DdfflP0bevrijdt Brits Hogerhuis wil oude wet afschaffen Kerkedag in teken van de vrede Er is voor de leek geen betere naam Griekse kerkstrijd officieel beëindigd Oecumenische dienstenl in enkele plaatsen Alle hoger personeel in één organisatie HET HAASJE Klu - Klux - Klanpijen bij inzameling Uw probleei is het onze. Een ivoord voor vandaag Welzalig de man die de Here vreestzingt Psalm 112. We stemmen er zo gemakkelijk mee in. Maar sluiten we ons nog aan bij het koor van de zangers als beschreven rvordt wat zo iemand doet? Hij „ontfermt zich en leent uit''. Hij behandelt zijn zaken recht. Hij deelt uit. Hij geeft de armen. En hij doet dat alles niet. omdat hij God zoekt en Hem in de armen, de naakten, de hongeriger hoopt te vinden, zoals tegenwoordig vaak gezegd wordt. Neen. Hij doet het omdat hij God in Christus gevonden heeft; of beter: omdat hij door Christus gevonden is. Wie God gevonden heeft, gaat op zoek naar zijn naaste. Wie de Here vreest, vreest geen vijand meer, maar maakt zich vrienden. En ineens zien we wat deze psalm wil zeggen. We kunnen in de daden van de mensen zien of zij de Here vrezen. Ons geloof beïnvloedt onze werken. Waar de werken ontbreken, mag en moet de vraag gesteld worden of het geloof wel aanwezig is. Geloven doe je niet in de kerk, maar in de wereld. Zonder geloof vaart niemand wel, zonder uw geloof gaat het uw naaste niet goed. We zijn gered om te redden. Wij lezen vandaag: Jesaja 46 113. Wij lezen morgen: Jesaja 47 1—15. Tegen ongehoorzame aartsbisschoppen (Van onze kerkredactie) LONDEN De Britten zijn van plan eindelijk een streep te halen door een oude wet uit 1393, die al de eeuwen als een dreigend zwaard gehangen heeft boven het hoofd van de aartsbisschoppen van Can terbury. Als zij weigeren bisschop pen te wijden die door de Kroon zijn benoemd, kunnen zij volgens deze wet vogelvrij worden ver klaard en hun bezit kan in beslag genomen worden. Deze week kwam de wet ter sprake in het Hogerhuis. De commissie voor wettelijke aangelegenheden stelde voor de wet af te schaffen. Eenstemmig Het voorstel kreeg onmiddellijk d« steun van aartsbisschop Ramsey van Canterbury. Hij zei: „Liever zou ik veroordeeld worden tot de dood, zoals gebeurd is met een aantal van mijn voorgangers. Dat is een straf die tenminste de moge lijkheid van een martelaarskroon in zich draagt. Zonder twijfel staat de kerk eenstemmig achter het voorstel om de wet te schrappen." De assemblee van de Anglicaanse Kerk heeft zich ook al voor afschaffing van de wet uitgesproken. Zojuist verschenen: CHRISTENDOM EN OORLOG GEREFORMEERDE STEMMEN OVER HET OORLOGSVRAAGSTUK Bijdrage van gerefor meerde ziide over een van de meest dringende pro blemen van onze tijd. Het wordt duidelijk, dat wij niet kunnen blijven staan bij de in dit boek gememoreerde antwoor den, die de kerk in het verleden heeft gegeven. Wij moeten voort, op zoek naar de realisering van de vrede, die ons als be lofte èn opdracht is ge- De auteurs van dit boek zijn met elkaar op weg gegaan naar een nieuwe oriëntatie, een hernieuw- de bezinning op de vra gen van oorlog en vrede. Zij weten niet bij voor baat, waar zij zullen uit- Maar één ding staat voor hen allen vast: dat Chris tus ons roept tot de vrede! Bij elke boekhandel 234 bladz. Paperback f9,75 UITGAVE KOK - KAMPEN Verrassende uitkomst prijsvraag (Van onze kerkredactie) niet in, omdat het meer dan tijd is, dat de tegenstelling (discriminerend of niet) tussen theologen en „gewone" gelovigen GOUDA - De leken-prij.vraag van het maandblad ZIE heeft een Het bleek de redactie ook, dat de in- verrassende uitkomst opgeleverd.j^- gesties De redactie had haar lezers ge- j worden, zoals gelovigen, getuigen, broe- vraagd een betere benaming teon zusters, christenen, evangelisten. 0 j j 11 discipelen, ambassadeurs, zoeken voor de ,,leek in de kerk, j omdat dit woord een discrimine-j rende bijklank heeft. Op grond I van de inzendingen schrift de re-| dactie nu: er is geen betere be-| naming. Croiset in Columbia spoorloos verdwenen BOGOTA De Nederlandse helder ziende Gerard Croiset is in deze Colum- biaanse stad spoorloos verdwenen. Hij hielp de miljonair Olivelrio Lara Bore- ro op te sporen, de geldmagnaat de twee jaar geleden werd gekidnapt. Croiset had de immigrantenambtena ren het huis van Borero als adres opge geven. Bij informatie bleek Croiset spoorloos verdwenen. De geheime dienst is bij zijn opsporing ingescha keld. Lang niet alle deelnemers aan de prijsvraag waren het eens met het oor deel van een mevrouw, die schreef „het woord „leek" lijkt iets op „lijk". Mis- schied daarom, dat de kerkmens zo dood was?" Een verdediger van het woord schreef: „Er zit iets onbevangens in, iets spon taans, iets fris, iets onschuldigs, iets prils, tets lieflijks. Een leek is onbevooroor deeld en dus ben ik voor het woord leek. „Geus" is van scheldnaam een erenaam geworden." Anderen zagen de behoefte aan een nieuw woord voor de categorie der leken |Dr. I. H. Enklaar naar Kameroen (Van onze kerkredactie) GRONINGEN Dr. I. H. Enklaar, docent voor het apostolaat aan de theo logische faculteit te Groningen gaat voor drie maanden naar Kameroen. Hij zal gastcolleges geven aan de Theolo gische School in Ndoungé. Daar was een docentenplaats vacant, omdat dr. G. H. M. Pothumus Meijjes benoemd Is tot hoogleraar te Leiden. Dr. Enklaar vertrekt op 3 december. Hij zal kerkgeschiedenis en zendingswe tenschap doceren. Volgend jaar zal de Raad voor de (hervormde) zending een vaste docent benoemen. Dr. Enklaar heeft jarenlang In dienst van de hervormde zending dezelfde vakken gedoceerd aan de Theologische Hogeschool te Djakarta. Op zijn terug- Nederland, begin volgend Meikever Buitengewoon origineel vondst van Iemand die de benaming „meiliever" voorstelde: Medewerker In KErkelUk VERband. De conclusie van de redactie is: de the ologen zouden samen met de „leken" weer echt leek moeten worden, maar dan wèl in de oorspronkelijke betekenis van het woord: volk, nameli God. elijk volk Jezuïeten blijven trouw aan paus ROME De generaal van de orde der Jezuïeten, de Spaanse pater Pedro Arrupe, heeft elke suggestie, dat zijn orde zou wankelen in haar traditionele gehoorzaamheid aan de paus afgewe- Pater Arrupe voegde hier echter aan toe, dat wegens de omstandigheden in de moderne wereld aan de leden van de religieuze genootschappen in de Rooms-katholieke Kerk meer speel ruimte moet worden gegeven in het re-1 gelen van hun zaken. Hij wees erop dat de Jezuïeten in het voorste gelid staan van het wetenschappelijk en theologisch den ken in landen van verschillende politie ke en sociologische structuur in de ge hele wereld. „Het is niet onze bedoe ling fouten te verdedigen, maar wij wil len niet de grootste fout begaan: niets te doen uit vrees fouten te maken". De orde telt thans 36.000 leden over de gehele wereld. (Van onze kerkredactie) FULDA De kerkedag van het vol gend jaar zal staan in het teken van de vrede. Het presidium van déze twee jaarlijkse massale bijeenkomst van christenen in Duitsland heeft als the ma gekozen: „De vrede is onder ons". De kerkedag komt bijeen van 21 tot en met 25 Juni In Hannover. De kerkedag wil niet alleen een de monstratie zijn van het verlangen naar vrede, maar de christenen ook oproe pen om zich daadwerkelijk voor de vre de In te zetten. In een eerste commen taar op het gekozen thema, zei de secre taris-generaal dr. H. H. Waltz: „Wij j (Van onze kerkredactie) ATHENE Officieel is er een eind gekomen aan de strijd tu.<>- sen kerk en staat, die een jaar in alle hevigheid gewoed heeft in Griekenland. De regering heeft de bisschopsbenoemingen, die de ..rebellensynode" vorig jaar no vember deed, thans erkend en de zer dagen hebben de nieuwe bis- schoppen voor koning Konstantijn willen op een nieuwe wijze ons om de!de eed van trouw afgelegd Er vrede bekommeren en we zullen opjsmeulen echter vonken voor een een ongekende wijze voor de vrede njeuw conflict moeten werken." School-slag hoopt op rijkssubsidie (Van onze onderwljsredaotle) HILVERSUM Op de slot bijeenkomst van de actio School slag, die vanmiddag in de Utrechtse Domkerk is gehouden, is een illuster gezelschap getui ge geweest van de grote offer bereidheid van christelijk Ne derland voor ontwikkelingslan den. Behalve minister Dienen- horst, die een toespraak hield, was ook aanwezig minister Bot voor de ontwikkelingshulp. Het actie-comité van School slag hoopt dat verscheidene van de projecten in aanmerking ko men voor een aanvullend sub sidie van 75 procent uit de over heidsmiddelen. Gisteravond was de staand aan de Slmon Stevinweg zeer bemoe digend. Nog geen vijftig gemeen ten hebben reeds in totaal voor een kwart miljoen toegezegd. Al leen reeds per giro kwam vrij dag een bedrag van 32.000.— binnen. Hoe groot het enthousiasme is. blijkt uit de wervingsacties van sommige scholen. Zo bracht de bekende Rehoboth-kweek- school te Utrecht alleen reeds oen bedrag van 6319.— bijeen, terwtil een broeder-overste uit Den Bosch zo oecumenisch is in gesteld dat hij vijftig gulden overmaakte. Een dame deed de toezegging voor ieder werelddeel 125.— te zullen overmaken. I Deze strijd, die draait om de in komsten van de bisschoppen, begon in 1963, toen het Griekse parlement wet aannam, waarbij de overplaatsing j van bisschoppen uit armere in rijkere I bisdommen verboden werd. Uit protest i tegen deze wet kozen de bisschoppen 1 verleden iaar niet alleen viiftien nieu- we bisschoppen, maar plaatsten zij er look twee over naar een rijker bisdom. De regering antwoordde hierop, door alle zeventien benoemingen niet te kennen en zelfs in enkele gevallen met behulp van de politie te verhinderen. !dat de betrokkenen hun werkzaamhe- i -ten vonden doen. Onder do druk van de kerk en nolHieke partijen heeft de regering jkele weken geleden toegegeven en zich bereid verklaard ook deze twee ovcr- plaatpte«M»n alsnog te erkennen. Neven verdiensten Tegelijk aanvaardde het Griekse par lement een wet. die bedoelt de over plaatsingen. die verboden blibw. over bodig te maken. Iedere bisschop krijgt voortaan een inkomen, dat gelijk is aan dat van een rechter van het hoog gerechtshof (ongeveer dertigduizend gulden), De bisschoppen moeten zich dan ver plichten hun extra verdiensten (voorna- j me'ijk uit plechtigheden als doop. hu- j i welijk en begrafenis) af te staan aanj een centrale kas. die er voor zorgt, dat j ook de bisschoppen uit -de arme dio-j cesen aan hun dertigduizend gulden ko- Deze regeling is nu ai een farce ge worden. Vele bisschoppen zijn in sta king gegaan. Zij weigeren zelf dienst te doen bij dergelijke plechtigheden en laten ze aan hun assistenten over. Heiiiekenprijs voor prof. La Brachet AMSTERDAM De Dr. H. P. Heine-1 kenprijs (biochemie en biofysica), groot 100.000 Is toegekend aan prof. dr. L. Ia Brachet van de Vrije universiteit van Brussel. De Koninklijke Nederlandse akade- mie van wetenschappen bepaalt wie J eens in de drie jaar deze hoge on-1 derscheiding ontvangt. Beroepingswerk NED. HERV. KERK REISBUREAU „APELDOORN" Apeldoornselaan 175 Bezuidenhoutseweg 12 DEN HAAG Telefoon 60.08w12 Pastoraal concilie begint morgen ;l', (Van onze kerkredactie) I hervormde, gereformeerde en therse predikant De laatste, ds. UTRECHT Niet alleen in L Johannes, zal prediken. i j Inmiddels heeft ook paus Paulus v Daw Utrecht en in de andere rooms- -u katholieke kathedralen zal morgen) aandacht geschonken worden aan het pastoraal concilie, maar ook in alle andere rooms-katholieke kerken. De hervormde en gere formeerde predikanten zijn ge vraagd voor het concilie te bid den. In enkele gevallen zullen zelfs diensten worden gehouden waar in priesters en predikanten voor gaan. zijn belangstelling laten blijken. het Nederlands heeft hij een bi de Sint Martinus-kerk te Breugt-Eijsden zal een bijzondere woord-dienst worden belegd. Pastoor G. Marcus en ds. E. Postma, her vormd predikant uit Maastricht, zul len in deze dienst samen voorgaan tot aan de offerande. In Amsterdam wordt een oecumenische gebedsdienst belegd in de rooms-ka tholieke Thomas-kerk. Naast de pastoor zal daar medewerking ver leend worden aan de dienst door een GEREF. KERKEN Beroepen te Lopik: H. Pol. woonachtig to Gouda, voorheen te Lopik. Aangenomen naar Andljk: W. H. de Boer voorheen vrijgem. geref. predikant ♦zz Vl „-,„,1 te Vlaardingen. die bedankte blasserdam, Augustinusga-Surhuizem, Haamstede, Hellevoetsluis. Rc IJsselmonde en voor Zaamslag. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Hamilton, Ontario, Cana da: G. Bouw te Eemdijk. Bedankt voor Alphen a.d. Rijn: M GEREF. GEMEENTEN Kwetsbare groep bij fusies SCHE gezonden naar kardinaal Alfrink, morgen tijdens de dienst in Utret zal worden voorgelezen. De pa sprak zijn vreugde uit over het init tief van de Nederlandse kerkprov Paus Paulus verzekert de Nederlani gaper, gelovigen dat hij met „liefdevo om r! aandacht en gebed" het pastoraal co leenbei cilie blijft begeleiden. Tevens zo Gehoi de paus een avondmaalskelk die t ewerk dens de bijzondere misviering mi groei gen gebruikt zal worden. 140 buitenlanders kregen taalles aagsch SCHE iraad. Static ijnlan MeHnii (Van onze onderwijsredactie) latmun UTRECHT De Stichting Bijsta 0insl Buitenlandse Studerenden (SBBS) Bree: het vorig jaar is opgericht en tot to ur C* heeft de studiefaciliteiten voor ment Stad! uit het buitenland te verbeteren he Dnds 1 nu reeds 140 cursisten uit 38 land Zaal geholpen met een spoedcursus Ned *oord landse taal. Üke A Zowel studenten als niet-studeilLJ!£0 kunnen van de mogelijkheden van V-J™ SBBS gebruik maken. Het is geblekt-™"8* dat door het leren van de taal de at- passingsmoeilijkheden van jonge baren151 tenlanders snel verdwijnen. (Van onze sociaal-economische redactie) EET SPAANSE SINAASAPPELEN i voor ...boordevol sap Dank zij de krachtige Spaanse zon zijn Spaan- DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP se sinaasappelen altijd opvallend sappig. U perst er dus meer uil. Meer sap, meer smaak, j ,2c]e pred. pi.) A. C. do Groot, vooraan- meer vitamine Cl Denk er eens aan daze ger van de Ned. Prot. Bond. ara. Rotter- winterl daim. zo'n reactie zo fataal dat je je ais haas, spring zoek, zoek. DEN HAAG De drie vereni gingen van hoger personeel (prot. Chr„ r.k. en algemeen), die tot Rotterdam- nog toe samenwerkten in een Raad van Verenigingen van Ho ger Personeel, zijn tot een hech tere vorm van samenwerking overgegaan. Gezamenlijk hebben zij gesticht de Nederlandse Cen trale van Hoger Personeel met een bestuur, waarin alle groepe ringen zijn vertegenwoordigd. neus, keel borst van vastzittend gljjm Voetangels en rozen rouw afvraagt: Is die vent achter die krant nou gek of ben ik het? Aangezien ik ervan overtuigd IpR IS EEN knoop van mijn re- keren, pan jas. Hup haas, pak snel een schepsel, naald en draad. De bel, de telefoon ik onbegrepen. zielig was dat ik normaal was, trok ik splinters uithalen, jaartallen overho- mijn schoen uit en smeet die naar mijn wettige, die zich veilig waan de achter zijn krant. Hij grinnikte ren. oneken kaften, koken. En voor al opgewekt zijn, opvangen. Ik walg van mijn eigen opgewektheid, haald. Voorzichtig ordende hij daar- len. Verder moet. ik opvoeden, hoe- na zijn bijna heilige dagblad veel jaar voed Ik eigenlijk al op? En nog praten ze met een monc vol. Bah. Vier of vijf baantjes tege- ACH - en hoe gaat zoiets ver- der? Hoe groeit zoiets weer naar een rimpelloos zeetje? Eerst kwam mijn man op het klassieke en bijzonder onoriginele idee dat een paar avonden vroeg naar bed wonderen zou verrichten. En juist toen ik dacht: nu ga ik gillen, kwam onze dochter de ka- 'ijk hêh ik hier in dit huis, ik loop mer binnen. Het gillen ging nlei vroeg hij me te pletter. Maar nu is het uit, loor, het werd een soort glimlachen. afgelopen. definitief. Jullie zoeken Zij zei: „Ik kan niet slapen. Van het nu maar zelf uit. Ik vertik het de jaartallen niet". Nog dnot freewheelend op de jlimlach regelde ik: Vader -al je REITERIG LANGZAAM slak ken. Hii zei: Dat is niét zo best" wel even overhoren". „Vader? Kan ik een sigaret op en blies de Dit onzinnige antwoord liet ik voor hij dat?" Ze had voor haar leeftijd wat het was: ik fulmineerde ver- al een zuivere kijk op de man. „Geen koffie stomverboasd. Ik weer sober: „Nee". „Geef dan maar tonic of zoiets". T rook zo hautain mogelijk uit. Er rijn vrouwen de voormali ge vapeur-types die op zulke kritieke momenten een beeldig kan ten zjKioekje bij de hand hebben, trouwen, moesten eens waarmee ze ostentatief de ogen bet- 'mi tend*, hun mannen op en door de —sa - r knieën krijgen, tk heb me altijd kans. „Huwelijksgeluk, wou je dat woon vanzelf, ik smolt., „Wat kan zonder dat talent, moeten behelpen, zeggen? Laat. me niet lachen. Is er ik het goed hè?" prees -e zichzelf. Ik zweeg en was van plan de hele nog koffie? Zijn er nog schone sok- „Ik ga maar naar bed. En weet je - Vn„ hU kan? lorlóva dia dan* UivioaU 'üflflf ik Zin iïl heb?" Ze TelitC ïicH tit en een overrompelende le- H H H. WÊ Hij zei niets en ik dacht: ik had venslust borrelde haar ogen uit. „Ik I niet op, toen ik startte: „Ik heb jé niet moeten trouwen, dat is het. heb zin om morgen iedereen te een kwartier geleden mijn dienst VVat begrijpt een man eigenlijk van slim. af te zijn" Ze was uniek. Dat opgezegd. Je zit dus zonder hulp een vrouw? Niet dat hij mij nu deed de deur dicht. Vergis u niet. momenteel. Als je koffie wilt. zul altijd epen duidelijk is, maar soit. k werd echt niet ineens weer hele- voor moeten zorgen. Ik Een man heeft er absoluut geen maal lief en opgewekt. Ik had balen van. Hoor je dat? weet van hoe moe je kunt zijn van beslist geen zin in dienen en dra- I fa. ik ben een beetje gek om hier al die naamloze snertdingen in een ven. tk werd gewoon weer het Huishouding. AI dat gedribbel en haasje. Hup aedne, Zo zat ik nog wat na te kan- MINK VAN R1JSD1JK De nieuwe Centrale gaal zich voor al belasten met de belangenbeharti ging van het hoger personeel in Ne derland. Voor deze groepering werk nemers die ongeveer 60.000 personen omvat (waarvan 6000 georganiseerd) bestaan geen cao's. Het hoger perso neel acht zich maatschappelijk een kwetsbare groep, vooral in geval van concentratie of fusie van ondernemin gen. De confessionele organisaties, die weliswaar aangesloten zijn bij de cen trale, blijven als afzonderlijke groepe ringen met een beperkte doelstelling bestaan. Zij gaan zich met name toeleg gen op de levensbeschouwelijke aspec ten van het maatschappelijk leven. Naast bezinning hierop willen zij in eigen organisatie voorbereidend werk doen met het oog op beleidsbeslissin gen, die in de Centrale genomen moe ten worden. Beide confessionele orga nisaties hebben in de Centrale een veto recht bij beslissingen over levensbe schouwelijke aangelegenheden. Dc heer D. Ormel, vertegenwoordiger van de prot. chr. groepering, die tevens] zitting heeft in het bestuur van de Cen trale. vertelde dat de chr. vereniging van hoger personeel aangesloten blijft bij het CNV. Voor de nieuwe situatie zou bij het CN V-bestuur begrip bestaan. DOORBROKEN Dc voorzitter van de Centrale, mr. .J Schuttevaer. was erg gelukkig met dc nieuwe organisatiestructuur cn meen de. dat de zuilenopbouw bij het hoger personeel op een gelukkige wijze was doorbroken. Behalve de heer D. TV. Or mel heeft ook de heer A. van Egmond (penningmeester) namens de chr. vere niging zitting In het bestuur van de nieuwe Centrale. Behalve de beide confessionele orga nisaties zijn bij de Centrale aangeslo ten alle bedrljfs- en brancheorganisa ties van hoger personeel. In plaats van de Nederlandse Vereniging van Hoger Personeel is gesticht de Vereniging Ho ger Personeel Diverse Branches, welke op haar 'beurt weer is aangesloten bij de Centrale en waarin een groot aantal branche-organisaties is gebundeld VRIJHEID In het vakblad van hoger personeel schreef prof. mr. N. E. H van Esveld, dat ook voor de kwantitatieve minder heden de vrijheid van vakorganisatie verwezenlijkt moet worden. Het gaat niet aan, zo meende hij, nieuwe vakver enigingen blijvend van overleg uit te sluiten, omdat de „categoraal" (niet aangesloten bij een vakcentrale) zijn. In hetzelfde nummer schreef de voorzit ter van de Ned. Chr. Vereniging van Hoger Personeel, ir. B. van der Lugt, dat zijr. vereniging In het nieuwe f ratieve samenwerkingsverband Werkt, omdat voor een eigen beleving van de sociale verantwoordelijkheid de nodige ruimte wordt geboden en een eigen inbreng is verzekerd. De binding met het CNV wordt blijvend op hoge prijs gesteld, aldus de heer Van der Lugt. Brieven die niet zijn voorzien van naam on adres kunnen niet in behandeling worden genomen Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaai in verband staan moeten in af- SCI Vraag: Op een vraag in uw n briek antwoordt u, dat voor beps,ra' ting, van de weistandsgrens zieken fondk de inkomens van man met bij elkaar worden eld. Wai rom dan wel het loon invaliditeitspensioen? Een man jorlogsinvalide is, mag verzekei blijven. Volgens uw antwoord gen man en vrouw met aparte inktè, ieze grens verre overschrij len. Hoe zit dat? Antwoord: Ons antwoord betri ten man en een vrouw, wier lnkf oai mert-blj-elkaar geteld - door sals risverhoging boven 12.000 stee! Wij schreven tpen: Alleen wann« of de man of de vrouw met zijn ünt€ -laör "alaris boven de 11.500 U komen, zou hij of zij zich particulie moeten verzekeren. De inkomei worden in dat geval niet bij elkas geteld. Dit in tegenstelling tot belastingregeling. Een nieuwe ling is op komst. De vraag of een regeling onbilllj «s, valt in deze rubriek moeilijk t beantwoorden. Vergeet niet. di Br wanneer man en vrouw beiden i rang loondienst werken voor een inkc L. men heneden de weistandsgrens, tiheru ^'tebei 2.9 pet. van hun loon moete afstaan voor ziekenfondspremii trun Hierbij komen nog andere social pcp< lasten en dit is bij elkaar een lie Col] sommetje. Vraag: Op een spaarbankboekj Haa werd 65 rente bijgeschreven. D; si bedrag is later opgenomen. Enke! uur: maanden later werd het boekje te Una controle meegenomen. Na twee we ken werd het boekje persoonlijk te rugbezorgd met verontschuldigingen R voor de gemaakte fout. De rent trui bleek namelijk f 0.65 te bedrage' en niet f 65. De houder wordt n 61 verzocht het verschil aan te zuive ren. Kan de RPS iemand dwingei een door haar gemaakte fout weö goéd te maken? Antwoord: De RPS kan zich of 3 het standpunt stellen dat de fout d 4 1 spaarder bekend had moeten zij omdat de rentevergoeding grote moet zijn geweest dan het geheli 7 spaarbedrag. De RPS baseert has: gn verzoek om terugbetaling dus of grond van het feit. dat hij niet ge- sn -echtigd was het bijgeschreven be drag te Innen. Rechtsvorderingen op m> grond van fouten der bank verjaren pas na tien jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2