TV RADIO Commentaar Plan-maker De Jager houdt in ziin eentje toch vol en „Kijkers zien hun belang niet!" 4CÜS DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos Wj 13 DINSDAG_22_NOVEMBER_J9^ Bij de horens Dc AVRO pakte gisteravond herhaaldi malen de koe bij de horens en toonde zich daarin op actueel gebied ijverig. Direct na het journaal haalde zij de heren Beernink en Toxopeus voor dc camera's om hun te vragen lioc zij over de kabinetssamenstel ling dachten. Beide heren toonden zich ver baasd en teleurgesteld dat zij zo weinig wa ren benaderd en dat hun partijen overal buiten waren gehouden". Zij wilden alvo rens verder commentaar te geven de rege ringsverklaring afwachten. ..Maar", zei de heer Beernink, „de CHU zal slechts onder bepaalde voorwaarden m de nieuwe financiële voorstellen meegaan Aan het einde van de avond hield AVRO nog een ruime ronde tafel-bespi king over ruw voetbalspel, waarbij diver deskundigen hun mening uitten. Tussen al deze gesprekken door zo, Conny van den Bos in een welverzorgde oral veel met lichteffecten l gewerkt, mntal i tische Nederlandse liedjes, groot publiek veel genoegen doet In haar genre is zij heel bekwaam en dat zij best alleen kan optreden, bewees zij gisterax Bij de KRO np Nederland 2 werd bijzonder mooi Italiaans spel over het le ren van Michelangelo vertoond. De film bleek teel één groot klassiek schilderij boeide het oog buitengewoon. Op dit eerste deel, waarin leertijd en jeugd iverden be handeld. liet de RAI er nog twee volgen; hopelijk krijgen wij die ook van de KRO Prij zen voor beste ether-reclame HOLLYWOOD De hier gevestigde Radio and Television Society zal op december a.s. haar jaarlijkse prijzen voor de beste etherreclame uitreiken. Er doen 28 landen mee aan de wedstrijd en er zullen 20 prijzen wor den toegekend. U ziet. ook voor goede reclame boodschappen en -films kan men offi cieel worden beloond! Tien prijzen gaan naar de radioreclame, tien de tv-spots. Om een idee te geven, hoeveel belangstelling hiervoor bestaat: vorig jaar kwamen er 2.482 inzendingen binnen, w.o. 998 radio boodschappen. Een jury van 15 interna tionaal bekende reclame-experts ge presideerd door prins Surachatra van Thailand koos toen 197 finalisten eer zij de prijzen verdeelde. NTS-documentaire over werk UNESCO (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Twintig jaar gele den, in november 1946, werd de UNESCO, organisatie van de Ver. Na ties voor onderwijs, wetenschap en cul tuur, opgericht. Ter gelegenheid hiervan zendt de NTS morgen (woensdag)avond tussen 10.20 en 10.45 uur op Ned. 1 een docu mentaire uit waarin George Noordhof het omvangrijke werk van deze instel ling, speciaal verricht in de ontwikke lingslanden, ruim belicht. George Noordhof spreekt er zelf bij. Beeldje Radecker als afval in gracht gegooid Her •engracht gegooid omdat icerksters dachten, dat het „oude rommel" teas. Ze hadden het beeld een paard voorstellend na de schoonmaak van de directiekamer in het Historisch Se minarium bij de vuilnisemmer gezet, tvuar- na mannen van de stadsreiniging het in de gracht smeten. De zaak kwam eind vorige maand aan het licht toen het Stedelijk Museum, dat het reliëf waarde duizend gulden) aan het seminarium had uitgeleend, wérken van de in 1965 overleden Radecker bijeen trilde brengen voor een expositie. Een duiker van een particulier bergings bedrijf heeft het beeldje (24 bij 35 cm) inmiddels boven water gehaald. Dc water- politie waagde er zich niet aan, omdat zij beschadiging vreesde. Snoep verstandig eet 'n appel „Pas op voor de ROTTERDAM „Geeft met verschuldigde eerbied te kennen "VCrklCZlHff©11 dat hij, Ludwig de Jager, geboren 21 september 1922 te Den Haag, wonende Schere 59 te Rotterdam, voorlopig president is der Orga nisatie Televisie Nederland in op bouw, welke uitgaat van de tele visietoestel bezitter en zijn gezin, zich ten doel stelt te komen tot een coöperatieve vereniging van tv-toestel bezitters en verzoekt om aandacht voor zijn plan." Dit is een samenvatting van de eerste regels van een lange brief, die een volhardende scheepselec- triciën uit de Maasstad op 2 ok tober 1965 vergeefs stuurde naar de minister-president en die hij volgen liet door veel meer brie ven, gericht aan ministers, Ka merleden, leiders van omroep organisaties en andere autoritei ten. Drie jaar is hij er al mee bezig, zijn plan van de grond te krijgen en het lukt hem maar niet. „Iedereen die van mijn plan hoort zegt: het zit goed in elkaar, maar ik ben zelf nog altijd het enige lid van de OTN. Het feit dat ik de enige toestelbe- zitter ben met een initiatief schetst het wantrouwen dat men heeft in de over heid," zegt hij tegen ons, „ik heb dat op 31 maart 1965 al geschreven aan de procureur-generaal van de Hoge Raad, en eens heb ik zelfstandig een klein opinie-onderzoekje uitgevoerd dat er Ook Connolly aan commissie- Warren ook op wees. Als de overheid voortgaat met haar handelwijze van nu, zal een veelheid van partijsplitsingen te ver wachten zijn". ZIT NIET MEE Ludwig de Jager... het zit hem niet mee. „Ja, prachtig!" zegt iedereen die hij over zijn OTN-plan spreekt, maar verder komt hij met al zijn ijveren Herhaalde malen heeft hij gevraagd, in Brandpunt of in Achter het Nieuws binnen te komen: „maar ze laten mij niet toe. En pas nu op voor de verkie zingen, want als ik niet voor de camera kan komen om mijn plan toe te lich ten, zal een zeer groot deel der bevol king blanco stemmen". De heer De Ja ger wil alle tv-toestelbezitters vereni gen in een coöperatie en dan een zend machtiging aanvragen, zodat men zelf programma's kan gaan maken. Hij ge looft, dat de AVRO daarvoor wel appa ratuur ter beschikking zal stellen. „Waarom," zo vraagt hij in een re cent schrijven aan de leden van de Tweede Kamer, „is in het K.B. niet voorzien in mogelijkheden voor ons tv-toestelbezitters? Wij hebben ruim twee miljard geïnvesteerd in onze toestellen en betalen jaarlijks ruim ƒ80.000 aan kijkgeld, plus luistergeld en ons gidsabonnement. waarom wor den wij dan in het beleid genegeerd?" RECLAME EN RENTE Het OTN-plan voorziet, zo zegt de heer De Jager, in het vormen van een kijkersvereniging, die in zijn program ma's naar eigen smaak reclame gaat maken, daarbij voor de leden een aan- ROTTERDAM In een interview met het Amerikaanse weekblad Life zegt de gouverneur van Texas. John Connally, dat hij en president Kennedy op 22 november 1963 in Dallas door twee verschillende kogels zijn getrof fen. Life spreekt in een hoofdartikel op grond van dit vraaggesprek nu twijfel uit aan de juistheid van de conclusies van de commissie-Warren, die een onderzoek naar de moord instel de. In tegenstelling tot de gevolgtrek king van de commissie meent gouver- Connally volgens het blad dat er twee moordenaars in plaats van een moeten zijn geweest. De gouverneur had ook in zijn getuigenis voor de com missie-Warren reeds verklaard dat Oswald, die volgens de commissie de moord heeft gepleegd, niet de tijd kan hebben gehad zowel Kennedy als Con nally te treffen. Maar filmbeelden, hem getoond door Life, hebben Conpally nu tot publieke uitspraken gebracht. Life dringt op een nieuw onderzoek aan. SENATOR Senator Richard B. Russell, lid van de commissie-Warren, heeft verklaard, nog steeds niet ten volle tevreden te zijn over de bevindingen van de com missie. De senator zegt eveneens de stelling te verwerpen, dat president Kennedy gouverneur Connally door dezelfde kogel werden getroffen. De senator heeft ook kritiek geoefend op het ver hoor van het merendeel der getuigen door de commissie-Warren. De officier van justitie in Dallas, Henry Wade. die het openbaar ministe rie vertegenwoordigde in het proces te gen Jack Ruby, de moordenaar van Oswald, heeft thans gezegd dat heel vaak zaken onopgehelderd zijn geble ven na het onderzoek van de commis sie-Warren. Storm teistert Luzon MANILLA Een zware storm met de codenaam Nancy heeft zware scha de aangericht op het Philippijnse ei land Luzon. Zestien vissers worden ver mist Door grote overstromingen is naar schatting voor miljoenen guldens vernield. Of er op het eiland slachtof fers zijn gevallen is nog niet bekend. trekkelijke spaarregeling op wil zetten, charitatieve doeleinden op het gebied van volksgezondheid gedenken door de leden voor te stellen het „meer aan rente" dat zij kunnen ontvangen daar voor ter beschikking te stellen, geen programmablad maar een weekblad met programma's uitgeven en alle le den ook lid wil laten blijven van een bestaande omroeporganisatie. Dat is nogal wat. En waarom wil daar nu niemand naar luisteren? Lud wig de Jager weet het niet. Hij meent, dat de tijd er nu wel rijp voor is. Hij heeft ooit in Amsterdam een grote zaal gehuurd om zijn plan te ontvouwen.... kwamen vier mensen. Daarna een persconferentie: er kwam één journa list BESCHERMING ,En toch houd ik niet op, nu hele maal niet meer! Het zijn dingen, die als kijkers direct aangaan: bescher ming van het eigendom (het toestel) en erkenning van het huisrecht (de pro gramma's die worden uitgezonden). De overheid proclameert wél medezeg genschap in de bedrijven en waarom dan niet in het televisiebeleid?" Neen. men hoeft niet met hem te argumenteren, hij staat op zijn reelit. Hij heeft de Tweede Kamer gevraagd ongelimiteerde zendtijd voor eer uitzending waarin hij voor een liefst z< deskundig mogelijk forum van ten minste zes personen zijn plan kan toe lichten... het heeft niets gebaat. „Ik zou wel in een uitzending var Willem Duys of Mies Bouman kunnen denk ik. maar dat wil ik niet. Dan zeggen ze: daar heb je weer zielige man met een plan en dat ben ik „Eerst, wou ik alles alleen doen en geen leden werven, want wat heb je daaraan als je een coöperatie wilt stich ten? Maar ja, de wet zegt nu, dat het moet, wil je zendtijd krijgen. Dus pro beer ik ze te werven, maar niet ten koste van de omroepen, want de zuilen hebben hun bestaansrecht verworven in ons omroepbestel." En om nu van twee organisaties lid te worden, daar hollen de mensen niet zo voor, dat ondervindt Ludwig de Ja ger, die in zijn vrije tijd hij is af en toe maanden achter elkaar op zee leden probeert te krijgen en nu met zo'n 125 handtekeningen zit van mensen, die afwachten.... NIET OPGEVEN Opgeven kan ik niet meer. Neen, ik wil er zelf geen cent aan verdienen, daar gaat het niet om, mijn plan is niet commercieel, maar idealistisch. Ik ben geen avonturier, ik ben 22 jaar bij de Marine geweest en dan weet U dat wel. 't Is wel jammer, dat ik tot nu toe de enige ben die het recht ziet, maar ik blijf erbij. Als ik eerst maar de kans krijg met de minister-president te pra ten... ik vertegenwoordig tenslotte het toestelbezittersinitiatief, ook al sta ik Voor het geval het nodig mocht zijn als hij ver weg op zee is, heeft Ludwig de Jager zijn hele idee op een luidsband vastgelegd, dat kan desnoods worden afgedraaid, dat is safe. Bezeten is hij van zijn plan, dat bij hem rijpte toen hij drie jaar geleden moest liggen met een hernia en eerst zonder animo, daarna met groeiende interesse televisie keek. Tja... in zo'n tijd van gedwongen rust ga je nadenken.... Dr. Drees vanavond voor de camera (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond om 7.30 uur zal de minister van Staat, dr. W. Drees een vijf-minuten- toespraak hou den in het NTS-programma via Ned. 1, over de nieuwe radio een televisiecur sus van Openbaar Kunstbezit. Het wordt het He seizoen, dat deze stich ting in de ether is. In verband met deze toespraak zal het journaal voor gehoorgestoorden met 5 minuten worden bekort en eindigen in plaats van om 7.35 om 7.30 Tv mag tweede Bird vaak gebruiken (Van onze radio- en tv-redactie) NEW YORK De deels mislukte lancering van een tweede communica tiesatelliet van het (versterkte) type Early Bird levert profijt op vooi televisie. Doordat het ruimtetuig plaats van op een vaste plaats boven de Stille Oceaan te staan in een el lipsvormige baan om de aarde cirkelt, kan het niet worden aangewend voor het voornaamste doel: telefoonverbin dingen voor het Amerikaanse ministe rie van oorlog in verband met de strijd in Vietnam. In technische kringen wordt de satel liet die officieel Intelsat II heet, popu- lairweg „Lame Bird" (gekwetste vogel) genoemd. Zij bereikt bij haar cirkeling 35.000 km als hoogste en 2785 km als laagste punt. Een en ander heeft ten gevolge, dat de satelliet slechts enkele uren per dag kan worden gebruikt voor telefoonverkeer en voor televisie. Daarom mag de televisie er ruimschoots gebruik van maken, zij het telkens voor beperkte uitzendingen. Er werden al signalen overgeseind van Andover naar de staat Washington en deze kwamen goed aan. Intussen heeft de firma ComSat ruim twee miljoen gulden in bouw en lance ring van dit gekwetste vogeltje geïnvesteerd.... een lelijke strop dus. Over het televisie-optreden van Henk Elsink, die in zijn VARA-radiorubriek „Vrij entree" zoveel furore heeft gemaakt, wordt verschillend geoordeeld. Henk weet zijn publiek gezellig bezig te houden, maar heeft nog moeite, een uitgesproken eigen stijl te vinden. Zon der dat het zijn bedoeling is wordt hij nogal eens be trapt op lichte imitaties van zijn grote confrères: Toon Hermans. Wim Kan, Wim Sonneveld. Hoe dat zij, hij heeft een groot fan-publiek, dat blij zal zijn met deze nieuwe fotoen zijn optreden van avond voor de VARA-televisie. Dat gebeurt weer in een reportage uit zijn eigen etablissement in de Am sterdamse Koopermoolen, waar hij niet, zoals voor de radio, Nederlandse, maar telkens een buitenlandse gast ontvangt. Ditmaal zal dat zijn Ada Lonati, ons onbe kend, zodat wij u niets anders van haar kunnen ver tellen dan dat zij liedjes zingt. Hoe zij dit doet, kunt u straks zelf horen. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.05 uur (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. 7.30 uur dr. W. Drees spreekt over Openbaar Kunst bezit, nieuwe cursus. 7.35 uur Lucy-show. 8.20 uur Achter het nieuws. 8.45 uur „Onder anderen": Ellen Blazer ontmoet mensen van de kermis. 9.10 uur aflevering van Z-Cars. 10.00 uur cabaret Henk Elsink. 10.35 uur Politiek overzicht van dr. L. de Jong. Ned. 2 NTS 8.01 uur Don Quichotte. 8.30 uur filmnieuws. 9.00 uur vierde deel „De Bezetting" (herhaling). VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 KRO 8.00 uur Radio Kamerorkest, de tenor Anton Trom melen en het Gaudeamuskwartet concer teren (moderne muziek). 9.10 uur Eric van Ingen lees een verhaal van Carel Swinkels. 9.35 uur pianoduo Scherer-Gruber in werken van Chopin en Koechlin. 10.00 uur cultureel programma Kunst. 10.45 uur Leo Nelissen in Vreemd. 11.15 uur Contekst, magazine waarin dingen worden doorgepraat. Hilversum II AVRO 7.05 uur Ontmoeting der levensovertuigingen, ge sprek onder leiding van prof. dr. A. A. van Ruler. 8.05 uur amusementsprogramma. 9.15 uur begin van een zesdelig hoorspel van Dick Dreux: „Het spook van Abercragghie". 10.00 uur Gonk, satirisch programma. 10.50 uur optreden van het Radio Kamerorkest (stereo). Étel 32 En dan moet ze een hand voor haar mond houden. Arnout Thiesen....! Ze weet niet hoe de andere Arnout, tegen wie Mei het meende te moeten opnemen, er nu uit ziet. Hij zal ouder geworden zijn, maar toen, in die jaren.~. Het is of de tijd terugloopt en ze weer bij de werven zijn. Dag moeder, zegt Amy. We zijn maar eens samen gekomen. We waren zo ver op de rivier, dat Arnout de baai in wilde naar het Basselt. Stel je voor, hij is nog nooit hier geweest! En met een koket gebaar naar Arnout, zegt ze: Dat is mijn moeder. Het gezicht van de jonge Thiesen is zachter dan dat van zijn vader was en hij heeft de wat melancholieke ogen van zijn moeder. Ineens herinnert Leda zich heel duidelijk het gezicht van Anka en ze denkt er ook aan, wat haar nog nooit overko men is, zo lang ze hier woont, dat ze een heel gewone goedkope katoenen jurk draagt. Ze kan het niet helpen dat ze wat stug is in haar begroeting, al nodigt ze de jongelui mee naar binnen. Jord loopt jongensachtig achteraan. Hij heeft een glimlach op zijn gezicht waaraan Leda zich een beetje ergert. Het eerste wat ze doet als ze binnenkomen is op de klok kijken. Het kan nog wel een paar uur duren eer Mei thuiskomt en dan zal Amy met die jongen weg zijn, hoopt ze. Arnout begint met Jord over zijn boot te praten. Een nieuwe motorvlet, die bij zijn jacht hoort. Heel licht, vertelt hij. En of, valt Amy enthousiast bij. We schieten als een vis door het water. Zo iets zou je ook moeten hebben, vader! U kunt eerst de mijne proberen als u wilt, stelt Arnout voor. Ja, vervolgt hij dan, terwijl hij naar Amy kijt ik ben nooit op het Basselt geweest. Het is hier mooi. En zo rustig! Houd je daarvan? vraagt Leda, alsof het iets vreemds is dat een Thiesen naar rust zou kunnen verlangen. O jazeker. Het liefst zou ik buiten de stad wonen. Dat is nu nog een beetje moeilijk voor me, maar later... Hij kijkt weer naar Amy, die hem toeknikt en haar hand naar hem uitsteekt, die hij even in de zijne neemt. Het is onzinnig, denkt Leda. En Jord zit te kijken of het grootste geluk van de wereld in zijn huis gekomen is. Al moet ze zichzelf bekennen dat de jonge Thiesen haar bevalt. Een frisse bruinverbrande jongen, die zich blijkbaar op zijn gemak voelt in haar huis. Hij praat en lacht alsof hij een oude bekende is. Ze vraagt of hij van haar eigengemaakte bessenwijn wil drinken. En misschien wil je ook wat roken? Jord zoekt tussen allerlei rommel naar zijn tabakszak Doe niet zo onhandig, knort Leda. Geef sigaretten. Maar Arnout rookt helemaal niet en dan zit Jord even te kijken. Hij heeft nog nooit in zijn leven een man ontmoet die niet rookte. Maar Arnout Thiesen is ook niet zo maar een man. Een mooi paar zijn Amy en die jongen. Het is dan toch niet voor niets geweest dat ze liever in de stad bleef dan thuis te komen. Je kunt ook zien dat een mens nooit helemaal zijn afkomst en geboorte vergeten kan. Zoals Leda nu zit te praten! Haar stem klinkt anders en ze zit rechter, haar schouders een beetje naar achteren. Zou dat zo de gewoonte zijn in die kringen? En - raagt ze naar de werf en de schepen? Jord blaast grote wolken rook de lucht in, want hij heeft zijn pijp gestopt, al rookt de bezoeker niet. Zo lang Leda met hem getrouwd is, heeft ze nooit over een werf of schepen gesproken. Zo, hoort hij haar zeggen, staan er kranen op de plaats van de oude loodsen? Heb jij die nog gezien toen je klein was? Ja, je kon er prachtig spelen, er waren veel hoeken en gaten. Ik heb er heel wat keren mijn jurk gescheurd aan uitstekende spijkers. En twee nieuwe hellin gen... Ja, er zullen meer schepen van stapel lopen dan vroeger. Amy zit ook maar te luisteren. Ze kijkt eens naar haar vader, met zo'n gelukkig gezicht, dat Jord het in zijn ogen voelt kriebelen. Dat meisje van hem, ze houdt zeker veel van die jongen. Als hij nu ook maar...er dreigt iets donker te worden binnen in Jord...Onzin om zo iets te denken. Amy kan ook nog van gedachten veraderen. Maar dat Leda zo druk praat! En lachen doet ze ook. Een beetje verdrietig? Welnee, dat verbeeldt hij zich. Ze is blij. En ze moet, als de jongelui weg zijn, niet aankomen met bezwaren. Hij ziet duidelijk genoeg dat ze op de jonge Thiesen gesteld is. Ze schenkt de glazen vol bessenwijn en dan klinken zé met elkaar. De zomer waaiert naar binnen en de zon schijnt over dé tafel en fonkelt in de glazen. Ze drinken tot de fles leeg ij en dan is het ook tijd voor Amy en Arnout om te vertrek ken. Ik kan waarschijnlijk een recital spelen voor een radio-uitzending, vertelt Amy nog als ze buiten zijn. Dan moet je bij Jan Krebbe gaan luisteren, moeder. Eigenlijk moeten jullie hier een radiotoestel hebben, want het kan best zijn dat ik later nog meer te beluisteren ben. Welja, toe maar, zegt Jord, en hij schrikt bijna van zichzelf. Nu de jonge Thiesen erbij is, had hij zich wel anders kunnen uiten. Maar die lacht en zegt, terwijl hij het oude huis van onder tot boven bekijkt: Dat is toch niet zo moeilijk? Een aardig oud huis daar moet u nooit iets aan veranderen, maar een radio... ja, die moest u wel hebben. (Wordt vervolgd) Hilversum II 298 m. Avro: 18.00 Nws 18.15 Act. -.3.25 Lich te orkestmuz en zangsol. 18.55 rtulgingen. gespr hoorspel (1). minder bekende kante het amusement. 21. i. TV-film. 22.00 Vrij er abaret. NTS: 22.35 Jou: '2.40 Pauze. 23 CO - 23.; (dl. 7). 20.30 Première: over films. 21.00 De Bezetting (dl. IV). CVK RKK22.00 Levi Radiokrant. 8 00 Nw: Gew. muz. 8.30 Nws. 8.3: o: Metropol© orkest. 9.0 zieken. 9.35 Waterst. 9.4 vrouw. 10.30 Morgei 11.CO Lichte grarrj De familie Leenhouts. h< (dl. 61. 14.25 Klass. g 15.25 Stereo: Sopr. 7.30 Nws. platteland. Ut21 Med. t. b. v land- en tuinbouw 12.30 Metro pole orkest, zangsol. en altsax. 13.00 Nws. 13.10 Act en kalen der. 1325 Amusemcntsmuz. 1350 Gespr. portret. 14X5 Mo derne en klass. kamertr.uz. 15.00 V. d. jeugd. (16.00 - 16.02 Nwsl. 17.00 Voor de zieken 17.30 Militair comm. 17.20 Sterc- o: Filmmuz. tuinbouw trio' 14.00 d. jeugd Five 1750 Overheidsvoi lonie ork. 1850 Nwi de prot. chr. organisaties, so: Vocaal ensemble. i ochtendgym 723 m. en rep (720 - m en report. 9.00 Roman tische orkestw. Vpro: 9.4C Schoolradio. Vara: 10,00 Stereo: Klass. gram. 19.45 V. d. kleu- 12.00 Licht gramm. 12.22 V. h. Illlvers arbeidsvitaminen ■MMPU.00 Nws. 52X2 Operette varia. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Lichte gramm. (14.00 Nws.) 13.00 Nws. 15.02 Lichte Nederl. muz. 16 00 Nws 16.02 Platenprogr. v. d. jeugd. 17.00 - 17.05 Rhythm and blues. 17.35 - 18.00 Country gaat het kleine beer tje met touw en al de lucht in! „Zeg, de vlieger laat MIJ op", roept hij ver schrikt. Sprakeloos kijkt Stikkeltje hem na: daar zweelt zijn nieuwe vriend je al bijna boven de boom toppen! „Houd je goed vast, ik kom je zo helpen", roept Stikkeltje en rent naar huis om zyn fiets te ha len, om gauwer bij Bruunke te kunnen zijn. Maar daar komt net Meneer Mol aanfietsen. ..O. Meneer Mol, mijn vriendje hangt in de lucht; mag ik even Uw fiets hebben om hem te halen?" vraagt Stikkeltje. Het mag van Meneer Mol, maar intussen vraagt hij zich af, hoe Stikkeltje naar een „in de lucht hangend vriendje" wil fietsen! FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13