„Jongens, ga nu maar naar huis" Kort en eenvoudig, maar feestelijk Bruidsdagen zijn vrolijk begonnen (Van een onzer verslaggevers) BAARN Een handjevol provo's imiterende jongens heeft zater dag vergeefs geprobeerd voor het gemeentehuis relletjes te veroorzaken. Zij hadden geen schijn van kans, omdat de poli tie bliksemsnel optrad. Agenten en rechercheurs, die onopvallend tussen het publiek achter de hek ken stonden, arresteerden in en kele minuten acht jongelui en brachten hen naar het politie bureau vlak achter het stadhuis. Twee of drie van hen hadden echter toch nog gelegenheid gehad een paar zelfgemaakte rookbommetjes te ontsteken achter de tribune voor foto grafen en cameramensen van tele- Spijt In de loop van de middag mochten de jongens (allen omstreeks vijftien, zestien jaar) het bureau verlaten. De politie had geen proces-verbaal te gen hen opgemaakt. Hoewel zij aanvankelijk ontkenden, ga ven zij later toe, dat zij op relletjes uit waren geweest. Nadat één van de rechercheurs een hartig woordje met hen had gesproken, betuigden de jon gens één voor één hun spijt. Daar mee was de zaak afgedaan. Toen zij naar buiten liepen, zei een politie man: „Jongens, ga nou rechtstreeks naar huis". De laatste van het rijtje kreeg een gemoedelijke klap op zijn schouder... Tevoren was het voor de ingang van het bureau nog even onrustig ge weest. Een amateur-fotograaf uit de Limburgse hoofdstad, die contacten onderhoudt met journalisten van de Duitse sensatiepers, was daarvan de oorzaak. Hij moedigde de „suppor ters" van de arrestanten aan, te schreeuwen en de vuisten dreigend omhoog te steken. De langharige jon gens en meisjes deden maar al te graag wat er van hen werd gevraagd om op de foto te komen. De politie maakte een einde aan het rumoer door de fotograaf naar het bureau te brengen. Even later mocht hij weer gaan. Hij voelde zich de held van de dag! Hoofdinspecteur-korpschef Backer vertelde, dat de gearresteerde jon gens afkomstig uit Baarn en Soest al meer met de politie in aanra king waren geweest in verband met straatschenderij. Toen Sinterklaas op het station van Baarn arriveerde, had één van hen een rookbom voor de voeten van de kindervriend ge gooid „Er is in feite niets aan de hand geweest", zei de heer Backer. „Wat ?r gebeurd is, zie ik niet als een de monstratie, maar als baldadigheid" IS iets te zien 'elevisiekijkend Nederland kreeg niets van de arrestaties te zien, omdat de camera op de tribune niet zo snel in een andere positie kon worden gema noeuvreerd. Alleen in de herhaling van de reportage waren enkele korte filmbeelden opgenomen. Jurgemeester mr. F. J. van Beeck Cal- koen. wiens stem frappante overeen komsten heeft met die van zijh ambt genoot in de populaire televisie-serie Swiebertje, kwam kort na het slol van de plechtigheid naar het politie bureau om zich over het gebeurde op de hoogte te laten stellen. Prinses Beatrix op ziekenbezoek I DEVENTER Prinses Beatrix heeft vrijdag onverwacht een bezoek ge bracht aan Bert en Peter Bottéman, kinderen van de kapitein bij het gar deregiment fuseliers, die op 8 oktober door een slippende auto werden aange reden. Bij dat ongeluk kwam hun drie jarige broertje Leo om het leven. De jongens werden zo ernstig gewond, dat zij nu nog in het ziekenhuis liggen. De Prinses nam een legpuzzel voor de jongetjes mee. Peter kende de puz zel al, waarop Beatrix toezegde een an dere uit Soestdijk te sturen. MAANDAG 12 DECEMBER 1966 Minder belasting voor net feest EMMEN De gemeenteraad van j Emmen zal. aldus burgemeester drs. H. A. Beusekamp, zo mogelijk financiële medewerking gaan verlenen om ge- paste feestavondjes voor de jeugd mo- I gelijk te maken. De jevgd zal minder r vermakelijkheidsbelasting hoeven te be talen. (Van een onzer verslaggevers) BAARN Tot in de details was alles geregeld. Zó, dat er in dat halve uur, dat de plechtigheid in beslag nam, niets fout kón gaan. Volijverige ambtenaren waren al uren van tevoren in de weer om de laatste voorbe reidingen te treffen voor het prinsesselijk bezoek, daarbij hulpvaardig geassisteerd door technici van de televisie. Vier camera's stonden opgesteld in de trouwzaal. Daarnaast uiteraard een schat aan bloemen: venusschoen- tjes op de grond, gele rozen op de tafel van de burgemeester. En in de hoek palmen Maar die waren méér dan decoratie, schuilplaats voor radio-reporter Kees van Drongelen. Verscholen achter de bladeren gaf hij verslag van de gebeur tenis. Op gedempte toon. Want storend mocht zijn aanwezigheid niet zijn, had de RVD tevoren gezegd. Van Dronge len: „een week lang heb ik ervoor ge oefend om me die toon eigen te maken. Ik ben er voor bij biljart-verslaggever Joop van den Hoek in de leer ge weest". Veel toeschouwend publiek was er tiiet in de zaal: behalve de radi o-verslaggever, alleen nog de regisseur, twee NTS-cameramensen, twee fotogra fen en twee journalistes. welke laatsten verslag moesten uitbrengen aan haar in een zaal ernaast wach tende collega's. Voor hen was er geen plaats in de zaal, reden waarom zij genoegen moesten nemen met het tv-scherm, waarop zij de plechtigheid overigens ook uitstekend konden volgen. Nog geen half uur nam de ontvangst m beslag. In die tijd hield de burge meester zijn toespraak, overhandigde hij namens het gemeentebestuur het ta pijt en namens de Stichting Het Ge- zinsboek het gezinsboek en werden wethouder en raadsleden voorgesteld Kort en eenvoudig, maar feestelijk Het was een stralend paar, dat na af loop de zaal verliet. Zo zijn zaterdag de bruidsdagen be gonnen voor prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Foto's uit Baarn en Rotterdam tonen zoals dat hoort een stralend paar, om geven door gelukkige familieleden. De Prinses oogstte bewondering om haar charme, haar kleding, de bloe men: rozen, orchideeën, lelietjes van dalen terwijl mr. Van Vollenhoven 's avonds bij het intieme diner in het clubgebouw van de Koninklijke roei en zeilvereniging De Maas een mar griet in het knoopsgat droeg. De ondertrouw in het Baarnse stad huis was een eenvoudige plechtig heid: toespraak van de burgemeester, het tekenen van de akte, na afloop natuurlijk de eerste felicitaties (op ie foto: vader Van Vollenhoven felici teert zijn aanstaande schoondochter). Rotterdam was de eerste der grote steden, die het bruidspaar in deze weken in zijn midden mocht hebben. Een vrolijk feest in De Doelen (foto: de heer Van Vollenhoven helpt zijn bruid hoffelijk uit haar mantel). Waren het bij het bruidsfeest van prinses Beatrix en Prins Claus de ballonnetjes, die een extra vrolijke noot bezorgden, hier waren het kleine, artistieke toetertjes, en de Koninklij ke familie had er veel plezier om. Trouwens ook om wat er allemaal in De Doelen geboden werd. Zoals de manier waarop Pierre Janssen een toelichting gaf bij het schilderij, cadeau van Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9