B.B.C. WIL MONOPOLIE NIET PRIJSGEVEN Commentaar ZIJLSTRA VOOR EEN MOEILIJKE KEUS PuzzeJhoek DE GOUDEN BARK Joos Brandt' Vos WOENSDAG 16 NOVEMBER 1966 „Wij zorgen zelf voor pop-muziek" r Nieuwspoort T\EMISSIONAIR minister drs. Den Uyl was gisteravond de grote man in de Brandpuntuitzending uit Nieuwspoort. Eerst mocht hij zijn me ning herhalen agngaande de Neder landse economie. Later ondergro'eg Frits van der Poel hem vaderlijk in verband met zijn lijsttrekkerschap: drs. Den Uyl kon nu vertellen dat hij trots is op zijn zeven kinderen en dat hij zijn voorkeur voor het grote gezin niet „onsocialistisch" acht. hoewel hij heel goed inziet dat verantwoordelijkheid een gewenste factor is om overbevolking te voorko men. Hij huldigde persoonlijk de vrij heid in alles, ook in jeugddemonstra- ties, mits die niet verkeren in straatter- Een wat verbeten tweegesprek tus sen de lieren Van Boven en Kloos bracht de inzichten van werkgever en werknemer ten opzichte van belasting verlaging en loonsverhoging voor 1967 tegenover elkaar. Heel charmant was op Nederland 1 de Offenbach-operette, waarin Thérèse Steinmetz haar zangtalent fraai toonde. Weinigzeggend was het TROS-uur. Op Nederland 2 zond de NTS een rechtstreekse Early Bird-re portage uit van de aankomst van de Gemini-capsule en de beide astronau ten in de Stille Oceaan, om de kijkers daarna via de strijdende Don Quichot- te mee te nemen op heel interessante verkenning in en om Irkoetsk in Sibe- De minister van cultuur, recreatie maatschappelijk werk zal vooralsnog niet bemiddelen tussen de stichting Ether reclame en advertentiebureaus over de termijn van inzending van reclamefilms. Dit antwoordt hij op schriftelijke vragen uit de Tweede Kamer. van de Labourregering ten opzichte van de bouw van een nieuw, intens zendernet speciaal voor commerciële radio met uit sluitend pop-muziek, zal de BBC alles in het werk stellen om de doorbreking van haar monopolie te voorkomen. „Als er zo nodig een pop-pro gramma moet komen zijn wij er voldoende voor ingericht en kun nen wij dat zelf maken", zegt zij. „Het enige wat de regering moet doen is het kijkgeld van 50 op 60 gulden per jaar brengen en dan is reclame in de radio helemaal over- Dit is echter geen sterke redenering: vooral het aandringen op kijkgeldver hoging is een zwak punt, want de Britse regering heeft al laten weten dat dit politiek een moeilijke zaak is Ook heeft de regering duidelijk ge maakt, dat zij niet afwijzend staat tege- genover commerciële radio als tegen hanger van de commerciële televisie. Wanneer de BBC juist op deze twee punten wat grotere tegemoetkomend heid vertoont en wat meer diplomatie betracht, staan haar kansen beter. Im mers zit het Britse publiek niet te springen om commerciële televisie (het land is op het ogenblik overstroomd met uitzendingen van piratenschepen), maar door zich halsstarrig te betonen speelt de BBC de tegenpartij in de Het regeringsvoorstel, waarvan ieder een al weet, is nog niet officieel gepu bliceerd: dat zal nog enige weken aan houden. Daarom probeert de BBC ni de overheid voor te komen, door haar (Vervolg van pag. 1) Het zou echter wel een wonderlijke gang van zaken zijn. In gezagheb bende politieke kringen is men de mening toegedaan, dat het niet aan gaat om een voormalig premier en minister van financiën, die zo nauw betrokken is geweest bij het finan- cieel-economische en sociale beleid, onmiddellijk na zijn aftreden te be lasten met de leiding van de Neder- landsche Bank. Voor deze taak wor- HOOFDPIJN? Wèg pijn Als U WITTE KRUIS poeders kiest! Torenspits valt op kerkdak (Van e verslaggevers) ZEVENHUIZEN Met groot geraas zijn gisteravond de steigers en de to renspits op het dak van de hervormde kerk in Zevenhuizen gestort. Een hevi ge windstoot drukte de steigers uit hun evenwicht. Hierdoor werd ook de to renspits uit balans gebracht. Het daa van de kerk, die in begin 1700 is herbouwd, werd licht bescha digd. Er verschoven wat leien, waar door lekkages ontstonden. Vanmorgen is reeds een begin ge maakt met de opruimings- en herstel werkzaamheden. Vanmiddag zal het dak worden hersteld, zodat in ieder geval zondag de kerkdiensten kunnen doorgaan. Men hoopt zelfs dat het kerk- concert dat voor morgenavond was ge pland, niet wordt afgelast. Het tijdschema voor restauratie van de toren zal met drie weken worden overschreden. Direct na 't gebeurde is gisteravond een bespreking gehouden tussen het gemeentebestuur, de archi tecten en het aannemersbedrijf dat het werk uitvoert. De aannemer, de N.V. Woudenberg te Ameide, heeft vanmor gen extra personeel van andere wer ken ingezet in Zevenhuizen. De 23 meter hoge toren, die in het begin van de 16e eeuw werd gebouwd, wordt gerestaureerd in opdracht van de gemeente Zevenhuizen. Het werk geschiedt onder toezicht van rijksdienst voor monumentenzorg. Jongelui gaan met Kerstmis vasten HAARLEM Zes Haarlemse scholie ren en studenten zullen de komende Kerstdagen 43 uur vasten. Deze twee dagen zullen zij op een openbare plaats in de gemeente doorbrengen om de aan dacht *e vestigen op misstanden als honger en onrecht. Juist met het Kerst feest zijn de tegenstellingen schrijnender dan gewoonlijk het geval is, zo redeneren zij. den in den regel figuren aangetrokken, die enige distantie hebben weten te bewaren van de actieve politiek. De -grootste moeilijkheid voor prof. Zijlstra is van politieke aard. Hij moet een kabinet gaan leiden, dat slechts steunt op 63 van de 150 (KVP en AR) zetels in de Tweede Kamer en dat dus z'n plannen alleen de vei lige haven kan binnenloodsen als an dere,, niet in de regering vertegen woordigde partijen daaraan meewér- CHU-WD Op welwillendheid van de kant van de PvdA kan niet worden gerekend. Dat VVD en CHU het minderheids kabinet zullen steunen is zeer onze ker. Het valt nauwelijks aan te ne men, dat zij hun fiat zullen gever aan een uitstel van de belastingverla ging met drie maanden. De WD en de CHU hebben steeds op het stand punt gestaan, dat de oplossing van de financiële moeilijkheden niet gezocht moet worden in een verzwaring van de dekking, maar in een vermin dering van de uitgaven (met name voor de ARP een onaanvaardbare voorwaarde). Als niet bij voorbaat enige zeker heid kan worden geschapen dat het kabinet in de Kamer een meerderheid voor zijn plannen krijgt, zal prof. Zijl stra z'n politieke reputatie zeker niet aan een zo wankele regeringsploeg willen verbinden. Als hij om die reden voor de eer bedankt, is het duidelijk dat niemand zich nog voor het kar retje van dr. Beel zal laten spannen. Als een man van het formaat van prof. Zijlstra op politieke gronden „nee" zegt, zegt iedereen „nee". Dan kan de informateur wel ophouden en resteert weigering van de ontslagaanvrage van het kabinet-Cals als enige mogelijk- Chantage Starten met een kabinet in de hoop, dat de Kamer niet de vrijmoedigheid za'l hebben voor de tweede maal bin nen twee, drie maanden een kabinets crisis te ontketenen (wat stellig tot een volledige politieke chaos zou lei den), lijkt op chantage. Voor zoiets zal men geen zichzelf en het parle ment respecterende bewindslieden kunnen winnen. Theoretisch is het mogelijk dat prof. Zijlstra het pQan-Beel laat voor wat het is en het voor VVD en CHU niet of nauwelijks verteeihare uitstel de belastingverlaging uit 'het r ringsprogram laat. Dit lijkt echter ttfoh weinig waarschijnlijk. Hij moet dan voor alternatieve dekkingsmogelijkhe den zorgen, en het is duidelijk dat die er vrijwel niet zijn. Prof. Zijlgtra heeft gisteren te zijnen huize de oolitieke mogelijkheden en onmogelijkheden doorgesoroken met de demissionaire bewindslieden Bies heuvel, DieDen'horst, Verdam en Bak ker en a.r.-fractieleider Roolvin-k. Tegelijkertijd kreeg in het Kamer gebouw de a.r.-fractie bezoek van het CNV-'bestuur. „In goede verstandhou ding werd van gedachten gewisseld over de huidige sociaal-economische situatie en de te verwachten gebeur tenissen aan het loonfront. Het CNV- bestuur heeft met name zijn bezwa ren tegen de verhoging van de om zetbelasting toegelicht. Kijkgeldverhoging een zwak punt aanhangers in het parlement op te sto ken teneinde voor de BBC-belangen en -argumenten te pleiten, zolang minister Richard Crossmann nog werkt aan de regeringsnota over invoering van com merciële radio. -fe Lede ogen De BBC heeft allang met lede ogen moeten aanzien, hoe de onverschrok ken piraten een fiks deel van haar luisteraars wegkaapte met amuse mentsmuziek en reclameboodschappen. Deze concurrentie is echter nimmer door de overheid erkend, integendeel: worden steeds meer stappen gedaan (zij net kalmpjes aan) om de clandestie ne zenders te verdrijven. Wanneer ech ter de overheid ronduit de bouw van een particulier radionet met landelijke, regionale °n zelfs plaatselijke commer ciële zenders gaat stimuleren, dan is de BBC op radiogebied haar alleen heerschappij kwijt. Gebleken is immers allang, dat zelfs het BBC Light-programma niet op kan tegen de luchtige zenders uit zee! Hoe zal het zich dan handhaven tegenover een erkende pop-zender voor 't hele land? De BBC blijft niet anders over, dan handig gebruik te maken van di voorsprong welke zij heeft op de rege ring, die de nota nog niet klaar heeft. Veel beter zou het zijn, wanneer de BBC alle zwaarte legde op het argu- men- van oveifoodigheid van nóg een licht programma, plus het bezwaar de vele kosten welke gepaard gaan met de bouw van een nieuw zendernet met studio's en apparaturen, het aantrek ken van staven om al die programma's te maken enz. ■fe Gunstiger Gunstiger zou het zijn. reclame in te voeren in het BBC-Light-programme, zodat de bestaande, maar noodlijdende radio-omroep zich zonder al teveel kostenomhaal de zak kan spekken. Zulk een gedachtengang zou de regering wel aanslaan, druk bezig als zij is het maatschappelijke en eco nomische leven te stroomlijnen en te Ladder-puzzel Vul horizontaal in: 1. gift, 2. vertelling, 3. jeneverstoker, 4. band waaraan men een kind leert lopen, 5. gewas in het Middellandse gebied, 6. aarzeling. Bij juiste oplossing vormen de be gin- en eindletters, beide van boven naar beneden gelezen, de naam een plaats in Zuid Holland. moderniseren, o.m. door zo weinig mo gelijk overbodigs te doen! De kansen, dat de BBC het tij zal kunnen keren worden echter niet hoog aangeslagen, juist omdat zij zich hals starrig toont en weer komt aandragen met de oude argumenten: doorbreking het haar eenmaal toegezegde mono polie en de waarde van de vrije me ningsuiting. Er is ook een ander obstakel: zo gemakkelijk als de piratenzenders werken met uren en uren plaat- jesdraaien per dag, kan een erkende zender beslist niet uit de weg. Pira ten behoeven geen afspraken te ma ken met de vakbond van musici over het aantal platen dat mag worden gespeeld tegen zo- en zoveel uitbeta ling aan rechten. Elke „echte" om roep, ook als die commercieel Is, zit daar wél aan vast. Wil een officiële zender dus een hele dag pop-muziek uitzenden, dan is deze (ook bij ons is dat het geval) wel ge dwongen, goed geld uit geven voor hel maken van opnamen met oricesten, beatgroepen, combo's enz. en 'dat doet de post programmakosten aanzienlijk stijgen. Deze beperking wordt in de rege- ringspropaganda voor de commerciële radio gemakshalve over het hoofd ge zien en de BBC legt er van haar kant te weinig nadruk op, waarmee zij al weer een troef verspeelt. Zo heeft ook Engeland op het ogen blik de handen vol omroepproblemen. Reliëf-bril voor televisiekijkers (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Een Amerikaanse firma heeft een televisiebril uitgevon den, waarmee men de beelden van eer gewoon tv-apparaat in reliëf kan zien. De bril heet „3-Depix" (driedimensio naai) en heeft een rood en een geel glas. Het rode glas vertraagt de weg van het netvlies naar de hersens met 1/30 seconde, waardoor voor het oog de illusie van relief wordt verkregen. De bril werd verleden week gede monstreerd in White Stone bij het be kijken van zwart-wit-beeld, maar d< firma zegt dat hij ook bij kleuren-kij- ken dieptewerking suggereert. De meeste journalisten die de monstratie bijwoonden waren ingeno men met het effect, hoewel sommigen niet voortdurend reliëf zagen. De bril zal in de winkels ongeveer ƒ40 gaai kosten. Gala-instuif voor UNICEF (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ter gelegenheid va: het 20-jarigbestaan van UNICEF, het Kin derfonds van de Ver. Naties, zal de Fran se televisie op de avond van vrijdag 25 november a.s. een gala-instuif met we reldberoemde artiesten uit allerlei landen houden. De KRO neemt het eerste deel van dit vrolijke showprogramma op Ned. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 4. kasteel, 5. klapper, 6. melo die, 7. meester. Vert. 1. Pallieter, 2. Staphorst, 3. i deriger. Jeugd aan "t woord in Maas tot Memel (Van o radio- on tv-redactie) MEESTERWERKEN VAN Z TOT A HILVERSUM In de informatieve vervolg-documentaire van de Ned. dio Unie, waarvan op de avond maandag 21 november a.s. het vierde deel is te horen via Hilversum 2 (9 tot 10 uur), en die gewijd is aan de verhou ding tussen Nederlanders en Duitsers, komt nu de jeugd aan het woord. Scholieren uit Groningen, Arnhem, Hamburg en Braunschweig zullen gen praten over hun gedachten ten op zichte van de onderlinge verhoudingen. Ook het generatieprobleem dat in de Bondsrepubliek uitgesproken trekken vertoont in verband met de jeugderva ringen van de ouders tijdens de tweede wereldoorlog, komt ter sprake. Voorts wordt aandacht besteed aan het onder wijs, vooral met betrekking tot de geschiedenisles en met behulp van historische opnamen wordt een resumé gegeven van de opvoedingsleer tijdens het totalitaire regime. Onder de volwassen medewerkenden aan deze aflevering „Van Maas tot Me mel" bevinden zich prof. Presser en prof K. Heeroma. De meest belangrijke gast is natuurlijk Danny Kaye, de grote man van UNICEF, maar verder krijgen wij op 't scherm The Glasgow Pipes Band. het duo Negro, de Spaanse zanger Luicero Tena, de Deen Fleming Flint en Charlie Chaplin's doch ter Geraldine. Voor Nederland zal Teddy Scholten die we lang niet op de buis zagen de show presenteren. Minuut stilte voor Lo Brunt DEN HAAG Het bondsbestuur ver zoekt de verenigingen aangesloten bij de KNVB en de afdelingen vnnr de wedstrijden van komend weekeinde een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan de zondagavond overleden secretaris-penningmeester Lo Brunt. Tevens wordt de clubs zocht de vlaggen zaterdag en zondag halfstok te hijsen. De teraardebestelling van de overle dene zal donderdag 17 november te 14.30 uur c-p de Nederlands Hervormde begraafplaats te Wassenaar plaats heb ben. Op verzoek van de familie zal de begrafenis een intiem karakter hebben. AMSTERDAM De circusdirecteur Toni Boltini heeft gisteren de gehele inboedel van Max Tailleur's Doofpot aan het Rembrandtplein te Amsterdam gekocht. Boltini heeft in Soesterberg het Huis Ten Halve aangekocht, waarin hij voor nemens is een circusacademie te vesti gen. Een van deze zalen daarvan wil hij met de inboedel inrichten zoals de Doofpot was, dit als hommage aan Max Tailleur. De trompettist Herb Alpert treedt morgenavond in het KRO-televisieprogramma (Ned. 2, 9.15 uur) op met zijn wereldberoemde Amerikaanse orkest Tijuana Brass op. In deze uitzending, die de KRO samen met de bei de Belgische omroepen BRT en RBT, maakte, zal Al pert zijn „special sound" (zijn eigen muziek) laten horen. Deze bestaat uit een combinatie van Ameri kaanse jazz en Mexicaanse feestmuziek en heeft een krachtig volume. Hiermee is Alpert over de hele we reld bekend geworden en dat heeft hem geen wind eieren gelegd. Op het ogenblik maakt hij een lange toernee door de Bondsrepubliek. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS r aflevering van Mona: Cupidootje spelen, r film over automatisering en de problemen die daarmee samenhangen, r speelfilm „Op de drempel van het leven", een produktie van Ingmar Bergman, voor volwasse- Ned. 2 VARA p vervolg van De graaf van Monte Christo. p Achter het Nieuws. p kunstprogramma „Uit Bellevue": zondagsschil ders en amateurschrijvers. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur Leger des Heils. 8.05 uur Omroeporkest speelt Tsjaikowski en Pepping, soliste de violiste Lola Himbury-Mees (stereo). 9.15 uur actie Schoolslag wordt ingeleid. 9.35 uur gevarieerd programma Oor-zaken. 10.40 uur geestelijke liederen. 11.15 uur nieuwe stereofonische platen, klassiek en licht. Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur lichte platen. 8.35 uur Dorus. 8.50 uur hoorspel ..Een plus een is drie", een verhaal uit het dagelijkse leven. 10.55 uur Radio-jazzmagazine. 11.25 pur Ensemble Benedetto Marcello speelt. Beatles maken nieuwe film LONDEN Om een einde te maken aan de geruchten, clgt de Beatles uiteen zouden gaan, heeft de manager van de beroemde vier, Brian Epstein, gisteren bekend gemaakt, dat een nieuwe film van hen gemaakt zal worden. De opnamen zullen eind januari of begin februari al kunnen beginnen. Het wordt de derde film van de Beat les. Zij zullen tussentijds niet meer op treden, in Engeland noch daarbuiten, door Jord zei het alsof het niets betekende, maar Leda hoorde aan de klank van zijn stem dat hij ook op de jongen wachtte. Het was helemaal donker toen Mei kwam. Hij had een flinke honger en ging vlug slapen, want het werk in de turfgraverij begon voor dag en dauw en hij wilde er op tijd Na die ene dag ziet hij er al beter uit, vond Jord. Hij is niet meer zo gejaagd. Hoorde je wel dat hij een grap vertelde? Nee, Leda had het niet zo gehoord. Ze bleef voor het raam staan, hoewel ze niets meer kon zien. „We kunnen naar bed gaan," meende Jord, „de jongen komt zo vaak thuis als wij al slapen." „Nu is het anders. Er is iets, Jord. Je moet hem gaan „Waar zal ik hem halen, meisje? Wat haal je je voor muizenissen in je hoofd? Misschien slaapt hij wel bij beken-» den en zien we hem morgen." Leda zei niets meer. Ze bleef nog een hele tijd wachten voor ze met Jord meeging om te gaan slapen. Al kwam daarvan niets. De hele nacht luisterde ze en als ze even indommelde, schrok ze plots weer wakker, omdat ze meende Hemmer te horen. Hij kwam niet thuis en toen het de volgende ochtend elf uur was zei Jord, zonder dat ze het hem vroeg: „Nu zal ik toch eens gaan kijken, waar het jong blijft. Ik wed dat hij bij Krebbe zit." Ze wisten allebei dat het niet zo was, maar Jord wild® niets van zijn eigen onrust laten blijken. Oude Wendel bracht hem naar het vasteland en daar had hij geluk. Want er stond een vrachtwagen bij de steiger, dia hem meenam tot aan de haven. En de eerste die Jord daar tegen het lijf liep, was Olie Wybrand, de kapitein van eer» kustvaarder. Ze kenden elkaar vanaf de tijd toen ze allebei nauwelijks dons op hun wangen hadden. Olie was op da vaart gebleven en Jord was gaan zwerven tot hij op het Basselt voor anker ging, zoals Olie placht te zeggen. „Kijk," zei de kapitein, „dat noem ik geluk hebben. Nu hebben we elkaar in zeker vier jaar niet gezien en terwijl ik erover loop te denken of het goed zou kunnen zijn om jou op je ankerplaats te gaan opzoeken, loop je me voor da voeten." Ze gingen binnen in „Het witte ezeltje" waar de mannen van de kustvaart elkaar ontmoetten om te praten of op nieuw te monsteren. „Kijk eens," zei Olie weer, nadat hij voor beiden wat besteld had, „de zaak is dat jouw zoon gisteravond bij mij gemonsterd heeft. Hij hield bij hoog en laag vol, toen ik ernaar vroeg, dat jij er alles van wist. En dat is nu wat ik betwijfel, want als het met jou zijn was, zou jijzelf bij me gekomen zijn. Ik kreeg de indruk dat het niet zijn bedoeling was om met mij te varen. Hij dacht dat ik nog op de „Carolina" voer, maar sinds een jaar heb ik de „Vrouw Geertrui" onder de voeten. Jord streek bedachtzaam langs zijn kin. Dat was het du<y waarom Hemmer niet was thuisgekomen. Precies wat hij verwacht had. „Ik wist er niets van, maar ik vermoedde het. Hemmer is wat wijs voor zijn jaren. Er is iets wat hem nogal dwars zit, het doet niet ter zake wat..." „Een meisje," lachte Olie. „Maak mij wat wijs, Jord Munde. Op die leeftijd kregen wij ook hartkloppingen en droomden we van meisjesogen en kussen." Olie tikte op het tafeltje om de glazen nog eens te laten vullen. „Maar wat mij betreft, hij kan meegaan. Deze reis duurt ten minste vier maanden, zo het niet langer is. Reken maar Kerstmis, voor we weer thuis zijn." „Je moet hem niet sparen," zei Jord. „Hemmer is een moeilijke jongen. Ik ben te zacht voor hem, Olie. Begrijp j® dat? Ik heb van het begin af te veel toegegeven. Ik houd zo van die jongen, begrijp je het?" O ja, Olie Wybrand begreep het heel goed. „Het is een Hansbert," zei hij, Jord toeknikkend. „Ik zal daarmee rekening houden. Mijn vader heeft een leven lang voor Albert Hansbert gevaren. Dat was een goed mens, hij kon het alleen niet aan. Maar jouw jongen kan het wel aan, omdat hij jouw zoon is." (Wordt vervolgd) Hilversum I, 402 m. N 19 00 Nieuws en weerpr. 19.10 Radiokrant. 1930 Leger des Heilskwartier. 19.45 We panorama. 19.55 Stereo: Lichte orkestmuz. (opn.) 20.05 Stei Omroepork. en soliste. 2 tage. 21.35 Oor-zakenge- progr. 22.15 Avondoverdenk 22.30 Nieuws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Chaos rond Eros?, lezing. 23.10 Klassieke tistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte gramm. 20.35 Ik loop door het land. lldht progr. 20.50 Eén plus één is drie. hoorspel. 22.30 Nieuws. :ualiteiten. 22.55 Jazz- VANAVOND be wrong. Lolly weging. 8.00 Nieuws. 8.10 Klas- Schoolradio. 10.00 Licht muziek- progr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Mensen geloven. Nieuws. 12.40 Act. 13.00 Pro n._ morie. 13.05 Klassieke gramm. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Klas sieke kamer- en koormuz. (gr). 16.00 Bijbeloverdenking. taar. 11.00 Nieuws. 11.02 Neder landse hitparade. 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte muziek met act. en reportages. 13.00 Nieuws, kwintet. 17.50 13.02 Lichte grammofoonpl. Licht insti Stereo: Meisjeskool 18.10 Sportru- briek. 18.30 Voor de twintigers. 15.02 Act. 15.05 Sportprogr! 8 00 Nieuws 8.10 Act 8 15 Lich te gramm.muz. (Om 8.30-8.35 De groenteman. 8 50 Morgen wijding. 9 00 Klassieke kamer- muz. (gr.) 940 Lichte gramm mu/. voor oudere luiste raars. 10 00 Voor de kleuters 10.10 Populair verzoekplaten- progr. igr .1. (11.00-11.02 Nieuws). 12.00 Licht orkest igsoliste. 12.27 Mededel zangsoliste. 12.27 Mededelingen t-b.v. land- en tuinb. 12.30 ten. 13.30 Stereo: Clavecimbel- recital. 14.00 Beiaardconcert 14.15 Huishoudelijke zaken, praatje. 14.30 Latijns-Ameri- kaanse muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Voordracht. 16.15 Hamburgs llllvrsum III. 240 m. M-kanalen. NCRV: Nieuws. 9.02 Vocale muziekjes. Nederland I. NTS: 18.30 Tele- ac: De boerderij als onderne ming (8). 19.00 Nieuws ln het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 weeroverzicht. 20.20 Uitz. van de CHU. 20.30 Arbeider en Techniek, filmre portage. 21.00 Op de drempel Nederland II. NTS: 20.01 De Gra Christo. TV-fei 20.50 Achter het Uit Bellevue: kunstkroniek. NTS: 22.05-22.10 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11