Nelly van Dijk VRAGEN MOEILIJKER DAN RUDI DENKT i w - ümg-'N haar miljoen boeken Nooit kreeg HasN aandacht en Nieuw debuut van Mies Bouwman alles ^3 kan met CBtlll Agatha Christies spel draait 15de jaar in Genieten van sneeuw en zonmaar laat u eerst voorlichten •rmm hm/r VRIJDAG 25 NOVEMBER 1966 Vijfenzeventigjarige schrijft al bijna zeventig jaren Herinneringen en enthousiasme tussen pluche, foto's en zilver Debiele man doodde zijn vrouw (Van onze kunstredactie) „Zolang ik me herinneren kan, heb ik geschreven. Toen ik nog maar een paar maanden op de lagere school zat maakte ik al zelfbedachte verhaaltjes met tekeningetjes erbij Nelly van Dijk-Has, bekend romanschrijfsteris even stil en denkt aan dat begin. Het ligt zover weg voor iemand die za terdag de 75-ste verjaardag hoopt te vieren. In een grote fauteuil zit ze voor het raam, waar ze een prachtig uitzicht heeft over de singel, die door Goes kronkelt. Buiten is het triest: de bomen rijn bijna kaal en er hangt een grijze mis' over het water. Maar binnen ver geet je dat. Lange pluche gordijnen, foto's- van-vroeger, pulletjes en een zil veren schaal met koekjes werken mee aan de ouderwets gezellige sfeer in de Brandende lamp Op het dressoir staat een schemer lamp, die mevrouw Van Dijk voor haar zeventigste verjaardag van uitgeverij Kok in Kampen heeft gekregen. „Mijn boek „De brandende lamp" was juist verschenen en dit leek hun een heel toepasselijk geschenk." Ze kijkt naar buiten en zegt: „Die singel komt in een van mijn romans voor. Ik houd ervan dingen te beschrij ven. die ik door en door ken. Neem de woningen uit mijn boeken, het zijn alle maal huizen, waarin ik zelf heb ge woond." En dat blijken er nogal wat te zijn: i Vlaardingen, Soesterberg, Brussel, Brugge. Amsterdam... Ja, we zijn heel wat keren verhuisd, totdat mijn man een baan kreeg aan hec Christelijk Lyceu^-in Goes. Tij dens de oorlog woonden we op een bui- in de buurt van Brussel. Het was heerlijk groot huis met gebeeld houwde plafonds en zo. Fijn om in mijn boeken te gebruiken". Hoewel mevrouw Van Dijk-Has een zwakke gezondheid heeft, praat ze le vendig, met een bijna uitbundig en thousiasme. Haar gebaren daarentegen zijn beheerst en lijken meer in over eenstemming met haar rijzige gestalte. Haar kleding is sober, maar fijntjes: haar kapsel eenvoudig, doch van on miskenbare distinctie. Zij straalt beschaving uit, vermengd met dat oere- lement, waarvan is gezegd (en wat dan nog!): „IJdelheid, Uw naam is vrouw!" Veranderingen „Ik ben het vierde kind uit een gezin van tien. Mijn vader stuurde me in Amsterdam naar een Christelijke Lage re School, waarvan hij een van de mc- de-oprichters was. Daar sloeg ik de der de en vierde klas over en kwam zo doende met mijn negende jaar in de zesde. Maar omdat ik voor de wet op de leerplicht toch tot mijn twaalfde jaar naar school moest, haalde dat klas sen- overslaan niet veel uit en zat ik drie maal in de zesde. Doordat ik daar na thuis ben gebleven, had ik veel vrije tijd om te schrijven." Met een vaag gebaar wijst ze naar een plank vol boeken. Boeken van verschillende grootte en in allerlei kleu ren, die echter een ding gelijk hebben: op alle ruggen staat Nelly van Dijk-Has. „In die vijftig jaar dat ik schrijf, is er veel veranderd." Een beetje weemoe- Vliegramp na sabotage ADEN Sabotage zou de oorzaak zijn geweest van het neerstorten van een DC-3 van Aden Airways maandag, tweehonderd kilometer ten oosten van Dit meent de regering van de federa tie van Zuid - Arabië. Bij deze ramp zijn, als gemeld, alle 28 inzittenden om gekomen. Uit een onderzoek is gebleken dat er een explosie in het passagiersver- blijf heeft plaatsgehad. De ramp was niet te wijten aan een fout van de be manning of een mankement aan het toestel, aldus de regering. Fabrieken gaan uilbreiden HELMOND EMMEN Tegenover somber nieuws over fabriekssluitingen staan ook bemoedigende berichten: Te- xoprint (Helmond-Twente) gaat de om zet sterk laten stijgen en in Emmen brengen fabrieksuitbreidingen nieuw werk voor 130 man. Het textieldrukkerijconcern gaat re organiseren omdat zij op egn groter deel van de Europese markt mikt. Dan- lon (kousen) en Ido (tankfabriek) gaan nieuwe fabrieken bouwen. Rampenfonds Aberfan is miljoen voorbij ABERFAN Het fonds voor s.eun aan familieleden van de slachtoffers van de ramp in Aberfan, heeft de één miljoen pond (ruim 10 miljoen gulden) overschreden. In het dorp is zoals be kend een berg mijnafval gaan schui ven; 144 mensen (116 kinderen »n 28 volwassenen) kwamen om het leven. De schrijfster Nelly van Dijk-Has die zaterdag 75 jaar hoopt te worden. Haar boeken vormen een lange rij ti tels die zowel de ouderen als de jon geren zullen aanspreken en herinneren goede uren en gezellige ontspan ning. We behoeven er slechts enkele te noemen zoals Bobbed hair" uit 1927, „Jeugd steigert" (1935), de twee delen Pam(1937), Vergeef ons onze schulden" en „Gelijk ook wij vergeven" ('57/'58), „De brandende lamp" ('59). Dan een van haar beste „Caroline's dochter" (1961) gevolgd in 1962 door haar trilogie „Jeugd zoekt een haven", ,Jij bent het zorgenkind" en „Het rust punt". Zo juist verscheen nog bij Kok te Kampen „Mijn kleine zuster". Daar mede sluit zij echter haar werk niet af, want zij werkt alweer aan een nieuw dig strijkt ze over een linnen stof omslag, en kijkt daarna naar de derde druk van hetzelfde boek, dat nu een geplastificeerde band heeft. Ik werk heel vlug Zoals op elke verjaardag en zeker op je 75ste worden er ook nu herin neringen opgehaald. Over haar eerste roman, die nooit in druk is verschenen, omdat het manuscript op onverklaarba re wijze zoekraakte. Over haar zwager, die bleef aandringen een bundel novel len op te sturen naar de Spiegel. Ze werdén gepubliceerd en wat meer zegt: de redactie vroeg haar een boek te schrijven. Vier maanden later was „Zusterliefde" voltooid. „Ik werk vlug, heel vlug. In vier, vijf maanden heb ik een boek klaar, 's Mor gens begin ik eraan te werken. Meestal boven, want toeschouwers kan ik er niet bij gebruiken. Tegenwoordig schrijf ik veel in bed of in een fau teuil. Aan mijn bureau zit ik nooit In de vijftig jaar dat mevrouw Van Dijk schrijft zijn er van haar 35 boe ken ongeveer een miljoen exemplaren verkocht. Op de tafel ligt een blocnote. „Het wordt mijn nieuwe roman. De titel weet ik nog niet. Eerst wilde ik het de „Toverlantaarn" noemen, maar er bestaat al een boek met zo'n titel. Nu wordt het hoogstwaarschijnlijk „Er is geen brug". Voor Filippus kalender 1967 heeft een kort verhaal geschreven. „Eigenlijk wilde ik het niet, maar ik kan het toch niet laten." En hulpeloos haalt ze haar schouders op. „Het is werkelijk de laatste keer", zegt ze. Maar in haar hart weet ze evengoed als allen die haar kennen dat ze, zolang als ze ertoe in staat is, zal blijven schrijven. Nog ander bod op Pye? LONDEN Het is nog niet zeker of Philips-Engeland voor honderd mil joen gulden de helft van de aandelen van Pye zal kunnen bemachtigen. Het bestuur van Pye acht het bod niet helemaal bevredigend en voert besprekingen met andere concerns. In dit verband worden de Britse Thorn en de Radio Corporation of America ge noemd. Kindervakantiewerk in 325 gemeenten UTRECHT In meer gemeenten dan de stichting Recreatie dacht, name lijk in 325 van de 862 die op een enquête reageerden, doet men iets aan kindervakantiewerk. Van de 537 „neen-zeggers" had 34 procent geen ruimte of geen leiding en 42 procent geen behoefte. DEN BOSCH e= Psychiaters, politie; en geestelijkheid vroeg hij om hulp, maar nooit hebben zij voldoende aan- j dacht aan zijn toestand geschonken. I Deze klacht uitte gisteren voor de rechtbank mr. P. Scheefhalf, raadsman van de 54-jarige marktkoopman Th. van der H. uit Eindhoven, die op 8 april zijn vrouw met twee revolverscho ten om het leven heeft gebracht. In de loop van een ongelukkig huwe- lijksleven was bij de debiele, onzekere man de gedachte ontstaan zijn vrouw te doden. Hij heeft daar met veel mensen over gesproken. Hij vond wei-j nig gehoor. Nadat hij de moord had ging hij naar de politie en legde een I bekentenis af. De eis luidde een jaar met aftrek en zo spoedig mogelijke on voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Psychiaters, de offi- cier van justitie en de raadsman waren j het eens dat de man sterk verminderd i Nederlanders vragen gratie Soebandrio AMSTERDAM Ruim honderd Ne derlanders hebben de Indonesische president Soekarno dringend gevraagd, de ter dood veroordeelde vroegere mi nister Soebandrio gratie te verlenen. Onder hen zijn prof. dr. W. Scher- merhorn, prof. dr. J. Rasker, Mies Bou- huys, de voorzitter en de fractieleider van de PvdA, dr. J. G. Tans en drs. G. M. Nederhorst, alsmede de besturen van de ASVA en de Studenten-vakbe weging. Brug ingestort in Duitsland DUSSELDORF Een 95 meter lang deel van de in aanbouw zijnde brug over de Rijn tussen Rees en Kalkar (Noordrijn - Westfalen) is gisteren in gestort. Een arbeider werd licht ge wond; verscheidene auto's werden on der staal- en betonmassa's begraven. De schade wordt in de miljoenen ge raamd. Dit is de tweede maal dat een brug instort. Bij Osnabrück begaf een brug in een autoweg het doordat het fundament door aanhoudede regeval was gaan werken. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Rudi Car rel, speciaal daarvoor overge komen uit Duitsland, bewees dat het een moeilijke zaak is om tien goede vragen aan een bekend Nederlander te stellen. Hij mocht gisteren in De Bijen korf in Amsterdam op de plaats van Mies Bouwman, in de tv-stoel van Mies-en-scène, zitten om zijn vragen op Mies af te vuren. Dit alles ter ge legenheid van de literaire eerstelingen van onze „natio nale" omroepster, cabaretière, presentatrice, ja, wat al niet, Mies Bouwman. De ene vraag nog onbenulliger Sen: afgelopen. „In dan de andere. In enkele minuten lijk vak. Je loopt altijd langs de het belang van een onderzoek het gebeurd. Zoveel werd wel afgrond van de populariteit En bij duidelijk dat Rudi graag naar Ne- bezig zijn". Verder lopen de w geruchtmakend interview, zoals loftuitingen uiteen van „vervelend derland terug wil komen. „Als de dat met burgemeester Van Hall, en onbeschoft mokkel „tot onze on- NPD de macht krijgt en ik blijf blijkt dat de naweeën voor de inter- volprezen Mies", li viewer, in dit geval voor Mies Bouw man, zijn". Brieven daar, sta ik na de oorlog als fout bekend". Maar het ging uiteindelijk om de boeken van Mies: Mies en scène (uit gave De Arbeiderspers, Amsterdam) en Moeders mooiste, een voor leesboek met verhalen van Neder landse en Vlaamse auteurs (uitgave ^iën De Fontein, Utrecht). Iedereen Zwaan Mies Bouwman: Een jaar lang Mies-en-i bundeld. Veel brieven (natuurlijk ook anonieme) en de vragen aan Thomassen, Drees, wijlen bisschop Bekkers, Smallen- broek, jonkvrouwe Wttewaall en ve le anderen in extenso. Burgemeester ,Het werd mij Hall niet; die gaf geen toestem- Het is een boek over Mies en haar programma, maar toch was het wel 'reacties nod'g> dat er ook eens geïnformeerd werd naar het team achter Mies-en-scène. Ook in het boek is de schrijfster wel erg met zichzelf bezig. Het komt er op neer dat ieder een mee kan doen met het pro gramma. Voor tips houdt Mies zich graag aanbevolen. Met name moe- I I ten echter Erik de Vries, Nico een fris en vrolijk speechje de krantenverslagen af te drukken. Zo J°nS V3n dCr Berg scheppingen van Mies Bouwman ten staat het bekende interview toch in genoema woraen. het rijtje. Moeders mooiste is een bundel De brieven zijn kostelijk materi- verhalen voor kinderen. De sa menstelster heeft er zelf ook een geschreven: „Het gekke is dat mijn het niet kunnen? Datzelfde geldt lecteerd. Het is een doorsnee van de kinderen altijd willen, dat ik voor- ~"*P°st die je na elke uitzending lees. Nu heb ik Mies Bouwman. Waarom niet kunnen schrijven? Vak- krijgt". manschap en kunde heeft noeg; dat is bewezen". Over de televisie zei Pierre Jans- Zelfs de justitie roept nog keer haar hulp in om het preciese het mijne. Dat noodt tot tijdstip te weten waarop een bepaal- boek vol met verhalen, maar het eni ge verhaal dat ze willen horen, is KERNGEZOND AMSTERDAM De autorijschool houder J. A. Hippe is het slachtoffer van een grappemaker. die gisteren in twee hoofdstedelijke kranten liet adver teren dat hij overleden was. Er is één troost: de heer Hippe is kerngezond. VIJF SOFA'S VERSLETEN 5813 SIGAREN GEROOKT Belangstelling voor Kerst valt tegen, maar straks tóch 100.000 Nederlanders naar wintersport. (Van onze redacteur toerisme) £)E RUN OP DE BERGHOTELS is weer begonnen: het wintersportseizoen is van start gegaan. En hoewel er voor de Kerst bij Nederlandse reisbureaus minder boekingen binnenkwamen dan werd verwacht (door slecht weer-berichten uit Italië, ongunstige da gen, waarop Kerst valt en de labiele economische toestand) zijn er voor het hele seizoen toch weer méér aanmeldingen. Ruim 100.000 Nederlanders gaan hun tweede vakantie weer in de sneeuw vieren. De meesten hebben al besproken. Wie dat nu nog wil doen. komt voor december waarschijnlijk voor een gesloten deur. De hotels zijn vol. Alleen voor de maan den daarna zijn nog (vele) plaatsen vrij. De reisbureaus ondervon den opnieuw: Oostenrijk is bij Nederlandse toeristen nog steeds favoriet, al wordt een belangrijk pré, de goedkoop te. steeds minder aanspre kend. Prijsverschil met het dure Zwitserland is er de laatste jaren nauwelijks Nqast die beide toppers ko men twee andere gebieden ook steeds meer in trek: de Italiaanse Dolomieten en Zuid-Duitsland (dat laatste dan speciaal voor de wande laars en de automobilisten, die niet lang willen reizen). Samen bieden zij de toerist een breed scala van mogelijk heden. Zoveel, dat de toerist zich van tevoren wel degelijk dient af te vragen wat hij wil: een wandelvakantie, een skivakantie, een plaats met vertier of een centrum met mogelijkheden voor ande re spprten; schaatsen, sleeën, of curling. Dat is belangrijk, want lang niet alle plaatsen hébben al die attracties. Wie op après-ski is gesteld en te recht komt in een oord, dat ski-mogelijkheden biedt, maar geen vermaak heeft, is teleurgesteld. En degene, die alleen maar rustig wil wande len heeft niets aan een mon dain snortcentrum. In de eerste plaats dus: laat u voorlichten. Ook over de sneeuwzekerheid. In het alge meen kan men stellen, dat ge bieden boven 1800 meter al tijd sneeuwzeker zijn. In ja nuari en februari ligt er vrij wel overal sneeuw In de ge bieden tussen 1000 en 1200 meter maar in maart moet men het meestal hoger zoe ken: tussen de 1600 en 1700 meter. DECEMBER „IN" In welke tijd moet men naar de wintersport? Nog steeds zijn de Kerstmaand en de periode van begin februari tot begin maart het meest in trek. December kiest men voor de gezelligheid, februari voor de langere dagen en het betere weer (meer zon om bruin te worden). Januari blijkt door velen nog steeds niet ontdekt, hoewel juist de ze maand ook voor skiërs ideaal is: de zon is dan nog niet zo heet, dat de kwaliteit van de sneeuw er onder lijdt Bovendien kan men profite ren van belangrijke reducties in het „grote Loch", zoals de Zwitsers de periode noemen. KOSTEN Wat is men kwijt? Reisbu- eaus bieden reizen tegen ge middelde prijzen van 400 a 500 gulden. Maar daar komen dan meestal nog extra kosten bij, want een wintervakantie is nu eenmaal altijd duurder dan een vakantie in de zon. Dc huur van ski's bijvoor beeld 4 per dag), de skiles sen (in Oostenrijk 240 tot 300 shillingen per week, in Zwitserland bijna tweemaal zo duur), de extra kleding (truien, windjack, speciale schoenen) en de skiliften (het zijn maar een paar voorbeel- Gaat men met een ge zelschap, dan is de reis geen probleem. Vliegtuigen van KLM en de charterbedrijven onderhouden pendeldiensten, de NS hebben hun Hotel- plan- en Berglandexpress ter wijl ook per bus vele retour tjes naar de Alpen worden gemaakt Wie privé wil, kan per au to, mits deze helemaal in orde is (remmen en banden goed nakijken). Er zijn tegenwoor dig banden met spikes in de handel (wél duur rond de 100. maar ook veilig), maar men kan ook gebruik maken van sneeuwkettingen. Bij ve le passen kan men ze ervoor laten omleggen en ze er na de afdaling weer laten afhalen. De huur is niet noe menswaard. TRAINEN Voorbereidingen: méér dan voor een zomervakantie zal men er voor dc wintersport aandacht aan moeten schen ken. Vooral de lichamelijke conditie is belangrijk. De Ne derlandse Ski Vereniging in Den Haag (tel. 070 - 814381) organiseert deze maanden in alle grote steden en in veel kleinere plaatsen gymnastiek- avonden. Om goed voorbereid te vertrekken heeft men ten minste 10 a 15 uur training Wie in eigen land alvast de praktijk wil beoefenen kan dat ook: op de baan van den nennaalden van de NRV (op Duinrell) en op de kunstve zel-skibanen in Heerhugo- waard. Apeldoorn en Leidschendam. Maar een noodzaak is dat laatste niet. Men leert het ook op de skischool. Overigens is het aantal ski liefhebbers in ons land nog steeds maar klein. Geschat wordt, dat de helft van de ruim 100.000 wintersporters de bergen intrekt om te wan delen. Ook dat heeft immers zijn bekoring. Genieten van een ongerepte natuur, een tin telende vrieslucht en een al bruinende zon: het wordt voor een steeds groeiende groep vakantiegangers een on misbare attractie. Zo aantrek kelijk, dat men er graag een zomervakantie voor overslaat. Voor uitvoerige informatie over wintersportgebieden kan men behalve bij de Neder landse Ski Vereniging, die over alle plaatsen adviezen kan geven, ook terecht bij de verkeersbureaus van: Oosten rijk (Herengracht 437, Amster dam, tel. 020 - C2188). Zwitser land (Koningsplein 11. Amsterdam, tel. 020 - 222033). Italië (Rokin 52, Amsterdam, tel. 020 - 64883) en Frankrijk (Noordeinde 138. Den Met 100.000 naar de ANWB-licht op Utrecht In de serie „Eigen land met open ogen" heeft de ANWB thans de tweede provincie- gids het licht doen zien. Na Groningen staat nu Utrecht in schijnwerperlicht. Een uitstekende reisleider voor de toerist, die op eigen land niet is uitgekeken (wie is dat ei genlijk wél?). Men vindt er een schat aan interessante bij zonderheden en exacte gege vens over alle toeristische on derwerpen (189 blz. ƒ6.75 voor niet-leden 11,75). 9 Elsevier breidde zijn se rie reisgidsen voor binnen lands toerisme uit met een gids voor Noord-, Zuid-Hol land en Zeeland van J H. Besselaar. Het boekje bevat o.m. een serie routebeschrij vingen, waarbij de afstanden in km zijn aangegeven In al fabetische volgorde worden voorts alle gemeenten in de drie provincies beschreven. (256 blz., 4,50) Sneeuwklassen op lagere scholen LONDEN „The Mousetrap", Agatha Christie's toneelspel, dat in looptijd alle records heeft geslagen, is zijn vijftiende vertoningsjaar ingegaan. Er zijn nog altijd geen tekenen van afnemende belangstelling. „Voor velen van ons die er mee t<3 maken hebben", aldus regisseur An thony Huntly Gordon, „is het een manier van leven geworden. Het lijkt wel of het altijd zal blijven draaien." Het toneelstuk heeft vrijwel al zijn cri tici overleefd; slechts twee redacteu ren die de première hebben gezien, schrijven nog acht kranten waarin een verslag van de eerste voorstel ling werd gepubliceerd, verschijnen niet meer. Toen het doek op 25 november 1952 voor de eerste keer opging, heerste Stalin nog over de Sowjetunie, was Sir Winston premier van Engeland en zetelde Truman in het Witte Huis alleen „The Mousetrap" is geble ven in het kleine Ambassadorsthea- ter. Gordon herinnert zich, dat zijn vrouw na de eerste voorstelling vroeg, hoe lang het stuk naar zijn mening zou lopen. Hij gaf het als pretentieloos bestempelde spel zes maanden. Inmid dels hebben meer dan twee miljoen mensen „The Mousetrap" gezien en er met elkaar meer dan vijftien mil joen gulden voor betaald. Vóór de vakantie eerst trainen - in dit geval op dennenaalden. Zullen leerlingen van la gere scholen straks zo goed als gratis en in schooltijd naar de winter sport kunnen gaan? Als het aan de Nederlandse Sport Federatie zou lig gen: ja en zo snel moge lijk. Enige tijd geleden nam zij het initiatief voor het opstellen van een plan. Een plan, waarbij de Ne derlandse Ski Vereniging nauw betrokken werd. De eerste resultaten daar van zijn er nu: dezer dagen is een eerste gesprek gevoerd met een vertegenwoordiger van het ministerie van cul tuur. recreatie en maatschap pelijk werk. In principe denken NSF en de skivereniging aan reizen in klassikaal verband (voorlo pig alleen de hoogste klassen van lagere scholen) en wel tussen 10 januari en 7 februa ri een tijd, waarin de win tersportcentra vele lege bed den hebben. De leerlingen zouden dan moeten worden onderge bracht in goedkope tehu'zen: in een .Jugendheim" of een gehuurd chalet. Zij ronden dan 's morgens kunnen skiën en 's middags hun no-male schoollessen kunnen krijgen want het onderwijs zal nor maal moeten doorgaan Daar om zal ook de klasse-onder wijzer meegaan. De plannenmakers menen, dat grote voordelen zijn ver bonden aan deze reizen De kinderen worden in de gele genheid gesteld in klasver- band sport te beoefenen het is voor hun-gezondheid uitste kend („de kinderen groeien krom boven hun boeken") en bovendien bieden zij de moge lijkheid eventuele ski-talen ten te ontdekken. Subsidie Het idee van de reizen is niet nieuw Hoewel er in Ne derland nooit eerder over is gesproken, worden dergeliike reizen in Frankrijk al jaren lang georganiseerd. De Franse staat subsidieer' ze in belangrijke mate. zodat maar een zeer gering gedeelte van de kosten voor rekening van de leerling komt (ongeveer 7S gulden "oor een verblijf van drie weken) Ook in België kent men het begrip sneeuw klassen, al is het daai nog lang niet zo populair als in Frankrijk Of het plan in Nederland uitvoerbaar is. hangt in be langrijke mate af van subsi die van het ministerie. Men wil de reizen zo goedkoop mogelijk houden, zodat de fi nanciën voor geen enkel kind bezwaren hoeven op te levo- Of het ministerie hiertoe zal besluiten is echter ppn vraag. Verder dan een eerste informeel gesprek is men nog niet gekomen. veertien jaar hebben zesentachtig acteurs en actrices de acht rollen gespeeld Zij hebben op het toneel vijf sofa's en vier armstoelen finaal versleten, er zijn. in de rol van mr. Paravicini meer dan 5801) sigaren ge rookt en het doek is. precies geteld, 69.756 keer „gehaald" voor 5.813 voorstellingen, bemand van de huidige bezetting Is er van het begin af bij geweest. Mysie Monte heeft mevrouw Bovle tien jaar lang gespeeld en David Raven is negen jaar als majoor Metcalf op de planken gekomen. Huntley Gordon is steeds de regisseur gebleven. 'ien jaar ge'eden verkocht Peter Saun ders de filmrechten aan Romulus Films met de gebruikelijke bepaling dat de filmversie nas mag uitkomen a!s het stuk van het toneelrepertoire is pfpe<'nerri Hip v?n Rnmulus wach- '-■n n->t: a"i;d jn wat zjj v0elen als een muizenval.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9