Zijne Genade „is ook maar een zondaar" SERAPION VERWEERT ZICH &»™A Dordt-Den Haag om R'dam heen Katholikos had reeds Nederland vicaris in WEERHEYM KAMPIOEN Sterker Jong Oranje kwam niet tot winst Syrische kerk zegt: wij kennen ze niet Glasgow wees Borussia in eerste duel terug Werk van wijlen Marius Richters in Steenwijk Frans en Russisch schip varen tegen elkaar t DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 MEESTERWERKEN VAN Z TOT fi DEN HAAG „Neen, ik wil me beslist niet voor een heilige uitgeven. Ik ben maar een zondig mens. Alles, wat ze van me zeggen is waar en het is nog veel erger." Deze vrijmoedige be kentenis kwam gisteravond uit de mond van Zijne Genade Metro poliet Serapion (allias J. W. Stikkers) de man, over wien6 merk waardige ultra-gereformeerde èn oosters-orthodoxe avonturen wij reeds eerder uitvoerig publiceerden. „In mijn preken zeg ik vaak: als jullie wisten wat voor schooier ik ben, komen jullie nooit meer terug. Maar wij hebben allen gezondigd en och, dat wij dat eens persoonlijk kregen te beleven in ons leven." Circa twintig mensen waren gister avond naar gebouw Amicitia in Den Haag gekomen, waar Serapion „re kenschap en verantwoording" zou af leggen naar aanleiding van het ru moer over zijn persoon, dat in de pers is ontstaan. Blijkens de grootte van de zaal had men op het zesvoudi ge gerekend. Serapion verweet de pers, dat zij niet gehandeld had naar de regel, dat de liefde een menigte van zonden zal bedekken. Christus was ook geen on besproken figuur. Thans zijn weer de farizeeën en schriftgeleerden in het geweer gekomen. „Ik ben dank- baar, dat ik verwaardigd ben Christus' smaadheid te mogen dra gen. Ik heb nooit bij de rechtvaardi gen willen staan, maar bij de zonda- Met name hekelde Serapion de artike len in het Rotterdammer kwartet. „Onder druk van mijn volgelingen ben ik gedwongen stappen te onder nemen. De heren zullen er plezier van beleven. Trouwens, ook over die heren valt nog wel wat te publice ren. Vanzelfsprekend wil ik dat niet, maar ik kan niet verhinderen, dat anderen dat gaan doen." Serapion ontkende beslist, dat de mensen van de gereformeerde ge meente onder het kruis in het Gooi niet zouden hebben geweten, dat hun predikant tegelijkertijd oosters priester was. „Dat accepteerden ze. Ik heb ?r bij voorbeeld ook nooit uit de catechismus gepreekt en hem in een preek geweldig afgekraakt Jammer, dat die preek juist niet op de band staat." Hij onthulde, dat hij ook nog in vrijzinnige kring had ge preekt en dat hij overal eender preekte. „Mijn persoon is niet belangrijk. De grote vraag is maar, of aan armen het evangelie wordt Verkondigd. En dan mag ik zeggen, dat ik van mijn jeugd af gewoekerd heb met mijn genadegaven in de meest brede zin des woords." Onbaatzuchtig Zijne Genade werd ingeleid door de heer W. Panman, die gewaagde van de geweldige onbaatzuchtigheid, waarmee Serapion steun gegeven heeft aan duizenden, die hem nodig hadden in hun leven. „Hij is het, die iets van de rijkdom van boven mag brengen in een wereld van zon deschuld.'' Ook de heer Panman laakte de perspu- blikaties. „Men spot met de zeer een voudige levenswijze van de metropo liet. Maar hoe zou hij een navolger van het sobere leven van Christus kunnen zijn, als hij in pracht en praal 'n een paleis leefde?" Over Zwertbroek (broeder Gerardus) zei de heer Panman: „Men heeft ge poogd er een rommeltje van te ma ken door een geestelijk gestoorde fi guur te introduceren, die toevallig hetzelfde pand bewoont, maar overi gens niets met Serapion te maken heeft." 'Serapion zei, dat ook de jene verstokerij in 1947 toevallig in het zelfde pand als zijn kerk gevestigd De heer Panman kon ook niet begrij pen, dat men kritiek kon hebben op het dubbele leven van zijn metropo liet .,Wij leven toch in de tijd van de oecumenische gedachte? Pastoors en predikanten staan bij elkaar op de kansel. Waarom mag hij dan geen geestelijke toespraak houden voor mensen van de gereformeerde ge meente op zodanige wijze, dat zij het ook Kunnen begrijpen?" Niet alles Dat Serapion niet in staat was alles begrijpelijk te maken bleek uit de discussie, die op zijn betoog volgde. Toen hij op een gegeven ogenblik stelde, dat zijn kerk „zusterlijk vèr- bonden is aan de Syrische Kerk" en hem gevraagd werd dit konkreet te maken, zei hij: „Ik ben niet geneigd, dit nader toe te lichten." Toen wij hem vroegen, sinds zijn kerk bestaat onder de naam „Oosters-Orthodoxe Kerk (Syro- Chaldeeuwse successie)" en sinds wanneer hij van deze kerk lid was, antwoordde hij: „Hierop antwoord ik vanzelfsprekend niet. Te zijner tijd zal dit gedaan worden. Uw toon be valt mij overigens niet. Bedenkt, dat ik uw gelijke niet ben. Ik ben Zijne Genade de metropoliet." Maar in de pauze schudde hij onze hand: „Sans rancune, hoor! Hebt u nog wat exemplaren over van de kranten, waarin u over mij geschreven hebt? Ik ben blij over de publiciteit. De belangstel ling vermeerdert met de dag. Het fatsoenschristendom heeft het contact met de gewone man ge heel verloren. De geestelijkheid is geheel verambtelijkt. Einde lijk, zeggen de mensen, eens een zondaar, die geestelijke is." Serapion gisteravond in Den Haag: het is waar, en het is nog veel erger ROTTERDAM Waren d mensen van de gereformeerde gemeente onder het kruis ergens in het Gooi verbijsterd, toen zij in de krant zagen, dat hun dominee door een zekere katholikos Joannes Maria uit Parijs tot bis schop was gewijd, in het zuiden des lands kon een ander man zijn vankelijk bisschop was. Verschil met ogen niet geloven. Het is eenj^eze kerk is er overigens nauwelijks, zekere priester Michael die Behalvt, h,.mlc|, ,e|, d, k„k n0(, staande houdt, dat hij patriar- twee bisschoppen: P. G. Rueter, gra- chaal vicaris voor de Nederland- fisch kunstenaar te Amsterdam, en prof. dr. J. A. Dubbink te Bilthoven, en voorts zes priesters. Maar bisschop Bon- jer geeft toe, dat zijn kerk geen ge meenten en ook geen leden heeft. „Ie dereen is welkom." het grein, bovendien en vooral acht ik zoo een activiteit deloyaal ten opzichte van onze Koningin. Loyaliteit aan het Oranjehuis is centraal in de kerk, aarvoor ik verantwoordelijk ben." Blijkens informatie van bisschop Bonjer is de „Gemeenschap van het Heilig Sacrament" ontstaan als gevolg van een juridische kwestie in de Vrij-Katholieke Kerk, waarin hij (Van onze sportredactie) DEN HAAG Jan Weerheym is damkampioen van Zuid Holland gewor den. In de elfde ronde tegen v. d. Staay had hij voldoende aan remise om zich kampioen te kunnen noemen. Een ge lijkspel was ook het resultaat van hun dinsdagavond gespeelde ontmoeting. Remise was voldoende omdat Varke- visser zijn partij uit de twaalfde ronde had vooruitgespeeld en tegen Van Vlo ten niet verder kon komen dan een gelijkspel. Verrassende winst MOSKOU Vorige week is de titelstrijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Rusland begonnen. Niet minder dan zeven partijen eindig den in de eerste ronde in remise. Al leen Kaplan won van Slobodskoj (ver rassend) en Tsipes van Galkin. Naast enkele onbekende spelers ne men ook oud-wereldkampioen Tsjego- lew en kandidaat-wereldkampioen An- dreiko deel aan dit tornooi. Wereldkam pioen Koeperman is niet van de partij. Verlichting voor autoverkeer Komende zomer ten oosten van Kralingse Bos DEN HAAG Het is voor automobi listen, die van Dordrecht naar Den Haag of verder noordwaarts rijden, niet mogelijk „Rotterdam links te laten liggen", want zo gauw deze lieden de Van Brienenoordbrug over de Nieuwe Maas zijn gepasseerd, moeten zij links-af door Rotterdam heen hun weg zoeken naar de rijksweg, die noord waarts gaat. Dat is komende zomer afgelopen. Ein delijk kan rijkswaterstaat beginnen met afwerken van de benoorden de Van Brienenoordbrug noordwaarts over de dijk tussen het Kralingse Bos en de Prins Alexanderpolder lopende weg. Het is de bedoeling dat omstreeks het midden van het komende jaar een stuk daarvan tussen de brug en de Kralingseweg gereed is. Dat zal meteen soulaas geven: de van Dordrecht komende automobilisten verlaten bij de Kralingseweg de dijk (Van o s sportredactie) DEVENTER Het elftal van Jong Oranje heeft gisteravond in het Go Ahead-stadion te Deventer een wat te leurstellend 22 gelijkspel tegen Roe menië geboekt. Vooral voor rust speel den de Oranje-hemden bijzonder aan trekkelijk voetbal, waarbij de acties van Klijnjan en linksbuiten Rensen- brink in de voorhoede goede perspec tieven boden. De Roemenen kwamen in deze spel- periode al snel in grote moeilijkheden. Helaas werd Rensenbrink aanvankelijk te weinig in de acties betrokken, waar door de Roemenen hun aandacht vrijwel volledig bepaalden op de gevaarlijke Klijnjan. Geheel tegen de verhouding in slaag den de Roemenen erin een voorsprong te »n. Een fout van rechtsachter Ach terberg die over de bal heen trapte werd door rechtsbinnen Dusitriv met een ge richt schot afgestraft (0—1). Een indrukwekkend Nederlands offen sief volgde. Minutenlang golfden aanval len van Jong Oranje op de trokken Roemenen. Na opererende Roemenen wat te doorzich tig. Pas toen bondcoach George Kessler de niet excellerende Pahlplatz door Ver donk liet vervangen, kwam er wat meer Hjn in de Nederlandse acties. In de 23e minuut was het weer de do minerende Klijnjan die na het linker- verdedigingsblok gepasseerd te zijn, be heerst inschoot (21). Volkomen ver diend, maar de defensie bij Oranje be ging nog teveel fouten, waardoor de overwinning alsnog ontglipte. Een vrije schietkans werd door rechtsbuiten Nas- turesco benut (22). Ondanks de teleurstellende uitslag, gingen de 10.Q00 Deventenaren die geno ten hadden van een enerverende wed strijd, voldaan naar huis. terugge- klein half _.i eindelijk 'kroonde hij had de DFC-er Klijnja jsucces. Een prachtige solo bekroc ;et een subliem doelpunt (1—1). Ook na de hervatting bleef Jong Oran je bet spel beheersen. De aanvallen wa- echter voor de met de buitenspelval Paul Verghese schrijft ons GENÈVE Het gerucht over onze publikaties heeft ook Genève bereikt. Wij ontvingen een schrijven van Paul Verghese, priester van de Syrische Kerk, die een van de topfuncties bij de Wereldraad van Kerken inneemt als directeur van de afdeling voor oecumenische activiteiten. Hij schrijft ons onder meer: Als een Syrisch-orthodox priester (van de Malabar-kerk in India) moet ik zeggen, dat wij niet afweten van een „Oosters-Orthodoxe (Katholieke) Kerk (syro-chaldeeuwse successie)". Er is geen westerse zendeling van de Syrische Kerk in Europa. Ik ben een van de zeer weinige priesters van de Syrische Kerk in Europa en wij staan onder jurisdictie van het bisdom-buiten-Kerala van de Syrisch-Orthodoxse Kerk in India. Ik ben natuurlijk hevig geïnteresseerd in de Nemesis van verwarring, geschapen door myn eigen bisschoppen Paulus Mar Athanasius en Mar Julius, toen zij in 1889 Vader Xavier Alvares bisschop wijdden. De Vilatte-,,successie" stamt van Alvares en volgens mijn gegevens is er geen „S. B. Joannes Maria" in deze successie. Er is een andere „successie", genaamd de Ferrete-tak, die stamt van Julius Ferrete, een ex-dominicaner, die beweerde gewijd te zijn (rond 1866) door „Mar Bedros", bisschop van Homs in Syrië (later patriarch Ignatius Peter III van mijn kerk). Deze Ferrete kwam naar Engeland, om de „westerse missie" van de Syrische Kerk te stichten. Een andere avonturier van de Vilatte-tak, Hugh George de Wilmott Newmann (Mar Georgius) maakt aanspraak op een autokefaal patriarchaat van de Syrische Kerk afstammend van Julius Ferrete. In 1944 verenigden een heel stel andere avonturiers zich om de „Westerse Orthodoxe Katholieke Kerk" te stichten, die aanspraak maakt op successie en gezag van de Syrisch-Orthodoxe Kerk. Dit is, denk ik, de kerk, waarover U schrijft. In de successie van Julius Ferrete en Mar Georgius (Wilmott Newmann) komt een zekere John Marie Blom Van Assendelft-Altland voor, die zichzelf betitelt als „aartsbisschop van de Aloude Katholieke Kerk voor Frankryk". Hij was „gewijd" op 10 december 1955 door ene Nicholson, die op zijn beurt gewijd was door Wilmott Newmann. Als deze John Marie de S. B. Joannes Maria is, die U noemt, is hij een misleider eerste-klas, die zich ook wel noemt „Prins-Patriarch van de Aloude Katholieke Byzantynse Kerk" en een pretendent voor de Byzantijnse keizerlijke troon „kroonde" in Rome op 18 novem ber 1956. In elk geval is de groep, die U beschrijft, geen normale kerk. Vader Paul Verghese se kerkprovincie is van de kerk, waarin nu Serapion als Neder lands metropoliet optreedt. Michael Priester Michael wil zijn eigenlijke naam niet in de krant hebben. Hij be kleedt namelijk een hoge positie bij een Amerikaans bedrijf in het westen des lands. Maar hij laat een document zien, waaruit onbetwistbaar blijkt, dat hij reeds op 5 februari 1958 door katho likos Joannes Maria (het hoofd van de Oosters-Orthodoxe Kerk) in Den Haag priester gewijd werd en daarmee de vertegenwoordiger van Joannes Maria werd in ons land. Michael moet eerlijk zeggen, dat hij de zaak de laatste tijd wat heeft laten sloffen. In het begin was hij enthou siast. Hij gaf een blad uit met een naam, die meer aan een opwekkings beweging doet denken: „De Messias- wekroep". Later bekoelde zijn ijver wat. Maar nimmer heeft hij uit Pa rijs bericht gekregen van zijn kano- nieke ontheffing als priester of als caris voor de Nederlandse kerkpro vincie. Stempel Het wijdingscertificaat van Michael is om meer redenen merkwaardig. De naam van wat nu Oosters-Orthodoxe Kerk (Syro-Chaldeeuwse successie) heet, luidt daar namelijk Eglise Catholi- que Apostolique Primitive. Er staat een mooi stempel op met een Latijns rondschrift, waaruit blijkt, dat de ka tholikos van Parijs zich toen „door de genade Gods patriarch van de aloude kerk van Antiochië" noemde. Volgens Michael volgde Joannes Maria toen de westerse ritus en is hij pas een jaar of drie geleden naar het oosten omge zwaaid. Weer een heel andere „blikken bis schop" resideert in Arnhem. Het is bis schop Thomas van de Oud-Rooms-Ka- tholieke Kerk, ook wel genaamd Evan geiisch-Katholieke Gemeenschap. A weer: „zet u mijn naam niet in de krant". Hij is in het gewone leven le raar MO, werd in 1950 door de Engelse blikken bisschop L. Saul bisschop ge wijd, maar erkent, dat zijn kerk thans praktisch tot nul gereduceerd is. CORSICA Het Nederlands militair voetbalteam heeft het op het gladde veld van het Mezzavia stadion niet al te moeilijk gehad. Onze landgenoten waren in technisch en tactisch opzicht, aanmerkelijk beter dan de Franse mili tairen, die door de 5000 toeschouwers herhaaldelijk werden uitgefloten. De PSV-er Van der Kuylen was de grote man in de Nederlandse aanval. Hij scoorde alle drie de doelpunten. Bij de rust had Nederland met 20 de lei ding. Het Franse doelpunt werd acht minuten voor tijd gemaakt door Came- rini. De Italiaanse scheidsrechter Spar- della maakte een bijzonder zwakke in- Loyaal Van iets groter formaat is de „Ge meenschap van het Heilig Sacrament". Door een misverstand schreven wij, dat twee bisschoppen van deze ge meenschap de blikken-keizer-kroning te Rome door Joannes Maria bijwoon den. Een van hen, J. H. Bonjer te Hui zen, corrigeert dit. Hij schrijft onder andere: „Voor ons, zinnige Nederlan ders, gaat toch zoo een „kroning" tegen ZARAGOZA EN BAYERN NAAR KWART-FINALES GLASGOW Borussia Dortmund, houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft woensdagavond in het Ybrox-park van Glasgow de eerste wedstrijd uit de achtste finales tegen Glasgow Rangers met 21 verlo- De Schotse bekerhouder startte voor bijna 60.000 toeschouwers over rompelend en nam reeds in de 12e mi nuut de leiding door een doelpunt van de Deen Johanscn. Door een fout van doelman Martin kwam Borussia dankzij Trimhold in de 32e minuut gelijk, maar in de tweede helft greep het sterkere Glasgow toch de winst door een doelpunt van Smith in de 75e minuut. avond geplaatst voor de kwartfinales van het tornooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Op eigen terrein versloeg Bayern voor slechts 8.000 toeschouwers het Ierse Shamrock Ro vers dat in Dublin niet verder was gekomen dan een 11 gelijkspel, met 32. Bij de rust hadden de Duitsers door doelpunten van Brenninger en Ohlhauser een 2—0 voorsprong, die ech ter door Gilbert en Tuohy in de tweede helft teniet werd gedaan. Zes minuten voor het einde scoorde Müller het beslissende doelpunt. Naast Bayern München heeft ook Servette zich reeds voor de kwartfinales geplaatst. Sterke deelname Rijswijk-trofee (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Voor de tweede keer zal in Rijswijk worden gespeeld om de Zilveren Rijswijk-trofee. Zaterdag 17 december begint de eerste ronde. De volgende dammers zijn hier voor uitgenodigd: T. Sybrands, R. Palmer en De Ruiter (allen GS. Am sterdam), Bronstring en Varkevisser (beiden LDV, Leiden), F. Ivens (RDG, Den Haag). Weerheym. Gordijn v.d. Scheer en Tolle (allen Rijswijk). en zij kunnen dan via Boszoom eil Bosdreef op de Gordelweg komen en zo op het Kleinpolderplein. Natuurlijk is men dan nog niet tevreden. In de tweede helft van het komende jaar wordt de dijk tussen de Kra lingseweg en de Hoofdweg bestraat en afgewerkt, zodat er tegen de jaar wisseling 167 1968 een rechtstreekse verbinding is tussen Dordrecht en het punt, waar de rijksweg van Gouda het Kralingse Bos ontmoet Op dat punt komt men dan rechtstreeks op de Bosdreef. Te verwachten is vanzelfsprekend, dat de Gordelweg van de zomer, zodra het eerste deel van de wegverbinding benoorden de Van Brienenoordbrug klaar is, heel wat drukker zal wor- Daaraan zal eerst een eind kunnen ko men als de noordelijke tak van de be kende Rotterdamse wegenruit klaar is. En dat laatste duurt nog wel eni ge jaren. Het wegvak op de dijk tussen de Prins Alexanderpolder en het Kra lingse Bos is wel eens het duurste stukje weg van Nederland genoemd. Dat kan best, want de zeer slappe on dergrond heeft voor hoogst onaange name verrassingen en zelfs voor een aanzienlijke vertraging gezorgd. Er moesten heel kostbare voorzieningen worden getroffen. En alleen de asfal tering van dit stukje dijk zes-baans weg kost drie en driekwart miljoen gulden! Rijkswa terstaat verwacht bovendien, dat er zich in de toekomst ook nog wel zet tingen zullen voordoen, zodat het as- falt-wegdek de nodige keren zal moe ten worden hersteld. Het gehele wegvak wordt voorts ver licht STEENWIJK Mr. M. Vrolijk heeft de belofte dat hij de nieuwe biblio theek in Steenwijk die eigendom is van de Stichting Centrale Plattelandsbiblio- theken voor Overijssel zou openen, niet gebroken. De ex-minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk ver richtte de plechtigheid woensdagavond jen opende daarmee meteen de eerste expositieruimte van Steenwijk. De openingsexpositie (die wordt gehou den tot 14 december) is van wijlen Ma rius Johannes Richters. Deze Rotter dammer die leefde van 1878 tot 1955 en wiens werk invloeden vertoont van de (late) Haagse School en het inpressio- nisme werd als exposant uitgekozen bo ven bijv. schilders uit Overijssel met een ruimere bekendheid (als Piet Zwiers en Hendrik Broer) om zijn landschappen. Van de veelzijdige schilder Richters werden voornamelijk landschappen en enkele zeegezichten uitgezocht omdat kon worden verwacht dat juist deze werken de bevolking het meest zouden aanspreken. Prof. dr. J. W. Schulte Nordholt leidde de expositie 's avonds in. Evenals de dochter van de schilder mej. Ietske Richters 's middags aan een klein aantal genodigden had ver teld, wees hij op de veelzijdigheid van Richters, een man met een sterk reli gieus gevoelsleven dat zich naar buiten vooral uitte door zijn religieuze voor stellingen en zijn gebrandschilderde kerkramen. Richters werd min of meer gepous seerd door dr. Schmidt-Degener die werk van hem kocht en hem opdrach ten bezorgde. Eén van die opdrachten was het maken van decoraties voor de raadzaal in het stadhuis te Rotterdam. Hij schilderde hiervoor voornamelijk de arbeidende bevolking. Zijn werk werd gepasseerd en enkele jaren later, in 1932, tentoongesteld in het Stedelijk museum in Amsterdam, daarna ver dween het in de kelders onder het stad huis. Op initiatief van oud-burge meester mr. P. J. Oud werden de wer ken later in de raadszaal opgehangen. Van de veelzijdigheid van het werk in Richters is op de expositie in Steenwijk alleen iets terug te vinden in de mappen van afdrukken van etsen en houtsneden, vooral de havengezich ten en stillevens zijn hierin vertegen woordigd. De landschappen en zeegezichten, die Richters allen in en na de dertiger ja ren heeft gschilderd, zijn uitgezocht door Ferdi Posthuma de Boer en Ietske Richters. i „£?FIA De Bulgaarse Kampioen 2—0 door doelpunten van Marachliev De return wordt op 6 december in.CSKA Sofia heeft woensdagmiddag in I in de 31e en de 45e minuut. Ook in del Dortmund gespeeld. j Sofia een 4—0 overwinning behaald op tweede helft was de Bulgaarse kamni- het Poolse Gornik Zabrze. Bij de rust j oensploeg oppermachtig en Tzanev (73e 1-0 onvoldoende \JSdl v™r 2! ^n.uJ"" :n »i~.ud be- potter's catarrh achtste finales van het tornooi om de paalden de eindstandop 4^0. De LIVERPOOL - Everton is er lapdskam- turn wordt op 7 december in Zabrcc woensdagavond In Liverpool niet in """""b '«"Monde Bulgaren reeds met 'gespeeld. geslaagd de Spaanse bekerwinnaar Re- al Zaragoza de weg naar de kwartfina les af te snijden. De Engelsen, die de eerste wedstrijd in Zaragoza met 2—0 hadden verloren, kwamen voor 55.000 toeschouwers niet verder dan een 10 overwinning. Het enige doelpunt van deze ontmoeting werd in de tweede helft gescoord door Sandy Brown. Real Zaragoza is de derde ploeg die zich plaatste voor de kwartfinales. pastilles Alleen bij apotheker» e STRAATSBURG Racing Straatsburg heeft woensdag in de eerste wedstrijd voor de achtste finales een kleine 10 overwinning behaald op de Bulgaarse bekerhouder Slavia Sofia. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. De tweede ontmoeting zal op 30 november in Sofia worden gespeeld. Kleine zege Groot gat in Louis Delmas van de Nieuwe Waterweg zijn van nacht tegen één uur het Franse vracht schip Louis Delmas (11.912 brt) en de_ Russische vrachtvaarder Poltava (9500 brt) met een enorme klap tegen elkaar gevaren. De Rus boorde zich met zijn boeg in het bakboord-ach- terschip van de Louis Delmas, waar- MuNCHEN Het Westduitse Bay- j door een groot gat ontstond en enkele ern München heeft zich woensdag-1 ruimen vol water liepen. Ook de dek- ROTTERDAM Voor de mond lading werd gedeeltelijk beschadigd. Bersonlijke ongelukken deden zich niet [beschadigde boeg op. Dit schip koos ligplaats aan boei 23 in dezelfde ha ven. De Louis Delmas kwam met een lading stukgoed van Hamburg en had de Waalhaven tot bestemmming. De Poltava was juist op weg naar Bre men eveneens met stukgoed aan AARHUS Het Deense voetbalelf tal, dat volgende week woensdag in het maar later bleek di, mee te vallen.' I De havendienst gaf toen toestemming S'eeï^tenwXrifd ïe f «e"ay„Ch'P

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7