EEN PERSONEEISBEIEID IN 34 UTRECHTSE GEMEENTEN "~rn~ „ALLETIJDS" TONEEL VAN SHAW Zestig jaren onbruikbaar voor televisiespelen? Puzzelboek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 DECEMBER 1966 On tvangst van bruidspaar in Rotterdam op tv HILVERSUM De ontvangst van prinses Margriet en Pieter van Vollen hoven door het gemeentebestuur van Rotterdam (in de Doelen) zal zaterdag middag rechtstreeks worden uitgezon den. De televisie-uitzending (via Neder land 1) duurt van vijf over half zes tot zes uur. Er zal onder meer een klein- kunstprogramma worden uitgevoerd. Spar verkoopt kleding op spaarkaarten 15 december in het nieuwe winkel centrum Hintham aan de rand van 's-Hertogenbosch kleding en textiel ver kopen tegen sterk gereduceerde prijzen. De aankopen in de Spar-Familie Service kunnen uitsluitend worden gedaan met inlevering van volgeplakte zegelkaarten. Als het initiatief slaagt, zullen in Oost- Brabant nog meer Spar-Familie Service zaken worden geopend. Wellicht gaat de Spar er dan ook toe over, andere duur zame gebruiksgoederen aan Spar-klanten te verkopen. De Spar heeft het oog op Oost-Brabant laten vallen, omdat in dit gebied per jaar zegelkaarten worden volgeplakt tot een waarde van bijna drie miljoen gulden. In de Nederlandse confectiewereld is men niet enthousiast over het Spar-plan. Een zegsman deelde mee: „Wij zijn tegen branchevervaging. Kleding hoort bij de vakman thuis en niet bij de kruidenier". Hylkema voorzitter van „Siergewassen" DEN HAAG De heer H. J. Hylke ma te Hillegom is bij K.B. benoemd tot voorzitter van het produktschap sierge wassen als opvolger van dr. A. J. Ver- hage. De heer Hylkema maakte reeds jarenlang deel uit van het bestuur. Ge durende zes jaar was hij ook voorzitter van net bedrijfschap bloembollenhan- del. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM We hebben er bepaald van opgekeken, toen de NCRV onlangs een serie-spel maakte van Jan Toonder's boek over de crisis tijd, want met de regelmaat van een klok schieten wij op de beeldbuis in het drama van de klassieken naar het absur disme vice versa. Daartussen liggen zestig blijkbaar on bruikbare jaren. Kleding uit de jaren 20 tot 60 heeft men niet nodig in de gar- derobekasten van de NTS: tussen lange rokken en kanten passementen, vadermoorders en geklede jassen aan de ene kant en provokleding aan de andere, hangt niets, als we het eens zwart-wit willen stellen. Voor vanavond heeft de VARA weer een greep naar de klassieken (die bij ons voornamelijk Tsjechow, Shaw en Heyermans omvatten) gedaan. Zoals zij heef, beloofd, krijgen wij een kleine serie minder bekende werken van Shaw te zien en „Fanny's eerste to neelstuk" wordt het tweede in de rij. Maar met dit stuk is er iets aan de hand' we zouden het gerust „alletijds" toneel kunnen noemen, omdat het ver haalt van roerige jeugd, die zich zo laat gelden op straat dat de politie er aan te pas komt en de rechter een paar weken gevangenisstraf oplegt... Onze Starfighters niet aan de grond DEN HAAG De uitrusting van d« Westduitse en de Nederlandse Starfigh ters is verschillend. De leiding van de Koninklijke Luchtmacht heeft daarom geer- aanleiding gezien in het Duitse besluit, de toestellen aan de grond te houden, zelf ook tot een dergelijke stap over te gaan. De Koninklijke Lucht macht wordt in deze houding nog gesterkt door de uitslag van een diep gaande studie in de afgelopen maan den. I chisch schokje moet dit zijn voor ijveri ge jeugdige recalcitranten, die menen dat het jaar 1966 een soort doorbraak heeft teweeg gebracht: fiks optreden te gen het gezag, zich beklagen over het wanbegrip van ouders, eens even laten zien, wat er allemaal mis is in de huidi ge samenleving... Ocharm! Wie „Fanny's eerste to-. neelstuk", dat zich minstens 60 jaren geleden afspeelt, vanavond gaat zien, moet alweer de waarheid van het i woord dat „er niets nieuws is onder de zon" onderschrijven. Heel dit gamma van opstandigheid vertoont immers deze Fanny, dochter uit een bevroren Victoriaans milieu, i precies zo! Tijdsbeeld Niettemin zijn we met deze voorstel ling na de jongste absurdistisch-dra- matische tv-produktie van de KRO „Dp verhuizing" weer ademloos naar de andere kant van de brug die zestig ja ren overspant, teruggerend. We mogen aannemen dat Joan Rem- melts een van de grote acteurs is, die een aangemeten pak uit 1900 bezit, want we zien hem voor de zoveelste keer als een van de zwaarwichtige en daardoor snel geschokte vaders, een rol die hem overigens als op 't lijf is geschreven. Wij hebben er beslist niets op tegen, een „nieuw" oud stuk Shaw te kunnen zien. want deze Iers-Engelse schrijver was de man, die in zijn jaren als een van de knapste en meest onverschrok- kene schilders van het eigen tijdsbeeld gold en die betekenis heeft zijn werk nog steeds. De auteur, die fervent tegen „heilige huisjes" schopte, die er geweldig ple zier in had, het Victorianisme te kijk te zetten, het stijve milieu van de be vooroordeelde en vaak leeghoofdige Britse landadel belachelijk te maken en... zich daarmee de afkeuring van de op hun tenen getrapte critici op de hals te halen. Bernard Shaw was een groot kunste naar, maai- tevens een broodschrijvei en er zijn tijden geweest, dat hij ge woon hals over kop een stuk moest produceren om te kunnen eten. Later heeft hij dat kunnen toegeven, toen ne pen de geldzorgen hem niet meer. Wij hebben het al eens eerder ge zegd' de waarde van „de klassieken" zit niet altijd in de schrijfkunst, maar vooral in de schildering van het tijdsbeeld, waaruit heerlijk veel valt te leren en te concluderen. Ook dit (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De drie land bouworganisaties in de provincie Utrecht hebben besloten het voor beeld in de Hoeksche Waard te volgen en eveneens een Stichting Personeelsvoorziening Agrari sche Bedrijven op te richten, die haar werkzaamheden (voorlopig) zal uitstrekken tot 34 gemeenten in het westen van de provincie. Deze stichting stelt zich ten doel een doelmatige en sociaal verantwoorde personeelsvoorziening van de betrok ken agrarische bedrijven te bevorde ren, evenals een op het karakter van die bedrijven afgestemd personeelsbe leid. Getracht zal worden dit doel te berei ken o.m. door het bevorderen van zo goed mogelijke werkomstandigheden en werkverhoudingen op de bedrijven, en het bevorderen van een op de om vang en de aard van de ontwikkeling der werkgelegenheid afgestemde toe- en afvloeiing van agrarische werkne mers door stimulering van voorlichting over de agrarische beroepen en de werkgelegenheid, bewuste beroepskeu ze, verantwoorde selectie van poten tiële agrarische werknemers, een juiste beroepsopleiding en verhoging van de vakbekwaamheid. Experiment De Utrechtse landbouworganisaties menen, dat het experiment met een der gelijk gezamenlijk personeelsbeleid in de Hoeksche Waard voldoende geslaagd is om het voorbeeld te volgen. De behoefte aan een gezamenlijke aan pak van de personeelsproblemen wordt in de land- en tuinbouw steeds groter in verband met de grote afvloeiing van werkkrachten en, als gevolg daarvan, de sterke toename van het aantal een mansbedrijven. Het Landbouwschap heeft gisteren besloten de Utrechtse stichting, evenals in de Hoeksche Waard, gedurende drie jaar te subsidiëren met resp. 1.500, 1.000 en 500. Het rijk zal 90 procent van de kosten voor zijn rekening ne- De Gaulle bezocht ambassade Rusland PARIJS President De Gaulle heeft gisteravond, tegen zijn gewoonte in, een receptie bijgewoond op de Russische ambassade in Parijs ter ere van premier Kosygin. Hij laat in de regel bij dergelijke gelegenheden verstek gaan. De twee regeringsleiders toostten met wodka op elkaar en hadden een gesprekje over het driedaagse bezoek aan het zuiden van Frankrijk waarvan Kosygin enkele uren tevoren was terug gekeerd. Het Franse staatshoofd wissel de ook nog enkele woorden met de Russiscne kosmonaut Leonof. VROUWWINT IV, MLN IN DE POOL LONDEN Een 42-jarige filiaal houdster van een stomerij in Londen heeft 1.470.000 gulden gewonnen in de Britse Voetbalpool. Zij had het formu lier maar ingevuld, toen bleek dat haar echtgenoot, een brandweerman, dit ver geten was. Spanje heeft zich bereid verklaard met secretaris-generaal Oe Thant over leg té plegen over het zenden van een VN-missie naar de Spaanse Sahara. De Spaanse afgevaardigde in de beheer- schapscommissie van de VN zei „dat zijn land niets te verbergen had". Vier gemaskerde mannen hebben vanmorgen vroeg bij een overval op de kantoren van de Londense Daily Mail i 170.000 buitgemaakt. Zij sloegen een nachtwaker neer en dwongen drie siers hen in een kluis toe te laten. Ook dit stuk heeft Shaw „om het brood" moeten schrijven. Het is niet een van zijn meesterwerken, daarom is het vele jaren in 't vergeetboek ge raakt, totdat twee jaar geleden een Britr toneelgezelschap het op repertoi re nam en er ongekende successen behaalde. Ook in Nederland is het toen graag en goed gespeeld. Frankrijk heeft zich er meester gemaakt, kortom, Shaw is „in", ook met zijn half-vergeten stukken. Toen hij „Fanny's eerste toneelstuk' schreef, zat hij in geldnood en had hij dus zin, eens flink van leer te trekken. Niet alleen tegen de bekrompen samen leving die hem geen goed belegd brood schonk, ook en vooral tegen de critici die hem het leven zuur maakten. D<' korte inhoud van het spel is deze: Fanny, als een poppetie in een satijnen doosje opgevoed in het luxueuze Veneti- KERSTNACHTDIENST UIT ROTTERDAM OP EUROVISIE (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Frankrijk Zwitserland zullen meekijken naar een reportage van de Kerstnachtdienst, die op 24 december 's avonds tussen 11 en 12 uur in de Rotterdamse Breeplein- kerk wordt gehouden. CVK en IKOR maken er een Eurovisieuitzending Voorganger in deze dienst is ds. C. M. Boerma, geref. predikant. Aan de opluistering van de samenkomst wer ken mee Vreewijks Kerkkoor onder lei ding van Bram Sintnicolaas, de jon genssopraan Albert de Gier en de orga nist G. den Ouden. Uitzending op Ned. 1. Op de Eerste Kerstdag zendt het CVK via de radio op Hilversum I tus sen 5 en 6 uur 's middags een kerk dienst uit, die in de Christus Koning Kerk in Voorburg wordt gehouden. Hier preekt dr. L. Schuurman over Lucas 2: 11 „U is heden de Heiland geboren". Verder hoort u het kinderkoor „De Noorderzangertjes" onder directie van Sander van Marion en als solisten bij het orgel dat wordt bespeeld door dr. J. B. Th. Aten: de fluitist Jac. de Munck en de hoboïst Hans Roerade. aanse landhuis van haar vader die de buitenwereld te laag acht om er mee om te gaan, verzet zich tegen dit „ou derwetse" regime. Zij wil papa eens laten zien hoe modern zij is, hoe zij misschien méér kan presteren dan hij... Voor haar verjaardag vraagt zij een toneelvoorstelling thuis: pas later blijkt, dat zij papa met zijn neus op haar schrijfkunst én haar ideeën over moderne vrijgevochten jeugd wil druk ken, want het is haar eigen penne- vrucht, die zij door gehuurde acteurs laat spelen en eveneens door gehuurde critici beoordelen. Shaw gooit de knuppel in het hoen derhok en, zoals gezegd, de avonturen •mee Fanny haar eigen opstandig heid demonstreert, lopen verrassend pa rallel met gebeurtenissen die de jeugd 1966 ook niet onbekend zijn. Maar Shaw pakt meteen de gelegenheid aan, le vier critici lekker belachelijk te maken. En ook dat is voor hedendaagse begrippen bekende kost. Natuurlijk gaat het allemaal iets be perkter toe dan nu, maar gezien in het tijdsbeeld van toen kwamen de schok ken veel harder aan dan nu. Enfin, u moet het zelf maar eens zien. Het midden Intussen blijft het jammer, dat we zitten met dat hiaat in de drama tische kunst tussen toen en nu. Heel spaarzaam stapt er eens iemand in het midden en we vragen ons moet dat nu werkelijk zo? Moet zo'n afstand zijn of moet men zeer moderne bieden om de interesse levend te maken? Wat wij aan min der oude stukken te zien krijgen is hooguit een klucht. Al'.een de speelfilms brengen ons met hun schijn vertoon en onechte wereld van de fantasie nog wel eens ii jaren 20 tot 40 terug en dan beginnen de sterk-gekleurde oorlogsverhalen in het drama. Daarmee is het op. En toch zijn in al die vergeten jaren vele, vele destijds „moderne" stukken op repertoire ge weest. Waar zijn ze gebleven? Is er niets, dat ons nog eens verplaatsen „in de tijd van toen" dan het cabaretliedje? K ru isicoord-puzzel Hier een scène uit het spel van Bernard Shaw „Fanny's eerste toneelstuk", dat de VARA vanavond op Ned. 1 laat zien: de twee echtparen uit de gegoede (Engelse) stand rondom de eeuwwisseling, die hevig geschokt worden door hun kinderen, die uit de hand zijn gesprongen en zowaar in conflict met de politie kwamen Het zijn vertrouwde figuren van de beeldbuis: Joan Remmelts en Pim Dikkers als de papa's Gilbey en Knox, Rie Gilhuis en Ann Hasekamp als hun lieftallige echtgenotes. De fraaie ouderwetse kleding is weer tevoorschijn gehaald! S2b 27 U Horizontaal: 1. plaats in Noordhol land, 4. mesthoop, 7. inwendig li chaamsdeel, 9, verzoekschrift, 11, plaats in N.H., 13. plaats in Drente, 15. kippenloop, 16 jongensnaam, 17, meer tje 18. scheepsvloer, 20. zelfkant, 22. meer op de grens van de Ver. Staten en Canada, 24, stand, 25. bescheiden, 28. evennachtslijn, 29. keurige. 30. rang. Vc-rtikaal: 1. vloeistof, 2, term bij het kaartspel, 3. hoofddeksel, 4, tegenstel ling van mager, 5. zangwijs, 6. een der Kleine Soenda-eilanden, 8. plaats ii Utrecht, 9. myth, figuur, 10. nauw, 12. water in België. 14, schrijfkosten, 18. geestelijke, 19. deel van het gelaat, 20. bijwoord, 21. verheffing van de ziel tot God. 23. verdikking der opperhuid, 24. jongensnaam, 26 aanw. voornaamw., 27 OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. spook, 5. rail, 7. pra- ler 9 spatie, 10. ge, 12. tien, 13. teler, 14. eer, 15. rel, 16. le, 17. L.S., 18. oor, 19. lei, 20. etude, 21. soes, 22. ra, 23. ede len. 25. Loenen, 27. maan, 28. gesel. Vertikaal: 1. sa, 2. opper, 3. Oran, 4. kat, 5. reëel, 6. ar, 8. liter, 9. siësta, 10. Geleen, 11. ereis, 12. teler, 15. roede, 18. odeon, 19. loens, 21. slee, 24. eng. 25. la, !0. el. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.15 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 7.35 uur (NTS) Mensen in de sport. 8.20 uur Achter het nieuws. 8.55 uur tv-spel van Bernard Shaw „Fanny's eerste toneelstuk". Ned. 2 NCRV 8.01 uur feuilleton „Geen beter leven dan buiten leven". 8.25 uur Internationaal Rendez vous in Engeland, Frankrijk, Tsjechoslowakije, Aunerika en Rusland. 9.35 uur Attentie. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.50 uur Lex Karsemeijer draait platen. 8.10 uur feuilleton „De familie Leenhouts", deel 9. 8.35 uur steravondprogyamma „Samen uit samén thuis". 10.15 uur religieuze informatie: „Wijd als de wereld". 10.45 uur George Stam bespeelt het orgel van de Rot terdamse Pauluskerk. 11.15 uur NCRV Vocaal Ensemble zingt eigentijdse koorwerken. Hilversum II AVRO 7.30 i (IKOR) avondgebed. 8.05 uur Radio Kamerorkest speelt (stereo). 9.00 uur hoorspel „Gevaarlijke splitsing" van Joop Spit: science fiction. 10.55 uur nieuwe platen in Discotaria. door 46 Amy is boordevol van alles, terwijl ze op haar knokkel bijt En toch moet ze erover zwijgen. Als ik niet weg moet, zei Arnout, zal vader me wel ergens in \villen betrekken. Hij houdt besprekingen, 's avonds laat en een paar keer zelfs in de nacht. Ik weet niet waarover, maar ik wil nergens mee te maken hebben. Ik wil met jou gaan zeilen en jij moet viool spelen. En als er iets heel ergs zou gebeuren, kom ik bij jullie op het Basselt Ik weet zeker dat je vader me zou verbergen. Jouw vader heeft veel avonturen beleefd, ik mag hem graag. Ik weet dat ik met hem zal kunnen praten, beter dan met mijn eigen vader. En je oom Mei wil ik ook leren kennen. Ze was het in alles met Arnout eens geweest, maar nu ze thuis is, kan ze zich niet voorstellen hoe hij haar oom zou kunnen ontmoeten. En wat haar moeder wel zou zeggen als Amout hier naar toe kwam? Er is onrust in de stad, er zijn aanplakbiljetten achter de ramen hier en daar, waarvoor groepjes mensen stapi te lezen. En de bevriende familie, bij wie ze inwoont, is vol zorg voor wat er zou kunnen komen. Al weet niemand precies te zeggen wat het dan zal zijn. Amy kan er niets aan doen als toch de tranen langs haar gezicht lopen. Kijk, wat is dat nu? Huil jij? Jord legt zijn grote warme hand op haar schouder en ze voelt zijn sterke aanwezigheid zo, dat ze hem om zijn hals vliegt. Dat deed ze ook als kind wanneer het moeilijk was om iets te begrijpen. Stil maar, sust Jord, het zal allemaal wel meevallen. Als die jongen weg moet komt hij ook terug. Jij houdt natuurlijk van hem, meisje, dat behoef je me niet te zeggen. Amy blijft tot de volgende dag. Ze gaan samen naar de baai en kijken naar de boten en Jord vertelt van Hemmers briefkaart Zal hij op tijd thuis zijn, vader? Waarom op tijd? Je moet niet het donkerste denken. Maar als het nu toch komt en Hemmer is er niet? Jord zit op de rand van de boot, die hij een paar dagen geleden gereed heeft gemaakt om ermee te varen. Als Hem mer zal komen. Het duurt een hele tijd voor hij antwoord geeft. Als het er eerder is dan je broer? Wel, m'n kind, dan moeten we het zien te dragen. Maar ik denk dat hij er wel tussendoor zal weten te glippen. Je weet toch wel wie Hemmer is? En misschien komt het niet De mensen maken graag alles groter, vooral de donkere en lelijke dingen Jord lacht als hij dat zegt, zijn goede vertrouwde lach, waarvan ze zo houdt. Ze schuift dichter naast hem. Och vader... vadertje... als het nu eens wel zou komen en Arnout kwam hier naar toe, zou je hem dan verbergen? Er trekt een rimpel tussen Jords ogen en weer duurt het een poosje voor hij antwoordt Of ik dat zou doen? Wel, zover zijn we nog niet! Amy is even teleurgesteld, maar als ze naar hem kijkt weet ze dat hij hen, hoe dan ook, nooit in de steek zou laten. Niet lang daarna worden er in Wittestad allerlei maatrege len genomen en op een middag komt er zelfs een motorboot met enige heren naar het Basselt. Ze komen niet verder dan de steiger, waar ze wat rondkijken. Jan Krebbe ziet er na hun vertrek uit, of hij het lachen helemaal verleerd heeft En Margriet denkt er zeker ook het hare van, want als Jord weer tabak komt kopen, vraagt ze ronduit: Hebben jullie nog iets gehoord van de „Fire Angel"? hem. Zonder iets te zeggen kijkt ze recht in zijn ogen en dat is veel meer dan woorden. Jord knikt haar toe en dan trilt het om haar mond. Het kan een lach zijn, maar ook ingehou den tranen. Leda doet haar werk in de tuin en zorgt voor de dieren. Een paar keer ziet Jord hoe ze met de hand boven de ogen in de richting van de steiger kijkt. De zomer is vroeg begonnen met droog weer en warmte. Ook de nachten zijn warm en het valt Jord zwaar om in bed te blijven. Als in het westen een onweer broeit, gaat hij naar buiten, maar op het erf is het hem ook nog te benauwd, onder de dichtbeloverde bomen. Bij de baai zal het koeler zijn. Er is een drang in hem om te lopen. Als hij bij de baai komt, is het daar onheilspellend stil. Heel diep aan de horizon flitst kort een weerlichtstraal. Het is nog zo ver, dat de donder niet te horen is. Jord loopt het visserspad op, dicht langs de struiken, die zijn hand raken. Hij heeft helemaal geen gedachten en toch is het of hij iets tegemoet loopt. Wordt vervolgd) NIEUW DEL- Onderzoek Hl Een pa tiënt in Nieuw Delhi leek zo zwak dat de dokter hem naar de onderzoekkamer moest ondersteunen. Na een uitgebreid onderzoek kon de arts niets vinden. Met enkele geruststellende woor den werd de patient naar huis ge stuurd. Even later ontdekte de arts dat hij zijn portefeuille met 350 gul den miste. Het onderzoek van de arts zal nu worden voortgezet door de politie pk Oil- A'DAM De Amsterdamse WUrm rechtbank heeft gisteren de 32-jarige corrector H. S. veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. S. had uit boekwin kels 1450 boeken gestolen. De boeken varieerden in prijs van 1,50 tot tach tig gulden. SUKKELTJE EN BRUUNKE milie Leenhouts, noorsp. 20.0a Steravondprogr. 22.00 Stereo: Licht instrum. kwart. 22.15 In tern. oriëntatie in kerk. zen ding en oekumene. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespr. 22.45 Kerkor- gelcor.cert. 23.15 Signaal: NCRV-Vocaal ens.: mod. liede ren 23.45 Stereo: Licht instrum. trio. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. IKOR: 18.00 Nws 13.15 Act. 18.20 Uitz. van de KVP. 18 30 Lich progr uit Parijs. 18.55 Voor de kind. 19 00 Gespr. oriel 19.05 Klass. vrouwenfiguren (V) oude .le deren, IKOR: 19.30 Avondge bed. 19.55 -Cerk vcrai en dicht bij. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Ste reo: Radio Kam. ork en sol. 21.00 Gevaarlijke splitsing, hoorsp. 22 10 Lichi instrum. ens. en gitaar 22.30 Nws. 22*0 Act. 22.55 Stereo: Nwe. gram. pi. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE VAVWOMI gewest tot Mensen in de sport. 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordr. 20.55 Fannv's eerste toneelstuk, TV-spel. NTS: 22.25-22.30 Jour- SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 (opn.l. 7.40 Radiok Nws. 8.10 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Klass gram. ;nuz. 10.30 Morgen- dft. 11.00 Stereo: Lichte Metropole ork. 14.05 Schoolra- Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. muz. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 nws. 8.10 Lichte gram. muz. 9.00 Stereo: Klass. kam. muz. (gr.). iO.OO Schoolradio. 10. i5 Nws. en wat er achter zit. 10.10 Lichte gram. parade. 13.00 Nws 13.10 Act. uurtje Frans. 13.00 Nws. 13. Buitenl. persoverz 13.05 Gev; platenprogr. 14.00 Nws. 14. Buitenl. persoverz. 14.05 Lich _ziekprogr. 17.00 1..... 17.05-18.00 Pop Party 19. Peggie Pluimstaart's moeder heeft een klein eethuisje, waar ze panne koeken verkoopt: ze kan 24 verschillende soorten bak ken en allemaal even lek ker maar ze kosten natuurlijk veel geld! Mevrouw Pluimstaart staat voor haar grote for- graag willen, maar we hebben geen geld!" willen schilderen, mogen jullie nuis en zegt „Zo, komen jullie je buikjes eens rond „Dat hindert niet" zegt mevrouw Pluimstaart, ken eten als je maar wilt!" Dat 1 eten aan m'n lekkere pannekoeken?" Bruunke een pannekoek in de lucht omkerend, „Als jullie tweemaal zeggen! zucht diep en Stikkeltje zegt: „We zouden wel erg straks achter m'n trap en het hekje boven voor me

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13