Dr. Visser 't Hooft schreef Himmler Eisen vakbonden: f 130per 1 juli Nieuw verschenen boeken Een woord voor vandaag ProfPolman droeg rectoraat over Kanttekeningen SUCROSA is fantastisch! SUCROSA Grote belangstelling voor Zwolse enquête IN DE - GREEP V) VAN DE GRIEP? Uw probleem het onze Koreaan redde „die Bijbel treedt af WOENSDAG 7 DECEMBER 1966 Het „Gaat" dat God de mens beveelt, is geen welkom bevel. De mens is van nature wat aan de voorzichtige kant. Het on bekende lokt hem niet, hij wil graag weten waar hij uitkomt. Men leze er de bijbel maar op na. Altijd is er een tegenstand geweest. Uitvluchten om aan het bevel te ontkomen. Men moest zijn land bebouwen, een familielid begraven, eerst nog wat anders doen, en danJa, wat dan? Maar God wil van geen uitvlucht weten. Hij heeft een doel voor ogen, voor ieder mens. GaatZonder om te zien, vertrouw op Mij, Schepper van hemel en van aarde, aan Wie alle mach ten onderworpen zijn. Verbrandt de schepen achter u, Ik zal met u zijn tot het einde der dagen. Gaat! Maar waarheen? Paulus heeft het bevel zonder meer opgevolgd, en Petrus, en zovele anderen, die hun vertrouwen alleen op Hem durfden stellen. Die alles wat de wereld bood aan uitzicht en toekomst hebben veracht en als zonder waarde hebben afgewezen. Omdat zij, bij alles wat zij niet wisten, leefden uit die ene zekerheid: Hij doet Zijn Woord gestand. Hij is, hoe het ook in ons leven reilt en zeilt, een licht op het pad dat ons voert naar ons eeuwig huis. waar Hij ons wacht. Wij lezen vandaag: Jesaja 56. Legitieme plaats voor dogmatiek? KAMPEN Aan de Theologi sche Hogeschool van de Gerefor meerde Kerken droeg gister avond prof. dr. A. D. R. Polman het rectoraat over aan prof. dr. J. L. Koole. In zijn oratie behan delde prof. Polman de vraag of terecht aan het dogmatisch be drijf en aan de dogmatiek als re sultaat daarvan een legitieme plaats in de theologie wordt ont- Dit was ten volle een negéhtien- de-ee.uwse vraagstelling die kort na de Eerste Wereldoorlog volledig geanti- queerd scheen door de. fenomenale uit werking en opgang van de kerkelijke dogmatiek van Karl Barth. Sindsdien is echter de situatie radicaal gewijzigd. Met tal van oude en nieuwe argumen ten wordt door Bultmann, Ebeling, Braun en vele anderen deze vraag kort weg bevestigend beantwoord. Onmogelijk Vreemde zaak TT ET kabinet-Zijlstra zal er ver standig aan doen het advies van de Tweede Kamer te volgen en de invoering van een eigen risico voor ziekenhuisverpleging te vervangen door een geringe extra-verhoging van de ziekenfondspremie. Ook dat schept moeilijkheden, met name in de loonpolitieke sfeer, maar zal op minder verzet stuiten dan het psychologisch onverkoopbare „tientje van Veldkamp". Het ware ons liever geweest als de regering de oplossing had kunnen vinden in een extra-verhoging van de overheidsbijdrage-1967 aan de ziekenfondsverzekering. Wij hebben er echter begrip voor, dat het kabinet deze weg niet wenst in te slaan, nu allerwege naar mati ging van de staatsuitgaven moet worden gestreefd. Het is overigens een vreemde cn voor de burger onbegrijpelijke zaak, dat de Kamer eerst een socialistische motie verwerpt om vijf dagen later in commissoriaal beraad een stand punt in te nemen, dat volledig met die motie overeenkomt. Nog vreemder is, dat minister Veld kamp eerst bij monde van premier Zijlstra laat weten dat de premie- beschikking administratief en tech nisch onmogelijk meer kan worden herzien, terwijl diezelfde minister Veldkamp gisteren komt meedelen, dat er voor donderdag nog in alle richtingen met de premie kan wor den geschoven. Dat wist hij natuurlijk vorige week ook al. Maar toen liet hij de Kamer in de waan, dat er geen andere mo-1 gelijkheden waren. Het lijkt erop dat de minister het parlement met een schijnargument onder druk heeft willen zetten. Spreker noemde een viertal argumen ten: het is onmogelijk, omdat het schriftonderzoek afdoende bewezen heeft, dat de Bijbel geen leereenheid bevat, zodat de noodzaak van het dog matisch bedrijf en de grondslag voor elke dogmatiek zijn weggevallen. Kongolese regering steunt universiteit KINSJASA De Vrije Universiteit in de Kongo gaat haar vierde acade mische jaaar in met de toezegging van vijftig miljoen franc (740.000 gulden) van de Kongolese regering. Minister Nzadi (onderwijs) kon dit meedelen tijdens de viering van de der de dies natalis van deze protestantse universiteit. De regering van Kongo heeft ook honderd beurzen beschikbaar gesteld voor studenten aan de Vrije Universiteit. Kostbaarder? ringsverklaring hebben geleerd, dat de regering voor haar belastingplan nen nauwelijks een meerderheid in het parlement zal kunnen vinden. Ook wanneer grote maatschappelijke belangen op het spel staan, blijkt soms de partijpolitiek het te winnen van de zaak waarom het gaat. Zonder meer mag duidelijk worden genoemd, dat zonder uitstel van de belastingverlaging de werkgelegen heid nog verder zal inkrimpen. Het bedrijfsleven, georganiseerd in de Sociaal-Economische Raad, is in zijn advies aan de regering eenstem mig van oordeel, dat de belasting verlaging in het belang van de werk gelegenheid behoort te worden uit gesteld. Maar in de politiek blijkt men de| positie van de eigen partij belangrij- j ker te vinden dan enkele duizenden' werklozen meer. De socialisten in de Partij van del Arbeid, hoewel altijd druk over so- ciale verbeteringen, zijn nu voorne mens tegen het uitstel van de belas- tingverlaging te stemmen, terwijl zijj kunnen weten dat dit meer werklo-j zen gaat betekenen. Vooral bij be-j drijven die voor hun orders afhan-j kelijk zijn van de gemeenten. De gemeenten financieren thans al! volop inflatoir. Geen uitstel van de belastingverlaging betekent volgend jaar minder geld voor scholenbouw en minder wegenaanleg. Is voor de Partij van de Arbeid haar politieke gezicht na de val van het kabinet-Cals/Vondeling kostbaarder dan de werkgelegenheid? it is ongeoorloofd, omdat het dog matische bedrijf leeft bij en uit het objectiverend denken dat op het ter rein der Openbaring contrabande is. Het is onzakelijk, omdat het niet past op de zaak, niet op de openbaring en daarom niet op het bijbels waar heidsbegrip en niet op menselijke existentie en daarom niet op het werke lijk instaan van de openbaring. Het is overbodig, want door de vele theclogieën van het Oude en het Nieu we Testament die veel dichter bij de zaak blijven, is een goede en afdoende vervanging van de dogmatiek geboden. Spreker ging uitvoerig op deze be zwaren in, en betoogde daartegenover het goed recht van het dogmatisch be drijf en het grote nut van de dogma tiek Hij besloot met het vermelden van enkele facta academica, waarbij hij onder meer stil stond bij het overlijden van de president-curator ds. P. D. Kui- Avondmaalsdienst met Blake en Visser 't Hooft GENEVE Naar aanleiding van de wisseling in het secretariaat-generaal van de Wereldraad van Kerken ii maandag in de kapel van het oecume nisch centrum een avondmaalsdienst gehouden. Dr. E. C. Blake had de litur gische leiding van de dienst. Dr. W. A. Visser 't Hooft hield de preek. De avondmaalsdienst is gehouden volgens de liturgie van de Verenigde Presbyte riaanse Kerk in de Verenigde Staten, de thuiskerk van dr. Blake. Herdenkingscollege prof. Waterink (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Op woensdag 14 de cember zal om 4 uur in de grote zaal van het scheikundig laboratorium van de Vrije Universiteit, de Lairessestraat 174, een herdenkingscollege worden ge geven in verband met het overlijden van prof. dr. J. Waterink. Vluchtelingen uit Soedan willen niet meer terug KAMPALA Woordvoerders van I de vele duizenden christenen, die uit het zuiden'vart Soedan naar Oeganda gevlucht zijn, hebben aan de regering van Oeganda gezegd, dat zij niet naar Soedan terug willen, zolang de islami tische Arabieren daar regeren, door wie zij vervolgd worden. Volgens onbe vestigde berichten komen nog steeds bijna honderd vluchtelingen per de grens over. Tentoonstelling van zijn brieven (Van onze kerkredactie) GENÈVE In 1936 protesteerde de zojuist afgetreden secretaris generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, tegen de gevangenneming van een predikant die ontslagen was van rechtsvervolging. De brief is nu eindelijk openbaar gemaakt. Hij maakt deel uit van een kleine tentoonstelling van brieven in het ge bouw van de Wereldraad van Kerken in Genève, ter gelegenheid van het afscheid van dr. Visser 't Hooft. De brief uit 1936 betrof de gevangenne ming van vicaris Helmut Traub en was gericht aan de „Reichsführer SS", Heinrich Himmler. Visser 't Hooft schreef, dat Traub door de rechter vrijgesproken was met het bevel hem onmiddellijk in vrijheid te stellen. Toch werd hij twee weken later door de politieke politie gevan gen genomen en naar het concentra tiekamp Dachau getransporteerd. „Hier moet wel sprake zijn van een misverstand", schreef dr. Visser 't Hooft. Enkele dagen later ontving hij een ant woord van het politieke politiecom- mando waarin lakonielc gezegd werd: „In opdracht van de politieke politie- commandant, Reichsführer SS Himm ler, deel ik u mede, dat vicaris Hel mut Traub op 23 januari 1936 uit •gevangenschap' 'ontslagen is,'-omdat de basis voor zijn gevangenschap was weggevallen." Niemöller Deze beide brieven maken deel uit van een „Visser 't Hoofttentoonstelling", georganiseerd door de naaste mede- zonder saccharine, voor de slanke lijnl (Vervolg van pagina 1) Als gevolg van deze gang van zaken is er gisteren in de Stichting van de Arbeid niet of nauwelijks meer gesproken over een aantal andere verlangens van de drie vakcentrales. Deze verlangens, die nu in het overleg met de regering ter sprake zullen komen zijn: 1. Verhoging van het minimum-con tractloon per 1 januari a.s. tot ƒ126 per week en verdere verhoging per 1 juli tot ƒ130 per week. Dit mini mumloon zal dan ook moeten gel den voor vrouwen, die gelijkwaardi ge arbeid verrichten als mannen, terwijl voor de zgn. niet-gemengde functies het minimum minstens 95 procent van het andere minimum loon moet zijn. Voleens de vakbewe ging verdient het minimumloon, dat thans 120 per week bedraagt, in verband met de te verwachten stij ging der kosten van levensonder houd, extra aandacht. 2. Andere (controleerbare) inkomens dan die van loontrekkenden mogen naar verhouding niet méér stijgen dan de lonen in de betreffende be drijfstakken; dit zal met name he geval moeten zijn met dividenden en tantièmes. Aan de onderhandelende partijen in de bedrijfstakken moet worden gelaten of. naar analogie van geen in enige meerjarige contracten reeds is vastgelegd, in 1967 verkor ting van de werktijd kan worden overeengekomen. 4. Bij alle sociale verzekeringsuitke ringen. waarvan de verhoging afhan kelijk is van de indexcijfers voor de kosten van levensonderhoud, moet in 1967 voor-indexatie worden toege past, d.w.z. dat een „voorschot" wordt verleend indien de kosten van levensonderhoud daartoe aanlei ding geven. Op de punten 1, 2 en 4 hebben de 'erkgevers niet gereageerd. Wat het minimumloon betreft, omdat zij vinden dat dit een zaak van de regering is. Mocht de regering geen aanleiding vin den om aan het minimumloon iets ex- te doen dan zal en verdere aan passing moeten wachten tot 1 juli en afhangen van de omvang van de stij ging der kosten van levensonderhoud. Het derde punt (eventuele werktijdver-! korting) werd door de werkgevers afge wezen. Lonen De door de vakbeweging geëiste loon- percentages (4 2 procent) komen op jaarbasis neer op een gemiddelde van 5 procent; indien er rekening mee wordt gehouden, dat niet alle cao's per 1 janu ari moeten worden vernieuwd, op een gemiddelde van 4.5 procent. Deze cij fers zijn voor de door de werkgevers geboden percentages (3.5 2 procent) resp. gemiddeld 4.5 en 4.07 procent. De vakcentrales hebben de totale kostenstijging van hun looneisen voor de werkgevers becijferd op 7.7 procent, de werkgevers die van hun loonbod op 7.5 a 8 procent. (Eén van beide partijen heeft dus kennelijk niet goed gere kend.) De totale loonkostenstijging in 1966 bedraagt ca. 10.5 procent. Huis aan huis: „Hoe denkt u over de kerk?" werkers van de afgetreden secreta ris-generaal. In de uitgebreide cor respondentie zijn ook brieven te vin den die pleiten voor de vrijlating van ds. Martin Niemöller, die twee jaar na Traub door de Gestapo gear resteerd was. Dr. Visser 't Hooft zag weinig heil in een interventie via de Duitse ambas sades in het buitenland. Hij probeer de via de openbare mening druk uit te oefenen op de Duitse regering. In een brief aan de anglicaanse bis schop van Chiohester zei hij te hopen dat de kerken zich met alle geëigen de middelen zoals oproepen tot ge bed, en verklaringen in de dagblad pers achter ds. Niemöller zouden stel len. Hij was toen van mening dat de buitenlandse kerkelijke leiders niet minder, maar juist vaker naar Duitsland moesten reizen; Bemiddelen Steeds weer bemiddelde dr. Visser 't Hooft als de contacten tussen het .Duitse protestantisme en de kerken van de andere Europese landen dreig den verbroken te worden. Een voorstel om het voorlopige hoofdkan toor van Genève naar New York te verplaatsen kon in juni 1940 in zijn ogen geen genade vinden. Visser 't Hooft schreef zowel de leden van het moderamen in Londen als in New York: „We zullen er rekening mee moeten houden dat het Europese continent voor een bepaalde tijd vol komen afgesneden zal zijn van de rest van de wereld, maar op dit mo ment zou een vertrek uit Genève al leen maar op een vlucht lijken." (Van onze kerkredactie) ZWOLLE Het resultaat van de grootscheepse enquête, die ze ven kerken in Zwolle hebben ge organiseerd, heeft de verwachtin gen ver overtroffen. Zeventig pro cent van de vragenlijsten, die men huis aan huis heeft laten bezor gen, kwam tot nu toe al ingevuld terug. De kerken hadden huis aan huis een brief laten bezorgen, waarin zij een eer lijk antwoord vroegen op de vraag, hoe men over de kerk denkt. Een voorlopig onderzoek van de ant woorden heeft aan het licht gebracht: dat 32 procent positief ten opzichte van de kerk staat, 28 procent weinig of geen interesse toont Seksuele opvoeding en gezinsvor- Pascal. Wij zien hem als geleerde en gewoon boeiende lectuur. (189 bl.z. ming nu, door P. J. F. Dupuis. Uit- filosoof, maar ook als gelovige. (119 7.50.) gave Zomer en Keuning, Wagenin- bl.z., 4.90.) gen. Ook nu de seksualiteit een intensief besproken onderwerp is. waarbij geen Het gouden veld, door Stuart Go re. Uitgave Ad. M. C. Stok, Den Haag. wat wil proeven van de De laatste der kolonialen' en ande re televisie-spelen, door Otto Dijk. Uitgave A.B.C.-boeken, Amsterdam. Van tijd tot tijd komen er op de v. opmerkelijke Nederlandse to- Verèlste.* Men' dit" boek zal de bekende sfeer in de wereld der goudzoekers, neelstukjes. nooit bijzonder groot seksuoloog en auteur Dupuis velen de komt in deze roman over de Austra- werk, een beetje absurd of surrea- lische goldrush wel aan zijn trekken, listische van toon, eerder to- Het is allerminst een feitelijk relaas neelschetsen dan toneelstukken, maar altijd zuiver en eerlijk en in hoge mate origineel van opzet en inval. Ot- toestanden en belevenissen zijn raak to Dijk is daarvan de auteur, getekend, al had het hier en daar wel Enige dezer toneelschetsen zijn wat minder wijdlopig kunnen zijn thans in druk verschenen onder de 159 bl.z., f 14.90.) titel: De laatste der kolonialen en an dere televisie-spelen. De bundel om- Het occulte dagboek, door August vat: De zendeling, De photograaf. De Strindberg. Uitgave J. M. Meulen- vroedvrouw. De laatste der kolonia- hoff, Amsterdam. len, De agent, De verlosser en De Marguérite Törnquist-Verschuur acteurs. Aldus een hele scala vor- heeft met haar vertaling van fragmen- mend van het dagelijks bedrijf met ten uit August Strindbergs nagelaten uitschieters naar het metafysische, het Occulte Dagboek (thans voor het algemeen-menselijke, althans naar eerst gepubliceerd) een belangrijke het niet meer en zonder meer dage- bijdrage geleverd aan de kennis van lijkse. -leze getormenteerde Zweedse schrij- Van de „gekke" schrijvers is deze Otto Dijk de gekste nog niet, hoewel „w standpunten omdat nieuw zijn en hij staat kritisch tegeno- getekend, al had het hier ver oude normen. Zijn positieve ach- i tergrond is duidelijk merkbaar. Hij benadert deze vragen niet los van het 3eloof in God. Kritiek zal hem zodoen- e niet bespaard worden, maar ander zijds zal hij velen bewust maken van hun eigen verantwoordelijkheid. (150 bl.z.. f 7.90.) Blaise Pascal, door dr. A. Gom- mers. Uitgave Lannoo/Tielt, Den Haag. In de serie Denkers over God en Wereld is van de hand Gommers te Leuvt studie „v De hier vertaalde fragmenten heb we niet met de t.v.-criticus Nico •erschenen over Blaise Pascal. De ben bestrekking op Strindbergs derde Scheepmaker uitroepen: „het beste schrijfster, die in 1951 met een disser- (ongelukkige) huwelijk met Harrie* wat er ooit voor de Nederlandse tele- - -J-«-visie is geschreven"... Dat klinkt mis schien wel bijzonder lovend en 't kan nog waar zijn ook, maar men moet er ekening mee houden, dat er overi- ?ens nog nooit iets goeds voor de Ne derlandse televisie is geschreven. (150 bl.z.. f 7.90.) „,lv Pascal promoveerde. Bosse. Om het beeld van deze verhou- beschouwt deze denker als een der ding te verduidelijken zijn toege grootste genieën van alle tijden. Hij voegd fragmenten uit de correspon- en 10 procent kritiek en klachten heeft. Dertig procent heeft niet geant woord. De kritiek richt zich uitsluitend op de kerk als organisatie. Velen klagen dat de kerk te weinig persoonlijk con tact met de gemeenteleden heeft. Voorts wordt opgemerkt, dat de kerk veel gevallen achter loopt. Aanslagbiljet Een aantal hervormden blijkt de band met de kerk te hebben verbro ken, omdat zij vinden dat haar be langstelling voor de leden meer een fi nanciële dan een geestelijke achter grond heeft. Velen uitten de klachten, dat het enig contact met de kerk het aanslag biljet van de kerkelijke belasting is. Tegenover de vele reacties, die voor de kerk als organisatie weinig vleiend zijn, staan ook prijzende meningen. Gebleken is dat ook elders in het land grote belangstelling bestaat voor de uitkomsten van de Zwolse enquête. De deelnemende kerken waren her vormden, gereformeerden, christelijke gereformeerden, lutheranen, vrije evan- gelischen, baptisten en het Leger des Heils. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Geldermalsen: J. v. 't Kruis te Baardwijk-Drunen (N.B.); te Melis- sant (toez A. Breure te Hei- en Boei- »P- Bedankt voor Giessendam-Nederhar- dinxveld: J. Vos te Rijssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vollenhove-St. Janskloos ter (accl.): kand. J. Tiersma te Schie- GEREF. KERKEN (vrfjgem.) Beroepen te Daarlerveen: C. Bijl te Sappemeer; te London en Watford (Can. Ref. Church): J W. Beekman te Rotter- dam-Hillegersberg. Bedankt voor Zwijndrecht en voor Treebeek-Brunssum: M. Brandes te Mep- pel. Kunstharsfabriek ontslaat 75 man WOLLE De Zaanse kunstharsfa briek Scado Archer Daniels N.V. zet per 1 maart 1967 de produktie van lak- harsen stop Per genoemde datum krijgen 15 man personeel ontslag. V reugde FOTO BOVEN: Dit is de prachtige nieuwe con- ferentiezaal van het Oecume- nisch Instituut te Bossey. Door de ramen heen is nog net een stukje te ontdekken van het oor spronkelijke kasteel. De toren maakt nu deel uit van de kapel. In diezelfde brief spreekt dr. Visser Hooft er zijn vreugde over uit dat de Kerk van Engeland zich voor de oe cumenische beweging heeft uitgespro ken: „Het was echt een troost voor ihe toen ik vanmorgen het telegram met het besluit van de anglicanen ontving, terwijl de Engelse bommen in de tuin naast mijn huis vielen en al onze ruiten verbrijzelden. Is dat niet een soort symbool? Terwijl steeds meer bommen vallen, groeit de christelijke solidariteit." Direct na het einde van de oorlog schreef dr. Visser 't Hooft dat hij aan het Meer van Genève een ideaal kasteeltje had ontdekt om er een oe cumenisch instituut in te vestigen: „Het leegstaande kleine slot is gele gen in een prachtig park met eei. verrukkelijk uitzicht op het meer en de Mont Blanc." Een paar dagen ter ontving dr. Visser 't Hooft de machtiging om het slot te kopen. Daar is nu het Bossey-instituut gevestigd. WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! is Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen- Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verhand staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden ingeslo ten. Vraag: Ik ben ob'zoek rraar èén reproduktie van het schilderij „Het laatste oordeel", daar ik dit wil ko pen. In de Lakenhal hangt dit schil derij ook, maar dan vergroot. Ik heb het bij iemand 25 jaar geleden gezien, dat was ongeveer 80 bij 60 cm. dacht ik. Antwoord: Dit is het bekende schilderij van Lucas van Leyden, in de Lakenhal te Leiden. Bij dit museum zijn reprodukties te krij gen in prentbriefkaartformaat en grotere van ƒ4,- per stuk. Grote re produkties zal men wellicht in de kunsthandels niet meer vinden. De ze zouden dan speciaal gemaakt moeten worden en dit zou duur zijn. Het zou een hele tref zijn als u ergens nog een grote reproduktie vond. Vraag: Waar is het huwelijk van prinses Irene en don Carlos voltrok ken? Toen koningin Juliana prins Bernhard 25 jaar getrouwd waren, hebben zij toen niet de eigen lijke bruidsdagen voor 7 januari in hun villa in Italië doorgebracht of waren zij toen in Oostenrijk? 7" meende, dat het Koninklijk paar i de feestelijkheden in mei daarna naar Oostenrijk zijn gegaan. Antwoord: Prinses Irene is in huwelijk getreden in de Borgheseka pel van de basiliek van Santa Maria Maggiore te Rome. Koningin Julia na was in januari 1962 in Oosten rijk en onderbrak 9 januari haar vakantie te Lech in verband met het spoorwegongeluk bij Harmeien op 8 januari. Op 14 mei was de Koningin bij de bruiloft te Athene. Vraag: In de nieuwe pensioenwet is bepaald dat hertrouwde weduwen weer aanspraak kunnen maken op een gedeelte van hun oude pensioen. Een man is als BB-ambtenaar werk zaam geweest in het vroegere Indië. In de laatste oorlog is hij door de Japanners gefusilleerd. Bij haar aan vraag om herstel van haar vroegere pensioen ontving zijn weduwe van de stichting administratie Indone sische pensioenen een afwijzende beschikking met als motief dat de bepaling alleen geldig was voor personen, die in Nederlandse over heidsdienst zijn geweest. Is deze beslissing juist? Antwoord: Volgens de administra tie berust de beslissing op de oude reglementen, die dezelfde bepalin gen inhielden als indertijd de Neder landse pensioenwet. Deze laatste is veranderd, maar in de vroegere In dische reglementen is geen verande ring gekomen. Althans nog niet. Of dit ooit zal gebeuren, is onbekend. U kan altijd 's maandags en vrij dags van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur de zaak bespreken aan de Neu- huyskade 32, in Den Haag. SEOEL Ds. Im Joeng Bin, die achttien jaar secretaris-generaal van het Koreaans Bijbelgenootschap is geweest, is afgetreden. Ds. Im Joeng Bin is bekend geworden als de „man, die de Bijbel redde". Hij was namelijk bezig met een overzetting van de Bijbel in de nieuwe Koreaanse spelling, toen in 1950 de Noordkoreaanse tropen Zuid-Korea binnenvielen. Hij redde de manuscripten door ze in inmaakpotten in zijn achtertuin te be graven, voordat hijzelf de vlucht nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2