Drie promoties aan Vrije Universiteit S BAPTIST EERSTE OP DE MAAN? Een woord voor vandaag Hervormde kerk niet ontrouw aan haar eigen standpunt Uw probleem is het onze. Oecumenisch avondmaal is geen geneesmiddel Kerkschenders zijn nog niet opgespoord Bfonchiletten A Oud-verzetsmensen: KERSTLIEDEREN waken op 10 januari 0P'T Oude Testament in krantetaai VRIJDAG 1ft DECEMBER 191 Jozua loopt in de omgeving van Jericho en vraagt zich af hoe hij die stad moet aanvallen. Dan slaat hij zijn ogen op en staat ineens tegenover een gewapende man. „7Ajt gij voor ons of voor onze vijanden?" vraagt hij. Het antwoord is merkwaardig. De Vorst van het leger van God zegt: ,fleen." Maar Israël is toch dat leger van God. Het Verhond is toch hersteld, de verzoening van pascha beleefd, Zijn eerste zegen ervaren. Dat God niet voor de vijanden is, is vanzelfsprekend. Maar Hij is toch voor Israël? Neen, is het antwoord. Maar zegt de Bijbel dan niet: )rAls God voor ons is, wie zal dan tegen ons zijn?" Zo kunnen mensen misschien wel spreken, maar ook dan, als wij Hem vragen: ,JZijt gij voor ons?" zal Hij antwoorden: „Neen" Het gaat er niet om dat Hij voor ons is. Dat zou ons zo ge makkelijk veilig doen voelen. Alsof we de ark maar uit de tempel hebben te halen om in de strijd te overwinnen. De grote vraag moet omgedraaid worden: „Zijn wij voor God." Daar gaat het om. Hij gaat niet met ons door het leven, maar wij moeten met Hem door het leven gaan. Enoch wandelde met de Heer. Christus zegt: „Volg Mij." En Johannes zegt dat we in Hem moeten blijven. Onze plaats is aan Zijn zijde, niet Zijn plaats aan de onze. We lezen vandaag: Jesaja 64 1-12. Ds. Landsman reageert op Diekerhofs boek Hervormde Kerk is geen stap teruggekomen op haar in 1962 ingenomen standpunt toen in een herderlijk schrijven van de hervormde synode een ,,neen" tegen de kernwapenen werd uit gesproken. Dat blijkt uit een beschouwing in het- weekblad Hervormd Nederland van ds. F. H. Landsman oven het pas verschenen boek „Een vuile verra der" van de legerpredikant ds. H. J. Diekerhof. Ontrouw Ds. Landsman, die 1 mei 1967 secreta ris-generaal van de Hervormde Kerk wordt, schrijft dat vaker wordt be weerd. dat de Hervormde Kerk in 1964 in haar antwoord op de reacties op het herderlijk schrijven van 1962 haar eigen standpunt ontrouw zou zijn geworden. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kannen niet ln behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten ln af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo ten. Vraag: Man en vrouw werken bei den in loondienst. Onlangs zijn zij voor de wet getrouwd. Zij zijn bei den rooms-katholiek en willen in 1967 hun huwelijk merkelijk bevesti gen. Moet de vrouw dan in 1966 na voltrekking van het burgerlijk hu welijk nog ziekenfondspremie beta len? Zij valt immers onder de ver plichte verzekering van de man. Antwoord: De vrouw moet de premie betalen als zij onder de zg. we'.vaartsgrens valt. Als het huwe lijk kerkelijk is bevestigd, blijft de ze regeling onveranderd gelden, ten zij zij ophoudt met werken Als een gehuwde vrouw in loondienst werkt, valt zij niet onder de ver plichte verzekering van de man. Vraag: Graag wilde ik mijn zoon in de Nederlandse Antillen een pak je zenden, o.a. sigaretten, maar ik hoor dat daarop hoge kosten vallen. Is dat waar? Antwoord: Op een pakje met si garetten moet uw zoon 55 pet. van de waarde als invoerrechten betalen. Dat is dus erg onvoordelig. U kan wel aan de PTT vragen of zij het voor u betalen, maar dan moet u een waarborgsom storten. Verzendt u het pakje als drukwerk, dan be taalt u voor luchtpost per 10 gram 10 cent, verzendt u het als brief, dan betaalt u per 5 gram 20 cent. Vraag: Al bijna vier jaren doe ik moeite om in een vrij kleine tuin eer. behoorlijk grasveldje te krijgen. Ik meende dat twee grote bomen (een oude appel en een goudenre gen) de hinderpalen waren Ik heb ze laten weghalen en nu is er van het grasveldje een wildernis over. Kan ik hieraan wat doen? Wanneer moet ik bemesten? Antwoord: De nomen waren de voornaamste oorzaak dat u niet slaagde. Het beste is nu bemesting aan te brengen, bijvoorbeeld flinke stalbemesting, per are 10 tot 12 krui wagens, aangevuld met 5 kg patent kali en 4 kg slakkenmeel. Strooi eerst een flinke hoeveel heid kalk, 30 kg per are. steek de zode in stukken en werk deze omge keerd onder de eerste steek Bij het spitten moet u gelijktijdig de mest eronder werken. Laat dan de grond bezakken. Zaai of leg graszoden liefst in het voorjaar. Het eerste is goedkoper maar het duurt langer eer u een goede zode krijgt. Graszoden zijn duurder maar u heeft dan meteen eer. goed gazon. In de zomer moet u gedurig gieten. Grando 19 ct Perlas 17 ct Oud-katholieke bisschoppen Geen „nood'' (Van onze kerkredactie) UTRECHT De oud-katho lieke bisschoppen menen dat het avondmaal niet gezien mag wor den als een geneesmiddel om te komen tot kerkelijke eenheid. Ge zamenlijke viering moet volgens hen de bekroning blijven van de gevonden eenheid. Dit hebben zij meegedeeld op de onlangs gehou den synode van de Nederlandse Oud-Katholieke Kerk. Intercommunie, zeiden zij, is meer dan een wederzijds deelnemen aan het Heilig Avondmaal. „Zij omvat de volle dige sacramentele gemeenschap die de katholieke kerk kent. Als zodanig is zij gebonden aan en valt samen met de eenheid der kerk in haar belijdenis of geloof ten aanzien van kerk. ambt en sacrament". Zij moet volgens de bisschoppen „doel en eind" blijven van alle hereni- - - gingswerk. Het „vrije avondmaal kan 1 kerkdienst te gaan bezoeken, niet acceptabel zijn," want dit betekent het Heilig Avondmaal gebruiken als een soort van „geneesmiddel of zelfs „Wij hebben de indruk, dat de een daarin de ander napraat zonder in een nauwgezette analyse van beide geschriften te hebben nagegaan of dit werkelijk waar is", schrijft ds. Landsman. Tegenspreken „Wij moeten onzerzijds deze bewering met grote beslistheid tegenspreken. In 1964 is geen stap teruggedaan. Wie het antwoord van 1964 slap of ondubbelzinnig vindt, moet ook het geschrift van 1962 op die grond onge noegzaam vinden." „Waar staat in het geschrift van 1964 dat het hebben van of dreigen met kernwapenen niet moet worden ver oordeeld en dat dit geen zonde zou zijn? Wat is dan wel met het on derscheid van hebben en houden be doeld?" WEERT Verschillende rooms-ka- tholieke kerken in het zuiden van ons land zijn ertoe overgegaan buiten de diensten de deuren te sluiten in ver band met de vernielingen, die de afge lopen tijd zijn aangebracht in kerken en op kerkhoven. Men doet dit echter met tegenzin met het oog op de komen de kersttijd. Intussen is de politie nog steeds be zig met het opsporen van de daders, die al drie maanden opereren binnen de driehoek Nijmegen, Tilburg en Aken. Ook in Arnhem en Neerharen (België) zijn graven geschonden. Totaal 23 gemeenten zijn erbij betrokken. Heterdaad De opsporing werd aanvankelijk be lemmerd, omdat de strafbare feiten vernieling en grafschennis strafrech telijk zo laag gekwalificeerd zijn, dat een aanhouding - niet - op - heterdaad niet mogelijk was. Vermoedt wordt echter, dat de dader zich inmiddels ook heeft schuldig ge maakt aan diefstal. In '-Hertogenbosch is bijvoorbeeld uit een kerkhof kantoor tje 400 verdwenen, evenals een draag bare radio. De politie heeft nu meer grond voor een inhechtenisneming. Vijfentwintig personen zijn als moge lijke verdachten nagegaan. De politie bewaakt de kerkhoven. Moeilijker is het om de kerken te bewaken. De da der komt daar overdag en de politie heeft dan geen mannen beschikbaar in verband met andere werkzaamheden. TWEE PARTIJTJES GAAN SAMEN DEN HAAG Teneinde versnippe ring tegen te gaan heeft de partij van Vrije Burgers, onder de heer Van Dren- them Soesman, besloten steun te verle nen aan de Liberale Staatspartij van voorzitter Feteris. De gezamenlijke naam luidt Liberale Volkspartij. Verwacht wordt dat de LVP de ver kiezingen zal ingaan met vier lijsttrek kers. Volgens de oud-katholieke bisschop-1 I |C VfHl pen kan er niet gesproken worden van a11 HW8UUI een „nood" bij de reformatorische of! rooms-katholieke christenen avondmaal te vieren in een oud-katho lieke kerkdienst. „Het is vrijwel denkbaar, dat deze kerken," zo wordt gezegd, „haar leden ooit in omstandig heden zouden brengen, dat voor hen de oud-katholieke misviering de enige uit komst zou zijn." Maar er is ook geen sprake van geestelijke „nood" bij de oud-katholie ken om aan het avondmaal in andere kerken deel te nemen, zelfs niet bij de oud- katholieken die in de diaspora le ven. De afstanden zijn niet te groot voor de geestelijken om de leden in de promoveert op Richtereu (Van onze kerkredactie) LEIDEN Ds. J. van Rossum, her vormd predikant te Winterswijk, is gisteren gepromoveerd tot doctor in de theologie. Zijn proefschrift is ge titeld „De praedeuteronomistische be standdelen van het boek der Rich- GEREF. GEMEENTEN ■erstrooiing te bereiken en voor hen isl i?*"- P,romotor dr- p- A- het niet onoverkomelijk om een paar j e Boer- maal per jaar een oud-katholieke j jn zjjn proefschrift heeft ds. Van i Rossum de vraag behandeld, welke gedeelten van Richteren met een vrij Niet genoeg g-rot-e male van- z.ekerheid als. Pr.ae- Beroepingswerh NED. HF.RV. KERK Bedankt voor Sprang: drs. M. J. G. v. d. Velden te Renkum: voor Leeuwarden- Hulzum (5e pred.pl. - toez.): P. Land weer te Nigtevecht. Bedankt voor de benoeming door de synode lot visitator-generaal (vac. W. L.i- Tukker): J. v. d. Velden te Amersfoort, cvem Rpa Avor rtwa arappvt vkj f aar^sl?'sdom 1S echter nu eenj Bedankt voor Capelle aan den IJsse! srAANab SINAASAPPELEN officieel eenheidsgesprek van theologen (vac. B. Baks): W. Verwey te Alphen aan I ...boordevol Sap en priesters begonnen. De laatste zin den Rijn. Dank zij de krachtige Spaanse zon zijn Spaan- I doet vermoeden dat de oud-katholie-j sinaasappelen altijd opvallend sappig. U ken op dit moment meer verwachten eer uit. Meer sap, meer smaak. van contact met Rome dan van contact Beroepen te IJsselmonde en te Patenon I meer vtamine CDenk er eens aan deze met Genève. (U.S.A.): D. Hakkenberg te Dordrecht.'"^- Maar intercommunie of deelnemen aan reformatorische avond maalsdiensten vinden de bisschoppen ook geen oplossing, omdat de „oud-ka tholieke gelovige in de reformatorische avondmaalsviering niet kan vinden wat hij in de eigen Eucharistieviering (hoofdletters zijn van de verslaggever in het blad de Oud-Katholiek, red.) weet te ontvangen. De enige echte oplossing zou zijn voor een oud-katholiek om deel te ne men aan, de rooms-katholieke misvie ring, omdat daar bij een nagenoeg vol komen overeenstemming in belijdenis en geloof ten aanzien van de zin en inhoud van de Eucharistie aanwezig is." De Oud-Katholieke Kerk in Neder land is aangesloten bij de Oecume nische Raad; de Oud-Katholieke Ker ken, verenigd in de Unie van Utrecht, bij de Wereldraad van Kerken. Tussen het roomskatholieke aartsbisdom Utrecht en het gelijknamige Oud-ka- deuteronomistisch kunnen worden be schouwd en vervolgens, wat deze ons leren omtrent de geschiedenis van het volk Israël en zijn godsdienst. Vooral is hij ingegaan op de politie ke toestand van de stammen in de tijd, die aan het koningschap vooraf gaat, in welke mate zij een eenheid vormen of een gebrek aan eenheid demonstreren. Wat de godsdienst be treft, bespreekt hij verder de vraag naar de herkomst van de ark des ver- bonds en de vraag naar de oorsprong van het verschijnsel der levieten. Ds. Van Rossum is al 65 jaar. Hij werd in 1929 predikant en stond in Metslawier, Bellingwolde en Amers foort, voordat hij in 1947 in Winters wijk kwam. Hoestdronk in tabletvorm.95ct Eén promotor uit Kampen (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Aan de Vrije Universiteit zijn vandaag drie personen gepromoveerd, Mr. B de Gaay Fortman te Amsterdam promoveerde tot doctor in de eco nomie, de Canadees A. H. de Graaff in de theologie en J. J- Verdonk te Bussum in de wiskun de en natuurwetenschappen. De studie van de heer De Graaff is getiteld „The educational ministry of the church. A perspective" en is een poging om nieuw zicht te krijgen op het onderricht van de kerk en zo op de ambtelijke vakken (de theologie) als geheel. Dc heer De Graaff stelt een nieuwe aanpak van de ambtelijke vakken voor, aangezien de theologische en en cyclopedische grondslag van Kuyper en Waterink voor de ambtelijke vakken zijn inziens niet langer houdbaar is. De aanpak van Dooyeweerd en Vol lenhoven is daarentegen volgens de heer De Graaf voor de catechese zeer vruchtbaar en levert tal van gezichts punten op, waar men voorlopig mee vooruit kan, ook in de pastorale zorg, de evangelisatie en de homiletiek. TT blijf de 3 feestdmlde 7\ vóór! u -s, "CPV i i /'i -ISin De gekozen basis leverde ook en euwe theorie op voor opvoeding ej onderwijs, want de theorieën van Watt; rink, uitgewerkt rond 1930, zijn evenl eens gebaseerd op Kuypers tenschapsleer en door Dooyew reeds in 1939 afdoende gekritiseerd. Arnoldus Huibertus de Graaff v 17 juli 1933 te Delft geboren. Hij enj greerde naar Canada en studeerde ax het Calvin Seminary te Grand Rapiq In 1960 keerde hij terug naar Net" land, om aan de VU zijn studie v te zetten. Het doctoraal examen legd hij af in 1963. Hij gaat doceren aan h Trinity Christian College t Heights. Bijzonderheid Het is een bijzonderheid, dat A promotor van de heer De Graaf geen hoogleraar van de VU wn maar prof. dr. J. T. Bakker uit Kan- pen. Oorzaak daarvan is het plot» ling overlijden van prof. dr. J. Bavinck in 1964, die aan de VU ambtelijke vakken doceerde. De heer J. J. Verdonk promoveer® op „Petrus Ramus en de wiskunde". Ramus (geboren in 1515, vermoord ali hugenoot in 1572) heeft zijn leven ge wijd aan een methodistische hervoii ming van het onderwijs. Hoewel voorï in de laatste jaren veel over zijn opvatl tingen op andere terreinen is gepublij ceerd, was er nog geen boek over ziji activiteiten op het gebied van dj. wiskunde. Johannes Jacobus Verdonk werd 21 februari 1928 te Geldèrmalsen gebo<i ren. Hij studeerde wis- en natuurkunj de aan de Vrije Universiteit en legde' in 1955 het doctoraal examen af. De heer Verdonk is sinds 1954 leraar, vanJ! af 1958 aan het Willem de Zwijgerhll ceum te Bussum. Het proefschrift van mr. De GaaJl Fortman is getiteld „Theory of compfrj tition policy. A confrontation of econo mic, political and legal principles." Iti' deze studie heeft hij getracht de grond- beginselen van de mededingingspolii tiek op te sporen. Onder mededingingspolitiek kan id eerste aanleg worden verstaan de pu-j blieke politiek ten aanzien van concur] rentiebeperkende gedragingen door on dernemingen. Aan een dergelijke poli tiek ligt een economische orde te: grondslag, die onder meer gebaseerd 9 op vrijheid van onderneming. Het proefschrift onderzoekt dan dea economische orde en de politiek daar omtrent en beoordeelt tenslotte o; grond daarvan achtereenvolgens he Amerikaanse, het Duitse, het Engelstj het Franse, het Nederlandse en he EEG-steLsel van mededingingspolitiei Bastiaan de Gaay Fortman, gebora 6 november 1937 te 's-Gravenhage, stf deerde rechten en economie aan c Vrije Universiteit. In 1963 legde hij I deze twee faculteiten het doctoraal exa men af, welke beide het predikaat cum laude verwierven. Sinds 1 april 196JÜ hij wetenschappelijk medewerker voet economie aan de faculteit der sociale wetenschappen van de VU. Hij is de zoon van prof. mr. W. F. de Gaay Fort man. Hij was officieel afgevaardigde van de Gereformeerde Kerken op de laatste Nyborg-conferentie. j Promotor van mr. De Gaay Fortman was prof. dr. T. P. van der Kooy er van de heer Verdonk prof. dr. R. Hooy- kaas. Expogé voélt er niets voor CREDO-SIN GERS DEN HAAG Wanneer bü hetwordt gevormd door ex-verzetsstrij- huwelijk van prinses Margriet on-|^r™ Bond van Christelijke Oran- regelmatigheden dreigen zullen de oud-verzetstrijders niet aarze- Onjuist len om de ordeverstoorders in hun kraag te grijpen. Zij zullen zich onder de toeschouwers scharen en nauwkeurig op het ontstaan van relletjes letten. Het moet uit zijn met het voortdu rend bekladden van het Koninklijk Huis. Het gezag wordt stelselmatig on dermijnd. De Koningin wordt door het slijk gehaald. Onze partij stelt zich ach ter de akties van deze oud-strijders. Deze uitspraak deed de heer J. J. M. Smits, landelijk lijsttrekker van de Christen Democraten Unie, tijdens een toelichting op zijn program. De heer Smits zei vervolgens dat hij deze mede deling als particulier persoon deed. Hij sprak niet namens een groep van voor malige verzetsstrijders. Ook kon hij geen namen noemen van verenigingen van ex-verzetsmensen die deze aktie op touw hebben gezet. Als bron van informatie wees hij de oprich tingsvergadering van de vereniging (Van onze kerkredactie) HOUSTON (Texas) De eerste Amerikaan op de maan zal waarschijnlijk een baptist zijn, zo meldt de Europese Baptistenpersdienst. Zowel majoor William Pogue van de Amerikaanse luchtmacht als kapitein Jack Lousma van de marine zijn lid van de baptistengemeente Nassau Bay in Houston. Beiden worden getraind vooj het Apollo-maanproject. Majoor Pogue is vice-voorzitter van de zondagsschool van deze gemeente terwijl kapitein Lousma een tienerclub leidt. Een ander lid van de baptistengemeente Nassau Bay is dr. Ferd Kelly. Hij Hij behoort tot de medische staf van de ruimtevaartcentrale en maakt kans de bemanning van de eerste maanvlucht medisch te begeleiden. Drie kwart van de 450 leden van deze baptistengemeente vindt zijn brood winning in de ruimtevaart. UITGEVER KARL MARX OVERLEDEN BADEN-BADEN Karl Marx, de uit gever van het belangrijkste joodse blad van West-Duitsland, is na ang- durige ziekte overleden. Hij is 69 jaar geworden. Na de oorlog, die hij in Engeland door bracht, richtte Marx de Algemeine Wochenzeitung der Juden op. In tegenstelling tot vele andere joodse prominenten verklaarde Marx meer dan eens. dat hij het Duitse volk niet collectief schuldig achtte aan moord op miljoenen joden onder Hit- Ier. as een van de mensen, die de weg effende voor het aanknopen van de betrekkingen tussen Israël Duitsland en het verdrag over herstelbetaling aan Israël. J ON DEN Eind van schap dichter bij de voor Engeland. De boek- deze maand zal in mensen brengt. verkopers blijken zeer t - j De krant is het werk geïnteresseerd te zijn. de straten van Londen van mevrouw PoUy van Ook de joodse en an- een zeer bijzondere Leer uit Jeruzalem, dere godsdienstonderwij- krant worden ver- Twee Britse zakenlieden zers hebben gunstig kocht, de zoqenaamde "'borgen de uitgave in commentaar geleverd. im-imoinw, nuEngeland. Het zijn Bert- Het blad bevat veel Jet usalem Chronicles ram Oliverstone en Nor- van de rubrieken van (kronieken van Jeru- man Passas. een moderne krant. Een zalem). politiek artikel houdt De heer Passas nam zich bezig met het ver- De krant bevat koppen een dergelijk exemplaar minderen van de span- als: „Sodom en Gomorra mee van een bezoek aan ning tussen Jacob en verwoest ergste ramp Israël. Thuisgekomen gaj Ezau. sinds zondvloed". „Mozes hij het aan zijn negen- Er is ook een roddel- daalt van de Sinaï af en jarig dochtertje Ruth, rubriek, waarin de ko- verbrijzelt wastafelen." Het kind bleek geboeid ningin van She ba de De initiatiefnemers zijn door de vorm van de hoofdpersoon is. Van het van mening, dat het her- verhalen. front van Kadesh is er schrijven van verhalen Samen met de heer militair nieuws. En on- uit het Oude Testament Oliverstone besloot toen der de kleine adverten- in hedendaagse krante- de heer Passas tot een ties staat: Gezocht taal de bijbelse bood- eerste oplaag van 25.000 goede kameeldrijver. Dc voorzitter van deze Bond, ds. C. Graafstal, deelde ons desgevraagd mee dat deze uitspraak zijns inziens onjuist is. Het is natuurlijk mogelijk dat er mensen zijn die op 10 januari op orde verstoringen Ietten. Dat is tijdens de ondertrouw van prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven in Baarn ook gebeurd. „Ik heb de leden van onze Bond opge roepen om in groten getale naar het hu welijk van de Prinses te komen; van een georganiseerde tegenactie is onzer zijds geen sprake en ik heb daar in Assen niets over gezegd", aldus ds. Graafstal. Ook niet Mr. C. Aalders, voorzitter van de Ver eniging van ex-politieke gevangenen (Expoge) zei dat van zijn vereniging geen enkel initiatief in deze richting was uitgegaan. „Ik zou er zelfs niets voor voelen en deze gedachte komt ze ker niet uit onze kringen voort. We hebben er zelfs nooit over gesproken, aldus mr. Aalders. Deze uitlatingen komen helemaal voor rekening van de heer Smits, zei de heer C. van der Heuvel, voor zitter van de Nationale Federatie van voormalige verzetsstrijders. „Er zijn natuurlijk oud-verzetsmensen die buiten onze organisatie zijn ge bleven. Misschien dat bij hen een dergelijke gedachte leeft, maar dat is niet de stem van het officiële oud- verzet." Program De Christen Democraten Unie is een politieke groepering waarin naoms-ka- tholieken en protestanten verenigd zijn. Volgens haar program heeft de kiezer de keus tussen een geleide staatseconomie en een vrije economie waar ruimte is voor het particulier ini tiatief. De CDU kiest vanuit haar christelijke beginselen principieel voor een liberale Dolitiek en verwerpt het socialisme. De partij streeft naar een vierpartij- enstelsel waarin naast haar zelf VVD, de PvdA en de CPN zullen bestaan. De CDU wil een vrij bouw en huurbeleid. De overheid dient zich zo weinig mogelijk met de economie te ROTTERDAM Het gemengde zang koor „The Young Credo-Singers" heelt onder leiding van Arie Pronk vier mo derne kerstliederen op de plaat ge bracht. Op teksten van C. Joh. Schreurs com poneerde Pronk melodieën di „swingende" opgewektheid hebben van het bekende meisjeskoor „Sweet Sixteen" Ze liggen bijzonder gemakke lijk in het gehoor en hebben tevens iets van de dwingende uitnodiging tot meezingen die zo typerend is voor de cadans en de religiositeit van de spiritu al. Ongetwijfeld zullen ook vele buiten kerkelijke jongeren het fijn luisteren vinden naar „Gloria, Gloria, Hij is t boren", „Het spansel was versierd", .Herauten uit de Hemel" en „Midden in de nacht". Omdat zij daarin de „sound" van eigen generatie herken nen. De begeleiding van Jan van Weelden - orgel. Rinus van Galen - clavecimbel Ger Daalhuisen - contrabas en Kees Kranenburg Sr. - slagwerk, schept op deze Philips EP 110.831 E een goede kans. dat het Credolied tot de veelge vraagde platen zal gaan behoren. Paus neemt Trente in bescherming ROME De paus heeft het tijdens zijn wekelijkse audiëntie opgenomen voor het concilie van Trente, dat gelijk hekend de leer der Hervormers krach tig veroordeeld heeft. Volgens het Amerikaanse persbureau UPI zou de paus onder meer hebben gezegd: De uitspraak, dat de leer van het ..sola fide" (door geloof alleen) vals is, geldt nog steeds. Geloof, goede wer ken en bovenal de goddelijke genade zijn vereist voor redding. BERN In Zwitserland zijn vijftien passen, waaronder de Sint Bernhard en de Simplon, gesloten. Het heeft de afge lopen nacht in Zwitserland zo zwaar ge sneeuwd dat de sneeuw op sommige plaatsen enige meters dik ligt. lastingpolitiek streeft de partij naat een sterke vermindering van de pro gressie. Haar lijsttrekker, de heer J. J. M Smits, deed in 1963 aan de verkiezingen mee met de lijst Economisch Appel. Tot de vooraanstaande CDU-leden be hoort onder meer mr. dr. A Zegers, medewerker van het blad Burgerrecht De heer Smits verwacht met vijf to' zeven zetels in het parlement te kun- bemoeien. Op het terrein van de be- nen komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2