Weekagenda Commentaar Feest rond nieuwe Rijnlands lyceum Ruit vernield - f500 schade Europa van Zes' op de gevoelige plaat Ds. Brederveld bevestigd als opvolger van ds. Maaskant Stoepen Sinterklaasmarkt niet karig met geschenken KIEXTWE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 DECEMBER 1966 Maandag: (5 december) Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur. Haagsche Comedie met „School yooi grouwe»"- Gehoorzaal, 8 uur: burgerijconcerl Sempre Crescendo. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Den Haag Schouwburg. 8.15 uur. Vijfde Haagse balletfestival yoor dt jeugd. Woensdag Doopsgezinde kerk, 7.30 uur: oecume nisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur- Ned. Comedie met „Don Juan in de hel". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: violiste Helgo Hussels- Donderdag (8 december) Kapel Diaconessenhuis, 8 uur: instal latie ds. H. W Hemmes tot ziekenhuis predikant, afscheid van ds. J. de Wit Stadhuis, 2 en 7.30 uur: begrotingsbe handeling gemeenteraad. Den Haag Diligentia, 8 uur: Wienw Oktett Vrijdag (9 december) Den Burcht, 8 uur: Friese vereniging, Sinterklaasavond. Foyer Gehoorzaal, 6 uur: vogelshow Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth. tienersoc. 't Venster een avond om nooit te vergeten. Petruszaaltje (Lammenschansweg). 3 uur: ledenverg De Natuurvriend Aula Louise de Coligny-H.B.S., Kager- straat 7, 7.30 uur: interscholaire contact- commissie, welsprekendheidsconcoiirs. Boshuis, achter Hoflaan 74. ruilavond yoor verzamelaars. Stadhuis. 2 en 7.30 uur: begrotingsbe handeling gemeenteraad Den Haag Scnouwburg 8.15 uur Haagsche Comedie met „De Meteoor". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia" Scbeveningen Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Pariise pianist Claude Bocneton Zaterdag (10 december) Foyer Gehoorzaal. 6 uur: vogelshow Rapenburg 1- jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth soc. 't Roefje rechtbank Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelvereni ging T.I.G.. opvoering van Hei Dieven- Breestraat 19. 8 uur: jongerensoc. Boe merang, Suriname-avond. Den Haag Diligentia, 1 uur: toneel groep Arena met „De kleine en de grote koning", 8.30 uur nam.: Nieuwe Komedie met ..Romulus de Grote". Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Ik zoek Mious- Den Haag Luth kerk, Luth. Burg wal 9. 8 uur: adventconcert door dr. W Mudde. Scheveningcn Kurzaal, 8.15 uur Concertgebouworkest, met Dianosolist. Zondag (11 december) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen. trum Rehoboth. sociëteit voor iedereen Open Huis. deux places (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Een tikkel- je getikt (14 jaar). Loxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Geheim agent district 6 (14 jaar). Hex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De rode baret (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik een vrouw (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Westside Story (14 jaar). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Franse grafiek uit de 19de eeuw, van 23 nov tot 12 dec., dagelijks van 10 tot 4 u. zondags van 1 tot 4 uur. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 1) tentoonstelling werken van Aa Dekkers tot 9 december. De Ruil. Janvossensteeg 59: tentoonstel ling van poppen van Carta Kiem van 7 nov tot en met 7 dec van 10 tot 8.30 uur, behalve zat en zondag. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hot- laan 7: tentoonstelling van aquarellen van Joop Dam en keramiek van Geert Schreuder, van zat 26 nov. tot en met 15 dec„ maandag tot en met zat. van 10 tot 5 u., ook dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondags gesloten logie: mej. W G Jans (Den Haag): kan< ex. culturele antropologie: mej. E S Kramer (Den Haag): doet. ex. geschledeni: de heer W J van der Dussen (Den Haag: doet. ex. II gen.: de heer J E Wennberg (Noorwegen); semi-artsex.: mep. A v d Berg (Oude Wetering), de heren J Bouquet (Heemstede). L H M Bouwens (Den Haag), (Leiden). D W Stol (Leiden). OEGSTGEEST Onder muziek, hilariteit en een miezerige regen zijn zaterdagmorgen de eerste stenen gelegd voor het nieuwe Rijnlands Ly ceum. Aangelokt door vrolijke vlaggen en een gezellige drukte kwamen velen een kijkje nemen aan de Apollolaan, waar de door de leerlingen zelf georganiseerde festiviteiten de hele morgen in beslag namen. Met als een hoogtepunt het „uit de lucht vallen" van het oude trouwe R.O.S.-beeld. In het geheim hadden leden van de schoolvereniging R.O.S. het bronzen paard uit de heil van het oude gebouw gehaald en geplaatst in de bak van een hijskraan, die het onder gejuich in het souterrain van de nieuwe school deponeerde. In optocht waren de origineel ver klede jongens en meisjes van htm oude naar de in aanbouw zijnde school ge trokken, overal ruimschoots de aan dacht trekkend. In het souterrain van het nieuwe lyceum legden daarna de leden van het R.O.S.-bestuur, winnaars van de verkleedpartij en klasseverte genwoordigers de eerste stenen van Jongens vierden vernielzucht bot LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een groepje jongelui tal van vernielingen aangericht. Onder meer vernielden zij de ruiten en de spatborden van een driewielige auto in de Van der Werffstraat. De voor deur van een woonhuis in de Donker- steeg en twee etalageruiten, één van een winkel aan de Lange Mare en één van een winkel in de Van Maarsman- steeg werden gesloopt. In verband hiermee zijn ingesloten een 19-jarige en 18-jarige straatmaker, een 18-jarige timmerman, een 19-jarige timmerman en een 19-jarige bekleder Zij werden op de Oude Vest aange houden. LEIDEN Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van twee sigaret tenaanstekers uit een winkel aan het Noordeinde. In de nacht van zater dag op zondag heeft men twee ruitjes van een groothandel in elektrische ar tikelen aan de Oude Vest vernield. Er werd niets ontvreemd. Van een warenhuis aan de Aalmarkt is in de nacht van zaterdag op zondag een ruit ter waarde van f 500 gebro ken. Verder heeft men in diezelfde nacht een glasruit en een neonbuis van een sigarettenautomaat aan de Haarlemmerstraat kapot gemaakt. ADVERTENTIE Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,— en 40.— Of het allerbeste van f 200,— en 400.— Horloger v. d. Water - Haarlstr. 181 heeft het Eterna - Certina Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Rijnland belast woonboten LEIDEN Het Hoogheemraadschap voor Rijnland zal met ingang van 1 januari a.s. een uniform tarief invoeren voor de eigendomsvergoedingen voor het innemen van een ligplaats met een woonboot in aan Rijnland toebehorende wateren. Voorts zal met ingang van genoemde datum een vergoeding in rekening worden gebracht voor alle in boezem water ligplaats nemende woonboten. Aanleiding hiertoe is de verontreini gende invloed van het afvalwater e.d. van woonboten op het boezemwater. Ds. Steenblok spreekt niet LEIDEN Wegens ziekte gaat de spreekbeurt, die ds. Steenblok uit Gouda morgenavond zou vervullen voor de Geref. Gemeente in Nederland in gebouw Hoge Rijndijk, niet door. een muur, die waarschijnlijk de R.O.S.- kelder zal begrenzen. De schoolband (The Storx) liet zich intussen niet onbetuigd en zorgde er (mèt de verkrijgbare koffie) yoor dat de feeststemming ondanks wind en koude regen op peil bleef. (Foto N. van der Horst) Politieke rondblik A.R. Oegstgeest OEGSTGEEST De A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje" verga dert donderdag om 8.15 uur in de bo venzaal van de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan., Mr. J. van der Plas uit Katwijk aan Zee zal een „poli tieke rondblik" geven en men zal de kandidatenlijst ten behoeve van de Tweede-Kamerverkiezingen samenstel- Agendanieuws OEGSTGEEST Woensdag 7.30 urn- vergadering gemeenteraad: 7.30 uur in gebouw Irene jubileumfeest van „De macht van het kleine" met Sempre Donderdag 8.15 uur in de bovenzaal van de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan vergadering A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje". Collecte OEGSTGEEST De collecte voor het Nederlands Asthmafonds heeft in Oegstgeest ruim f 1200 opgebracht Universiteit: mythe, idee, vorm en beeld LEIDEN Bij de uitreiking van de Dr. M. van Blenkenstein-prijs, journa listieke prijs van de Leidse universi teit, dinsdagmiddag 20 december- om half drie in de Rolzaal te Den Haag, hoopt prof. dr. K. Posthumus, rector magnificus van de technische hoge school te Eindhoven, te spreken over: De universiteit: mythe, idee. vorm. beeld. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Irene Ma ria dr v J G Oomen en E M J Ver meulen: Gerand an v W Verboon en J C Bos; Arie Adriaan zn v L C van der Marei en A van der Plas; Anna Maria dr v G D'Anftuono en A Can- navacoiuolo: Bastiaan znvIM Star en D Kuijt; Monique dr v W J Bemel- man en E Ndeuweniburg; Jenneke dr v C Verhagen en S de Hoog; Hen- dnikus Adrianus Maria zn v J M Oiniteigt en C W C van Vegigel. OVERLEDEN: M Ouwerkerk 69 Jr wed van J A Jansen; A van Staveren 84 jr man; P J Blonk 73 jr man; J Jonker 78 jr man; D J Fabel 61 jr man; K van Klaveren 64 jr man; J P M Huisman 23 jr man. Opbrengst collecte LEIDEN De collecte, die zaterdag in Leiden werd gehouden ten bate van de „Vereniging tot behartiging der be langen van tbc-patiënten in Nederland" heeft f 2.854,16 opgebracht. Kees Vollemans exposeert LEIDEN Onder auspiciën van het Leids Academisch Kunstcentrum gaat Kees Vollemans schilderijen exposeren in het academiesgebouw. De opening van de tentoonstelling wordt woens dagmiddag a.s. om half vijf verricht door de heer R. H. Fuahs- Int, P.T.T.-foto-expositie DEN HAAG In het hoogst interes- Cleary uit Engeland voor de foto „Helen' santé Postmuseum aan de Zeestraat heeft de directeur-generaal van de PTT, prof. ir. G. H. Bast, zaterdag de Int. PTT-foto- tentoonstelling 1966 geopend. De expositie die thans voor de eerste maal georganiseerd is door de AMFO. (Amateur Fotografie een onderafde ling van de Sport-, Ontwikkelings-, en ontspanningsvereniging der PTT) de Ne derlandse afdeling van fotograferende PTT-mensen. Reeds eerder was een der gelijke expositie gehouden in Brussel. Keulen, Londen, Luxemburg en Parijs, maar nu waren de buitenlanders met hun werk naar Den Haag gekomen. In tal van feestelijke toespraken hebben de spre kers uit de diverse landen de lof bezon gen van fotograferen in internationaal PTT-verband. Zoals een hunner opmerkte kan men hier spreken van een „Europa van zes" vastgelegd op de gevoelige plaat. Het fotograferen is een gevoelige bezigheid en uiterst bevorderend voor een inter nationale samenwerking, omdat men door geen enkel medium zozeer elkan ders eigen aard en innerlijk leert ken nen dan door dat van de alles signale rende fotografische lens. De tentoonstelling is van een zeer hoog gehalte en het zal voor de jury. bestaande uit de heren J. Kerkhoven, Ralph Prins en Willy Schurman. een bijzonder moeilij ke taak zijn geweest de prijswinnaars aan te wijzen. De prijs van de directeur-genaraal ging naar Marcel Maury voor de foto „l'An- cien" (een oude en een jonge Franse postbode). De eerste prijs van de jury ging naar Jean Claude Gautrand eveneens Frank rijk voor de foto „Chevauchée Fantasti- que", de tweede prijs naar Michale O' IJsclub Voorhout gaat krentekatere verloten VOORHOUT Voorhouts IJsclub houdt donderdag de jaarvergadering in restaurant Boerhaave. Uit het finan ciële overzicht blijkt, dat de landijs- baan in het vorige seizoen voldoende heeft opgeleverd om op de vergade ring tot uitloting te besluiten van 20 procent obligaties.. Aan het eind van de vergadering heeft de gebruikelijke verloting plaats van krentekaters. VOORHOUT Woensdagavond om 8 uur vergadert de plaatselijke afde ling van Bloembollencultuur in Bonte Koe". VOORHOUT In november werd aan het postakntoor alhier by de Ryks- post ingelegd 22.382,70 en terugbe taald 17.589,19. Kerstconcert Wassenaar Wassenaar Onder auspiciën van het comité „Avondtmusycken" wordt donderdag 15 december a„s. aanvang 8.15 uur n.m., in de Dorpskerk aan Het Plein een uitvoering gegeven door de Chr. Wassenaarse Oratorium- vereniging m.m.v. het Rotterdams Bachorkest en de solisten: Truus Vol- ker-Atema (sopraan), Meta Bourgon- jen (alt), Anton Trommelen (tenor) en David Hollestelle (bas). Het ge heel staat onder leiding van Gerard- Akkerhuis. Uitgevoerd worden de Bachkanta- tes BMV 36 (..Swchwingt freudig eueh empor") en BWV 142 („Uns ist ein Kind geboren") en het Con certo grosso in g kL t op 3 nr 8 („Weihnadhtskonzert") van A CorellL (een buitengewoon aardige babyfoto), de derde prijs naar R. Offerman, Duits land, voor „Kölner Karneval". De eer volle vermeldingen gingen naar A. van Cannegem, België, voor „Jef", naar L. Heinrich, Duitsland", voor „Wahlredner" (een geestige plaat van Erhard), en naar L. Verheij, Nederland, de volijverige se cretaris van de AMFO, voor de foto nan met tas". Deze zeer boeiende foto-expositie wordt in hert Ned. Postmuseum, Zeestraat 82 ge houden tot 17 december, dagelijks van 10 -17 uur. In de toekomst hoopt men te komen tot foto-expositie waaraan PTT-leden uit het gehele land kunnen deelnemen, want nu heeft men zich nog beperkt tot het personeel van de centrale directie der PTT in Den Haag. Geref. Gemeente Leiden beroept predikant LEIDEN De Geref. Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Hof man te Zeist. Tegen geparkeerde auto aangereden LEIDERDORP De 22-jarige M. Butselaar, wonende Dijkgravenlaan 10, is zaterdagavond om 11 uur met zijn bromfiets tegen een geparkeerde auto aangereden in de Hoofdstraat Hij heeft vermoedelijk door de hevige stortbuien de onder een lantaarnpaal staande auto niet opgemerkt Hij kreeg een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Jolan- de Clementine, dr v F A Palm en van M C Soegari, Berniharxistraat 2; Antonius Maria, z v H Maat en van E van Ravens, Adegeest 24; Dirksje Anna, dr v H G Bloemendaal en van D A Boekee, Hoogmadeseweg 45; Ca- tharina Alida, dr v G A van Vel- zen en van C A van Wetten, Patri moniumpark 3; Gerrit Reindert, zn v M Roest en van D van der Zwan Achthovenerweg 49. Ondertrouwd: Tijmen Spek, 23 jr Hoofdstraat 149 en Elisabeth Adriana de Geus, 23 jr Resedastraat 34; toe komstig adres: Zuilestein 10, Leider dorp. Overleden: Flora Kersbergen, 82 jr te Leiderdorp w.v. Gerardus van ToL Zoon van bekende Leidse onderwijzer LEIDEN Met de bevestiging en intrede van ds. J. E. Brederveld, gis teren in de Oude-Vestkerk, is een oud-Leidenaar, die vele jaren elders de Gereformeerde Kerken als predikant heeft gediend, weer Leidenaar geworden. Ds. Brederveld, die in Leiden werd geboren, is de zoon van een, vooral bij de oudere generatie goed bekend en gezien onderwijzer, inder tijd verbonden aan de Geref. Schoolvereniging. In zijn Leidse jaren heeft de jonge Brederveld zich veel bezig gehouden met jeugdwerk en o.m. ook met de verspreiding van de Elisabethbode, een evangelisatie-orgaan van de Geref. Kerken. daaraan de waarschuwing, dait de mens veelal vindingrijk is om zich aan zijn opdracht te onttrekken. Gastvrij huis De laatste vijftien jaar was ds. Bre derveld predikant van de Geref. Kerk in Helmond. Thans neemt hij in Lei den de plaats in van ds. J. Maaskant, die onlangs afscheid nam als zieken- huispredikanit, verbonden aan de clas sis Leidien van d>e Geref. Kerken. De nieuwe zLekenhuispreddkant werd gis terochtend in dit ambt bevestigd door zijn broer, ds. G. D. L. Brederveld, geref. predikant te Oost- en West- Souburg, met een predikatie over Mar kus 2 5b „Kind. uw zonden worden u vergeven". Onder de velen, die 's avonds de in trede van ds. Brederveld bijwoonden, bevonden zich o.a. de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen en wethou der P. S. Harmsen, als vertegenwoor digers van het Leids gemeentebestuur, predikanten uit de classis Leiden, af gevaardigden van zusterkerken en de Leidse ziekenhuizen en een deputatie uit zijn vorige gemeente Helmond- Ds. Brederveld bepaalde zijn gehoor deze avond bij de tekst uit Openbarin gen 21 4 „Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen en de dood zal niet meer zijn, noch rouw. noch geklaag, noch moeite zal er meer zijn" en het schriftgedeelte uit Mattheü 25 35 „Ik ben ziek geweest en gij hebt mij bezocht". Gezant van Christus Hoewel ds. Brederveld zijn taak als predikant zeer wijd ziet, zal deze toch allereerst zijn gericht op mensen, die langdurig of tijdelijk niet meer in het volle leven staan. Mensen, die het in een ziekenhuis vaak moeilijk hebben. Hij is er zich diep van bewust, dat de zin van zijn werk uitmondt in het zijn van een boodschapper, een ge zant van Christuswege. Allen, zieken en gezonden, zyn op weg naar een nieuwe hemel en een nieuwe aarde en aan het begin van die weg staat God. Het laatste woord, al dus ds. Brederveld, is aan het leven, dart, de dood overwint. Jezus zegt im mers: ..die in Mij gelooft zal leven al ware hij ook gestorven". Hij heeft ons verlost door voor ons te sterven en op te staan. Christus roept ons weg uit de sleur, die ons leven zo gemakkelijk kan beheersen. Heel ons leven staat in het raam van Gods bedoelingen met ons. Die geeft het leven van een chris ten perspectief. Ds. Brederveld stond ten slotte stil bij zijn tweede tekstwoord: „Ik ben ziek geweest en gij hebt mij bezocht", waarbij hy aanvullend Jezus' visie op deze woorden liet volgen: „Voorwaar, Ik zeg u, in zoverre gij dit aan één van mijn minste broeders hebt gedaan, hebt gij Mij gedaan". Spreker verbond tingstonele gevoerd. Nog wel in on gunstige zin. U raadt het onmiddel lijk: bij het hoofdstuk verkeer. Het Rapenburg is inderdaad een stadsge deelte welks aanpassingsvermogen langzamerhand is uitgeput Het is om het steeds maar zwaarder en drukker wordende verkeer ter wille te zijn vele jaren voldoende meegaand ge weest, maar nu gaat het niet meer. Het ligt er bij alsof het wil zeggen: mensen, als je me nog verder wilt misbruiken, demp me dan alsjeblieft Het dagelijks bestuur van de gemeen te maakt zich zorgen over de ver keerssituatie aan de westzijde (uni versiteit) van het Rapenburg, vooral met het oog op de voetgangers. De beste oplossing zou de aanleg van een voetpad zijn, zo schrijven B. en W. de raad in hun memorie van ant woord bij de begroting, waarvoor echter de stoepen moeten worden verwijderd. Monumentenzorg wil daar niet aan. Wij delen op dit ogenblik nog de be zwaren van Monumentenzorg. Als er één stadsdeel is dat uit historisch- cultureel en -architectonisch oogpunt tegen ingrijpende aantasting moet worden beschermd, dan is het dit wel. Aan de oostkant ligt wel een trottoir. Daar zijn de stoepen gebleven. Gaat men aan de westzijde een voetpad aanleggen, dan moeten de stoepen weg, omdat deze kant smaller is. Het „evenwicht" tussen beide kanten gaat dan teloor. Bovendien zou het westelijke gevelaanzien er ernstig door worden geschaad. De stoepen zijn in de historische waarde van deze panden een onmisbaar element. Dat de verkeerssituatie vooral voor de voetgangers veel te wensen over laat, is niet te loochenen. Maar dan moet het verkeer aan de westzijde zo worden geregeld dat dit gevaar tot een minimum wordt terugge bracht. Zwaar verkeer hoort er niet. Dat is voor het behoud van de panden al noodzakelijk. Dan moet er ook beter worden ge parkeerd. Aan het begin (bij het Noordeinde) staat een bord waarop de juiste wijze van parkeren (tussen de bomen, evenwijdig aan de gracht) staat aangegeven, maar htjp weinig automobilisten houden zich daaraan. Vervolgens dient te worden opgetre den tegen het neersmijten van bossen fietsen tegen bomen en hekken. Kortom, als alle gebruikers iets min der slordig met het Rapenburg om springen, is er al vegl gered. Het Rapenburg is onder vigeur van de Monumentenwet beschermd ge bied. Monumentenzorg zal toestem ming tot afbraak van de stoepen ze ker niet overwegen zolang niet alle andere mogelijkheden zijn bezien en LEIDEN Wommeer men de afgelopen week zijn inkopen ging doen op de Sinberklaasmarkt in het Waaggebouw, dan kon men op bepaalde tijden het prettige risico lopen, te worden gekozen tot een bepaalde Waag- figuwr. Een prettig risico inderdaad, omdat de gelukkigen werden over laden met geschenken. Mevrouw C. Stoute kon zich donderdagmiddag met recht (vier kinderen heeft zij) Moeder van de Waag noemen. Zij woont Aloëlaan 21 (in Leiden). Bij het zien van de overstelpende lading geschen ken kreeg ze haast tranen in de ogen. Na afloop van de dienst werd dë nieuwe ziekenhuispredikant toege sproken door ds. D. Kronemeyer na- 3 de classis Leiden, ds. J. Boven berg namens de Geref. Kerk van Lei den, dokter P. A. Coumou, directeur- geneesheer van het Diaconessenhuis en de heer A. Hakker, scriba van wijk 3 en 5 van de Geref. Kerk van Leiden. Allen drukten hun blijdschap uit over de komst van ds. Brederveld naar Leiden. In zijn dankwoord ondersitreepte ds. Brederveld de zin van het samenwer ken; hij zegde toe zijn pastorale bege leiding miert alleen uirt te strekken over de patiënten van de ziekenhuizen, doch ook over het verplegend personeel, dat in zijn woning aan de Joh. de Wittstraat steeds een gastvrij onder komen zal vinden. SINTERKLAAS ERG DRUK BEZET SASSENHEIM Sint Nicolaas heeft het weer druk gehad. Niet minder dan vier avonden werden de kleintjes van de DVV-leden thuis bezocht. En vrij dagmiddag waren het de kleuters van de Vereniging van Huisvrouwen, die werden bedacht met een bezoek. Daar na werden in het gebouw Oosthaven de jongens en meisjes tot 10 jaar van het gemeentepersoneel door de goed heiligman ontvangen. Hierbij waren ook de burgemeester en mevrouw Van Knobelsdorff aanwezig. Zaterdagmiddag waren in de KSA enkele honderden kinderen van Speel tuinvereniging „Beatrix" de gasten van Sint Nicolaas. Eerst waren de kleuters aan de beurt, later op de mid dag de ouderen. De laatsten kregen ook nog enkele films te zien. w.o. „O.K. sheriff". De keuizecomimissie bestond uit de heer M. Weima, directeur van de Markt- en Havendienst, bijgestaan door een journalist. Vrijdag was het d e dag der verkie zingen. De 15-jarige Connie Mens werd gekozen tot Tiener van de Waag. Zij zit in de 3e klas van de Louise de Coligny-HBS. Haar eerste reactie was: ik ben er helemaal niet op gekleed, omdat ik geen minirokje aan heb. Zij was naar de markt toegekomen om een vaasje voor haar moeder te kopen en uit nieuwsgierigheid, wie er als tiener zou worden gekozen. In een stroom van dichtregels noem de Japie Stikkelorum de cadeaus op, die zij zou krijgen, en de heer H. H. Zonderop vulde hem goed aan. Baby van de Waag De verkiezing „Nozem van de Waag" trok veel jeugdig publiek. Lange tijd van tevoren paradeerden langharigen over de markt, terwijl zij steelse blik ken wierpen naar hun concurrenten en de kansen afwogen. Met lang gol vend haar, paars hemd en getailleerd zwart jasje ging ten slotte de 16-jarige Wim Meijer, Noorderrundsteeg 2 en timmerman van beroep, met de eer strijken. Tot de vele geschenken be hoorden een documentatie over Provo Sinterklaas spreekt spaargeld aan LISSE In november is bij d Rijkspostspaarbank ingelegd f67.000 en terugbetaald f121.000: een ont- sparing waaraan waarschijnlijk Sinter klaas niet vreemd zal zijn. LISSE De afdeling Bollenstreek van Philatelica houdt morgenavond om 8 uur in De Witte Zwaan een maan delijkse bijeenkomst, die nog enigszins in het teken van Sinterklaas zal staan. LISSE De afdeling Lisse Bloembollencultuur komt donderdag 8 december in De Witte Zwaan byeen. Op dezelfde avond vergadert ook de afdeling Lisserbroek in Contact; 8 uur. LISSE Woensdag worden voor de afdeling Lisse van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond films vertoond, 's middags voor de jeugd en 's avonds voor de leden. Beide voorstellingen in Rehoboth. LISSE De gemengde zangvereni ging „Looft den Heer" heeft op het zangconcours te Rotterdam in de superieure afdeling de eerstet prijs be haald. LISSE De evangelist J. Kramer t Leiden spreekt vrijdagavond 9 december voor de evangelisatiekring in De Witte Zwaan; 8 uur. en een paar lichtbeige „slulpers" om zijn nozemgarderobe aan te vullen. Wethouder P. S. Harmsen koos kort daarna een vader van negen kinderen, de heer De Koning uit Voorschoten, tot Vader van de Waag. Ook deze wist goed raad met de gesohewken van de gulle en goedgeefse marktkooplieden. Zaterdag was de slotverkiezing, de baby. De heer en mevrouw Den Uyl werden de ouders van de Baby van de Waag. Een zak vol speelgoed en een reuze teddybeer waren de beloning. Enkele andere baby's kregen als troost prijs een teddybeer. Dat deze verkie zingen geslaagd mogen worden ge noemd, zal een ieder wel duidelijk zijn. De marktkooplieden zelf zijn er ook zeer tevreden over. Bijzonder leuk was, dat de moeder van de gekozen Tiener van de Waag zelf de markt kooplieden kwam bedanken, dat haar dochter tot Waagtiener was gekozen. Inbrekers weg met leeg geldkistje HILLEGOM In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in het kantoor van de firma Hulsenboscli aan de Leidsestraat. Het kantoor werd overhoop gehaald en een stalen kast geforceerd. De inbrekers zijn er mei een geldkistje vandoor gegaan, maar het is gebleken, dat hier geen geld in zit. Burgerlijke stand van Hilleg ;om HILLEGOM Geboren: Jeanette G. d v J van der Waal en J R Hondebrink; Petrus M A z v H M Biezeman en H \V M Bloem. Ondertrouwd: W L van Turenhout en M Halkers; H W Warmerdam en M P D A Teeuwen; A P M van der Voorn en A Zonneveld: G J M Ernstig en J M Bolen; F A M de Bruyn en J H P M Nelis; H C Velthuyzen en M C A Zwaan; J Kerk hof en J de Vries; T P J Kortekaas en J P M Lieverse. Getrouwd: E de Muynck en M M van der Sande; H G Speijers en C M van de Berg; W Blokker en M J Plaisier; H C van der Lans en H C M van der Zwan. Overleden: M C de Groot, vr, 72 jr; M Seijsener, vr, 71 jr. Pluimvee- en konijnenexpositic HILLEGOM Burgemeester Van Nie- kerk opent donderdagavond om half 8 in de gebouwen van de N.V. Rijneveld aan de Weeresieinstraat een grote pluim en konijnen ten toonstelling van de vereniging „Streven tot verbetering". Vrydag en zaterdag kan de expositie worden bezichtigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3