Magisch orgel verjongd aan de markt niet strafbaar in Engeland Kerken komen met lijst van prioriteiten Gevestigd in Begrafenis W. Slootweg vertrokken uit Leiden SCHEPEN^ NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 DECEMBER 196 Gewijde klanken na evergreens Staat wil viei seminaries in Polen sluiten WARSCHAU De Poolse regering wil vier seminaries van de Rooms-Ka- tholieke Kerk in Polen sluiten. Tevens eist zij dat de kerk de rectors van de zes overblijvende seminaries ontslaat. Dit hebben de bisschoppen zondag in de kerkdiensten bekend laten maken. Reeds lang zijn er op onderwijsgebied moeilijkheden tussen de leiding van de Poolse kerk en de regering. Het commu nistisch regime wil ook het toezicht op de kerkelijke opleiding van priesters. Tot nu toe heeft de kerk zich kunnen blij ven verzetten, ondanks het feit dat de scholen door de belasting voor zeer hoge bedragen werden aangeslagen. De bisschoppen van Polen menen dat de regering de priesteropleiding willen blokkeren, opdat er een tekort aan pries ters zal komen in hun land. T> ERKEL Margriet, wat zit er in pappa's orgel? De blonde dreumes van drie krijgt een eigenwijs rimpel tje boven haar blauwe, klare kijkers en zegt aanbidde lijk: stand-jes, nee: wéér- stand-jes! I Wat nog meer? dringt Jaap Keizerwaard (38) onverbiddelijk aan. Het rimpeltje wordt dieper, maar ze produceert toch weer heel gaaf: eon-den-sa- tors I Nou komt de krachtproef, zegt trotse pa. Hij vraagt: En waarmee méét pappa als-ie aan het orgel werkt? ROBOTJE Spannende stilte. Het heeft iets van tel uit je winst. Maar dan, als bjj een puntgaaf robot- je, komt het hoge woord eruit: Os-cil-lo-graaf! Je bent een schat, zegt haar moeder, knuffelt het kleine dier en krijgt haar mee naar de keu ken in het vooruitzicht van „een kommetje soep". Daar zitten we dan met de man om wie het gaat. Helemaal voor ons alleen. De man. in wiens leven en gezir. elektronische klanken zo'n gro te plaats innemen. Die er zelfs zeker in vakkringen een beroemd heid door is geworden. Keizerwaard vai. TORGEL. Het magische orge! van meneer Cor Steyn. Cor Steyn. Met wie Jaap Keizer waard veertien platen maakte. In wi Jaap Keizerwaard een groot vriend heeft verloren. Van wie Mar griet Keizerwaard. wijzend op het zil veren lijstje in de boekenkast, zo juift zei, met zo'n typisch kinderhaal- tie- Meneer Steyn is dood! JAAR STILTE Sindsdien is het orgel eigenlijk nie' meer ..aan de markt" geweest. Zijn baas heeft er overigens wel be hoorlijk aan gesleuteld. Kan hij niet laten Je bent altijd op zoek naar no 4 beter. Maar nu zijn er dan weer een paar p'.aten gemaakt. Een met Kerstliede ren pas uit. en een plaat met andere geestelijke liederen, die in januari verkrijgbaar zal zijn. Jan van Weel den uit Den Haag (de bel bim-bamt in dt gang en hij blijkt het nog te zijn ook) speelde. Hij en collega Joop Walvis uit Schiedam komen regelma tig in Berkel oefenen In huize Kei zerwaard. dat gelukkig alleen maar eer, hooiberg en een boerenschuur tol naaste buren heeft. Margriet slaapt er 's avonds doorheen Nou, dat is mr dan wat. Want dat orgel met zijn 120 registers, tweedui zend transistoren eigenlijk zeven orgels in één kan een verplette rend elektronisch klankenoffensief in zetten. W'at wil je met acht luidspre kers her en der in de huiskamer, wasronder die voor de bassen met een doorsnee van 42 centimeter? Nóg een wonder dat de ruiten niet de tuin in vliegen. Maar ja, een orga nist moet horen wat-ie speelt. An ders heeft zijn oefenen weinig zin. De gigant is ook géén huisdier. Meer een vrijbuiter die de ruimte moet hebben. De ruimte van een forse zaal Meneer Van Weelden heeft inmid dels zijn koffie op en begraaft zich in toetsen en knoppen. Na een fox- trotterige introïtus om de vingers los tc spelen? trekt hij religieuze registers open. De toehoorder denkt: als dat op de plaat staat, zal het wel lekker verkocht worden. GROTE SCHAREN Want groot, ofschoon nooit geteld, zijn immers de scharen die „de ro mantiek" in het geestelijke lied ver dedigen. Na een Jan Zwart, een Fei- ke Asma, een Piet van Egmond, is dit weer eens iets geheel anders zou Dat- gramma van de tv kwam Omdat vakmensen toen nogal goedkeurend knikten, verkocht ik het en begon aan een orgel van veel royaler opzet. Da's dan deze. Nee vast geen ama- teurwerk meer. Wat Je ervoor moet hebben is, dacht ik, na een aantal jaren erva ring: theoretische basiskennis van de muziek, muzikaal gehoor, vakkundig elcktronicus en Hi Fi-mannetje zijn, een onuitputtelijke speurzin hebben en van het experiment houden. Mèt nog het nodige doorzettingsvermogen (dat héb je. als je er van bezeten bent) kan je dan een elektronisch or gel van karakter maken. Want karakter, zeggen de mensen die erop speelden, dat hééft het. Dat was de reden waarom Cor Steyn er destijds wel eens naar wilde komen „kijken". Hij kwam binnen, zo van: nou, dat zal wel weer niks wezen (organisten van naam krijgen regel matig verzoeken om „werkstukken" te komen beoordelen). Maar ik merk- LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft gisteren zonder hoofdelijke stem ming een wetsvoorstel aangenomen waarin homosexuele betrekkingen tussen volwassenen met wederzijdse goedkeuring zijn toegestaan. Het ontwerp voorziet in zwaardere straffen voor homosexuele handelin gen met minderjarigen. Het voorstel treft ook maatregelen tegen manne lijke prostitutie. Algemeen wordt verwacht dat het wetsvoorstel (van het labourlid Abse) zonder moeilijkheden het Hogerhuis zal passeren. In februari ging een ge lijksoortig voorstel in verband met de algemene verkiezingen van maart de mist in. Ton van der Hammen je zeggen. We zijn nu eenmaal niet allemaal Buxtehude-supporters. Het volk wil brood en spelen. Ik zou zo graag willen, zegt Kei zerwaard voorzichtig, dat men dit or- g«' om meer dan alleen het ever green-genre ging waarderen. Cor Steyn heeft het erin gebracht door de nadruk op het exclusieve karakter te leggen. Maar het instrument is rijker (ge worden). Enfin, u hoort het aan de gewijde klanken. Meneer Van Weel den, theaterorganist èn bespeler van het orgel in de Haagse Oranjekerk, is wel dè aangewezen man om dat te brengen. Dc geprezen heer in kwestie komt var. achter de klavieren vandaan, laat zich neer in een crapaud en wuift deze lof met een blasé handge baar weg. Ik doe dit al zo'n vijf entwintig jaar, laat hy zich beschei den ontvallen. Om vervolgens royaal terug te spelen: IK ken geen enkel instrument op de hele wereld dat al le mogelijkheden zo in zich verenigt. De gekst denkbare registers kun je erop vinden. Vervolgens kijkt de meester op zijn horloge en staat schielijk op. Zijn tijd U beperkt Een afspraak in Den Haag roept hem. De hijgerige fotograaf die net aankomt kan hem niet meer vermurwen, ook met „een paar minuutjes" niet. Vrijdag, tussen elf en twaalf kan het weer Orgelist en teleurgestelde fotograaf af. Daar zitten we dan wéér alleen mei de man waar het om gaat. Hij kan nu geordender vertellen. Dat hij dus (we hadden het uiteraard gezien) met zijn vader een zaak in radio, tv. enzovoorts heeft. Dat hij altijd al zat te „knoeien" in de werkplaats en als jongen van 19 de eerste televisie van Berkel had. waarmee hij Eindhoven en Engeland kon ontvangen Zelf ge maakt Dat hij op de radio-tech nische school in Rotterdam ging en eens een accordeon elektrificeerde (m'r eerste elektronische „orgeltje"). zo'n zes jaar geleden ge- voor de lol een elektronisch i'.m, veertig registers ging ermee in een hobbvpro - Elektronisch gewU1 in de huiskamer. Jan van Weelden produceert het, Jaap Keizerwaard geejt, kritisch luisterend, een aanwijzing. te a! gauw, dat het hem wat deed. Ei kwam dezelfde dag nog een pla ten-overeenkomst en Cor Steyn deed de uitspraak, die me nog een kleur van genoegen bezorgt als ik eraan denk: Dit is mooier dan wat er in de omroepstudio's staat! OVERAL HEEN Er ontstond een bijzonder prettig cor.tact. We zijn met het orgel overal heen geweest. Tot in buitenlandse tv-studio's toe. Ja, meneer Steyn heef» veel voor me gedaan. Het was een geweldige tijd met hem, die ik nooi! meer vergeet. De tijd en het geld die ik in m'n werkstuk heb gestoken komen er nu zo'n beetje uit. Behalve dat de opna men weer lopen, beginnen er ook weer uitvoeringen. Maandag in de Haagse Grote Kerk. waar een tie- ner-Kerstzangdienst is en tweede Kerstdag in de Rotterdamse Doelen, waar we voor de schippers van domi nee Van der Most gaan spelen. Wat ik van de „eeuwige" spraak verwarring en discussie over pijp en elektronische orgels vindt? Dit: een fabrieksmatig elektronisch instru ment kan nooit concurreren met een pijporgel in de kerk. Het gaat heel gauw vervelen. Zelfs een orgel als hec mijne moet in de kerk „alle zei len bijzetten" om dat niet te doen Ik zal nooit 'eggen: de elektronica gaat de pijpen vervangen. Het zijn nu (met de nadruk op dat woord) onvergelijkbare grootheden. Vergeet overigens niet, dat het pijporgel een ontwikkeling van eeuwen heeft ge- 'iac! om het volmaakte te kunnen be- eiken. Het „elektronenklavier" zoals ver-hygiënische deskundigen zeggen s nog maar net op stap. Mevrouw Keizerwaard steekt ïaar hoofd om de deur, Mar griet in haar kielzog. Pappa, er is een televisie stuk, Vilhelminastraat 37. Ik ga zo, zegt Jaap Keizer paard moedig. En naar ons: u nag het geloven of niet. Maar ie zaak blijft voor mij echt num mer één. Dat van het orgel is fijn, maar meer ook niet. Al hebben ze't me meermalen aan geboden mij niet gezien als de baas van een orgelfabriek. Margriet, bijna drie puntgaaf robotje Bij verkiesingen (Van onze kerkredactie) UTRECHT Naar w|j verne men, koestert de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland het plan, binnenkort een priori teitenlijst te publiceren voor de Nederlandse politiek van de ko mende jaren. Deze lijst zal worden voorgelegd aan de kabinetsformateur na de verkiezin gen. Met hem zal in overleg worden getreden over wat naar het oordeel van de Oecumenische Raad absoluut de voorrang moet hebben. Waarschijnlijk zal deze lijst eind ja nuari al bekend worden gemaakt, op dat ook de kiezers op de hoogte zijn. Zij kunnen dan zelf nagaan, welke par tijen de door de deelnemende kerken gevraagde prioriteiten voor hun reke ning willen nemen. Aan de lijst wordt gewerkt door twee commissies van de Oecumenische raad. te weten de commissie voor inter nationale zaken en de sociale commis sie. IS oord-Zuid Men denkt in de richting, die is aan gegeven door dc conferentie voor kerk en samenleving, die in juli in Genève gehouden is. Dat betekent, dat het we reldprobleem Noord - Zuid (de span ning tussen de rijke en de arme lan den) centraal za!staan. Van daaruit zullen de consequenties besproken worden voor de economische en politieke vraagstukken, die de Ne derlandse politiek van de eerstvolgen de jaren zullen bepalen. Het is beslist niet de bedoeling, dat de Oecumenische Raad zich in politie ke zaken gaat mengen. Wel wil de raad een handreiking doen aan hen. die mee willen denken over en mee willen wer- Aanvoer waspeen teruggelopen KATWIJK AAN DEN RIJN Dat de aanvoer van waspeen aan de groen teveiling in de afgelopen week lager in de vorige week werd verwacht. Met de feestdagen voor de deur is dat elk jaar zo. Er werd in totaal 788.000 kg verhandeld tegen 843.000 kg in de 'orige week. De aanvoer liep de laatste twee dagen zelfs sterk terug. Alleen in het begin van de week waren de prijzen vry goed. De exporthandel was ook minder, vooral de zeer geringe vraag van Engelse zijde liet zich gelden. Duits land nam normaal af, België weinig. De industrieën hadden veel belang stelling, vooral die in België. De prijsnoteringen: A I 4 tot ƒ7,90 ppr kist van 20 kg, A II 3 tot 7. B I ƒ3,90 tot ƒ6,50, B II ƒ2 tot ƒ3.80, C I 1,30 tot 3,90, C II 0,70 tot 2.90. Boerenkool 13 tot 41, sla uit de kassen 8 tot 20, breekpeen 2. Gele kool 8 tot ƒ15, groene kool ƒ11 tot 29, rode kool ƒ6 tot 15, spruiten ƒ28 tot 71, bloemkool ƒ20 tot ƒ76: knolselderie 28 tot 39, selderie f 9 tot 15, uien 3,80 tot 6.40, schorse neren A I 90, B I 53 tot 77. B II f 42, C I 44, C II 12 tot 33, appelen goudreinetten ƒ20 tot ƒ31, peren 20 tot 25, andijvie f 47 tot 58. prei f 14 tot ƒ36. Door hond tegen lantaarnpaal KATWIJK Gistermorgen om half tien is mevrouw M. Landman-Angus uit Katwijk met haar auto op de pro vinciale weg tegen een lantaarnpaal gebotst toen zy slipte bij het plotse ling remmen voor een de straat over stekende hond. HOOG EN LAAG WATER TE KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN ZEE Woensdag, hoog water 3.27 en 15.41 uur: laag water 11.39 uur KATWIJK AAN ZEE De heer W. de Jong is te Den Haag geslaagd voor het examen hand zetter. De heer L. Vlieland slaagde voor het s taatspraktijk examen voor bedrijfsadmi nistratie (SPD). Schermsuccessen voor Hazerswoudenaar HAZERSWOUDE Bij de scherm- wedstrijden in de tienkamp garnizoen Den Haag wist onze plaatsgenoot D. J. Plaizier met nog twee schermers in de equipewedstrijden de eerste plaats te bezetten. De wedstrijd werd gehou den op het wapen sabel. Het equipe van de Kon. Luchtmacht bestond uit de schermers kapitein Sandt, adjudant Plaizier en soldaat Verduin. Bij de traditionele kerstschermwed- strijden tussen ófficiersschermbond, onderofficiersschermbond en het poli- LEIDEN Gevestigde personen in de week van 12 t/m 19 december: M van Beek-Zwarts en fam. Wagnerplein 70; J W I M Simons en fam Boerhaavelaan M Stillebroer, Hugo de Grootstraat 16; C J Pantekoek. Burggravenlaan Bax-Kortekaas, Boerhaavelaan 2; M Kuik, Jan van Goyenkade 16; A A Soe- teman, de Bazelstraat 4: J C Radema ker, Rijnsburgerweg 10; J A W Rooden- burg, Mozartstraat 227; H Keijzer. Min nebroersgracht 21a; A A Overvliet. Boer haavelaan 2: H J van Harderwijk, Plan- tijnstraat 77: J Haasbeek, Kortenaer- straat 60; A M B Poldermans, Rijnsbur gerweg 10: J Nieland, Rijnsburgerweg 125: E Q Houttuyn Bloemendaal, Haar lemmerstraat 19: G de Graaf, Witte Ro zenstraat 27e: A M Kruijs. Rijnsburger weg 10; A A M Leenders, Rijnsburger weg 10: R M I Bulthuis. Rijnsburger weg 10; A J Douma-van Oosterhout, Plantsoen 1; J M van Elk Rijnsburger weg 10: R Roest-E'ias, Plantijnstraat 112; P H J van der Meij, Korevaarstraat B P M van Acker, Zoeterwoudsesin- 93: A Nicolai, Zeemanlaan 30; T D Tjan, Mariënpoelstraat 41; C J Chai, Breestraat 16; I Farina. Molenstraat 30: C E Kuis, Noordeinde 14a; E J M van den Broek, Wasstrat 28: A A Nëfkens. Steenstraat 49: H Punt Sumatrastraat 44a: A H van Ophuijsen, Haarlemmer straat 63: H N van Bilsen-Eberwien, Amethisthof 41; J T T Verberg-Diender, Kraaierstraat 3: G Nelemans-Sandifort, Plantsoen 1; A M Nievaart-Smit, Evert - senstraat 69; C G M Hoek. Evertsenstr. 69; N Begemann. Aalmarkt 16; C A Scheffer. van Vollenhovenplein; S Paul. Verdamstraat 60: E L v Beek, Zoeter- woudsesinge,. Vertrokken personen tussen 15 t/m 21 december: A M Petersen-Honders en fam Montgomerystraat 28, Benthuizen, Kon Julianastraat 23; P J Wetselaar en fam Atjehstraat 18. Woubrugge, ab ws Veen- polderkade: J van Veen en fam, Cobet- straat 65, Rotterdam, Notenhagen 1; K H T Hut en fam. Moddermanstraat 86, Heerenveen. Burg Falkenaweg 87; L J Jonk en fam. Onyxhof 38, Limmen, Van Alkemadelaan 7; P Zandbergen en fam. Spaarnestraat 33, Haaksbergen, Buurserstraat 62; A M E de Haas-van 't Zelfde en fam Rodenburgerstraat 5, Rijnsburg, de Waal 117; D Glasbergen en fam, Pr Hendrikstraat 18a, Rijnsburg Spinozalaan 18; C Koenen en fam, Ma- resingcl 55a, Heerde, De Papenberg 34: H Lieffering en fam, Wasstraat 23, Nij megen, Citerstraat 15; P Vriend en fam Kennedylaan 111, Grootebroek, P Noor deloos 11: B JTinbergen en fam, Haag- weg 78, Zevenaar, Oosteinde 106; J B T Ambagtsheer en fam. Stationsplein 140 Leiderdorp, Nijenrode 12: J A v Breen en fam. Kooilaan 25, Haarl meer, Veld- tiekorps van Delft, wist Plaizier met nog twee schermers in het equipe on derofficiersschermbond de tweede plaats te bezetten, eveneens op het wapen sabel. Het equipe bestond uit de schermers adjudant Plaizier, serg.- majoor Hoeberigs en wachtmeester Roest. HAZERSWOUDE Zaterdagmid dag werd op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer W. Slootweg onder grote belangstelling bijgezet in het familiegraf. .Het werd een sobere plechtigheid, die geheel overeenstemde met de bescheidenheid, die de overledene eigen was. In de aula voerde de heer G. Drex- hage, hoofd van de school met de Bij bel als eerste het woord. Deze zag met dankbaarheid terug op het vele werk. dat de overledene voor de school heeft gedaan. Met kennis van zaken heeft hij tal van jaren het financiële beleid van de school gevoerd. In de overledene verloor de school een goed en in nemend mens. Tevens sprak de heer Drexhage na mens de A.R.-kiesvereniging. Niemand zou hebben verwacht, dat toen de heer Slootweg op de laatstgehouden ver gadering der kiesvereniging nog aan de stemming voor de groslijst had deel- Puzzelrit „Rijnland" ALPHEN De jaarlijkse door de MAC „Rijnland" georganiseerde kerst- puzzeltocht werd ook dit jaar met groot succes op tweede kerstdag ge houden. Er namen 57 automobilisten aan de tocht deel. De uitslag is als volgt: Auto's, groep A: 1. J. Reijeveld, Ter Aar; 2. Van Aalst. Bodegraven; 3. Heemskerk, Bodegraven; 4. F. Houwe- ling, Delft; 5. Poldervaart, Oegstgest. Auto's, B: 1. W. Mooy. Alphen: 2. R. Zwaneveld, Bodegraven; 3. J. C. Vis, Alphen. Burgerlijke stand van Hillegom HILLEGOM Geboren. Sandra Emerentia, d. van: J L van der Huls» en M G F van Schagen; Sigrid, d van: B Schniedewind en M Jasper; Anneke, d. van: H J Jonker en A Bonter; Margaretha Maria, d. van: S Schenkel en J M de Vos; Albertus Adrianus. z. van N. Heij en T Meel dijk- Ondertrouwd. P. J. van der Els J. van Rooden. Getrouwd: R A van der Lans en R G M de Goede; J Kerkhof en J de Vries; J Schouten -n J' M Jansen; F E J Dam en C M J E Braun; W L van Turennout en M P Kalkers; A P M van der Voorn en A Zonneveld; H R Wellink en A Schuit; D G Damo en G C C M Pun<t; H C Velbhuyzen en MCA Zwaan; M Berfelo en C H J van Deursen; S J Lamers en A M C Rusman ;N L Koning en E J Schra- ma; J N M van Eeden er. C J J Stok man; G J M Eras'.ing en J M Beelen; FAM de Bruijn en J H P M Nelis; L A van der Zwet en A A C Lange- veld; J Schapers en P G A Buikx. Overleden: J Weijers. 85 j. genomen, God hem zo spoedig zou wegnemen. De in deze vergadering ge citeerde woorden, dat de oude garde heengaat, is voor hem wel snel be waarheid geworden. Ook de kiesver eniging betreurt het heengaan van de heer Slootweg, die vooral op het gebied van de gemeentepolitiek zo duidelyk zyn standpunt wist weer te geven. Ds. A. Brink, Gereformeerd predi kant, zag de heer Slootweg als een waar christen, die zoveel heeft be tekend voor de gemeenschap waarin hij mocht verkeren. Vervolgens werd het stoffelijk over schot bijgezet in het familiegraf, waar na ds. Brink de geloofsbelijdenis las en het Onze Vader bad. Een zoon van de overledene, de heer P. Slootweg, dankte namens de familie voor de vele blijken van belangstelling. Onder de velen, die de heer Sloot weg naar zijn laatste rustplaats bege leidden, zagen we o.a. wethouder H. van Rijn, oud-burgemeester A. War- naar, oud-burgemeester L. den Hollan der en echtgenote, oud-gemeente secretaris B. den Braver, de heer B. Ofringa, gepensioneerd hoofd van de school, vele vertegenwoordigers van verenigingen en leden van de bejaar- Nieuwe voorzitter T. en P. LISSE Voor het laatst hield de vereniging Theorie en Practijk haar jaarvergadering onder leiding van de heer D. van der Schans. De scheidende voorzitter constateerde, dat de verga riering de onderlinge band en de vak kennis van oud-leerlingen bevorderen. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer N. Zandbergen. De aftredende heer A. van der Vlugt werd erelid. De vereniging telt nu 410 leden, 6 ereleden, 75 lid-leerlingen 230 donateurs. bloemstraat 23. M J Hilgersom en Suringarstraat 6, Canada; S Ocko fam, de Sitterlaan 88. Maassluis. Bur,- Dommisseplein 225: A Vredeveldt fam. P de la Courtstraat 105, Delft Poptahof Noord 177; H C Seijn ei Lammenschansweg 74, Maassluis, Burj Dommisseplein 155, J P B Duermeijet fam. Hoge Rijndijk 105a, Leiderdorp Hartelstein 7; B Brussee-Sloos et Van der Werfstraat 27. Rijnsburj Schoolstraat 9; A P Bonne en fam. Mar nixstraat 80. Oosterhout. Tollenstrar 6; D van Wanum en fam. Lingestraa: -Gravenhage. Convivastraat 11; Smitshuijzen en fam. Kapteynstraat 1! Amsterdam. Rooseveltlaan 21 II: R G Suermondt en fam. Oude Singel 14» Doornspijk. Hertog Karelweg 3: den Bogaard en fam, Hoogl Kerk gracht 56. Leiderdorp. Spechtstraat g J Kuiper, Berlagestraat 21. Bloemer.. daal. Duinlustweg 16: J J Marks, Klooslaan 48, 's-Gravenhage, Herenstr A J M van der Vaart, Bern Zweeri- straat 8, Capelle a/d IJssel. Sperwer, hof 53: AL Sweet, Witte Singel i-Gravenhage, Zeekant 45: J C van Kleij, de Genestetstraat f' Ledschen- dam, Van Santhorststras 14: P Peter- Damlaan 5. Benthv 'en. Kon Julia- nastraat 23; C Bak' -Voogt. Tessel- schadestraat 11, Nie een. Schoterveld 59: C van der Klei ..e Bruijn, Hansen straat 101a. Leidschendam. Van Sant- horststraat 14; Y E J van Rijn-de Wolf Lombokstraat 8, Katwijk, Tolhuisstraa; A Flippo-Glasbergen. Sieboldstraa; Rotterdam. Pieter Postlaan 97a: I E Kahlmann-Punselie, Houtlaan 55, Lei derdorp, Dwarswateringkade 11; D Cas- tel, Rijnsburgerweg 10, Vlissingen, Dijk- straat 31; M Matamia, Rijnsburgerwq 10, Canada; M Bakker, Coomlhertstraai 6, Nieuwveen, Schoterveld 59; H de Voi Morskade 11a, Delft, Casper Fagelsf 55; T G M Does-Steenbergen, Drecht straat 67. Voorschoten, Voorstraat 39 C D P Thieme. Hoge Rijndijk 192, Oegst geest. Wilhelminapark 31; A Aït Bouili Wasstraat 31, Marokko; A M Yebari Wasstraat 31. Marokko; A A Overtoom Hooigracht 15, Alkmaar, Van Everdin- genstraat 18, J W Brandsen. da Costa- straat 37, 's-Gravenhage. Betje Wolff, straat 26; A W A Rijntjes, Jvan Goijen- kade 33, Leiderdorp, Laan van Ouder zorg 165; J Lan-gerak-Van der Naald, Witte Rozenstraat 21, Utrecht, Ant Mat- thaeuslaan 12; P van Leenen, Witte Ro- zenstr. 54. Spijkenisse. L de Raatl. 10; W Steemks, Witte Singel 88, Schip luiden, Oranjelaan 15: A J M Hooge- veen, Zaanstraat 151, Katwijk, Overrljn P Mulder, Lombokstraat 14. Haarlem Kleine Houtstraat 89; L A M S Eijgen- raam. Rijnsburgerweg 10. Dordrecht Wijnstraat 86; S T Hielema, Rijnsbur gerweg 10, Mijdrecht, Kerklaan 10; J E G Koerts, Rijnsburgerweg 10. Oegstgeer Pr Irenelaan 9: O R Theijssen. Rijn»- burgerweg 10, Oegstgeest, Pr Irenelaar K E Schuit, Brederostraat 15, Rotter dam, Slaghekstraat 65a; L Louwerse Hoge Morsweg 30. Groningen. Grol» Beerstraat 28: V M S Verzijde. Rooder- burgerstraat 27. 's-Gravenhage. Con Houtmanstraat 18; P J M van Noor Doezastraat 2. s-Gravenhage. Vaillar laan 187; P P Secci, Varkenmarkt I •Gravenhage, Warmoezierstraat 79; 1 F de Wekker. Hoge Rijndijk 67. Rotter! dam, Ruilstraat 60b; A M Verweij-Kamp- hues, Bothastraat 2a. Leidschendam, Gravin Jul van Stolberglaan 787; A Dor- repaal-Van Noort, Ter Haarkade 12. Delfzijl, Dijkrecht 29; C G M Habes- Juffermans, Haagweg 57, Winterswijk, Kottenseweg 3: T Groenin-k, Mamixstr 129, Den Helder. Buitenhaven 5; G N Verweij, Amaliastraat 28. Leidschendam Gravin Jul van Stolberglaan 787; R H Hollestelle, Hooigracht 58, Vlissingen, Nieuwstraat 9; M Amrani, Nieuwe Bees tenmarkt 8, Noordwijk, Hoofdstraat 77a; H J de Jong. Drie Octoberstraat 57a, Noordwijk, Zwarteweg 20: M H J Vol- werk-Tielenburg, Kersenstraat 1, Dj Bilt, U, Utrechtseweg 380; L de Jager Mariënpoelstraat 23, Amsterdam, Haar lemse Houttuinen 68; J Bavelaar, Wil lem Klooslaan 44, Alphen a/d Rijn, Vij verstraat 7; D van der Luijt, Hoge Mora- weg 89, Amsterdam, Koestraat 44 II: C J van Dam, Schu*terstraat 7a, Am stelveen. Amsterdamseweg 1: G J So- mers, De Sitterlaan 18, Dokkum, Bone- fatiuspolder 74; W Brinkhuis, Maasstr 2 's-Gravenhage, Oudemansstraat 387; M J M Somers-Oorsprong, H de Vries- straat 78, Dokkum, Bonefatiuspolder 74. S Dijk, Noordeinde 2a. Grootegast Drachtsterweg 9: HL Hendrikman. Plantsoen 45, 's-Gravenhage. Pompsta- tionsweg 44; M b B Temsamani, Hoge- woerd 121, Hardinxveld-Giessendam, Binnendams 33; A J Luijendijk-Huizinga, Herengracht 13, Alkemade, Voorweg 26; H P L van Doorn, De Sitterlaan 101, Leiderdorp, Splinterlaan 22; J Doorn. De Sitterlaan 103, Leiderdorp, Splinterlaan 22; G van Doorn. De Sit terlaan 101. Leiderdorp. Splinterlaan 22. S C M van der Stel. Zaalstraat 40 Schiedam Delflandseweg 330: Stuifzand, Charl de Bourbonhof 29, Ren- kum, Nico Bovenweg 44: M T W Thee- len, Marijkestraat 28. Meerssen. Markt 25: M J van Gerven-de Laaf, Sumatra straat 48a. Boskoop, Burg Colijnstraat 17: J H Wieffering, Const Huygenslaan 23. Oegstgeest, F1 Versterlaan 27: G te Spenke, Jvan Goijenkade la, Amster dam, Jac Veltmanstraat 60IÏ. NLC 7—13, MACH. TWEE, 24 DEC. 66 REILEN EN ZEILEN Kellctla 34 WNW Lissabon Kloosterkerk 24 ZO Messina Korendyk 26 v Rotterdam n LABOTAS 24 NO Oucssant Leemans ZO Longship» Lad on 28 R 'dam MAASDAM 24 Papeete Mcrwchaven 24 ZZW Ouesia Mnlnlloyd 24 Z Sicilië Mijdrecht 23 verw Bandar ODSTERHOUT 24 Rauma terdar PERICLES 24 Antofag ROTTERDAM 24 Wille TFENBVRO EK24Noor Sandenburch24ZFlniste Senang2SOwers THERON24 Pnramaribi VALIANT 24 Dogeersbank WITMARSUM 24 WNW Ho- ken aan wat in oecumenische kringen genoemd wordt de Responsible Society (verantwoorde maatschappij). Wel te verstaan, zoals het in Genève gezegd werd: de verantwoorde maatschappij met wereldimensies. AMERSFOORT Op 3 januari wordt in de Bergkerk (Dr. A. Kuy- perslaan 2) een conferentie gehouden, gewijd aan het gesprekswerk Rome-Re formatie uitgaande van het landelijk coördinatie comité. Drs. Van den Ak ker en dr. Fiolet zullen verslag uitbren gen van de gespreksgroepen en de werkgemeenschappen en informatie te ven over het provinciaal concilie ~>s. A. de Jonge leidt een besprekim n over offer, priesterschap en reform i e. Opgave bij ds. A. J. den Tonkelaar, Meentweg 52, Bussum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6