NCRV: EMILY BRONTË OP TWEEDE KERSTDAG E==3S RADIO Commentaar Simone Rooskens in Woeste Hoogte Slechte woontoestanden voor gastarbeiders Puzzelhoek DË GOUDEN BARK loos Brandt Vos MAANDAG 5 DECEMBER 1966 Geen clou Hélemaal in Tiaar eigen stralende ttijl zingende Carry Brokken hebben wij moeten verlaten om te kijken naai het nieuwe VPRO-programma dat za terdag uitging op Ned. 2: „Ja, neen. geen mening". Het is geen onaardige vondst van Gijs Stappershoef, dat meningen-peilen, maar we hebben zo'n idee dat er nog wat gedokterd moet worden aan de uitvoering, wil het een programma worden om naar te kijken. Het ontbreken van een „clou" laat de kijker wat onbevredigd achter. Wij zagen op het scorebord met uitslaande naalden nu wel dat het oordeel van de honderdkoppige menigte in de stu dio zich ietwat wijzigde nadat experts de zaken rondom een vraag goed zwart-wit hadden gesteld, maar de mate waarin dat gebeurde laat zich niet raden. Het is immers best moge lijk, dat 30 pet van de stemmers na die betogen een andere mening kreeg en van ja op nee of omgekeerd stapte! Dat valt op deze manier niet te con troleren. Benedict Silberman 65 jaar (Van onzer adio- en tv-redacteur) HILVERSUM Vandaag viert de PJRU-dirigent Benedict Silberman zyn 35ste verjaardag. Er wordt geen groot feest van gemaakt: 64 of 65, dat maakt voor deze ijverige musicus geen ver schil. Wie op Sinterklaas jarig is, kan niet anders dan in navolging van de Spaanse kindervriend jong en kwiek blijven. Benedict Silberman ziet dan ook deze verjaardag niet als het sein om op zijn lauweren te gaan rusten: hij heeft voorlopig voor een jaar bijgetekend bij de NRU, waar hij zeer wordt gewaardeerd. Een in terview ter gelegenheid van zijn ver jaardag vermaakt hem niet: hij gaat immers gewoon door met zijn dage lijks werk! En dat is voornamelijk: reperteren en concerteren met zijn Promenadeorkest. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV verrast haar kijkers op Tweede Kerstdag met een groot, roman tisch televisiespel, door de Engelse schrijver Nigel Kneale in opdracht van de BBC ge schreven naar het beroemde boek van Emily Brontë: De woeste hoogte. Regisseur Willy van Hemert maakte er een Nederlandse be werking van en koos voor de hoofdrollen Simone Rooskens en Paul Cammermans. „Het was heerlijk, de rol van Cathe rine te spelen", zegt Simone, „ik ben me zes weken gewoon Catherine gewéést. Ik ben dol op het boek en de karakters zijn zo sterk getekend, dat je je er helemaal één mee kunt voe len." Herinnert u zich nog de tragische geschiedenis van de drie meisjes Brontë, Ierse domineesdochters uit het begon van de vorige eeuw? Zij hadden al jong haar moeder verloren aan tu berculose en leden alle drie aan de ziekte. Maar zij beschikten over een bijzondere levenslust en -kracht. De sombere pastorie stond tegenover het kerkhof aan het einde van een on aanzienlijk dorp. Dominee Brontë zat altijd boven op zijn kleine studeerka mers als hij thuis was. De drie meisjes voerden de huishouding en ver veelden zich dodelijk. Charlotte, de oudste, was korte tijd gouvernante, maar moest om gezond heidsredenen dat werk beëindigen. Ann, de jongste, was de zwakste, zij overleed vrij jong. Emily, de middel ste, was een droomster, die altijd be zig was te fantaseren over „wat er op een goede dag zou gebeuren...." en heel haar mistroostig leven glans ge ven. Charlotte, de sterkste, bedacht op een keer iets om de tijd te doden: als ze alle drie eens een roman schre ven Ze deden het en lazen elkaar de hoofdstukken voor. Charlotte schreef haar befaamde „Jane Eyre", Emily „De Woeste Hoogte", Ann het veel minder opvallende „Agnes Grey". Charlotte schreef later nog een paar boeken, Emily nog een tweede. Toen dat uitkwam was zij al overleden, ook Ann heeft haar boek niet meer in druk gezien. Weefde Charlotte in haar „Jane IVVV: geld uit Euroa fonds MILAAN De woontoestanden voor de buitenlandse arbeidskrach ten in de westelijke EEG-landen, niet name West-Duitsland en Ne derland, zijn ontstellend slecht. De gemeenschappelijke commis sie van bouw- en houtarbeiders bonden uit de EEG-landen, aange sloten bij het IVW (het soc. In tern. Verbond van Vrije Vakver enigingen) heeft op een tweedaags congres besloten hier iets tegen te gaan doen. In een actieprogram wordt uit gesproken, dat er geld uit het Eu- Kerstverzoening Jordanië-Israël JERUZALEM Dit jaar zullen niet minder dan 10.000 Arabische christe nen, die in Israël wonen, de grens mo gen overschrijden, voor 'het bezoeken van de heilige plaatsen tijdens de kerstdagen. Vorig jaar bedroeg dit aan tal 8000. De pelgrims mogen vier da gen op Jordaans gebied blijven en krijgen meer deviezen toegewezen dan in voorafgaande jaren. De regeling is het resultaat van een overeenstemming tussen de Israëlische en Jordaanse autoriteiten, die gunsti ger is dan ooit, sedert het Israëlisch- Jordaans conflict van 1948. ropees sociaal fonds ter beschik king gesteld moet worden voor de bouw van woningen en verzor gingscentra voor buitenlandse ar beidskrachten. Daarbij zal men het ontstaan van bij zondere woonwijken voor buitenlandse arbeidskrachten moeten tegengaan. De bij het IVW aangesloten Nederlandse bonden tellen 93.000 leden. Een apder belangrijk punt van het actieprogram is het ontwikkelen op Europees niveau van meerjarige bouw programma's, in het kader van de Euro pese, economische politiek op de mid dellange termijn. De bonden weigeren het bouwbedrijf te zien als een wondermiddel tot be heersing van de conjunctuur. Bij eén neergaande conjunctuur blijken steeds hier de grootste aantallen werklozen te ontstaan. Meerjarige bouwprogramma's zouden dit tegen moeten gaan, ook al omdat er blijvend een structurele behoefte aan bouwprodukten bestaat. Commissie Bij de werkgevers in het bouwbedrijf wordt sterk aangedrongen op de vor ming van een Europese paritaire com missie samen met de werknemers om zo gezamenlijk de vraagstukken van de bouwnijverheid te bespreken. De voorzitter van de Algemene Ned. Bond voor de Bouwnijverheid, de heer A. Buys, sprak er zijn voldoening over uit, dat In Nederland sinds 1860 de Io nen met 75 pot. zyn gestegen. De stijging van de kosten van levensonderhoud daarop in mindering gebracht, betekent dit nog een reële verbetering van 40 pet. of 6 a 7 pet. per jaar. Simone Rooskens als Catherine en Paul Cammermans als Heathcliff, de vondeling in ,JJe Woeste Hoogte". Eyre" herinneringen aan haar gouver- nantsjaren, Emily vond een heel ander onderwerp. In de veelvuldige Ierse re gen tuurde zij vaak naar buiten. Uit haar raam keek zij op een verlaten en vervallen buiten op een heuveltop ge legen. Zij fantaseerde graag alle mo gelijke verhalen rondom dat naargees tige oude huis en daaruit putte ze voor haar roman. NATUURKIND Emily verzon een hoofdfiguur die zij zelf had willen zyn: het wilde na tuurkind Catherine, dat met haar broer en de vondeling Heathcliff op een eeuwenoude farm De woeste hoogte genaamd, woont. Er be staat een felle strijd tussen haar broer en de vondeling en als vader Eearnshaw overleden is, wil de broer Heathcliff niet meer zien. Maar Catherine vindt in hem een zielsverwant en blyft hem trouw. Samen schelden zij op hun naaste buren die mijlen ver weg op het Dui- tengoed The Grange wonen: de voor name Edgar Linton en zijn zustér Isa bella, maar op een dag raakt Cathe rine er binnen en moet er enige tijd blijven. Dan ontstaat in haar het con flict, zoals het spel dat laat zien: haar bewondering voor de verfijning van de Lintons botst tegen haar gebonden heid aan de ruige Heathcliff. Natuurlyk zijn er slechts fragmen ten genomen üit het dikke, boeiende boek: U moet maar niet gaan verge lijken, dat valt altijd tegen. Simone Rooskens vertelt: „De opnamen zijn allang gemaakt. Ik vond het heerlijk, Catherine te spe len: voor mij is zij een levende per soonlijkheid met die tweeslachtigheid in haar karakter. Ik heb geloof ik nog nooit zoveel aan een rol gedaan, ik heb hem helemaal uitgeplozen.' „Maar nu vind ik het wel eng, om straks het stuk op de televisie te zien. Ik hoop dat mijn man het goed vindt en myn kinderen, nou, die vinden het niet fijn als ik op het scherm kom, ze generen zich er zelfs voor. Laatst nog: de een hield zijn handen voor zijn ogen en de ander kreeg er rooie oren van. Ze riepen: „Moeder, wat doe je daar gek." TANTE COR Simone woont in Rotterdam e getrouwd met de acteur Luc Lutz. Ze is een echte huisvrouw en ze heeit drie zonen: Peter van 8, Wouter van 6 en Joris van anderhalf jaar. ,,Ik speel niet zo erg veel meer, sinds Joris is geboren, ik neem ook geen vaste contracten meer aan, al leen losse rollen. Ik wil niet zoveel van huis zijn. Maar als ik weg moet, kan ik alles rustig overlaten aan tante Cor, die komt binnen als ik wegga en ze blijft. Ze kookt heerlijk en de kin deren zijn dol op haar en ze weet hier alls te vinden Tante Cor is geen familie, maar de trouwe buurvrouw. „Ik heb geweldig geboft dat zij naast ons woont, anders zou ik het niet klaarspelen." ,,Of ik altijd al aan 't toneel wou? Nee, ik heb nog eens op een enge handels mulo gezeten en daar kreeg ik een 10 voor boekhouden! Maar toen ik 17 was begon ik aan toneelspelen te denken. Ik wist er helemaal niets van af, ik kende alleen de Gijs- brecht. Ik was een klein meisje met vlechten en bij het- toelatingsexamen RADIO VANAVOND Hily.rsum I 402 m. NCRV 1000 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radi-okrant. 19.30 Oude gram- mofoonpl. 20.30 Circusleeuw Khan prefereert groentesoep, hoorspel. 2100 Luchtig Sinter klaasprogramma. 22 15 Avondo verdenking. 22 30 Nieuws. 22 40 Boekbespreking. *300 Studio 2300: gevarieerd programma 23 SS-24.no Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA I 16.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten 18.25 Sinterklaasprogram ma voor de jeugd. 19.40 Huma nistisch Verbond: Geestelijk le ven. toespraak. NRU: 19.50 O- penbaar Kunstbezit. 20.00 Nieuws. 20.05 St. Nicolaas-lled- jes. 20.30 Een kinderhand Is I gauw gevuld, klankbeeld n.a.v. 20 jjar UNICEF. 21.15 Melo dieën uit films en musicals (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Actu- I allteiten. 22.55 Nederland in de 1 derde wereld documentaire. I 23.30 Stereo: Radio Filhaxmo- I nlsch orkest en solisten II 23.55—24.00 N DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18—29 UUR 1. Felix Mendelssohn Barthol- dy: Symphonie nr. 4 in A gr tchen. piano. 3. Johannes ihms: Variaties over een thema van Haydn op. 56 a. 4 Reinecke: Concert voor en orkest in c kl. t op. Nicanor Zabaleta. harp. 5. Richard Strauss: Till Eulenspie- gels lustige Streiche, sympho- TELEVISIE VANAVOND rubriek over kerk en samenle ving. KRO: 19.35 Naar de zui delijke IJszee: natuurfilm NTS: 20.00 Journaal. KRO 20.20 De Flintstones. tekenfilm 20.45 Piste, variété-programm; n, on IR\- niefst; nipolizei (6): Diefstal ..rand, TV-ftlm. 21.55 Slnt-Nicolaas-surprlse. NTS: 22.3022.35 Journaal^ beatgroep 20.29 «oogiepuuicii uit RtA-amusementsprogi 21 35 22.05—22 RADIO MORGEN 8 30 Niet 8.32 Voor de huisvro (9.25-9.30 Conciliepostbui en tuinbouw. 1230 ws. 12.40 Actualiteiten. Lichte gri Jns" "*15.00 'Ge- var. muziekprogr. 17.00 Over- heidsvoorl. 17.10 Voor de jeugd. 18X10 Country and koor. 18.50 Nieuws en com- HUversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: 735 Deze dag. AVRO: 8.C0 0.00 V. d. kleuters. 10.10 Ar- sol. 16X10 16.02 Alt en piano. 16.15 V.d. jeugd. 17.15 New York calling. VARA: 10.00 Nieuws. 10X12 Lie te muz. en act. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Actualitei ten. 12X15 Gevar. muziekprogr. V7.00 Nieuws. 13XO Actualitei ten. 13X15 Licht muziekprogr. 14.00 Nieuws. 14.02 Actualitei ten. 14.05 Voor de vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Licht instrum. ens. en zangsol. 1530 Licht muziek progr. 16.00 Nieuws. 16.02 Actu aliteiten. 16.05 Voor de tieners. 17X» Nieuws. 17.02 Actualitei ten. 17.05-18.00 Verzoekplaten- progr. TELEVISIE MORGEN voor de Toneelschool deed ik zo gek, dat ze me uit medelijden maar heb ben aangenomen, denk ik." „We hadden een fijne klas, ik stu deerde op met Petra Laseur, Trins Snijders, Peter Oosthoek en Jules Rooyaards. Ik ben nog eens even weg gelopen naar een balletschool, maar ik was in twee weken weer terug." „Ik heb vervroegd eindexamen ge daan omdat ik al getrouwd was in die tijd en toen al gauw een baby ver wachtte. Maar ik was nog veel te jong om al een toneelideaal voor ogen te hebben. Ik was bij het Rotterdams Toneel maar ik was niet erg bruik baarachteraf kan ik dat best be grijpen. HEERLIJK TV Na de geboorte van Wouter wou ik er helemaal mee ophouden, maar toen vroeg Walter Kous me voor Centrum en daar ben ik pas echt mezelf geworden. Later in de musi cal „Mensen, hé mensen!" ging het helemaal goed. Ik werd er een beetje verwendnou en dan voel ik me gauw thius!" Toch is Simone nog terug gegaan naar het Rotterdams Toneel, tot de geboorte van haar derde. „En al die tijd kwam ik ook al voor de camera's: ik vind tv heerlijk. Voor mijn gevoel lijkt het niet op toneel spelen, 't is heel anders. De camera bemoeit zich overal meedat is de derde persoon, hoor!" Nog even gaat het over de kinde ren, die moeder niet op het scherm willen zien. Vader Luc wèl, die juichen ze toe. Vooral, als hij een uni form aan heeft, dan wordt hij geado reerd en nagetekend, dan is hij de geweldigste vader van de wereld Tja, kleine jongens hebben zo hun ïigen inzichten. Moeder moet maar liever gewoon zijn En dat voor een zesjarig meisje HAMBURG In Hamburg heeft'een zesjarig meisje blijk gegeven te beschikken over een ongekend sohaa'ktalent Het meisje heet Jutta Hempel en woont in Hamburg. Onlangs speelde zij simultaan tegen twaalf leden van een Hamburgse schaakclub. Jutta was zes mannen te slim af, terwijl zij zes partijen remise speelde. En dat voor een zes-jarige meisje Kruiswoord-puzzel t r ii. ,i - Als U vanavond vroeg mocht zijn met de pakjes kunt U zich om kwart voor 9 via Ned. 1 gaan verpozen bij de KRO die ter gelegenheid van het „heerlijk avondje" internationale varieténummers vertoont in ,JPiste". Ter afwisseling treedt dit krachtpatserpaar op, dat kettingen breekt als zijn het draadjes en dat zich uit boeien wringt of het zomaar niets is. Verder komt de olifant-ster ,iBrada" opdraven: laten we hopen dat Uw beeldscherm groot genoeg is om hem er op te krijgen. Dat zal in elk geval wel gaan met vele buitelende clowns en met de Russische wer velwind-dansers „Les Ygrouchki", die ook hun num mertje zullen weggeven. De krachtpatser (die zich Samson noemt) maakt zo veel vertoon, dat zelfs het orkest de halzen rekt om te kunnen kijken en de dirigent even zijn stokje automa tisch beweegt li I I'M I 11 I" I I m HUB Horizontaal. 1. korte degen, 4. deel van een benedenhuis, 9. nobel, 11, plaats in Over., 12. ranonkelachtige plant, 16. ontkenning, 17, water in N. Brab., 18. plaats in N. Brab., 21. vogel, 22. boom, 23, plaats in N. Brab. 25 r mer (afk.), 27. Europeaan, 28. slot, 31 bergplaats,. 32. salaris (Vlaams), 34. ernst, 35. vreemde munt. Vertikaal. 1. lidwoord, 2. meisjesnaam, 3. plaats in Limburg, 5. ik (Lat.), 6. salaris, 7. rivier in Rusland, 8. bijwoord, 10. jongensnaam, 13. bij woord, 14 wijzer van een kompas, 15. deel van een deur, 17. vlaktemaat, 19. achting, 20. verdikking der opperhuid, 21. bloemen, 24. hoepel, 26. kaas worm, 28. oude benaming voor li ter, 29, vreemde munt, 30. water in Zuid Holland 31. lidwoord (Fr.), voegwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. na, 2. San, 3. gans, 4. slang 5. na-, gels, 6. Langres, 7. ransel, 8. Arles, 9. J sela. 10. les, 11. el. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.05 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Ken-merk. 7.35 uur natuurfilm: de Zuidelijke IJszee. 8.20 uur De Flintstones. 8.45 uur Piste. 9.30 uur aflevering van de serie Hafenpolizei. 9.55 uur amusementsprogramma „Kijkt U nog?" Ned. 2 AVRO 8.01 uur luchtig programma met surprises in beat, hoogtepunten uit Bavariaprodukties en sportrubriek, tot 10.05 uur. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.30 uur oude grammofoonplaten. 8.30 uur gespeeld verhaal „Circusleeuw Khan". 9.00 uur Sinterklaasprogramma. 10.15 uur avondoverdenking. 11.00 uur Studio 2300: gevarieerd programma. Hilversum II NRU 8.05 uur Sinterklaasliedjes en Spaanse muziek. 8.30 uur klankbeeld over 20 jaar UNICEF, met Danny Kaye. 9.15 uur muziek uit films en musicals. 10.55 uur eerste deel van een documentaire over nationale ontwikkelingshulp „Nederland in de derde wereld". door 43 Ze hebben toch een goed kerstfeest, al is Hemmer niet thuis. Tegen de avond haalt Jord de slee uit de schuur en Leaa pakt oude Wendel goed in met dekens. Eerst wil hij niet, maar Jord beslist dat het moet. Ze kunnen veel beter opschieten als Wendel in de slee zit. Leda kijkt hen na. Jord en Thomas Barden trekken aan de houten armen en Wendel glijdt vanzelf mee. Als ze bij de steiger komen, is hij weer in slaap gevallen en moet Jan Krebbe erbij komen om hem eruit te tillen. Als hij half wakker wordt, herinnert hi jzich nog iets van wat hij gehoord heeft. Vrede op aarde! Het klinkt vreemd, die oude stem in de avond. De rivier is grauw en je kunt, hoewel het nog stil is, toch merken dat er wind zal komen. Harde wind uit het noordoosten en misschien wel vorst. Vrede op aarde! Ja, zegt Jan Krebbe, en hij kijkt naar Jord. Er komt geen vorst. Na enkele dagen valt de dooi in en een paar weken later sneeuwt het weer. Een dun laagje, dat blijft liggen. Het is niet bar koud, de zon schijnt nu en dan en doet de sneeuw glinsteren. En toch wordt het een moei- lijke winter. Jord doet zijn werk en het komt Leda voor of hij nog zwijgzamer geworden is. Als hij met de honden speelt, kan hij plotseling daarmee ophouden en zijn hoofd schuin hou den alsof hij heel ver iets meent te horen, wat nooit nader komt. Er zijn enige zieken bij de turfgravers, die ze geregeld bezoekt. Het is een moeilijke weg en ze doet er lang over. Als het donker al begint te vallen komt Jord haar tegemoet ;en dan lopen ze samen naar huis zonder met elkaar te praten. Over Amy is niet veel te zeggen. Ze komt nog naar huis. Dan zingt en lacht en vertelt ze. Soms vindy Leda het allemaal onbenullig en kinderachtig, maar het kan haar ook bezwaren. Vooral de durende vriendschap met de jonge Thiesen. Amy spreekt nooit over hem en toch weet Leda dat ze elkaar vaak ontmoeten en dat hij misschien wel bij haar op bezoek komt. Amy's vrienden hebben zulke vrije opvat tingen. Amy werkt hard, ze zal het ver brengen, dat zegt iedereen die haar hoort spelen en verstand heeft van mu ziek. We mogen haar niet terughouden, zegt Jord iedere keer^ als 'hij de rente van Leda's erfdeel van de bank haalt en het geld aan het meisje geeft. Het is voldoende voor haar studie en voor het wonen bij de bevriende familie. Maar voor Hemmer blijft er weinig over van dat geld, ofschoon Leda vindt dat het hem in de eerste plaats toe komt. Hij zou de opvolger op de werf geweest zijn, als Mei... Verder wil ze dan niet denken. Mei zou niet geworden zijn zoals hij nu is, als.... Dan stokt ze weer met denken. Heb je het meisje Margriet wel eens gesproken? vraagt ze op een avond. Ze komt terug van de turfgravers. Er is een oude vrouw gestorven. Zij zullen nu voor de begrafenis moeten zorgen, want de achterblijvende familie weet daarmee helemaal geen raad. En terwijl ze eigenlijk daaraan denken moest, vraagt ze naar Margriet. O jazeker, ik zie haat iedere keer als ik tabak ga kopen. Ik geloof dat ze veel aan Hemmer denkt en dat het gauw genoeg weer goed zal zijn tussen hen, als hij terug Zou dat nu werkelijk de enige reden zijn waarom hij wegging, Jord? Ik geloof het wel. Jords stem klinkt vrolijk. Jij hebt altijd iets tegen Margriet gehad. Al vanaf de dag dat je haar hoorde huilen. Ze was toen nog een wiegekind en je kon het niet goed verdragen dat rosse Dora zo trots was op haar dochtertje. Dat moet je nu niet meer ophalen, zegt Leda. Ik heb over veel nagedacht en als het dat alleen maar is.... dan wil ik haar wel als mijn schoondochter ontvangen. Dat doet me echt plezier. Jord legt een arm om haar schouder. Ja, dat doet me plezier, Leda. Al weet ik niet waarover die twee ruzie gekregen hebben. Het zal wel niet zo erg zijn dat ze het nooit meer willen bijleggen. Als Jord weer tabak komt halen, begint hij tegen Mar griet over Hemmer te praten. Ze krijgt een kleur, maar dat duurt niet lang, daarna kijkt ze heel effen. O, dus jullie hebt goede berichten van hem gekregen. Nou, dat doet me plezier voor zijn moeder. Jord zou willen vragen: Ben jij daar niet blij mee? Maar hij doet het niet Er is iets afwijzends in Margriet. Mis schien heeft hij zich vergist en is 't alleen dwaasheid van hem om te denken dat tussen die twee iets zou kunnen zijn wat een levenlang standhoudt Misschien is het wel een teken van ouder worden. Mensen die zelf de zomer achter zich hebben, beginnen er in anderen naar te zoeken. Jan Krebbe kijkt donker, als Jord hem vraagt of het zo zou kunnen zijn. Hij heeft zijn viool diep in een kleerkist opgeborgen en er oude jassen en een paar kielen opgelegd alsof hij van plan is er nooit meer op te spelen. (Wordt vervolgd) LUINO Smokkel De Italiaanse douane heeft deze week in een auto 14.121 kweekparels gevonden. De inzittenden van de auto probeer den de stenen uit Zwitserland naar Italië te smokkelen. De bestuur der, de Italiaanse timmerman Bru no Galimberti, is gearresteerd we gens een poging edelstenen ter waarde van 60;000 gulden te smok kelen. "Man. MfWK'MflgS.Hog.SK. oe SLEEP- UU PftU KABEL LOS EN SLUIT DE. fOEPEU PEMDELVHBI?- I TUt3 TEEUcS BUOJSEN NflfiK UTRECHT Mej. demisch ziekenhuis gisteren een roosje uitgereikt van de Stichting Sazuroosje. Dit gouden ere teken wordt jaarlijks uitgereikt aan personen, die zich bijzonder hebben onderscheiden bij de opleiding in de verpleging. De uitreiking gebeurde door de heer J. Fentener yan Vlis- singen. SUKKELTJE EN BRUUNKE Ze kijken in alle hoeken en gaten, maar geen toren haan te zien. „Ik heb hem hier toch zelf neergezet" opperde boer Haneveer. „O, wacht daar heb je Peggie Pluimstaart ook; zou ZIJ er soms iets van weten?" Peggie zegt op geheimzinnige toon: „Ik hoorde daarginds het belletje van Jats Allewatsü" Jats heeft een winkeltje, een soort uitdragerijtje, waar je van alles kunt kopen. Maar hij is niet eerlijk en hij neemt gerust stiekum mee, wat hij hebben wil, als er niemand kijkt! „Dan moeten we naar Jats Allewats" zegt Stik- keltje tegen Bruunke. En samen verdwijnen ze in de richting, vanwaar Peggie Pluimstaart het belletje van Jats' karretje heeft gehoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6