WT ubh 'Weekagenda Commentaar Iedereen weet het nu: Leiden heeft een vuilverbranding Thijs Baart overleden Trombose zal niet wijken Jeugddorp (I) Jeugddorp (II) IfrV ir"* Hl m a TOS CA/IJV Geen openbaar eerherstel Van Cleef °PeiK,e voor t. Verstegen NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 NOVEMBER 1966 Woensdag Breestraat 19, 8 uur: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde, toepassing groei stoffen in de fruitteelt. Antonius-clubuis. Mare, 8 uur: Friese vereniging, cabaretavond. Camera. Hogewoerd. 7 en 9.15 ui on O.-film Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Azouk". Rapenburg 6, 8 uur: district Leiden Geref. Schoolverband, ds. H. S. J. Kalf te Bennebroek over de viiand od Dan- toffels. Gehoorzaal, 8 uur: invitatieconcert jeugdorkest en drumband De Burcht. DF.N HAAG Diligentia, 8 uur: Arena met ..De zilveren fiets". DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur- Het Nat Ballet DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Duitse pianiste Annerose Schmidt Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 -uur; afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. J. C de Vries over de zorg voor de niet- (ehuwde moeder en haar kind. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert. Residentie-Orkest, met Lothar Faber- Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Chr. Bond Overheidspersoneel, de heer n Heuvelhof over „Wat verwachten wij?" De Lakenhal, 8 uur: Ver. van belang stellenden in De Lakenhal, prof. Th. Lunsingh Scheurleer over ..Leidse ver zamelaars". Foyer Gehoorzaal. 8 uur: Oostenrijk avond afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereni- ging DEN HAAG Diligentia, 8 uur: re cital door Margaret Baird. piano. Vrijdag (18 november) k,i I Museum Steenstraat 1. 8 uur: Ver. var ni« Wenden rijksmuseum volkenkunde, dr tert Ouwehand over „Godsdienst op Ha- Gehoorzaal, 8 uur; uitvoering Sempre [Avanti, Een herfstblad vol muziek. Aula school Asserstraat, 8 uur: Jcentrum Christenvrouwenbond, de heer Kieft over creativiteit en persoon. I lijkheidsvorming. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Volkshuis, 7 tot 10 uur nam. vlooien markt voor aanschaffing elektrisch kof- Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen trum Rehoboth. tienersoc. 't Venster, volksdansen. Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: open bare bijeenkomst Kerk en Vrede, prof. dr. J. H. Heering over „Wie wekt het geweten van de wereld?" Lutherse kerk. 8.15 uur: orgelbespc ling door mevrouw Annie Blankenstein 1 Offenberg. Rijnsburgerweg 159, 8 u.: Leidse Smal filmliga, vertoning van eigen films. OEGSTGEEST Irene, 8 uur: afd K. en O.. Godfried Bomans. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Geneefse pianiste Fernande Kaeser. Zaterdag (19 november) Den Burcht. 8 uur: toneelvereniging DD.C. met „Als 'n kwartel". Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met „Azouk" Afd, Leiden Natuurhist. Ver.: strand- excursie, vertrek met bus 41 naar Kat wijk om 10.20 uur. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 herv. jeugdsociëteit, topavond. Volkshuis. 10 en 6 uur: vlooienmarkt voor aanschaffing elektrisch koffieappa raat. L.H.J.-ge- ln^ DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur "Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia. 8.30 uur Nieuwe Komedie met „Mama, kijk zon der handen" DEN HAAG Julianakerk 8 uur: Chr Kamper Mannenkoor SHCEVENINGEN - Kurzaal. 8 uur Zondag (20 november) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. sociëteitsavond voor bei de sociëteiten. Films Camera: (2.30. 7 en 9.15 uur) The girl with the green eyes u8 jaar) Woensdag: De film 8^ van Fellini. Lido: (2.30 en 8 uur) Ardennen offen sief 1944 (14 jaar). Luxor: (2.30 7 en 915 uur) Het huls der begeerte (18 jaar). Rcx: (2.30, 7 15 en 9.15 uur) Operatie Lissabon (14 jaar) Studio: (2.30 7 en 9.15 uur) Ut een vrouw (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur) Katten (18 jaar). Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur) tot en met zondag: Ipcress (18 jaar); maandag: Edouard et Caroline, nachtvoorstelling om 12 uur; Le blé en herbe; dinsdag: Les dimanches de ville d'Avray, nacht- voorstelling: Les amours célèbres; woens dag: Le monde sans soleil (tweede avond voorstelling besloten), nachtvoorstelling: Les jeux de l'amour, donderdag: Le LEIDEN Op bijzonder na drukkelijke wijze is gistermiddag de Leidse vuilverbrandingsinstal latie (die, zoals wij vorige week reeds uitvoerig schreven, de mo dernste en mooiste van ons land is) officieel in gebruik genomen. Ook de buitenwereld kon daar wat van bemerken: de tachtig me ter hoge schoorsteen joeg drei gende zwarte rookwolken de lucht in nadat staatssecretaris dr. A. J. H. Bartels de brand had gejaagd in de door mevrouw wethouder Den Haan gestorte waaen vuil (zie foto). Formeel gezien strookten die zwarte rookwolken niet met de reine gassen, die de schoorsteen volgens directeur H. Hoorn gaat spuien maar ze zullen misschien wel het gevolg zijn geweest van het „aanmaken van de kachel". FOOR- en nadat deze gebeur tenis plaats had, zaten tal van genodigden, onder wie res pectabele mensen als burgemees ters en hoofden van dienst, tal van toespraken, onder anderen van oud-wethouder Jongeleen, aan te horen, beneden in de grote Storthail, waar tapijten en elek trische oliestraalkachels de kilte niiet hadden mogen verdrijven. Via een gesloten televisiecircuit gaf mejuffrouw Zandbergen van de Gemeentelijke Voorlichting een reportage van de feitelijke openingsdaad ron de staatssecre taris, terwijl ze tal van foto's liet zien, die een indruk gaven van het bedrijf. De staatssecretaris had tevoren zijn waardering over deze Leidse vuilverbranding niet onder stoe len of banken gestoken. Een voor beeldig initiatief, zei hij, dat na volging verdient. Het deed hem goed, dat ook omliggende ge meenten van deze kostbare in stallatie gébruik gaan makenHet vuilprobleem wordt immers me de door de hoge kosten steeds meer een streek/probleem. I?R werd nog een maquette ge- M-4 toond van een droom, die onder anderen wat directeur Hoorn betreft, spoedig werkelijk heid mag worden: alle gebouwen van de reinigingsdienst op het terrein van de vuilverbranding aan de Haarlemmerweg. De genodigden kregen om nog lang na te denken over deze vuil verbranding een boekje mee naar huis, waarin de (soms mooie) over elkaar struikelende foto's het in omvang winnen van de tekst. Foto N. van der Horst Deed onnoemelijk veel in oorlog voor zijn hongerende medemensen Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Pieter C J, zv J I Erades en J H P v d Lelie; Hendricus J, zv J H v Stijn en A A Oudshoorn; Monique S M E, dv J Platteel en E E v Schoon- derwoerd den Bezemer; Michiel, zv J C H de Man en J C Busch- kens; Jan F, zv L Schutte en M Philippus; Adriaan A, zv G F Woensdregt en M A Bermudez Fernandez; Eric J B, zv J A Del- meer en J de Nobel; Erik J, zv W H v d Burg en B Vijfhuizen; Daniël, zv G Broere en T Zuide- wind; Yvonne, dv J B v Duist en H A Tolsma; Joannes B, zv J N Kiebert en E C Kennedie. GEHUWD: ATM Ammerlaan en J C G v Marwijk. plaisir, nachüvoorstelLng: Les Liaisons dangereuses; vrijdag: Le bon roi Dago- bert, nachbvoorstelling La traversée de Lido (2.30 en 8 uur)- Ardennen-offen sief 1944 (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Nevada Smith (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De Sioux- Indianen in een hinderlaag (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): [k een vrouw (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The chase (18 jaar). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza apotheek, Doezastraat 31. tel 21313 en Haven-apotheek. Haven 18. tel 20085 Tentoonstelli ngen De Ruif, Janvossensteeg 59: tentoonstel ng van poppen van Carla Klein van 1 dv tot en met 7 dec van 10 tot 8.30 ar, behalve zat. en zondag. Academiegebouw, Rapenburg, tentoon stelling van de Breda-collectie Rijnlandflat (Churciuli-laan, ingang Bachstraat): schilderijen Fer Hakkaar en WU Tweehuysen keramiek Babs van Elsdingen, beeldjes Han* van Dinteren wandplastieken Ben Wolfs Un okt. en zaterdagmiddag 2 tot 5 en woens dagavond 7 tot 9 uur» Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11 werk van Geoig Hadeier (van 29 okt.— 18 aov., 1118 uur, vrijdag ook var. i9.30-21.30 uui. zondag en maandag gesloten). WASSENAAR Kunstzaal Heufl. Hoflaan 7: tentoonstelling van oeeldend naaldwerk van Hanne Meijer-de Heer eD droogboeketten van Marijn Eschauziei (van 7 tot en met 24 november, maandag zaterdag van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur zon dags gesoten). LEIDEN Op 52-jarige leeftijd overleed in het Academisch Zieken huis de heer M. Baart, tijdens de oor logsjaren bij velen beter bekend als „Thijs". Zijn jeugd was door vele ziekten en de gevolgen van de crisis tijd niet prettig. In de oorlog kreeg hij een ondergeschikt baantje op het Leidse distributiekantoor; op deze plaats ontpopte hg zich als een trale figuur in de strijd om het bestaan van de bevolking. Duizenden levensmiddelenkaarten vonden door zijn toedoen maandelijks vanuit de Leidse kluizen hun weg hongerende medeburgers in eigen stad en ver daarbuiten. Thijs werd een sleutelfiguur in het ondergrondse Duizenden ondergedoken Nederlan ders verkregen op vervalste kaarten uit zijn handen levensmiddelenkaar ten. De niets vermoedende NSB-direc- teur sprong de eenvoudige loketambte naar Baart vaak gedienstig bij Tal loze Joden kregen onder gefingeerde namen eveneens de onontbeerlijke be scheiden, dank zij het knappe organi satietalent van de heer Baart. Marionetten Thijs Baart bezat in hoge mate de kunst met mensen van allerlei slag en stand op doeltreffende wijze om te gaan. Duitse handlangers, die top- plaatsen bezetten, werden door hem op handige wijze om de tuin geleid. Door zijn zeldzaam goed geheugen en zijn onvergelijkbaar combinatie vermogen wist hij zelfs het ver- Tien jaar Leidse dienst LEIDEN Het tienjarig bestaan van de Leidse Trombosedienst werd gisteren in het Academisch Ziekenhuis herdacht Prof. dr. Gaillard herinnerde eraan dat de dienst in 1956 met 1 ver pleegster en 2 doktersassistenten be gon en dat er toen 550 mensen onder behandeling waren. Nu zijn er 2 art sen. 9 verpleegsters en 1 administra teur met 3000 patiënten. Het werkge bied is aanzienlijk uitgebreid. Begon men met alleen Leiden, nu zijn ook de bollenstreek en de Rijn- en Veenstreek bij de dienst aangesloten. Het hoofd van de dienst, dokter Loe- liger. kreeg de zilveren medaille van het Roode Kruis voor zijn stimulerende arbeid. Zuster Van Dijk werd tot hoofdzuster benoemd. Men gelooft, dat over tien jaar 1 procent van de Ned. bevolking voor trombose onder behandeling zal zijn. De automatisering houdt de teruggang tegen. Men verwacht in 1980 15 ver pleegsters met 5000 patiënten thuis onder behandeling. O ja even naar PRONONCE voor een WARM LAKEN Gemeenten betalen niet meer voor provinciale wegen DEN HAAG G. S. stellen Provin ciale Staten voor de jaarlijkse bijdra gen van gemeenten, waterschappen en polders in het onderhoud van provin ciale wegen te laten vervallen per 1 januari 1967. LEIDEN Onze stadgenoot de heer P. H. Muusze is in Den Haag geslaagd voor het examen wiskunde m.o. a trouwen te winnen van de Ortskom- mandant, de burgemeester en diens secretaris. In zijn handen waren zij marionetten in het „spel" tegen de Duitse bezetter. Toen de levensmiddelenkaarten vrij wel waardeloze papieren waren ge worden, zorgde hij op andere manie ren, dat hongerend Leiden te eten kreeg. Zijn leven heeft enkele malen aan een zijden draadje gehangen. Eén keer werd hij gearresteerd; een andere keer moest hij onderduiken. Na de oorlog „dook hij onder" in Den Haag als een gewone kantoor klerk. Zijn kwaal bleef hem belagen maar zijn geestkracht, gestoeld op een groot Godsvertrouwen, heeft hem tot het eind toe nooit in de steek gelaten. Drie jubilarissen bij Ex Animo LEIDEN Tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering van het koor Ex Animo werd aan de leden mej. De Voogd en de heer Jac. de Bree de oorkonde van de Kon. Ned. Bond van Zangverenigingen uitgereikt in ver band met hun 25-jarig lidmaatschap. De heer J. Kriek kreeg een platenbon ter gelegenheid van zijn zilveren be stuurslidmaatschap. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 15 november Kand. ex. A' wisk. en nat.: de heren C Vader (Vogelen zang). D L de Jong (Leiden); idem K": de heren F H A Janszen (Delft). G J Mole naar (Leiden): doet. ex. natuurkunde: de heer J A Roest (Den Haag); doet. ex. scheikunde: de heren V N v d Panne (Rot terdam). A J N A Verhoof (Leiden). A Tol (LeidenK doet. ex. biologii de heer R A Kor laude (Voor- heer W Groe- ex. wiskunde mde (Leiden). TAE strook tussen Voorschoterweg en de Vliet heeft een nogal ge mengde bestemming gekregen. Men vindt er een rioolwaterzuivering in aanbouw maar er liggen ook een zwembad en een jeugddorp, nog te volgen door enkele sportvelden. Geen Leidenaar misschien heeft het zich al gerealiseerd, maar dat jeugd dorp is een unicum. Een aantal tent- vormige blokhutten voor alle moge lijke binnenactiviteiten van allerlei soorten jeugdverenigingen en er om heen een modelveld voor buitenspe len en -sporten. In juli vorig jaar is het dorp geopend. Het beslaat een kleine 2.5 ha en de gemeente stak er f 323.000 in. Het ressorteert onder de stichting Leidse jeugdverblijven. De opening viel eigenlijk niet gunstig, want de meeste verenigin gen en clubs hadden hun zomerpro- gramma al vastgesteld. Toch is er nog een ruim gebruik van gemaakt, dank zij de initiatieven van de Leidse Jeugd-Actie, het Leidse Volkshuis, het r.k. Comité voor Vakantiebezig heden en de Commissie Jeugdvakan- tiebezigheden uit de Bond van Speel turnverenigingen. Vijf beroepsmen sen en enkele tientallen vrijwilligers hebben er toen leiding aan gegeven. Er waren behalve sport- en spelbe- oefening o.m. judo-, teken- en han- denarbeidlessen. Het dorp is eer drietal weken in gebruik geweest. De betekenis van deze jeugd-ont- spanningsmogelijkheden aan de rand van het dichtbevolkte en kinderrijke Zuid-West kan moeilijk te hoog wor den aangeslagen. In de Zuid-West buurten zelf heeft de gemeente ook wel voor een aantal onderkomens en spelgelegenheden gezorgd maar de vrijheid die de natuurlijke omgeving van het jeugddorp biedt, vindt men er vrijwel nergens. Het dorp is dan ook een waardevol bezit. wust, dat het bestaan en de gelijkheden van het dorp toch nog onvoldoende bekend zijn. Daarom is de propaganda geïntensiveerd. Ei worden zelfs voor besturen, clublei ding e.d. excursies uitgeschreven op dat deze in hun zomerplanning het gebruik van het jeugddorp kunnen opnemen. Het is al zeker, dat het dorp ii zomer van 1967 ten minste vijf ken geopend zal zijn. Maar de L.J.A. wil het daarbij niet laten. Het ge bruik moet in overeenstemming zgn met de grootte van deze investering en bovendien zou het jeugdwerk, als het zich tot deze korte periode be perkte, zichzelf te kort doen. In de komende winter zal in de blok hutten elektrische verwarming wor den aangebracht. Dat maakt het dorp buiten de zomerperiode toegankelijk op zaterdag- en woensdagmiddag en in de andere vakanties. Het jeugddorp is een algemene jeugd- accommodatie; dat betekent dat ook andere stadsdelen dan Zuid-West er van kunnen profiteren. De deelne mers behoeven zelfs geen lid van een club of vereniging te zijn; zij kunnen zich voegen bij hen die het dorp voor bepaalde activiteiten huren. Vaste verhuringen worden vermeden om dat men het gebruik zo open moge lijk wil houden. Organisatorisch zou vaste huur voor de L.J.A. veel ge makkelijker zijn geweest, maar zij acht dit in strijd met het karakter van deze algemene jeugdvoorziening. Het gehele Leidse jeugdwerk zal er voor moeten zorgen dat niemand de indruk krijgt dat het jeugddorp eigenlijk niet nodig was. Er moet worden gestreefd naar een optimaal gebruik. Vorig jaar kon het rende ment nog niet groot zijn, maar in 1967 gaat dat niet meer op. Het zal nog wel zorgen geven, hoe alle leidersplaatsen te bezetten. Hoe meer echter het dorp zijn nut bewijst, hoe eerder wellicht zullen mogelijk heden worden gevonden om een be heerder en enkele jeugdleiders aan te stellen. Wij hebben de indruk, dat daaraan in de toekomst niet is te ont komen. Voor gebruik in de avond is dat ook al een vereiste. 1 i WL J v L,—i &hman/i'dcA' en- modem cJl@)£ fTOSCAl 1 I TOS CA geparfumeerde Eau da Cologne van f 1.50 af TOSCA Parfum van f 2.95 af Loze bakfiets LEIDEN Om half twaalf vanmor gen ontstond grote consternatie toen brandweer-, zieken- en politiewagens met groot alarm uitrukten naar de Oude Vest, waar een auto met vier in zittenden het water zou zijn ingereden. Het enige wat bij het dreggen boven water kwam, was echter een motor bakfiets. Geen inzittenden (uiteraard), zelfs geen auto. De honderden toe schouwers dropen weer even snel af als ze gekomen waren. Reuvens-filiaal Kleine expositie in LEIDEN In het filiaal van Reu- vens in het gebouw van de Louise de Coligny-H.B.S. Kagerstraat wordt tot omstreeks eind december een kleine tentoonstelling gehouden van tekenin gen van Jaap Gans te Leiden. De teke ningen zijn te zien maandag tussen 1 en 5 uur, dinsdag tussen 9 en 12 en 5 uur, woensdag tussen 9 en 12, 1 en 5 en 7 en 8.30 uur en vrijdag tusSen 9 en 12 en 1 en 5 uur. Voorscliotenaars naar Leidse winkels VOORSCHOTEN Tydens de jaar- vergadering van de afdeling Voorscho ten van de KVP heeft een middenstan der naar voren gebracht, dat de be woners. die aan de grens van Noord- Hofland tegen Leiden aan wonen, ge woonlijk hun boodschappen dloen in Lelden-zuidwest aangezien een goede verbindingsweg tussen dit gemeente- deel en Adegeest ontbreekt De enige verbinding loopt via de Leidseweg. Het gemeentebestuur van Voorschoten maakt zodoende van deze Voorschoto- naars Leidenaars, zei hii. nieuwe lichtzaak LEIDEN Zoals gemeld, kreeg de heer F, Verstegen vorige maand per 1 november op nogal geruchtmakende wijze eervol ontslag als ontvanger der gemeente Leiden en directeur van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer en kredietwezen. B en W benoemden hem per dezelfde datum en tegen een wedde, die niet lager is dan zijn vroe ger salaris, tot adviseur in algemene De heer Verstegen was dit jaar wet houder van de Noordhollandse gemeen te Bergen geworden en speciaal de 'er, waarop hij zich naar Bergen had laten overschrijven, lag verschei dene raadsleden zwaar op de maag. De hele affaire stuitte een groot deel de raad tegen de borst, maar men meende ten slotte toch niets anders te kunnen doen dan akkoord te gaan met het gevraagde ontslag. Korte tijd na de raadsvergadering :tuurde de heer Verstegen een brief (an B en W, waarin hij afschriften zond aan de gemeenteraadsleden en de plaatselijke dagbladen. Aangezien de brief niet aan de gemeenteraad als het hoofd van de gemeente was geadres seerd, kwam hij niet als ingezonden stuk op de agenda voor. In zijn brief had de heer Verstegen om rehabilitatie gevraagd. Naar zijn mening was ten onrechte zijn goede naam en eer ge- V ormingsweekend van Jeugd en Evangelie DEN HAAG Op 10 en II december houden de werkgroepen Delft, Den Haag en Leiden van „Jeugd en Evangelie" een vormingsweekend. Het thema is „Ik, te rug naar Driebergen, moderne litera tuur"? Opgave voor deelneming voor 1 december bij de heer Gre Sprong. Lich- tenberchdreef 94, Utrecht. weid aangedaan in de raadsvergade ring, waarin hem ontslag werd ver- B en W hebben de grief van de heer Verstegen met betrekking tot zijn ont slag zorgvuldig in onderzoek genomen, vernemen wij thans. Daarbij is het college tot de conclusie gekomen, dat hetgeen in genoemd schrijven door de heer Verstegen wordt gesteld, hun om redenen, die zij schriftelijk hem hebben meegedeeld, geen aanlei ding geeft nadere stappen bij de ge meenteraad te doen. Jubileumtoernooi van Leithen LEIDEN Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum zal de schaakver. eniging „Leithen" zaterdag 19 novem ber een snelschaaktoernooi houden in grote kantine van Clos en Leem bruggen. Er zal gespeeld worden in groepen van zes, met twee prijzen per groep. Aanvang' 14.30 uur- Leithen heeft in zijn dertigjarig be staan nog niet zo'n bloeiperiode mee gemaakt als op het ogenblik. De ver eniging beschikt over een sterk eerste tiental, dat dit jaar de eerste klasse van de onderbond wist te bereiken. Dit feit leidde ook tot de numerieke groei van de vereniging, die boven dien voortreffelijk geaccommodeerd is in de grote kantine van Clos en Leem bruggen. Behalve de „transfers" van gerouti neerde krachten als Preenen, Jerry Bey e.a. beschikt de club over talent volle jeugdspelers. Het lijdt dan ook geen twijfel, dat Leithens bloei nog meer zal toenemen. LEIDEN Een nieuwe zaak voor verlichting en luxe elektrische appara ten van Van Cleef ging gisteren aan de Breestraat open. Het is een ont werp van architect A. Vermolen uit Den Haag, terwijl de heer Van Cleef, samen met zijn zoons Ad en Henk de zaak tfrijft, ook eigen ideeën erin heeft verwerkt. De winkel is grote expositieruimte voor exclusieve erlichting. Dit komt voornamelijk, omdat de zaak aan de Botermarkt te klein was geworen om de vele verlich- tingsatributen te tonen. Een aardige bijzonderheid is nog. dat cLm.v. een automatisch schakel systeem telkens andere lichtgroepen gaan branden. Men heeft geprobeerd een compromis te vinden tussen klas siek en modern, zodat klassiek kristal werk aan de ene wand en modern k amiek aan de andere kant hangt. Achter in de zaak heeft men e« plantenbak geplaatst, waar met wat tuinverlichting een aardig exotisch ef fect is verkregen. Ter gelegenheid van de opening bood het personeel de heer C. L. M. van Cleef een klok aan, ontworpen en gemaakt door mevrouw M. Spiegel te Den Haag. Ingebruikneming orgel Stadsgehoorzaal LEIDEN Donderdag 15 december om 8 uur wordt het orgel van de Gehoorzaal in gebruik genomen. Al- bert de Klerk te Haarlem zal het be spelen met werken van Bach, Handel, d'Aquin, De Klerk en De Lalande. Medewerking: Aafje Heynis, alt, het Ned. Kamerorkest en het Ned. Ma drigaalkoor. IN oordwij k verslaat T ouwf abrieken LEIDERDORP Het eerste tiental van Noordwijk heeft in de tweede ronde van de L.S.B.-competitie in groep 2 B voor de tweede monsterzege in suc cessie zorggedragen. Ditmaal wist het in de uitwedstrijd met 8 li114 van V.T-L. (Verenigde Touwfabrieken Lei derdorp), pas gepromoveerd, te win- Gedebailleerde uitslagen: J. H. van Dijik 0, J. H. A. Brugmans 0, A. Momberg 14, A. Spek 0, H. vam Ree zen 0, H- J. Dingjan 1, J. G. L. Ter- vooren 0, W. Kambier 0, J. Vavier 0, C. P. Elzenaar 0, J. G. J. Turk 1, J. J. Bizot 1, P. Bedijn la, G. J. M. Marijt Th. Admiraal 1, W. J. F. Breakers 0, J. Hoogeveen 1, J. A. v. d. Bos 1. P. Lindhout 1, R. Soesiilo 1. Leiilerdorpse bridgeclub LEIDERDORP Uitslag van de laatste ronde van de parencompetitie: Groep rood: 1. Echtpaar Schutte 1450; 2. Heren Blom-Danz 1369; 3. Echtpaar Le- naers 1345: 4. Echtpaar Van Kla- i 1339; 5. Heren Van der Bijl-Zwa nenburg 1328; 6. Dames Van Gelder-De Jong 1325; 7. Dames Jans-Van Zonneveld 1310; 8. Heren Damen-Schippers 1272; 9. Mevrouw Zwarts-heer Karstens 1242; 10. Dames Hoogervorst-Zandbergen 1221; 11. Dames Bosse-Wessels 1179; 12/13. Heren Van der Koog-Wessels 1170; 12/13. Echt paar Donkersgoed 1170; 14. Heren Veld- huyzen-Van Vliet 1168; 15. Heren Duy- ker-Kieft 1149; 16. Dames Van Berge He- negouwen-Koning 1123. Groep Zwart: 1. Echtpaar Danz 1450; Echtpaar Rompes 1434 3. Heren Ger- üoh-Van Leeuwen 1411; 4. Heren Tijsscn- De Winter 1369 5. Heren Jans-Pouw 1321; 6. Heren Loof-Witkamp 1316; 7. Heren Karstens-Karstens 1311; 8. Heren Van Berge-Henegouwen-Grummelkamp 1291; 9. Heren Pias-De Vries 1243; 10. He- De Koning-Van Zonneveld 1239; 11. Echtpaar Verduin 1205; 12. Dames Al- tink-Van der Upwieh 1184: 13. Dames Van der Bijl-Zwanenburg 1154; 14. Echt- Stokhuyzen 1110; 15. Mevrouw Van Schendel-heer Bosse 1072; 16. Echtpaar Groesbeek 1050. Werk van Dekkers bij Walenkamp LEIDEN Van 18 november tot 9 uiecember hangt bij Galerie Walen kamp werk van Ad Dekkers. Deze schilder, geboren in 1938 in Nieuw- poort en werkzaam in Gorkum. heeft eerder geëxposeerd in o.m. Rotterdam. Amsterdam .Parjjs, Schiedam. Salzburg en Eindhoven. De tentoonstelling wordt vrijdag avond om half negen geopend door de heer J. Paalman, directeur van h^* Stedelyk museum in Schiedam. Aanlegplaats voor boten in Warmond WARMOND Van verschillende zijden, vooral door de VVV. is steeds aangedrongen op een gelegenheid voor het aanleggen van boten van hen die in de gemeente willen provianderen of er een kort bezoekje brengen, wat van groo tbelang is voor de winkeliers. De gemeente heeft nu een oplossing ge vonden door hiervoor de gemeentelijke vrije weide aan de Burgemeester Kete laars tra at beschikbaar te stellen, nadat ter plaatse de nodige verbeteringen zijn aangebracht. Aan de directeur van gemeentewerken is opdiraent gegeven advies uit te brengen over een even tuele doortrekking van het reeds ge deeltelijk verhnade pad langs de noor delijke zijsloot alsmede over het plaat sen van de nodige borden. Onderhall delingen over Z w anenbu rgerpolder WARMOND In tegenstelling met allerlei geruchten is de gemeente nog geen eigenaresse van de gronden in de Zwanenburgpolder. Met enkele bezit ters van deze gronden is nog geen over eenstemming bereikt, al verkeren de onderhandelingen in een vergevorderd stadium. Verwacht wordt dat binnen niet al te lange tijd de aankoop een feit zal zijn. WARMOND B en W deelden mee dat de gemeentebegroting en de be groting voor het waterleidingbedrijf voor 1967 op een zodanig tijdstip kun nen worden aangeboden dat zij pas in januari kunnen worden behandeld, dus niet in december van dit jaar, zoals is meegedeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3