KLAVERBLAD-KOFÏTE Spannende en attractieve strijd omZilveren Tulp' DIRECTEUR NV GLOBUS HOORT 2% JAAR EISEN koffie die dit merk draagt is waard om speciaal te vragen ,Van Hall wachtte een half uur' PROTESTKAMP OP MARKT Komplot tegen de top Kremlin m het Schreiner uitgekocht BESLISSINGSDUEL UITGESTELD TOT VOLGENDE WEEK Medische diensten in Leiden en omgeving NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 DECEMBER 1966 TJET is gewoonte geworden dat we naast de kerstboom ook hier en daar een bescheiden kerstversiering aan brengen. Hoewel het niets met de geboorte van Christus te maken heeft, hoeven we er toch geen „heidens gebruik" in te zien. De eerste christenen zagen namelijk in groen- blijvende bomen en heesters het symbool voor het eeuwige leven. Is het daarom niet logisch, dat het groen van spar, den, ceder en andere coniferen mèt hulst een rol zijn gaan spelen met Kerstmis? Laten we het daarom natuurlijk houden en geen kunstversiering ge bruiken. Ook al is de hulst dit jaar, tot groot verdriet van de bloe misten, bijna onbetaalbaar (het is een uiterst slecht hulstjaar), toch la ten we ons liever niet verleiden tot de fleurige toets van kunstpepers of rood geverfde gagel. Liever zoeken naar een andere besheester, zoals cotoneaster, berbe ris en.sneeuwbes of ons een exo tische aanvulling veroorloven van materiaal uit het Heilige Land als palmvruchten en eucalyptus. En waarom eigenlijk niet, zoals moder ne bloemisten ons tonen, grijpen naar een sierkalebas, mandarijn, ci troen of tomaat als zwaartepunt in ons kerststukje? daar tegenwoordig niet meer aan. Men zoekt het in harmonieuze kleur combinaties en ook het kleurenassor- timent in kaarsen heeft zich daarbij aangepast. Witte kaarsen blijven de meest stemmige versiering, maar toch kunnen gekleurde een wat saai arrangement bijzondere luister ver lenen. Tulpen Wie niet vertrouwd is met bloe men schikken kan bij voorbeeld een bakje of schaaltje met vijf rode kersttulpjes vullen en in het miden een lange zwarte of donkergroene kaars plaatsen, waardoor de tulpjes bijzondere glans wordt verleend. Tussen de bollen prikken we dan nog wat korte takjes sparregroen en als we 't kunnen krijgen enkele gele Kerststukje uit de natuur. De basis is groengrijs graniet, meegebracht van vakantie en opgemaakt in een dot boetseerklei. thuja of waaiertjes van statice. Eventuele open plekjes vullen we aan met plukjes IJslands mos. Dit maken we eerst vochtig, nemen er een toefje van en binden er een stukje dun ijzerdraad omheen, waar na we het tussen ons arrangement prikken als finishing touch. Jammer dat je in de bloemenwin kels en op de markt zelden denne- groen ziet. Boven sparregroen biedt de den met zijn lange naalden het voordeel dat hij zijn naalden niet verliest en het soms enkele maan den uithoudt. Een decoratieve tak uit het dennebos doet het wonder wel in een witte pul op de hoek van een schoorsteen, piano of boeken kast. Niet voor een tafelstukje, waarvoor het te grof is, maar toch waard om een grotere rol te spelen bij de kerstversiering. Symmetrisch Voor de kersttafel zelf neemt u een plankje van 8 x 16 cm of een schijf berkehout, slaat er twee spij kers in op ongeveer 5 cm vanaf het midden en drukt er een flinke dot boetseerklei op in de vorm van een broodje. In het midden een kaars steken en eventueel nog twee aan weerskanten. Dan rondom sparretak- jes verwerken in de klei. De on derste takjes mogen de tafel raken, echter niet tussen klei en plankje prikken. Dakpansgewijs opbouwen en afwerken met toefjes wilgetak jes, denappels, bestakjes, eucalyptus of wat u bij de hand hebt En altijd symmetrisch te werk gaan, opdat geen der tafelgenoten tegen een kaal gedeelte behoeft aan te kijken. A. C. MULLER-IDZERDA AM STERDAM Op 14 juni wisten burgemeester Van Hall en de procureur- generaal mr. M. H. Gelinck een half uur eerder dan de hoofdcommissaris van po litie, dat het gebouw van De Telegraaf door woedende bouwvakkers zou worden aangevallen. De Telegraaf van vanmorgen uit deze beschuldiging, eraan toevoegende: „Hoe wel zij met hoofdcommissaris H. J. van der Molen aan één tafel zaten, hebben zij nagelaten hem voor de dreigende si tuatie te waarschuwen". Ddt feit is onderwerp van studie door de commissie die de achtergronden van de beroeringen in Amsterdam onder zoekt en die voor de Kerstdagen een in terim-rapport zou uitbrengen aan de mi nister van binnenlandse zaken, zo weet bet blad mee te delen. Commissaris Molenkamp nam twee maal achtereen contact op met het stad huis en lichtte een secretaris in over de ernst van de toestand en zijn vermoeden dat woedende bouwvakarbeiders De Te legraaf zouden gaan bestoken. De se cretaris gaf de boodschap ook tweemaal schriftelijk door aan de burgemeester, die niet gestoord wilde worden. De heer Van Hall schoof de briefjes toe aan de ir-generaal. maar niet aan de Toen commissaris Molenkamp na een half uur nog geen instructies had ont vangen, aldus De Telegraaf, verschafte hij zich toegang tot de kamer van de hoofdcommissaris en maakte daar ge bruik van de rechtstreekse telefoonver binding met de burgemeester. De burgemeester overhandigde toen de boom aan de heer Van der Molen, die op dit moment pas hoorde „wat er op straat gebeurde en wat zijn meerderen al een half uur wisten". Vastenaktie in Arnhem ARNHEM Het is de Arnhemse hongerstakers grote ernst. Zij hebben zich nu verenigd tot één groep en zul len hun tenten opslaan op de markt in Arnhem. Deze kille kampeerderij duurt van vanavond tot de avond van de Eerste Kerstdag. Burgemeester Matser had bezwaar te gen de protestaktie bij de AKU-fon- tein. Maar gisteren zijn de jeugdige de monstranten met de politie overeenge komen de markt als bivak te kiezen. Het kampement wordt 's nachts be waakt door de politie. De deelnemers aan de protestaktie tegen de „schijnhei lige" wijze van het vieren van het Kerstfeest is het ook toegestaan c dag met spandoeken in de binnenstad te lopen en pamfletten te verspreiden. Maar zij moesten wel beloven zich niet te buiten te zullen gaan aan beledigen de opmerkingen. Ongelukken op de Havenfraude betrof een miljoen ROTTERDAM De officier van justitie mr. W. D. Meeter heeft gis teren in de slotzitting van de Glo- bus-affaire twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist tegen J. P. T. (68), wo nend te Groesbeek en directeur van de N.V. Globus Scheepvaart-, Expeditie- en Controlemaatschappij. Zoals gemeld, is de Globus-affaire het tweede grote Rotterdamse haven schandaal in een zeer korte tijd. In de- zaak is de Hansa Linie te Bremen voor rond een miljoen gulden bena deeld. Mr. Meeter nam het T. ten zeerste kwalijk dat door zijn toedoen een aan tal ondergeschikten van hem, die van deze havenfrande geen enkele baten hebben gekregen, gevangenisstraffen heeft opgelopen. Mr. W. D. Meeter las de zeer om vangrijke en uitvoerige dagvaarding waarin werd gesproken van ex tra-winsten door het in nota's en stuurmanslijsten meer in rekening brengen dan er in werkelijkheid aan werkzaamheden was verricht Benadeelde was de Hansa Linie in Bremen. Globus N.V. was geheel ten behoeve van deze Duitse rederij opge zet. Rijksaccountant A. Bloem, die als ge tuige verscheen, vertelde, dat de admi nistratie van Globus N.V. een verzorg de indruk maakte en dat de onregelma- ETTEN-LEUR Dc 20-jarige dienst plichtige militair K. A. Keur uit Loos- drecht is gisteren bU ee" frontale bot sing op de rijksweg van Etten naar Bre da om het leven gekomen. De drie nte- delnzlttenden, onder wie de moeder er de verloofde van het slachtoffer, als mede de twee uit Bergen op Zoom afkomstige inzittenden van de andere auto zijn ernstig gewond in een zieken huis te Breda opgenomen. UTRECHT De 75-jarige J. van Esch is gisteravond op een door automati sche halve overwegbomen beveiligde overweg te Boxtel door een trein ge grepen en gedood. Terwijl de bomen waren gesloten, liep hij met de fiets aan de hand. de overweg op. KRABBENDIJKE De 64-jarige me vrouw J. Boone-Wagenaar is gisteren van haar fiets gevallen en ernstig aan haar hoofd gewond geraakt. Zij over leed ter plaatse aan de verwondingen. Zij kwam te vallen, doordat een vracht wagen met aanhanger haar rakelings passeerde. MAARHEZE De 34-jarige J. W. H. uit Amsterdam is gisteren bij een auto-on geluk omgekomen. Hij reed met zijn wagen op de linkerweghelft daar op m wagen. BERN Bij een auto-ongeluk op de Gotthardstrasse in Zwitserland is gis teren de 7-jarige Jacqueline Poelman om het leven gekomen- Zij zat in de auto van haar vader, die werkzaam is bij het Euratom onderzoekcentrum te Ispra in Noord-Italië. Door onbekende oorzaak is de auto van de weg geraakt en via een lantaarnpaal tegen een boom tot stilstand gekomen- Alle inzittenden werden eruit geslingerd. Een - 1"~ werd zwaar gewond. ,Dr. Drion was opzettelijk bruut" DEN HAAG Dr. Drion heeft des tijds inderdaad gezegd dat door mid del van een wettelijke inentingsdwang 100 procent resultaat bereikt kan den als alle onwilligen in een gevange nis of concentratiekamp zouden worden gestopt, en dan een spuit in „hun bast" zouden krijgen. A. J. H. Bartels, staatssecretaris van sociale zaken, antwoordt dit op schrif telijke vragen van ir. C. N. van Dis (sg.). Hij voegt er aan toe dat dr. Drion zich opzettelijk bruut had geuit om de verwerpelijkheid van dwang te laten blijken. Vragen over vergaan vissersschepen Den HAG Het Eerste-Kamerlid Van Wijk (pac.soc.) vraagt de ministers van verkeer en waterstaat en van land bouw en visserij of het vergaan van vissersschepen op de Noordzee kan wor den toegeschreven aan fouten in de bouw. De heer Van Wijk wil weten wat de resultaten zijn van het onder zoek dat is ingesteld naar de oorzaak van de scheepsrampen. tigheden tussen augustus 1957 en het jaar 1958 begonnen. T. is sedert het voorjaar van 1957 in dienst van Glo bus. Hij kwam uit het scheepvaartbedrijf, had, zoals hij voor de rechtbank vertel de, bij Müller en Co gewerkt en tijdens de oorlog bij Kröller, later bij Rijn-Del ta. De heer Kröller bood hem de direc teurspositie van Globus aan. Bovendien bleef T. voorlopig nog werken bij Rijn-Delta, later werkte hij mee aan de organisatie van Felshaven N.V, Niets ivijzer Er kwam een lange rij getuigen voor het hekje: personeel in dienst van Glo bus, dat aan de verschrijvingen had meegewerkt, dat indertijd de zaak begon te rollen in april voor deze medewerking was veroordeeld, hoewel allen verklaarden dat zij.van hun medewerking aan deze fraude geen cent wijzer waren geworden. De enige die er wèl zijde bij had gesponnen, was directeur T. Rijksac countant A. Bloem had uitgerekend, dat T. over de jaren 1958 tot 1965 77.500 „te veel" aan tantièmes had ontvangen en dat de „te veel" ge maakte winst van Globus N.V. in die tijd per jaar gemiddeld 80.000 zou hebben bedragen. Dat betekende dus meer dan een half miljoen gulden in totaal. Maar ter zitting bleek nogmaals, dat de heer Bloem alle zaken die ook maar éven reden tot twijfel zouden kun nen geven, niet heeft meegerekend. In een vorige zaak in deze Glo bus-affaire heeft de officier mr. Mee ter reeds opgemerkt, dat het miljoen ruimschoots zou worden gebaald. Niet geiveten T. stelde, dat hij van de hele fraude niet had geweten. Die was ontdekt door de adjunct-directeur, die T. bij zijn intrede in Globus als boekhouder had aangetrokken. T. stelde, dat hij in derdaad bij zijn intrede in de Globus N.V. een hoog percentage „leegloop" constateerde en dat hij de opdracht had gegeven, deze zoveel mogelijk weg te werken. „Maar zeker niet op deze manier!", verzekerde hij. De president van de rechtbank, mr. R. J. Brunner. ging daarop in. De op merking van T., dat hij zich bij zijn aankomst in Globus niet op de hoogte zou hebben gesteld van de gang zaken in dat bedrijf, ontlokte hem de opmerking: „Merkwaardig soort direc teur bent u!" T. lichtte nader toe: „Er waren tarie ven voorgeschreven door de Scheep vaartvereniging Zuid. die ik uiteraard heb aanvaard". Extra-heffing In de praktijk lag dat niet zo heel gemakkelijk: op deze tarieven werden zodanige bedragen gelegd, dat indien een schip zoals soms geschiedde, moest worden doorgegeven naar een ander ha- Partij van bolsjewieken (Van een correspondent) LONDEN Een „echte commu nistische partij" is vastbesloten, de leiders in het Kremlin ten val te brengen. Deze „bolsjewistische" partij werkt in de Sowjetunie aan een „machtige revolutie, die aan alle revisionisme een eind zal maken". Dit schrijft het Albanese blad Zeri 1 Popullit. Het blad ontving ook een manifest van een groepering, die de (ondergrondse) beweging vertegen woordigt. In dat stuk wordt Stalin verdedigd tegen de aantijgingen van Chroesjtsjef en diens opvolgers. Geprezen worden de „vastberaden proletarische strijders", die zich niet door deze lieden lieten inpalmen. De groep is van plan, in de Sowjet unie Albanese en communistische do cumenten te verspreiden waarin „het verraad van het Kremlin duidelijk aan de kaak wordt gesteld". Zoals men weet staat Albanië aan de kant van Peking in het conflict met Moskou. u blijft ze vragen, als u ze eenmaal hebt geprobeerd venbedrijf en dit havenbedrijf met een langere tarifiëring kwam er een extra-„heffing" moest komen om het verschil niet al te groot te maken! Vele getuigen hadden tijdens het vooronderzoek reeds gesteld dat T. op dracht tot de verschrijvingen had gege ven. Mr. Brunner: „Al die verklaringen zijn lijnrecht in tegenstelling met die van u. U stelt dus dat al die getuigen liegen". T.: „Dat stel ik niet Ik stel alleen dat die verklaringen niet juist zijn." Mr.Brunner: „Waarom zouden zij on juiste verklaringen geven? Voor hen doet dit er immers in het geheel niet toe?" T.: „Dat weet ik niet". De rijksaccountant heeft het niet zo heel erg moeilijk gehad. Want in de loonadministratie was geknoei onmoge lijk geweest. Daarom moest men slechts de „stuurmanslijsten" en de verschillende ingediende nota's vergelij ken met de loonadministratie. Het verschil in opgevoerde werkuren was precies het bedrag dat teveel in reke ning was gebracht. Radio-reporters bij huwelijk HILVERSUM De Ned. Radio Unie heeft het rondgekregen met haar verslaggevers hij het huwelijk van prinses Margriet op 10 januari a.s. In totaal heeft zij, binnen en buiten, 15 reporters nodig en bovendien 40 techni- voor microfoonbediening, geluidsuit zending e.d. In de centrale post, in te richten in de Weeszaal op het Haagse Binnenhof, zal KRO's Jaques Grijpink als chef d'équipe fungeren, en AVRO's Jan de Visser is zijn rechterhand. Langs de route worden opgesteld Marga van Arnhem en Klaas Jan Hin- driks (bij Huis ten Bosch, het vertrek punt van de stoet), Piet Kort (Bezuiden- houtseweg), Jan Scholtens (hoek Plein/Poten), Jan Gerritsen (Plein), Wim Jansen (voor het paleis Lange Voorhout), Henk van Hoorn (hoek Parkstraat), Jan de Graaf (Plein 1813) en Maurice Akkermans (voor de raadszaal). In de raadszaal zal Frans Wijsen zijn, Herman Siezen bij het Noordein de. Guus Weitzel op de hoek Heulstraat, Cees van Drongelen op het dak van het Gemeentegebouw. Jan Zin del voor de Grote Kerk en Hans van Zijl op de hoek Spuistraat/Spui. ROTTERDAM De heer Bob Schreiner zal zich terugtrekken uit de charter- luchtvaartmaatschappij die zijn naam draagt: Schreiner Airways. Het scheepvaartbedrijf Phs. van Om meren. waarmee hij samen een gesloten naamloze vennnootschap vormde, heeft de financiële belangen van de heer Schreiner. zjjnde de helft van het totaal, overgenomen. Naar verluidt zou de per soon van de heer Schreiner intensieve samenwerking met de KLM in de weg staan. Schreiner Airways met een kapitaal van vijf miljoen en in het bezit van drie machines (twee DC 7 machines en een Friendship, waarvan nog een exemplaar in bestelling is) vervoerde het afgelopen seizoen het hoogste aantal vakantiegan gers uit zijn hele bestaan. Op initiatief van de minister Volleybaltoernooi Rijnsburg (Van onze sportredactie) RIJNSBURG De tweede ronde van de strijd om de Zilveren Tulp in de hoofdgroep van het traditionele volleybaltoernooi van Rijnsburg heeft gisteravond geen verrassingen, maar wel goed en attractief spel geleverd: bij de dames kwam het sterke Be Fair als eerste uit de poule te voorschijn, terwijl overgangsklasser MVC bij de heren zich na een fel duel met het Katwijkse KVC voor de finale plaatste. Rijnsburg tvas, omdat Tulp-houder VVS van deelname had afgezien, reeds zeker van een plaatsje in de eind strijd. In de zaal aan de Korte Vaart hebben vooral de herenploegen voor het nodige „vuurwerk" gezorgd. De Moor- drechtse overgangsklasser MVC kwam uiteindelijk als overwinnaar uit de strijd. Het Katwijkse KVC werd ondanks verlies in de eerste set be dwongen (715, 1614 en 1512) en ook het buiten mededinging mee spelende Rijnsburg moest in een leuke wedstrijd, waarin overigens niets meer op het spel stond, het onderspit delven: 15—13 en 159. De prestige- strijd tussen KVC en Rijnsburg een ouderwetse streekderöy en digde tenslotte in een verdiende 20 zege voor de „bloemenjongens" 15—13 en 15—10. Bij de dames was de strijd i spannend dan fraai: Het Waddinxveense Be Fair, dat het Moordrechtse MVC verving, toonde zich op de beslissende ogenblikken de sterkste ploeg. JZVC werd met 16—14 en 15—12 onder de duim gehouden en ook de Haagse c gangsklasser kreeg geen kans om de zege te grijpen. Met 159 in de derde set stelden de Veense dames hun plaatsje in de finale veilig- Junioren Naast de wedstrijden in de hoofd groep werd gisteravond ook de eerste poule bij de junioren afgewerkt. SUES en Rijnsburgs 2 toonden zich by de meisjes de sterksten. Kangcroes schikte by de jongens over de meeste klasse en routine en ondervond van de reserve-teams van Rynsburg en Castellum nauwelijks enige tegenstand. Uitslagen De uitslagen luiden: A-klasse dames, poule B: KVCVODO 0—2 (13—15, 8—151; Be Fair—KVC 20 (16—14, 15—12); VODO—Be Fair 1—2: (13—15, 15—10, 9—15). Geplaatst voor finale: Be Fair. A-klasse heren, poule B: MVC—KVC 2—1 (7—15, 1614, 15—12); KVC— Rijnsburg 02 (1315, 1015); Rijns burg— MVC 0—2 (13—15, 915); Ge plaatst voor finale: MVC. Junioren meisjes, poule A: SUES Castellum 2 20; Rijnsburg 2SUES 11; Rijnsburg 2Castellum 2 20. Ge- plaast voor finale: SUES en Rijnsburg 2. Junioren jongens, poule A: Castellum 2—Rijnsburg 2 0—2; Kangeroes 1Rijns burg 2 20; Kangeroes 1Castellum 2 20, Geplaatst voor finale: Kangeroes. Volleybal Afel. Leiden LEIDEN De voor vanavond in de militaire sporthal vastgestelde beslis singswedstrijd in de eerste klasse van de afdeling Leiden van de NeVoBo om een plaatsje in de nieuw te vor men promotieklasse by de dames tus sen Argos 3 en Rijnsburg 2 is voorlo pig uitgesteld. Waarschynlyk zal het duel nu volgende week vrijdag plaats vinden. Kaagse judovereniging DE KAAG Donderdagavond wer den de clubkampioenschappen gehou den van de KJV in de eigen dojo aan de Buitenkaag. Winnaar bij de meisjes werd Petra Kottier met 37 punten. By de jongens spande Dick Hulsbos de kroon met 16 punten. By de heren won de heer K. Groenintwoud met 30 pun ten. De heer A. van Staveren reikte de medailles uit. Kwatta verwacht voor zichzelf en het hele concern veel lagere resultaten over 1966, zodat er niet of nauwelijks sprake zal zijn van winst. Bijna alle bedrijven zijn er niet in geslaagd de sterke kos tenstijging door verhoging van omzet of prijzen goed te maken. keer en waterstaat worden al geruime tijd besprekingen gevoerd om te komen tot nauwe samenwerking tussen Neder landse luchtvaartmaatschappijen. Reeds is samenwerking tussen Martin's Air Charter en de KLM een feit. Verwacht wordt dat nu ook coöperatie met Schrei ner Airways niet lang meer op zich zal laten wachten. Het uitkopen van Schreiner door Van Ommeren kan als een elegante oplossing worden beschouwd waardoor de beoogde samenwerking, die zeer noodzakelijk is en door de overheid van harte wordt voorgestaan, kan worden bereikt OlieboIIenverkoop SASSENHEIM De grote propa- ganda-actie van de drumband Adest Musica heeft een succesvol verloop gehad. Resultaat is dat het aantal do nateurs dat de laatste jaren door al lerlei omstandigheden was. teruggelo pen, weer het peil van voorheen heeft bereikt met een getal van 350. Dit houdt niet in dat men nu op z'n lauweren kan gaan rusten. Op oudejaarsdag wordt de traditionele oliebollenverkoop gehouden. Wie niet in de gelegenheid is aan de auto's te kopen, kan van 10 u 's morgens af de gehele dag terecht op het adres Kas tanjelaan 10 SASSENHEIM De allerlaatste damwedstrijd, in de hoofdklasse L.D.DJ3., werd in Het bruine Paard gespeeld tussen SDV- en LDV 2. Uit slag: Jac v Goeverden (SVD)J v Leeuwen (LDV 2) 20, W Pouw W Heemskerk 02, W KromH de Koning 20, N DemmenieH Winkel 02, J CouveeA Sladek 11, A v DuynJ Zaalberg 02, F N Hart P v d Stel 2—0, Jos Dreef—H J Veld- huyzen 11, C MoolenaarB Lam mens 11, H BekebredeJ Vermeu len 0—2. Dinsdag 27 december wordt een speciale vergadering belegd in Het Bruine Paard, om tot een actie te ko men voor de zo nodige vernieuwing van het spelmateriaal. Hiervoor wor den zowel de leden van SDV als even tuele nieuwe leden verwacht. Aan vang 8 uur. Huisvuil Rijns burg RIJNSBURG In verband met de feestdagen zijn dc data voor het opha len van huisvuil gewijzigd. Na de kerstdagen komt de ophaaldienst op dinsdag 27 en woensdagmorgen 28 de cember en daarna weer normaal op donderdag- en vrijdagmorgen. De eer ste en tweede dag zyn dus een dag opgeschoven. Doktersdiensten AARLANDERVEEN dokter Gill te Zwammerdam. tel 017262527 (24 en 25 dec.); dokter v. d. Ent Braat te Aar- landerveen, tel. 01725308 (26 dec.). ALKEMADE 24 en 25 dec. tot 6 uur dokter v. d. Werf, Kopooellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712202 en dokter Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring. tel. 01713—217 25 dec. r.a 6 uur en 26 dec. dokter Glan6beek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713511 er> dokter Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721269. ALPHEN 24 dec.: dokter Stehouwer. Anna van Burenlaan 5, tel. 2170; 25 dêc.: dokter Veenendaal, Rem- brandtlaar. 31, tel. 2072; 26 dec.: dokter Zwartendijk. Stations straat 5, tel. 2472. BENTHUIZEN doktèr De Goeie Dorpsstraat 20, tel. 3636; bij geen gehoar zie Zoetermeer. HAZERSWOUDE 25 dec dokter 't Woud. Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070; 26 december dokter Blaauwen- draad, Hoge waard 4, Koudekerk, tel. 208. HILLEGOM dokter v. d. Andel. Van den Endelaan 123, tel. 5417. KATWIJK RIJN dokter Bergman. Rijnstraat 2, tel. 2921, KATWIJK ZEE 25 dec. dokter Timmers, Gr. van Prinstererweg 4! (Hoornes) tel 4004; 26 dec. dokter Beijderwellen, Boulevard 28a, tel. 2182 KOUDEKERK Zie Hazerswoude. LANGERAAR dokter Van Dongen Nieuw veen, tel. 01723101, LEIDEN tot za 12 uur eigen huis arts raadplegen, daarna bellen U 22222. LEIDERDORP Zie Hazerswoude. LEIMUIDEN Zie Alkemade. LISSE dokter Bet. Nassaupark 4' tel. 3996. NIEUW-VENNEP dokter Smit teL: Apotheken NIEUW VEEN Zie Langeraar. NIEUWKOOP 24 en 25 dec. dokter Essens te Noorden, tel. 01724—282; 26 dec. dokter Sanders te Nieuwkoop. t«< C1725—555. NOORDEN Zie Nieuwkoop. NOORDWIJK dokter Van Nes, Van Berckelstraat, tel. 017192405 NOORDWIJKERHOUT dokter Van Praag, Herenweg 17, tel. 025332385. OEGSTGEEST 25 december dokter Reterink, Tefweeweg 154, tel. 50394; 26 dec. dokter Van Walcheren. Oranielaan •29, tel. 52130. RIJNSBURG Zie Katwijk Run. SASSENHEIM dokter Kwint Hoofdstraat 324, tel. 7253. VALKENBURG Zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 025327393. VOORSCHOTEN dokter Van Schaik, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER dokter De Bruijn. Dorpsstraat I, tel. 3050. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM zie Aarlanderveen. ALPHEN apotheek Somberg, Wilhal- minalaan 67, tel. 3500. BOLLENSTREEK 25 dec. apotheek te Hillegom, Hoofdstraat 78, teL 02520- 5272; 26 dec. apotheek te Lisse, Vierkant 223, tel. 02530-3608. KATWIJK Katwijkse apotheek, Princestraat 3, Katwijk Zee, tel. 2755. LEIDERDORP zie weekagenda. OEGSTGEEST zie weekagenda. LEIDEN zie weekagenda. Wijkverpleging ALPHEN zuster Weeber. Ambonstr. teL: 3940. AARLANDERVEEN zuster Visser te Zevenhoven, tel. 01723-364, b.g.g. 264. ALPPHEN Chr. wijkverpl. teL 2282, zuster Scheurwater; Groene Kruis, teL 2780 of 2702, zuster Ouwehand. BENTHUIZEN zuster Schouwenaar. Beelaertspark 2, tel. 01790-3682. hout, tel. 02532-8122. BOLLENSTREEK Groene Kruis, zuster Muhlbaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voor hout tel. 02532-8122. HAZERSWODE (DORP) zie Bent- HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zus ter v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leider dorp, tel. 01710-23109; Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel 01710-278. KATWIJK komt morgen. KOUDERKERK zie Hazerswoude (Rijndyk). LEIDEN Groen Kruis, zuster Vode- geL Valdezstraat 5, tel. 30864;; zuster Burghoorn, Marislaan 7, tel. 20613; Oranje-Groene Kruis zuster Onvlee, Ka naalstraat 68. tel. 32292. bgg tel. 22222. LEIDERDORP zie Hazerswoude (Rijn dijk). NOORDWIJK Wijkcentrum Van Panhuysstraat 1, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT W.G.K- Rusthor 1, ael. 2468. OEGSTGEEST zusters De Jonge en De Groot. De Kempenaerstraat 42. tel. 504338. SASSENHEIM Wit-Gcle Kruis, zus ter Vriend, Friezenhorst 23, tel. 8022. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN Gezondh. centrum v. d. Waalslaan, tel. 4641, zuster Parmen- tier, Curielaan 27, tel. 4646. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlanderveen. Zevenhohen zie Aarlanderveen. ZOETERMEER zuster Van der PoeL Dorpsstraat 766, teL 3230. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude 'Rijndijk). Tandartsen ALPHEN tandarts Vroege, Toussaint- straat 53, teL 3057; spreekuur van 12 12.30 uur. BOLLENSTRREEK tandarts Caris, Herenweg 20. Noordw'hout. teL 02533- 417. KATWIJK tandarts Mast, Boulevard 136, tel. 2537; spreekuur van 11.30—12.30 u. 11.30—12.30 uur. VOORSCHOTEN tandarts Van Wijk, Kon. Julianalaan 32, melden 9.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 8