,Toch veranderen ons beleid niet' wij Tl TAX' "n j SM&ë&gm wV J VPRO wankelt aan de rand BRITS SPROOKJE WORDT DRAMA Agenten niet meer op tv BARK Joos BrandtVos NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3(1 NOVEMBER 1966 Beklemmend AVRO'S actualiteitenrubriek Tele- vizier, die de laatste tijd goed loon/it ga at, liet de kijkers gister- wond een en ander zien van de eerste iewoning van Het Dorp", waar op iet ogenblik iedereen die er binnen fomt blij en verrast is. Daarna kwam er een lange, maar hteressante documentaire van de franse televisie te voorschijn, heet jan de naald voor Nederland bewerkt m daarom nog ontsierd door tech- Hsche schoonheidsfoutjes in ondertite- ing en commentaar. Maar dat zal nie- nand hebben kwalijk genomen: het pas inderdaad haastwerk geweest. Deze documentaire was weer gericht ip de twijfel aan het rapport-Warren betreffende de moord op president ïennedy: een Franse journalist die iich sterk in de materie heeft verdiept j m destijds ter plaatse was, sprak de n een Amerikaanse film verdedigde irgumenten vóór het rapport catego- isch tegen. Aantrekkelijk was vooraf een ge simd optreden van het Parijse zangfe- ioineen Mireille Mathieu, die ook een ief gesprekje voerde met Jan Brusse, lie haar vol eerbied ondervroeg. Op Nederland II vertoonde de NTS le befaamde Hongaarse- speelfilm Sky- jark, gesitueerd in het begin van deze \euw. Wat traag en uitgesponnen naar \nze begrippen maar een blik gun- lend in het burger-familieleven rond- rm. het thema „ieder huisje heeft zijn truisje". HILVERSUM Naar aanleiding van berichten over het feit dat de Ned. tonkunstenaarsbond ernstige kritiek beef: geoefend op het beleid van de NTS ten aanzien van vaststelling van de honoraria voor losse medewerking van musici aan tv-programma's, deelt de NTS mede, dat de geldende regeling is vastgesteld in overleg met de offi- fciële vakbonden. I Di* zijn de Alg. Bond van Kunste- haars |NW), de Bond van Chr. Kunste naars in Nederland (CNV) en de Ned. Kath. Bond van Musici en Artiesten (NKV). „Van een a-sociaal dictaat," al dus de NTS, „is dus geen sprake". (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Ja, wij verliezen veel leden. Niet al leen op de gewone manier, maar bepaald door program ma's die we uitzenden, voor namelijk wat de televisie be treft. We hebben dit jaar een kleine 3000 leden verspeeld daarmee, maar toch wijzigen wij ons programmabeleid niet. We hebben nu ongeveer 115.000 leden-abonnees en 20.000 leden die 5 per jaar betalen. Het wetsontwerp zegt wel, dat je met een aantal ledenabonnees beneden de 100.000 zelfs geen C-omroep meer mag zijn, maar zelfs met die honderdduizend haalt niet één omroep het Dit vertelt ons ds. N. Immink. vereni- gingsdirecteur van de VPRO. Hij klaagt niet, hij constateert. Hij zegt: „Inderdaad, het tv-spel „Ryder gaat naar huis" heeft ons meer dan 300 le den in één klap gekost. De teach-in „God na de dood van God" kostte ons er ook veel. Ik kan wel zeggen, dat de VPRO vrijwel geen enkel programma van enige betekenis uitzendt, of het re gent bedankjes." „Neem bijv. cabaretuitzendingen. Daarin laten wij nogal eens liedjes zin gen, die de massa niet bevallen. Hup, dan bedanken ze. We hebben dat goed gemerkt na dat programma waarin Me rel Laseur een aantal Nederlandse ca baretiers in specimen van hun repertoi re voor dit seizoen voorstelde. Sommi gen bedankten om dat liedje van Jaap van de Merwe over Vietnam, of zo maar omdat de VPRO dat liedje, bij de VARA geweigerd, wél uitzond. Ande ren omdat ze niets meer willen weten van Lurelei, weer anderen omdat Sieto Hoving ze niet bevalt of omdat Wim Sonneveld „Je hebt me oelazerd" zingt... trouwens, na ieder spel, ieder cabaret of wat dan ook verliezen we leden. Natuurlijk komen er wel nieuwe bij, maar dat weegt niet op tegen het afvallen." (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ons zegt hel niet zoveel, dat typisch Britse sprookje „Alice in wonderland", het klassieke boek waarmee de Engelsen zozeer vertrouwd zijn als wij met Sneeuw witje en de zeven dwergen. Geen Brits kind dat niet is opgegroeid met dit oude verhaal van het kleine meisje dat in een droomreis merk waardige dieren en vriendelijke speelkaartfiguren ontmoet. Het boek is ooit in het Nederlands vertaald, maar sloeg hier niet aan. „Alice" bleef echter in Engeland een begrip. Zozeer, dat de BBC er bij wijze van ster-produktie een tele visiebewerking van liet maken door de satiricus Nathan Miller, aan de opvoering een kwart miljoen gulden spendeerde en het zijn kijkers beloof- Radioberichten vorstverlet (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Evenals vorig jaar zal de Radio Nieuwsdienst zo nodig weer mededelingen doen over verlet in de bouwnijverheid in verband met weersomstandigheden, zulks op ver zoek van de Stichting Verletbestrij- ding. Deze mededelingen zijn te verwach ten op zonda? om 5.50 en op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag om 4 uur. De uitgesproken verwachtingen Worden dan gevolgd door een definitie ve mededeling in de nieuwsuitzending van de volgende ochtend 7 uur en om 10 uur via Hilversum III. Deze medewerking van Nieuwsdienst loopt tot en met 24 maart 1965 de ais grote gebeurtenis op Eerste Kerstdag. Maar ziedaar! Het programma is in voorvertoning gezien door de heer Hugh Weldon, programmacontroleur var de BBC en deze heeft verklaard, dat het „door geen kind mag worden bekeken, omdat dit te schokkend zou werken". Wat toch heeft Nathari Miller ge daan? Hij bekeek de zoete, argeloze Alice en haar sprookjesgezelschap met andere ogen. „De hele vorige eeuw", zegt hij, „hebben we gedacht dat ..Ali ce" een bekoorlijke geschiedenis was, maar nu blijkt mij dat het een Victori aanse fantasie is over leed. gevaren en angsten van het opgroeien". In deze geest dus heeft Millei zijn tv-bewerking gemaakt tot een drama voor volwassenen met psychologische achtergronden die heel tragisch zijn en vo: frustraties. Hugh Weldon heeft dit nog bijtijds ingezien en onmiddellijk het program ma weggenomen uit de Kerstsfeer. Het wordt nu op de latere avond van de 28ste december uitgezonden, maar een week lang moeten er korte flitsen aan voorafgaan, waarin de ouders worden gewaarschuwd voor het feit dat „Alice in wonderland" niet is bestemd voor kinderogen en -oren... de dieren zijn nie lief en grappig, maar hebben ontspoorde karakters en dreigen, de speelkaartfiguren zijn onoprecht en evenzeer angstaanjagend en mislei dend. Daarom moeten de Britse huisge zinnen die avond alle kinderen vroeg naat bed sturen. Of ze het zelf zo geschokt te worden in hun trouwdheid met het lieve sprookje? De BBC hoopt het maar. „Maar is dat dan geen aanleiding voor u, het programmabeleid toch maar wat te wijzigen? U trapt klaar blijkelijk aldoor veel kijkers op de te nen, erger, u kwetst ze. En u gaat er mee door,..?" „Jazeker, wat moeten we anders doen? Terug kunnen we niet meer en het dienen van het massale kij kerspubliek ligt voor ons geen taak, dat doen de vier grote omroepen al. Wij zijn in onze programmering ty pisch eigentijds, daarmee proberen we aan te vullen, wat de andere omroepen nalaten. Dat betekent dus het maken van minderheidsprogramma's, die niet bestemd zijn voor het miljoenenpu bliek. Wij mikken op een selecte kri tische groep, die tegen een stootje kan." „Maar dat brengt u toch geen leden aan?" ..Neen en dat is het nu juist. Omdat wij zoveel bieden menen de mensen dat het ons goed gaat. Ze zeggen wel eens: „nou, julHe doen het heel aar dig!"... m2ar ze peinzen er niet over, daarom ook lid te worden." OPENGEGOOID „En daarom", zegt ds. Immink ver der, „hebben we vrijdagavond de zaak maar eens opengegooid. Ge woon via radio en televisie gezegd, dat we aan de rand van de afgrond wankelen, 't Heeft al wat opgeleverd, er zijn echt mensen van geschrok ken." „Bent u nu van plan, nu uw pro gramma's te larderen met dit alarm? Wij hoorden Simon van Coliem ook pleiten voor ledenwinning... gelooft u niet, dat dit de luisteraars en kijker? gaat irriteren?" „Ja natuurlijk geloven we dat De reactie van Simon van Coliem trouwens spontaan, daarop had nie- mand gerekend. Tja... we zullen af en toe wel eens wat moeten zeggen, willen we niet ten onder gaan, maar zeker niet als franje van elk pro gramma-onderdeel, dat wordt inder daad irritant." „We hebben dus wat nieuwe leden erbij, maar die zwaluw maakt nog geen zomer. Neen, in programma's meer algemene aard zien wc het ook niet we zouden er heus niet meei den door krijgen; al doen we de grote omroepen na, dan worden we er toch nooit een". Ds. Immink doelt hiermee op het ach terland van de Vrijz. Protestantse Om roep, dat niet zo uitgestrekt is én op het feit, dat dit publiek zich niet ge makkelijk aaneensluit: ,,'t Is een wisselvallig volkje, altijd geweest. Zit je in nood, dan willen ze wel eens komen aanrennen, gaat het weer, dan zakt de belangstelling af." De slechte positie van de VPRO zit nie; direct in het ledenaantal maar in het teruglopen van de abonnees op Vrije Geluiden, het programmablad. Deze lid- abonnees betalen 17.40 per jaar. de leden-zonder-blad 5. Dit mo gen er dan in één jaar 20.000 inplaats (Advertentie) Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven. Te vaak kritiek (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Een aantal Amster damse agenten van politie willen niet meer meewerken aan de televisieopna men van de KRO voor dc misdaadver halen van rechercheur Marten Visser. Het begon al te rommelen toen twee van hen niet op de afgesproken tijd voor de opnamen aanwezig waren: zij vonden dat de Amsterdamse politie zo vaak kritiek moet doorstaan, dat zij nu niet vrijwillig het tv-amuscment wil len dienen. De zaak dreigde uit de hand te lopen, toen commissaris Molenkamp er gewoon een dienstopdracht van maakte en de mannen beval, mee te doen. De politiebond bemoeide zich er mee en stelde zich de vraag of de commissaris van zoiets wel een dienstopdracht kan maken, hoewel dc bond het meedoen toch wel een goede reclame voor de politie acht. De commissaris is ook vóór medewer- zullen vinden, king omdat er anders zo gauw v..,- schertsfiguren als politiemannen in een film tevoorschijn komen. Het laatste woord is over de zaak nog niet gezegd, maar de commissaris zoekt nu naar agenten, die er wél schik in hebben om mee te doen en wil die dan ervoor vrij maken als er opnamen zijn. van 2000 zijn geworden, die bijdrage zee geen zoden aan de dijk. Bovendien is elke omroep verplicht, een programmablad te laten verschij nen en de leden-abonnees tellen daar bij. De exploitatie van zo'n gids is duur en kan natuurlijk niet worden betaald uit de abonnementsgelden al leen: daar moeten advertenties bij ko men. Maar hoe minder lezers een blad bezit, hoe minder belangstelling van de zijde der adverteerders en zo komt de cirkel wel rond. Programma's behoeven niet te wor den betaald uit de gids-opbrengst: daarvoor putten de omroepen (naar ra to) uit de pot luister- en kijkgelden, maar... het is geen nieuws dat deze pot nie; vet genoeg is. Dc kosten van voorbereiding voor de programma's moeten wel uit de op brengst van Vrije Geluiden komen, ook moeten wij geld bij dc programma's zeli leggen. Hoe het zij, de gids kan nauwelijks meer geëxploiteerd wor den... en zonder programmablad geen omroep, u weet het." Daar zit dus het knelpunt. „We zitten een beetje in het donker op 't ogenblik, maar dat is ons niet al te vreemd", zegt ds. Immink met lichte ironie, „we hebben vroeger eens een tijd gekend waarin onze voorzitster me juffrouw Bruining uit haar eigen zak de salarissen betaalde... maar dat was wél een heel andere tijd. Nu zitten we vas4 aan overheidsbepalingen die al of nog niet helemaal wet zijn. Enfin, we later, 't hoofd niet hangen, maar we moeten wél tot de aanval overgaan." En: „Onze zorg is niet, dat we onder de 100.000 leden zullen raken, maar dat we nog meer van onze 115.000 zullen verliezen... dan kunnen wij ons eenvou dig niet meer handhaven. Maar we re kenen niettegenstaande alles op nieuwe leden, die ons van de rand zullen weg trekken". Advertentie Kruiswoord-puzzel De AVRO begint morgenavond (donderdag) op Ned. 2 met een nieuwe rubriek waarin jongeren discussiëren onder het motto „W\j willen wel es weten". De 31-jarige dr. P. J. A. van Alphen. van wie u hier een foto ziet, is leraar Nederlands in Amstelveen en gekozen als voorzitter van de jeug dige groep, die het flink over politiek zal hebben. De rubriek bedoelt de gelegenheid te scheppen om paken en personen die in de belangstelling staan" te bespreken, en ditmaal is er op politiek terrein zoveel gebeurd, dat het wel een discussie waard is. Horizontaal: 1. salaris, 4. op die plaats, 7. muzieknoot, 8. adellijke titel, 10. rund, 12. oude vochtmaat, 14. puntig voorwerp. 15. mandje, 16. oude lengte maat. 18. oriënt expresse (afk.), 19. volk, 22. vat met een hengsel, 24. plaats in Gelderland, 25. huisgoden, 26. vra gen naar, 28. bijwoord, 30. voorzetsel, 31. zuster, 33. myth, figuur, 35. zot, 37. voornaamw., 38. plaats in Gelderland, 40. scheik. element (afk.), 41. schoomteenzv/art, 42. zwak. Vertikaal: 1. meisjesnaam, 2. rivier in Siberië, 3. houten bakje, 4. rivier in Rusland, 5. meisjesnaam, 6. stok, 7. he mellichaam. 9. latwerk, 11. lipharen.'13. plaats in Gelderland, 15. plaats In Lim burg. 17. inhoudsmaat, 18. voegwoord, 20. van elk evenveel (op recepten), 21. gravure, 22. bolrond vruchtje (spreekt), 23. een zekere, 25. inwendig li chaamsdeel, 27. plaats in Drente. 29. smalle weg, 32. aardsoort, 33. hoofd deksel, 34. keurig, 36. bloeiwijze, 38. uitroep, 39. lidwoord (Fr.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 2. preek, 6. la, 8. et, 10. urn. 11. aar, 12. Let, 14. agenda, 16. drom 17. enge, 18. eer, 19. slee, 21. mees, 23. roe, 25. Peel, 26. pels, 27 Gen nep, 29. nis, 30. alt, 31. net, 33. Ee, 34. L.S., 35. netel. Vertikaal: 1. kelder, 3. Ru, 4. era, 5. Engels, 6. lade, 7. ara, 9. tere, 11. Ange- ren. 13. torment, 15. ene, 19. selene, 20. Vessem, 22. een, 24. olie, 25. pels, 27. gal. 28 pet, 32. te. Advertentie VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.05 uur aflevering van Mona. 7.30 uur samenvatting Kamerdebatten. 8.30 uur Hurricane, het leven van een orkaan. 8.45 uur optreden van Danny Kaye op Unicef-Gala in Parijs. 9.15 uur speelfilm „Botsende jeugd", de laatste James Dean-film (18 jaar). 10.55 uur samenvatting voetbal Interland. 11.15 uur samenvatting Kamerdebatten. Ned. 2 NCRV 8.01 uur nieuw avontuur van Sherlock Holmes. 8.50 uur liedjes in de Haarlemse Waag met Cobi Schrever. 9.15 uur sportrubriek. 9.35 uur Oostenrijks tv-portret van Haydn in „Uit de kunst". VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.55 uur muziek uit Denemarken. 8.25 uur (NRU) reportage voetbalwedstrijd Neder landDenemarken uit Rotterdam. 10.15 uur avondoverdenking. 10.40 uur geestelijke liederen. 11.15 uur nieuwe platen. Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor. 8.55 uur Dorus. 9.05 uur lichte platen. 9.35 uur Frits van der Poel by jongeren onder vra- genvuur. 10.00 uur liedjesprogramma. 10.55 uur Jazzmagazine. door 39 Je weet nu alles, zegt ze nog eens. Ik bedoel, in geval jij en dat meisje meer voor elkaar zouden worden dan goede vrienden. Ik begrijp wat je zeggen wilt moeder. Het is goed dat ik het weet, al kan het tussen mij en Amy niets anders maken. Arnout kijkt op zijn horloge. Ik geloof dat het tijd wordt om ons te kleden voor het diner. Vader zal, gewoonlijk na plechtigheden, weer gasten hebben uitgeno digd. Het klinkt een beetje spottend. Maar Amy Munde zal wel niet voor de tweede keer een uitnodiging krijgen om voor zijn gasten te spelen. f „Wie zijn kind liefheeft, spaart het d» roede niet en hij zal nadien vreugde beleven. Wie zijn kind onder tucht houdt, zal zich niet behoeven te schamen voor anderen." Jord kan die woorden niet kwijtraken. Woorden uit een oud boek waarin hij vroeger veel las. De laatste jaren was er minder tijd en sinds Mei terugkwam, vergat Jord bijna dat het in de kast lag. Maar nu heeft hij het weer opengesla gen, zo maar terloops, omdat hij het zag liggen en het sprak tot hem. De „Vrouw Geertrui" kan iedere dag de haven van Wit- testad binnenlopen. De reis duurde langer dan Olie Wybrand verwachtte. Vorige week waren er al zilveren sterren en kunstsneeuw in de winkels en op de hoeken van het plein bij de haven kerstbomen te koop. Jord gelooft dat er sneeuw in de lucht zit, maar vooral kun je de stilte voelen. Een luisterende stilte, die je gewaar wordt zodra je Wittestad uit bent Ja, zei Barden toen Jord hem daarover sprak, alles verwacht het Christuskind. Er zijn alleen maar zo weinig menstn meer, die het nog kunnen waarnemen. Ieder jaar keert het weer, dat grote verlangen en de vreugde van het komende. Jord was nog even blijven staan, maar hij kon er toch niet toe komen om ook te vertellen wat hij gelezen had. De „Vrouw Geertrui" is immers onderweg. Nog een paar dagen, een dag misschien, dan is Hemmer weer thuis. Leda denkt er anders over. Hij is niet aan boord, zegt ze. En het verwondert Jord dat ze het zo kalm zegt, alsof het vanzelfsprekend Is. Waarom zou hij niet aan boord zijn? Olie Wybrand heeft me beloofd voor hem te zullen zorgen of het zijn eigen zoon was. Dat kan hij wel beloofd hebben, maar Hemmer is niet te temmen. Dat ze nu juist dat woord gebruikte: niet te temmen. Wij hadden hem nooit mogen lagen gaan, zegt Leda, maar de jongen is opgegroeid als een wild konijn. Hoho! Dat is Jord toch te bar. Hij heeft Hemmer meer dan eens te pakken gehad, dat weet ze toch zelf ook. Maar een pak slaag hielp net zomin als woorden. Hij onderging het zonder een kik te geven en daarna zag je aan zijn gezicht dat hij toch vastbesloten was om te doen wat hijzelf wilde. Toch wil Leda dat Jord naar de haven zal gaan als het schip komt In „Het witte ezeltje" is druk heen en weer geloop van zeelui. Jord weet niet zeker of de „Vrouw Geertrui" er al is; hij wil het ook niet vragen. Maar onverwacht Jord is zo verbouwereerd, dat hij vergeet de hem toegestoken hand te grijpen staat Olie Wybrand naast hem. Die mompelt dat het toch vreemd is. Nu had hij al vanaf de vorige avond het gevoel dat hij naar „Het witte ezeltje" moest gaan. Ik doe dat nooit als we binnenkomen. Ik ga naar huis zodra ik van boord kan. Ik heb een vrouw, dat weet je misschien niet, Jord Munde, die zit nu op me te wachten omdat ik hier bij jou ben en dat moest zo. Gisteravond wist ik al dat je hier zou zitten. Toen wist ik dat nog niet, zegt Jord. Vertel maar waar het om gaat: dat Hemmer niet op je schuit «nee teruggekomen is. Het is een pracht van een jongen. Een pracht van een jongen, herhaalt Olie Wybrand, terwijl hij door het raam naar de straat zit te kijken, alsof hij vandaar iets verwacht. Maar koppig, ho maar! De tweede dag kreeg hij het al aan de stok met een matroos, die het Basselt kende en ook Jan Krebbe. (Wordt vervolgd) Spaanse Erfenis fabrieksarbei der Cao uit Pittsburgh (VS) heeft een half miljoen dollar nagelaten. De auto riteiten kunnen echter geen erfge naam vinden. De 72-jarige Cao werd dood aangetroffen op zijn ka mer in een bescheiden huis. De beheerder van de erfenis is alleen te weten gekomen, dat de man in de Sgaanse burgeroorlog heeft ge vochten. Uitvinder Emilo Salmoira- ghl. een 57- ontvoerd jarige Italiaanse uitvinder van beveiligingsinstallaties wordt al dagen vermist De Italiaanse politie vermoedt dat de alarmdeskundige is ontvoerd door figuren uit de onderwereld in verband met zijn uitvindingen. Salmoiraghi heeft een pen gecon strueerd, die met een druk op de dop de alarminstallatie van een bank of winkel in werking stelt Hij demon streerde zijn vinding op de interna tionale beurs van Milaan. Zijn idee trok tot in Japan en Amerika belang stelling. De auto van de uitvinder werd verlaten aangetroffen op een buitenweg van Milaan. SUKKELTJE EN BRUUNKE m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 v.d. PvdA: Soc. Licht p'.atenprogr. 19.05 Dansmuz. 18.30 „.w 19 30 Artist. taalk. 20.00 Nws. 20.05 Tram- .nelant in Loeren a.d. Hor. ra- diofeuill. 20.55 Ik loop door het i. licht progr. 21.05 Lichte m. 21.35 Vragei Lii- hesp; NwderUnd I. NTS 18-30 Te- leac: De boerderij als ondern. (10). 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Plpo de Clown. 19.05 Mo na TV-fllm 19.30 Openb. Kunstbez. 19.45 Mijn vriend, i.d. wereld. 19.55 UIL Soculera. 20.00 Joui (8.30-8.35 De 50 Morgenw. 9.00 strijkkw. (gr.). 9.40 V. d. 10.10 Arbeidsvit. 11.00-11.02 Nieuws). 12 00 Stereo: Lichte land- ,1. 12-27 Med ib. Jo- Willem Friso Kapel. 1 Nws. 13.10 Journ. en beurs 13.30 Stereo: Mod. kainerr Sticht. 0 UÏtz" v h GPV. 20.30 21.00 Botsende RMI PI (Beide I 18 J). 22.35-22 40 Joui Hurries ..30 Nw 9.35 Waters 10.00 Licht muziek- progr. 11.00 V. d. ziek. VPRO: 11.30 Mensen geloven, lez. 11.45 De streek N. -Bolland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memorie, praatje. 13.05 Klass. gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.15 Klass. kamermuz. en koorz. TROS: 14.45 Van 1685 tot van daag. muz. lez. 15.15 V. d. at. muzlek- :r. 15.00 V.d. zieken. 16.00 16.02 Voordr. 16.25 Stereo: lorec. 17.00 V.d. jeugd. Hilversum III. 24* m en FM-kanalen. NRCV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muz. 10.00 nws. 10.02 Dixielandmuz. 10.30 Nwe langspeelpl. met comm. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gram. 12. Met een bons komt hij voor het schrijfbureau van de commissaris terecht, die zegt: „Nou, jullie komen er genadig af, dat tref je. en eigenlijk is het misschien maar goed dat dit gebeurde, ant die toren haan zat zo los, dat er wel een groot ongeluk had kunnen gebeuren!" „En nu gaan jullie als de weerlicht de haan zoe ken," zegt de burgemeester, die tegelijk met hen naar buiten gaat. En dan roept hij hard op het dorpsplein: „Wie de torenhaan terugbrengt, krijgt de Bosdorpse medaille!" Daar stuiven de Bosdorpse kinderen ineens alle kanten uit. „Waar rennen die ineens allemaal heen?" vraagt Bruunke verbaasd. „Ze gaan zoe ken." zegt Stikkeltje, „want wie de Bosdorpse me daille verdiend heeft,, mag een jaar lang gratis reizen en een half uur later naar bed! Gauw, kom mee zoeken!" Maar iemand zegt, „Wacht even Stikkeltje 12.00 Nw 2.02 22.30 Nws. 22.40 23.30 szz-ork. 23.55-24.00 Nws. GRAM. PL .PROGR. DRAAD OMROEP VAN 18 - 20 Le Beau Danu 20.00 NCRV: 20.01 Sherlock Holmes: Een myster. ■erdwijnkig, verfilmd TV-«pel. jrogr. 21.15 Att. 22.10-22.15 Joui Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgvm. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.55 Deze 13.00 Nws. 13.02 Top twir 14.00 Nws. 14.02 Instrum. aller- gr). KRO: 15.00 Nws. 15.02 15.05 Sportprogr. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tiener- mag. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Vcrzoekpl. progr. EERDNAND - J 9 f"; 'fJ V Elf 1/ v ter Strn ©PIB MHIWW 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13