Onweerswolken boven een omstreden bloemencorso Carnavalsgangers rukken op naar het noorden Cock Veldhuis: Je moet die buitenlanders veel meer bieden dan alleen maar een corso Versobering in lijdensweken Kwekers vol ongeduld bij groei witlof IJSHOCKEY Grasso-Nami NY Jubilaris Kool benoemd tot adjunct-directeur Hoger omzet KVT NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 DECEMBER 1966 (Van i onzer redacteuren) COCK VELDHUIS samenwerking NOORDWIJK AAN ZEE De dia conie van de Gereformeerde Kerk heeft voorgesteld in de lijdensweken een versoberingsactie te voeren. Op wijkavonden en in de kerkeraad is er over van gedachten gewisseld, maar men kon nog niet tot een defini tief besluit komen. De actie heeft een tweeledig doel: het beoefenen van enige ascese en het uit sparen van geld dat voor een charita tief doel beschikbaar zou kunnen wor den gesteld. Auto botst op stenen muurtje: 2 doden BERGSCHENHOEK Twee be roepsmatrozen van het Marine-vlieg kamp Valkenburg zijn gisteren op slag gedood toen hun auto tegen een stenen muurtje botste. Het zijn de 23-jarige K. van Keulen uit Westkapelle en de even oude A. J. Jansz uit Hendrik Ido Am- Het ongeluk gebeurde op de krui sing van de provinciale wegen 22 (Grindweg) en 19 en Bergweg 'onder Bergschenhoek. De personenauto, cjie Van Keulen bestuurde, kwam uit de richting Rotterdam. Hij wilde vermoe delijk bij het kruispunt rechts afslaan. De politie neemt aan dat hij met grote snelheid heeft gereden en de kruising te laat heeft opgemerkt. De auto botste tegen de stenen borstwe ring die de wegen van elkaar scheidt. Beide slachtoffers waren ongehuwd. HAZERSWOUDE Wegens afwezigheid van de leider gaan de lessen van de chr. gymnastiekvereniging „Hou Vast" morgen niet door. HILLEGOM-AMSTELVEEN Het had weer niet veel gescheeld oj het tot ver over de grenzen be kende bloemencorso van de bol lenstreek had dit jaar zijn laatste rondje gereden. Tenminste, zo stellen de organisatoren van het corso, verenigd in het Comité bloemencorso bollenstreek, het voor. Ze spreken over het zwaard van Damocles dat nu al een paar jaar boven de bebloemde praal wagens hangt en ook dit jaar in corsokringen weer aardig wal zonsverduistering teweeg bracht. Het Centraal bloembollencomité (CBC) speelt daarbij niet onver dienstelijk de rol van Damocles. Een paar weken geleden werden al maanden circulerende geruch ten officieel bevestigdhet comité was niet langer bereid een subsidie van 30.000 harde guldens in het corso te steken, omdat het vindt dat de propagandistische waarde (te) gering is. Consternatie links en rechts, want zonder dat geld viel er niets te versieren. Maar zoals in een klas- siek drama, verscheen ook hier een reddende engel ten tonele: uit de verduisterde hemel daalde drs. H. B. P. A. Letwhert af om als voorzitter van de Koninklijke al gemene vereniging voor bloem bollencultuur een pleidooi te hou den voor een evenement dat bol- lenstrekers het gevoel geeft per soonlijk de lente in het land te. Zijn vlammende voordracht („een warm pleidooi', schreef Nieuws blad De Bloembollenstreekleid de ertoe dat het onhcilhrengende zwaard weer aan de zijden draad werd gehangen: het CBC zou zijn guldens toch op tafel leggen als het corsocomité t-'oor een grotere propagandistische waarde zorgde. Geen eenvoudige opdracht, zelfs niet voor de propaganda-expert Theo Zwet sloot, oud-voorlichtingsman van de Keukenhof, die met de daaraan ver diende sporen rinkelend kwam aan gelopen, toen de corsomensen hem verzochten de op een kier gezette deur wagenwijd te openen. De heer Zwetsloot toog in alle stilte (ditmaal na de storm) aan het werk en bleek niet erg scheutig te zijn met het verstrekken van inlichtingen aan nieuwsgierige buitenstaanders. Maar wel boekte hij zijn eerste en eigenlijk belangrijkste succes: per communiqué werd meegedeeld dat het corso vol gend jaar weer van start gaat, alsof er niets aan de hand is geweest. Ook de geschiedenis van het corso blijkt zich keer op keer te herhalen. Waaruit de als voorwaarde gestelde veranderingen zullen bestaan, weten alleen de ingewijden en misschien ook die nog niet. Carnaval Iemand die het wel zou weten is de bij de bollenstreekcorso's nauw betrok ken bloemist en bloemsierkunstenaar Cock Veldhuis uit Hillegom. Voor in het vak vergrijsde versierders is hij een soort Jan Nagel van de bollen- politiek. Zonder er omheen te draaien zegt hij dat het omstreden corso zo langzamerhand is gedegradeerd tot een „aardige carnavalsoptocht". Hij vindt dan ook dat de opzet grondig gewijzigd moet worden. „De tulp, waarvoor juist reclame gemaakt moet worden, is de laatste jaren steeds IJMUIDEN In de Ierse Zee is de| haringvisserij wat aarzelend weer op gang gekomen. De resultaten waren niet al te best. De gemiddelde dagvangst per vaartuig lag rond de 100 kisten. De trei- lers die op weg waren naar dit vlsgc- bled probeerden bij de Sandettie aan wat haring te komen, maar deze poging leverde niets op. De laatste jaren ver scheen de haring hier omstreeks 15 no vember op het toneel. Het moet snel ten gunste veranderen anders moet van een mislukt seizoen worden gesproken. Overigens ligt deze situatie geheel in de lijn der verwachtin gen van de biologen van het Rijksinsti tuut voor Visserij-Onderzoek te IJmui- den. Die voorspelden in de lente al, dat men rekening moest houden met een slechte najaarsvisserij in Het Kanaal en onder de Engelse wal Spanvlssers De spanvissers trokken in de loop van maandag de stoute schoenen aan en gooi den de netten voornamelijk uit bij het zogenaamde munitieveld ter hoogte van Zandvoort. Haring troffen zij bijna niet aan. De hele vloot haalde slechts 200 kis ten van deze vissoort op. Toch was men niet voor niets in actie gekomen. Men ving vrij veel kleine gul. die springle vend in de IJmuider hallen werd gezet. Voor de kleine 1200 kisten toonde do handel veel belangstelling. Van de loggers en kotters voeren al leen de schepen met het treilnet uit. De bokkenvissers durfden het nog niet aan. De vaartuigen die uit de noordelijke ha vens vertrokken bevinden zich voor een belangrijk deel ten noorden van Helgo land. Hier vingen zij tamelijk veel tong, vooral in de nachtelijke uren. Soms haal de men uit een trek tachtig kilo op. An dere vis werd vrijwel niet aangetroffen. Onder de Nederlandse kust waren de resultaten een stuk minder. Het grootste gedeelte van de treilervloot in de Noord heeft zich geconcentreerd in de omge ving van de Klondyke. Men kon stijgende lijn bespeuren in de vangsten aan schelvis en koolvi*. Wat cr was vis, waarvan 1090 kisten schelvis, 15 kis ten wijting, 70 kisten gul en kabeljauw. 1150 kisten kleine gul, 230 kisten koolvis, 75 kisten treilharing, 200 kisten spanha- ring, 650 kisten haring, 30 kisten makreel, 16 kleine kisten makreel, 75 kisten schol. 2 kisten tarbot, 100 kisten haai en poon, 60 kisten diversen, 65 stuks stijve kabel jauw en 3500 kilo tong. Nu de aanvoer weer wat regelmatiger begint te worden, vertonen de prijzen een dalende lijn. Toch had men voor de rondvis van de IJM 99 Egmont hogere prijzen verwacht. De handel was echter verbolgen omdat de rederij niet de juiste vangst had gemeld en bovendien niet tijdig had laten weten dat het schip de markt zou verschijnen. Daarom betaalde men met opzet minder. Stomme vissen? Kunnen vissen horen? Deze vraag houdt Westduitse visserij-onderzoekers thans danig bezig. Dat doet men niet uit wetenschappelijke betweterij maar om de isserij meer mogelijkheden te bieden. Men heeft al ontdekt, dat de kabeljauw allerminst stom is. Men heeft al scheidene malen geconstatteerd dat het aij het uitzetten van de netten deze vissoort op de vlucht jaagt. Men weten komen, hoe ver het hoor- vermogen van de kabeljauw is. Kan dit inderdaad vaststellen dan kunnen de ssers hiermee hun voordeel doen. Ook de luistercapaciteiten van andere vissoorten worden bestudeerd, maar met dit onderzoek is men nog niet ver gevor derd. Een geruisloze visserij zal wel niet mogelijk zijn, maar wellicht ontdekt bij dit ondereoek de juiste afstand die in acht moet worden genomen. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider woensdagmarkt meldden zich onder meer de KW 41 Eli- sabet Christina met 1225 kisten kleine kisten schelvis en de IJM 2 Neel- tje met 40 kisten, waarvan X) kilo tong. Voor de donderdagmarkt was met een nog onbekende vangst thuisstomend de IJM 37 Delft. cieel gezien, maar uit den boze; als het aan hem lag hadden Katwijk, Rijns burg, Eelde en noem maar op allang de handen ineen geslagen Uit de re cente moeilijkheden in de bollenstreek blijkt trouwens wel dat twee-, drie-, vier- en meerdracht alleen maar on macht maakt om eens een bekend» zegswijze om te keren. Tulpenmusical Met lede ogen ziet Cock Veldhuis ook ieder jaar de corsokijkers weer uit de bollenstreek wegstromen, nadat de laatste wagen voorbij is getrokken. Hij vindt dat de streek die mensen moet vasthouden en verwijst ook in dit ver band weer naar Aalsmeer, waar het corso wordt gevolgd door een bloemen- bal. Er zijn mogelijkheden genoeg: „Laten ze ieder restaurant nou eens met bloemen versieren en bijvoorbeeld zorgen voor een Franse keuken met een wijnsohenkerij of iets dergelijks. De mensen kunnen dan ook de avond na het corso hun feestelijke pak aan houden. En waarom laten ze een Seth Gaaikema geen tulpenmusical schrij ven? Die zou dan voor het kasteel kunnen worden opgevoerd. Of in Tres- lang, in de HBG- of Hobaho-hallen zouden ze 's avonds een dansorkest moeten neerzetten. Zoiets zou nog veel meer buitenlanders trekken, als er tenminste voor goede propaganda wordt gezorgd. Het gaat erom dat ie de mensen vasthoudt meer op de achtergrond geraakt. Er wordt bijna uitsluitend gebruik ge maakt van hyacinten in platte vlak ken. We moeten in de bollenstreek weer terug naar de stijl-Aalsmeer: daar maken de bloembinders prachtige boeketten van narcissen en tulpen. Natuurlijk kost dat meer geld, maar voor een goed corso moet je dat over hebben. Als het zo doorgaat, krijg je dezelfde sfeer als in Zundert." Hij is het dus volledig eens met de genen die vinden dat de reclamewaar- de van de bloemenstoet maar gering is. De knuppel moet maar eens in het hoenderhok", zegt hij. „Het comité is steeds meer concessies gaan doen aan het publiek. Als het goed is, fungeert wagen alleen maar als kapstok. De bloemen moeten nummer één zijn. Nu is het zo dat het ontwerp het be langrijkste is; toevallig komen er dan ook nog wat bloemen aan te pas". De zich tot in het telefoonboek toe „corsoconsul" noemende ontwerper A. W. van Driel is een voortreffelijk vak man, vindt Veldhuis alleen zou het corsocomité ook eens naar andere men- moeten luisteren. Onmacht Wat Cock Veldhuis ook dwars zit, is dat iedere plaats er maar zijn eigen corsootje op na houdt. r moet veel meer samenwerking komen, vindt hij. „Het is toch onzin dat ze ook in Rijns burg een eigen corso hebben dat kan trouwens niet eens een corso ge noemd worden." Als ideaal ziet hij een groot natio naal bloemencorso, waarvoor op grote schaal reclame gemaakt zou kunnen worden en dat eenzelfde faam zou kunnen krijgen als het beroemde corso m San Remo in Italië. Al die versplintering is, ook finan- In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 30 kisten wijting, 140 kis ten kleine gul, 10 kisten koolvis. 900 kis ten haring en' 20 kleine kisten makreel. J. W. II. Bink ALPHEN In ons bericht over het overlijden van de heer J. W. H. Bink in de krant van gisteren zijn enkele onjuistheden geslopen. De overledene was niet de oudste firmant van garage Bink, maar direc teur van Bink's Autobedrijf N.V. Evenmin is juist dat hij de Geref. kerk van Alphen a.d. Rijn-Noord in verschillende functies heeft gediend. Wel heeft de heer Bink zich verdien stelijk gemaakt voor het beiaarden- werk. Wij bieden de familie Bink en c lezers onze excuses aan. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren. Dick Jan, z V J Bol en M van Egmond. Ondertrouwd: J G Slagter, 22 jr i Schoneveld, 21 jr. Gehuwd: R J J B Westen en J G Schippers. VALKENBURG Donderdagavond om acht uur spreekt in zaal De Vries voor de hervormd-gereformeerd* evangelisatie de heer C. J. Resting uit Dirksland. „Steeds meer concessies c publiek". Harde noten Corsoconsul Van Drlel, In zijn Am- stelveense bovenhuis bijkomend van een hartinfarct die hem eind augustus in een Duits ziekenhuis deed belan den, ziet een heel andere oorzaak van de moeilijkheden. Volgens hem gaat het corso ten onder aan „dilettantisme in de exploitatie". Geen wonder dat het publiek het corso niet meer lust, vindt hij. „Je kunt wel hard „hoera" blijven roepen om de zaak maar op gang te houden, zolang loslopende kappers en fietsen makers grof geld proberen te verdie nen, gaat het corso steeds meer de kant uit van een vermaakmachinerie". Hoewel hij zegt het niet eens te zijn. met Veldhuis, die van een „carnavals optocht" sprak, komt hij toch wel tot. dezelfde conclusie. Als ontwerper gelooft hij alleen niet dat het ontwerp van ondergeschikt be lang is. Hij vindt het juist jammer dat „de bloemsierkunstenaar nog steeds zijn mooie werk moet plaatsen op werkstukken, waarvan door onge- voel en wansmaak reeds bij voor baat de glans is weggenomen". Dat schreef hij letterlijk in het Vak blad voor de bloemisterij, waarin hij, nog wel vanaf zijn ziekbed in Duits land, heel wat harde noten kraakte. Ook hij zou graag de corsostal eens flink uitmesten en het dan vooral ge munt hebben op de lieden die hij zon der omwegen van boerenbedrog en zelfs oplichterij beticht. Er komt geen idealisme meer aan te pas, treurt hii. I er wordt niet meer spontaan gewerkt. Het corso wordt beheerst door onkunde en onmacht. Er moet, vindt hij, een I commissie worden ingesteld, die aan I allerlei misstanden een eind maakt en I ervoor waakt dat door beunhazerij en de bloemen of c spel? onderling gekrakeel de kleurige bloe^ menstoet regelrecht de grond wordt ingeboord. Blijspel Wanneer op zaterdag 29 april de volgepakte auto's en bussen de bol lenstreek weer inrijden, is het corso drama weer op het nippertje een blijspel gebleven. Maar de onheils profeten blijven roepen; Misschien lukt het Theo Zwetsloot ze volgend jaar tot zwijgen te brengen. Mis schien steekt de met vakmanschap en idealisme onder tulpen en nar cissen bedolven Damocles het zwaard voorgoed in de schede. Als het niet lukt, zou het wel eens kunnen dat de bloeiende bollenstreek een dorre woestijn wordt met hooguit in de lente één lichtstraal: een carnaval. TER AAR De aanvoer van witlof wil nog maar weinig groter worden. De groei van de opgezette pennen gaat wat langzaam. De kweker wil wel aan de Aagst, want de prijs blüft hoog. In de afgelopen week was de prijs weer regelmatig boven de 1,50 per kilo en dan is de kwaliteit nog niet eens zo best. Sla Sla werd ook behoorlijk betaald. De kwaliteit was over het algemeen goed en de handel vlot. De aanvoer is niet groot. Wanneer de kwaliteit van andijvie behoorlijk goed is, wil de koopman er een goede prijs voor betalen. Zelfs de restanten van de koude grond, die nog de gevolgen van water en vorst ver tonen, gingen goed van de hand tegen een behoorlijke prijs. De aanvoer is Rode kool en groene kool zijn bin nen ieders bereik. De prijs is niet hoog, zo tussen de twadlf en achttien cent per kilo. Toch is de kwaliteit heel goed. Boerekool is wat meer ge zocht en wordt beter betaald. De aanvoer van tomaten is nu snel minder geworden, In de afgelopen week was de aanvoer eigenlijk te klein voor de handel met het buitenland, maar deze wilde ook nog blijven mee doen. Hiervoor is de prijs nog steeds Raad Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Donderdag 15 december om 2 uur komt de ge meenteraad bijeen. Agenda: voorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling Instituut Ziektekosten voorziening Ambtenaren in Noord- Holland; voorstel tot goedkeuring van de begroting van de stichting mu ziekschool Haarlemmermeer voor 1966: voorstel tot het aangaan van twee geldleningen van f 1.000.000; voorstel tot het voeren van rechtsgedingen aangaande de onteigening van in het uitbreidingsplan Zwanenburg-west II gelegen gronden; vaststellen van de gemeentebegroting en de begrotingen van de gemeentebedrijven en -dien sten voor 1967 en van de daarbij be horende suppletoire begrotingen; voor stel tot het verlenen van een subsidie aan de afdeling Haarlemmermeer van de Nederlandse Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening; on- derwijsvergoedingen. best. De kwaliteit is minder geworden. Ook de partijen die vöor het binnen land zijn gekeurd, brengen een beste prijs op, als de kwaliteit nog wat is. De spruiten hebben ook een beste week achter de rug. De aanvoer blijft goed op peil. De prijs is goed en dat zonder vorst, dat is zeldzaam. De kwa liteit van de spruiten is vrij goed, al komt er bij nat weer spoedig smet in De export wist goed mee te dingen naar de aanvoer en deed dat tegen een goede prijs, maar ook het binnen land toonde interesse. De laatste we ken waren goede weken voor de sprui- tentelers. Goede uien worden best betaald, maar prei is goedkoop en is niet van te beste kwaliteit. Raadsageiida Nieuwveen NIEUW VEEN De gemeenteraad komt op dinsdagavond 13 december in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: verzoek om subsidie Ned. bond van plattelandsvrouwen, afd. Nieuwveen; verkoop gemeente grond aan de heer Th. Versteeg te Nieuwveen; aanvrage leermiddelen Sint Ursula-school; beschikbaarstelling extra-krediet onderhoud openbare school; vaststelling vergoedingen over 1965 R.K. kleuterschool, chr. kleuter school, R.K. lagere school, chr. lagere school. Sint Ursulaschool; wijzigingen gemeentebegroting; naamgeving voor nieuw aan te leggen straat in bestem mingsplan. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Morgenavond half 8 hoopt voor de Geref. Gemeen-te het gebouw aan de Remisestraat voor gaan ds. A. Elshout te Scheveningen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 11.59 uur; laag water 7.43 20 02 uur. KATWIJK AAN ZEE Morgen avond wordt op de gewone tijd en plaats het vrouwenbijbeluur van ds. Bouman gehouden. KNSM verwacht dat de winst over 1966 niet belangrijk zal afwijken van die over 1965. Tegenover sterke stijging van kosten, lonen, enz. staat de door werking van rationalisering en mecha nisering van laden en lossen. KVC KANSLOOS TEGEN STERK j SLOTERMEER (Van onze volleybalmedewerker) NOORDWIJK Het damesteam van' KVC heeft het in de overgangsklasse Slotermeer niet al te lastig kunnen maken. De Katwijkse ploeg kwam eenvoudig klasse tekort en werd in de: eerste en tweede set door de sterke, aanvallend spelende Amsterdamse da mes in een hoekje gedrukt: 515 en 715. Alleen in de derde set wist KVC lange tijd de score in evenwicht te houden. In de slotfase drukte Sloter meer evenwel moeiteloos door naar de verdiende winst: 1015. VOLLEYBAL (Van onze volleybalmedewerker) UITHOORN KVC heeft zich in de altijd lastige uitwedstrijd tegen VD0 hersteld. De Katwijkers kwamen in Uithoorn (met invaller Van der Kamp) verrassend goed voor de dag en grepen dank zij een betere opbouw en af werking van de aanvallen verdiend de volle winst (13). Via 28 en 59 schreef KVC de eerste set (na een overigens moeizame slotfase) met 7- 15 op zijn naam en ook de tweede si was voor de Katwijkers: 1015. Daar na maakte het enthousiaste VDO han dig gebruik van een terugslag in de KVC-ploeg (1511), maar op hel beslissende ogenblik drukten de Kat wijkers in de vierde set toch naar de zege: 815. WEISWASSER Het Oost-Duitse ijs- hockeyteam heeft dinsdagavond met 3—3 gelijk gespeeld tegen Rusland. De ploeg had de avond daarvoor met 61 van de Russische wereldkampioenen verloren. 's-HERTOGENIBOSCH Grasso 'Ko ninklijke Machinefabrieken NV meldt dat de toenemende verkopen van lucht- compressoren en pneumatische gereed schappen steeds zwaardtere eisen stel len aan prodluktie, administratie en dienstverlening en dat zij daarom de verkoop dezer produkten samenvoegt met de NV Nami te Nijmegen in Gras so-Nami NV, die tevens de fabricage op zich neemt alsmede de afdeling automatic, alles op 1 januari. De ver koopafdeling van Grasso-Nami blijft ii 's-Hertogenibosch. De rechten en ver pliohtingen uit contractuele verhoudin gen blijven onaangetast en gaan op Grasso-Nami onder directie vs heren ir. P. H. C. van Heijst e Th. Jekel. HILLEGOM Het was gisteren 40 jaar geleden, dat de heer C. Kool in dienst kwam bij de Coöp. Raiffeisen- bank. Begonnen als jongste bediende maakte hij de groei van de bank hele maal mee. Hij had daarin een groot aandeel. Om zijn grote verdiensten voor de Raiffeisenbank te belonen heeft het bankbestuur hem bij ge legenheid van dit jubileum benoemd tot adjunct-directeur. De directeur van .de C.C.R.B. te Utrecht, de heer J. Wilschut, wees op de menselijkheid van deze bankver- tegenwoordiger. Als cultureel mens was de heer Kool zijn vriend. Op het zakelijk terrein, als inspecteur van de C.C.R.B., had hij ondervonden, dat de heer Kool allies altijd correct in orde heeft. Hij noemde hem een man met grote verdiensten op allerlei terrein. Het was hem een genoegen hem de legpenning van de C.C.R.B. uit te Philatelica Bollenstreek LISSE De afdeling Bollenstreek van „Philatelica" vergaderde gisteravond in De Witte Zwaan. War nemend voorzit ter M. C. J. Delen maakte bekend, dat vrijdag 30 december een ruAkuvond wordt gehouden om 8 uur in bet Hobaho-ge- bouw, ingang 2e Havewdwairssbraart.. Ver der zal men in het voorjaar weer een show honden op de Keukenhof, diit keer „40. jaar kinderzegels". Mevrouw C. J. van Hamme-Meyler vertelde iets over het ontstaan vai postzegel» S.G.P. Lisse LISSE Over het onderwerp „Wat is Gereformeerd?", sprak ds. L. Vroeginide- wey, hervormd predikant te Delft, voor de afdeling Lisse van de S.G.P. Ds. Vroeg- inidewey zei, dat van de oorspronkelijke Pauluspredi-king niet veel meer was overgebleven. Allerlei dwalingen zijn er in geslopen. Door de reformatie kwam men tot terugkeer naar de. aloude belij denis van Godis woort, dat alléén onfeil baar is. Alle menselijke woorden en uit spraken zijn niet ten volle betrouwbaar en gezaghebbend. Sprekend over staat, provincie, ge meente en gezin, wees hij erop, dat bij alle menselijke afdwalen van Zijn wil en wet God orde houdt. Nederland is nog een bevoorrecht volk te noemen, waaraan de woorden Gods zijn toever trouwd LISSE De buurtvereniging „Wilhel- mina" geeft zaterdag om 8 uur in het K.A.B.-gebouw een dansavond, met dewerking van de Saints. Donderdag 15 december wordt in café „De Beurs" aan de Haven om 8 uur een klaverjasavond gehouden. LISSE De harddraverijvereniging „Lisse en omstreken" houdt vrijdagavond om 8 uur de jaarvergadering in De Nachtegaal. LISSE Onze plaatsgenoot de heer S, J. Bijvoet is in Den Haag geslaagd voor het examen wiskunde mo-h De Belgische spinnerijen vrezen al le bestaansmogelijkheden te verliezen door goedkope invoer van buiten de Euromarkt, vooral uit landen met stoaatshandeL Als de regering niet in- ingrijpt zal zij bedrijven moeten slui ten. De gareninvoer uit Egypte was in 1965 3231 ton tegen in 1962 782. uit Rood China 3000 tegen 44, en is even groot als een kwart van de Belgische produktie. De minister heeft maatre gelen beloofd tegen invoer voor afbraak- prijzen. De heer J. van Haaster, uit De Zilk sprak namens de rekening-couranthou ders van De Zilk zijn grote waardering uit op de wijze waarop de heer Kool zijn cliënten tegemoet treedt en en daad bijstaat. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud. De receptie was druk bezocht. Avonds tijdens een intiem diner werd het geschenk van het bestuur door de directeur aan de jubilaris overhandigd. R.D.C. won van S.S. I RIJNSBURG RDC 1 heeft zijn tien-! de competitiewedstrijd tegen SSI uit Ha. zerswoude gewonnen. De gedettailleerdf uitslagen zijn: F Pannabakker (SSI)D Kromhout! (RDC) 02; H v Stolwijk—W Leeuwen burg 11; A J v d DoelJoh Kromhout 11; N SchoonderwoerdG v Zuylen 0—2: J Fase—P v Egmond afg.; L de Frankrijker—J v d Meij 0—2; K v Stol wijkA v d Meij 02; A J Pannebakker H Verkuil 2—0; C J Kerkvliet—W Ce derhout 2—0; P FaseA v Egmond 0—2 Voorlopige uitslag 6—12. Buurtvereniging Kanaalstraat RIJNSBURG Het bestuur van de buurtvereniging Kanaalstraat verzocht ons mee te delen, dat de jaarlijkse feest avond wordt gehouden op donderdag 8 december in de zaal van de nieuwe tuin bouwschool aan de Sandtlaan. RIJNSBURG Morgenavond 8 uur vergadert ds a.r.-kiesvereniging in hel gebouw Concordia. Een forum van raads leden zal vragen beantwoorden over de gemeentepolitiek. Ook Arjos-leden zijn hartelijk welkom. RIJNSBURG Vrijdagavond spreekt ds. L. Vroegindewey uitt Delft in de zaal achter de chr. geref. kerk voor de her vormde evangelisatie. MOORDRECHT Het bestuur van de Koninklijke Vereenigde Taipijtfabrie ken was in de aandeelhoudersvergade ring niet bereid tot herwaardering van duurzame prodiuiktiemiddelen en merkte op dat verzekerde en vervangingswaar de niet hetzelfde zijn. Eén aandeelhou der noemde de afschrijving te laag, doch het bestuur achtte deze voldoen de omdat de duurzame produktiemidde- len grotendeels uit gebouwen bestaan. Het ging af op de waarde, die de ac-| countant toekent. De „notatie"- in 1965/ 66 f 150.000, kan men thans als geheel vrij beschouwen. Deze zal voortaan naar een andere reserve gaan. De stij ging van debiteuren is gevolg van om zetstijging en niet van langere termijn. Van de omzet is 12 pet. uitgevoerd, grotendeels naar de Euromarkt. Er is geen sprake van personeelstekort. De investeringen zullen weer op f 1 min. komen. Er is een verschuiving van haar naar synthetische garens. Van vooruitlopen op de omzetbelastingverho ging is niets te merken. De versohui- ving van smalle naar brede artikelen deed de omzet iets dalen doch de or derportefeuille werd iets dikker, en daarom is men niet somber. De afzet van sisal en kokos daalde iets, maar zo nodiig kan men meer van deze ve zels verwerken. De omzetstijging was vooral te danken aan breedtapijt. Ko- nylon en kroontapijt zijn goed ontvan gen. Men was in staat ook tufted te pro duceren. De statuten komen op de hel-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4