TV Nederlandse Pat Boone nu geslaagd sakenman RADIO WAARSCHUWINGEN VOOR FASCISME &T7 Puzzelboek DE GOUDEN BAR) Joos Brandt Vos MAANDAG 19 DECEMBER 1966 Kerstavond voor alleenstaanden (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO zal op Kerstavond (24 december) zijn radiopro gramma van 9.05 tot 1.15 uur geheel afstemmen op alleenstaanden, bij wie ook wordt gedacht aan buitenkerkelij- len. Honderd gasten zullen in de stu dio bijeen zijn. Begonnen wordt met een concert, waarin men werken van o.a. Purcell, Bach, Handel, Brahms en Britten hoort en waaraan een aantal vocale en instru- nentale solisten meewerkt. In de pauze vertelt dr. Jan Starink en kerstverhaal. Om 10.40 uur kunnen ;asten en radiomedewerkers nader ken- lismaken met elkaar in de foyer, waar ules de Corte optreedt. Hiervan wor- ien flitsen, afgewisseld met korte ;esprekken met alleenstaanden, uitge- Tussen 12 en 1.15 uur wordt een r.k. ;erstnachtdienst gehouden, ook deze vordt ten gehore gebracht. Intussen uilen van 11 uur af vier geestelijken lanwezig zijn om strikt privé te spre ien met mensen die uit geestelijke ïood daarvoor de KRO willen opbel- Ex-zanger Piet Sybrandy: geen akkoordje (Van een onzer verslaggevers) I Revuebaas René Sleeswijk kreeg lucht van de Enkhuizer HBS-er en ENKHUIZEN Piet Sybrandy I bood hem zonder aarzelen een contract (26) eens eevierd als de Iaan> s>'brandy sloeg de invitatie af. Hij WLj 1J T? 4 g.Tviera ais ae j weigerde, op zondag op te treden. Nederlandse Pat Boone en po- j ZOveel jaar vertelt hij in zijn rui- pulair als zanger van het geeste-|me directiekantoor: „Ik heb bepaalde lijk lied is een fortuinlijk za- principe5, ik ben belijdend lid van de ken man ffewnrden' In nauweliikc Gereformeerde Kerken en ik wens me geworaen. in nauwenjKS aan ^3^ rege:s te houdeni uit ei- vier jaar heeft hij in zijn geboor-jgen vrije wil! Daarom ging ik niet op testad Enkhuizen een dynamisch de uitnodiging van Sleeswijk in. In bedrijf met veelbelovende per spectieven opgebouwd. Hij verdient er een dikbelegde boterham. Zijn kortstondige car- cière als zanger en platenartiest is voor hem niet meer dan een pret tige herinnering aan drie bewogen jaren. was zeventien en zat op de HBS, toen hij nu bijna negen jaar geleden werd uitgeroepen als de vaderlandse Pat Boone. Dat leek het begin van een stralende toekomst in de showbussi- Phonogram kwam met een platencon tract op tafel en uit alle delen van het land stroomden uitnodigingen om op te treden. Piet Sybrandy liftte mee op de populariteit van de Amerikaanse zan ger. Comité Waakzaamheid vergaderde: (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM „Het is schandelijk dat we in vier jaar tijds drie kabinetten hebben ge kregen met totaal verschillende programma's zonder dat het volk zich hierover heeft kunnen uit spreken. Wat dat betreft hebben de politieke partijen zich van hun slechtste kant getoond." Dit zei prof. S. Kleerekoper zaterdag avond in Krasnapolsky op een openbare vergadering van het Co mité Waakzaamheid. Het Comité Waakzaamheid is opge richt door een groep Nederlanders die rJidt dat de democratie in ons land rordt bedreigd door fascistische ten- ienzen. Op de eerste openbare verga- lering van de vereniging waarschuw den enkele sprekers tegen fascistische stromingen in Nederland, en uitholling >an de democratie. Macht burgemeesters Prof. Kleerekoper betoogde ook on- ferust te zijn over de grote macht, die burgemeesters hebben. Hierdoor 1 een onverantwoord politiebeleid ontstaan met als mogelijke consequen tie een gewapende macht, die aan nie mand verantwoording verschuldigd is. Hij noemde de Boerenpartij een le vensgrote bedreiging van de democra tie. De wetgeving met betrekking tot islastering vindt hij bespottelijk en dit verband zei hij het Kamerlid Van Dis een bijzonder gevaarlijke man te vinden. De hoogleraar vindt het democra tisch ontoelaatbaar dat het processie verbod voor katholieken nog steeds ge handhaafd blijft. En onder hilariteit voegde hij daaraan toe: „Ik ben niet katholiek". Aanval op mr. Beernink De heer D. Houwaart, tot eind de cember formeel nog in dienst van de NCRV, daana hoofdredacteur van het Dagblad van het Oosten, zei dat de tijd weer rijp is voor fascisme. Hij vindt de democratie in Nederland niet beter dan elders. Hij zei dat er politici zijn, die niet vrij zijn van fascistische ideeën. In dit verband deed hij een felle aanval op het Kamerlid mr. H. K. J. Beernink, die gezegd heeft dat provo's in werk kampen moeten worden gestopt, en op de heer Zeegers van de CDU, die brieven naar de NCRV heeft gestuurd met het verzoek „die hele troep rooie rothonden" (daarmee doelend op het Attentie-team) te ontslaan. De heer Houwaart had ook geen goed woord over voor de CDU-er Smits, die aangeboden heeft op 10 ja nuari bij het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenho ven de Haagse politie te assisteren bjj eventuele ongeregeldheden. „Het zijn nog geen bruinhemden, maar het be gint er verdacht veel op te lijken." Hij introduceerde de term „honis- me": het op grote schaal honen var mensen en situaties. „Er wordt van Nederlanders gezegd dat het vriende lijke mensen zijn. maar ze zijn over 't algemeen onverdraagzaam en klein burgerlijk. En in deze geest worden veel jongeren groot gebracht." Mr. A. Stempels, hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant, noemde enkele concrete bedreigingen van de democratie: de rechtstreekse fascisten (dat zyn volgens hem perso nen, die in de jaren veertig of al eer der fascist zijn geworden en dat zijn gebleven); de gezagsaanbidders; zij, die te ver gaan in het uitoefenen van macht. Politie Hij zei dat de politie soms gerekend kan worden tot laatstgenoemde cate gorie. Hij noemde het fout dat film rolletjes uit camera's worden gehaald door de politie en dat demonstranten worden weggevoerd naar de rand van de stad. Hij zei verheugd te zijn dat minister Verdam zich over dat laatste in afkeurende zin heeft uitgelaten. Mr. Stempels meent dat de overheid te weinig let op de gevaren van rechts. Volgens mr. Stempels zijn er heel wat Van Rappards onder de Nederlandse gezagsdragers. „Er wordt gezegd dat de Van Rappard-mentaliteit een uit zondering is, maar ik ben daar niet zo gerust op." Ook hij is tegen een onge controleerd politiebeleid. Tot slot sprak drs. Voogd, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. Hij noemde drie punten, die vereist zijn voor een wezenlijke demo cratie: 1. verdraagzaamheid: die is in ons land in afnemende mate te vinden. De vele scheldbrieven, die Mies Bouwman heeft gekregen i.v.m. haar medewer king aan het televisieprogramma „Zo is 't toevallig ook nog eens een keer" noemde hij de zwartste bladzijde uit de Nederlandse geschiedenis na de Tweede Wereldoorlog. 2. openheid: hij pleitte voor het pu bliceren van jaarverslagen van onder nemingen en de registratie van func- van de Kamereden. Hij zei dat men in ons land nog veel te huiverig is voor openbaarheid tegenover de 3. grootst mogelijke vrijheid: „Ik erken gezag, maar dan niet ontleend aan prestige, maar aan prestatie. Ik geloof niet in van God gegeven gezag." Hij pleitte o.m. voor vrijheid van de monstratie. mijn plaats kreeg toen een Amster damse zanggroep de kans...." Zijn grootste bekendheid verwierf hij als de zanger, die met ongekend succes het geestelijke lied populari seerde. Bijeenkomsten van kerken, jeugdverenigingen, vrouwenbonden, evangelisatieclubs en zondagsscholen waren bij voorbaat geslaagd als men zich van de medewerking van Piet Sybrandy wist te verzekeren. In die jaren reisde hij avond aan avond het land af om op te treden, in zalen, kerken, schouwburgen ten. Hij had een uitgebreid repertoire. Aan zijn correspondentie met Pat Boone had hij de muziek van een groot aantal hymnes overgehouden. Daarop schreef hij Nederlandse teksten, „Ik heb dat uit eerlijke overtuiging gedaan. Wat ik schreef, beleefde ik ook, want ik was er dagelijks mee be zig. Een dominee beleeft ook elke dag opnieuw wat de betekenis van Evangelie is; als zakenman doe je dat niet meer zo intensief je wordt te veel door andere dingen in beslag geno- ALS BROODJES Phonogram had in Piet Sybrandy een lucratieve artiest. Zijn platen gin gen als broodjes de deur uit In één langspeler en een groot aantal singles werden meer dan dertig geestelijke lie deren gegroefd. Het „Ruwhouten Kruis" werd een hit, die met een verkoop van rond de tachtigduizend exemplaren bijna goed was voor een gouden schijf. Even plotseling als hij erin was ge rold. stapte hij er ook weer uit Zijn repertoire legde een bepaald stempel op hem, „zijn publiek ging bepaalde dingen van hem eisen. Die druk werd te zwatr. Hij weigerde het op een ak koordje te gooien tussen de commercie en zijn uitgesproken geestelijke genre en hij nam een moedig besluit: hij zet te er een punt achter! Zijn familie, werkzaam in de zaad- handel, had graag gezien, dat hij ook in deze sector zou belanden. Maar Sy brandy had andere plannen. Hij wilde een eigen zaak. Op 22-jarige leeftijd begon hij een uitgeverij in prentbrief kaarten. Gebruik makénd van de relaties, die hij als zanger had gemaakt, bereikte hij weldra een redelijke omzet. De za ken gingen zelfs zo goed. dat hij na verloop van ti3d zijn bedrijf met een drukkerij uitbreidde. Sybrandy sloeg zijn vleugels wijder uit. Tweede steunpilaar werd het re clame-adviesbureau Sybrandy Adver tising met annex een ontwerpstudio. Op 1 januari 1965 fuseerde het bedrijf met Schakel, onderdeel van de Repro ductie Compagnie in Rotterdam, en werd de nieuwe naam Syba-Schakel NV. Tot de jongste uitbreiding behoort Sybrandy's public-relationsbureau, dat overigens geheel lost staat van de rest van het bedrijf. TOl TOI Het drie verdiepingen tellende pand in het centrum van de oude Zuider zeestad, waar twaalf man administra tief personeel en zes free-lance krach ten werken, herbergt verder de uitgeve rij van tijdschriften. „Toi Toi" is het nieuwste. Het wordt aangekondigd als een „vrij en onafhan kelijk maandblad voor de muzikale amusementssector". Sybrandy: „Dit blad vult een leegte op, het voorziet in een behoefte. Het mikt op een veel ho ger plan dan de muziekbladen voor tie ners. Beroeps- en amateurmusici vin den er populair-wetenschappelijke Voor lichting in, die zij elders vergeefs zoe ken. Ook de opzet van „Toi Toi" heeft Sybrandy goed aangepakt. Als redac teur trok hij Frans Peters (33) aan, ex-leider van het Atlas Kwartet en daardoor goed bekend in de muziekwe reld. Verder verzekerde hij zich van de medewerking van de Nederlandse Toon kunstenaars Bond (NTB) en van de BU- MA, die het tijdschrift als een soort spreekbuis beschouwen. Begin dit jaar waagde Sybrandy (ge trouwd, twee kinderen) zich nog één keer op het wankele koord van de showbusiness. De platenmaatschappij CNR, waar hij als de zakenman Sy brandy regelmatig komt, bood hem een contract aan: „Laten we nog 's wat| gaan doen!" De bedoeling was, Sybran dy als CNR-vertegenwoordiger a Televisie Songfestival te laten VERGEEFS Hij zei, na enige aarzeling, ja! Dat betekende ,dat hij weer een paar we ken moest gaan repeteren, doorgaans 's avonds laat of 's nachts, omdat hij overdag geen tijd had. Alle moeite was vergeefs. Zijn optreden ging de mist in. Zelf zegt hij: „Ik was er tè lang uit geweest, ik was m'n ervaring kwijt. Achteraf ben ik blij, da er iemand won, die in dit vak haar brood moet verdienen, want laten we eerlijk zijn: het is niet zo eenvoudig om in de amusementswereld goud te maken. Dat doen alleen Johnny Hoes en Gert Tim merman. Horizontaal: 1. plaats in Limburg - mak; 2. plotseling - plaats in Gelder land. 3. voorschrift - stad in Frank rijk; 4. een lastig werk - strijdperk; 5. - onbekende; 6. scheik element (afk.) - verschil tussen netto en bruto gewicht - in het jaar onzes Heren (afk. Lat.); 7. teken - iemand die treitert - lidwoord; 8. zijtak Donau - zijtak Do- - bijwoord; 9. Turks bevelhebber - boom - vrucht. Vertikaal: 1. sierheester; 2. plaats in Gelderland - uitroep - nauw; 3. bestuurder - meisjesnaam; 4 zwak - dwaze gewoonte; 5. voegwoord schoeisel - stoomschip (afk.); 6. staatsbedrijf (afk.). - vogel - getroffen; 7 platte gebakken steen - slede; 8. stad Arabië - korter; 9. onbep. voor- imw. - op een andere wijze. Oplossing vorige puz7.pl 1 alt; 2. brand; 3. ben; 4. eigen; 5. notie: 6. beril; 7. regen; 8. ode; 9. en kel 10 kin. ABBENBROEK. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 AVRO 7.05 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Ken-merk. 7.35 uur Dick van Dyke-show. 8.20 uur sportrubriek. 8.50 uur aflevering van de (nog altijd dolende) vluchteling. 9.40 uur Joke van den Burg in een Nederlands lied jesprogramma. 10.05 uur actualiteiten. Nederland II VPRO 8.01 tot 10.25 uur reportage van een teach-in door de VPRO op touw gezet en handelend over politieke partijvorming in Nederland. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur Haags Christelijk Knapenkoor zings gees telijke liederen. 8.25 uur hoorspel „Een hemel van kranen", con flictstuk. 9.30 uur informatief programma „Muziek en dienst". 11.00 uur Studio 2300, magazine voor late luisteraars. Hilversum II NRU 8.05 uur concert door het Radio Filharmonisch 9.30 uur derde documentaire over ontwikkelings hulp: Zambia. 10.00 uur romantische muziek door het Promenade- 10.55 uur concert door het Omroep Kamerkoor en ■^orkest. Elf beiaarden meer (Van onze kunstredactie) ENSCHEDE Voor de beiaardkunst is 1966 belangrijk geweest. Van de negen tien nieuwe klokkenspelen zijn er elf vol waardig met stokkenklavier; de andere zijn automatisch bespeelbare klokken spelen. Eind december telt ons land 128 vol waardige beiaarden met stokkenklavier, 29 automatische klokkenspelen en meer dan 130 voorslagen. •■■--x'•■•••x.x:y"xxï x:y - 55 Heramer bekijkt zijn benen en steekt zijn armen voor zich uit. Die zijn niet anders geworden, alleen sterker en gespier der. Zou Margriet hem werkelijk niet gezien hebben? Zou iemand het verteld hebben? Hij heeft vissers gesproken en een paar turfgravers, die op weg waren naar de stad. Zou iemand het gezegd hebben in de winkel: Hemmer van Jord Munde is terug. Hij draagt een baard. Hemmer geeft zichzelf een klap tegen het hoofd. Wat een onzin. Het wordt tijd dat hij met de papieren oproep naar de stad gaat om zich te melden en dan maar meteen daar blijven. Maar eerst wil hij nog varen. De nieuwe motor in zijn boot had een klein mankement, dat moet nog verholpen worden. Het is een stille grijze dag en alles is vol vrede. Aan de akkers kun je zien dat de zomer al begint te neigen. Hem mer loopt op zijn blote voeten door het gras naar de boot. Het mankement is gauwer verholpen dan hij dacht. In de baai is het zo stil, dat je zou kunnen denken alleen op de wereld te zijn. Zelfs op de rivier is het rustig. In de verte varen een paar schepen, maar als je niet opkijkt en dicht langs de oever blijft, ben je er nog altijd alleen. De motor tukketukt zachtjes en als vanzelf glijdt de boot de bocht om naar de steiger. Het is al half donker en er is niemand. In Jan Krebbe's winkel brandt een lamp op de toonbank. Jan staat met iemand te praten en ofschoon Hemmer niet meer denkt aan het pak slaag dat hij ééns van hem kreeg, loopt hij toch achterom. De deur staat daar op een kier. In de woonkeuken is de gezelligheid van de gebloemde gordijnen en de kussens die Margriet geborduurd heeft. Zelf zit ze bij de tafel met het lamplicht over haar hoofd. Hemmer heeft nooit geweten dat hij ieder detail van het vertrek zo goed kende en dat het zo'n geluk zou kunnen zijn om het allemaal terug te zien. Als ze opkijkt, spiegelt zich verbazing op haar gezicht, maar ze herkent hem dadelijk. Een ogenblik blijft ze nog zitten, dan komt ze vanachter de tafel naar hem toe en hij gaat haar tegemoet. „Hemmer..." Het is een zucht, zo zacht zegt ze het. Hij kan helemaal niets zeggen. Dat je zo van iemand kunt houden, zoveel dat je zou willen huilen als je niet een man was, die van zee gekomen is met een baard en sterke spieren. Het is vanzelfsprekend dat hij haar in zijn armen neemt, dat ze haar gezicht tegen zijn schouder drukt en dat hij het opheft om het te kussen. De ogen, die hij in zijn droom zag aan boord van de „Fire Angel". En die mond en dat haarlok je. Heel de wereld kan draaien en keren, er kunnen soldaten rondlopen en papieren oproepen liggen wachten, het bete kent allemaal niets. Wel, wat zullen we nu hebben? zegt Jan Krebbe als hij uit de winkel komt En hij herhaalt: Wat zullen we nu hebben? Maar ze horen het niet En dan gaat hij maar stilletjes terug naar de winkel. Het najaar begint met dagenlange regen, maar daarna breekt de lucht open en schijnt de zon weer. Al blijft het vochtig en kil. zodat geen mens er nog plezier m heeft om langer dan nodig is buiten te lopen. Jord en Hemmer vissen op de rivier. Ze dragen de vis aan land en als het de moeite waard is, gaat Hemmer ermee naar de stad. Zie je wel, zegt hij tegen zijn moeder, dat ze mij nog niet nodig hebben. Nu ben ik op het bureau geweest om te vertellen dat ik er ben en we horen niets meer. Gelukkig, verzucht Leda. Misschien heeft je vader gelijk en zal het zo'n vaart niet lopen. 's Avonds en op de vrije dagen zit Hemmer weer bij Margriet, al is het nu heel anders dan vroeger. Jan Krebbe kijkt niet meer donker, al maakt hij zelden een praatje met Hemmer. Maar dat is niet omdat hij nog een hekel heeft aan de jongen. Jan heeft zijn eigen zorgen en het heimwee blijft steken. Het wordt hem zelfs op het Basselt onder de wijde hemel al is die vaak zwaar bewolkt te nauw. En altijd diezelfde gezichten om je heen en dezelfde praatjes. De luchtjes in de winkel van stokvis en kartonnen dozen en gele zeep, die uit een omgevallen tonnetje gevloeid is. En dan de geschiedenis met de nachtuil. Ze hebben hoge woorden gehad, want toen Jan in een zak keek, vond hij daar ook andere dingen dan munitie. Maar evenals Jord had hij waarschijnlijk een verkeerde zak te pakken, want de nachtuil kon hem wel degelijk wapens en kogels tonen en niet zo weinig. Camouflage, mompelde hij, en omdat ze elkaar in het donker spraken, kon Jan zijn gezicht niet zien, maar de klank van de stem van de nachtuil beviel hem helemaal niet. Wordt vervolgd) CHICAGO VliCgeil Susan Mary Ca- rew, een 23-jarige onderwijzeres, is tegen haar wil naar Rome gevlogen. Ze was in Chicago in het vliegtuig gestapt om afscheid te nemen van haar vrien din. In het toestel ging zij even naar het toilet om zich op te ma ken. Inmiddels startte het toestel. Pas boven de wolken durfde zij zich te melden. De vriendinnen hadden wel voldoende tijd om af scheid te nemen vrouwen in. Na LONDEN —Ineen drukke winkelstraat stormde een auto op winkelende huis- en adembenemende rit kwam de wagen tegen twee gepar keerde auto's tot stilstand. Uit het wrak klauterden de tienjarige chauf feur en zijn negenjarige passagier. Voor de rechter verklaarde de coureur dat hij al enige ervaring had. Het was zijn derde botsing met een ..geleende" auto. Hilversum L 402 m. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje: 19.10 Radiokrant: 19.30 Christe lijk Haags Knapenkoor met or- gelbegel.; 19.50 Instr. trio: 20.25 Stereo: Een hemel van kranen, hoorspel: 21.30 Muziek en dienst: A. Violen en orgel: GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP Ludwig van Beethoven I. Concert voor piano en or- :est in C gr. t. op 15 Emil ïilels. piano. II. Symphonie ir. 4 in Bes gr. t. op 60. III .rkest in c kl op. 80. Andor Foldes. piano. IV Muziek bij iziek: Ad- 23.55-24.00 Nieuws. VNRU: 19, penbaar Kunstbezit: 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Filharmo nisch ork; 21.30 Nederland in de derde wereld, documentai re; 22.00 Promenade-orkest; 22 30 Nieuws; 22.40 Act; 22.55 Concert: I. Omroep kamerkoor; II. Radio kamerork: 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND NTS19.00 Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; VPRO: 20.01 Teach-in over politieke partijvorming in Nederland; NTS: 22.25 Joui Teleac: G instructie (12). België. Nederlands progr. Ka- 10. 18.55 Zandman netje; 19.00 De vallei ugd (5); 19.15 Tier •klanken; Nieuws; 20.25 De wereld van Frazer. politieverhaal; versum I 402 m. KRO Nws. 7.1C Meditatie. 7.15 Lichte gramm. en praatje. 7.30 ken. 12.00 Stereo: Musette-ork. zangsol. 12.18 Marktber. schippers. 12.20 Voor de en. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 1C.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Lichte gramm. en praatje. 13.30 Licht muziekprogr. 14.20 School- instr. cns. 15.00 Gev. muziek progr. 17.00 Overh.voorl. 17.10 Voor de jeugd. 13.00 Countr" and Western Express (gr.. 18.20 Uitz. van de A.R.P. 18.30 Gronings mannenkoor met nobegel. 18.30 Nws. 8.15 Lichte m. 8.30 -8.35 De groente- 8.50 Morgenwijding. 9.00 ingsol. 12.72 Meded. t.b.v. Festival 19S5: Praags S'ymf.-or kest en sol. 1S.OO Voor de vrouw. 1S.40 Stereo; Mod. ac- cordeonmuz. 16.00 Nws. 16.02 Sopraan en plano. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York cal ling 17.20 Lichte gramm. voor FM-kanalen. TROS: 9 00 Nws. 9.02 Lichte muz. en horoscoop. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Lichte muz. en act. 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Gevar. mu ziekprogr. (opn.). 13.00 Nws. "14.05 Voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Licht instr. ens. en zangsol. 15.30 Gev. muziekprogr. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Voor de tieners. SUKKELTJE EN BRUUNKE 28. Bruunke staat aan de kant en wil een pootje geven, maar dat lukt niet. Hij doet zijn strik af en die kan Stikkeltje wel pakken. Even later staat hij op de kant en zegt glunder „Nou hebben we alle twee wat gevangen: ik het boekje en JIJ mij." „Wat vangen? Je mag hier niet vissen, kwa jongen" zegt de veldwachter Dikkie Dribbel, die achter een boom vand,aan komt. „Zoek jij maar liever de. torenhaan!" „Dat-eh-doen we eigenlijk ook!" zegt de klets natte Stikkeltje, „maarre Dribbel tuurt in het water. „Hij ligt toch niet in de beek?" vraagt hij. Ja, er glinstert iets op de bodem, dat staat vast!

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7