Weekagenda Orgel in Gehoorzaal laat gemengde indruk achter YANI HET DRA AII BOEK1 ,Dat ogenblik van liefde'' - jongelui in moeilijkheden kreeg applaus Burgerlijke stand Leiden Voorhouts vuil naar Leids crematorium TUSSEN DIE BLADZIJDEN flEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 Vrijdag (16 december) Chr. Geref. Kerk, Steenschuur 9. 8 u: orgelconcert Feike Asma, Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. t Venster bingo-avond. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Den Haag Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Een zondag in New York". Den Haag Diligentia, 8.15 u.: Ned. Kamerorkest. Den Haag Kloosterkerk, 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (17 december) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trura Rehoboth. jongerensoc. 't Roefje, original English party. Breestraat 19: jeugdsociëteit Boeme rang, met buiksprekende disco-jockey. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: herv. jeugdsociëteit, „Misdaad in don ker Leiden". Den Haag Schouwburg, 8.15 u.: Haasche Comedie met „Voorjaarsontwa- Den Haag Diligentia, 1 u.: Arena met „De kleine en de grote koning" 830 u. nam. Nieuwe Komedie met „Ma ma, kijk, zonder handen". Scheveningen Circus-theater, 8 u.: Nationaal Ballet. Scheveningen Kurzaal, 8.15 u.: Resi dentie-Orkest, met pianist. Hoctoeykaetine park Roomburg. 8 uur: kwartet Joop vain Enikhuizen. Afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging: Dagtocht naar Brussel, vertrek station Leiden 8.30 uur voorm. Stadhuisplein, 11.30 tot 12.15 uur: kerst- iang middelbare scholieren (3000). Zondag (18 decembei) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- (rum Rehoboth, open huis voor iedereen Maandag (19 dec.) 2 en 7.30 uur: vergadering gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come die met ,,Een dag in New York". Antonius-clubhuis, Mare 43, 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen. kerst- Dinsdag (20 dec.) Parochiezaal naast St. Petruskerk, Lammenschansweg, 8 uur: afd. Leiden Expogé, kleurenfilm. Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 u.: afd. Noord Christenvrouwenbond, kerst- Kantine school Haagweg 4, 8 uur: Le zing-filmavond Ver. oudleerlingen Am bachtsschool, produktie en toepassing moderne verven. Afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.: dagtocht naar Brussel, vertrek van sta tion Leiden om 8 uur. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met ,,Een dag in New York". nisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur: tuiniers in bloemisten ver. Door Eendracht Ver bonden, keuring kerststukjes Breestraat 19, 7.30 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, kerststukjes Centraal belastinggebouw Stations plein 7, 10 uur vjn.: opening gebouw. Den Haag. Schouwburg, 8.15 u.: Haag sche Comedie met „Voorjaarsontwaken". Donderdag (22 dec.) Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., kerstpro- menadeconcert Rott. Philh. Orkest Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro- e". Vrijdag (23 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. t Venster, kerstfeest. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond voor verzamelaars. Den Haag. Schouwburg, 8.15 uur: Haag sche Comedie met ,,De Meteoor". Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro te". Zaterdag (24 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't lloefje, kerstfeest. Stadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur: kerst zang, met begeleiding carillon. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7 uur: herv. jongerensoc., kerstmaaltijd. Breestraat 19, 8 uur: jongerensoc. Boe merang. kerstnachtspel door chr. toneel groep Imperium. Den Haag. Schouwburg, 8.05 u.: Haag sche Comedie met „Prof. Bernhardi" Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 Op zaterdag 17 december is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien apotheek D. C. Kok Rapenburg 9, teL 24807. Grote belangstelling bij feestelijke ingebruikneming LEIDEN Het lang verbeide •gel in de Stadsgehoorzaal is gis teravond ten overstaan van een groot publiek feestelijk in gebruik genomen. Alles wat in Leiden en omgeving cultureel iets heeft ii brengen, was present. Bloemenhet stralende front, de aanwezigheid op het podium van het vermaarde Ne derlands Kamerorkest werkten aan de feestelijkheid mee. Bungeimeester Van der Willigen ver telde in het kort de voorgeschiedenis, spraik over het dank/baar gebruikte positief (hier past een vraagteken) de gelukkige bijdrage van een ton uit het burgerijfonds. Hij hoopte dat velen zeer veel genoegen aan het in strument zouden beleven. De firma Flentrop en de organist Albert de Klerk waren resp. de bou wers en de adviseur. De vraag rijst, waarom, met alle respect voor de vak bekwaamheid van de genoemden, men niet, wat de bouw en de supervisie betreft, dichter bij huis heeft rondge zien. Dit zou toch wel voor de hand gelegen hebben. Leiden is toch zeker niet anm aan vaklieden van formaat. Het is welhaast onmogelijk, na eerste auditie reeds een definitief oordeel over 't zeker fraaie (tevens dure) orgel uit te spreken. Wat we erover schrijven, moet als neer slag van persoonlijke indrukken worden beschouwd. Een afwach tende houding is hierbij gewenst, ook al, omdat onze mening zich in de loop van de lange avond in deze of gene richting wijzigde. Het moet gezegd, dat de beloofde registers werkelijk zich als persoonlijk heden deden kennen. Een uitzondering willen we maken voor de fagot 16' (pedaal), die ons van zijn aanwezig heid en waarde niet overtuigde. Te betreuren vonden we het niet door lopen van he«t prestantenkoor; prestant 4' ontbreekt en werd, naar onze meninj De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Tot Hulp der Mensch- De Oegstgeestse apotheek en apotheek Voorschoten zijn geopend. DOKTERSDIENST Tot 12 uur zaterdagmiddag eigen huis arts raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen. Films voor donderdag CAMERA (2,30. 7 en 9.15 uur): Da. ogenbik van liefde (18 jaar) LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Agent 38ö. paspoort naar de hel (18 jaar). LUXOR (2.30 7 en 9.15 uun: Blond en orutaal 18 jaar). REX (2.30 7 15 en 9.15 uur): Slaaf van zijn driften jaar). STUDIO 2.ol>. 7 en 9.15 uur): Ik vrouw «18 jaar) TRIANON (2 en 8 uur): Westiside Story «14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen van Kees Vollemans (tot 18 januari). WASSENAAR - Kunstzaal Heuli. Hol- laan l: ten toonstelling van aqua reuen van Joop Dam en KeramieK van Geen Scnreuder, van zat. 26 nov tot en 15 dec., maandag tot en met zat. vi tol 5 u.. ook dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondags gesloten. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hol laar. 7: tentoonstelling klein plastieken v Corinne Fransen-Heslenfeld en van schil derijen, tekeningen en grafiek van Wiim Vaar zon Morel, geopend na zat. 17 dec., maandag tot en met zaït. van 10 tx>t 5 uur. ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zon dags. kerstdagen. Oud en Nieuw en 10 jan. gesloten. niet geheel ten voordele, door koppel- fluit 4' vervangen. De klank heeft geen sterk, wat dof fundament De bourdon 16' (een ge dekte pijp dus) plus de genoemde fagot 16' kunnen dat niet verhelpen. Bijzonder mooi klinken de stemmen regaal 8' (tongstem) cymbel Hl en sesquialter II (vulstemmen). De into natie van het orgel is vrij droog, de klank is helder en transparant, maar is wat te oppervlakkig en niet sterk imponerend. In samenwerking met het orkest werden nu en dan heel mooie resultaten bereikt. Albert de Kilerk, een ter, wiens voortreffelijkheid en kun stenaarschap zich vaak manifesteer den, verklankte voor de pauze een programma, geschikt om de vele mogelijkheden en ook de onmoge lijkheden van het orgel te tonen. In samenwerking met het sublieme orkest speelde De Klerk Handels Con cert no- 3, opus 7 in Bes-groot, een posbuium werk uit de derde reeks. Handel gebruikte hier, zoals bekend, geen pedaal, zodat de diepte van de klank door het orkest kon worden ge leverd. Na een wat onregelmatig begin, ontstond later een heel geslaagd ge heel. Het slot: menuetten I klonk waarlijk schoon en imposant. Symon Goldberg bestuurde zijn ensem ble uitnemend en wist een ideale een heid met de mooie orgelpartij te be reiken. In de beroemde passacaglia en dub- belfuiga (in c-klein) van Baoh, door De Klerk knap en analyserend voor gedragen bleek een onmogelijkheid, zc mag dit grootse wgrk niet klinken, dachten we. De klank was helder ge noeg en de opbouw werd bijzonder duidelijk gemaakt. Doch dat is hier niet voldoende. Een werkelijke climax is nauwelijks mogelijk, het te zwakke baswerk is niet in staat de spanning op te voeren. De machtige fuga werd in feite een vervelende in plaats van een indrukwekkende aangelegenheid. Het orgel is echter zeer geschikt om typische speelmuziek te ver klanken. De variaties op het kerst lied la venue de noël" (D'Aquin) klonken pikant en luchtig. Ook het concerto voor orgel-positief strijkorkest van De Klerk zelf (door hem indertijd voor Bolsward ge schreven, vandaar de variaties op „o vrieslandt, soo vol deugden") was het aanhoren waard. De Klerk schrijft nu eenmaal speels, méér dan streng constructief. Het or kest deed ook zeer goed werk. Hier werd prettige muziek gemaakt, zonder monumentaliteit, die op dit orgel niet of nauwelijks te bereiken is. De Klerk werd telkens met veel applaus bedankt; hij moést buigen en terugkomen: een zeldzaam gebeuren in een organistenleven. Na de koffie zong Aafje Heynis de ariosi. recitatieven en aria's uit Bachs (Foto: N. van der Horst) cantate no. 169 („Gott soli allein mein Herze haben") stijlvol en expressief, met fraaie klank. Hier bleek het orgel een ideaal begeleidingsinstrument, als continuo en obligaat, samen met de basso-continuo van het orkest Het Nederlands Madrigaalkoor zong, technisch uitstekend, maar wat ge mengd en iets ongelijk van klankka rakter, het slotkoraal. Michel de Lalande's pronkende Promoties in Leiden LEIDEN De heer J. van Rossum, predikant van de Hervormde Gemeen te te Winterswijk, is bevorderd tot doc tor in de faculteit der godgeleerdheid op een proefschrift getiteld „De prae- deuteronomistische bestanddelen van het Boek der Richters". De heer Van Rossum werd te Gouda geboren. Promotor was prof. dr. P. A. H. de Boer. De heer K. Hamersma, arts, werd bevorderd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift getiteld „Anencephalie en Spina Bi fida". Promotor was prof. dr. J. Dank- meijer. De heer Hamersma werd ge boren te Rotterdam en woont thans in Utrecht. Met bromfiets geslipt LEIDEN De 18-jarige bromfietser J. de Nobel sliptpe gistermorgen om tien over half acht op de Lammen schansweg nabij de Tomatenstraat door de gladheid van het wegdek. Hij viel en brak zijn rechterbeen. De E.H.D. bracht hem naar een ziekenhuis. .Venite exsultemus", met orkest, or gel en de koorsopraan Esther Hil- linga (die heel mooi een aria zong) was het zeer bevredigende besluit van een concert, dat, ten aanzien van het nieuwe orgel, toch wel gemeng de indrukken achterliet. De uitvoe ring van dit grootse werk was alles zins te prijzen. Herman Strategier voerde hier de samenbindende di rectie. Joh. van Wolfswinkel LEIDEN Gehuwd: T H Does en T G M Steenbergen, W A Kahl- mann en F E Punselie, L H van Rijn en Y E J de Wolf, J C van der Kleij en C de Bruijn, M Bakker en C Voogt, P J Wetselaar en J H Waanders, K M van Iwaarden en C J van Ees, T P G Dongelmans en C Stafleu, W T M Willems en M T Kok, J J M van Schaik en W M T van der Meer, W C Duynisveld en J M I Rijsbergen, W J Witte- man en T M van der Tuip, A Ba- rendse en M L Moerkens, J W G J Bik en F C Vlasveld, WAM Wa lenkamp en J P M Dieben, J M Verschueren en C J M Niesten, G R Burggraaff en W E van Vliet, C Gubler en C A Steenbergen, G A van der Blom en H P Boot, J Korenhof en J den Os, B M Janssen en J J S F Steenbergen, H de Roode en C van der Blom, A Ruis en M P de Wit. Geboren: Johanna Maria, dr v W G de Does en J M van Egmond, Ronaldus Johannes Wilhelmus, z v T van den Berg en A W Turen- hout, Frank, z v H J Muusse en M E Veerman, Michèle, dr v W Welmers en M J de Groot, Ronald, z v K van Duijn en C Schreur, Ni cole Stefanie Marquerite, dr v L M C Rouppe van der Voort en M API Roes. Ondertrouwd: W F de Vos en A W M Kriek, R J van Rosmalen en C C Baart, BAH Köllmann en J M H van der Steen. B Sieval en A E Coenraad, H A Schiferli en J C Pardon, Y Heemskerk en C W Brouwer, C J de Blaeij en M M L R T S Beljaars, W van Gent en J G de Nijs, A Kreuger en M E M Bakker, H Koetsier en M H Maassen van den Brink, J R Kroe- se en C J Edelaar, S M du Prie en J G van Tongeren, T W Zandvliet en A J van Leeuwen, W Plasmeyer en M J Vogel, JAM van Zijp en H C M de Heiden, C A van Eerden en S C H Neuteboom, F Zeijlstra en H H de Wild» Regeling gevelkaehels 1 januari van kracht LEIDEN Nu de besturen van alle bij de Lcidse federatie aangesloten woningbouwverenigingen akkoord zijn gegaan met de regeling inzake gaskachels-met-gevelafvoer, gaat deze op 1 januari in. Enige tijd geleden schreven wij reeds uitvoerig over de regeling, die erop neerkomt, dat be woners van huizen van bouwvereni gingen niet meer zonder vergunning gevelafvoeren ten behoeve van gas kachels mogen (laten) maken. Wordt na aanvraag een vergunning verstrekt, dan moet een waarborgsom van f 75 worden gestort. Bevinden de gevelroosters zich boven gemeente grond wat in de nieuwe wijken over het algemeen niet het geval is dan is men bovendien aan de gemeen te jaarlijks een bedrag aan precario rechten verschuldigd. Dat zal waar schijnlijk neerkomen op f 2,50 per rooster, aangezien dit een minimum bedrag is. Zij die de roosters al hebben laten aanbrengen, moeten hiervoor alsnog vóór 1 januari vergunning aanvragen. Burgemeester antwoordt raad VOORHOUT De raad kwam giste ren voor de behandeling van de slui tende gemeentebegroting voor de twee de keer biieen. Burgemeester G. A. Stolwijk maakte een uur vol met het beantwoorden van de algemene be schouwingen van de vier fracties. Hij dankte allen voor de nauwgezetheid waarmee zij de begroting hebben be handeld. Even nauwgezet nam hij elk aangeroerd detail onder de loep. Men weet, aldus spreker, dat het Rijk zich bemoeit met het financie ringsprobleem, maar de raad heeft toch de belangrijke taak de nodige besluiten te nemen. Dit moet in het kader van een sluitende begroting mogelijk zijn. Aan een wens van de KVP-fractie wordt tegemoet gekomen door een kamer ten gemeentehuize beschikbaar te stellen, waar wethouders en raads leden studiemateriaal etc. zullen vin den. Een rijwielpad aan de oostzijde van de Jacoba van Beierenweg (v. d. Tang) zal geen doorgang kunnen vin den. De maximumsnelheid od deze zelfde weg heeft gehoor gevonden bij de hogere instanties. Men hoopt in april 1967 zover te zijn. B. en W. willen etapsgewijze par keerruimte scheppen en niet tegelijk, omdat er dan veel minder kans op goedkeuring is. Bredere straten bij de nieuwbouw (v. Os) is ook moeilijk, omdat men aan de curveprijs der hui zen is gebonden. Elke meter is al ver zwaard. B. en W. menen ervan af te moeten zien van de Herenstraat een voorrangsweg te maken. Ping-An heropend met vuurwerk LEIDEN Wie dezer dagen de Harmonie binnengaat om in dit bij studenten en verpleegsters zeer in trek zijnde restaurant een kopje koffie te drinken, zal tot zijn verbazing in een geheel nieuw Chinees interieur terechtkomen. Zijn kopje koffie zal men hier nog wel krijgen en ook iets sterkers, maar de eigenaar en zijn vrouw, de heer en mevrouw S Hsien, hebben de zaak ingrijpend bouwd. Voorheen was in het pand Breestraat 16 het café-restaurant De Harmonie en op de verdieping het Chin.-Ind. restau rant „Ping-An", maar nu zijn deze twee samengevoegd. De bovenzaal is bestemd voor bruiloften en intieme partijen, terwijl men beneden zowel koffie kan drinken als kan eten. De verbouwing van de zaak viel samen met het 15-jarig bestaan van Ping-An. Ter gelegenheid van dit alles gaven de heer en mevrouw Hsien gistermid dag een receptie voor familie, vrien den en genodigden in de herbouwde zaak. Gisteravond werd als bijzondere attractie echt Chinees vuurwerk afge stoken om de opening luister bij te Wat het Dorpsplein betreft (in de beschouwingen was hierover hevig ge discussieerd) antwoordde de voorzitter dat de plaatselijke middenstand er niet voor voelt winkels te gaan bou wen aan dit plein. B. en W. overwegen nu ook een rustiger plein. Over de vuilverbranding is uit Lel den al een instemmend bericht ont vangen. Als dit doorgaat zullen de rei- nigingskosten aanmerkelijk hoger ko men te liggen. Wat de riolering be treft zijn er besprekingen met Noord- wijk over aansluiting op hun zuive ringsinstallatie. Omtrent de uitlating van de heer v. d. Tang om de post Bescherming Be volking maar te schrappen, ontspon zich een aangename en voor de vraag steller zeer verduidelijkende bespre king. Ook andere leden waren het eens over de hoge kosten, maar dan in het algemeen. Kerstzangdienst De aanleg van een riolering aan de Rijnsburgerweg, zette de voorzitter bovenaan op de urgentielijst Er is goede hoop dat op korte termijn een lening hiervoor kan worden afgesloten. Over het verdwijnen van het café „De Bonte Koe", zei hij dat het particulier initiatief een oplossing zal moeten vinden. In verband hiermee kan men zich de noodzaak van een dorpshuis sterker indenken. De KVP-fractie kreeg vergunning zich tien minuten te beraden over een weerwoord op de antwoorden van de burgemeester, waarna men nog eens breedvoerig inging op velerlei zaken. Ook het vrouwelijke raadslid, qjevrouw Van Dijk, nam deel aan deze discussie. De vergadering was om half acht begonnen en twee uur later kwam de behandeling van de begroting aan de orde op voorstel van de heer A. v. cL Lans. hoofdstuksgewijze. Direct hierop volgde al een voorstel tot wijziging van deze begroting. Bij de rondvraag wilde de heer F. C. Meijer (KVP) weten of het college wist dat de brandweer onlangs bij een brandje niet paraat was. Er was niets van bekend. Er zal naar geïnformeerd worden. De heer Warmenhoven vond het zeer jammer dat er in 1965 geen kerstzang- dienst was gehouden. Hij vroeg hoe het dit jaar zou gaan, waarop de voorzitter kon antwoorden dat op 22 december een kerstzangdienst zal worden ge houden. VOORHOUT De afdeling van de Christenvrouwenbond houdt van avond om kwart voor acht een kerst - bijeenkomst in de christelijke school aan de Jacoba van Beierenweg. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. VOORHOUT De diaconie der Hervormde Gemeente houdt ook dit jaar een kerstmaaltijd voor bejaardejn. Men komt bijeen morgenmiddag om vijf uur in de kleuterschool aan da Linnaeuslaan. CAMERA Bekend filmdrama over de verhouding tussen een lieftallig meisje en een jonge musicus, die voordal zij besluiten met elkaar te trou wen een fikse strijd met zichzelf hebben tel everen. Regisseur Ro bert Mulligam zou een voortref felijke film hebben afgeleverd, als hij niet ten slotte in de strik van een sterk geforceerde happy-en- ding zou zijn gelopen. Niettemin is de film als knappe milieuschets en indringende schil dering van het leven in een steen harde wereldstad als New York beslist de moeite van een bezoek Men ziet de eenzame musicus Rocky zich aan zijn armetierig milieu ontworstelen tot hij plotse ling voor het meisje wordt ge plaatst, dat tijdens een door hem al vergeten gezamenlijk beleefd avontuurtje in verwachting is ge- De spanningen die het tweetal doormaakt, zijn psychologisch uit stekend in beeld gebracht, waarbij ook een voortreffelijk gebruik is gemaakt van de camera. (Tragische problematiek sfeerrijk in beeld gebracht BJoncl en brutaal LUXOR Blond en brutaal is niet alleen een mislukte vertaling van The seducers maar ook een een mislukte film. Een meer dan aangeschoten vrouw rijdt 's nachts een man dood. Samen met haar echtgenoot zoekt ze naar het lijk maar dat is weg gezakt in de modder. In de hoop dat niemand het zal vinden gaan Maar toch heeft iemand het ge zien, een mislukte prof-voetballer. Bij toeval ontmoet hij de vrouw. En dan gaan de poppen aan het dansen. Chantage. Maar geen geld. Hij wil bij de familie intrekken. Als de echtgenoot overdag weg is wil dit nogal eens wat spanning veroorzaken. Overigens is die toegewijde echt- Natalie Wood als het meisje in moeilijkheden in de film „Dat ogenblik van liefde". genoot ook niet zó goed als hij er uit ziet, want een jong meisje vindt hij leuker dan zijn eigen vrouw. Spanning en sfeer ontbre ken. Kortom een paar kilometer vervelend celluloid. (Fantasieloos). Paspoort naar de hel LIDO Spionage en de daarbij behorende al dan niet geheime agenten blijven in trek. Sinds de James-Bond-rage is de markt er voor zelfs ruimer geworden, al heeft Bond er ook voor gezorgd dat alle naast hem opererende agenten een beetje bij hem in het niet vallen. Dat toch een film met een minder grote geest niet onge nietbaar hoeft te zijn, bewijst Geor ge Ardrisson, die als agent 3-5-3 voor de zo begeerde spanning en sensatie zorgt, in technicolor en op cinemascope nog wel. By een film als deze is natuur lijk ook en niet alleen vanwege de alliteratie seks onmisbaar. Dank zij de gulhartige medewerking van Barbara Simons komt de kiiker ook wat dat betreft weinig tekort Een routinewerkje dus, maar ook die moeten er ten slotte zijn. (Oud nieuws). Haaf van zijn driften REX Duister verhaal waarin de politie achter een vrouwenmoor denaar aanzit. De bioscoopbezoe ker wordt gedwongen een saaie en ellenlange rechtzitting bij te wo nen, die slechts wordt onderbro ken door flash-backs van ongure tenten, waar in het schemerdonker wat wit-vlees wordt tentoonge steld. Zo nu en dan een knokpartij tje er tussen door als opkikker tje en daarna triest naar huis. (Politiefilm volgens tragisch Duits Prolongaties TRIANON „Westside Story". De bekende musical, verrassend goed verfilmd. Voor de liefhebbers het einde. Voor de anderen aardig tot aan de pauze. STUDIO „Ik een vrouw" Flink gepeperde film over een manzieke verpleegster. De regisseur heeft verzuimd ook wat zout toe te voe gen. Voor de achtste week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5