwerving van grond, nodig de aanleg van de straat ten zuidoosten van en parallel lopende aan de Voor straat. De voor de aanleg van deze straat noodzakelijke sloping van de oude tuinderswoning bij „Huize Bij dorp" zal worden bevorderd. De rijks goedkeuring is ontvangen voor de bouw van de AMRO-bank en de flat woningen aan de Schoolstraat. Het uitbreidingsplan „Oranjekade" heeft de goedkeuring niet kunnen ver krijgen van G.S. vanwege het ontbre ken van een mogelijkheid tot ongelijk vloerse kruising met de spoorbaan Lei- den-Den Haag, het ontbreken van vol doende parkeergelegenheid voor het geprojecteerde spoorwegstation, als mede de té hoge torenflatproiectie Aan- en verkoop van gronden zijn ge- Binnenkort kan de raad een voorstel verwachten tot uittreding uit de met de gemeenten Leidschendam en Voor burg aangegane gemeenschappelijke regeling inzake de vuilverwerking en een voorstel tot het gebruikmaken van de vuilverbrandingsinrichting te Lei den voor de Voorschotense vuilverwer- Met de vragenstellers zijn B en W in mening, dat in verband met de voortdurend toenemende drukte op de verkeerswegen de forens terwille een vlo* vervoer in toenemende matp gebruik zal gaan maken vfcn het open baar vervoer, indien althans aan dit soort vervoer de nodige faciliteiten zullen worden verleend, zodat de dienstverlening wordt vergroot. Gelet op het karakter van Voorscho ten als forensengemeente hebben B er W zich reeds enige malen tot de N.S. gewend om tot heropening van station Voorschoten te geraken. De Ne- derlandsche Spoorwegen voeren zowel technische als financiële bezwaren aan. In het verleden zijn al pogingen gewend buslijn 46 (LeidenDen Haag v.v.) door „Vlietwijk" te leiden. De wegbreedte blijkt echter te gering te zijn. Zodra de wijk „Bijdorp" gereed gekomen is, zal er wel een mogelijk heid bestaan deze buslijn door „Vliet wijk" en „Bijdorp" te leiden. Buslijn 45 (LeidenWassenaar v.v.) verzorgt zowel het vervoer in de wijk „Adegeest" als dat van het dorpscen- CAJ organiseert twee cursussen in Lisse LISSE Het „Comité Activering Jeugdwerk" (CAJ) vergaderde gister avond in De Witte Zwaan. Vast staat, januari twee jeugdleidsters en jeugdleiders van start zullen gaan en wel voor handen arbeid en een voor volksdansen. Deze ursussen zullen beide beginnen op maandag 9 januari. Hierin wordt samengewerkt met het Inter-Parochieel Jeugdwerk (IPJ). Eveneens werken beide overkoepe lende organen samen in het organise- van een tentoonstelling van het jeugdwerk. Daaraan kan men zowel in school- of verenigingsverband als in dividueel deelnemen. De organisatie hiervan is nog niet geheel rond. Kerstboomverbranding in Lisse op 7 januari LISSE De overkoepelende orga nen voor het jeugdwerk, het Inter- Parochieel Jeugdwerk en het Comité Activering Jeugdwerk (IPJ en CAJ). hebben besloten ook nu weer een massale kerstboomverbranding te houden en wel op zaterdag 7 januari. 's Middags van 35 uur zal ge legenheid worden gegeven de kerst bomen aan te voeren op een terrein bij het Groene Kruis-gebouw. Iedere brenger van een boom ontvangt een nummer van een loterij, waarvoor 30 prjjzen beschikbaar worden gesteld in de vorm van een waardebon, te be steden bij plaatselijke winkeliers. 's Avonds om half acht wordt de berg in brand gestoken onder toezicht van de brandweer. LISSE Vanavond en morgenavond om zeven uur zal in de Hervormde kleuterschool aan de Kanaalstraat weer de halfiaarlijkse bloedafn°min(2 van het Roode Kruis worden gehouden Nieuwe donors zijn zeer welkom. Receptie de heer G. Parle vliet 1yOORDWIJK Het Institute of Contemporary Arts in Londen heeft een door Krijn Giezen gemaakt wandkleed in zijn tentoonstelling opgenomen. De expositie werd 7 december geopend en zal van Lon den uit naar tal van andere wereld steden gaan. Bovendien werd één van de grote wandkleden van Giezen uitgekozen om te worden tentoongesteld op de inter nationale biennale van de wandtapijt- kunst, die begin juni 1967 te Lausanme wordt geopend. Het betrokken kleed bevindt zich momenteel in een collectie en zal voor Bromfiets-en- reden oj) elkaar in NOORDWIJK Op de Lajcweg, ter hoogte van het SJC-terrein. reden twee bromfietsers, een 22-jarige uit Noordwijk afkomstige tuinder en een jongeman uit Warmond, op elkaar in. Beiden reden zonder jicht. De bromfietser uit Warmond liep bij de botsing zodanig letsel op hij naar het academsch ziekenhu Leiden moest worden gebracht. Na onderzoek bleken cie verwondingen mee te vallen en kon hij naar zijn woning worden ver -, erd. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden var dit jaar werden de volgende schutters met de buks van „Blijf voor 't Land" winnaar van een wisselmedaille: le klasse A. van Egtrond 44 pnt 2e klasse J. van der Wiel 47 pnl; 3e klasse H. Hoogstraten 44 pnt. In de K.S.O.-competitie werden de medailles gewonnen door: le klasse N. W. Caspers 59 2e klasse W. de Mooy 57 Tot het nieuwe scmetlokaal gereed is. staat de competitie stil. Spreekbeurt in Noordwijk NOORDWIJK Voor de Herv Geref. Evangelisatie zal vrijdag 3 cember om half acht ds. W. Vroeginde- wey te Katwijk aan Zee spreken. Bevolkingsonderzoek Lisse LISSE In de tweede heèflt januari wordt de bevolking weer door gelicht op tuberculose in het gebouw van Het Groene Kruis en het R-K- Verenieingsgebouw Beekbrug. Drie jaar geleden beliep de opkomst rudm 92 procent. de tentoonstelling in bruikleen worden afgestaan. Op de foto: een dit jaar door Giezen gemaakt wandkleed van twee bij drie meter, dat vooral uitblinkt door zijn voortreffelijke kleurencombinaties. Oliehollen voor jeugdcentrum KATWIJK AAN DEN RIJN Deze dagen zijn jongelui van de Hervormde Gemeente druk in de weer met het opnemen van bestellingen voor olie bollen. De opbrengst van de actie is bestemd voor de inrichting van de oude pastorie aan de Kerkstraat als jeugd centrum. De bollen, die voor een deel door de jeugd zelf worden gebakken, worden vrijdagmiddag en zaterdagmorgen bij de bestellers thuisbezorgd. Ze kosten acht voor een gulden. Sinterklaas goed voor kerkbouw KATWIJK AAN DEN RIJN Met het Sinterklaaspak dat de Hervormde Gemeente van de familie Jagerman ten geschenke heeft gekregen, is dit jaar weer f 591.75 verdiend. Het geld bestemd voor de bouw van de nieu- hervormde kerk aan de Nieuwe Duinweg en afkomstig van mensen, die Sinterklaas bij zich thuis hadden uit genodigd. Hoog en laag water te katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Londerda^ hoog water 4.10 en 16.22 u-ur (spring •Joed); laag water 12.22 uur. KATWIJK AAN ZEE Donderdag 29 december om half acht 's avonds houden de kerkvoogden van de herv. gemeente hun jaarvergadering in de zaal van de Oude Kerk. Be«lrijfsklaverja»!»en LISSE Stand van het bedryfs- klaverjassen: 1 Hobaho I 977 punten; 2 Van Stein 952; 3 Van Zanten 949; 4 Elka 941, 5 Gemeente 926; 6 PTT 925: 7 Hobaho II 915: 8 De Meulder 911 punten. Alle 7 partijen gespeeld. Vrijdag 30 december worden de wedstrijden voortgezet. LISSE De evangelist Th. Dikkes spreekt vrijdag om 8 uur voor de evangelisatiekring in De Witte Zwaan. VISSER UNIEUWS &U DE VLEET IJMU1DEN Van zee uit viel weinig te melden. De meeste schepen vertoefden de thuishavens. De paar achtergeble- i vaartuigen maakten zich niet al te druk. De situatie in IJmuiden is wat de lossing betreft wal onoverzichtelijk ge worden. Een goede dertig loggers en kot ters bleven liggen, maar het is niet zeker wanneer zij zullen worden gelost. Zij va ren dit jaar toch niet meer uit, zodat dé schippers alle tüd van de wereld hebben. Aan de maandagmarkt verschenen 48 vaartuigen Zij losten 6110 kisten vis, waarvan 2080 kisten schelvis, 540 kleine kisten schelvis, 290 kisten wijting, 230 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten kool- vis, 860 kisten haring, 700 kleine kisten haring. 900 kisten schol, 50 kisten tarbot, 340 kisten diversen. 330 stuks stijve ka beljauw en 65.000 kilo tong. De prijzen vertoonden een afwisselend karakter. Dat de tarbot na de kerstdagen at veren moest laten, was niet z0 ver' •onderlijk, doch de vrij geringe belang stelling voor de 9chelvis vormde een on aangename verrassing. De grootste soort moest genoegen nemen met een hoogste notering van f 42 doch was later ook >or vier gulden minder te koae Braad De braad begon met een koers van f 33 niet eens zo slecht, maar belandde spoedig op een laag peil van f 21. De ha ring stond er met een gemiddelde vpn ruim veertig gulden heel wat beter op. Een bijzonder hoge notering bereikte de ham. Hiervoor moest men niet minder dan f 326 neertellen. De tong stond er goed op. De tong 1 werd op de eerste :t een koers van f 5.88 bijzonder hoog gewaardeerd. De slips bleven met gemiddelde van f 4.50 heel gemak kelijk boven de vier-guldenarens. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider woensdagmarkt meldden zich onder meer de LJM 9 Haar lem met 700 kisten en 200 kleine kisten schelvis, de IJM 15 Emma met 220 kisten en de LJM 5 Maria Elisabeth met 850 Maaswiidte Op internationaal niveau is enige ja ren geleden door de Noord-Oost Atlan tische Visserijcommissie de aanbeveling gedaan dat bij meting van netten een platte meetlat van 2 mm dikte gemakke lijk door de maas moet kunnen worden geschoven, indien de maas diagonaalsge- wijs in de lengte is gestrekt en nat is. De breedte van de meetlat komt hierbij met de internationaal voorge schreven maaswijdte. Deze aanbeveling, die voor de landen van het Noord-Oost Atlantisch Visserij verdrag een verplich tend karakter heeft, is in de Nederland se wet verwerkt. In de praktijk gebruiken de controle rende ambtenaren van de Algemene In spectiedienst voor deze meting een zo genaamde sehiel; dit is een taps toelo pende meetlat, waarop de verscheidene voorgeschreven maaswijdten zijn aange geven. Door deze schiel in een aantal mazen te steken, kan worden geconsta teerd of de mazen aan de internationaal voorgeschreven bepalingen voldoen. Maar wat is ..gemakkelijk"0 Voor een fysiek krachtig iemand betekent gemak kelijk wat voor een zwak iemand nog een krachttoer is. Het drukken van de schiel door de mazen door verschillende personen kan tot andere uitkomsten lei den, al naar hun uitleg van bet woord „gemakkelijk". Meetuitkomsten van bui tenlandse controleurs kunnen dus afwij ken van die van hun Nederlandse col- Veroordeeld Ettelijke gevallen kunnen worden ge noemd. waarbij Nederlandse vissers in Engeland werden veroordeeld wegens het gebruik van nauwmazige netten, die in Nederland geen aanleiding tot vervolging zouden geven. In Engeland wordt minder druk met de meetlat uitgeoefend dan in Nederland het geval is. „Gemakkelijk" wordt daar uitgelegd als ..onder uitoefe ning van lichte druk". Het gevolg is een strengere meting. Bovendien kunnen de netten in Enge land ook in droge toestand worden geme ten, hetgeen in bepaalde gevallen door krimp een kleinere maaswijdte betekent Hiermee dient de Nederlandse visser in voorkomende gevallen ernstig rekening te houden. Omdat ook op internationaal niveau de bezwaren tegen de huidige meetwijze worden onderkend, zijn er voorstellen ge. daan tot een meer objectieve beoordeling te komen. De kans is niet uitgesloten in de toekomst zal moeten worden ge meten onder aanwending van een bepaal de druk, bijvoorbeeld vier kilo. Revolver Met het oog daarop hanteren de amb tenaren van de Algemene Inspectiedienst naast de gebruikelijke en verplichte schiel ook een revoiverachtig uitziend meetinstrument, de zogenaamde I.C.E.S.- meter, waarmee met de genoemde druk wordt gemeten. Zodoende kan de Neder landse visser zich geleidelijk wennen wijze van meten, die voor hem straks geen verrassingen meer hoeft oP te leve- In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 2< kisten wijting. 40 kisten gul en kabel jauw, 1500 kisten haring, 3000 kleine ki; ten haring, 40 kisten schol en 5000 kilo tong. O KATWIJK De scheidende voor zitter G. Parlevliet heeft gristermid- dag van de groentenveilingvereni ging Katwijk en omstreken een auto aangeboden gekregen. Op een re ceptie in restaurant Riiche zei zijn opvolger, de heer G. van der Does. dat de vereniging; hiermee haar dankbaarheid wil uitdrukken voor het vele dat de heer Parlevliet voor de veiling heeft gedaan. De heer Van der Does gaf een terug blik op de periode waarin de heer Par levliet de voorzittershamer hanteerde. Dat was van 1952 af. Voordien was hij van 1938 af, al bestuurslid, waarvan enkele jaren penningmeester. De jaaromzet is sinds de heer Parle vliet het voorzitterschap aanvaardde, toegenomen van f 2.280.000 tot ruim f 3.500.000. Uitbreiding Onder leiding van de vorige voorzit ter, wijlen de heer J. van der Perk, werd een gedegen fundament gelegd. Was toen de aanwezige ruimte vol doende, nadien moest het bestuur uit breiden. De omzetting van de door vaart- en monsterveiling in een neer- zetveiling bracht vele consequenties met zich. Een neerzethal van 3200 m2 werd gebouwd evenals een kistenloods van 1000 m2, alle veilinghavens, totaal 2500 m2, werden gedempt, een neerzet- en verlaadsysteem uitgedacht, een tweede neerzethal, van 2200 m2, is in aanbouw met drie pakplaatsen ook ten behoeve van de kleinverpakkingen van peen voor de zelfbedieningszaken, voorts is in aanbouw een sorteerruim- te van 1100 m2, bedoeld vooral voor de exporteurs. In alle ruimten centrale verwarming. Wethouder rs Voor het gemeentebestuur waren aanwezig de wethouders C. van dei- Plas, J. Bergman, J. van Dijk en ge meentesecretaris J. C. Tieleman. Loco-burgemeester C. v. d. Plas zei, dat het gemeentebestuur de ontwikke ling van de veiling nauwlettend heeft gadegeslagen; het ligt ons na aan het hart, hoe de tuinbouw, een der steun pilaren van de economie van Katwijk, reilt en zeilt. De manier, waarop u voorzitter bent geweest, heeft ons getroffen. U hebt helt voortreffelijk gedaan. Hierna sprak de voorzitter van het Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen, de heer M. Prins. De kwaliteiten van een \jeiling- voorzitter zijn bepalend vo6r een veiling. De manier, waarop hij in eigen veilingsfeer en ten aanzien van de veilingorganisaties optrad, was van dien aard, dat we zonder voorbehoud kunnen zeggen, dat de heer Parlevliet een goed voorzitter is geweest. Namens het provinciaal bestuur van tuinbouwveilingen sprak de heer J. Barendse, de heer N. H. van Leeuwen voerde het woord als tweede-voorzitter van de kring van tuinbouwveilingen Centrum, namens de uitgebreide staf van veilingmedewerkers sprak betaal meester J. J. Timmermans en daarna nog de voorzitter van de kleinhandela- renvereniging, de heer L. van der A fgevaardigden Onder de grote schare belangstellen den die de heer en mecrouw Parlevliet en hun beide dochters kwamen groeten, merkten we op afgevaardigden van vele veiling-besturen uit de kring Z.H-. verder van de bloemenveiling Flora, van de Coöperatieve Raiffeisenbanken uit Katwijk aan den Rijn, Katwijk aan Zee en Rijnsburg, de rijkstuinbouw- De heer Parlevliet met zijn lief talliae dochters en voorzittei Van der Does bij de hem door de veilmgveremgmg Katwijk omstreken aangeboden personen. Foto D. Kruyt consulenten ir G. W. van der Helm ir S. van Veen, een vertegenwoordig van VVV, vertegenwoordigers van] gemeentebestuur van Rijnsburg zeer vele kooplieden tuinders en woners van Katwijk. De heer Parlevliet wat, behai voorzitter van het veilingbestuur, van het Provinciaal bestuur v< bouwveilingen, lid van de Kring q tuinbouwveilingen Centrum, lid de raad van advies van het Centn Bureau en lid van het waarborgins tuut. Na de receptie zaten bestuursled van de veiling met hun dames eni familie Parlevliet aan, aan een doorh bestuur aangeboden diner. NOORDWIJK Zes Katwijkse jongelui van 17 tot 20 jaar hebben gisteravond een vechtpartij uitgelokt, waarbij een man en diens vrouw ernstig zijn mishandeld. Voorbijgangers zagen, dat zij zich op de Grent onledig hielden met het uittrappen van de straatlantaarns. Zij waarschuwden de politie, die één der op vandalisme betrapte Katwijkers in de kraag pakte en meenam naar net bureau. Nadat de patrouille was vertrokken, I keerden zijn op wraak beluste vc den zich tegen de man, die naa meenden, de baldadigheid en X nielingen aan de politie had gerril Zij mishandelden hem en toen echtgenote en zoons hem te l schoten, ontstond een vechtpar waarbij zij de vrouw ernstig mol treerden. Toen de knapen bemerkten, dat assistentie van de politie werd inj roepen, trokken zij er snel tussen u Een politiepatrouille slaagde er echt hen op te sporen en te arresten DE GRUYTER OU GOEDKOPER RISETTI off ROSETTI VRUCHTENWIJN DUITSE SEKT FREVILLE ET CIE' FRANSE CHAMPAGNE De Gruyter KROKANT BLAADJES 1250 DE GRUYTER Mix-dranken 2egezinsfles ^25 GOEDKOPER es DE GRUYTER SLAOLIE TOMATENKETCHUP 25 GOEDKOPER De Gruyter SPAGHETTI of PIJPMACARONI 2 pak van 8( De Gruyter FIJNE VLEESWAREN altijd 10% voordelige ACHTERHAM 100 DE GRUYTER 3e fles of pul 20 GOEDKOPER voor een smakelijk OUD en NIEUW 138 DIEPVRIES 3 KROKETTEN DIEPVRIES 9 BITTERBALLEN ROYAL CUT' CANADESE ZALM 'ICY WATERS' ALASKA volrode ZALM blik 218 MARVELOUS" AMERIKAANSE gepelde GARNALEN bi.k 248 'SELSER' Gemarineerde (5 7 filets HARINGFILETS per pot) 85 SELSER" ROLMOPS (ca. 4 per pot) 98 'FELIX- GAFFELBITTER in wijn of madeirasaus blik 78 'CAVALIERS' TRIGNAC Iles 395 DE GRUYTER - WILDSOEP met madeira >125 a DE GRUYTER 2 flesjes TO MATEN COCKTAIL 79 KERSEN op sap pot 188 SPAAR OP ALLES WAT U BIJ DE GRUYTER KOOPT MET ORANJE KASSABON FN Rl ac UA/C CD/V A DC»,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4