ra Olie, dat is een rustig idee B. Havenaar overleden JUNKERSV Em woord voor vandaag Kanttekeningen Te weinig raken we de kern van het echte leven Kettingbotsing na slip Sectariërs vullen thans Russische arbeidskampen Uw probleem is het onze EEN WOORD VOOR VANDAAG Of wij, als de herders, zoveel haast hebben gemaakt om in de stal van Bethlehem te komenis een zaak, die wij elk voor onszelf het beste beoordelen kunnen. Misschien is er reden voor de vraag, of u en ik er zelfs wel geweest zijn dit jaar, ondanks al onze zeer christelijke woorden en meditaties. Na tuurlijk, wij hebben geen boodschap ontvangen in de vorm van een engelenkoor: wij moeten het doen met een verhaal ap papier. Hetgeen wel enig verschil maakt. Daar staat dan tegenover, dat wij méér weten, althans meer kunnen weten dan die herders zovele eeuwen vóór ons. De vraag is: bent u ook nu geconfronteerd met het Kind in de kribbe en hebt u iets beseft van Gods uitgestoken hand, die uitgaat naar u persoonlijk? Het is best mogelijk, dat de herders graag hadden willen blijven bij het Kind in de stal. Maar zij moesten het harde leven weer in, terug naar de schapen. Maar het bezoek in die nacht betekende voor hen een nieuw begin: zij kwamen er als andere mensen uit dan zij er binnen traden. Zij keerden terug, God lovende en prijzende om alles wat zij hadden ge hoord en gezien. Zij waren doorgevers geworden van de bood schap, aan allen, die maar wilden luisteren. Wie werkelijk het Kerstfeest heeft gevierd is er vol van. En de mate van volheid is de proef op de som voor de intensiteit van onze Kerstfeest viering! Wij lezen vandaag Lucas 2 40-52. Nogmaals de Mammoetwet QNZE parlementsredactie kon vrij dag berichten, dat de Tweede- Kamercommissie voor Onderwijs be sloten heeft de behandeling van de overgangswet inzake de Mammoet wet uit te stellen tot voorjaar 1967. Dit lijkt ons een verstandig besluit. Verstandig, omdat pas het nieuwe kabinet de financiële mogelijkheid om de Mammoetwet met ingang van 1 augustus 1968 in te voeren kan overzien en het voor zijn verant woording nemen. Het laatste mag het overgangskabinet-Zijlstra eigen lijk niet doen. De nieuwe lasten, die de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs als de wet is doorgewerkt op ons volk zal leggen in de orde van groot te van een driehonderd miljoen gul den zullen in het raam van de ge hele rijksbegroting voor 1968 en vol gende jaren moeten worden bezien. Verstandig ook, omdat wij uit een artikel uit het weekblad van het de partement van onderwijs en weten schappen van 19 december de sterke indruk hebben gekregen, dat het on verantwoord is de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs per 1 augus tus 1968 in werking te doen treden. IJET artikel geeft onder het hoofd „De eerste schreden van de Mammoet" een helder overzicht van de strekking der wet, van de inge diende overgangswet WVO en van de tot nu toe bekende resultaten van een aantal experimenterende scho len, die krachtens de zgn. Experi mentenwet de nieuwe vormen var onderwijs beproeven. Het aantal experimenterende scho len bedroeg per 16 augustus van dit jaar 101; daaronder dus ulo-scholen, kweekscholen, hogere burgerscholen en lycea. De resultaten van deze experimen ten zouden mede basis rijn voor de algemene maatregelen van bestuur, die de Mammoetwet eist. Dit is on mogelijk, als de algemene maatrege len van bestuur In 1967 zouden ver schijnen. Immers, de eerste eind examens van een beperkt aantal perimenteerscholen vindt plaats in 1967, die van een tweede beperkte groep in 1968, de eerste eindexamens van de rest der scholen nog later. Het ware onverantwoord, zo de al gemene maatregelen van bestuur zouden worden vastgesteld vóórdat de resultaten van de eindexamens van althans de meester experimen- teerscholen bekend en kritisch bezien zijn. A/f AAR gesteld, dat de Kroon in on- geduld de algemene maatrege len van bestuur vaststelt zonder kennis te nemen van de eindexamen- resultaten der experimenteerscho- len, dan kan de Mammoetwet toch niet op 1 augustus 1968 in werking treden. De Mammoetwet verlangt immers, dat het „bevoegd gezag" der bestaan de scholen voor ulo en middelbaar onderwijs een keuze doet uit de ver schillende vormen welke de nieuwe wet kent. Volgens het ontwerp-overgangswet moet deze keuze vóór 1 februari 1967 aan de minister zijn medegedeeld. Deze datum moet, nu de huidige Staten-Generaal de overgangswet niet meer zullen behandelen, met ten minste een half jaar worden verschoven. Maar nadat het bevoegd gezag de keuze heeft gedaan, moet de leraren vergadering zich beraden over leer plan en lesrooster, over de te behan delen leerstof en de te gebruiken methodieken en didactieken. Herrieschoppers wilden nachtmis verstoren LEEUWARDEN Dertig tot veer tig opgeschoten jongens hebben ge tracht de Kerstnachtviering in de St. Bonifaciusparochie te verstoren door zich onbehoorlijk te gedragen en de kerkgangers lastig te vallen. Dank zij het kalme optreden van de koster is het niet tot een vechtpartij gekomen tussen de herrieschoppers en de kerk gangers, bij wie de maat vol was. De jongelui waren begonnen met het uitreiken van pamfletten uitgaan de van een Vietnam-comité, toen de parochianen de kerk betraden. Bij het begin van de dienst begaven zij zich eveneens naar binnen. Zij gingen in het middenpad liggen, trokken meis jes aan de haren, zeiden beledigende woorden tot de kerkgangers en staken sigaretten op. De koster verzocht tiun de sigaret ten te doven Dit verzoek werd inge willigd, maar toen gingen de jongelui achterstevoren in de banken zitten, de kerkgangers strak aankijkend. Enkele oarochianen wilden de ordeverstoor ders wel te lijf, maar de koster wist ie gemoederen te bedaren. Intussen stond de politie buiten klaar om, zo dit nodig mocht zijn, han delend op te treden. Dit was niet no dig. Na de communie begaf een van ie collectanten zich naar voren om de koster te assisteren. De bende dacht, dat hij een rechercheur was en vlucht te de kerk uit. VU verkoopt panden Keizersgracht (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Directeuren van de Vrije Universiteit hebben thans defini tief besloten de gebouwen Kei zersgracht 162 en 164 te verkopen. In 1883 werd het pand 162 gekocht, in 1900 volgde Keizersgracht 164. De vraag of er voor de historische panden een bestemming gevonden kon worden die op enigerlei wijze de relatie met de VU zou illustreren, is zorgvuldig over wogen. Het geschikt maken en vooral het onderhouden van een of meer panden zou echter een voortdurende geldelijke zorg betekenen. "HAARBIJ krijgt men dan de moei- lijke vraag, in hoeverre de doelstellingen van het vak van elke leraar past in het grote kader van de doelstellingen der gehele school, te moeilijker omdat de Mammoet wet enkele nieuwe vakken oplegt, nl. muziek, handvaardigheid maatschappijleer. Het is wenselijk, dat de lerarenver gadering op deze punten tot een stemmigheid komt; de nieuwe wet heeft, wil zij onderwijsvernieuwing brengen, de medewerking aldus terecht het Weekblad van het de partement van het gehele lera rencorps nodig. Maar dan moeten niet leerplan, les rooster enz. zonder zorgvuldige voorbereiding door de lerarenverga dering vanwege het bevoegd gezag worden vastgesteld. De leraren heb ben hier een tijdrovende en energie- vergende taak, waaraan zij waarlijk meer dan twee of drie vergaderin gen zullen moeten wijden. Al zou de overgangswet met ingang! van 1 september 1967 in werking! kunnen treden, dan achten wij het uitgesloten dat „het bevoegd gezag" van alle bestaande scholen, „de rec tor of de directeur van de school en de Ieraren gehoord", leerplan en les rooster in het voorjaar van 1968 wel overwogen kunnen vaststellen. W/IL men doorzetten dat de wet op het voortgezet onderwijs per 1 augustus 1968 in werking treedt en zou zulks lukken, dan is de invoe ring van de wet niet meer dan oude wijn in nieuwe zakken. En dan nog oude wijn, die tegenwoordig niet gewaardeerd wordt. Nogmaals, het komt ons voor, dat de Kamercommissie voor Onderwijs een verstandig besluit heeft genomen. Beroepi ngswerk NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN Beroepen te Minnertsga: L. Hartholt te Wierum. Benoemd tot luchtmachtpredikant te Hessich-Oldendorff (Duitsland), D. Gesink te Bant. Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Putten, D. Ringnalda, emeri tus-predikant te Utrecht. SOESTDIJK Koningin Juliana heeft in haar gebruikelijke Kerstrede zondagmiddag uitgezonden via de drie radiozen ders in het bijzonder aandacht gevraagd voor de problemen van deze tijd. Wij zijn in veel opzichten overwoekerde mensen. Veel verstikt ons zelfs, aldus de Vorstin. Wij zijn bedolven onder werk. Daardoor wordt het zo moeilijk er aan toe te komen vandaag te leven, nu. en te maken wat we kunnen van wat dat ons allemaal biedt. Aan de andere kant leven wij in een steeds groeiende menigte. Als alles gaat zoals wordt voorzien, zal deze volte in de wereld en speciaal in dit land nog enorm toenemen met alle benauwende problemen van dien. En al deze mensen zullen beschik ken over steeds meer vrije tijd. De meesten beschikken bovendien over zoveel meer mogelijkheden dan vroegere generaties (reizen, tele visie). De vraag is nu wat we ermee doen. Dan is er nog de last van de uiterst ingewikkelde maatschappij Heel onze samenleving groeit uit tot een zo gecompliceerde machine dat al lang niemand meer alle on derdelen kan begrijpen en overzien. We worden er klein en machteloos onder. Hij voelt zich alleen. Verweer We nemen verschillende houdin gen aan als verweer tegen de pro blemen. We kunnen vluchten in ons werk, in ons genoegen, in theorieën of wat ook. Er zijn er die veel, heel veel van het bestaande willen ver wijderen. Maar zolang ze met el kaar in tegenspraak zijn, maken zij zich nog pas bezorgd over de buiten kant van het echte leven. Ze raken nog niet aan de kern. Om de uiteindelijke ver wantschap van ons echtste verlan gen terug te kunnen vinden zullen we verder vele lagen van de bui tenste dingen die het ware leven verhullen moeten doorsteken, tot we ontdekken dat we allemaal ei genlijk op dezelfde diepste grond staan. Op die gemeenschappelijke bodem ligt ons wezenlijke bestaan. Bestemming En betekent het beantwoorden aan onze ware bestemming niet te vens onze uitredding. Maar bij dit alles zullen we door kritiek en on vrede heen moeten. De vrede van Kertmis heeft nu eenmaal van doen met alle echte ontevredenheid, met alle gezonde afkeer en alle gezon de voorkeur. Hier ligt een Kind in Bethlehem, en 't heeft niets te maken met iets anders dan echtheid, 't Heeft geen mantel of welke uiterlijkheid ook, maar het feit dat het wezen van de eeuwige waarheid ons hier in mensengedaante tegemoet komt, is zichtbaar voor wie 't wezen der din gen, het echte, kan onderscheiden. „Het Kind waarvoor Herodes beeft" en u weet hoe Herodes was. Hij had alle oneerlijke kansen aangegre pen om zich te beveiligen en zich te ommuren ten koste van zijn eigen vrije ziel. Maar hij beefde voor de kracht van het eeuwige leven dat zich als vanzelfsprekend on beschermd aan de wereld vertoont. Boodschap Vatten wij de eigenlijke boodschap die ook op dit Kerstfeest naar ons uitgaat, dan bevrijdt ook ons begrip van God zich uit veel waarmee wij het zelf omhuld had den, om zich steeds grootser en dieper te ontwikkelen. Onze werke lijkheidszin zal daarbij zeer versterkt tevoorschijn komen. We zullen wat klein als klein en wat groot als groot zien. De diepste werkelijkheid in het leven is de ruimte, dat zich steeds vernieuwt. En waar mensen falen, als er omineuze dreigingen en vrese lijke dingen in onze wereld gaande zijn, daar straalt de ster van Bethle hem des te helderder in contrast. Dat licht van omhoog kan in mense harten juist de zekerheid en de rust vestigen, dat het laatste woord niet aan ons is of alleen dan, als ons laatste woord hetzelfde is als die vredesboodschap. Die vrede zal er uiteindelijk zijn voor de wereld, in de allerwijdste zin. En die kan er nu al zijn in het leven van ieder van ons. aldus besloot de Koningin. I Doden in verkeer HAARLEMMERMEER De 48-jari- ge mevrouw J. Th. Snijder-Van Wely uit Groningen werd zaterdagavond het slachtoffer van een gecompliceerd au to-ongeluk. Tegen middernacht slipte een personenauto op het viaduct in rijksweg 4 over de Kruisweg te Hoofd dorp. Vijf andere auto's botsten daarop te gen elkaar. Mevrouw Snijder, die in een van deze wagens zat, werd daarbij ernstig gewond. Zij overleed in het zie kenhuis te Haarlem. SITTARD De 21-jarige T. Meier overleed maandagmorgen in het zieken huis. De heer Meier, uit Susteren, was 17 december met zijn motor tegen een auto gebotst. TILBURG De 61-jarige mevrouw H. van Kessel uit Oisterwijk overleed maandagmiddag in het ziekenhuis. Zij 18 december in Tilburg tegen een auto opgelopen en ernstig gewond ge raakt. OPLOO De 26-jarige H. A. de Groot uit Bakel kwam maandagmiddag om het leven bij een verkeersongeluk, waarbij vier personen werden gewond. Hij kwam met zijn auto in botsing met een wagen, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. VLAGTWEDDE Door gladheid ge beurde maandagmorgen een ongeluk, waarbij twee mensen omkwamen. Me juffrouw G. Potze raakte in een slip met haar auto en botste tegen een boom. De mede-inzittenden, haar ou ders, waren op slag dood. Mejuffrouw Potze werd zwaargewond. Paus in Florence FLORENCE De paus heeft de Kerstnachtmis opgedragen in het vori ge maand zwaar door overstromingen geteisterde Florence. Twintigduizend mensen woonden de plechtigheid bij in de ernstig beschadigde basiliek. Bij Hoogovens: DAK WALSERIJ INGESTORT IJMUIDEN Het dak van blokwal- serij twee en de knuppelwalserij van de Hoogovens te IJmuiden is zaterdag- raiddag om half een over een lengte van 150 meter ingestort. De oorzaak is nog onbekejnd. Er is een man gewond "geraakt, die na behandeling in het ziekenhuis naar huis kon gaan. De schade is aanzien lijk. De walsinstallatie heeft geen grote schade opgelopen, zodat de betrokken walserijen weer spoedig bedrijfsklaar kunnen zijn. De produktie zal door andere walse rijen van het bedrijf worden overgeno men. LONDEN Gedurende de Kerstda gen zijn in Engeland 117 personen bij verkeersongelukken om het leven geko- over'n béste geiser gesproken...I Beknibbel niet op 'n radiator, één Junkers cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél 6 huis. Warm in een wip, goedkoop f in aanleg en tevreden met een j plaatsje in een kastl Verwacht u I ónders van Junkers (met 86 jaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? (Van onze kerkredactie) .godsdienstonderwijs hadden gegeven. LONDEN De nog niet opge-'Daarmee hadden zij hun kinderen vol- heven arbeidskampen in de Sow- uitspraak schade jetunie worden thans voor eenj Priesteropleiding moet vrij blijven WARSCHAU Kardinaal Wyszynski heeft zijn kerstpreek ge bruikt om in krachtige bewoordingen de Poolse regering te laten weten dat hij zich zal verzetten tegen pogingen van de regering, tussenbeide te komen bij de priesteropleiding. „Priesters moeten door priesters wor den opgeleid en niet door ambtenaren". Onlangs heeft de Poolse regering de sluiting van 25 seminaries aangekon digd, de vervanging van de rectoren van zes andere seminaries en verscher ping van het regeringstoezicht. (Van correspondent) BERKEL EN RODENRIJS In de leeftijd van 77 jaar is vrijdagavond overleden de heer B. Havenaar. In kringen van land- en Huinbouw was hij een bekende figuur met gezagheb bende stem. In de C.B.T.B., het pro- duktschap voor groenten en fruit en in het Landbouwschap heeft hij een belangrijke rol gespeeld. De heer Bos Havenaar, wiens verdiensten koninklijke erkenning vonden door zijn benoeming tot offi cier in de orde van Oranje Nassau, is 33 jaar bestuurslid geweest van de C.B.T.B. Holland-Brabant. Vier jaar was hij voorzitter van deze afdeling. Ook nam hij lange tijd zit ting in het dagelijks bestuur van de landelijke C.B.T.B. groot deel bevolkt door leden van kleinere christelijke gemeen schappen en van sekten, volgens een bericht van de Daily Tele graph. Zij zijn op het ogenblik de meest benadeelde burgers van de Sowjetunie. Hoewel op ander gebied van een libera lisering kan worden gesproken, is er nog geen enkel teken, dat de onder drukking van bepaalde baptistengroe- pen en van de Jehovah's getuigen min der wordt. Onlangs werden in Sjitomir twee baptisten veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf en ontzetting uit de ou derlijke macht, omdat zij hun kinderen De schrijvers Julij Daniel en Andrei Sinjawski, die na een geruchtmakend proces in het begin van dit jaar we gens ..bespotting van het sowjetsys- teem" werden veroordeeld tot respec tievelijk vyf en zeven jaar dwangar beid, bevinden zich volgens het Lon- dense blad nu in een werkkamp, waar in alleen al niet minder dan driehon derd Jehovah's getuigen zitten, die vooral van het platteland afkomstig zijn. Daar zij op principiële gronden geren de bevelen van aardse overheden (dus ook van de kampleiding) te ge hoorzamen, hebben de beide schrijvers nu tot taak als bemiddelaars te funge-' ren. Zij moeten de opdrachten doorge ven aan de Jehovah's getuigen. Expert Voor de C.B.T.B. was hij de tuin- bouwexpert. Hij was dan ook lid van tal van adviescommissies van deze standsorganisatie. Verder maakte hij zich verdienstelijk als bestuurslid van het produktschap voor groenten en fruit en als bestuurslid van het land bouwschap. In deze functies heeft hij zich veel ingelaten met problemen, die zich als gevolg van de ontwikkeling van de E.E.G. voordeden. In het verdere verleden speelde hij een actieve rol in de Stichting van de landbouw. In deze functie deed hij veel voor de totstandkoming van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie van de landbouw. Veiling Plaatseli.jk genoot de heer Havenaar vooral bekendheid dis voorzitter van de Coöp. Groenten- en bloemenveiling vereniging. 1 januari 1949 werd hij voorzitter, in welke fuctie hij zijn broer, de heer N. J. Havenaar opvolg de. Onder zijn leiding maakte deze veiling een krachtige ontwikkeling mee en kwam onder meer het nieuwe hoofdgebouw tot stand. Toen hij 25 jaar bestuurslid was, onderscheidde 't DINSDAG 27 DECEMBER 1966 Brieven die alei «Ud voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding Is verzekerd. Vra- Sn die niet onderling met eikaat verband staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden ingeslo ten. Vraag: Hierbij twee afbeeldingen van een penning. De ene zijde heeft de woorden: Saevis tranquillus in undis MDXXXIII - MCMXXXItt In het midden is flauw een vogel te zien temidden van de golven. Op de andere zijde ziet men een atletische figuur op een knie met het opschrift Myn Schilt ende betrouwen zyt Ghy o Godt Myn Heer. Kan u zeggen bij welke gelegenheid deze geslagen is? Antwoord: Het Latijnse opschrift betekent: Rustig temidden van de wilde golven 1533-1933. Wé kunnen wel raden dat de penning geslagen is bij herdenking van de geboorte van Willem de Zwijger. „Rustig te midden van de wilde golven" waj zijn lijfspreuk. Vraag: Aan welke Koninklijke on derscheidingen is een toelage ver bonden? Antwoord: Aan de Militaire Wil- lemsorde (alleen voor mensen bene-! den de rang van officier). Voorts een toelage voor hen, die door be paalde blijken van naastenliefde onder de naam van broeder aan de orde van de Nederlandse Leeuw worden verbonden. De laatste broe dermedaille is in 1961 uitgereikt. Vraag: Ik heb 85 overgemaakt aan een kerkelijke instelling. Is dit aftrekbaar voor de belasting? Antwoord: Giften zijn aftrekbaar voorzover zij tezamen 1 pet. van het onzuivere inkomen na aftrek van persoonlijke verplichtingen en te vens de 120 te boven gaan. Het verrekenbare bedrag is dan naar bo ven beperkt tot 10 pet. van het on zuiver inkomen na aftrek persoonlijke verplichtingen. Vraag: Heeft Peer Gynt bestaan? Antwoord: Neen. Peer Gynt i literaire figuur, een schepping van Ibsen en held van het gelijknamige drama, dat in 1867 zijn première be leefde. In dit werk wilde Ibsen het karakter van het Noorse volk ontle den. Edward Grieg heeft muziek op dit drama geschreven. Vraag: Wat is het gezondst om te slapen? Ik slaap op een veren bed eh daar ik last heb van reuma, zou kapok dan niet beter zijn? Antwoord: Inderdaad is een ka pokmatras de warmste ligging er dus voor een reumapatiënt aan t« bevelen. Uit ervaring kunnen we u aanraden de elektrische deken die u 's winters gebruikt ook 's zomers té laten liggen en zacht aan te zetten Zelfs in een droog huis is beddegoé altijd enigszins vochtig, hoe onmerl baar ook, en vocht is een grote vij and voor de reumapatiënt. Men raadplege in élk geval de huisarts. Vraag: Vorig jaar was er sprake van dat na afschaffing van rentezee gelplakken, zeker percentage terug te ontvangen was. Tot wie en kan ik mij wenden. Het gaat f 460,75. Antwoord: De afkoop zal niet eer der beginnen dan na de invoering van de Wet arbeidsongeschikt heidsverzekering, dus na 1 juli 1967. De terugbetaling zal zich uitstrekken over een tijdvak van 7 jaar. De een ontvangt zijn bedrag vroeger en de ander later, maar de zaak zal veel tijd vergen. gemeentebestuur hem met de erepen ning in het goud. De heer Havenaar had zich de laatste jaren uit zijn vele functies terug getrokken. Wel had hij steeds een grote belangstelling voor alles wat er gebeurde. Hij was geruime tijd ziek. De begrafenis is morgenmiddag om drie uur op de algemene begraafplaats te Berkel en Rodenrijs. Aan de begrafenis gaat een rouw dienst vooraf in de gereforemerde kerk (vrijgemaakt) aan de Rodenrijseweg, welke dienst om kwart over twee begint. Brand in dierentuin EMMEN In het Noorder Dieren park te Emmen zijn zaterdagavond vijf tien dieren wegens gebrek aar zuurstof, ontstaan door brand, omgeko men. Een aantal dieren werd door snel toe dienen van zuurstof door brandweerlie den nog van de dood gered. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Herderlijk schrijven over sexuele ethiek in Finland HELSINKI Het gebruik van voor behoedsmiddelen, met name van de pil, kan in het huwelijk geoorloofd zijn, als de vrees voor zwangerschap het huwe lijk in gevaar brengt. Onderbreking van zwangerschap is echter onjuist, om dat dat de vernietiging van een begin nend leven betekent en de persoonlijk heid van de moeder kwetst. Dit wordt opgemerkt door de Finse lutherse bisschoppen 'n een herderlijk schrijven over de seksuele ethiek van 15 pagina's. Hoewel sommige kranten in Finland dit herderlijk schrijven een eerlijke reële poging noemen tot een antwoord op de problemen van de mo derne tijd. overweegt toch de kritiek, dat de bisschoppen te conservatief en: te voorzichtig zijn geweest Aar. de andere kant heeft één bis schop (van het sterk piëtistisch getinte bisdom Oulu in het noorden) gewei- gern de brief te ondertekenen, omdat hij het niet eens is met de positieve wijzt. waarop over gezinsplanning wordt geoordeeld. MEXICO Zestien passagiers wer den gewond toen zaterdag een DC-8 van een Mexicaanse vliegtuigmaat schappij tijdens een landingsmanoeu vre neerstortte in een moerassig gebied en in tweeën brak. PUBLIKATIE VAN OE STICHTING VOORLICHTINGSCENTRUM OUESTOOK. RIOUWSTRAAT 53. DEN HAAG. Wie is de winnaar? Olie. De oliehaard is winnaar. Want olie is schoon. (1-0) En betrouwbaar. (2-0) En makkelijk (3-0) En efficiënt. (4-0) En stabiel-in-prijs - want u betaalt voor olie nauwelijks meer dan 10 jaar terug. (5-0) En onafhankelijk - want u heeft uw eigen voorraad thuis. (6-0) Trouwens: waarom zou u niet gewoon de brandstof kiezen die u het veiligst vindt?

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2