TV B* KIJKERS KENMERKEN HET TWEEDE NET -) NTS wijzigt zendtijden Modern licht op de 80-jarige oorlog DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 DEN HAAG Met ingang van 2 januari, wanneer de reclame met 95 minuten zendtijd per week haar in trede doet in de televisie, zal de NTS enkele wijzigingen in de zendtijd indeling aanbrengen. Het programma op Nederland I zal dan zoals we in het kort reeds meldden elke avond op werkdagen beginnen om kwart voor zeven met een uitzending van Pipo de Clown. Na de eerste journaaluitzending van vijf mi nuten (voorheen was dit één mi- j nuut) volgt van 6.55 tot 7 uur reclame. Voor en na het tweede jour naal om 8 uur (dat nu zo maar straks 16 minuten duurt) zijn twee reclameblokken van elk drie minuten ingelast. Zoals wij deze week al in het kort vermeldden, ondergaat de aanvangs tijd van Nederland 2 geen verandering. Het journaal begint normaal om acht uur met één minuut nieuws, gevolgd door drie minuten reclame. Vóór het tweede nieuwsbulletin om 10.15, dat verlengd is tot een kwar tier, is er ook drie minuten reclame. Het weekjournaal, (tevens voor ge hoorgestoorden) wordt van dinsdag avond verplaatst naar zaterdagmiddag. De TV-zaterdag begint normaal om half vier met één minuut journaal, ge volgd door drie minuten reclame. Om 3.34 uur volgt dan het weekjournaal, afgesloten met het tweede reclame blok van 3.57 tot 4 uur. Krachtens een bepaling van de over heid zullen er op zon- en feestdagen geen reclameuitzendingen zijn. Auto op boom: dode STADSKANAAL Te Eeserveen is gisteravond de 52-jarige B. J. Zui- dersma uit Klazienaveen met zijn auto tegen een boom gereden. Hij wa: slag dood. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Het blijft halen en brengen met het tweede televisienet. Om de een of andere reden hangt het er nog altijd zo'n beetje bij. Honderdduizenden kijkers komen er niet toe, ook eens over te schakelen: liever nog zetten zij het toestel af als een programma hun niet bevalt. Voor hen blijft Ned. 1 ,,de televisie" en zij bekijken het tweede net met een soort wantrouwen, ze hebben het gevoel dat NTS en omroepen ,,daar maar wat in stoppen". Een van de belangrijkste oorzaken maar er zijn er meer! hiervan is, dat de minister (welke het ook zij) nog steeds de zendtijd op Ned. 2 aan de beperkte kant houdt. De cijfers, verzameld door Intomart, wijzen het uit: gemiddeld heeft Ned. 2 een kijkdichtheid van 13 pet., heel dik wijls is het veel minder. Verreweg het grootste deel van het avondlijk miljoe nenpubliek kijkt in zijn programma blad om te zien „wat er vanavond is"... d.iv.z. op Ned. 1. Vindt men een programma-onderdeel dat niet in de smaak valt, dan pas kijkt men de aan kondigingen voor Ned. 2 door. Heel dikwijls is er dan geen goed draai punt: men mist kop of staart en raakt geprikkeld, kan niet kiezen: „de tele visie is weer niks!" wordt er dan ge zegd. Men kwam tot de conclusie, dat dan heeft te doen met een zgn. „select publiek" of jongeren. Kijkers dus die bewust kiezen. Maar is dit helemaal juist? Werken de omroepen deze stand van zaken niet in de hand door zich op deze onderzoek-uitkomsten in te stel len? Tijdens de Katie-rage wist im mers bijna heel het kijkersdom Ned. 2 te kunnen vinden op zondagavond? En (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM NCRV en KRO wer ken samen aan een serie documentaire programma's over de 80-jarige oorlog, waarvan maandagavond a.s. (12 decem ber) op Ned. 2 het eerste uitgaat. Dat is gewijd aan de beeldenstorm, de heftige opmars tot de oorlog welke met groot geweld in twee maanden tijds van zuid- naar noord-Nederland raasde. Het belangrijke van deze documen taire, waarvan twee afleveringen per jaar worden vertoond, is dat zij een nieuw, uit moderne studies voortgeko men licht werpt op de historische ge beurtenissen van 3 tot 400 jaar gele den. Immers woedde de beel denstorm in augustus en september 1566 en sleepte de oorlog zich daarna bijna een eeuw voort. Het t.v.-programma zal stevig schudden aan de traditievertelling zo als wij die vroeger op school leer den: het beeld van 'deze oorlog zal, aldus melden de samenstellers, op nieuw worden getekend. Het samenwerken van NCRV en KRO in deze herleving van een strijd welke juist tussen protestantisme en katholicisme woedde, is het gevolg van de omstandigheid dat hedendaagse historievorsers zowel van reformato rische als van r.k. huize, door innerlijk afstand te nemen van de opgetekende feiten en daarbij een teveel aan emo ties varen latend, tot de conclusie zijn gekomen dat dit heel wel mogelijk is. Leefbaarheid Het geschiedkundig onderzoek heeft nl. uitgewezen, dat, in welk kamp de zuid- en noord-Nederlanders toen ook stonden en welke leuzen zij hanteer den, zij toch in niet geringe mate heb ben gereageerd als gezamenlijke bur gers van de lage landen, omdat in feite (Advertentie) „Groei naar vrijheid" is daarom de titel, aan deze documentaire gegeven. De NCRV zegt ons ervan: „Wij den maandag de eerste aflevering uit. Die zal vele kijkers verbazen, omdat de met emoties beladen en daardoor sterk gemythologiseerde episode welke het ontstaan van een natie ten gevolge had, nu nuchter en zakelijk wordt be handeld: wij staan nu ver genoeg ach ter de historie om er objectief over te kunnen spreken." „Wij geloven, dat deze king bij het her-schrijven van de ge- bcutenissen wel eens een van de be langrijkste bijdragen tot verdere ver nieuwing van de verhouding Rome Reformatie zou kunnen worden", aldus de NCRV. Opstand De eerste aflevering is getiteld „Het wonderjaar" (waarin de beel denstorm geschiedde). De uitzending wordt besloten met de opmerking „Deze uitbarsting maakte een vreed zame terugkeer tot vroegere verhou dingen onmogelijk. Na de beel denstorm stonden er voor de Neder landen nog slechts twee wegen open: volledige'onderwerping aan een woe dende Philips van Spanje of opstand. Het is ten slotte, na veel aarzeling, opstand geworden." Deze slotzin is meteen de inleiding tot de volgende aflevering, welke in het voorjaar 1967 op de buis komt, dan bij de KRO. Aangezien men tc werk gaat in Afle veringen van een half uur. zal de docu mentaire enkele jaren lang lopen. Mis schien had men er beter aan gedaan, het werk eerst af te maken en het dan in grotere frekwentie op het scherm brengen: tweemaal per jaar een half uur is wel erg spaarzaam om de dacht van het kijkerspubliek geboeid te houden. dit charmante feuilleton had men echt geen kieskeurig publiek nodig. De mening van kijkers die men nog- eens hoort, als zouden de omroepen hun zwakke programma's wegstoppen op Ned. 2, is allang niet juist meer. Die mag hebben gegolden voor de allereerste tijd, toen een betrekkelijk gering aantal toestelbezitters Ned. 2 kon opvangen en de omroep dus wel gedwongen was, de beste programma's op Ned. 1 te zetten opdat „het" publiek n kon leren en genieten. Cirkeltje Beperking De beperking van de zenduren op Ned. 2 belet dikwijls de omroepen er grote produkties op te zetten. Men vervalt dan te gauw in een avondvul- i lende uitzending tegenover variatie op Ned 1. Volwaardig wordt Ned. 2 pas, als de zenduren gelijk lopen met Ned. 1 en men werkelijk twee zelfstandige pro gramma's naast elkaar heeft, compleet Sinds lang echter kan bijna iedereen j journaalmeuivs. Voortdurend op Ned. 2 instellen, al zijn er, vooralgevraagd om meer ondei bejaarden, nog heel wat „oude" zendtijd, r eenlijnige toestellen in gebruik. Maar het is niet meer zo, dat men kans loopt ;en goed programma „het" publiek ontgaat, wanneer het op Ned. 2 komt. i toe vergeefs. cirkeltje rond gekomen: voortuitstrevend, tv-mindcd nieuwsgierig kijkpubliek was er het eerste bij om zich een toestel met tweede net aan te schaffen, dat is nor maal. Jongeren, die graag tegen de draad in zijn, wilden juist op, dat tweede net kijken. Hieruit is die „selec tie" geboren. De zendgemachtigden hiel den daarmee rekening en... het cirkel tje was gesloten. Tegenwoordig kan men bij de om roep horen: „Tja... dat tweede net, dat mikt op een bepaalde groep kij kers, onder wie veel jongeren", en daaraan worden tot op zekere hoogte de programma's aangepast Jeugdma- gazines, literaire en andere kunstpro gramma's, ze gaan naar Ned. 2. Bij zondere religieuze uitzendingen van de kerkelijke zendgemachtigden even- Slechts een enkel aantrekkelijk programma rouleert over beide zen ders: „Mies-en-scène" dat een hoge kijkdichtheid heeft „wordt heus wel opgezocht" en de AVRO heeft het met de Vuist van Willem Duys ook aangedurfd. Maar de NCRV houdt haar bloknro- gramma's op Ned. 1, alle omroepen zen den hun dure dramatische produkties en kostbare shows, hun amusementspro gramma's en hun spelletjes op Ned. 1 uit Anders hebben ze misbaar van de kijkers te verwachten. Gemopper Geliefde en spektaculairc program ma's horen volgens de kijkers gewoon op Ned. 1. Anders breekt er boos ge mopper los. Ook, als het toestel twee netten kan ontvangen. Want: „Als we moeten overschakelen naar Ned. 2 mis sen we de uitzending op 1." En men is ervan overtuigd, dat men dan een stuk van „de televisie" moet opofferen om „naar het andere net" te kijken". Alzo: de kijkers zijn het, die het tweede net kenmerken als een aan hangsel, een toegift, of... de zender waarop je „iets aparts" kunt zien als .„de televisie weer niets is". Dif kan natuurlijk pas goed onder vangen worden, wanneer dat tweede Daarom blijft dit programma een soort verzamelbak van minderheidsuit zendingen, jongerenamusement én vulsel. Het geheel lijkt te weinig op Nea. 1 om tot echt kiezen, laat staan tot concurrentie aanleiding te geven, maar het heeft evenmin een „eigen ge zicht", ook al omdat Ned. 1 éérst moet worden bediend. Wie hier uit kan ko men, mag het zeggen: de omroep weet het niet. (Advertentie) Commentaar Napraten VARA's Achter het nieuws kwamen de heren Cals en Aal- berse gisteravond nog even napraten over het politieke nieuws van de voorzover het de KVP betrof. Mr. Cals zei meteen, dat het nu de laatste keer was dat hij commentariërend voc crofoon of camera's wilde komen. Aangezien de heer Van Doorn niet in de VAR A-uitzending wilde komen (hij verschijnt niet eens voor eigen omroep) werd zijn besluit met de heer Aalberse nog eens besproken en toen wisten de kijkers weer alles. Op andere wijze werd er vervolgens nagepraat over de schuld van de drie Duitse oorlogsmisdadigers die nog Breda worden gevangen gehouden. De VARA liet ooggetuigen en slachtoffers van hun misdaden aan het woord, vooral bij jongeren beter begrip te wekken voor het feit dat zovele Neder- I landers hun vrijlating niet wensen. Ken brok bittere ellende werd daarbij in herinnering gebracht. Tegenhanger was het vrolijke spel van Shaw, dat zo treffend veel over eenkomst vertoont met hedendaagse jeugdverwikkelingen. Zeker niet van Shaws beste stukken en hier daar met iets te veel kluchteffect, was het toch smakelijk om te zien bij voortreffelijk spel in de hoofdrollen. Vooral de beide ouderparen maakten er iets van, evenals de twee meisjes. De jongemannenrollen, uitgenomen die van Siem Vroom als butler, kwa men er minder goed af. Hebt u intussen begrepen dat Bob- Kijkers die er zin in hadden mochten zelf uitkiezen, wie er te gast zou zijn in de tweede aflevering van de show „Rue Brique" onder gastheerschap van Jan Theys. De KRO zag er een verrassing in, dat Jasperina de Jong, bekend om haar ondeugende liedjes, als winnares uit de bus kwam. Vooral, omdat haar eerste solo-optreden bij de KRO nogal wat stof deed op waaien. Maar Jasperina's onmiskenbare talenten hebben het blijkbaar van de afkeuring gewonnen: zij moest het zijn en geen ander. Zo ziet u haar vanavond dadelijk na het nieuws op Ned. 1 en zij zingt een paar iian haar beste liedjes. Een duetje met Jan Theys staat, zoals u op deze foto kunt zien, ook op het programma. Fans van Jasperina, opgelet! VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 TROS i KRO 7.05 uur tekenles. 7.20 uur de 17-jarige Rotterdamse vocaliste Patricia zingt. 7.42 uur Vliegreis van Amerika naar Schiphol. 8.20 uur (KRO) tweede programma Rue Brique met Jan Theys. 9.00 uur „De paardentemmer", aflevering van Bonanza. 9.50 uur Brandpunt. Nederland 2 AVRO 8.01 uur jongerenprogramma Vjoew. 8.25 uur danswedstrijd in Eindhoven. 9.05 uur bezoek aan artiesten die werken voor de Nederlandse inzending Expo '67. Dean Martin-show. 9.20 i VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NRU 8.00 uur fragmenten uit musicals. 8.55 uur een bejaarde en een jonge huisvrouw 11.00 i qua zendtijd even ^aaf Te! voorschijn komt als het eerste, niet een Fpn'anorf hPPtiP '.atpr hPfint en Pen heetie eerder Een 9°ed V>°°rd mogen wxj overheb- .35 uur van alles in Radiorama. 10.40 uur programma over volksmuziek, koorzang en kamermuziek. beetje later begint en een beetje eerder eindigt en bovendien matigjes wordt bedeeld door het NTS-journaal. Ook hierin zit een stevige kneep: Ned. 1 begint al om 7 uur met wat nieuws en een uitzending voor de kleuters, daarna speciale uitzendin gen en meestal amusement tot 8 uur, dan komt het „grote jour naal Staat zo'n zender eenmaal aan, dan blijft hij aan. Men kan daar lang of kort over 'orat^n. het is een feit. Niet voor niets komt straks de reclame min of meer sa men met het nieuws op de buis! Maar Ned. 2 komt dan pas om 8 uur in de ether! Het is een opmerkelijk feit, dat het Advertentie ben voor de heel fraaie aankleding van het stuk met sfeerbepalende de cors en charmante costumering, het geen niet weinig bijdroeg aan het aan genaam verpozen bij de beeldbuis. Driehoek-puzzel Mies besluit haar radioprogramma Sigaren (Van o 5 radio- en tv-redactie) HILVERSUM Dat het woensdaga vondprogramma van Mies Bouwman voor de VAR A-radio geen blijvertje zou zijn, zat er wel in: het is heel leuk om op markten rond te dolen, hier en daar een babbeltje te maken en iat te belonen met een plaatje-naar-keuze, maar zoiets kan men niet erg lang voortzetten. Dan gaat het markante af. Mies Bouwman houdt het dan ook niet langer vol, op woensdag 14 decem ber a.s. zal zij voor het laatst laten horen, hoe het haar „op de markt" ging. 21*15 UchtcTmuz. *21.35" Cultu reel programma 22 10 Parli zing 18.20 I.lchte pla- iziek 18.30 Jazz-rondo, Kunstkroniek. 20 00 Nws. Automatisering ei zing. 20.30 Zang ding van piano Werelds geloof, lezing vu» 2100 Luzemcr Festwochen 1966 Weens Fllh ork. en sol. 32 30 Nws. 22.55 Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nws. ROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND 18 20 UUR Rich -d Wagner I. Uit „Parsiial"1. Voorspel. 2. Von dorther kam das Stöhnen. Mich dünkt. ich kenne diesen Klageruf. Heil dlr, meln Gast. Oh. heiligster Tag. a: fij heut erwachen sollt' II. Uit ..Die Me III. Uit ..Der Fliegendc tollander": Mit Gewitter und edle Halle TELEVISIE VAWYOM) NTS: 19 00 gramma. 19 42 Reportage van een vliegreis Amerika Neder land. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Rue Brique: -w- orogramma. 21.00 Bonanza, ilm. 21.50 Brandpunt. NTS: '120 Journaal. KRO: 22.25 - "J5 Brandpunt (vervolg). Nederland II: NTS: 20.01 7.10 Meditatie. 7.15 Klass. 7 30 Nws 7 .32 Geest liede- Overweging. 8 00 Nws. H K H Prin: KRO 12 25 Mar les. 17.00 Direkte in. Vara: 8.00 Nws. 8.1( Z. O. 135: gevar. pro- -1.00 Nws). 12.15 12.30 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.30 Vara-Varia. 13 15 Tijd v. teenagers. 14.15 V. twintigers. 1455 Radio Jazzmagazine. 15.25 Balans van Sobibor. klankb. 16.00 Nws 16.02 Radio Jazz magazine. 16.25 Oosteuro- pese kroniek. 16.45 Licht instr. ensemble. 17 05 Amateurspro gramma. 17.30 Radioweekjour- Nws. 13.02 Platenshow ners. 1400 Nws. 15.02 15.30 Nederlandse ork. e< 16 00 Nws. 16 02 Licht m TELEVISIE H. K H Prinses Mar en mr Pleter van Vollen- Vpro: 16.00 Swinging in. filmreportage. 16.15 Vu.' horizontaal in: 1. klinker, 2. ziekr.oot, 3. zoon van Noach, 4. wild zwijn, 5. langzaam (muziek), 6. aanleg. Bij juiste oplossing vormen de beginlet ters de naam van een dorp in Limburg. OLPOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Weesp, 4. vaalt, 7. le ver, 9. petitie, 11. Edam, 13 Anlo, 15. ren, 16. Ger, 17. ven, 18. dek, 20. neg, 22 Erie, 24. pose, 25. nederig, 28. 29 nette, 30. stand. Verticaal: 1. water, 2. slem, 3. pet, 4. vet, 5. aria, 6. Timor, 8. Vinkeveen, 9. pan, 10. Eng. 12. Demer. 14. leges deken, 19. kin, 20. nog, 21. gebed eel* 24. Piet, 26. die, 27. ris. Hilversum II VPRO en VARA 7.00 uur rubriek Ronduit. 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur programma over automatisering. 8.30 uur liedjes gezongen door Annette Rocco. 9.00 uur concert van de Luzerner Festwochen 1966: Weens Filharmonisch orkest. 10.55 uur lichte platen. (Advertentie) door 47 Bij de bocht, waar het pad het land in buigt naar de vissershuizen, bespringt het hem. Jord is een grote, sterke maar het overvalt hem zo onverwacht, dat hij zijn evenwicht verliest Op de grond liggend verweert hij zich woedend. Met felle zekerheid weet hij dat het om zijn leven gaat De aanvaller grijpt naar zijn keel, maar dan is Jord hem voor. Hij proeft bloed in zijn mond en een lauw gevoel langs zijn gezicht De slag die hij kreeg was raak en heel even leek het of hij in een diep zwart gat zou wegduizelen. Het is zijn eigen stem die hem terughoudt. Wat jij, hè? Wat zou jij...? Ieder woord bijt hij eruit. Hij zal het winnen. Die vreemde of hij. Maar dan is er ineens de stem van Jan Krebbe, half lachend: Loslaten... Jord Munde, ben jij het? Ja, ik ben het. Jord laat nog maar half los Wat moet dat, hè? Als ik hier kalm loop. Wat moet dat? Nu eerst wordt hij goed kwaad en opspringend staat hij pal tegenover Jan Krebbe. De nacht is donker en dicht bij de struiken is helemaal niets te zien. En toch zien ze eikaars gezicht, de ogen vooral. Bijna raken hun voorhoofden el- Kalm aan, Jord Munde. Jan pakt hem bij zijn kiel en dan, wat voorover buigend, vraagt hij gedempt: Hoe is het, nachtuil, leef je nog? De man die op de grond ligt, stamelt een vloek en begint moeizaam overeind te komen. Wat is dat voor een ondier? Hij had me bijna gesmoord. Houd je stil, nachtuil. Het is Jord Munde, die we best kunnen gebruiken. Jan laat Jord weer los. Kom mee, we zullen erover praten. Waarom heb ik niet eerder aan jou gedacht? Maar wat deed je hier? Er klinkt toch iets wantrouwends in die vraag. Dat kan ik ook aan jou vragen! Zeg me liever wie dié nachtuil is. Jaaaa... dat moet je niet vragen en ook niet hoe hij er uit ziet Ik heb je toch gezegd dat zelfs het Basselt er niet aan zou ontkomen? Daarom hebben we besloten ons tot het uiterste te verdedigen. Doe je daaraan mee? lord hoeft er niet over na te denken. Jan Krebbe is zijn vriend, ze zijn dat geworden door beider verleden, hoewel ze elkaar in die tijd nog niet kenden. Jan duwt de struiken opzij en ze volgen hem, dieper het land in. Jord weet dat het daar zompig is en zo onvrucht baar, dat er zelfs geen vee kan grazen. Er groeien hazelaars en kreupeldennen en doornig hout en veel distels. Dat voelt hij als ze verder gaan. Jord als laatste, want hij vertrouwt het niet om de nachtuil in zijn rug te hebben. Dat moet iemand zijn, die niet op het Basselt thuis hoort Uit de havenbuurt of van achter de werven, waar ruig volk woont Als ze ver genoeg zijn, drukt Jan hem naar beneden. Ga zitten, ik spreek zachtjes. Je moet goed luisteren. En je moet ook weten dat het niet goed zal aflopen als je zou oververtellen wat je nu hoort. Zeg het maar. bromt Jord. Op dat ogenblik is hij vergeten dat hij met Leda getrouwd is, dat ze samen op Hemmer wachten en dat hij Amy beloofde voor haar en ook voor de jonge Thiesen te zullen zorgen, als het erop aan moest komen. Wat Jan te zeggen heeft, is geen grap. Het Basselt ligt voor Wittestad aan de rivier en Wittestad heeft een haven en verbindingen met het vasteland die van belang zijn. Jord lacht zachtjes als hij Jan zo hoort praten, alsof hij een verhaal vertelt uit een spannend jongensboek. *k Geloof dat ik je begrijp, knort hij. Jullie dachten dat ik een spion was met wie korte metten gemaakt moest worden. Nu ben ik Jord Munde, maar ik had ook een onnozele visser kunnen zijn of een jonge man die van zijn meisje kwam. Je hoeft er niet de spot mee te drijven. De nachtuil heeft een schorre stem en die klinkt zo nijdig, of hij van plan is nog eens boven op Jord te springen. Hou je kalm, waarschuwt die. We zijn het op het Basselt anders gewoon. Als je wilt vechten, blijf je maar aan de haven. Jan Krebbe bemerkt dat Jord het nu begint te menen. Mond houden. We zitten hier niet om elkaar aan te vliegen. Waarvoor dan wel? wil Jord weten. Onzin. Ik dacht dat jij wijzer was. Jan. Ik ben wijs, verdedigt de ander zich. Jij wil toch ook geen herrie op ons eiland? Onder alle omstandigheden moeten we ons kunnen verdedigen. En dan begint Krebbe weer te fluisteren, zo zacht, dat Jord het nauwelijks verstaan kan. Wordt vervolgd DUSSELDORP De Dussel- dorpse politie de periode voor Kerst in- plaats van bekeuringen sigaren uit delen aan automobilisten die te hard rijden. Het prachtige voorstal heeft alleen een schaduwkant. Sommige fervente sigarenrokers zullen wellicht extra hard gaan rijden om op deze wijze aan een extra rokertje te komen. - NIEUW DELHI Reclame Luciferdoosjes kun nen voor uiteen lopende doeleinden worden ge bruikt. De een verzamelt ze, de ander voert er reclame mee. De regering van de staat Kerala in India heeft besloten op deze kleine doosjes reclame te maken voor een groot plan. De autoriteiten willen op deze wijze de regeling van de ge zinsgrootte onder de aandacht brengen. SUKKELTJE EN BRUUNKE 20. Het is sluitingstijd nu. Mevrouw Pluimstaart kleedt zich aan. „Ik ga nu met Peggie boodschappen doen in Bosdorp" zegt ze. .jullie vinden de verf in de bergkas». Tot straks In de kast staan twee bussen mooie rode verf er liggen twee kwasten bij. „Als ik nu de trap doe" zegt Stikkeltje. „dan neem jij die waranda langs het huisje en dan zijn we gelijk klaar". „Ik ben klaar Bruunke, hoe staat het met jou?" Tjonge, tjonge, het is nog een heel karweitje „Ik ben ook klaar" roept Bruunke en zijn ronde hoor. Maar daar roept Stikkeltje naar boven: bol verschijnt boven de trap

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11