TV JOHN DE MOL RUILT NOTEN VOOR CIJFERS RADIO Commentaar Puzzel hoek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos r 7 MAANDAG 28 NOVEMBER 1966 en Gekleurd Op de ijver van de VARA actuali teitenrubriek „Achter het Nieuws" hebben wij wat betreft de uitzending van zaterdagavond tegen dat de on derwerpen niet uit een oogpunt van algemene informatie, maar sterk ge kleurd en daardoor eenzijdig werden behandeldè Dat geldt zowel voor de reportage over de slachtoffers van de Teixeira de Matthos-bank als die uit Israël over de onlusten aan de grens, waarbij de aanmerkingen wel ke vele landen ter wereld over de jongste aanval op Jordanees gebied hebben geuit, niet ter sprake kwamen en dus ook niet konden worden weer legd of toegelicht. Er werd veel aandacht besteed aan de diepe teleurstellingen van de bank- slachtoffers, maar de hulp welke hun wordt geboden (ook al kan deze de pijnlijke verliezen niet goedmaken) werd nauwelijks genoemd. Door dit alles bleef ons de indruk, dat wij niet uitputtend worden voorgelicht. Kritiek hebben wij niet op de ver- rassend-aardige show van John van Resteren, welke handig in elkaar was gezet met filminlassen. De uitstekende zanger toonde zich ook een vlotte gastheer die zich gemakkelijk beweegt en er was bijzonder aardige afwisse ling in het programma. In „Opus 13" kregen wij weer ver bluffende staaltjes van goochelkunst en gedachten-beïnvloeding te zien. Jammer voor de vaart van de show blijft het. dat men in Fred Raps geen ..schaap met vijf poten" heeft gevon den: zyn conference is niet toereikend voor een heel programma, al kan hij zijn sublieme goochelnummers heel best „verkopen". De NCRV wijdde haar actualiteiten geheel aan de politiek: na reportages van het KVP- en het CHU-jongeren- congres was er voor een der Amers- foortse politiemannen nog gelegenheid het doel en streven van de nieuwe politieke partij, door Hermandads die naren gesticht, te verdedigen en toe te lichten. Een woord van lof hebben wij nog voor de hoogst nuttige VARA-rubriek „Koning Klant", welke in de middag de ether in ging. Hierin wordt op me nige misstand tegenover de koper d< vinger gelegd en dit soort consumen ten-begeleiding is gewenst. Niet vruchtbaar documentaire „De Bezetting" een te moeilijke zaak zou worden. Dat bleek het ook te zijn. Het gesprek bewoog zich rondom de bekende en door dr. L. de Jong reeds van alle kanten be schouwde vragen omtrent de neutrali- teitshouding en de luchtige politiek van Nederland kort vóór de oorlog, het vergeefs rekenen op slecht bewapende bondgenoten en het gebrek aan gees telijke weerbaarheid plus de onkunde waarmee ons volk de oorlog inging. Dr. Bruins Slot had er de handen aan vol om de gesprekspartners van snel ingeslagen zijpaden terug te hon den en in feite leverde de discussie niets op. Toen aan het einde va; programmatijd onverhoeds de onge lukkige brochure van dr. Colijn" uit het begin van de oorlog ter sprake kwam, bsloofde dr. Bruins Slot in volgend gesprek terug te komen op deze kwestie en op de goede verzets houding van de rechtse partijen in die dagen. Aangezien er nog tweemaal zal wor den gediscussieerd, kunnen we niet verwachten dat het gehele werk van dr. De Jong, zoals de bedoeling was. zal worden „doorgepraat". Dat is in deze opzet ook onmogelijk, dit is stof om eindeloos over te spreken. Daarom kan men niet hopen op een waarlijk vruchtbare behandeling. Hetzelfde moeten wij zeggen va; discussies, gevoerd in het programma „Opspraak". Hier worden in te korte EX-ZANGER NU DIRECTEUR VAN INTERNATIONAL ARTISTS (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Zanger John de Mol (34) heeft resoluut een punt gezet achter zijn succesvolle (ook financieel) carrière van bij na zeventien jaar. Zijn motief: ,Ik ben realist genoeg om de streep dichterbij te zien komen. Met andere woorden: ik wilde voorkomen, dat over een paar jaar iemand achter m'n rug zou zeggen: we moeten hem 's zien kwijt te raken Hij heeft nog een overweging. „Ik ben op 'n leeftijd, waarop je nog ge makkelijk kunt overschakelen, iets ivs beginnen. Als je veertig bent geworden, gaat dat niet zo gemakkelijk John de Mol is overgeschakeld. Sinds •n half jaar is hij directeur van Inter national Artists, een nieuw manage ment en promotion-bureau, dat on der andere door de verbroedering van Rob de Nijs met de Lords de aan dacht van de vaderlandse artiestenwe reld heeft getrokken. Veel is er eigenlijk niet voor hem veranderd. Hij is in de showbusiness gebleven, zij het aan de andere kant, de zakelijke. John de Mol in het harde artiestenvak door schade en schande wijs geworden had reeds lang geleden uitgebalanceerde ideeën over de begeleiding van jonge zangers en zangeressen. In de kring van zijn collega's was dat bekend. Deze Shakespeariaanse heer met hoge zijden en Schubert-brilletje is Beatle John Lennon. Zo zal hij binnenkort in Londen te zien zijn bij de première van zijn nieuw ste film „Not only, but also". Advertentie tijd tal van onderwerpen bij de kop gevat. Oude waarden, die toch voor zeer vele kijkers gelden, worden fluks omver gehaald en dat gaat door in een tempo, waarbij het gehoorde niet di rect kan worden verwerkt. Wij erken nen dat velen zich zullen afvragen, of er „nog één steen op de andere blijft" bij deze beschouwingen en waar men nu met de Bijbel heen moet. Dit is voor een groot deel te wijten aan de snelheid die moet worden be tracht; er is eenvoudig geen tijd voor toelichting. Dergelijke theologische debatten kan men voor een massa publiek niet in een half uur afdoen zonder verwarring te scheppen. Dc ex-zanger heeft daaraan min of meer zijn nieuwe functie te danken. Toen Guus Jansen Jr. besloot zijn Basartgroep (o.a. muziekuitgeverij platenmaatschappij) uit te breiden met een eigen management als logische af ronding van het concern, liet hij zijn oog op John de Mol vallen. De zaak was snel rond, want de zanger had er wel oren naar. Op 15 mei van de ene dag op de andere zat hij op directeursstoel van een nieuw bureau, dat alleen nog maar een naam had. „De ontwikkeling is stormachtig gaan", vertelt hij. Profiterend van zijn relaties bij radio en televisie en drij vend op zijn jarenlange ervaring in de amusementswereld bracht hij in korte tijd een gezelschap bekende tienerar tiesten onder zijn management: de be kende beatgroep Les Baroques, de Ex plosions uit Rotterdam, de zangeressen Gonnie Baars en Didi Pitt en Rob de Nijs, herenigd met de Lords. Elisabeth Mooy en Willem O. Duys contracteerde hij voor de presentatie van grote show evenementen en verder verzekerde hij zich van de medewerking van Ben Essing om een groot gedeelte van d< boekingen te verrichten. Hij maakte zijn beloften waar. Vooi Les Baroques arrangeerde hij een toer- nee in februari of maart naar de Scandinavische landen, Zwitserland, Oostenrijk, de Bondsrepubliek en Ita lië. Voor dezelfde groep staat in juli nog een toernee naar Zweden op het programma. Rob de Nijs, wiens populariteit het afgelopen jaar een flinke deuk heef! gekregen, moet hij ook het paard helpen. De dag na de „ver broedering" reisde hij met hem naar Hamburg. Zij kwamen terug met contracten voor televisieshows Duitsland. Trouwens: John de Mol wil méér in het buitenland gaan opereren. Hij gelooft, dat daar de kansen voor Nederlandse artiesten gunstiger zijn dan in eigen land. Het management lijkt hem gemakke lijk af te gaan. Dat ligt voor de hand, want hij is een man van het vak Zijn adviezen hebben gezag, en er wordt naar geluisterd. Zelf heeft hij nooit een manager gehad. Met vallen en opstaan heeft hij naam gemaakt als zanger, die twee jaar achter elkaar als nummer één de populariteitsverkiezingen van muziekbladen won. Er zijn slechts wei nigen in ons land, die beter weten dan hij welke fouten jonge artiesten in hun overmoed kunnen maken, fouten soms, die een glanzende toekomst in rook Hij vertelt: „Er zijn tegenwoordig zo weinig jonge zangers en zangeressen, die over werkelijke vakkennis beschik ken Zij houden zich staande dankzij Advertentie Doodstraffen in Spanje MADRID Een militair tribunaal heeft zaterdag drie broers, Jesus, Pedro en Fransisco Rio, ter dood veroordeeld wegens moord op een sergeant van Guarda civil, op 1 april van dit jaar. Een vierde broer kreeg 25 jaar gevange nisstraf. Duits schip gezonken BREMEN In dichte mist en by zware zeeën Is gistermorgen by het Duitse eiland Borkum het 499 ton metende Duit se motorschip Jan in de Noordzee ge zonken, na een aanvaring met het 13 900 ton meter de Liberiaanse vrachtschip Wereldvrede. Zeve snel verworven populariteit. Als de smaak van het publiek, vooral die van het jonge publiek, verandert, zijn ze nergens meer, omdat ze te weinig on dergrond hebben om op een nieuw re pertoire over te gaan". Duitsland Nr zeventien jaar van reizen en trek ken, vaak van 's morgens vroeg tot 's a- vonds laat, kan John de Mol eindelijk eens wat meer aandacht gaan besteden aan zijn vrouw en twee kinderen. Voor dat hij met Guus Jansen Jr. in zee ging, had hij een paar aantrekkelijke aanbiedingen om in Duitsland op te tre de. Hij ging er niet op in: „Ik heb er schoon genoeg van om honderden kilo meters in bussen te zitten en op ka mers met lampetkannen te slapen". Fi nancieel was de Duitse toernee overi gens wél aantrekkelijk geweest. „Het Duitse publiek heeft veel meer geld over voor een goede show dan het Nederlandse. Duitsers betalen grif tien of vijftien mark entree. Dan kan er ook een groot dansorkest af. In Neder land moeten zangers het met een tri- o-tje doen...." John de Mol koestert geen wrok. Daarvoor bewaart hij teveel plezierige herinneringen. Hij is overgestapt op een moment, dat hij nog alle kansen heeft, een nieuwe loopbaan op te bou wen. Achter de microfoon zal men hem niet meer zien; wél achter zijn bureau.. Hij heeft de muzieknoten verwisseld vooi cijfers: „Dat is ook 'n spel!" (Advertentie) Advertentie Met gestolen geld op slap met Spaanse Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. vragend voornaamw., 4. plaats in Limburg, 9. jongensnaam, 10. voorzetsel. 11. meisjesnaam, 12. plaats in Gelderl., 14. vette vloeistof, 15. voorzetsel, 16. muzieknoot, 17. mu zieknoot. 19. koude en droge N.W. wind in het Z.O. van Frankrijk, 22. godin v. dageraad, 24. achting, 25. plaats in N.Brab., 27. jongensnaam, 30. soort on derwijs (afk.), 32. stapel, 33. rund, 35. harde rots, 37. plaats in Over., 39. ach ting, 40. woedend, 41. eer, 42. wijnglas, 43. zoon van Juda. Vertikaal: 1. plaats in Zeeland, 2. tijd rekening, 3. kleur, 4. hoenderachtige vogel, 5. voegwoord, 6. stad in Texas, 7. hogepriester te Silo, 8. inwendig li chaamsdeel, 10. Vlaams schilder, 13. mak, 14. lichaamsdeel, 16. voorwerp om aan te zetten, 18. familielid. 20. sportterm, 21. duikereend, 23. hekel dicht, 26. schikgodinnen (Germ. Myth), 28. bekend dier. 29. zandheuvel, 31. put- emmertje, 34. lusthof, 36. jongensnaam, 37. schraal. 38. tijdrekening, 40. lid woord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. kanon, 4. kraam, 8. ra, 10. re, 12. alg, 15. Elden, 17. elite, 19. toe, 20. den, 22. sen, 23. Meden, 24. pet, 26. leg, 27. Dee, 29. Arras, 30. emelt, 31. ton, 33. re, 37. de, 38. deels, 39. kreen. Vertikaal: 1. kreet. 2. Aa, 3. os, 5. rij, 6. ar, 7. Megen, 9. el, 11. adé, 12. An- delst, 13. genegen. 14. dis, 16. loper, 18. tegel, 21. Ede, 24. paard. 25. tra, 27. dek, 28. Etten, 32. of, 34. Ee, 35. al, 36. er. 37. de. VANAVOND TE ZIEN Ned. I NCRV 7.05 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.35 uur aflevering van ,,'t Is zo by de luchtmacht". 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur Rita Reys ontvangt gasten in haar eigen 9.20 uur tweede documentaire „Later is te laat". 10.05 uur Concert door het Amsterdamse Kamerorkest. Ned. 2 VARA 8.01 uur nieuw politieverhaal in Z-Cars. 8.50 uur Achter het nieuws. 9.30 uur herhaling van het programma „Jan Vrij man ontmoet eilandbewoners" op Schier monnikoog. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur NCRV Vocaal Ensemble. 8.15 uur „De schacht", hoorspel over ingesloten mijnwerkers. 9.30 uur informatief programma „Muziek en dienst". 10.40 uur Literama. 11.00 uur poëtisch programma ,,'t Is nacht over een Hilversum II NRU 8.05 uur Omroeporkest en solisten in balletmuziek. 9.20 uur samenvatting van en discussie over de do cumentaire „Van Maas tot Memel". 10.00 uur Metropoleorkest speelt. 10.55 uur Ton van Duinhoven presenteert: kort ver haal omlijst door muziek. door ssSfi 37 „De gouden bark" was een mooie werf, totdat die naam werd gekoppeld aan die van Arnout Thiesen. Het nieuwe systeem.... Mei zegt niets. Hij is op tijd om te eten en hij slaapt in zijn bed in het bovenkamertje. Leda ziet niets bijzonders aan hem, hoe ze ook op hem let. Bij het vallen van 't blad, zei Jord, dan hebben zulke mensen de zwaarste tijd. Ze heeft het hem kwalijk genomen. Mei is geen patiënt. Nee, hij is als een wagen die nu en dan uit het spoor loopt. En dat kan ook gevaarlijk zijn. Leda zegt dan niets meer, maar ze klemt haar handen in elkaar als ze alleen is. Barmhartige God, houdt hem vast Is het nog niet erg genoeg dat wij op het Basselt wonen? Mel Hansbert is bij de tewaterlating. Mensen die het van dichtbij wilden meemaken, konden kaarten kopen om op de werf te komen. De opbrengst was voor een liefdadig doel. Mei deed dat en hij kreeg een plaats vlak bij de genodigden. Een oude arbeider die onder Albert Hansberg gewerkt had, herkende hem en keek hem na, hoe hij, onopgemerkt door zijn kleine gestalte, tussen de bezoekers liep naar een plaats vooraan. De jonge Arnout Thiesen verrichtte de doopplechtigheid. Hij stond naast zijn vader, die door iemand werd toegespro ken. Mei hoorde hoe Thiesen geprezen werd om zijn volhar ding en om de wijze waarop hij „De gouden bark" groot gemaakt had. Maar nog meer keek hij naar die twee gezichten. Het jonge, dat hij in de baai gezien had, en het andere. Zoveel ouder geworden dat hij het niet herkend zou hebben, als hij het op straat gezien had. Naast de oude Arnout Thiesen stond zijn vrouw. Ze had bloemen gekregen, die ze in haar arm gelegd had. Mei drong nog verder naar voren. Als Anka had opgekeken, zou ze hem gezien hebben. Maar dat deed ze niet. Ze stond met neergeslagen ogen, alsof ze de hele plechtigheid iets Pijn lijks vond. Eerst toen haar zoon de handel overhaalde, waardoor een vuurpijl de lucht inging en het schip lang zaam in beweging kwam en begon te glijden, kwam er ook beweging in haar. Ze lachte tegen de jonge Arnout en stak een hand naar hem uit. Zo bleven ze kijken, hand in hand, onder het gejuich van de toeschouwers. De oude arbeider zag Mei ook terugkomen. Zijn gezicht was strakker dan bij het heengaan en hij had de lippen stijf op elkaar geklemd. De oude man had alles zo goed begrepen destijds. En hij zou het graag tegen de jonge Hansberg gezegd hebben, toen deze tot gevangenisstraf werd veroor deeld. Nu is het veel te lang geleden om daarover nog te praten en toch zou hij iets willen doen. Meneer Hansbert! Mei! roept hij, en hij schrikt van zichzelf. Maar die jongen, die arme jongen! De arbeider vergeet dat hijzelf oud is geworden en dat Mei geen jongen meer is. Mei hoort ook niet dat hij geroepen wordt. Hij heeft haast om weg te komen. Hij moet het ontlopen, achter zich laten en nu voorgoed. Na de receptie, waar Arnout Thiesen nog eens lof wordt toegezwaaid, blijft Anka alleen met haar zoon. Het zal je vader goed doen, zegt ze, en het klinkt een beetje medelijdend. Ik bedoel al die mooie woorden. Of heb je niet geluisterd? Jazeker, ik heb alles gehoord. De jonge Arnout staat voor het venster dat uitzicht geeft op de rivier. Hij kan, als hij wat voorover buigt, zijn jacht zien liggen. Hij en Amy Munde waren met de schipper van zijn vader drie dagen op zee en daarover was vanmorgen, enkele uren voor de plech tigheid op de werf, verschil van mening ontstaan. Je bent wel erg veel met dat violistje samen, zei Thiesen. Ik heb er natuurlijk niets tegen dat je met allerlei slag mensen omgaat en dat je vriendinnen hebt. Maar het lijkt me verstandiger om met dat meisje geen tochten op zee te maken. Ze zeilt uitstekend, verdedigde Arnout zijn uitstapje. Bovendien was Frans bij ons en dat is een betrouwbare chaperonneur. Het beviel Thiesen maar half dat zijn zoon zo sprak. Eigenlijk kon het hem ook niet zoveel schelen wat Arnout deed. Maar nu juist dit meisje.... Ik verwacht geen dwaasheden van je. Hij zei dat op een toon die de jonge Arnout tot verzet prikkelde. Amy en ik zijn elkaar zeer genegen, vader. Ik neem aan dat u mij te zijner tijd vrij zult laten in mijn keuze. Wordt vervolgd) Eloktro- stad Advertentie uit Rheden. die ten nadele een Arnhems meubeltransportbedrijf ruim 5000 verduisterde. In Wiesbaden maakte hij van het geld goede sier. Met een Spaanse danseres ging hy later naar Barcelona. Daar kregen ze ruzie, waarop De R. naar Hamburg ging. Hij raakte er zijn laatste geld kwijt en gaf zich: toen maar bij de politie aan Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven. LONDEN III deze geheel electrische droomstad in De Britse plan- 1984 te kunnen verwezenlijken. Hij nenmaker R. E. noemt haar de ..ingeschakelde stad Philips heeft van het drukknoptijdvak", een stad ont- In deze stad zullen de mensen voor korte ritten gebruik kunnen maken van goedkope elektrische taxi's. Een monorail zal hen naar hun werk en de winkelcentra vervoeren. De man die de huur ophaalt zal zijn ritten op een elektrische scooter maken. De industrie zal gemeenschappelijk ge bruik moeten gaan maken van elek trisch geregelde computers. ROME Me- vrouw Maria Pischedda uit Rome is door de. politie aangehouden, omdat zij zich ten onrechte uitgaf voor politie- Mevrouw Pischedda placht naar winkels te gaan en daar boetes op te leggen wegens zogenaamde overtre dingen van plaatselijke verordenin gen. De boetes varieerden van 240 tot 6000 gulden. De winkeliers gaf zij een kwitantie van de „centrale administra tie van openbare veiligheid". Het adres was haar eigen huisadres. II. Igor Strawlnsky I Concert voor viool en orkest In D gr t. David Olstraeh. viool: 2 I Psalm er.symphonie Vocaal m. 20 15 1 fl .30 In- TELEVISIE VANAVOND 22.40 IJver. 22.55 ir. pla'mprc Nws. in i Avi Lichte orkesenjz. '8.45 V 'eugd. 19.10 O? de plaat ust: strijdkrachte. pregt I manistlsch Verbct'd 1 Geestelijk leven toespr. NI 19.50 Openbaar Kunstbe 23-00 Cown. CVK IKOR RKK: 19.05 Kenmerk: act. j-ubr. over kerk en samenleving. NCRV: 19.35 -t Is zo bij de lucht macht. TV-flhn. NTS: 20.00 Journaal. NCRV 20.20 Attentie. 20.45 Muzikaal Ie (.i i- est. 22.30 22.?S Voordr. .i'stmg. 23.55 GRAMMOFOONPLATEN- Honegger ,,Le Ro ma. 21.20 Later is te laat. do- cum. 22.05 Amsterdams ka merorkest en sol. 22.20 A- vondsluiting. NTS: 22.25 - 22-30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws. in het kort. Vara: 20.01 Z-Cars: Eenzame zielen..., TV politiefilm. 20.50 Achter het Eilandbewi NTS: 22.05 - 22.10 7.00 Nws. 7.10 Med. 7.15 Lichte gramm. en •oraatje. (7.30 - 7.32 nieuws). 8.10 Lichte gramm. 8.30 Nws. 8.32 V d. huisvrouw. (9.25 - 9.30 Conciliepostbus: 9.35 Waterst.). 10.00 Licht mu- ziekprogr. 11.00 Voor de zie- 12.27 Meded. t. b. v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Lichte gramm. en praat- 13.30 Licht ge\ progr 14.20 Schoolradio. 14.40 15.00 Gevar. nuiz'ekprogr. 17.00 G\erheiCyvoc -1. 17.10 V. d. Jeugd. 13,00 Country and Western Express. 18.20 Uitz. van de VVD. 18 30 De Spring plank jonge ait'ester. met or- ke.v'begeleiding. Hilversum II ?9R m. Avro: 7 ro Nws. <n oeh'endgymn. 7.20 l ichte gramm. VPRO: 7.55 De ze dag. Avro. 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Licl te gramm. (8.30 - S.35 De rroenlcmr.h). 8.50 Mor genwijding. 9 00 Klass gramm. IC CO Voor ie k'euters. 10.10 Ar beidsvitaminen (1100 - 11.02 e.i zangsolisten. 12.27 Meded. t b. v. land- en tuinb. 12.30 V. d. landb. 12.40 ble: III. Stere- o: Klarlnetensemble. 14.40 Schoolradio. 15.C0 V. d. vrouw. Stereo: Harprecital. 16.00 Nws. 16.02 Tenoi ra: 10.00 Nws. 10 02 Lichte muz. en act. <1.00 Nws.) 12.00 nws. 12.02 Act. 12.05 Gevar. muzlckprogr 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Gast-vrij. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14 05 V. d vrouw 15.00 Nws 15.02 Act. 15.05 E- lectr. orge:spe:. 15.25 Lichte or- kestmuz 16.00 Nws 16 02. Act 16.05 V d tieners 17 00 Nieuws 17 02 Act 17 05 - 18 00 TELEVISIE MOKGEN NTS 11.10-12.00 SUKKELTJE EN BRUUNKE 10. Daar gebeurt het: de vlieger heeft de torenhaan losgerukt: die is zeker wat oud en versleten! Maar daar nadert Dikkie Drib bel, de veldwachter: „Zeg 's even, toeristen mogen hier wel veel, maar geen torenhanen wegmaken Bruunke. Dikkie Dribbel pakt de vriendjes stevig beet. ,Mee naar de commissaris' zegt hy, „die zal dan zegt hij streng tegen wel zorgen dat je zoiets nooit meer doet!" En of ze al roepen dat ze het niet met opzet gedaan heb ben, het helpt niets! De commissaris ziet het ernstig in. „Een dorp dat niet meer weet uit welke hoek de wind waait, is niet meer een gelukkig dorp!" zegt hij op barse toonen dat is jullie schuld. Dribbel zet ze zolang in de cel en geef mij het Wetboek, dan zal ik nakijken wat voor een straf hierop staat!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7