Veemarktplan is gestrand Commentaar Wethouder Den Haan-Groen: Parkeerprobleem binnenstad wordt spoedig aangepakt Hoe druk het is in Leiden Bewogen aanval van raadslid De Kier op PvdA-voorstel huisvestingscommissie Politie voelt niet veel meer voor aparte wijkposten Gracht Leiden heeft Europa's grootste schapenmarkt Mevrouw Veemarkt nieuwe leidse courant 8 woensdag 14 december 196« Wethouder Meuken: Gemeentepersoneel profiteerde van Mors-woningen LEIDEN Wethouder Menken, die gisteravond tijdens de begrotingsverga dering van de raad antwoord gaf op de beschouwingen over personeelszaken, ging nader in op de personeelssituatie bij het Bureau Huisvesting. Een roule- ringssysteem zoals in Delft wordt toe gepast, heeft bezwaren. Over de toedeling van woonruimte aan ambtenaren, zei de wethouder, dat de gemeente blij was met de 303 woningen in het Morskwartier ook een aantal gemeentepersoneelsleden en onderwijzers te kunnen helpen. Hij zag hierin een gezond stuk personeels beleid, hoewel hij zich wel kon in denken, dat hier anders over kan wor den gedacht. Hoger technisch personeel is nog moei lijk aan te trekken als gevolg van de zuigkracht van het particuliere be drijfsleven. Intern is men bezig met de finan ciële gevolgen van het overschrijden van de 100.00-grens voor het gemeente- personeel. Laat niemand echter ver wachten, dat alle 1800 personeels leden promotie zullen maken, waar schuwde wethouder Menken. LEIDEN Wethouder mevr. Den Haan maakte gistermiddag in de raad enige resultaten van verkeerstellingen bekend. Het betreft hier de aantallen motor voertuigen per etmaal: Rijns- burgerwegviaduct 26.000; Haag- weg (tussen de Vink en de Chur- chill-Iaan) 12.000; De Gijzelaars- bank 28.000; Hoge Rijndijk 15.000 LEIDEN Westhouder mevrouw Den Haan-Groen kwam gistermiddag spits en geestig voor het eerst aan het woord tijdens de behamdelmg van de begroting door de raad. Rigoreuze aanpak van het verkeersprobleem is nodig, aldus mevrouw Den Haan. Het college is daar ten volle van over tuigd. Een gesprek op het departement in Den Haag heeft aangetoond, dat Leiden mogelijk een subsidie ontvangt van het Rijk ten bate van het verkeer. Binnenkort krijgt de raad een plan voorgelegd ter leniging van de par keerproblemen in de binnenstad. Par- keermeters, parkeerterreinen (en het aangeven daarvan) alsmede bevorde ring van het openbaar vervoer zullen een rol spelen in dit plan. Een van de uitgangspunten zal zijn, dat kort-par- keerders de negotie in de stad bren gen; lang-parkeerders moeten worden geweerd uit de binnenstad. De mogelijkheid het zware verkeer uit de stad te weren en de suggestie de Haarlemmerstraat bijvoorbeeld op za terdag af te sluiten of door een par keerverbod te ontlasten, zullen spoe dig worden bestudeerd. Telderskade Het kruispunt BoshuizerskadeTel- derskade wordt binnenkort onder de loep genomen. Parkeermarkering op het Pieterskerkplein is noodzakelijk; er zal rekening worden gehouden met het schoon van de omgeving. Het veranderen van de achternum mers der NZH-bussen is niet zo een voudig als het lijkt. Er zal worden onderzochit of het mogelijk is op gevaarlijke punten >erkeersbrigadiertjes te verrvan gen door volwassenen. Bjj de reconstructie van het Stations plein zal rekening worden gehouden met de problemen van het busstation en de halteplaatsen Urgentieprogramma Recapitulerend kwam mevrouw Den Haan tot de volgende samenvatting: „Het lijkt mij voor alles gewenst met een parkeernota te komen om wat orde in de chaos te scheppen. Het openbaar vervoer te begun stigen in zijn tocht door de stad. Hoogste prioriteit te verlenen aan de eerste fase van het wegen schema. Nog wat kruispunten bezien. Het wel of niet sluiten van stra ten voor zwaar of gewoon ver keer te bekijken". Wie werken eraan?, zo vervolgde de vrouwelijke wethouder: 1. De verkeersdeskundige. de heer Van Dijk, die weliswaar éénmaal per maand naar Leiden komt, maar daar naast ook in die maand zijn adviezen opstelt. 2. De directeur van Gemeentewer ken, geassisteerd door de dienst Ci viele Werken B, die voor ontwerp en uitvoering zorg dragen. 3. De politie, die de waardevolle taak heeft van de verkeersveiligheid en verkeersregulering. 4. De stedebouwkundige, die ervoor waakt, dat alles aan zijn trekken komt en daar één geheel van maakt. 5. De Lichtfabrieken. 6. De afdeling algemene zaken en de wethouder. De PSP-motie inzake het op zater dag afsluiten van de Haarlemmer straat alsmede het PvdA-voorstel tot het weren van zwaar verkeer werden ingetrokken, gezien het antwoord van mevrouw Den Haan over deze zaken. De verkeerscommissie gaat er zich nu mee bezig houden. Wethouder mevrouw Den Haan heeft gisteren blijkens de reac ties veel goodwill gekweekt bij de Leidse raad. Een plan inzake het parkeerprobleem in de bin nenstad met als uitgangspunt: ruimte maken voor kortparlceer- ders, zal zij binnenkort de raad voorleggen. Wethouder Harmsen tot raad: (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Wethouder Harmsen heeft gisteravond de vierde behande lingsdag van de gemeentebegroting-1967 afgesloten met een schokkende mededeling: het plan voor de bouw van een overdekte veemarkt (waar voor de palen al in de grond zitten) kan niet doorgaan. Zoals de zaak er nu voorstaat, zal de gemeente zélf geheel moeten opdraaien voor de finan ciering van dit miljoenenpro je ot, hoewel het van zuiver nationale econo mische betekenis is. De gedachten van de wethouder gaan nu uit naar een plan in vereenvoudigde vorm. Want dat de huidige veemarkt niet kan worden gehandhaafd, is buiten kijf. Begin januari zal het college zich over deze netelige zaak heraden. Nog geen markt in Zuidwest De heer Harmsen sneed in zijn ant woord op de beschouwingen over het marktwezen eerst enige andere onder werpen aan. De huidige plaats van de warenmarkt is niet de meest ideale maar wel de enige mogelijke, zei hy onder meer. Dempen van de Oude Rijn leek de wethouder vooralsnog niet mogelijk. Als de afbraak tussen Koppennink- steeg en Oude Rijn een feit is, zijn daar wel uitbreidingsmogelijkheden. Ook de marktkooplieden gaan nu denken in de richting van het weren van fietsen op de markt. Vorig jaar november hebben B. en W. na een bespreking besloten voor lopig af te zien van het stichten van een wijkmarkt in Zuidwest. Verhoging van de marktgelden wordt pas een actuele zaak als de plannen van de bouw van de nieuwe veemarkt concreet worden. Uitgangspunt is al tijd geweest, dat de nieuwe veemarkt een nationaal economisch belang im pliceert, zo girxg de wethouder nader op het veemarktplan in. Altijd hebben B. en W. daarom hun hoop gevestigd op een „verfyninigsregeling"' ten be hoeve van de financiering. Deze rege ling laat echter nog steeds op zich wachten. Als gevolg van het hierdoor ontstane uitstel moest het aanvanke lijke krediet belangrijk worden ver hoogd. De kansen op „verfijning" en een rijksbijdrage in de bouwkosten zijn in dit stadium echter zeer gering. Ver hoging van de tarieven is een discu tabele zaak. Dit zou de dood van de veemarkt kunnen worden. De banieven zouden vijf of zes keer zo hoog moe ten worden. Eenvoudiger plan De gemeente moet er dus rekening mee houden, dat zij het plan geheel zelf moet financieren. Grote voorzich tigheid zal zijn geboden. Hoewel B. en W. nog geen definitief standpunt heb ben bepaald, gaan mijn gedachten nu uit naar een project in vereenvoudig de vorm. aldus de wethouder. „Het college is overtuigd van de noodzaak van spoedige verdwijning van de huidige veemarkt. Grote voor zichtigheid is echter noodzakelijk en daarom zullen wij op korte termijn het probleem nog eens goed door praten". Met opzet liet de webhouder het tweede facet van deze zaak, de sport accommodatie, die in de nieuwe vee- markthal zou worden gevonden, bui ten beschouwing. Hoe blij de gemeente Leiden ook is met de E.E.G.-bijdrage, die voor de te stichten nieuwe over dekte veemarkt-annex sporthal beschikbaar is gesteld, het ziet er niet naar uit, dat het oor spronkelijke plan, waarvan deze maquette-foto een indruk geeft, zal worden verwezenlijkt. In- plaats hiervan zal een belang rijk eenvoudiger plan in over weging moeten worden geno men, heeft wethouder Harmsen gisteravond de raad laten weten. LEIDEN De heer Motie (PvdA) opende gisteravond de behandeling van hoofdstuk 4 Valkshuisvesting en Openbare Werken) door de raad met het geven van een nadere toelichting op het voorstel van zijn fractie inzake de verdeling van woonruimte. Het voorstel beoogt geïnteresseerde raadsleden gelegenheid te geven de vergaderingen van de huisvestings commissie als toehoorder bij te wonen. Daarnaast is volgens het voorstel de samenstelling van de commissie niet zodanig geregeld, dat alle bevol kingsgroepen op de juiste wyze zyn vertegenwoordigd. De heer Molle vroeg zich onder meer af hoe het bijvoorbeeld mogelijk in augustus 1965 in de urgente groepen 109 gezinnen, bestaande uit 3 personen, plotseling aan een huis kon den worden geholpen. Zo noemde hij nog enige voorbeelden om zijn mening te staven. Vele Leidse woningen zijn die naam eigenlijk niet waard, verzuchtte de heer De Wilde (KVP). Hij bepleitte zoveel mogelijk hoogbouw met de klemtoon op „hoog" teneinde niet op nieuw woningcontingenten verloren te laten gaan. Ook zo snel mogelijk re alisering van de noord-zuid verbinding achtte de heer De Wilde urgent. Het dempen van de Nieuwe en Oude Rijn zou onder meer voor het verkeer een grote verbetering zijn, B. de Kier: betreurenswaardig meende de heer Koppen (Noodraad). De heer Zitman (WD) deed de sug gestie in voorkomende gevallen woon ruimtevergunningen af te geven aan kleine gezinnen onder voorwaarde, dat deze een of meer onderverhuurders opnemen. Polderpeil Dr. Roorda (PvdA) vond de afdeling Stedebouwkundige Planning te klein. Bouwen op polderpeil leek hem wel een zaak van zodanige importantie, dat de raad in dit probleem wordt gekend voordat allerlei kosten en moeiten zijn besteed aan een plan hiertoe. binnenstad moet in het kader van de sanering een woonfunctie blij ven behouden, vond hij. Is het nog mogelijk het verloren gegane contin- gent-1966 woningwetwoningen alsnog te realiseren?, informeerde de heer Roorda. „Tenslotte was het niet oi schuld, dat wij geen grond hadden.' Een woningwetwoning is volgens hem een woning, die aan bepaalde voorwaarden niet moet voldoen. De normen hiervoor dienen te worden verbeterd. Voorts lichtte de heer Roorda een voorstel van zijn fractie toe. In dit voorstel wordt gevraagd bestaande uit breidingsplannen zodanig te wijzigen, dat geen woonflats van meer dan drie woonlagen meer zullen worden ge bouwd zonder lift. Flats zonder lift Namens de prot.-chr. sprak de heer De Kier. De volkshuisvestingssituatie is nog nooit zo precair geweest als nu, zei hij. Op papier hebben we grond maar het laat zich aanzien, dat de eer ste twee jaar niet kan worden ge bouwd tenzij met buitengewone voort varendheid zal worden gewerkt. Ook de heer De Kier wilde meer duidelijkheid van de kant van college inzake het bouwen van meer dan drie lagen zonder lift. Is het niet mogelijk het sanerings- gebied steeds deel na deel aan te pakken?, zo vroeg de heer De Kier, daarbij inhakend op wat eerder zijn fractiegenote mevrouw Geelkerken al had gezegd. Wat het bouwen op pol derpeil betreft, sloot hij zich aan by de heer Roorda. Wantrouwen Het aantal woningzoekenden breidt zich nog steeds uit en het probleem alsmede het aantal ontevredenen wordt daardoor steeds groter. De heer De Kier zag als een hoofdoorzaak van de ontevredenheid, dat de mensen vaak niet het hoe en waarom weten. Ingaande op het hierboven al ge- genoemde voorstel van de PvdA- fractie betreffende de huisvestings commissie, zei de heer De Kier, dat dit zonder meer een betreurenswaardige motie van wantrouwen is. In even bewogen als felle bewoordingen ver dedigde de heer De Kier het zijn in ziens doeltreffende karakter van de commissie, zoals deze functioneert. Zij is bovendien een goede afspiegeling van de bevolking. PSP-woordvoerder De Bruyn sneed de ontworpen weg door de Hortus aan. Onvervangbare bomen zouden hier door verloren gaan. Hij verklaarde zich tegen demping van de Oude en Nieuwe Rijn en voor een „snelle demping van de Langegracht", waarop wethouder Piena hem bij interruptie onder veler gelach kon antwoorden, dat het dem pen „bijna" al is voltooid. Inzake het huisvestingscommissie voorstel van de PvdA-fractie merkte de heer De Bruyn op, dat het toch wel van belang is als de raad op een of andere manier van het huisvestings beleid op de hoogte is. Het eventueel bijwonen van de commissiezittingen door raadsleden wees hij echter van de hand. Mevrouw Van der Blom-Vijlbrief (CPN) sneed de kwestie ook aan. Zij vond de samenstelling van de commis sie juist. Misschien zou het wel aan bevelenswaardig zijn een arts in de commissie op te nemen. Hekkesluiter van dit hoofdstuk was de heer Pompe (Noodraad). Hij voelde niets voor het huisvestingscommissie voorstel van de PvdA en voor het doorstromingsvoorstel van de PSP. Het „liftenvoorstel" had zijn instem- De heer Van der Vliet Burgemeester Van der Willigen: LEIDEN Burgemeester Van der Willigen vertelde bij de behandeling der begroting in zijn beantwoording van de opmerkingen en vragen over hoofdstuk 2 (Openbare Veiligheid) on der meer, hoe de f 44.000 van de ci viele verdediging worden gebruikt. Ds. Kret (prot chr) had hiernaar ge vraagd. Voor café's e.d. geldt nog een slui tingstijd van 24 uur maar er is sinds kort een algemene ontheffing tot 1 uur deelde de burgemeeser mee aan de heer Pompe (Noodraad). Het college voelt er niet veel voor van het ge drukte raadsstuk af te stappen. Het is wat duurder dan andere mogelijkhe den maar de stukken zijn zo het lees- Inderdaad is het vervelend, dat het met de werving van de politiemensen zo slecht gaat, gaf de voorzitter mr. Kuyt (PvdA) toe. Er is echter 'n (nog geringe) kentering ten goede gekomen in de belangstelling voor het politie- T\EZER DAGEN krijgt de Leid se Langegracht bezoek van wethouder Piena en het raadslid De Bruyn. Het speet de laatste gisteravond in de raadsvergade ring dat hij de demping van de gracht niet op het gemeentelijke verlanglijstje had gevonden Hij zei: „Aan deze gracht wo nen ménsen. Het is geen verwijt aan iemand of aan welke instan tie ook, maar als de gracht in de Professorenwijk lag, zou hij ze ker al zijn gedempt". De wethouder was niet de enige die verbaasd opkeek. „Weet u dan niet dat de gracht al bijna dicht is? Hij hoeft niet op het lijstje te staan want ze zijn er volop mee bezig". Raadslid (vertwijfeld): „O, dan loop ik zeker achter". Wethouder: „Ja, dat moet dan wel. Ik nodig u uit met mij te gaan kijken". Raadslid: „Nou, dat doe ik graag. Wanneer is de gracht dan klaar?" Wethouder: ,J£ind volgend jaar". Raadslid: „O, dat valt me dan negen jaar mee". De raad schatert het uit. Slotwoord raadslid: „Maar al les bijeen genomen is het toch wel een heel langdurige Lange gracht geworden". Die opmer king vond wél instemming. De heer De Bruyn had blijk baar ook de begrotingskrant van de gemeentelijke voorlichtings dienst nog niet gelezen. LEIDEN Is het niet mogelijk de wekelijkse warenmarkt van een bepaalde verplaatsbare overkap ping te voorzien? De heer Van der Vliet (prot.-chr.) stelde deze vraag gistermiddag bij de voortgezette behandeling door de raad van het derde hoofdstuk (Maatschappe lijke zorg e.d.) der gemeentebegro- ting-1967. Voorts stond hij stil bij bet weer discutabel gestelde ve®- markt-sporthalplan. Raadslid G. van der Vliet: warenmarkt overkappen up de dag over de veemarkt zou gaan zeggen, was verre van gelukkig met de ook door G.S. gewraakte exploitatie- opzet. Om te beginnen wilde hij veel verder gaan dan de gesuggereerde ver- noging van de marktgelden met 50 procent. De door G.S. gemaakte opmerking of net nog wel zin heeft het veemarkt plan te handhaven als de exploitatie niet op een aanvaardbaarder niveau kan worden gebracht, vond de prote stants -christelijke woordvoerder veel ernstiger. De Leidse veemarkt staat geboek staafd als de grootste exportsehapen- markt van Europa. Wil Leiden in EEG- verband zijn referenfiemarkt voor schappen zien gehandhaafd, dan dient (ot bouw van de ontworpen overdekte veemarkt te worden overgegaan. Wij mogen niet meer terug, aldus de heer Van der Vliet. En laat de betekenis van de vee markt voor het slachthuis momenteel niet zo groot zijn. in het aanstaande EEG-verband komt dit belangrijk anders te liggen. Om te beginnen moe ten alle betrokkenen worden ingescha keld om tot een zo verantwoord mo gelijke exploitatie van de veemarkt te komen. Fluoridering De heer Koopmans (Noodraad) zei het onjuist te vinden tot fluoridering van drinkwater over te gaan, gezien de verschillen van mening over het nut of zelfs het mogelijke gevaar er van. Mevrouw Kerling-Simons (PvdA) schonk aandacht aan aspecten van de gezondheidszorg. Zij wilde graag weten of er mogelijkheden zijn de bouw van de vier ontworpen bejaard en verpleeg huizen te bevorderen. Mevrouw Kerling wilde graag weten of B. en W. binnenkort de mogelijk heid tot het benoemen van een vijfde schoolarts zullen benutten. Het nog niet ontworpen gezondheidscentrum voor Zuidwest kan een bredere opzet worden gegeven door ook andere in stellingen dan de Kruisverenigingen gelegenheid te geven er consultatiebu reaus in te vestigen. Zuidwest-markt De Algemene Bystandswet moet ons niet uit de hand gaan lopen, waar schuwde de heer Molle (PvdA). Zijn fractiegenoot Van Baaren vroeg om de meeste urgentie voor het schep pen van ruimere huisvesting van het Bureau Huisvesting. Een roulatiesys teem voor het zwaar belaste personeel is volgens hem mogelijk; ook de ge meente Delft kent een dergelijk sys teem. De heer Ham (KVP) zei content te zyn met het beschikbaar stellen van woningen in de Mors en aan de Chunehill-laan aan gemeentepersoneel. Hij kon zich het PSP-voorstel inzake de 336 woningen aan de OhurchilHaan wel indenken maar vond het toch ook belangrijk, dat de gemeente op deze wijze mogelijk een aantal vacatures kan vervullen - Mijn fractie heeft geen behoefte aan het PvdA-voorstel inzake het schoon houden van straten. Het PvdA-voorstel tot verhoging der markttarieven vin den wij nog niet actueel. Aldus de heer Lambermont (KVP). Ten aanzien van de door de PSP-fractie gesugge reerde verplaatsing van de woensdag- markt naar Zuidwest merkte hij op, dat de winkeliers aldaar de tijd nog niet rijp achten hiervoor. Vandaag en vrijdag geen raadsvergadering LEIDEN Vandaag heeft de ge meenteraad, die met de behandeling van de begroting 1967 nog lang niet klaar is, vryaf. Morgenmiddag om 2 uur komt hij weer bijeen. Morgen avond in verband met de opening van het orgel in de Gehoorzaal niet. De volgende vergaderingen zyn volgende week maandag om 2 uur en half 8. Het is zeer de vraag, of de raad de behan deling maandagavond kan afsluiten. Zie ook ons Commentaar over de veemarkt. Er wordt wel eens gedacht aan een politiepost in Zuidwest. In politiekrin gen denkt men echter momenteel meer in de richting van centralisatie dan van de-centralisatie. Overigens is voor de politie Zuidwest bijvoorbeeld veel beter bereikbaar dan de Willem de Zwijgerlaan. Auto's e.d. zullen het manschappen- tekort van de politie zoveel mogelyk moeten compenseren. Met de vrouwe lijke agenten zijn wij zeer tevreden, aldus de burgemeester. Deze afdeling van het Leidse politiekorps zal dan ook worden uitgebreid. Per 1 jan. komt er weer één by. Opmerkingen over zebra's en voet gangers ontlokten de burgemeester de uitspraak: in Leiden zijn de automo bilisten gelukkig bijzonder gediscipli neerd; zebra's lijken hier soms wel heilige koeien. college van B en W van Leiden vijf mannen te sterk is, kan wel worden aangenomen dat zij haar portefeuille energiek en enthousiast beheert. Er zitten in B en W geheide bestuurders met een jarenlange raadservaring, maar mevrouw Den Haan vrij moedig, vriendelijk en charmant voelt zich tussen hen niet vreemd. Zij staat haar mannetjes. Dat is des te opmerkelijker omdat zij nooit ge woon raadslid is geweest. Het doet ons genoegen, dat mevrouw Den Haan er gistermiddag in haar begrotingsrede onomwonden blijk van gaf, zich met het verkeer- en parkeervraagstuk in onze moeilijke stad al vertrouwd te hebben ge maakt. Zij heeft zich de afgelopen maanden niet gespaard. „Als wij niet rigoureus stappen ondernemen tot verbetering van de verkeerssituatie, zal deze stad vandaag of morgen in een volkomen chaos ontaarden. De eerste fase van het wegen schema zal prioriteit moeten hebben" Dat is gespierde taal, waarvan men mag hopen dat zij niet slechts wordt gehanteerd om expressie aan een be grotingshandeling te geven maar zo spoedig mogelijk haar concrete neer slag krijgt in ronde voorstellen en besluiten. De raad kan ook een parkccrschema voor de binnenstad tegemoetzien, waarbij o.m. de aanwijzing naar de parkeerplaatsen de aandacht krijgt. Op de betekenis van dat laatste heb ben wij maandag in ons Commentaar al gewezen. Er zijn parkeerplaatsen aangelegd maar voor onbekenden zijn ze nauwelijks vindbaar. Men kan het verkeer niet normaliseren als de parkeermogelijkheden die er door afbraken steeds meer komen niet ten volle worden benut. Wie gaat proberen, het oude Leiden, met alle onvermijdelijke beperkin gen van dien, aan te pasen aan de eisen van nu en morgen, moet wel beschikken over een uitzonderlijke dosis elan en vindingrijkheid. Mevr. Den Haan zal de steun van haar vele adviseurs niet kunnen missen, maar aan de waarde van haar eigen in breng behoeft ook niemand te twij felen. QP IIET scheiden van de markt heeft wethouder Harmsen gister avond in de begrotingsvergadering van de Leidse raad een nogal opzien barende verklaring over de nieuwe veemarkt afgelegd. Zij komt hierop neer dat B. en W. bezorgd zijn over het te verwachten exploitatietekort en dat er op dit ogenblik te weinig middelen ter beschikking staan om dit tekort tot een aanvaardbare groot te terug te brengen. De veemarkt heeft veel meer nationale dan plaatse lijke betekenis. Voorzieningen waar bij de Leidse burgerij zélf meer ge baat is, mogen er niet door worden afgeremd- B. en W. zullen het vraag stuk binnenkort opnieuw van alle kanten bezien. Na de gloedvolle, gedocumenteerde verdediging van het veemarktplan door de heer Van der Vliet in de mid dagvergadering zal menig raadslid de wethouderlijke ontboezeming als een koude douche hebben ondergaan. En toch zien wij geen principiële tegenspraak tussen beiden. B. en W. willen net zo goed als de heer Van der Vliet de veemarkt voor Leiden als centrumgemeente behouden. De urgentie van de verplaatsing naar Groenoord en haar betekenis in nationaal en zelfs internationaal ver band zijn buiten kijf. B. en W. passen er echter voor, een groot deel van de zware exploitatielasten op de ge meente te laten afwentelen. De wethouder had het gisteravond al over een vereenvoudigd plan. Dat vinden wij een heel wat reëler ant woord dan de opmerking van B. en W. over het kostbare schouwburgplan dat ongewijzigd zou moeten blijven omdat de voorbereidingen al zoveel geld hebben gekost. De palen voor de nieuwe veemarkt zitten nota bene al in de grond! Als een goedkoper plan een aanvaardbare exploitatie-opzet zou bieden, moet dit middel zeker worden aangegrepen. Daarnaast echter geeft de positie van de markt in het perspectief van de E.E.G. (de heer Van der Vliet deed daarover interessante mededelingen) het gemeentebestuur alle aanleiding, waar mogelijk te blijven aandringen op financiële bijstand ter verminde ring van de jaarlijkse tekorten. De onthulling van de wethouder be tekent niet de doodsteek voor de markt maar houdt wel een ernstige waarschuwing in. Overigens vinden wij het wel merk waardig dat wethouder Harmsen in zijn begrotingsrede van maandag, waar hij ook de veemarkt ter sprake bracht, niets van déze bezorgdheid heeft doen blijken. Er zit toch wel iets raadselachtigs in. Wij verwachten dan ook niet, dat de raad maandagavond met de begroting klaar komt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3