TV RADIO Blues-zanger Davy Jones begon als krantenjongen Hies wil je een stuk kaas nithet vuistje VPRO stelt tv-spel „Thyestes" uit Tele vizier krijgt gelijk Puzzelhoek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos 9_ VRIJDAG 18 NOVEMBER 1966 en Spel-avond \E AVRO maakte er gisteren op 'Nederland 1 weer eens een ouder- etse spel-avond van met het plezieri- i blijspel „„Hooikoorts" dat alleen ior heel fraai uitgedachte malle kle- j aan de klucht grensde. Bekwame teurs en actrices zorgden ervoor dat nonsens toch niet in de stijl van achen, gieren, brullen" verzeilde, ooral Mary Dresselhuys was best op reef in een rol, die haar als een indschoen paste en waarin zij volop in gebruik maken van haar verrukke- lre kopstem en alle aanstellerige ma- ertjes die zij zich op de planken eeft eigen gemaakt. Wij zouden voor t dik-opgelegd amusement, dat alleen aar pikant leek doch net niet echt as, niets dan goede woorden hebben, are het niet dat er weer zo vlot werd «vloekt. Wil de AVRO haar neutra- eit niet zover doordrijven, dat zij ok aandacht heeft voor degenen, die ich hieraan stoten? Dat zou een stap de juiste richting zijn. De AVRO moest middels het ruiter- jk voorlezen van een brief van de igervoorlichtingsdienst bekennen dat j er lelijk is ingelopen bij de „mishan- elde" soldaat Klappe, die zij zo tra- isch „invalide" voor de camera's zijn sfantaseerd verhaal liet vertellen. Zie- g voor de AVRO. Nadat, zij het achteraf, de volgens de immentatoren „prachtige" bokswed- trijd tussen Cassius Clay en Wil- ams was vertoond, kregen wij nog een [vendige reportage te zien uit Beie- en, waar de verkiezingsspanning flink rordt opgedreven. Vader kende zijn zoon.... APELDOORN De 18-jarige J. van uit Apeldoorn is gisteren door zijn igen vader bij de politie aangegeven regens-diefstal. De jongeman heeft zon- igavond een bedrag van ƒ4000,- bij ijn ouders uit een kast weggenomen, cn hij alleen thuis was. Het geld was ten dele van zijn vader i ten dele van diens compagnon. Toen e vader thuis kwam en zag dat de ast was opengebroken begreep hij on- liddellijk wat er aan de hand was. De heer Van R. waarschuwde zijn impagnon en gezamenlijk gingen zij aar Amsterdam waar zij de jongen antroffen in de rosse buurt. Hij bleek ruim 700,- te hebben verteerd. LEVENSVERHAAL MET >N LACH EN *N TRAAN Advertentie (Van onze radio- en tv-redactie) AMSTERDAM/HILVERSUM „Wilt U wat van me weten? Hier lees de achterkant van die platenhoes maar, daar staat alles op, m'n hele levensverhaal'* David (voor zijn vrienden en fans Davy Jones, grijnzend van oor tot oor, schuift een plaat-van- hemzelf over de tafel. Óp de ach terkant een vage foto, met in reu zenletters dwars erover heen zijn naam. En dan een verhaal met 'n lach en 'n traan Het begint met de kleine, arme krantenjon gen in de koude New Yorkse stra ten. Daar stond hij, het zielige knaapje, hopend wat geld te verdienen met zijn kranten. „Herald Tribu-u-une!" schalt zijn stem door de ijzige winterlucht. Tot er een rijke meneer voorbijkomt, die alles weet van talenten en getrof fen wordt door de prachtige klank Davy's jonge stem.... Hij neemt de jongen mee en laat hem les geven... en zo groeit uit de kleine krantenverkoper de grote, we reldberoemde blues-zanger, die overi gens vanavond via Ned. 1 te zien en te horen is in VARA's Fanclub, direct Pipo. „Roep dat nog eens...?" Want ja, zoiets bijzonder wil je wel eens persoonlijk horen: „dat Herald Tri- bu-u-une?" Maar Davy Jones heeft nu grappen genoeg gemaakt. „Niks van waar, hoor", zegt hij opgewekt, „dat zijn fantasieën van tekstschrijvers, zoiets doét het bij de mensen, denken ze. De Herald Tribune! Om die te mogen verkopen moet je minstens een uni versitaire graad hebben gehaald! Nee hoor, ik ben wel eens krantenjongen geweest in New York, maar ik stond met de „Amsterdam News" op de „Amsterdam Avenue"... en toen wist ik nog lang niet, wat Amsterdam genlijk is..." „Mijn carrière is heel gewoon begon nen, ik ben helemaal niet „ontdekt". Ik ben geboren in West-Indië, maar mijn ouders emigreerden al gauw naar Cana da en later gingen ze naar New York. Mijn vader was dokwerker. Als jongen zong ik graag en ik kwam in een koor. Ik wou wel graag de muziek in, maar er was geen geld voor een opleiding. Toen heb ik van alles gedaan. Op een keer was er een zangwedstrijd in het Apollo in New York, ik heb die niet gewonnen, hoor, maar het was toch een Niet om te gruwelen (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Neen", zegt de heer Bouke Poelstra van de VPRO-tele- „het feit dat het spel van Hugo -laus „Thyestes" gruwelijk van inhoud maakte voor ons geen overweging uit om het vanavond niet uit te zenden. Sr is eventjes kortsluiting geweest tus- de BRT en ons: wij hebben de ipvoering samen gemaakt een maand vier, vijf geleden, in Brussel. Wij lachten dat het 50 minuten lang was, Inaar toen twee dagen geleden de band- ipnamcn kwamen, bleek het stuk an- lerhalf uur te duren en daarvoor heb- «n we vanavond geen plaats". „Dit is dus de eenvoudig reden, waarom we het voor vanavond van het programma hebben genomen en er twee min of meer gelijkwaardige uitzendingen voor in de plaats gezet; een gespeeld verhaal van Guy de Maupassant, en een programma over Aristide Bruant „Glimlachen in de goot", waarin enkele van zijn door Jaap van de Merwe vrijwel woorde lijk vertaalde chansons zullen wor den gezongen door Jenny Arean, Tan te Leen en Jaap van de Merwe zelf." „En wanneer komt „Thyestes" dan op het scherm?" „Dat wordt begin volgend jaar in elk geval in het eerste kwartaal. Als we geweten hadden, dat het zo lang was, hadden we het toch niet voor nu op het programma gezet. We hebben net verleden week een „avondvullend" tv-spel uitgezonden en tweemaal achter elkaar zo'n dra matische produktie is voor ons te- T ragedie „Thyestes is wel een schokkend stuk met die rauwe kindermoord erin, vindt de VPRO het geen be zwaar, dat uit te zenden?" „Neen, helemaal niet. Het is een brok godengeschiedenis, Hugo Claus schreef het naar de tragedie van de wijsgeer Seneca en ja, die kinder moord komt er net zo goed in voor als de griezelige geest van Tantalus, gespeeld door Jerome Reehuis. Alles is echter zo discreet mogelijk behan deld Alzo vanavond geen gruwelen op Ned. 2 bij de VPRO, wèl een van de ondeugende maar altijd char- mant-moraliserende verhalen van de beroemde Franse schrijver De Mau passant „La confession de Theodale Sabot". en een herinnering aan de Franse chansonnier Bruant, die driekwart eeuw geleden op bijzonder kernachtige manier fouten in de sa menleving aan de kaak stelde. Fou ten overigens, die vandaag aan de dag nog niet allemaal overwonnen Toen kreeg ik de kans om naar Engeland te gaan. Mijn vader had een groot ongeluk gekregen op zijn werk en daar zat een geweldige uitkering aan vast omdat hij blij vend invalide werd. Van dat geld zijn we in 1958 naar Engeland ge gaan en daar had ik veel meer kans. Ik ben het toen heel serieus gaan proberen. Nou, toen heb ik het gered. Er werden platen van me gemaakt.'., ik heb nu zowat 27 singles. Ik heb in programma's gestaan samen met de Beatles, met Jerry en de Pacemakers, met Fats Domino, Cliff Richard en Adam Faith en ik beschouw het nog al tijd als mijn beste kansen om met zulke grootheden samen op te tre- Een bescheiden en gewone jongen is hij, deze 25-jarige Davy, die al groot succes heeft gehad en nog altijd denkt dat hij aan het begin van zijn carrière staat. Eenvoudig is hij geble- Als we later buiten een groepje stra tenmakers aan het werk zien, raakt hij dadelijk met hen in gesprek: ineer hij op een van de krukjes, hanteert vrolijk en toegewijd de klinkerkeiha- „Dat zijn mijn mensen", zegt hij na zijn proeve van bekwaamheid te hebben geleverd, dat zijn de mensen waar ik vandaan kom, met wie mijn vader werkte. Toon ik in de Lon- dense studio's werkte ging iedereen in de pauzes in de cantine zitten kletsen over „het vak" en... over kaar. Ik niet, ik hield daar niet van, ik liep naar buiten en zocht vrienden zoals deze op, in een gewoon klein Maar even later heeft hij het onbe vangen over andere vrienden: „Charles Asnavour.... dat is een dikke vriend van me. Uit de tijd toen ik in Parijs werkte. En Gilbert Becaud, Johnny Halliday, Vince Taylor... het zijn alle maal zulke aardige kerels..." Davy trad op in Londen, Parijs, veel in Duitsland, waar hij werd uitgeroe pen als „blues-zanger no 1", hij woon de een tijdje in Zweden, waar hij ir zg. parkconcerten zong o.a. met Juliet te Greco: „Die Zweden", zegt hij naden kend, „hebben het eigenlijk veel te goed. Armoede bestaat er niet, moraal trouwens ook niet Maar nee, daarover begin ik niet. Wel dit: het leven is daar absoluut zonder enig avontuur, 't Is of je het aan de mensen ziet. Je zou ver wachten, dat in zo'n land iedereen stra lend in de bus zit, maar niks hoor, ze Advertentie Hoogleraren over strijd auteursrecht (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Amsterdamse hoogleraren dr. E. D. Hirsch Ballin en mr. dr. M. Rooij hebben zich op verzoek van het weekblad Televizier ten bate van de strijd om het au teursrecht op „door vrije nieuwsga ring" via dit weekblad gepubliceerde aankondigingen van omroepprogram ma's, verdiept in de artikelen 22 en 23 van het ontwerp-Omroepwet, welke zich met dit punt bezighouden. De professoren komen in een uit voerig rapport tot de conclusie dat zij de bepaling van art. 22 uit au teursrechtelijk oogpunt in strijd ach ten met het systeem en de beginselen van de auteurswet 1912, omdat daar mee een pseudo-auteursrecht in het leven zou worden geroepen, en dat bovendien in een afzonderlijke wet. Qok achten zij beide artikelen in strijd met de grondwet en de Euro pese Conventie tot bescherming van de rechten van de mens, voor zover er sprake is van bepalingen ten op zichte van het in Nederland geldende recht met betrekking tot de vrijheid van uiting. De bepaling in art. 22, zo zeggen zij heft het genot van de bescherm de vrijheid van nieuwsgaring op en legt de evenzeer beschermde journa listieke voorbereiding van publikaiie van programmagegevens aan banden, zelfs buiten de grenzen van een door de Hoge Raad erkend auteursrecht van omroeporganisaties op program- mageschriften. Voor Televizier, dat het zelf al on eens is met de aangeduide artikelen, is deze kritiek een nieuw houvast in het conflict met de omroepen dal nu al jaren slepende is. Advertentie vervelen zich en zo gauw als ze va kantie krijgen vliegen ze zo ver moge lijk weg, om avontuur te beleven!" „Nee hoor, laat mij maar hier wonen, in Amsterdam. Ik vind het hier fan tastisch... heb ik dat al gezegd? Toen ik in dit voorjaar voor 't eerst hier over de grens kwam, ik moest toen in Nijme gen optreden, voelde ik het al: dit is land voor mij! Aardige mensen, allemaal vriendelijk. En ik heb hier leuke kamer. Ik blijf een tijdje in Nederland wonen, van hier uit kan je gemakkelijk naar andere landen ko- en ja, vrijdag de 18e ben ik op de televisie en dan begint ook mijn toernee door het land. Ik vind het een fijne tijd...." Succes dan, Davy Jones, op je tocht door Nederland! Advertentie Radiodiscussie voor voetballiefhebbers (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Volgende week vrijdag (25 november) zullen in de NRU-radio-rubriek „Twee genera ties" een oudere en een jonge voetbal trainer elkaar ontmoeten. Het zijn de 70-jarige heer C. H. W. de Bois uit Oldenzaal (van Quick '20) en de jonge trainer van Middelburg, de heer P. Lindenberg uit Vlissingen. De clubs behoren tot de eerste klasse ama teurs en zijn verleden jaar in kampioenswedstrijd tegen elkaar uit gekomen. Mevrouw E. H. S. Podulke-Drabbe uit Amsterdam leidt het gesprek. Blues-singer David Jones, die tussen vele andere goede bekenden van pop- en beatmuziek-minnende tie ners en twens vanavond in Fanclub optreedt, is een West-Indiër die het opperbest bevalt in Nederland. „Zo gemakkelijk centraal gelegen, dit land", zegt hij, „precies tussen Duitsland, Frankrijk, Engeland en Ca nada in, ik ben van plan, hier een tijdje te blijven wonen. Zo op 'n kamer in Amsterdam je bent over al vlak bij Wanneer je de wereld doorkruist denk je iets breder dan Gouda tussen Amsterdam, Den Haag en Rotter- Als Fanclub vanavond voorbij is, begint een kwartier later voor Davy Jones zijn „beat-toernee door Neder land", genaamd „Tent '67". Daarvoor moet hij dan weer in Amsterdam zijn. Invul-puzzel 1 13 2 3 4 5 5 7 3 9 10 11 12 Vul horizontaal in: 1. kunstmens, 2. maand van het jaar, 3. omlijsting, 4. bel, 5. stronkje, 6. klin ker, 7. medeklinker, 8. boom, 9. pa troon, 10. zonnescherm, 11. hoofddeksel, 12. metaalsoort. Bij juiste invulling leest men vert. 13 naam van een plaats in Noordhol- OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. geste, 5. gaar, 7. ten der, 9. mangel, 10. o.l„ 12. Kant, 13. ruïne, 14. end, 15. dek, 16. Ee, 17. p.e., 18. San, 19 bes, 20. egaal, 21 kant, 22. re, 23. terras, 25. manier, 27. haan, 28. leder. Vertikaal: 1. ga, 2. stand, 3. tent, 4. eng, 5. geluk, 6. ar, 8. deren, 9. manege, 10. oneens, 11. leest, 12. keper, 15. Da len, 18. satan, 19. baard, 21. kree, 24. ril, 25. ma, 26. er. Advertentie VANAVOND TE ZIEN Ned. I VARA 7.05 uur Fanclub voor tiener en twens. 8.20 uur Achter het nieuws. 8.45 uur „De jonge onderzoekers", start van wed strijd voor uitvindende jeugd. 9.35 uur Mies-en-scène. 10.35 uur Uitgerekend, tips bij het kopen. Ned. 2 VPRO 8.01 uur vervolg van avonturen van Tom Sawyer. 8.30 uur literair programma „Muzen in spijkerbroek". 9.0u uur gespeeld verhaal van Guy de Maupassant. 9.25 uur „Grimlachen in de goot", een uitzending over Aristide Bruant. 9.55 uur „De toekomst van het christendom", herbe zinning op de teach-in „God, na de dood van God". VANAVOND TE HOREN Hilversum I NRD 8.00 uur gedeelten uit de musical „Funny girl". 9.00 uur Klare taal: moeilijke woorden en hun be tekenis. 9.15 uur programma over volksmuziek. 9.35 uur cultureel en actueel programma Radiorama. 11.00 uur zang door het Radiokoor en het Om roep- mannenkoor, muziek door het Radiokamer orkest. Hilversum II VPRO en VARA 7.00 uur een nieuw onderwerp in Ronduit. 7.30 uur literaire rubriek. 8.05 uur recital door de pianist Sas Bunge. 9.00 uur Opera „Adriana Lecouvreur" van Cilea, met Omroeporkest en -koor en Italiaanse solis ten. Dirigent: Fulvio Vernizzi (stereo). door 29 Ze stond voor hem of ze hem wilde uitdagen en hij had respect voor haar moed om het zo op te nemen en tegelijk had hij met haar te doen. Want ze kon toch niet verbergen dat haar onderlip beefde. Het werd erg warm binnen in hem en het gebaar waarmee hij zijn hand naar haar uitstrekte was heel innig. Leda, mijn lieve Leda, ik wou dat ik het voor ons allemaal kon samenvoegen, dat wat van binnen is en het andere dat ons van buitenaf tegemoetkomt. Samenvoegen tot één groot, gaaf geheel. Zo gaaf en mooi als God het in dé aanvang voor ons allen schiep. Margriet is in de winkel als Hemmer voorbijkomt met de plunjezak op zijn schouder. Ze rekt zich op haar tenen om beter te kunnen zien, van achter de dozen en kisten, die staan opgestapeld. Hemmer kijkt niet op of om. Hij stapt de steiger op en ze ziet hem de boot ingaan. Oude Wendel morrelt wat aan de motor, die amechtig begint te stampen, tot ze varen. Margriet drukt haar vuist tegen haar mond. Het schreit in haar: Hemmer, och Hemmer, waarom doe je dat? De kleine boot vaart snel naar het vasteland. Ze kan Hemmer nog zien staan met zijn rug naar het Basselt gekeerd. Jan Krebbe heeft de jongen ook zien gaan en het deed hem goed. Die brutale aap. Maar nu ziet hij Margriet staan, de knokkels van haar vuist tegen haar mond gedrukt, alsof het haar moeite kost om iets binnen te houden. Ze houdt van die aap, en toch heeft ze hem weggestuurd. Hij komt zo dicht bij haar, dat ze zijn aanwezigheid voelt en zich omkeert. En dan vliegt ze hem om zijn ha'.s. Dat heeft ze nog eens gedaan, op diezelfde manier. Toen haar moeder gestorven was. En net zoals toen houdt hij haar in zijn arm, zijn grote hand beschermend om haar achterhoofd. En beiden zwijgen ze. De volgende ochtend rijgt hij zijn lange laarzen dicht. Zijn rugzak met de drinknap eraan gebonden ligt al gereed. En de viool. Ze hebben ook nu weinig woorden nodig. Dag oom Jan, zegt Margriet voor hij gaat. Dag oom Jan! Ze kust hem en blijft voor de winkel staan, tot de boot aan de overkant is. Daar wuift hij nog met zijn zakdoek en zij wuift terug. Jan Krebbe loopt tot hij bij een gehucht komt; daar begint hij te spelen. De zon staat dan hoog en je kunt aan haar warmte voelen dat de zomer niet ver meer is. De mensen op het Basselt praten erover dat er sinds mensenheugenis zo'n mooie zomer niet geweest is. Het is niet te droog en toch valt er weinig regen. De zon schijnt hele dagen en zelfs op de schrale rode aarde staat de oogst gul en de magere koeien hebben zoveel te grazen en zulk sappig gras dat ze ronder worden en veel meer melk geven. Jord haalt zijn netten op en vaak ziet hij lang uit over de rivier, die bedekt is met zilversprankels, zo flonkert het licht op het water. Het lijkt wel of er geen nachten meer zijn, zegt Leda. Zo lang zijn de dagen. Beiden denken ze aan Hemmer, maar ze zeggen het niet Hij laat niets van zich horen, maar dat hebben ze ook niet verwacht. Bovendien kan Jord iedere dag in de krant, die in Jan Krebbe's winkel ligt, nalezen waar de „Vrouw Geertrui" zich bevindt. En zijn hart zegt hem dat het goed is met de jongen. Hij vangt zoveel, dat hij iedere dag bij de steiger komt met volle manden en altijd ziet en spreekt hij dan Margriet. Ik heb een kaart gekregen van oom Jan, zegt ze op een keer. Dat is nog nooit gebeurd. Een heel gewone kaart, ergens uit een dorp, ver weg. Maar Margriet weet wat oom Jan ermee zeggen wil. Juist nu, in deze zomer. Hou je goed, meisje. Sterk zijn, er is nog nooit iets onder de zon geweest wat onveranderd bleef. Ze praat ook vaak met Mei Hansbert, als hij de turf naar de steiger brengt. Het lijkt wel of de gravers dubbele voorraden hébben, want Mei houdt niet op met rijden. Al blijft hij een goed deel van de dag voor de winkel op de bank zitten. Margriet brengt hem wat te drinken en hij stopt de ene pijp na de andere, terwijl hij over het water kijkt. Dat Margriets haar rossig is en dat ze grijsgroene ogen heeft, maakt dat hij verering voor haar heeft opgevat Anka's haar was meer kastanjebruin, maar haar ogen leken wel op die van Margriet, al weet Mei dat niet meer zo precies. Althans hij denkt er niet aan. Het is ook Margriets hele persoonlijkheid die hem aantrekt. (Wordt vervolgd) RADIO VAVAYOM» Hilversum I. 402 m. KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.30 R.V.U.: Toegepaste ontwikke lingseconomie. door drs. Y. B. de Wit. NRU: 20.00 Fragmen ten uit musicals. 21.00 Klare taal. lezing. 21.15 Volksmuz. 21 35 Progr. v. cultureel karak- 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VPRO: 18.00 Nieuws. 13.15 Reportage uit Amerika. 18.20 Uitz. van de PSP. 1830 Intern. Jazzfestival Praag. 18.50 Informatie over in formatie. 19.00 Voor de twinti gers. 19.30 Lezen cn schrijven, progr. 20.00 Nieu- GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAAD» OMROEP VANAVOND Béla Bartok. I. ..Hertog Blauwbaard's Burcht" op. 11, RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Klassiek pianotrio (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Geestelijke liede ren (opn.). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 DJlnn: gevar. progr. (8.30-8.32 Nieuws; 9.35 Waterst.) 12.25 Marktberichten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Overheidsvoorlichting. 12.50 O- ver missie en zending. 13.00 Verzoekpla ten pro gr. voor de militairen. 14.00 P.M.: gevar. progr. NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Ultz. van de PSP. .00 Lichte orkestmuziek en zangsollsten. 18.20 Licht instru- ientaa2 combo. 18.40 Volkslled- Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. (7.30 Wegen informatiedienst.) VPRO: 7.55 (8.30-8.35 Van de voorpagina.) 9.15 Stereo: Klassieke grammo- foonmuziek. 10.00 Z.O. 135: ge var. progr. (11.00 Nieuws.) 12.15 Voor nu en later, praatje. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinb. 12.30 Actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 Va- ra-Varia. 13.15 Voor teenagers. 14.13 Voor twintigers. 14.55 Ra dio Jazz magazine. 15.25 Instru mentaal Trio en zangsoliste. 16.00 Nieuws. 16.02 Beschou wing over het basisprogr. van de PvdA. 16.15 Lichte gram. muz. 16.45 Tussen stilstand en beweging, lezing. 17.00 Stereo: Salonorkest. 17.30 Radioweek- joumaal. Hilversum UI. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 9.02 Orkestraal allerlei. s Heils muziek. 10.02 Klassieke ges. 13.CO Nieuws. 13.02 Pla- tenshow voor tieners. 14.00 Nieuws., 14.02 Liederen. 14.30 Lichte gram. muz. voor oudere luisteraars. 15.00 Nieuws. 15.02 Kiosk. 1530 Nederlandse or kesten en solisten (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Licht muziekpro- ges. uitslagen Nederland NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Pipo de Clown. VARA: 19.05 Fan club. NTS: 20.00 Journaal. VA RA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 De jonge onderzoekers, wedstrijdprogr. voor de jeugd. 21.35 Mies en scène. 2235 Geld besparing bij het kopen. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland U. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VPRO: 20.01 De avonturen van Tom Sawyer (dl. 3). TV-fcuilleton. 20.30 Muzen in spijkerbroek, li terair progr. 21.00 Thyestes. to neelstuk. 21.50 De toekomst van het christendom, discussie. NTS: 22.05-22.10 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: Kernfysica (7). TELEVSIE MORGEN Nederland I. NTS: 13.00-14.00 Reportage aankomst Sint-Nlco- laas te Harlingen. KRO: 16.00 Klokke Vier, amusementspro gramma. 16.50 Voor de kinde ren. 17.00 De kinderen ln Tegc- len vieren St. Maarten, reporta ge. 17-05-1735 Voor de jeugd. SUKKELTJE EN BRUUNKE Heel nieuwsgierig en roerloos wacht Stikkeltje ie dat nu is, die daar het bospaadjt komt aflo pen. Eigenlijk is het net :n heel klein beetje. Roem! Het beertje is he lemaal in gedachten tegen Stikkeltje opgelopen en schrikt nu heel erg! „Hin dert niet, hoor", zegt Stikkeltje. „Ik ben geen auto en ik krijg er geen deuk van!" „Wie ben jij?" informeert Stikkeltje, „en loop je altijd zo met je neus naar de grond?" „Alleen als ik iets zoek.ik ben Bruunke de speelgoedbeer

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9