TV SPROOKJESVERTELLER BIJ UITNEMENDHEID 1 pj 1 r 1 I 1 1 r L Commentaar UW PROGRAMMA'S OP KERSTAVOND en Disney wekte de fantasie tot leven: H. J. Neuman: commentator Puzzelboek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 Groot toneel AAN HET EIND van de AVRO-uit- zending kwam minister-president Zijlstra op het scherm om fris eni duidelijk een paar vragen van drs. Hoogendijk te beantwoorden. Hij gaf toe, opgelucht te zijn dat de finan ciële voorstellen erdoor zijn, omdat hij ook niet -wist hoe de Kamer zou stemmen. Men heeft gezegd dat liet kabinet bij het verwerpen van de voorstel len vleugellam zou zijn, maar dat was voor mij niet interessant: het belang uan het land ging mij vóór alles." Met „Colombe" schonk de AVRO ons een prachtige en zeer boeiende voorstelling met verfijnd spel van Sigrid Koetse in de titelrol en Joop Admiraal voortreffelijk als de gefrus treerde jongeman. Ank van der Moer, hoewel niet voldoende vast van tekst, had niet de minste moeite met de tyrannieke, melodramatische, tragé dienne; haar grove taal had echter ook zonder de dikke vloeken kunnen worden gedemonstreerd. Ank van der Moer heeft die niet nodig om een dergelijk type duidelijk neer te zet ten. Afgezien hiervan was de opvoering fraai en levendig van regie. Anouilhs bittere kijk op de onmacht van men sen om elkaar te benaderen, laat staan ie begrijpen, kwam volledig tot zijn recht. De spitse dialogen vol knappe vondsten (Anouilh is toch een groot schrijver!) werden goed gesteund door gedetailleerde camera-opnamen. Niet tegenstaande onze kritiek op onder delen was het een avond van groot toneel, zoals we te weinig op de tele visie krijgen. IR' Advertentie (Van een onzer redacteuren) OTTERDAM Een week geleden konden wij nog schrijven dat een van Hollywoods grootste filmkunstenaars Walt Disney 65 jaar was geworden. Vandaag moeten wij plotseling zijn doods bericht melden. Op zijn verjaardag lag hij reeds in het ziekenhuis en was op weg naar herstel van een longoperatie. Hij was toen nog vol goede moed en verklaarde dat arbeid voor hem alles was. Zij die met hem werkten weten dat dit maar niet zo'n losse opmerking was. Hij had geen air of pretenties, bestuurde zelf zijn auto en verscheen overal waar gewerkt wordt. In het straalvliegtuig van zijn maatschappij vloog hij van het ene project naar het andere. Maar wij hier kennen hem in het bij zonder als de sprookjesverteller bij uitstek, de goochelaar met kleuren, een koning in de dierenwereld die hij allemaal aan 't spreken bracht. Hij was de vader van de beroemd geworden Mickey Mouse, Minney Mouse, Pluto en de grappig brutale Donald Duck. Onvergetelijk Zijn films „Sneeuwwitje" en een van zijn laatste producties „Mary Pop- pins" zijn onvergetelijk. Zij werden in veertig landen vertoond en in elf talen vertaald. Hij won met zijn films in totaal 31 Oscars, in Frank rijk ontving het het Legioen van eer. en de universiteiten als die van Yale en Harvard verleenden hem eredocto raten. De totale productie van Disney's pro ductie maatschappij beloopt zo onge veer 600 films en toch maakte deze tovenaar maar een mager debuut met een idee voor een tekenfilm met in de hoofdrol Mickey Mouse. Toen dit intelligente diertje een begrip werd in de wereld ging het snel op- naars en technici werk vinden. De studio's staan in Burbank, Californië. Walt Disney bezat uitgeverijen, grammofoonplatenmaatschappijen en bedrijven, die producten voor zijn films leveren, zoals speelgoed. Als elke Amerikaan Hij werd geboi-en op 5 december 1901 in Chicago en deed wat zoveel succesvolle Amerikanen in hun jeugd hebben gedaan: kranten bezorgen. waarts. Zijn bedrijf groeide uit tot In Kansas City maakte hij kennis met .VJ...W» duizenden teke-1 i industrie. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Meer en meer wordt de viering van Kerstavond '-.V ietrokken bij het geheel van Kerstfeest en dat is goed, want er is geen mooiere voorbereiding op j wat wordt genoemd (maar helaas niet altijd is) het feest van de I vrede, ook voor degenen die Christus' geboorte niet willen of kunnen vieren. Radio en televisie passen zich al naar gelang de instelling der diverse omroepen hierbij aan. zo als U zult zien, want hier geven wij U alvast een overzicht van Uw programma's op de avond van 24 december. VARA en TROS maken er op Ned. 1 een vrolijke feestavond van met een programma dat er als volgt uit ziet: tussen 8.45 en 9.35 bij de VARA een verhaaltje van Simon Carmiggelt en een nieuwe Rudi Carrell-show. Dan komt de TROS met „Een beet je (kerstmis) vieren!" en U ziet al aan de titel wat dit gaat worden: amusement met o.a. Wim Sonneveld, de tekenaar Eppo Doeve en de imita tor Frans van Dusschoten. Karin van Wamelen is gastvrouw. talen of dialecten worden gelezen. On der hen is het 11-jarige Franse meisje Marie-Caroline de Wattewille. Daarna laat de NCRV een uitzending volgen van een kerstpromenadeconcert in De (Rotterdamse) Doelen, te geven door het Rotterdams Filharmonisch or kest onder leiding van Eduard Flipse, verschillende koren en Caroline Kaart als soliste. Hiermee poogt de NCRV iets na te volgen van het vermaarde „laatste Prom-concert" in Londen: er zal ook samenzang zijn en Eduard Flipse zal een korte toespraak houden. Het pro gramma bestaat uit internationale kerstliederen en delen uit oratoria. Om 9.20 uur is er een documentair bericht over de toenemende vereenza ming en de noodzaak van menselijke belangstelling, waarna ds. A. C. D. van den Bosch uit Ginneken een korte voor bereiding op het Kerstfeest houdt. Luisteren Via de radio valt ook veel goeds te beluisteren. Zoals wij u al mededeel den zal de KRO zich deze avond speci aal toeleggen op aandacht voor al leenstaanden. Zij zullen een gewijd con cert horen, een kerstverhaal en later wat liedjes van Jules de Corte, ook zullen enkele gasten praten voor de mi crofoon. Dit alles komt tussen 9.15 en 12 uur in uw huiskamer wanneer u dat wilt. Vooraf wordt drie kwartier ge wijd aan een programma van Bijbel teksten rondom het Kerstgebeuren. De zender wordt van 11 tot 1.40 uur verder in beslag genomen door uitzen ding van Kerstnachtdiensten: eerst die (IKOR en CVK) uit de Breepleinkerk Q Hilversum II houdt de VARA In DftIto^Qn,-7nM uraar Hq 1V1 Rnpr- j11 Rotterdam-Zuid waar ds. C. M. Boer- ma, gereformeerd predikant voorgaat, Vreewij ks Kerkkoor zingt en G. den Ouden het orgel bespeelt. Om 12 uur wordt overgeschakeld naar Frankrijk, waar de r.k. dienst komt uit de abdij van de Mont Saint Michel, dat eiland in Bretagne dat zove le toeristen al hebben bezocht. haar gewone programma-onderdelen aan, behalve tussen 8.30 en 9.30 uur: dan is op deze zender de volkskerst zang in een der Utrechtse Jaarbeurshal len te beluisteren: dit is een oeucume- nische samenkomst. Aansluitend hoort u dan weer „Dit is uw leven", biografie van opmerkelijke Nederlander. Wijding Op Hilversum II wordt om 12 uur door het IKOR een Kerstnachtdienst te Wie deze avond wijding zoekt, kieze houden in de Vlaardingse Emmanuel- Ned. 2, waar de NCRV uitzendt en om kerk uitgezonden. Hier preekt ds. A. F. 801 uur begirrt met Bijbelfragmenten, Hoorn, zingt het Hervormd Kerkkoor die door 13 medewerkers in evenzovele' en bespeelt Johan Groen het orgel. genti II Charles Gounod Frj' nenten uit ..Faust" (54 nvn II Leo Delibes Balletsi Hilversum I 402 m. KRO 19 CO Nws 19 10 Act. 19 30 RVU Wijsgerig Perspectief MRU: 20.00 Stereo: Fragm uit musicals. 21.00 Klare taal. ie- zlng. 21.15 Lichte gramm. 2135 Radiorama. 22.10 Pari wte'io- verz. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. 23.00 Mod. »n Klass muz. (opn). 23.25 Zesdaagse ti Amsterdam. 23.55-24.00 Nieuws Hilversum 11 298 m. VPRO 18.00 Nws. 18.lö Amer'Ka 'n Ier mijnen, lezing. 18 20 Uit?. >-l-i de PSP. 18.30 Jazzmuz. 18.5 Informatie over informatie 19.00 Voor de twintigers 19.3 Lezen en schrijven, liit-iai programma. 20.00 Nws. 20.0 Jazz uit het Kurhaus in Scheve ningen (opn). VARA: 2..0'. Ste reo: Roméo et Julle'te. nj er film en toneel. Charley Chaplin werd zijn idool. Op een kunstacademie Chicago kreeg hij onderricht van 1 kende karikaturisten. Hier begon hij met het maken van films. Toen hij vijftien was had hij een handeltje in tijdschriften, lekkernijen en pinda's, die hij in de treinen tussen Chicago en Kansas City probeerde te slijten. Na de eerste wereldoorlog begon hij met een aantal vrienden in een oude garage te experimenteren met de te kenfilm en daar ontstond het eerste werk „Little red riding hood". Het werd een succes en dit was voor hem het sein zich op dit terrein te bekwa men tot het uiterste. Zo werd hij een van Hollywoods grootste kunste- Disneyland Hij is ook de ontwerper en eigenaar van het beroemd geworden Disney land, het vierenveertig are beslaande amusementspark in Anaheim dat vijf endertig miljoen heeft gekost. Elke toerist die Californië bezoekt zal niet nalaten een bezoek aan het amuse mentspark te brengen. Zijn werk is nu ten einde. Hij laat een vrouw, Lillian, en twee getrouwde dochters achter. Na zijn operatie is hij nog op de been geweest en be zocht zelfs nog een studio. Op zijn verjaardag ging hij echter naar het ziekenhuis terug en mocht geen gene- j zing meer vinden. Maar hij zal voortleven als een meester die de film bespeelde als geen ander, die de dieren naar hun aard en toegerust met een eigen stem op het doek bracht, die de natuur proefde in al haar stemmingen en kleuren. Die toverkastelen bouwde en altijd boeide door zijn fan tastische verhalen. Een man moeilijk voor zichzelf en voor anderen, maar voor alles de kunstenaar. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De heer Henk Neu man, die als chef van de afdeling docu mentaires en van buitenlands commen tator voor radio en televisie aan de KRO is verbonden, zal in het vervolg alleen nog als commentator voor beide media optreden, omdat hij het te druk kreeg. Programma's als Silhouet zal hij dus niet meer maken. Zijn functie als chef documentaires AVRO heeft haar 400.000 vol (Van onze radio- en televisieredactie) HILVERSUM De AVRO heeft haar huid gered: de hoognodige 15.000 nieuwe leden zijn toegestroomd en heb ben het voor een A-omroep vereiste aantal van 400.000 weer volgemaakt. Voorzitter mr. L. H. Slotemaker deel de het gisteravond voldaan mee voor radio en televisie, onbekommerd nu re- clame makend voor zijn zeer sterke „nationale omroep". ten i elk i The Clungels optreden in oor tens en tuens. Zij sul- you ever had the blues?" Hoewel Rob de Nijs dal ooit conditionneerde toen hij nog zijn eigen VARA-show had, hebben The Clungels" nooit hun wel geestige naam hoeven te veranderen: het Amsterdamse viertal heeft onder deze vlag bekendheid gekregen in het hele Een andere gast in Fanclub voor vandaag is de Franse vo- caliste Silvy Vartan, echtgenote van Johnny Hulliday. Voor de geïnteresseerden: het even wat wankele huwelijk is weer ge red. Ook i ertjet INVUL-PUZZEL Advertentie Nog eens folklore uit Israël op tv (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV brengt nog eens The Israeli Dancing Group (die men zich mogelijk nog herinnert van enkele jaren geleden) op de tele visie, en wel morgenavond op Ned. 1. Ging het de eerste keer dat wij de groep zagen nog om een amateurge-' zeischap uit Haifa, nu is de Israëlische Volksdansgroep (dank zij grote succes sen in vele landen) „beroeps" gewor den met Tel Aviv als domicilie. De groep bestaat nog steeds uit 14 dansers en danseressen en 6 musici. Het programma, dat de NCRV begin november opnam toen het gezelschap een toernee door Nederland maakte, omvat behalve dansen ook solozang. Hiervoor zorgt de Jemenietische Kocha- va Harari, die zich al een grote reputa tie heeft verworven in vier wereldde len, maar nu voor de eerste maal in Europa is. Advertentie) manisch ork..^ groot Nws. 22.*50-23.05 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND Nederland 1: MTS: .3 00 Nieuws in het kort 1901 P:po de Clown VARA 19 05 Fan club. NTS: 20.00 Journaal. VA RA: 20.20 Achter net nieuws 20.45 Mogul: Chauffe.ir vj.n het iaar. TV-film. 2iJ5 Mies en scène. 22.35 Consumentenru briek NTS: 22.40-22.45 Jour naal. 7.00 Nieuws: 7.10 Meditatie. 7 35 Klassieke gram mui. 7.30 Nieuws: 7 32 Nederlandse ge zangen voor de Adventstijd egtng; 8 00 Nieuws 11: NTS20.00 kort TROS: 20.01 TV-film. NCRV: ïensen, dieren en Attentie. 22.00 Ad- AN- weit. film. 19.4 0: 18.55 Zandmanni Filmklucht. 19.15 parelvissers kulturele aktualiteit. 19.55 I Weerman. 20.00 Nwi banneling, speelfibi Zoeklicht op "telt. 19.5.' 20.25 Di I. Frédéric Chopin Balletmu- 121.55 Nws 22.05 Vie'n <8.30-8.32 Nieuws. 9.31 progr: 12.21 Mar ibouw; 12.30 12.40 Overheidsv 12.50 Ovt Wa tch ten; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- Nieuws. -lichting: litairen; 14.00 P.M.: familie- progr; NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Voor tieners: 18.00 Stereo: Lichte orkestmuz. en zangsolisten: 18.20 Stereo: Licht instrum. combo; 18.40 Volksliedjes. Hilversum II. 298 m. VARA 7.55 Voor de kinderen: VARA 8.00 Nieuws: 8.10 Lichte gram.muz: (8.32-8.35 Van de voorpagina): 9.15 Stereo: Klas sieke gram.muz; 10.00 Z.O. 135: Gevar. progr; (11.00 Nieuws); 12.15 Voor nu en later, praatje: 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw: 12.30 Ac. sport- De Zesdaagse Voor twintigers: 14.55 Radio Jazz Magazine: 15.25 Het be- drijfsspel. een simulatie: 16.00 Nieuws. 16.20 Scocialistisch bestek 1967: 16.15 Oude gram mofoonplaten: 16.45 Tussen stilstand en beweging, lezing. 17.00 Stereo: Salonorkest en zangsolist: 17.30 Radioweekjour- Hiivcrsum 111. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws: 9.02 Orkestraal allerlei (gr 9.30 Muziek van het Le- ger des Heils: 10.00 Nieuws; 10.02 Klassieke gram.muz: 10.30 Licht muziekprogr; (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws: 12.02 Act, reportages en berichten; 13.00 Nieuws: 13.02 Lichte toen: 15.00 Nieuws: 15.02 Ki osk: 15.30 Lichte orkestmuz. en zangsolisten: 16.00 Nieuws: 16 02 Licht muziekprogr; 17.00 TELEVISIE MORGEN Narretje Notedop; 17.00-17.35 teenagers (gr.); België. Kan 2 en niversitei 1 3 4 5 S 7 8 10 VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.05 uur Fanclub, tienerprogramma. 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur aflevering van het feuilleton „Mogul", mis daad in de oliewereld. 99.35 uur Mies-en-scène. Ned. 2 TROS EN NCRV 8.01 uur aflevering van de filmserie „Laura Storm". 9.01 uur (NCRV) gevarieerd programma over men sen, dieren en dingen. 9.45 uur Attentie. 10.00 uur Adventsoverdenking. VANAVOND TE HOREN Hilve, um I NRU 8.00 uur fragmenten uit musicals op de plaat. 9.00 uur verklaring van moeilijke woorden. 9.35 uur magazine Radiorama. 10.40 uur programma over volksmuziek. 11.00 uur klassieke muziek door NRU-orkesten en -koren. Hilve i II VPRO en VARA 7.00 uur praten in Ronduit. 7.30 uur literaire rubriek 8.05 uur jazzmuziek uit Scheveningen, 9.00 uur opera „Roméo et Juliette" van Gounod, eigen uitvoering onder leiding van Jean Fournet met Nederlandse solisten. ADVERTENTIE door 53 Hoe noem je die kerel, Jord? had ze gevraagd. En aan de toon van haar stem had hij al gehoord dat het mis was Die nachtuil? Weet je wel zeker dat het is zoals hij jullie vertelt? Jan kent hem toch, had hij geantwoord. En toen had Leda gesnoven alsof er een vreemde, zelfs een vieze lucht in de kamer hing. Kijk jij maar eens in zo'n zak, m'n jongen! Bijna was hij de deur uitgelopen. M'n jongen! Alsof hij nog niet mondig was! Maar ze meende het goed en ze had hem op zo'n manier aangekeken, dat hij toch nooit kwaad zou kunnen worden. Hoor 's Jord, ik heb goed geluisterd naar wat jé vertelde. Ik zal ook eens iets vertellen, wat ik me herinner de bij jouw verhaal. Als kind stond ik vaak 's nachts voor het. raam om naar de sterren te kijken. Ik kon ook een deel van het terrein achter de opslagplaatsen zien. En eens zag ik het was een lichte maannacht een man lopen met een zak op zijn rug, die nogal zwaar woog, want hij liep gebogen. De nacht daarna zag ik dat weer en ik vertelde het aan mijn vader, die er eerst geen acht op sloeg. Maar een paar maanden later gebeurde het weer en omdat ik volhield dat ik het niet droomde, liet vader een wacht uitzetten. Het bleek dat de man een dief was, die stukken metaal weghaal de. Ja, maar, het begint op een detective-verhaal te lijken. Dat kan best zijn, had Leda toegegeven. Maar zo is het leven, Jord. Veel spannender en dwazer ook vaak, dan je in boeken kunt lezen. Pas jij maar op met je nachtuil. Zo was hij ertoe gekomen om in de schuilplaats, op een nacht toen er geen maan was, een zak open te snijden. Van wat erin zat, nam hij een stuk mee naar huis, waar hij het op tafel legde. Droom ik nu, of is het waar, Leda? Nee, het is waar, zei ze.Rood koper. Jan Krebbe stapt heen en weer. Hij heeft toch in „Het witte ezeltje" met mannen zitten praten, die de nachtuil kenden? Eerlijke betrouwbare mannen, zeelui. Met open gezichten en heldere ogen. Waren die er dan ook ingevlo gen? Of was hij alleen gek geworden? Als je koper uit een zak haalde, Jord Munde, dan was dat de dekking voor wat er verder in zit Jazeker, dat was lood. Misschien zit er ook wel munitie in. Er staan ook kisten, die ik niet vertrouw. Voor een eerlijk doel wil ik me wel inzetten, maar als het zo is, heb je mij voor 't laatst gezien. Ik heb van alles uitgevoerd in m'n leven, maar een handlanger ben ik nooit geweest. Jord begint een beetje kwaad te worden, omdat hij voelt dat Jan hem niet wil geloven. Diens litteken is heftig in beweging en dan barst hij los: Ik vil hem. Als ik hem te pakken krijg, ik... Welnee. Jord is ineens heel kalm. Welnee, waarom zou je dat doen? 't Geeft alleen maar nieuwe moeilijkheden. We laten hem gewoon zitten met z'n pakken en kisten. Als hij het bij Thiesen haalt, krijgen ze hem daar wel een keer te pakken. Wat hebben wij met zijn afrekeningen te maken? Maar... je moet me niet kwalijk nemen. Jan Krebbe, ik had toch gedacht dat jij meer mensenkennis had. Je zou niet alleen jezelf en mij, maar het hele Basselt in opspraak en in moeilijkheden brengen, terwijl je het tegenovergestelde wil de. Welja, hou me nu ook nog maar voor de gek. Jan loopt de deur uit. Margriet, roept hij, ga eens in de winkel kijken; er staan klanten. Waar zit ze? Weer in de buurt van de steiger om te kijken wie er van de overkant komt? Op die aap van een jongen wacht ze. Eerst stuurde ze hem weg en nu is het huilen. Ja, Margriet kijkt vaak uit, evenals Leda. Ze weten het niet van elkaar, alleen Jord weet het. Hij ziet Margriet met een rimpel tussen haar ogen over de rivier turen en Leda met een hand boven de ogen om heel ver het pad te kunnen afzien. Sinds Jord heeft verteld over zijn nachtelijke tochten kijkt Leda nog meer uit. Ze moet op haar hoede zijn. Jord is een kind, dat van avonturen houdt, al heeft hij grijs haar en een voorhoofd vol rimpels. En omdat hijzelf goed is, gelooft hij ook het goede van de mensen. De nachtuil zal wel een baard hebben, denkt Leda. As ze een man het pad ziet afkomen, met een pak op zijn rug, verschuilt ze zich achter de geitestal. Nog lang voor hij er is, ziet ze de baard en de losse kiel, die slordig om zijn lijf hangt. Hij loopt snel en veerkrachtig. Uit Jords verhaal heeft ze een voorstelling van de nachtuil, die ouder is, met bredere schouders. Maar deze schouders en die benen? Er is maar één mens op de wereld, die zo zijn benen zet. En dat is Hemmer. Hij heeft haar al gezien, want ze kon niet achter de geitestal blijven. Dag moeder, hier ben ik! (Wordt vervolgd) NEW YORK Fiasco David Mer rick heeft de musical Breakfast at Tiffany's op gedoekt voordat het spel ook maar keer is opgevoerd. Reden tot dit besluit- was dat de musical vol gens Merrick „een gruwelijk ver velende avond zou opleveren". Hij wilde de critici en het publiek daaraan niet bloot stellen. verkocht. Alles zal worden terug betaald. De hoofdrollen werden gespeeld door Mary Tyler Moore (bij ons bekend als de vrouw van Dick van Dyke) en Richard Cham berlain (dokter Kildare). Vul horizontaal in: 1. zangstem, 2. vuurgloed, 3. mandje, 4. vertrouwelijk, 5. begrip, 6. zeegroene edelsteen, 7. zij tak Donau, 8. lied, 9. afzonderlijk, 10. deel van het gelaat. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. paars-stok. 2. ovaal-toon. 3. rendier-m.o. 4. Tg-mier-Epe. 5. ra-ed-renet. 6. ea - reis ets. 7. Triëst - sta. 8. altaar - leg. 9. Leen - r.o. - Ane. Vertikaal: 1. portret - al. 2. avegaar - le. 3. aan - merite. 4. rad - idee - An. 5. slier - Isar. 6. stère - stro. 7. toren Esla. 8. oom - Petten. 9. knoet - sage, SUKKELTJE EN BRUUNKE 26. „Kijk eens, Stik- keltje". roept hij. „Daar heeft hü de boterhammen, waar de professor niet meer aan dacht en een klein notitieboekje." „Misschien staat daar zijn adres in!" zegt Stikkeltje hoopvol. „Laat eens zien!" Maar speelgoedberen schij; te zijn als echte; Bruunke zegt: „We zullen~vas"t deze boterhammen wel mogen opeten, denk je niet?" Dat doen ze dan maar en het smaakt fan- is een plattegrond getekend van het grote stuk al even hongerig tastisch na al dal geloop. land, dat de professor wil onderzoeken; er staat fgt: „We zullen vast Er staat geen adres in het boekje, alleen onbe- een pijltje op, dat van Bosdorp in de richting grijpeljjke taal. Maar op de achterste bladzijde van het Noorden wijst!

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 17