Ik Orgelbespeling in Lutherse kerk Nieuwe kerk Valkenburg Goede reportage over Vietnam doet meer dan een preek Argos behaalde royale 3-0 zege op Cito Iets minder vraag op Leidse veemarkt NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 NOVEMBER 1966 J. Lubbers 40 jaar bij Belastingen LEIDEN De heer J. Lubbers, hoofdinspecteur-titulair en waarne mend hoofd van de inspectie Leiden der Belastingdienst, vierde gistermid dag in de kantine van het nieuwe ge bouw aan het Stationsplein zijn veer tig jarig jubileum. Inspectiehoofd J. H. O. Rouwenhorst herinnerde in zijn toespraak aan de benoeming van ju bilaris tot officier in de orde van Oranje-Nassau, die vorig jaar plaats had. Hij schetste de heer Lubbers als een tactvol beleidsman, aan wie de dienst veel dank is verschuldigd. Het valt moeilijk minder goed eigenschap pen bij hem te ontdekken. Spreker liet zijn woorden vergezeld gaan van een envelop met inhoud. Namens de inspecteurs en het ove rige aanslagregelend personeel sprak mr. E. H. Heringa, waarna de heer H. A. M. Riebeek de afdeling con trole vertegenwoordigde. Verder voer den het woord de heren J. W. Nieu- wenhuis, J. W. Knuppe en M. A- W. Wolvers. In zijn dankwoord releveerde de heer Lubbers, dat hij van de afgelo pen veertig jaar er dertig in Leiden werkte Voor ruim 2000 bij inbraak gestolen LEIDEN In de nacht van 17 op 18 november is ingebroken in een groot handel van elektrische apparaten aan de Oude Singel. Ontvreemd werden veer tien portable-radio's, een stofzuiger en een tafelradio. De totale waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 2350. LJA-plan voor jeugd museum LEIDEN De Leidse Jeugd Actie wil proberen een jeugdmoseum te stich ten. Onder de jeugd van dertien tot ne gentien jaar is een circulaire verspreid om de belangstelling hiervoor te peilen. Geïnteresseerden worden uitgenodigd op vrijdagavond, 25 november, in het Leidse volkshuis te komen, waar het plan nader wordt toegelicht. Ijsbaan bij Lisse luid al geweldig succes LISSERBROEK Op de vrijdag avond gehouden jaarvergadering van de ijsclub Lisserbroek bleek dat het uitstekend gaat in de ijsclub. De nieu we ijsbaan met het eveneens nieuwe clubhuis is een geweldig succes ge worden. De winterperiode was kort, maar het grote nut van de nieuwe baan werd volop bewezen. Wat de financiën betreft was het een zwaar jaéu-metallevernieuwingen, maar met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven rond f 13.000, kon toch een voordelig saldo van f 254 geboekt worden. Voor dit jaar stelde voorzit ter P. Timmers voor geen obligaties uit te loten, wegens de vele uitgaven, waarmee de leden akkoord gingen. Al le aftredende bestuursleden werden herkozen. Kamenierster aan liof over staatsiebezoeken HILLEG OM Donderdagavond sprak mevrouw Schoneveld-Hogewerf uit Rijsoord in huize Weltevreden voor de leden van de Ned. Christenvrou wenbond. Spreekster dieed als kamenierster dienst by de koninklijke bezoeken aan o.m. Zweden, België, Perzië en Thai land. Voor het reisgezelschap zijn de dagen van de statiebezoeken zeer druk bezet: van uur tot uur zijn de werkzaamheden uitgestippeld. Het ge zelschap bestaat meestal uit ongeveer 30 personen. Prins Bernhard vliegt meestal zelf met de Fokker Friend ship. Spreekster had de aangenaamste herinneringen aan o.a. minister Luns, die tot de „vaste" lading behoort en dank zij wiens humor alle hindernis sen worden genomen. NV Novegu Mij tot gasvoorziening Noord-Veluwe houdt 1 januari op te be staan en gaat op in de NV Gamog, wier naam veranderd wordt in NV Ga mog Gasmij Gelderland. LEIDEN Ter gelegenheid van de restauratie van het orgel in de Evangelisch-Lutiherse kerk aan de Hooglandse Kerkgraóht, waarover al eerder werd bericht, gaf gisteravond Annie Blankenstein-Offeiiberg een ovgeVrecital. Het aantal belangstel lenden was beperkt doch niet onbe vredigend gezien het kille weer en de minder gunstige ligging van deze kerk. Het programma bleef geheel binnen het kader van de muzikale Barok en aat was niet onverstandig, gezien de bescheiden doch zeker wel karakteri stieke mogelijkheden-v an dit instru ment uit ca. 1800. Door de vrij droge akoestiekin deze iebwal kaal en daarom misschien be reikte de organiste in Praeludium en Fuga in fis van Buxtehude en in de geniale Fantasia en Fuga in g van Bacfa niet helemaal het effect, dat we ervan verwacht haden. Zij had te kampen met een pedaal, dat wat traag reageert en dit deea soms enige af breuk aan haar overigens uitstekende technische beheersing Frobergers Ricercare klinkt goed evenals twee koraalvoorspelen van Buxtehude (kerkhervorming) en dire koralen van Bach waaronder het prachtige „Waohet auf rufts uns die Eredoctoraat voor prof. Waszink LEIDEN Op zaterdag 26 novem ber zal in de Zwitserse hoofdstad aar» prof. dr. J. H. Waszink het eredocto raat in de filosofie, dat hem dezer da gen door de Universiteit van Bern is toegekend, worden uitgereikt Prof. Waszink, die sinds april 1946 hoogleraar in de Latijnse taal- en let terkunde en de Romeinse oudheden aan de Leidse Universiteit is, ontving in 1962 van de Universiteit van Glas gow een eredoctoraat in de letteren en is sinds 1965 lid van het Koninklijk Genootschap van Kunsten en Weten- sohappen te Gotenburg. Stómme". Het meeste werden we ge boeid door de 7 delen uit het Gloria van de Messe l'usage des panoisses van Dransois Couperin. De coloristisohe aspecten van deze fraaie en typisch Frar.se muziek wer den uitstekend benut en het kwam ins voor, dat deze Couperin zelfs beter klonk dan de delen uit Couperin's andere mis l'usage des couvents"), die deze zomer in de Pieterskerk is gespeeld. Dr. J. van der Veen VALKENBURG Zo gaat de nieu we gereformeerde kerk (vrijgemaakt) er uit zien. Zoals wij donderdag schre ven, hebben 23 gezinnen na twintig jaar sparen het geld voor de bouw bij elkaar gekregen. De kerk krijgt twe«- honderd zitplaatsen. D o kter sdi ernst Lisse is gewijzigd LISSE De doktersdienst is gewij zigd. Morgen heeft dienst dokter G. van Dijk jr., Herenweg 316. Prof. Heering in Leiden: _,De kerk heeft te veel geslapen en gezwegen de laatste oorlog. Als zij werkelijk bekommerd was om het lot van zovelen, zou zij zich er niet hebben afgemaakt met alleen gebe den opdragen. Maar dan is zij wer kelijk in staat het geweten van de mens te wekken t.a.v. de oorlogsge volgen". Aldus prof. dr. H. J. Hee ring, die gisteravond in de Stadsge hoorzaal voor een klein aantal leden van de christelijke vredesbeweging, Kerk en Vrede" een lezing hield. Als afgevaardigde van het hoofd bestuur sprak secretaris Eterman en kele woorden over Kerk en Vrede. Met als evangelie „Gij zijt mijn naaste" stelt deze beweging zich ais doel concrete middelen te vinden, die leiden tot totale ontwapening, zo als afschaffing van dienstplicht en een zinvolle alternatieve dienst voor weigeraars, zolang de plicht bestaat. Verder streeft zij naar geweldloze weerbaarheid, waarvan ds. Luther King een voorbeeld geeft. Prol Heering toonde zich niet. erg tevreden over de houding van de kerk. Deze bekommert zich te veel om eigen heil en heeft weinig oog voor wat er werkelijk gebeurt. VOLLEYBALNIEUWS LEIDEN In de thuiswedstrijd tegen Cito uit Zeist behaalde Argos gisteravond een klinkende 30 zege met de cijfers: 15—5, 15—5 en 15—11. Naast de sterke aanval van Argos, met o.a. Hanna Wang, Josien v. d. Bosch en Wil v. d. Wijngaard, was ook de hechte defensie van die Leid se ploeg een hoofdreden voor deze onverwacht ruimte overwinning. Het Zeister Cito, dat beslist geen zwakke ploeg in het veld bracht, kon vooral in de le en 2e set zo hard slaan als het wilde, steeds wist de Argos-de- fensie de smash te keren. In de verdediging onderscheidden zich vooral Klazien Jonker en Heieen LEIDEN Na de storm- en regenda gen van deze week, deed gisteren het rustige en heldere weer weldadig aan. maar het is toch herfst geworden en daarvan getuigen ook de aanvoeren. Da nu al weken durende grote aanvoeren van wolvee drukt de tot vandaag toe stijgende prijzen wel enigszins. Tocb bleef deze diersoort nog duur. Het slachtvee was in te groten getale opgekomen en dat beïnvloede de prijs. Het gebruiksvee had 'n zelfde aantal als de vorige week. Met de najaarshandel loopt het zo langzamerhand ten einde. De rust op de boerderijen keert terug. Vrijwel alles, mogelijk uitgezonderd het jongvee, is nu op stal en de stallen zijn vol. Er is weinig animo tot ruiling van vee, dit bleek ook wel duidelijk op de zogenaamde jaarmarkten van dit seizoen. Rustig dus, dat is het algemene beeld in deze herfst op alle markten. Doordat ook nog dieren, die op deze afdeling thuishoren, worden verkocht voor de slacht, geeft het nog enige levendigheid in de handel. Bij het jongvee was de handel eveneens rustig en kalm maar toch ook weer niet minder. De beste exemplaren waren wel te verkopen en zeker niet lager in prijs Nuchtere kalveren, alhoewel klein in getal, werden bij eer nogal uiteenlopende stemming prijshoudend verhandeld. Notering: Melkkoeien f 950, f 1250. f 1450; Vare koeien f 500. f 900. f 1200: Pinken f 500, f 600. f 725; Graskalveren f 250, f 350. f 450: Nuchtere kalvren geen notering. Slachtvee. In tegenstelling tot de vorige week waren er nu zeer veel slachtrnnde- ren aangevoerd en daar de vraag te wen sen overliet en de kwaliteit minder was wa< er sprake van enige terugslag en kwamen de prijzen wat lager te liggen, vooral bij de mindere soorten. Op deze afdeling spreekt wel heel duidelijk de grootte van de aanvoer, want er schijnt maar weinig vraag te zijn. De vette kal veren, waarvan maar weinig op de markt waren,"werden vlot verhandeld, maar ook hier liet de kwaliteit te wensen over. Notering: vette koeien f 3.25, f 3,90, f 4,35 per kg geslacht gewicht; vette kal veren f 3,40, f 4,25, f 4,60 per kg levend gewicht Varkens, (slachtvarkens)Het verloop van deze handel bleef gelijk aan die van de vorige weken. Duidelijk krap en wel vraag zodat al het vee dat werd aange boden, vlot werd verkocht met hogere prijzen (plus f 0,10). De vraag van Frankrijk is groot en ook de andere EEG- landen toonden belangstelling voor onze varkens. Biggen cn lichte varkens: Grotere aan voer. de handel is goed. Aangezien de slachtvarkens alsmaar duurder worden, heeft men wel wat over voor een goede big. doch ook hier is het manco: het aanbod is niet groot. Zeugen bleven Notering: biggen f 65. f 70, f 75; lichte varkens f 95, f 110, f Ï20; zeugen f 375. f 400, f 450. Wolvee. Op deze afdeling was weer sprake van een zeer grote aanvoer n.l. ruim 2400 stuks. Alhoewel de prijzen on gekend hoog zijn en blijven waren de exporteurs toch wat voorzichtiger ge worden en daardoor was de handel wat stroever. Er blijkt toch ergens een grens te zijn wat de duurte betreft. Eenmaal moet het toch wel een hoogtepunt berei ken met als gevolg enige terugslag. Doch blijven de lammeren erg duur. Notering: vette lammeren f 130, f 155 f 170; vette schapen f 95. f 120. f 125; fok schapen bij een kalme handel f 120, f 140. f 160. Er waren 4 veulens aangevoerd. Gei ten rustig. Kaas weinig aanvoer han del rustig. Goudse kaas tot f 3,59. van Steenwijk, terwij, terwijl laatst genoemde met bekeken plaatsballen ook voor de nodige punten zorgde. Ook Hanna Bosboom, die we de laatste wedstrijden weinig in actie hebben gezien, bleek haar plaats in het eerste team nog volledig waard Na de ruime winst in de le en 2e set zakte Argos in de 3e set geluk kig niet terug. De Leidse dames liepen uit tot 122, maar kwamen toen toch even in moeilijkheden. Cito sloeg direct haar slag, maar kwam niet verder dan 1211. Bij de ze stand herstelde Argos zich en maakte met 1511 de set uit. Overgangsklasse Het vrij zwakke VDO uit Uithoorn startte gisteravond in de wedstrijd tegen VVS 2 zo enthousiast, dat Dick Passchier c.s. hun tegenstanders ii de le set een 813 voorsprong moes ten toestaan. Even vluchtte WS een timeont. en deze onderbreking had het gewenste resultaat. De aan val van WS 2 liet nu goed werk zien en met 153 won VVS 2 deze set. In de volgende sets is de over winning van VVS 2 niet meer in ge- lar geweest. De ploeg uit Uithoorn maakte zo veel technische fouten, dat WS eigenlijk niet kon verliezen. Boven dien was de aanval van de Leidse ploeg te sterk voor de VDO defen sie. Met duidelijke cijfers, res-. 15 2 en 154 behaalde VVS 2 een royale 30 zege. Vlooienmarkt in Volkshuis WERKGEMENSCHAP DE RATEL LEIDEN O nder grote belang stelling heeft de voorzitter van de werkgemeenschap „De Ratel", de heer C. L. Marks, gistermiddag in het Leidse Volkshuis de tweedaagse verkoopmarkt ten bate van het ma teriaalfonds officieel geopend. De feestelijk verlichte en smaak vol ingerichte markt mocht zich reeds direct in een zeer druk bezoek ver heugen en gezien de koopjes, die er waren te halen, ontstond reeds spoe dig een zeer „levendige handel", waarbij de ijverige verkoopsters soms handen tekort kwamen. Ook de gezellige „vlooienmarkt", waarop di verse goederen tegen ware fancy-prij- zen van de hand gingen trok veel be langstelling. Tijdens de avondmarkt werden als extra attractie op het to neel clubdemonstraties gegeven, volksdansen en muziek. Vandaag is de markt geopend tot 18 uur precies. Wie kan het geweten dan wel wak ker maken? Informaties via pers, radio en vooral televisie kunnen bij zonder invloedrijk werken. Een goede reportage uit Vietnam doet meer dan een preek. Maar het belangrijk ste middel acht prof. Heering de wetenschappen. Zij hebben immers al zoveel bestreden! Aangehaald uit een artikel van prof. Polak is het volgende: „De compu- een voortreffelijk vredesinstru- ment. Zij kan de kracht van de te genstander meten, maar vooral ook de rampzalige gevolgen van een ko mende oorlog berekenen". Daarom ophouden met morele ge- wetensappellen. Bij voorbeeld doen zoals een Duitse atoomgeleerde, die in '41 al ontdekte, dat hij een atoom bom kon maken. Hij hield de ont dekking geheim voor zijn land en stopte de proeven. Wie kan het geweten van de ge leerden beter wekken dan de aan grijpende hulpeloze lijdende mens zelf? Wie hierdoor werkelijk getrof fen wordt, weet, dat geloof, meer is dan ethiek. Die weet, dat geloof moed betekent om te volharden, ook al ondervindt men tegenstand. Het is nodig, dat de kerk ook met deze geest wordt bezield. Of is God toch dood. in de kerk?, aldus prof- Heering. ZOETERWOUDE Uitslag hui&vlijt- tentoonsfcelling: Groep 1, jongens tot en met 15 jaar: 1 Nico Minnaard; 2 Ari de Jong; 3 Frans Hulsbos. Groep 2, meisjes tot en met 15 jaar: 1 Kleine M E V E; 2 Ineke van Kampen; 3 Anneke Leune. Groep 3, heren 16 jaar en ouder Hobby: L v d Berg; 2 J Versteegen. Groep 4 da-mes 16 jaar en ouder: 1 evr C Hulsbos-^ d Loo; 2 mevr C M v Kampen-Verdouw; 3 Vrouwenvereniging 't Steentje. Groep 5, heren, vakwerk: 1 D Hulsbos: 2 W Hulsbos. De Poorter na rampen weer winstgevend ROTTERDAM President-commissaris mr. W. C. L. van der Grinten van de Internationale Handels- en Scheepvaart Mij Jan de Poorter heeft verklaard dat de N.V. niet afwijzend staat tegeno- I fusie of overneming. Hij sprak van .zeer desastreuze ontwikkeling". Het v__ lies is in 1965 opgelopen tot f 3.9 miljoen of 4 ton meer dan kapitaal en reserves Een van de enkele aandeelhouders stemde met 3 van de 127 aanwezige stemmen tegen de jaarstukken, en zeide dat missarissen er niet in geslaagd waren op de bok te gaan zitten, zoals de heer Jan de Poorter, die vroeger niet als waar nemend directeur gewenst werd. Hij ver zette zich ook tegen het aftreden van prof. dr. L. J. M. Beel als commissaris, daar het dienstplicht zou zijn aan te blijven, tot de hele zaak achter de rug is. De voorzitter merkte op dat prof. Beel juist was gebleven om zich niet aa verantwoordelijkheid te onttrekken. Een lichtpunt was dat De Poorter na de ring weer winstgevend is. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties Grof mal ophalen LEIDEN Volgende week komt de kraakwagen van de gemeentereiniging voor het ophalen van grof vuil door de volgende straten: Maandag 21 november Nieuwe Rijn (van Herengracht tot Kaarsemakerstraat)Kaarsemakerstraat; Looierstraat; Weverstraat; Waardgracht: Oranjegraoht; Langestraat; Groeneste- gen (4e-5e-6e)Waardkerkplein; Waard- kerksteeg; Oosterkerkstraat; Nieuwe Waardstraat; Korte en Lange Langestraat Zuidsingel; Minnebroersgraotot; Kiif- graoht; Havenkade; Haven; Oude Heren gracht; Ververstraat; Ververslhof; Ver versplein; West Havenstraat; Oost Ha venstraat: Dwars Havenstraat; Zijlstraat Dinsdag 22 november Galgewater; Kort Rapenburg; Valken- steeg; Weddesteeg; Noordeinde; Rem- brandtstraat; Sliksteeg; Oude Varken markt; Groenlhazengradht; Rapenburg (beide zijden)Doelengracht; Doelen steeg; Paterstraatje; Nonnensteeg; Kolf- makersteeg; Legersteeg; 5e Binnenvest gracht; Sterrenwacht; Kaiserstraat; Bak- kersteeg; Boisokade; Kampersteeg; Rui me Consciëntieplein; Ruime Consoiëntie- straat; Molensteeg; Vliet (beide zijden): Doezastraat. Donderdag 24 november Oude Rijn N.Z.; Haarlemmerstraat (van Mare tot Havenplein): Donkersteeg; Kul- persteeg: Dullebakkersteeg; Hooglandse- kerksteeg; Pelikaanstraat; Koestraat; Ma ria Gljzensteeg; Klimmende Leeuwsteeg; Lage Werfsteeg; Duizenddraadsteeg; Van der Werffstraat; Bouwelouiwensteeg; Lombardsteeg; Paradijssteeg; Drucker- straat; Maredorpse Dwarsstraat; Greven- straat; Voldersgracht; Noord-Runder- steeg; Zuid-Rundersteeg: Janvossensteeg; Mirakelsteeg; Koddesteeg; Clarasteeg. Oud-burgemeester van Z'woude ernstig ziek ZOETERWOUDE Oud-burgemeester Smeets, die zicb na ztyn afscheid in Zoe- terwoude in het Limburgse Heel vestig- s zeer ernstig ziek en ter verple ging opgenomen in het sanatorium te Zijn toestand is de laatste weken zo verslechterd dat hem het Sacrament van de zieken is toegediend. De heer Smeets thans 71 jaar. Immofuncl B naar pensioenfonds Unilever AMSTERDAM N.V. Pensioenverze- keringsmij Progres (pensioenfonds van Unilever) heeft het onroerend goed-be- leggin'gsfonds Immofiud B overgenomen (in oktober was een bod gedaan van f 1035 per participatie. Het belangrijkste bezit is winkelcentrum In de Bogaard to Rijswijk) ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN FABRIEK Oudshoorn-van Egmond KORTING van 5 tot en met 10 op de bekende merken: WASAUTOMATEN WASCOMBINATIES enz. GASHAARDEN GASFORNUIZEN Ook verzorgen wij alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden. BEL 01718-5794 of kom even langs bij: v. d. KWAAK (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Gevestigd in Rijnsbnrg RIJNSBURG Gevestigd: van Kat wijk naar Burg. Meijiboomstraat 54; Elmastas, Beyazit; van Katwijk naar Burg. Meyiboomstraat 54; de Jong e v Schijff, Lena L; van Katwijk naar Noordeinde 15; Balkenende e v van der Meij, Corry J; van Lisse naar Ka naalstraat 9; Voerman e v Noort. Jo hanna; van Arnhem naar Klooster- schuur 4; Andel Dirk H; van Woerden naar Johannes Poststraat 14; Polder vaart, Leendert J en gezin; van Voor- sahoten naar Noordeinde 42; van der Heijden, Antondus J; van Rotterdam naar Smidstraat 4; Fiere Adrianus M; van Arnhem naar Joh. Poststraat 14; Hogewoning Hendrik J; van Alphen naar Spinozastraat 15; de Mooy Hen drik C; van Katwijk naar De Waal 202; en gezin, van de Hoef. Jan en echtgenote; van Schoondyke naar Sandtlaan 96; Tennissen, Barend B; van Wieringermeer naar Oude Wete ring naar Oude Vlielweg 5; van der Luit Jan en gezin; van Leiden naar Piet Heinstraat 42. Intrede ds. Bosnia RIJNSBURG De dienst, waarin ds. Bosma zijn intrede doet. begint morgenavond om 7 uur. RIJNSBURG Geboreu: Cornelis z v B. Glasbergen en A M Driebergen. Citroën Nederland: De heer A. Lucas treedt eind 1966 na zes jaar af als direc teur om op het hoofdkantoor te Parijs de algemene leiding van de uitvoer op zich te riemen, waarjia de Nederlandse onderneming onder de directie Benelux te Brussel komt. Tot commercieel direc teur voor Nederland is benoemd de heer A. W. Ganzevoort en de heer H. Roosdorp krijgt de financiële leiding. l C 62—1.23 sla A en SCHEVENINGEN, 18 novembc rijbericht. Besommingen ln guldens: SCH 9—13.770. SCH 339—13.100, SCH 10—1680, SCH 11—4030. SCH 24—2600. SCH 34—2600. SCH 44—3520. SCH 71—1400. SCH 74—2940. SCH 144—2600. SCH 253—6370 KW 102—1900, IJM 55—2450. ARM 10—10'0. ARM 50—1000, TH 10—840, TH 36—970, TH 42—6020, TH 43—2830, GO 10—2830, GO 18—2700, SL 1—1940, SL 4—2220, SL 7—1190, SL 10—1820, SL 14—540, UK 7 en UK 196—3200, UK 35 en UK 235—2740. BR 5 en BR 52—3500. BR 35 en BR 42—3480. ARM 4 en BR 20—4270. Garnalenaanvoer 1600 kg. Notering: export- garnalen 2.21—2.48 per kg. SCH 339—13.100. Verder warei gen 34 kust- en spanvissers ƒ70.000 aan vei 2.08. bloemkool J ROELOFARENDSVEEN, 18 novembei Bloemenveiling: Am. Anjers, Sim rose 55, Sim rood 35—48, Sim wit 36—37, K -40, Tangerine 22—23, Esperence 33. Pink Triumph 70—71, Rozen Gar Carol 2025. Carla 4549, Baccara 56, Tradition 2122, Zorin a2325, Coral Princes 5255, Sonora 24. geplozen Chry santen. Red Rollnda 19—22, Wim Lange 26— 40. Princes Armgard 37—39, Shoesmith 48— 55. Orchid Beauty 28. Josef 24 per stuk- Troschry santen. Oranje Wonder 1.90—2.20, Kaufmann 1.00—1.20, Bornholm 1.36—1.50, Luyona 90—1.10. Tokyo 95—1.30, Golden Se 1.00—1.45, Brigitte 1.05—1.40 Little Ameri< 1.0—1.05, Julia 85—1.15. Bonnie Jean 1.0 Chocod 95—1.10. Jozef 1.45. Portrait 1.40— I— kg: gr 5,80—6.30, kim tong 3.66—4,25, tong 13.', 4.30. II 3.35—4.15, tarbot I 5—550. II 3.90— 1.95—2.00 per bos. 4.25. in 2.16—2.90. IV 1.75—2.25. griet I 2— 2.50, II 1.70—2.20; per 40 kg: grro schol 43. m schol 37—44. kl schol 38—44. middel kabeljauw 46—47. kabeljauw I 36—36. n 22— 28. III 19—23, schar 36—35, wijting gestript 22—34. wijting dicht 17—20: per 100 kg: gr kabeljauw 100135. Zaterdagmorgei ------ Sirty 1.251.40. Indianapolis Red Petrole 1.151.20. tros gemengd 1.50— .40, Narcissen, Early Glorie Wallstreet la gei NEW YORK De effectenbeurs i vrijdag lager, waarbij hoogvliegers verliezen leden. De handel was vrij vendig. De markt was van het begit aan lager en pogingen tot herstel t lukten. De verliezen namen toe. De t grote autobouwers bereikten niet laagtepunten voor 1966. Daling vaa aantal woningen, waarvan de bouw 1 begonnen, en van de orders voor duu; me goederen alsmede het naderend e van de week drukten de stemming. pe kele toonaangevende beleggingswaar waren lager. Du Pont daalde 3. G Motors, Kennecott en Penssylvania on veer 1, Fairohild, Motorola en Texas struments kregen klappen, de beide ste worden ongeveer 6 punt, de dt een fractie lager. De omzet was 10,05 n aandelen. Van de 1428 verhandelde fa sen sloten 7729 lager, 413 hoger en 1 onveranderd. De index van Dow Ja V voor 30 industriëlen daalde 6.63 tot 809 punten; voor goederen contant 0,37 136.45. termijn en 0.65 tot 136,19 conU van Standard and Poor voor 500 aani len 0,54 tot 81,26; 425 industrlS 0,61 tot 86,39; 25 spoorwegen S i tot 41,79; 50 nutsbedrijven 0,90 69; van Ass. Press voor 60 aanda Als 2,4 tot 296,7; van de New York Sto Exchange 0.27 tot 43,89; Am, Sic Exchange 0,02 tot 13,16. Bod AMEV op VVM UTRECHT Het bestuur van de V\ T (Verenigde Verzekering Mijen) beve een bod aan van de AMEV van 1700 contant op aandelen WM, geldig 16 december en op voorwaarde doende aanmelding. WM blijft in AMEV-groep doorwerken) onder het I 'f dige bestuur. Als AMEV het bod gesti doet, zal zij voorstellen prof. dr. A M. Albregts, president-commissaris WM te benoemen tot commissaris, mr. E. F. R. Smit, hoofddireoter WM, lid van de raad van beheer Daarna! het verzekerd kapitaal van AMEV 1 miljard bedragen en het bruto-prem inkomen over 1966 vermoedelijk dan f 100 miljoen. Tot AMEV behon o.m. Levensverzekering Mij Utred D HAV-bank, Holland van 1859, Nieui HAV-Bank, Praktij kvoorziening Utree en Algemeen Beleggings Consortium, I VFM. Vitalis. Algemene Verzeker: Sociëteit. Lening Groniger Iud Crediet geen succes AMSTERDAM De inschrijvingen de f 7 miljoen 7^*/o lening Groninger 1 dustrieële Gredietbank is ten voll< gewezen. de markt dijvie I 50—54, II 21—52, bloemkool 36—1.14, boerenkool 20—26, groene kool 8—21. gele kool 714. knolselderle 21. komkommers 14 25. rode kool 716, spruiten 52. Aai waspeen 139.000 kg. LEIDEN. 18 november Coöp. Gro en Fruitveiling: andijvie 4068. snijbonen 2.102.56, kroten gekookt 50. boerenkool 15—26. rode kool 14—17. prei 16—38,. spinai 75—96. spruiten A 87—96. B 74—79. C 64—: tomaten A 960—9.90. B 8.80—9.20. C 7.< CC 5.70. uien picklers. drielingen, midde fijn, mlddelgrof en grof 1932. witlof 1.30 LEZERS SCHRIJVEN ONS: Orgel Gehoorzaal U hebt in uw blad de ruibriek Com mentaar, waarin u het er ook over hebt gehad, dat wij in Leiden een aantal mooie orgels bezitten. Dat is zonder meer waar, vooral met de aan winst van het gerestaureerde en ver anderde orgel in de Marekerk en hel nieuwe orgel in de Gehoorzaal. Te hopen is, dat de orgels van de Pieters- en de Hooglandse kerk spoedig zullen volgen. Het orgel von de Pieterskerk wordt bespeeld door een bekwaam organist, die in Leiden woon'. Het is daarom verwonderlijk dat men voor het in gebruik nemen van het orgel der Ge hoorzaal een musicus uit Haarlem laat komen om daarmee het Leidse cul turele gezicht waarschijnlijk wat op te halen. Het zou dan ook wenselijk zijn dat andere instanties dan K. en O. zich er ook eens van overtuigen dat wij ook in Leiden een organist hebben die bekwaam genoeg is om zulke evenementen luister bij te zetten. Leidse lezer Danstenten Noordwijk Ik heb in het verslag van de ge meenteraadsvergadering te Noordwijk gelezen, dat men daar 's zomers voortaan tot twee uur in de nacht welkom is in café's en danstenten. Noordwijk is zo langzamerhand een lustlhof geworden voor allen die het vermaak in de naoht zoeken. Ik woon langs de weg Noordwijk-Rijnsburg- Leiden en voordat de laatste auto's de oorden van vermaak verlaten, is het reeds diep nacht. Soms is na het dansfestijn de omgeving namelijk nog zo mooi. Wat zullen de mensen die daar 's nachts hun hart ophalen over dag nog presteren? Ik las. dat de protestants-christelij ke raadsleden slechts schoorvoetend hebben toegegeven. Ik schaam mij voor hen. Inplaats van toe te geven had den zij een gloeiend protest moeten laten horen. Dat ook de Kerken tegen deze maatregel niet hebben geprotes teerd, verwondert mij ten zeerste. Men klaagt over de jeugd, maar op deze manier opent men voor haar de weg tot losbandigheid. H. Wolthaus Rijnsburgerweg 121 Rynsburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4