Geen spoor van rovers - tips blijven vaag Grote coalitie in Bonn enige uitweg Kunst onnodig bedorven Jordaanse militairen vuren op Palestijnen Schrijvers van brochure PSP erkennen fouten Tanker bij de Hoek op pier Drie jaar 11a moord op Kennedy: welke kogel? ZATERDAG 26 NOVEMBER 1966 Bankbiljetten-advertentie Ned. Bank eist Iwangsom C en A ,1 AMSTERDAM In een kort geding 1 1 eeft de Nederlandsche Bank van C. A. geëist dat zij geen afbeeldingen an bankbiljetten meer voor reclame- ileinden gebruikt. De Telegraaf, die •nals een aantal andere bladen, deze Ivertenties heeft opgenomen, moet gel jorden verboden deze advertenties te loss laatsen. In beide gevallen op straffe 'pre m een dwangsom van 10.000 per Royertreding. De raadsman van de bank betoogde at zij het auteursrecht heeft op de choiankbiljetten. Zowel C. en A. als De 5 V( elegraaf zouden met de advertentie igen ierop inbreuk hebben gepleegd. :n Namens C. en A. zei mr. Blaisse dat s ni e bank ten onrechte een beroep doet va P het auteursrecht omdat de biljetten wr de openbare macht zijn bekendge maakt. Kamervragen over wateroverlast b DEN HAAG Het communistische 167 i 'weede-Kamerlid Jager heeft de rege- ifcng gevraagd of het waar is dat in ordrecht bij hoogwater duizend gezin- te kampen hebben gehad met ateroverlast. De heer Jager stelt voor: 1 hadevergoeding en maatregelen ter ilde erbetering. Jacht duurt voort - getuigen spreken elkaar tegen In Stockholm is dezer dagen een demonstratie gehouden tegen de oorlog in Vietnam. De demon stranten hadden een „hom" mee gebracht en gingen zelf als slachtoffer van de bom in een van de drukste straten liggen. Op de foto een beeld van de „happening". AMSTERDAM Hoewel de po litie vele tips heeft ontvangen, lo pen de twee gangsters, die gister ochtend rond half elf op de Prins Bernardlaan in Diemen een boek houder met een pistool bedreigden en beroofden van een tas met 113.500 gulden, nog steeds vrij rond. De aanwijzingen zijn nogal tegenstrijdig, wat het opsporings werk zeer bemoeilijkt. Zoals gemeld, werd de overval ge pleegd toen de boekhouder de jJ9 jarige J. J. M. Arendsen vooi Hoop Super Centrum (Nederlands grootste cash-and-carryonderneming) geld moest brengen naar de Neder landse Middenstandsbank in Diemen. Dat doet hij sinds half oktober bijna dagelijks omdat de kassier van het be drijf ziek is. Op de Prins Bernhardlaan werd hij klemgereden door een Volkswagen, waaruit twee mannen met bivak mutsen over het hoofd stapten, die hem toesnauwden: „laat je op de grond vallen". In een halve minuut was toen gebeurd. In snelle vaart verdwe nen de mannen mét de tas met geld (zilvergeld en de meest uiteenlopende coupures). De politie verwacht, dat de opspo ring moeilijk zal zijn. Er is slechts een vaag signalement bekend en ook ande re gegevens geven weinig zekerheid. Getuigen hebben verschillende kente kens opgegeven van de auto: 30-63-AU en 63-58-AU. De auto's die deze kente kens voerden, stonden kort na de over val in Leiden en Den Haag. Het staat wel vast dat de overvallers valse bor den hebben gebruikt. Ook de kleur van de wagen kwam slecht „uit de verf": blauw, grijs en beige werden ge noemd. VERZEKERD Het is de directeur van De Hoop niet duidelijk, waarom de heer Arendsen op de fiets is gegaan. De kassier bracht het geld altijd per auto weg. Volgens de rijkspolitie gebeurde dat wel meer. Om stoplichten te vermijden reed de boekhouder niet langs de Parallelweg, waar het politiebureau staat, maar de Prins Bernhardlaan naar de bank aan de Arent Krijtstraat. De overval lers moeten uitstekend met de route op de hoogte zijn geweest. Het bedrijf blijkt voor 125.000 gulden tegen overvallen te zijn verzekerd. De afgelopen vier jaar is al vijf maal inge broken in het bedrijf, waar voor bijna twee miljoen gulden aan levensmidde len, technische apparaten en kleding is opgeslagen. Mr. De Block dubbel staatssecretaris DEN HAAG Staatssecretaris mr. L. de Block van Buitenlandse zaken zal tevens benoemd worden tot staatssecre taris van Verkeer en waterstaat. In het bijzonder zal hij belast worden met in ternationale vervoersaangelegenheden. Overleg CDU-liberalen mislukt BONN Algemeen wordt in Bonn aangenomen dat het overleg tussen christen-democraten en liberalen om tot een coalitieregering te komen is mislukt. Na de besprekingen van giste ren tussen vertegenwoordigers van de CDU en de FDP is vast komen te staan dat men het niet eens is. Een van de breekpunten is de be lastingverhoging. Voorzitter Mende van de FDP zei daar tegen gekant te zijn. Het wordt nu waarschijnlijk geacht dat er een grote coalitie van christen-democraten en socialisten ge vormd wordt. De beslissing zal moge lijk vandaag vallen. Het verzet dat er nog wel zal rijzen tegen het samengaan van christen-de mocraten en socialisten zal dan eerst gebroken moeten worden. Kiesinger, Een reconstructie van de overval: boekhouder Johan Arendsen staat met de handen in de hoogte na door de Volkswagen te zijn klemgereden. De tas met geld ligt op de grond. Twee jongelui gedood JERUZALEM Jordaanse- militairen hebben gisteravond in oude ommuurde stad Jeruza lem twee zestienjarige Palestijnen doodgeschoten, nadat demon stranten, die tegen de regering betoogden, een soldaat hadden ont wapend. Zeker vijftien mensen liepen verwondingen op. De Jor- daniërs schoten met automatische wapens. Intussen hébben alle Jordaanse ministers op twee na besloten vandaag hur. ontslag in te dienen, aldus meldt het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten. Eerder had de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie bij monde van haar leider, Sjoekeiri, het Jordaan se kabinet het ultimatum gesteld deze week af te treden uit protest tegen „het verraad van koning Hoessein". Sjoëkeiri stelde gisteren in een toespraak in de grote moskee van Kairo, die door de Egyptische radio werd uitgezonden, koning Hoessein een gewelddadige dood in het voor uitzicht. De strijd tussen het van wapens verstoken volk en de koning die wel wapens bezit, hem door het imperia lisme verschaft, is begonnen. De enige vijand van het volk is de koning, die Kinderbijslag voor 116 spniiten KARLSRUHE Ongeveer 87.000 gul- en aan kinderbijslag heeft de in Karlsruhe gearresteerde Franz Schneeberger bij de Raad van Arbeid >n Neurenberg voor 116 niet bestaande kinderen geincasseerd. De man heeft toegegeven, dat hij daartoe een gemeen teambtenaar had omgekocht, die hem tien persoonsbewijzen op verschillende namen had verstrekt. LEGER TROUW Ondanks de gespannen situatie in West-Jordanië en de voortdurende aanmoediging van de „rebellen" door de radiostations van Kairo en Damas cus schijnt Hoessein de toestand mees ter te zijn. Het leger is hem trouw ge bleven en heeft de verzetshaarden vol ledig van de buitenwereld -afgesloten. Officiële Jordaanse kringen hebben gisteren meegedeeld dat vandaag een wet van kracht wordt die al'le Jor- daniërs tussen de 18 en 40 jaar idenst- plichtig maakt. Zij zullen een militaire training van negentig dagen krijgen en daarna bij de nationale reserve worden ingedeeld. Tenslotte heeft de Veiligheidsraad Israël gisteren gelaakt voor de aanval 13 november op Jordanië. De raad zal zich over „doeltreffende stappen" moeten beraden, wanneer Israël weer dergelijke actie onderneemt. Op Nieuw-Zeeland na, dat zich van stem ming onthield, stemden alle leden voor de door Nigeria en Mali ingediende resolutie, hoewel sommige van hen tijdens het debat van enige gereser veerdheid blijk gaven. Opnieuw onderzoek tegen Miha jlof BELGRADO De procureur-gene raal te Belgrado heeft gezegd dat een onderzoek zal worden ingesteld of Mi- hailof zich schuldig heeft gemaakt aar vergrijpen tegen het strafrecht door een groep op te richten die tegen volk en staat is gericht. Mihailof zit op het ogenblik een straf van een jaar uit die hem door de recht bank van Zadar is opgelegd wegens het verspreiden van valse voorlichting. De procureur-generaal heeft eerder deze week een onderzoek gelast tegen zeven mensen die hetzelfde ten Taste wordt gelegd als Mihailof. Antwoorden Ik zou in alle bescheidenheid iets willen zeggen over de twee vragen, die u aan het slot van uw artikel over de moord op Kennedy (Zondagsblad van vorige week) stelde. Ten eerste. Indien er wel sprake is van een com plot dat al 14 mensen om het leven bracht en dat ook deze journalisten zou vermoorden of een ongeluk zou laten krijgen, dan zou dit voor ieder een hèt bewijs zijn van het bestaan van zo'n complot. Zolang deze samen zweerders niets ondernemen moet het bewijs dat er een complot zou bestaan nog geleverd worden. In de tweede plaats: als Ruby één van de samen zweerders is dan weet hij heel goed dat, wanneer hij gaat „praten" hij na een eventuele vrijspraak of korte ge vangenisstraf vermoord zal worden door de bende. Indien hij echter zijn mond houdt dan zullen de samen zweerders alles doen om hem van de elektrische stoel te redden, hetgeen, gezien de huidige Amerikaanse menta liteit wat recht betreft wel zal luk ken, ook met een handig advocaat. Lisse J. H. Scholten Leiden (2) Het misverstand waarvan de opmer king van A. van Haastrecht te Leiden blijk geeft is waarschijnlijk vrij alge meen. Als plaatsen bij een andere ge meente worden gevoegd veranderen die plaatsen niet van naam. Men moet niet zeggen dat de mensen van Zoeter- woude sinds 1 juli 1966 in Leiden wo nen, zomin als de Scheveningers in Den Haag wonen, ofschoon het dorp Scheveningen altijd heeft behoord tot de gemeente 's-Gravenhage. Poststuk ken voor Scheveningen moet men dan ook niet adresseren naar Den Haag, want dan bestaat de mogelijkheid (PTT is overigens vindingrijk) dat ze als onbestelbaar terugkomen. Dordrecht. A. Mulder Hulde De wijze waarop minister- presi dent Zijlstra eigen belang heeft achter gesteld bij het landsbelang deed me denken aan het gedrag van dr. Colijn, die destijds een lucratieve functie bij „de Bataafsche" opgaf om onbelem merd op te kunnen treden als me- nister-president. Niemand mag in prof. Zijlstra een soort tovenaar zien; zijn kortstondig beleid zal wellicht ook gepaard gaan met impopulaire maatregelen. Maar als hij het niet klaart dat is mijn vaste overtuiging dan kunnen we wel inpakken. Rotterdam. H. Sliep Mandelbaumpoort gaat wijder open JERUZALEM De Israëlische rege ring zal dit jaar 7500 m Israël wo nende christenen toestaan, om onmid dellijk voor Kerstfeest de Mandel baumpoort te passeren, opdat zij het feest zullen kunnen vieren in oud-Je ruzalem, in Bethlehem of in een an dere bijbelse plaats op Jordanisch grondgebied. Er wonen in Israël ongeveer 55.000 christenen, van wie velen sinds jaren gescheiden zijn van hun familieleden in Jordanië en andere Arabische lan den. De Kerstdagen geven hen gele genheid voor een weerzien. Vorig jaar mochten zesduizend christenen de grens over. Buitenlandse toeristen en leden van het corps diplomatique, die tijdens de Kerstdagen naar Jordanië willen gaan, hebben voor de grensovergang slechts het gewone visum nodig. NW denkt aan 7 procent... (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De voorzitter van het N.V.V., de heer A. H. Kloos, vindt een loonronde van 4 procent in 1967 on voldoende. Hij meent dat veel meer aan 7 procent gedacht moet worden, daar bijna een derde van alle werk nemers via lang lopende contracten (metaal, textiel enz.) volgend jaar reeds verzekerd van gemiddeld 7 pro cent. De heer Kloos merkt dit op in eer vergadering van werknemers van het departement van de Nederlandse maatschappij van nijverheid en han del. Hij geloofde dat tengevolge van de nog gespannen arbeidsmarkt deze langlopende contracten invloed zullen hebben op het overige bedrijfsleven. De heer Kloos vroeg de werkgevers mee te werken aan de beperking van de kostenstijging in 1967; de vakbe weging kan dan instemmen met uit stel van bepaalde sociale verbeterin gen. Ook Boac lager groepstariei LONDEN Evenals de KLM en de SAS zal de Britse BOAC het voorbeeld van PanAm volgen en de tarieven voor groepsreizen over de Atlantische oce- m verlagen. De SAS wil zelfs voorstellen, ook in dividuele reizen goedkoper te maken, en Air France komt volgende maand op de IATA-conferentie te Rome met voorstellen voor groeps-, gezins- e jeugdreizen. Soebandrio vraagt Soekarno gratie DJAKARTA Dr. Soebandrio, de vroegere Indonesische minister van bui tenlandse zaken, heeft president Soekar no gisteren om gratie verzocht. Aldus meldt het persbureau Ass. Press. Soe bandrio deed dit verzoek achtenveertig uur voor het verstrijken van het daartoe gestelde termijn. De ex-minister is een maand geleden door een bijzondere krijgsraad ter dood veroordeeld voor zijn aandeel in de com munistische opstand van vorig jaar ok tober. De andere vijf personen die bij het proces ter dood zijn veroordeeld, hebben ook reeds om gratie verzocht. Tot nu toe heeft Soekarno nog niet ge reageerd op de verzoeken. In Indonesië is reeds onrust ontstaan over het lange aarzelen van Soekarno om een beslissing te nemen. Soekarno zou op een „gebeur tenis" wachten die het hem mogelijk maakt helemaal niet te beslissen gratieverzoeken. Door het verzoek van Soebandrio is de Indonesische president in een moeilijk parket gebracht, omdat de ex-minister vroeger zijn meest loyale vriend werd geacht. Von Kielmansegg in discussie HILVERSUM Zolang het Rijks instituut voor oorlogsdocumentatie geen diepgaand onderzoek heeft inge steld naar de gedragingen van Von Kielmansegg gedurende de gehele oor logsperiode zal de PSP zich ten sterk ste keren tegen de komst van de NAVO-generaal naar Nederland op 15 de PSP-brochure „Kielmansegg, neraal. NAVO-generaal"^ J" Vries en Gerrit Zij gingen i Beusekom. I deze uitzending nader de kritiek, die Dick Verkijk in ^zijn tv-programma Tr"~ gagj v,." Von Kielmansegg op de brochure had geleverd. De schrijvers gaven toe, dat met de titel van de bro- Rubens bracht te weinig op LONDEN Het oordeel van Paris, .en schilderij van Rubens waarvoor een 82-jarige Britse weduwe meer dan een miljoen gulden gedacht had te zul len krijgen heeft op een Londense vei ling nog geen bod van een kwart van dat bedrag gehaald. De overleden echt genoot van de vrouw had het doek dertijd voor vijf gulden van een v denman gekocht. Een woordvoerder van Chriestie zei dat musea en verzamelaars weinig be langstelling toonden. Nu Kamervragen over Heemstede DEN HAAG Minister Verdam is schriftelijk door de Kamerleden Scheps en mevrouw Singer-Dekker (soc.) ver zocht om zijn standpunt over de kwestie-Heemstede, waar de burge meester een optreden van de cabaretier Sieto Hoving tegenhield. chure een vergissing was gemaakt. Deze erkenning sloot volgens hen echter niet uit, dat zij bleven volhouden, dat de ge neraal van '34 tot '45 medewerker is ge weest aan Hitiers praktijken. Ook gaven zij toe, dat vrijwel het ge hele beschuldigde gedeelte van hun bro chure letterlijk is overgenomen uit Oost- duitse bronnen. In de brochure werd niet vermeld, dat het draaiboek, waarin de beschuldigingen zijn vervat, uit Oost- Duitsland kwam. Maar men moest daar geen politieke bijbedoelingen achter zoe- Ze voegden eraan toe, dat men niet per definitie kan aannemen, dat Oost duits materiaal onbetrouwbaar is. Eveneens namen de schrijvers de be wering terug, dat Von Kielmansegg een spion van de Gestapo was. Op de vraag of zij waarde hechten aan verklaringen van onomstreden Duitse verzetsfiguren, antwoordden de schrijvers: „er komt een tweede druk en die brochure zal veel dikker zijn, al was het alleen maar om- Denemarken krijgt Volksfront-kabinet KOPENHAGEN Voor het eerst in Jjn geschiedenis zal Denemarken waarschijnlijk een kabinet krijgen van het Volksfront-type, onder leiding van de huidige sociaal-democratische pre mier Krag, en bestaande uit leden van SDP en Volkssocialistische partij. Deze laatste is niet zo „links" als de commu nistische, maar linkser dan de soci aal-democraten. De coalitie zou over 89 van de 179 zetels in het parlement beschikken, een zetel af van de absolute meerderheid. De SDP hoopt evenwel nog een zetel te verwerven bij de verkiezingen van 13 december op de Farör-eilanden. Dan moet om vier zetels worden gestemd. die kandidaat-kanselier is, heeft zich intussen gedistantieerd van een eerder door Erhard uitgegeven verklaring die een felle aanval op de socialisten in hield. HOEK VAN HOLLAND De Engelse tanker Hamilton (13.315 toni is vannacht in Hoek van Holland op de Zuiderpier gelopen. De tanker was leeg op weg naar de tweede petroleumhaven in Pernis. Het schip had een loods aan boord. De stran ding gebeurde tijdens een zware regenbui. Om zes uur vanmorgen hebben twee sleepboten tevergeefs geprobeerd het schip vlot te trekken. Vanmiddag om twee uur was het weer vloed. Dan zou opnieuw een poging worden gedaan. De Hamilton levert geen hinder voor de scheepvaart op. Belg ontsnapt aan Spaanse douaniers PERPIGNAN Een 36-jarige Belgi sche smokkelaar is er gisteren in ge slaagd, nadat hij door de Spaanse politie was aangehouden, terug te keren naar Frans grondgebied. De Belg trachtte met een grote hoe veelheid gereedschap Spanje binnen te komen. Twintig kilometer van de grens werd hij aangehouden door douaniers. Toer. zij hem om een verklaring vroegen voor de grote hoeveelheid gereedschap in zijn auto, maakte de smokkelaar abrupt rechtsomkeert Met grote snelheid steven de hij op Frankrijk af. Inmiddels was de Spaanse douane aan de grens gewaarschuwd. De Belg reed met grote snelheid dwars door de opge richte barricades. Onder een regen van kogels bereikte hij Frans grondgebied. Overigens hebben Frankrijk en Spanje een uitleveringsverdrag. Fanfarefestival uitgesteld ROTTERDAM Het harmonie- en fanfarefestival, door de Rotterdamse Kunstkring georganiseerd op 2 december in „De Doelen", kan wegens omstandig heden niet doorgaan. De datum van het festival is nu vast gesteld op 3 februari 1967. Geen visum meer voor Zuid-Slavië BELGRADO Het Zuidslavische parlement is ermee akkoord gegaan dat buitenlandse toeristen volgend jaar zonder visum het land mogen binnenko men. (1967 wordt het internationaal toe ristisch jaar genoemd). Een geldig paspoort of een toeristenkaart is vol doende. AKTUEEL CONALLY De Franse journalist en president van de internationale organisatie van journalisten, Jean Maurice Herman, heeft zijn leven te dan ken aan het feit, dat hij in Bra tislava per ongeluk in een ver keerd vliegtuig stapte. Het toestel, dat hij eigenlijk moest hebben, verongelukte bij Bratislava alle inzittenden kwamen om. ROME Dank zij in derhaast opgeworpen dij ken is het gevaar voor nieuwe overstromingen in Toscane gisteren aan zienlijk verminderd. De regen is opgehouden en de sterk gezwollen rivie ren bleven binnen hun Intussen heeft pater Mario Pinzuti, een van de voor naamste deskundigen van het Vaticaan op het gebied van de restauratie van boe ken gezegd dat de overstro mingen in Florence voor 96 miljoen gulden schade heb ben aangericht aan kunstschatten van de rooms-katholieke kerk. Het zal zeker vijftien jaar duren voor de schade enigermate is hersteld. Een van de schilderijen die voor tachtig procent is vernield, de kruisiging van Simabue, had een geschatte waarde van twaalf miljoen gulden. Vier tot vijf miljoen kostbare boeken in archie ven en musea zijn nagenoeg onherstelbaar beschadigd. Pinzuti zegt te vrezen dat gebrek aan ervaring en over haaste pogingen om uit de modderzee te redden wat er te redden valt zal leiden tot nog meer schade. Er is grote behoefte aan werkelijk deskundige restaurateurs. Op het ogenblik zijn er slechts 33 vakmensen beschikbaar. De prachtige en gulle hulp die door duizenden is gebo den heeft nu reeds tot ge volg gehad dat boeken die stellig gered hadden kunnen worden, verloren '.ijn ge gaan. Voorbeelden van on deskundige behandeling zijn: het strooien van talk poeder tussen de bladen er het drogen door middel van vellen vloeipapier. Talk vormt met de modder een vaste massa, die bijna niet meer te verwijderen is, ter wijl vloeipapier de oorspron kelijke kleuren vaak volko men bederft. De beste remedie is vol gens de pater het spoelen met schoon water, wordt ook bacterievorming voorkomen. op Kennedy, maar de tot een climax gekomen onzekerheid rondom de toe dracht, trok de afgelopen week de meeste aandacht. Een stroom van verklaringen „haalde" de voorpagina's. Verklaringen, die de verwarring alleen maar groter, en I de noodzaak van een nieuw onderzoek des te dringender maakten. Veel voedsel voor twijfel is aangedragen door I de gouverneur van Texas, John Connally, die I 22 november 1963 in dezelfde auto vóór pre- f sident Kennedy gezeten ook werd getroffen. I De vraag is door welke kogel? Volgens de I commissie-Warren, die het officiële onderzoek instelde, trof dezelfde kogel eerst de president en toen de gouverneur. Connally is ervan over tuigd dat de president en hij door twee verschil lende kogels zijn geraakt. Het weekblad Life, dat hem gedurende een inter view een film van de moordaanslag liet zien, heeft hem in die mening gesterkt. Life kwam tot de conclusie dat: 1) twee verschillende kogels Kennedy en Connally troffen; 2) Oswalds geweer te langzaam was om binnen de resterende tijd twee schoten te lossen; 3) er dus twee moordenaars moeten zijn geweest. Op grond hiervan eist het blad heropening van het onderzoek. m De meeste indruk maakte in Amerika echter Verdraaid? het boek van Edward Jay Epstein. Deze zegt dat in het lijkschouwingsrapport van de FBI (federale recherche) staat, dat de kogel, die Kennedy trof, slechts acht of zeven centimeter in het lichaam doordrong, en daar bleef steken. In ieder geval heeft de „ene kogel" Connally dus nooit „bereikt". Bovendien betekent dit dat het lijkschouwingsrapport van de commissie- Warren niet het echte is. Waarom? Volgens Epstein omdat de commissie- Warren alles in het werk heeft gesteld om de stelling van één moordenaar aanvaardbaar te maken. De commissie zou op grond van politieke motieven de waarheid hebben verdraaid. In het jongste nummer van het weekblad Esquire heeft Epstein echter toegegeven, dat als foto's van de sectie aantonen, dat de wond zich in de nek bevond, de mogelijkheid van een tweede moordenaar is uitgesloten. Op deze foto's ontoegankelijk voor het publiek in de nationale archieven beroept zich ook dr. J. Thornton Boswell, die met anderen de lijkschouwing verlichtte. Woensdag verklaarde hij dat zijn voorlopige schets van de kogelwond, die de rug aanwijst. Schets niet juist is. „De kogelwond bevond zich laag achter in de nek, maar de schets was voorlopig en alleen bedoeld om een onderscheid te maken tussen links en rechts, voor en achter enz. Het rapport van de FBI noemt hij onjuist. „De rechercheurs zijn geen medici". Boswell is van mening dat de theorie van de ene kogel, die twee mensen heeft getroffen, niet aan de hand van de foto's van de sectie te bewijzen valt. Inmiddels heeft senator R. B. Russell, die deel uitmaakte van de com missie-Warren, gezegd de theorie van de ene kogel te verwerpen. Hij uitte tevens J^ritiek op de wijze van verhoor van vele getuigen. Senator Russell B. Long heeft de wenselijkheid van een nieuw onderzoek uitgesproken. Daarentegen verklaarden leiders van de demo- t»ewettlg«l craten en republikeinen in het Huis van Afge vaardigden een nieuw onderzoek niet nodig te vinden. Connally houdt vast aan zijn standpunt door een tweede kogel te zijn getroffen, maar ,.dit betekent niet dat hij de conclusies van het hele rapport verwerpt" President Johnson heeft vorige maand gezegd dat een nieuw onderzoek mogelijk is, mits nieuwe feiten dit wettigen. Zijn er nu nieuwe feiten? Slechts ingewijden kunnen dit beoordelen. Wij kunnen slechts opmerken dat de langzamerhand gezagsondermijnende twijfel een nieuw onderzoek zeker rechtvaardigt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5