SMITH NÖG BEREID TOT CONSTRUCTIEF OVERLEG Cals en niet op Bogaers KVP-lijst Liverpool zonder Milne Snellere hulp voor tuinbouw Signalen rijksweg 13 blijken groot succes Akkertjes Denk aan verplichte gevarendriehoek ANWB-FORMULIEREN VOOR AANRIJDINGEN Ontwikkeling Brabant zorgelijk: in 6 dagen 1300 meer werklozen WOENSDAG 7 DECEMBER 1966 Oppositie wijst Wilsons houding af „Zwarte dag" voor Londense beurs Olie-embargo een netelige kwestie SALISBURY Premier Ian Smith van Rhodesië is er van overtuigd, dat een onpartijdige commissie een oplossing kan vin den voor het conflict met Enge land. In een tv-toespraak zei de premier dat hij ,,nog steeds bereid samen met premier Wilson van En is tot constructief overleg met geland opgesteld aan boord van de wie dan ook om een uitweg uit kruiser de Tiger met algemene de impasse te zoeken". ^D^emS ïagTet veel verschil Met klem sprak Smith berichten eventuele verplichte economi- over verdeeldheid in zijn kabinet ^che sancties van de VN tegen zyn tegen. Hij verzekerde dat het besluit knd en de handelsbeperkingen die nu tot verwerping van het werkdocument al lU"acht zlJn ,f}nds n0>'ember vorig jaar (toen Smith eenzijdig de onafhankelijkheid van zijn land uit riep). Ook geloofde hij niet dat En geland zou overgaan tot het gebruik van geweld. Olie SCHIPHOL Gistermiddag is op Schiphol het elftal van Liverpool, dat vanavond in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen Ajax speelt, aangeko men. De Engelse kampioen arriveerde zonder de Schotse halfspeler Gordon Milne, die zaterdag jl. geblesseerd raak te in een competitiewedstrijd. Wie de plaats van Milne zal innemen is nog niet bekend. Bill Shankley de manager van Liverpool, zal een keuze maken uit Arrowsmith, Graham, Chisnell en Ross. De Liverpool-spelers zullen niet meer trainen. De laatste training van de ploeg was op dinsdagochtend. Het gehele gezelschap, bestaande uit 15 spe lers en acht officials, heeft zijn intrek genomen in het Hilton Hotel in Amster- Schaatsers namen intrek in Diemen AMSTERDAM De kernploeg var de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond heeft voorlopig de huise lijke haard de rug toegekeerd en haar intrek genomen in hotel de Kroon in Diemen. Ard Schenk, Kees Verkerk, Rudie Liebrechts. Peter Nottet. Frits Bartling en Jorrit Jorritsma zullen zich daar voorbereiden op de grote schaatsevene- menten van het komende seizoen. Na de Nederlandse kampioenschap pen (op 7 en 8 januari) zullen de schaatsers naar Noorwegen vertrekken waar de voorbereiding zal worden voortgezet in Hamar. De schaatscracks zullen voorlopig twee maal per dag (om twaalf en om zes uur) op de Jaap Edenbaan in Amsterdam onder leiding van coach Wim de Graaff trainen. In de morgenu ren vindt de conditietraining plaats in een in de buurt van het hotel gelegen gymnastiekzaal. Borussia voor Europacup 2 uitgeschakeld DORTMUND Een verwoed vech tend Borussia Dortmund is er voor 40.000 toeschouwers dinsdagavond niet in geslaagd zich te plaatsen in de kwartfinales van het tornooi om de Eu ropacup voor bekerwinnaars. Hoewel de Duitsers, die de Europacup 2 in be zit hebben, gedurende 51 minuten een numerieke meerderheid hadden, kwa men ze tegen het Schotse Glasgow Ran gers niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De Rangers hadden de eerste ontmoeting met 21 gewonnen. Zes minuten voor de rust moest Bob by Watson van het veld worden gedra gen. nadat de Duitse vleugelspeler Lo- thar Emmerich een zware overtreding tegen de Schot beging. Een -nedisch onderzoek heeft intussen uitgewezen dat Watson zijn rechterdijbeen heeft gebroken. Dasque en Winkler niet in Zuidlaren ZUIDLAREN De Franse ruiter Jean Dasque en waarschijnlijk ook de Duitse meesterspringer Hans Gönter Winkler zullen niet starten op het inter nationale indoor concours hippique te Zuidlaren, dat maandag 12 december begint en zes dagen zal duren. Dasque, de winnaar van vorig jaar heeft van de Franse hippische sport bond geen toestemming gekregen te starten en Winkler is in de week van 12 tot 17 december op zakenreis in Denemarken. De Veiligheidsraad van de VN komt morgenavond om elf uur (Ned. tijd) bijeen om het Britse verzoek om sanc ties te bespreken. Een belangrijk punt vormt de kwestie van de olie-leveran tie. Een grote meerderheid van Gemenebestlanden wil dat Engeland als onderdeel van deze sancties afkon diging van een strikt olie-embargo voorstelt. Engeland wil daarentegen niets weten van een verbod door de VN van de levering van olie aan Rho desië, uit vrees voor een confrontatie met Zuid-Afrika. Dit land levert de meeste olie aan Rhodesië. Zuid-Afrika zelf hoopt nog op over eenstemming op het allerlaatste mo ment tussen Engeland en Rhodesië. Premier Vorster zei gisteravond het bijzonder jammer te vinden dat de zaak, terwijl men het eens is gewor den over de zes door Engeland vastge stelde beginselen, nu uitsluitend aan de VN wordt voorgelegd omdat geen overeenstemming kan worden bereikt over enkele procedurekwesties. Hier mee is niemand gebaat en deze stap zal waarschijnlijk zeer veel bitterheid en schade teweegbrengen, aldus Vor- Wilson Premier Wilson heeft gisteravond eveneens voor de tv nog onthuld dat Engeland eerder dit jaar Rhodesië een samengaan in een unie had aangeboden als mogelijke uitweg uit de crisis. Zij zouden dan. totdat in Rhodesië een meer derheidsregering was gevormd, één land hebben gevormd waarbij Rhodesiërs, wel blanken als Afrikanen, in het Britse parlement zouden zijn gekozen met vol ledig stemrecht, terwijl Rhodesië zelf ge rechtigd zou zijn gebleven tot binnen lands zelfbestuur. „Dit was een onge ëvenaard edelmoedig aanbod in de ge schiedenis van Engeland en het Gemene best" aldus Wilson. Smith had het echter verworpen. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Besprekingen tussen het Landbouwschap en het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk hebben ertoe geleid dat de gemeentebesturen van de belangrijkste tuinbouwgebieden de mogelijkheid zal worden geboden voor een versnelde toepassing van de Groepsregeling Zelf standigen om tegemoet te komen aan de liquiditeitsproblemen in de glastuin- Dit heeft de tijdelijk voorzitter van het Landbouwschap, drs. R. Zijlstra, vanmorgen in de bestuursvergadering van het schap meegedeeld. Deze ver melde toepassing houdt in dat de ge meentebesturen zonder voorafgaande machtiging van de minister aan levens vatbare bedrijven naast een uitkering voor levensonderhoud een lening kun nen geven ter financiering van de va riabele bedrijfskosten. Deze variabele bedrijfskosten zijn onder meer het klaarmaken van de grond, stookkosten, stomen, kosten van bestrijdingsmiddelen e.d. De gemeentebesturen mogen deze leningen, waarvoor een rente a 4 pro cent zal worden berekend, geven, ook al is daarmee een bedrag van meer dan tweeduizend gulden gemoeid. De leningen mogen evenwel niet ho ger zijn dan vijf gulden per vierkante meter warme kas en twee gulden vijf tig per vierkante koude kas. In de gevallen waarin een lening nog niet voldoende is en eventueel be dragen van meer dan tweeduizend gulden a fond perdu of renteloos nood zakelijk zyn, blijft de voorafgaande machtiging van de minister noodzake lijk Bezoek van koning van Nepal in april DEN HAAG Koning Mahendra en koningin Ratna van Nepal zullen in apnl op uitnodiging van koningin Juliana een bezoek aan Nederland brengen. DELFT De file-aanduiding op rijksweg 13 bij Delft blijkt in de praktijk zeer goed te voldoen. Sinds de ingebruikstelling van het apparaat op 28 septem ber is in totaal dertien maal gebruik gemaakt van de signalen. In totaal brandde het signaal vijf uur en vijftig minuten, ten teken van filevorming. In deze uren heeft zich geen enkele botsing voorgedaan De intensiteit van rijksweg 13 blijft toenemen, In de eerste tien maanden van dit jaar casseerden per etmaal 39.950 automobilisten deze vroeger zo beruchte rijksweg. In 1965 waren dit er 36.560 en in 1964 34.000. Een rekensommetje wijst uit dat op dit ogenblik elke twee seconden een auto passeert. De toegespitste crisis heeft ook gevolgen voor de tot nu toe vrij eensgezinde hou ding van Labour en conservatieven in Engeland. Hieraan zal een eind komen, want oppositieleider Heath heeft meege deeld dat zijn fractie in het Lagerhuis (morgenavond) tegen een motie zal stemmen .waarin premier Wilson vraagt om goedkeuring van zijn politiek ten aanzien van Rhodesië en de Britse stap pen bij de VN. Het afwijzende antwoord van premier Smith heeft het Londense financiële cen trum een „zwarte dag" bezorgd. De wis selkoers van het pond Sterling is sterk gedaald. Op de effectenbeurs bedroegen de verliezen, althans op papier, tientallen miljoenen ponden. De mijnbouwfondsen gingen zelfs tien procent omlaag. Advertentie Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! Aanhanger ramt bus: 2 doden en 10 gewonden WUUSTWEZEL By een auto-onge luk in Wuustwezel (België) bij de Ne derlands-Belgische grens zijn gisteren twee mensen gedood. Meer dan tien per sonen zijn gewond. Het ongeluk gebeurde toen een aan hanger van een vrachtauto slipte en een autobus uit Rotterdam, die Belgische ar beiders vervoerde, aan een kant open scheurde. De autobus werd in de berm gedrukt juist toen een bromfietser passeerde. De ze man was op slag dood Eén inzitten de van de bus is gedood. Onder de ge wonden bevindt zich de Rotterdamse chauffeur P. T. November w as veel te nat (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT De herfst het zich tot half november gunstig aanzien. Daarna werd het door veel depressie-activiteiten veel te nat. daarentegen waren de maanden september en oktober droger dan maal. In De Bilt leverde de herfst een tekort van 229 uren zonneschijn op. Vooral oktober bleef somber. De decembermaand van vorig jaar was een rekord In 200 jaar was het in december niet zo nat geweest. Gemiddeld viel er in heel Nederland 173 mm neer slag tegen 61 mm normaal. In een groot deel van Nederland kwamen dan ook overstromingen voor. Tot op vandaag heeft december weinig zon gebracht. Nu schijnen de hogedruk- gebieden langzamerhand meer invloed te krijgen. De kans op opklaringen wordt November was in onze omgeving erg nat Normaal geeft de regenmeter 65 rroi aan. maar vele plaatsen kwamen daar ver boven: Rotterdam 139, Katwijk 143. Leiden 135, Den Haag 142, Dordrecht 149, Groot Ammers 127, Willemstad 134, Dirksland 114, Oud-Beijerland 133. Pernis 147, Ha- zerswoude 122 en Heiningen 125 mm. Tien miljard extra voor Vietnam AUSTIN/VS President Johnson heeft gisteren gezegd dat hij van plan is het Congres negen a tien miljard dollar extra te vragen ter dekking de kosten van de oorlog in Vietnam tot 30 juni 1967. De aanvullende gelden zouden de to tale uitgaven voor het lopende begro tingsjaar op 67 a 68 miljard dollar (on geveer 240 miljard gulden) brengen, al dus Johnson. Alg. beschouwingen Senaat 20 december DEN HAAG De Eerste Kamer zal op 20 en 21 december de algemene poli tieke beschouwingen houden. Een week later (27 en 28 december) zullen de fi nanciële wetsontwerpen die voor 1 ja nuari afgehandeld moeten zijn aan de orde worden gesteld. De voorzitter van de Senaat, prof. Mazure, zei dit gisteren aan het einde van een korte vergadering. De Kamer ging zonder stemming akkoord met een ontwerp dat AOW- en AWW-trekkers recht geeft op een uitkering-ineens twee procent over 1966. DEN HAAG Oud-premier Cals oud-minister Bogaers hebben zich niet beschikbaar gesteld voor een zetel in de Tweede Kamer. Wel zullen zij hun medewerking ver lenen bij de samenstelling van het ver kiezingsprogramma van de KVP. Dit heeft het partijbestuur van de KVP giéteravond bekendgemaakt Mr. Cals heeft zijn besluit genomen na besprekingen met het partijbestuur en mede op grond van persoonlijke ei gezinsomstandigheden. Gezien dit besluit van de oud-pre^ mier heeft ook drs. Bogaers gemeend zich niet kandidaat te moeten laten stel len. Politieke waarnemers in Den Haag nemen aan dat meningsverschillen met het partijbestuur over de toe komstige koers van de K.V.P. geleid hebben tot deze stap van de beide oud-ministers. De heren Cals en Bogaers vrees den dat de K.V.P. er niet in zou sla gen een vooruitstrevend beleid te voeren, nadat ze de P.v.d.A. als re geringspartner had losgelaten. Na de „Nacht van Schmelzer" heb ben zij regelmatig besprekingen met het partijbestuur gevoerd. Op de 26 november gehouden K.V.P.-partijraad zijn zij echter niet uitgenodigd om hun standpunt te verdedigen. Niettemin wilden enkele adviescolleges die be- De zacht maar betrouwbaar werkende ABDIJSIROOP (Ak kersiroop) jaagt die gevaarlijke griephoest weg uit Uw gezin. ABDIJSIROOP 's werelds beste hoestsiroop last zijn met de samenstelling van de voorlopige kandidatenlijst voor de ver kiezingen mr. Cals. en drs. Bogaers graag als lijsttrekker voorstellen, res pectievelijk voor het noordoosten van het land en voor Brabant. Maandagavond zijn de vier advies colleges bijeengekomen. Kort voor dt vergadering kregen zij bericht dat de heren Cals en Bogaers niet voor een zetel in de Tweede Kamer in aanmer king wensten te komen. In Brabant zal nu het Tweede-Ka merlid Lardinois de KVP-lijst aanvoe ren. Voor het noordoosten van het land wordt de minister van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk, mej. Klompé, als lijsttrekster genoemd. Bij Farmco 48 man ontslagen DELFZIJL Het wanbeleid van de inmiddels ontslagen directie van Farm- co, een bedrijf voor aluminium constructies, is voor deze onderneming fataal geworden. Hoewel de orderposi tie gced was, bleek geen surséance van betaling mogelijk. Een bespreking tussen commissaris- n, crediteuren en aandeelhouders mislukte en thans is het 48 man tel lende personeel ontslag aangezegd. Het bedrijf wordt failliet verklaard. De vakbondsbestuurders van de Chr. Metaalbedrijfsbond waren van mening, dat een gunstiger oplossing mogelijk was geweest, indien crediteuren en aan deelhouders de moeilijkheden minder van de zakelijke kant hadden bena- Memo aan nog zeker een miljoen automobilisten: vergeet niet nog voor het eind van dit jaar een gevarendriehoek aan te schaffen. Per 1 januari is hij verplicht en iedereen die er dan géén in de koffer heeft, loopt kans op een bekeuring. Voor een gulden of vijf zijn ze in licht!) moet kunnen zien en: de drie- de winkels te koop. Wil men weten hoek moet, al dan niet met behulp welke men moet hebben, dan hier van een voorwerp ter verzwaring, Sinister nog even de eisen, waaraan gens het ministerie van verkeer waterstaat moeten voldoen: de lengte van de zijden moet ten- minste 45 cm bedragen, de zijden van het wegdek, moeten over de gehele lengte zijn voorzien van rood reflecterend mate- stevig op de weg staan, niet wegglij den en ook bij zware windstoten niet omvallen, ongeacht de toestand Wil men er helemaal zeker riaal ter breeedte van tenminste 5 zijn een goedgekeurd exemplaar te cm, de driehoek moet bij dag op een krijgen, dan kijke men of het is Of de nieuwe driehoek een af doend waarschuwingsmiddel is, OPBLAAS-KUSSEN VOOR AUTORIJDERS Ter verhoging van de veiligheid van automobilist en mede-passagier is in Japan een snel-opblaas-kussen ontwikkeld, dat bij een botsing de inzittenden moet beschermen. Op het ogenblik van de botsing zijn de kussens onmiddellijk met lucht ge vuld en vormen een beschermende Uitvinders in Engeland en Ameri ka hebben een veligheidsharnas ont wikkeld, dat er als een gewone jas rijdingen, uitziet. De bedoeling is, dat men bij instappen de jas „aanschiet" en j ue Bcnicrruii uiaaisit ">J wu suic- dat hij qua opvallendheid de minde- deL waarvan ogen opljcht€n zo re is van bengaals vuur-fakkels en dra er licht opvalt. Het effect lijkt knipperlichten. doeltreffend te zijn.- Per 1 januari zal de politie Voor ƒ3,50 heeft de automobilist (tenzij er persoonlijk letsel is) ;v,"lgens "£fhuipmid- J "i del: een ANWB-boekjc met aanrij- geen proces-verbaal meer op- <n„g,(ormuiieren. i„ dit boekje maken van schadegevallen on- (meer een handzaam mapje) vind Voor de automobilist betekent Krijtje Er zit een duimstok in, een geel Raadzaam is een foto-toestel met vetkrijtje om de situatie op de blits in de wagen te hebben om de J'™>« 'e schetsen, een blocnote met - aKoirvmr, oor. cor.» formulieren. beschermt De ontwerpers zijn er wél van overtuigd, dat het publiek dit har- situatie direct vast te leggen voor halpen ongerieflijk zal vinden èn het geval geen of niet voldoende ge- Daarop kunnen zowel aangeredene tuigen kunnen worden gevonden. als aanrijder de toedracht van de botsing beschrijven, terwijl er te vens ruimte is voor technische gege vens over de bij de botsing betrok ken wagens en namen van getuigen. Beide partijen moeten de formulie ren (in viervoud) ondertekenen. Straal- auto Geen straalja ger, maar een auto. Weliswaar een toekomstfan tasie (van een inzender van de vijfde nationa le tentoonstel ling van bijzon dere auto's in New York), maar - wie weet - straks werke lijkheid. Het monster bereikt in een kleine 8 seconden een snelheid van 270 km per uur en kost rond de twaalf mille. Nieuwe horden en regels bij elkaar Bij de uitgeverij Vuga NV (Den Haag) is een nieuwe losbladige uit gave „Wegenverkeerswetgeving" uit- Uw auto klaar terwijl u slaapt „Uw auto klaar terwijl u slaapt." Met deze slagzin heeft de Amster- gekomen. Behalve de tekst van het damse garagehouder John Swaab t nieuwe reglement verkeersregels en per 1 december zijn nieuw Initiatief Dealers Deze auto's zijn gevaarlijk Het bericht van BMC, dat 750.000 auto's (waarvan 150.000 in het bui tenland verkochte wagens) mogelijk een defect kunnen vertonen aan het remsysteem, heeft onder bezitters van BMC-produkten nogal wat ver warring veroorzaakt Velen blijken niet te weten welke auto's precies moeten worden nagekeken (wat, zo als gemeld, gratis door de dealers wordt gedaan). Vandaar hier, de chassisnummers van de betreffende series. Morris Mini: 225101 tot 328319, Austin Mini, Riley 11, Wolseley Hor net, Morris Minivan, Morris pickup, Morris Moke, Morris Cooper en Coo per S: 462552 tot 720999, Morris 1100 92636 tot 232686, Austin 1100: 92900 tot 161833, MG 1100: 28358 tot 72605, VandenPlas 1100: 101 tot 3916. Inruil-centrale in Ochten Het Betuwse Ochten heeft er een uniek bedrijf bijgekregen: de NV Inruil Centrale, waarin - j. - - "tomib .inuii i_eiiiicue, waarin -tekens en .de daarbij behorende geïntroduceerd: klanten kunnen zestien Volvo-vrachtwagendealers nieuwe afbeeldingen keersborden e.d. bevat deze uitgave een uitvoerig commentaar van prof. s avonds afleveren en u't het hele land deelnemen. De een s morgens gerepareerd afhalen. De ïr. A. D. Belinfante, ontwerper van garagehouder is van plan deze extra de regels. Het is verdeeld in een algemeen gedeelte en een artikelsgewijze toe lichting. Voor hen die precies willen weten wat er straks gaat verande ren een handig vademecum Te zij ner tijd worden nog toegevoegd de wegenverkeerswet en de nog van kracht blijvende tekst van het we genverkeersreglement 12.50) service straks uit te breiden tot au tomobilisten buiten zijn klanten kring en wil de nachtelijke dienstver lening ook elders in het land van stapel laten lopen. trale koopt door inruil verkregen wagens in en verkoopt ze weer na revisie en taxatie. Verliezen en winsten worden door de zestien dea lers samen gedragen. CNV-kritiek op Hoger Personeel' UTRECHT Het CNV betreurt, dat de Nederlandse Christelijke Vereniging Hoger Personeel is toegetreden tot de categorale (niet bij een vakverbond aangesloten) Centrale van Hoger Perso neel. Het CNV had de bil hem aangeslo ten vereniging dringend aangeraden dit niet te doen vereniging wil bij het CNV aan gesloten b'ij ven, omdat zij meent, on danks het lidmaatschap van de centra le, haar werk als christelijke vakorga- sa+le re kunnen bliiven uitoefenen. De Gids "ar het CNV schrijft deze week dat de vereniging zich hierin naar het oordeel van de verbondsraad vergist. vereniging neemt thans voor een propfperiode van drie jaar aan het werk van de centrale deel. Met het CNV is het gesprek over deze zaak nog niet afgelopen Het beraad wordt voort gezet. Het cnv hoopt, dat dit alsnog lf»t ppr goede oplnccing zal leiden. MOSKOU Generaal Ivan Lavre- nov, hoofd van de politieke leiding van 'e Russische raket-strijdkrachten, is gis teren plotseling in de leeftijd van 55 jaar overleden. DEN BOSCH In zes dagen tijd is het aantal werklozen in Noord- Brabant met bijna 1300 man ge stegen tot ruim 11.200. In novem ber steeg dit aantal met ruim 3100. Dit deelde de staatssecretaris van sociale zaken, dr. J. F. G. M. de Meijer, gisteravond mee na een bespreking met de provinciale commissie voor de werkgelegenheid. Dr. De Meijer zei dat er geen reden is voor paniek. Wel was hij bezorgd over deze ontwikke ling. De staatssecretaris, deelde verder mee dat de regering voorlopig vijf miljoen gulden beschikbaar stelt voor de bestrijding van de werkloosheid in Noord-Brabant. Uit de werkloosheidscijfers bleek dat de drie noordelijke provincies het hoogste percentage van het land neb ben. De gedachte dat Noord-Brabant tot een van de „sterke" provincies behoort, wordt door deze cijfers weer legd. Ongeveer 2,5 procent van de Brabantse bevolking is werkloos. Er stegen tot 6807, in november ren het er 9.936. De eerste week van december kwamen er daar nog eens 1250 bij. Het grootste deel van de werklo zen zijn bouwvakkers. Dr. De Meijer heeft er bij de provincie op aange drongen zoveel mogelijk ontslagen be ambten in aanmerking te laten komen voor overheidsdienst. De sterke stij ging van de werkloosheid is ten dele te wijten aan te terugkomst van pen delaars van uitleenbedrijven in West- Brabant. Het zwaartepunt ligt in Ruc- phen en omgeving. In de streek rond Bergen op Zoom is de situatie uitge sproken gunstig. Dr. De Meijer noemde het aantal bedrijfssluitingen een nieuw verschijn sel. Het aantal bedrijven dat in fi nanciële moeilijkheden is geraakt, is met 91 gestegen; 27 bedrijven sloten. Er is geen reden tot ernstige be zorgdheid, wel een reden toenemende zorg te besteden aan het lot van deze mensen, die buiten hun toedoen zon- j der werk zitten. Als deze ontwikke-, ling zich zal voortzetten zullen er nogj meer aanvullende gelden beschikbaar worden gesteld. Terwijl het in de Britse automo bielindustrie bepaald slecht gaat, kunnen de Zweedse personenwagen- De nachtservice wordt tegen de- fabrikanten de order, bijna niet aan. Volvo bijvoorbeeld streeft er naar In de komende vier jaar de produktic te verdubbelen. Er zullen (lan 250.000 in plaats van 125.000 duurder hoeft te zijn zegt hij Het eenheden per iaar afgeleverd wor- personeel is in drie ploegen ver- den. nu 24 uur werken. De 144, het op de moderne smaak monteurs werden model dat fraai en zelfs geraffineerd is afgewerkt, is reeds aangetrokken om de ploegen te com- produktie. Pas in maart van het pieteren. volgend jaar is deze concurrent van de Mercedes en de grote BMW in noemt zijn plan Nederland leverbaar. De prijs zal omstreeks 15.000 gulden bedragen. De importeur, de N.V. Niham te tuigd. dat zijn idee spoedig navol- ^"rkt^ vcrwacht Sr°'a John Swaab ging zal vinden. Alle 1967-modellen (de bekende Eerder lanceerde Swaab al zijn dus van het type Amazone) zijn „doe het zelf'-idee voor automobi- voorzien van een gesloten koelsys- listen, die zelf hun -eparaties willen He' »e" van, Koelvloeistof „T x kan worden gecontroleerd via een uitvoeren. Nog elke zaterdag zet hij transparant expansievat. zijn deuren wijd open voor zelfsleu- Verder hebben de wagens een gro telende Wanten, die voor een spot- ter motorvermogen gekregen (van 75 naar 85 pk of van 95 naar 100 pk), een verbeterde achterasophan ging, een lichter te bedienen koppe- prijsje de apparatuur kunnen ge bruiken. Het idee is een grool suc ces geworden. ling en een nieuwe grille.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7