Ik ontdek Hem niet in de „PRATEN OVER GOD WERD GOED rm m Vertrouwelijk Luisteren Ongrijpbaar? ranima van Chefarine .4 Ijsselsteinse rovers naar psychiater Twee auto's: één kenteken 4 WOENSDAG 16 NOVEMBER 19 t- r?*3" 'V--; Van een onzer redacteuren) Eindhoven „we mogen hier zeggen wat we op ons hart hebben. Oké. Nou dan: het zal best zo wezen dat de bijbel verschrikkelijk rijk van inhoud is. Alleen vind ik één ding jammer: dat ik daar nog nooit zelf iets van heb kunnen ontdek ken. Heus hoor, ik heb al vaak geprobeerd de bijbel echt te lezen. Maar sorry, ik vind het allemaal ver schrikkelijk moeilijk om achter de vele verhalen die je al van je kleutertijd af zijn ingepompt God als de liefdevolle Vader te ontdekken. Begrijp me goed ik zou dat graag willen. Maar het lukt me niet. Als dat Boek dan alles met geloven te maken heeft, waarom is het dan zo verschrikkelijk moeilijk Agressief klinken deze woor den in de kleinere kring van jongeren die op deze zomer avond om een kampvuur, dat gedurende vier weken tracht een der vele vlottende woon wagengemeenschappen van ons land enige noodzakelijke voor zieningen aan te bieden, waar de gemeenschap verstek liet gaan. Zo metselden ze samen al een smeerbrug voor auto's, en werken ze nu aan een speelter rein met klimrekken, kruip- gangen, een ferme zandbak en wat dies meer zij. Ze hebben al verscheidene ontmoe tingen met woonwagenjongeren ge had. verzorgden een feest voor de kleintjes en een instuif voor de oude ren. Maar vanavond zijn ze onder ons en hebben ze zich voor het hou den van een kampvuur op een open plek in het bos teruggetrokken, waar het meisje dat het bovenstaande te berde bracht, een reëel probleem lijkt aan te snijden. 1~\OORDAT de jongelui al wel 1 veertien dagen dagelijks wer kend met elkaar optrekken en elkaar al aardig zijn gaan leren kennen, lijkt het klimaat aanwezig voor een open en misschien af en toe wel heel vertrouwelijke gedachtenwisseling. Ja, ehbegint een ander, zou het niet zo zijn dat het in het begin misschien niet zo gemakkelijk is om achter al die over het algemeen ook nog statige zinnen God te ontdek ken? Zou het nietv vooral een zaak van „volhouden" zijn? Volhouden, volhouden? ri posteert de eerste jongere, een blon de jongen van zeventien. Ik heb het een jaar lang elke dag tegen heug en meug gedaan, omdat iedereen zegt „dat het zo nodig is". Maar God bleef er óls Hij bestaat even ver door weg. Eerlijk, hoor, ik vraag me wel eens af: Is Hij wel echt onze Vader? Volgens mij laat Hij niet veel van zich horen, noch in de bij bel. noch nu. op dit ogenblik. Nou moet je niet doordraven, zeg, mengt zich een derde in het gesprek. Hoe kan je nu werkelijk volhouden dat God. Die notabene mens is geworden, jou niet kan aanspreken. Heb je dan nooit in de bijbel van Gods handen en ogen gele zen? Van Zijn schouders. Zijn krach tige arm, van God die lacht? Dat zijn toch wel beelden die erop wijzen dat Hij heel nadrukkelijk naar ons toe komt in onze verhoudingen. Hij zit heus niet in quarantaine, of is, zoals je dacht ik suggereerde, misschien wel dood (moderne slogan zo als je weet) Hij is, Hij is.... zo levend als jij en ik. niet telkens stiekem op de klok kijken De tien artikelen, vraaggesprekken met mensen voor wie het geloof bloed- ae, blijde werkelijkheid is, wilden daarbij i=* het zij in alle bescheiden heid gezegd proberen een beetje de weg te wijzen. Laten we ze nog eens de revue passe ren, dan had „vader" Bartkamps het voor al over het altijd dankbaar zijn; zou hij een spoedige wederkomst heerlijk vinden en meende hij, „dat het met onze verhouding tot God niet in orde is, omdat het er in de Kerk dan heel anders zou moeten uitzien". Zijn con clusie: we moeten bij onszelf beginnen. kon de door het leven geslagen oud-hoofdonderwijzer Dovel zeggen dat hij uit de stellige verwachting mocht leven geborgen te zijn bij zijn klaar je nader? Nooit in dat „heug en meug"-jaar in je bijbel tegengeko men, dat God op de wereld kwam als een schreiende, hulpeloze baby? Ge boren uit een echte moeder? Hoe kun je nu toch in vredesnaam zeg gen, die Hij voor ons ongrijpbaar zou zijn? Allemaal goed, maar ik ervaar er niks van, houdt de blonde vol. Laat ik het dan zo es zeggen. Toen ik nog een klein jongetje was zei m'n moeder wel eens: „Wanneer Jezus in je hart komt, moet je tot Hem spre ken en als je heel stil bent, zul je Zijn antwoord horen". Noem dat dan kinderlijk gezegd, maar ik verzeker je dat ik vaak heel, héél stil ben geweest.... Maar ik heb niets gehoord. Later bleef dat zo. Zo vaak Ik in de put zat en alles in me schreeuwde naar een duidelijk woord, iets tast baars, heb ik dat nooit vernomen. En je mag het gerust weten: ik heb tot God gesproken, gesmeekt, gebedeld, gedreigd en geluisterd. Maar ....neen....niets! Een schuchter meisje valt de laatste spreker, na een korte stilte, bij. Ik denk dat ook vaak: is dat niet de moeilijkheid bij elk gebed? Bid den is spreken met God, zeggen we allemaal. Maar daar zijn er twee voor nodig. Ik bedoel ook Ik heb de indruk dat je vaak in „het niets" praat. In een gewoon gesprek kan het toch ook niet van één kant ko men? Dat zou een saaie boel worden. Maar dat is nou juist het foute In jullie gedachtengang: jullie be grijpt waarschijnlijk de bijbel niet en daardoor hebben jullie, dacht ik ook de weg naar Gods hart niet ge vonden. zegt de jongere weer, die zoëven over „volhouden" heeft gesproken. Daarin vind Ik Gods ant woord op mijn roepen. Of nee, ik zeg het eigenlijk nog niet goed, het is meer: daarin hoor ik God? roepen om mijn antwoord. Wat is dèt nou weer voor een ge heimzinnig woordenspel? klinkt het uit de kring. ■yHRKLAR JE nader, begint de blonde jongen weer. Maar het is een ander, die naast geagiteerd, het woord neemt: Ver- LJELEMAAL geen woorden- spel. houdt de vorige spreker vol. In de bijbel hebben we duide lijke. heel tastbare woorden van God. Daar waar ze te horen zijn moe ten we gespitst luisteren. Het blijft nog steeds mysterieus, klinkt het opnieuw, niet erg aanmoe digend, uit de kring. Laat me nu eens even, gaat de op nieuw onderbroken spreker voort. Ik zou haast zeggen: nu demonsteren jul lie ook al te weinig geduld om te luisteren... (Bedoel ik niks mee, hoor.) Maar ik dacht dat je zeker als, beginnend leerling van de Heer. Gods hart in Gods woord moet ont dekken. En het gaat er nu om: HOE doe je dat? Dat is toch de algemene vraag hier hè? En op het instemmend geknik uit de kring gaat hij voort: Met Zijn woord bedoel ik niet de bijbel als studieboek, waarop je eerst aandach- Ut moet studeren (ook dat is nodig) maar echt Zijn woord dat Hij tot ons. stuk voor stuk. persoonlijk, richt. Ais je begint te denken: ik zal het dan maar es gaan proberen er in te lezen, want „ze" zeggen dat het zo nuttig is; als je bevooroordeeld gaat lezen, zo van: het is toch eigenlijk maar een onbegrijpelijk, ja mis schien wel een vervelend boek, dan komt er niets van een gesprek tot stand. Dan ga je telkens stiekem op de klok kijken of je er nog niet mee op kunt houden en dan worden de woorden die voor je hart bedoeld zijn tegen een muur gesproken. Nee, je moet Gods woorden op je laten toekomen. Ja, maar wacht nu es even, rea geert de blonde jongen, die de hele kwestie aangesneden heeft. Ik waar deer de bedoeling hoor, dat je zo concreet mogelijk wilt zijn, maar het is mij nog niet concreet genoeg. Doe nou eens voor, pak je bijbel. Hier. De aangesprokene wordt hier geenszins door in verwarring ge bracht, zoekt even in het Nieuwe Testament en slaat de Eerste brief van Johannes op. Hij zegt: Kom nu eens naast me zitten en lees dit mee, ja, lees jij het maar hardop: „Hierin bestaat de liefde: niet wij hebben God liefgehad, maar Hij heeft ons liefgehad en ons Zijn Zoon geschon ken tot verzoening van onze zonden". Lees die tekst nu nog eens. En nog eens. Herhaling, daar komt het op aan. Wees er diep van overtuigd dat God je persoonlijk wil aanspreken in deze woorden. Denk eens na. Wat doet Hij je zeggen? Dit: „Vader, U hebt altijd al van mij gehouden. Ik heb niet het initiatief genomen tot onze relatie. Helemaal niet. En toch hebt U uw Zoon gestuurd, die m'n zonden vergeeft". Is dat nu niet een rijkdom in die ene zin uit de bijbel? EUGENLIJK MOET IEDEREEN, -Lj dacht ik om de bijbel écht te leren lezen, waardoor je ook echt kunt gana bidden, daarvoor over een drempel heen. De meeste mensen hebben in het begin een begrijpelijke drempelvrees. Dat komt, omdat onze liefde zo verschrikkelijk petieterig is. En omdat het daarmee doorgaans niet zo best is gesteld, snappen we niets, of weinig, van de mate waarin God van ons houdt. We kunnen daar met ons kleine hartje en verstandje eenvoudig niet bij. Maar hébben we er iets van mogen beleven, dan willen we Zijn liefde als het ware door ons heen laten stromen, dan gaan we de bijbel hoe langer hoe boeiender vinden. Mis schien ook wel gevaarlijk, want dat Boek wil een heleboel van ons dat wij niet willen! Er is een langdurige stilte geval len, waarin alleen het knisteren van het kampvuur wordt gehoord. Ieder een is met zijn eigen gedachten be zig. Dan komt, veel bedaarder dan eerst, de stem van de blonde jongen: Ik geloof wel dat je me wat hebt geholpen en dat het allemaal mis schien wat beter ga begrijpen. Maar Hoezo, maar toch? Noueh.... hoe moet ik dat nu zeggen. Kijk, ik wil niets afdingen op wat je zojuist zei en mij liet doen. dat moet je goed beseffen. Deson danks om tot een echt verstaan van wat je leest te komen wordt het je toch niet bepaald gemakkelijk ge maakt Dan vraag ik me nog af: waarom is de bijbel zo moeilijk? Er wordt zo vaak in haast onbegrijpe lijke beelden gesproken. Jij bent niet de eerste die dat zegt. Ik dacht dat het zo was: om er vertrouwd mee te worden, moet je er ook wat voor over hebben. Een moge lijkheid is te beginnen met gedeelten uit het Nieuwe Testament, bijvoor beeld de evangeliën, de brieven, waarvan uitgaven met verklarende aantekeningen bestaan. De laatste tijd worden echter ook, vind ik. geslaagde pogingen onderno men om bijbelgedeelten in zéér be grijpelijke taal over te brengen, waardoor een ideale brug wordt geslagen naar degenen voor wie het moeilijk is om tot het lezen van de Heilige Schrift te geraken. Zo'n moderne uitgave is: Het Goede Nieuws voor U, vanwege God, u meegedeeld door Johan nes, van dr. H. van den Bussche. Zoals uit de titel al blijkt heeft de vertaler zich hierbij alle moeite gegeven om bezwaren zo als ie hier noemde te ondervan gen. Als je daar nu eens mee be gon? (Van een onzer redacteuren) MET nevenstaand artikel wordt de serie „Praten over God in je leven" besloten. Uit mondelinge en schriftelijke reacties weten we, dat deze interviews over het geloof iets hebben mogen doen; dat ze mochten functioneren. Men heeft er wat nadrukke lijk de bedoeling was een bewogen appèl in gezien om ernst te maken met het christen-zijn. Dat is: alles te doen om voortdurend in relatie met de Here God te leven. Bijbelgedeelten in begrijpelijke taal Bruno de Roeck is niet de enige, die een geslaagde poging heeft gedaan om de bijbel te doen leren lezen. Het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap gaf in hedendaags Nederlands uit: VAART, de Handelingen der Apostelen, met toelichting 2,-. LICHT, het Evangelie volgens Johannes, idem, 1,-. EEN GE VANGENE SCHRIJFT, de brief aan de Filippenzen. Bij Kok in Kampen verscheen HET NIEUWE TESTAMENT IN DE TAAL VAN ONZE TIJD, samengesteld door Anne de Vries, in samenwerking met drs. Henk de Vries (zijn zoon) en prof. dr. P. A. van Stempvoort. Eerste deel tot en met de handelingen gebonden 7,50, in pocketvorm 3,25. Het tweede deel dat het vervolg van het Nieuwe Testament omvat verschijnt binnen afzienbare tijd. uitgevers te bestellen zijn: MAR- CUS-EV ANGELIE, uit de grondtekst vertaald door ds. J. Bonda, die ook de toelichting verzorgde. Uitgave van de Bijbel Kiosk Vereniging, Kei zersgracht 756, Amsterdam (giro 230703), ƒ3,50. HET GOEDE NIEUWS VOOR U, Johannesevangelie, nieuw vertaald en toegelicht door prof. dr. H. van den Bussche. Uitgave Diep gangcentrum, Rijndijk 108, Hazerswou- de (giro 549268), ƒ3.80. VOOR EEN NIEUW LEVEN, brief van Paulus aan de mensen van Rome vertaald door Bruno de Roeck. Uitgave Diepgangcen trum (zie boven), 2,50. DE LUIE PROFEET, bijbelboek J ona, vertaald door Bruno de Roeck, Uitgave Diep gangcentrum (zie boven), 2,50. (Romeinen 12 vers 1 tot 19. Voorbeeld van een uiterst begrijpelijke verta ling uit de grondtekst waardoor nien de bijbel gemakkelijker kan gaan leren lezen en verstaan). 1. Broeders, gij die Gods barmhartigheid hebt mogen ondervinden, ik vraag u drin gend: schenkt uzelf aan God. Zo'n offer is Hem aangenaam: de gave van uw leven dat aan Hem wordt voorbehou den. Dit is de geestelijke ere dienst die van u verwacht wordt. 2. Laat u niet leiden door de levensstijl van deze we reld. Wordt andere mensen, die een nieuwe kijk op het leven hebben, zodat gij kunt onderscheiden wat God wil, wat goed is en volmaakt en wat Hem behaagt. 2. Door de genade die ik gekregen heb, zeg ik tot ieder van u: heb geen te hoge dunk van uw eigen geloof, maar vorm over uzelf een wijs oor deel, dat beantwoordt aan de gave van geloof en vertrou wen die God in feite aan elk van u persoonlijk heeft ge geven. 4. Ons lichaam heeft meer ledematen, maar die dienen niet alle voor hetzelfde werk. 5. Al zijn we met velen, wij zijn maar één lichaam in onze vereniging met de Messias. Maar, elk apart, zijn wij el- kaars ledematen. 6. Wij hebben allen ver schillende geestelijke gaven verkregen die beantwoorden aan de eigen roeping van elk. Hebt gij de gave om aan de mensen duidelijk te maken wat God van hen wil in deze tijd, gebrüik deze gave dan vanuit uw geloof. 7. Hebt gij de gave om u in alle eenvoud dienstbaar te maken of onderricht te geven, doe het dan. 8. Kunt gij de mensen moed inspreken, geef dan uw op wekkend woord. Hebt gij iets om te delen, geef dan zonder rekenen. Staat ge aan de lei ding, zet u er dan volledig voor in. En wie zich bekom mert om armen en ongeluk- kigen, moet het doen met een blij hart. 9. Laat uw liefde niet bij uiterlijke schijn blijven. Haat het kwaad en weest gehecht aan al wat goed is. 10. Houdt van elkander in hartelijke genegenheid als broers en zusters en elk schatte de ander hoger dan zichzelf. 11. Laat uw ijver en geest drift niet verkoelen. Dient de tijd. 12. Kijkt blij de toekomst in. Houdt vol in de verdruk king. Blijft bidden. 13. Weest één met uw broers en zusters in de Heer die noodlijdend zijn. Legt u toe op gastvrijheid. 14. Wenst het goede toe aan wie u vervolgen, wenst hun het goede toe, verwenst hen niet. 15. Verheugt u om de vreugde van de anderen en laat de droefheid van hen die wenen de uwe worden. 16. Weest eensgezind. Stelt u niet hooghartig aan in de omgang, vooral niet bij een voudige mensen. Weest niet eigenwijs. 17. Vergeldt niemand kwaad met kwaad. Laat alle mensen zien dat gij het goed met hen bedoelt. 18. Doet al wat ge kunt om met iedereen in vrede te leven. Uit: Voor een nieuw le ven; brief van Paulus aan de mensen van Rome; vertaald door Bruno de Roeck. Heer, Die hem „deed wedergeboren te worden tot een levende hoop". voelde bouwvakker Piet Roor- dam zich „hardstikke rijk" al was hij dan meer een klein hulpje van de Heer, dat heel onaanzienlijk van zijn plekje af z'n best deed. praatte de veertiger, bij zijn vrienden bekend als „een vrome ke rel", nuchter en reëel over z'n voortdu rend in gesprek zijn met God, Die hij als zijn Vriend beschouwt. beleefde de familie Geerdreef na jarenlang zoeken dank zij „Taizé" een diep geestelijk leven en een volledig aanwezig zijn in de wereld van van daag. zou het jonge meisje Inge Lose- ma in de kerk desnoods alles willen veranderen als het maar om een hartstochtelijk zoeken naar de ge meenschap der heiligen ging. Haar vraag: sluit gaaf geloven speelsheid uit? vroeg mevrouw Dankerlaan - de Zwart zich af: zijn we niet te druk met discussiëren, in plaats van met luiste ren naar de bijbel waardoor je gaat begrijpen wat deze je te vertellen heeft over je omgaan van de gewone dingen van alledag? bevond een groot aantal vrien den, verspreid over het hele land zich wel bij het regelmatig in kleine kring samen lezen en verstaan van de bijbel, waarbij discussie taboe is. en maakte Thea Lievaar duide lijk welke inspanningen men zich alzo moet getroosten om te kunnen groeien in het geloof. Een inspannend be- zig-zijn. Evenwel de moeite meer dan waard. Geen echte namen Bij dat „een beetje de weg wijzen' wilden de geïnterviewden voor het goe de doel wel even poseren. Echter niet met naam en toenaam, zoals men grijpen zal. Vandaar dat we hun men en omstandigheden hebben gewij zigd. Daar behoefden ze, dachten wij, niet minder echt om te blijven. Echter zijn er heel wat mensen ge weest die met „Inge Losema" of „me vrouw Dankerlaan" enzovoorts, in con tact wilden komen, omdat ze door hun getuigenis waren getroffen. Dit contact hebben we, hetzij schriftelijk, hetzij zo nodig mondeling steeds trachten te be werkstelligen. Een paar andere, hartverwarmende reacties: „ook wij vinden het heerlijk om met Hem te praten en alles wat beleven en nodig hebben met Hem te bespreken Gedicht 17-jarige „Naar aanleiding van uw artikelen wilde ik u dit zelfgemaakte gedicht sturen. Ik ben 17 jaar oud en beleef en besef dat God voor ieder van een opdracht heeft". Dan volgt het ge dicht, waarvan de slotregels luiden: Dank, Here Jezus dat U mij Uw vrede gaf! Dat ik het door Uw voorbeeld zag: de levenscode is, dat ik U in deze we reld dienen mag!" Onverwachte reacties, die een glim lach tevoorschijn roepen, ontbraken ai evenmin. Zoals deze: „Meneer, ik werd getroffen door uw verhaal over Thea Lievaar. Kunt u mij het adres van de Constighe Hoeck in Utrecht geven? Dat lijkt me een leuk winkeltje waar ik graag wat Sinterklaasinkopen zou doen... Dan het artikel over de vrienden die de discussie vermijden. Een aantal mensen heeft ons hierover opgebeld of geschreven. Zij wilden het adres van deze organisatie omdat ze zich ook bij zo'n kring wilden aansluiten. Dat adres hebben we desgevraagd gegeven, maar is dat eigenlijk wel nodig? Men kan zonder nadere informatie onmiddellijk ook zo'n kring op touw zetten. Alles wat er over te zeggen viel stond in het bewuste artikel. Degenen die meer inlichtingen over Taizé vroegen zij gewezen op twee pu blicaties: Deze dag is van God (de ge- dachtenwereld van Taizé. beschreven |door de prior Roger Schutz); uitgeverij W. ten Have Amsterdam en: Le vensmoed en gemeenschap, van dezelf jde schrijver en uitgever. Dr. P A. El- I derenbosch in Amersfoort (van de Her vormde Bergkerk) is Iemand die zo no dig nog meer inlichtingen kan geven. Zijn adres: Emmalaan 6. Retraite Vervolgens een enkele opmerking over de retraite. De heer Q. Amoureus, Groenezoom 74, Rotterdam, vestigt er de aandacht op, dat sinds twintig jaar in ons land een „Retraite Commissie van de Ned. Herv. Kerk" bestaat, waar van ds. A. F. L. van Dijk uit Purme- rend de stuwende figuur is. Na lange tijd behelpen, aldus deze briefschrij ver, schijnt zich nu de mogelijkheid te openen voor het verkrijgen van een eigen tehuis voor retraites in het stille Betuwse dorpje Hemmen. Na verbou wing van de oude Hervormde pastorie zou daar namelijk een prachtig retrai teoord kunnen ontstaan. Ook een oud' boerderijtje is er voor beschikbaar g> komen. Nadere inlichtingen bij bovet genoemde heer Amoureus. We willen besluiten met een react: die tevens een verzoek aan ons houdt. „Dat deze vraaggesprel ons maar eens flink wakker mogen ben geschud. Er bestaat toch ook iets anders dan allerlei verwaï dingen, waarmee de krant altijd devol staat. Hoewel.... als ik zie wat in mijn eigen hart zoal zit en er dikwijls uitkomt, dan begrijp ik wel. Dat u maar voor mag gaan deze trant te schrijven, hoop ik harte en dat u er niet mee „aan la| wal geraakt". Ons antwoord: al is deze s besloten, het onderwerp mag on aard niet loslaten. We zullen zeku proberen er in de een of andere op terug te komen. Dat lijkt ons wens een heel duidelijke opdracht vo« de redactie van een krant die In woord „christelijk" achter zijn (Advertentie) Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van en griep! Vier middelen In één tablet helpen snel en doen wondercnl De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. UTRECHT De Utrechtse recht bank heeft gisteren op verzoek van officier de zaak van de drie verdachl van de roofoverval op het kantoor de Nederlandse middenstandsbank IJsselstein, terug verwezen naar d( rechter-commissaris om het mogelijk K ken dat over alle verdachten een psy- psychiatrisch rapport wordt uitgebracht De verdachter, zijn C. B. (24), W. J, tn T. (29) en J. van R. (23). Officier van justitie mr. G. W. von Meyenfeldt zei dat bij hem enkele vra gen zijn gerezen bij het doornemen van de rapporten over de drie verdach ten. Hij wil die graag beantwoord zien door middel van een psychiatrisch rap- Vandaar zijn verzoek de zaak terug te verwijzen naar de rechter-commissa ris. De drie zegden hun medewerking )e aan een dergelijk onderzoek. UTRECHT De heer L. H. J. van der Molen uit Haarlem stapte gisteren in Utrecht in zijn auto en wilde wegrijden. Hij kwam echter tot de ontdekking dat enkele privé- eigendommen waren verdwenen. Met een surveillerende agent ging hij op Onderzoek uit. Groot was zijn verbazing toen hij honderd meter verder precies een zelfde wagen zag staan als die van hem, met zelfs hqtzelfde kenteken. Het bleek dat dit zijn auto was. De eigenaar van de andere auto was eer inwoner uit Aalst. Beide automobi listen hebben een jaar lang met het zelfde kenteken gereden. „Jagers" opgebracht door duivenmelker DEN HAAG Een veertienjarige jon en uit Den Haag merkte gisteren dat drie knapen met luchtdrukpistolen op zijn duiver, schoten. Hij raakte zo ver ontwaardigd dat hij op dc knapen af stormde. ze berispte en het zelfs zover kreeg dat de jongens gewillig met hem mee gingen naar het politiebureau, dat een half uur lopen was. Op het bureau bleek dat de jongens de wapens hadden gekocht zonder dat hun ouders ervan af wisten. Overigens waren zij zo onbedreven in de schiet sport dat geen van de duiven letsel opliep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4