Arts zal klacht indienen KLM-vliegers verontrust over staking in Antillen P.v.d.A Scheuring in gelederen van provo's AR lanceert beknopt en bondig partijprogram BLOKKEER WON VAN VALUAS Danlon-cijfers en vijfjarenplan O* 9 ÏÏjIIEUWE leidse courant 13 MAANDAG 14 NOVEMBER 1966 Artsen verloren zelfbeheersing Minderheid niet eens met bestuur Lynch hem! Onder het uitroepen van deze kreet besprongen een tiental woedende artsen hun collega Van der Vliet. „De opge kropte woede, die de ziekenfondsen gold, werd op mi] uitgeleefd", zei de aangevallene. Aanleiding tot dit incident in de vergadering van het LHV was het feit, dat dokter v. d. Vliet een bandrecor der naar de vergadering had meegenomen en een bandopname had gemaakt van wat de voorzitter van de onderhandelingsdelegatie had uiteengezet. I (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT De emotionele spanning in de artsenwereld rondom de salarismoeilykheden met de ziekenfondsen heeft een kookpunt be reikt De spanning is eind vorige week in de vergadering van de Landelijke Huisartsen Vereniging in Esplanade zo hoog opgelopen, dat de Scheveningse dokter J. F. van der Vliet, die reeds eerder verzet aantekende tegen het beleid van het LHV-bestuur, zo ongeveer de zaal is uitgeslagen. Terwijl dokter v. d. Vliet zich tijdens de vergadering naar de deur begaf om de zaal te verlaten werd hij door een tiental artsen be sprongen, terwijl uit de zaal geroepen werd: Lynch hem. De op gekropte woede, die de ziekenfondsen gold, werd op mij uitge leefd, zo verklaarde ons de heer v. d. Vliet na afloop van de ver gadering. het krachtige verweer en zijn physiekc- omvang en kracht wist Van der Vliet echter met bandopname en al on geschonden buiten de zaal van Esplana de te komen en de buitenlucht te be- INFANTIEL De discussie in de vergadering had dr. Van der Vliet weinig interessant gevonden. Zijn indruk was alleen be vestigd, dat de ziekenfondsen bijzon der sterk staan, omdat deze zich op sociaal-economische motieven base ren. Hij vond het „infantiel" van de artsen-onderhandelaars geen reke ning te houden met deze motieven, ondanks het feit dat ook minister Veldkamp hier in een onderhoud met Gevecht om bandopname Hij zal niet nalaten een klacht in te dienen bij het medisch tuchtcolle ge van de Maatschappij voor Ge neeskunst Voor zich persoonlijk vindt hij het niet zo belangrijk, dat zijn „grondwettelijke rechten" zijn aangetast, maar hij wil er tegen wa ken, dat de artsenstand in Nederland voortaan het recht van het indivi duele lid met voeten treedt. Aanleiding tot het incident in de ver gadering van de Landelijke Huisartsen Vereniging was het feit, dat dokter Van VÜet een bandrecorder naar de ver gadering had meegenomen en een band opname maakte van wat dr. Van Way- enborg, de voorzitter van de onderhan- deüngsdelegatie van de huisartsen, uit- Toen voorzitter Van Rijn dit bemerk te verzocht hij collega Van der Vliet de opname te staken en de band in te leveren. Hoewel hij zich hiertoe niet verplicht voelde, verklaarde dokter Van der Vliet zich bereid te band opname te stoppen, maar van inle veren wilde hij niet weten. Hij wilde de band nog wel aan de garderobe gaan afgeven om duidelijk te maken, dat hij voor de rest van de avond afzag van vastlegging van het ge sprokene. Op het moment dat hij zich met het bandopname-apparaat naar de deur be gaf, werd hij besprongen en werden kreten gehoord als: Lynch hem. Voorzitter Van Rijn riep de aanval len.-'»- artsen niet tot de orde. Hij zag w$tig toe hoe het gevecht verliep. Tij- ötns de worsteling probeerden de irttPn PA 11AI? a Van aai. Vllaf viln Kqni». Hij vond de redenering van de art sen-onderhandelaars te veel lijken op de verhalen van vroeger in de ge schiedenisboekjes, waarbij de Spanjaar den altijd slecht waren en onze vader landers alleen dapper. Nog deze week gaat de heer Van der Vliet over tot oprichting van een comi té Huisartsen-Medewerkers Zieken fondsen. Of het zal komen tot oprich ting van een nieuwe artsenvereniging hangt nog af van de verdere ontwikke ling binnen de LHV. Zou zich een volledige chaos ontwik kelen tengevolge van het optreden van het huidige bestuur van de LHV, dan zal hij overgaan tot stichting van de „Federatie van Huisartsen-medewer kers ziekenfondsen". Deze nieuwe t niging zal zich dan aan het publiek voorstellen en een beroep doen op alle artsen in het land zich achter de nieu we organisatie te scharen. De vereniging zal zich in verbinding stellen met de ziekenfondsen en zich bereid verklaren de aangeboden 20 pet honorariumverhoging te accepteren. Men hoopt met de ziekenfondsen ook overeenstemming te bereiken over een goede oudedagsvoorziening. MEDESTANDERS In het laatst verschenen nummer vai Medisch Contact is reeds een inge zonden stuk opgenomen, waarin tien artsen verzet aantekenen tegen de hou- Veiligheid in de lucht in gevaar? (Vervolg van pag. 1) Het bindend minimumprogram wa; volgens de linkervleugel een mogelijk heid om de confessionele partijen kleur te doen bekennen. Voor- en tegenstan ders wisselden elkaar op het spreek gestoelte af. Toen de discussie hoog oplaaide vroeg oud-premier dr. W. Drees het woord. KINDERLIJK Hij noemde het een kinderlijke il lusie te denken dat ander partijen zich touden opheffen als de PvdA een mini mumprogram opstelt. Vaak zijn onder handelingen die ik gevoerd heb ir eerste instantie misgelopen omdat ik aan bepaalde punten vasthield, betoog de de grijze socialist. Hij waarschuwde voor dat het stellen van een mini mumprogram praktisch neerkomt op af- ■"en van de regering betekent. Hij achtte het niet bewezen, dat de PvdA als regeringspartij weinig heeft hunnen bereiken. Daarentegen heeft de oppositie van 1913 tot 1939 de SDAP nooit winst gebracht, aldus dr. Drees. Deze keer hield de linkervleugel vast aan haar eis om een stemming. De uitslag leverde het bestuur een meer derheid op: 1813 stemmen tegen het bindend minimumprogram; 1300 voor en 72 onthoudingen. De nieuw gekozen lijstaanvoer der drs. Den Uyl kwam later in zijn rede deze niet onaanzienlijke minderheid enigszins tegemoet. ..De PvdA zal aan geen enkel kabi net deelnemen dat geen ernst maakt met de hervorming van de onderneming en uitbreiding en versterking van de rechten der werknemers", verklaarde hij. Erkenning van de DDR werd onder neer bepleit door Han Lammer. Infer naal secretaris P. Dankert wees dit af omdat men zijns inziens hiermee het Duitse revanchisme in de kaart speelt on de politiek van de Westduitse socia listen doorkruist. Het bestuur verklaar- i? zich wel bereid niet uitsluitend de D 'itse hereniging als uitgangspunt van n politiek te nemen. Opvoering van de ontwikkelingshulp iot twee procent is 1970 achtte het bestuurslid Ruygers onmogelijk omdat bet onmogelijk is om jaarlijks het nood- ïakelijke bedrag van 450 miljoen hier voor uit te trekken. Ook vond hij het onjuist het Neder lands lidmaatschap van de NAVO aan bet uittreden van Portugal te koppelen. Je kunnen wel de structuur van de "AVO herzien maar het Atlantische bondgenootschap blijft voor de westerse verdediging onmisbaar, aldus de heer Ruygers. Het congres sloot zich hierbij aan ondanks het verzet van enkele atoom- Pacifisten in de PvdA, die ook een klei- fie minderheid in het bestuur vormden. Het bestuur verklaarde zich bereid ?«n studie over de herziening van de inkomensverdeling te laten maken. Ook over de Duitse kwestie zal een Publicatie worden voorbereid. In de oommissie die het verkiezingsprogram WILLEMSTAD Vanmorgen zijn twee bestuursleden van de Vereniging van KLM-vliegers naar Curasao vertrokken om zich op de hoogte te stellen van het stakingsconflict tussen de piloten en de directie van de Antilliaanse luchtvaartmaatschappij (ALM) Voorzitter Zeyfert verklaarde ernstig verontrust" te zijn over de situatie in de Antillen. De moeilijkheden zijn ontstaan toen de vijftien vliegers, die de aan de KLM ge lieerde ALM telt, aandrongen op een op schrift vastgestelde werk- en rusttijden regeling die nog steeds ontbrak. De ALM-directie wilde aan die wens slechts ten dele tegemoet komen. Zij wilde met elk van de vijftien vliegers alleen indi vidueel onderhandelen, niet collectief. Een van de vliegers weigerde de brief van de directie over deze kwestie in ont vangst te nemen. Hij werd daarop ont slagen, waarmee het conflict compleet Tien van de vijftien vliegers zijn af komstig van de KLM. Dit tiental is bui tengewoon lid van de Vereniging var KLM-vliegers, zodat zij zich tot op zekere hoogte verantwoordelijk voor hen voelt. In de Antillen is de veiligheid in de lucht onvoldoende gewaarborgd, aldus de hheer Zeyfert. Zo kan de heer Yraus- [uin, die zowel hoofd is van de Antil- iaanse luchtvaartdienst als directeur de ALM. in feite de veiligheid in de lucht aanpassen aan de praktische eisen van zijn eigen luchtvaartmaatschappij. Deze dubbele functie is onaanvaardbaar, meent te heer Zeyfert. Er is nog een tweede bezwaar: chef piloot Van der Werf, die zich als enige piloot van de staking heeft gedistan- Prijzenoorlog in accessoires ARNHEM Een groep van 25 fabri kanten, importeurs en „super gros siers" 'n de autobranche gaat nog deze maand auto-onderdelen en -accessoires tegen fabrieks- of grossiersprijs rechtstreeks aan de consument le veren. Daardoor zullei) zij vrijwel alle merk artikelen 30 tot 50 procent goedkoper verkopen. Ze zullen worden geleverd door tus senkomst van een handelsonderneming De Steeg, die een speciale coöperatie ve inkoopcombinatie heeft opgericht. Hiertoe zullen zes met monteurs uitge ruste mobiele montagewagens op de weg komen, die overal in het land zul- n opereren. In kringen van garagehouders toont men zich nu al bijzonder verontrust Overwogen wordt of tegen deze nieuwe ontwikkeling iets kan worden ondemo- 'cieerd, heeft met de enige boordwerk tuigkundige van de ALM op een Convair 340 een lijnvlucht uitgevoerd. Zoiets in Nederland worden verboden. Er moet altijd een tweede vlieger in de cockpit aanwezig zijn. OVERLEG De veiligheid in dc lucht zal ook een belangrijk onderdeel vormen van de be sprekingen die vanavond in Paramaribo beginnen tussen delegaties uit Neder land, Suriname en dc Antillen. Enkele leden van de Nederlandse Rijkslucht vaartdienst zijn zaterdag al naar Para maribo vertrokken. Doel van dit gesprek is overigens de nieuwe situatie te regelen, die na 1 ja nuari ontstaat als de beide rijksdelen in de West door het vervallen van een arti kel uit het Statuut zelfstandigheid krijgen wat de luchtvaartpolitiek betreft. Ze wor den dan dus baas in eigen luchtruim. De heer Yrausquin heeft intussen de meeste beschuldigingen van de hand ge wezen. Een van de vliegers is volgens hem niet ontslagen omdat hij de brief weigerde in ontvangst te nemen, maar „omdat zijn mentaliteit niet in ons bedrijf Hij neemt het voorts de VKV-delegatie kwalijk, dat zij bij voorbaat al de hou ding van de ALM-directie heeft veroor deeld. Tenslotte zou hij destijds, toen hij al hoofd van de luchtvaartdienst was, door de Antilliaanse regering zijn aan gewezen om zitting te nemen in de di rectie van de ALM. ding van de artsen-onderhandelaars. Dokter v.d. Vliet vindt het feit, dat de 62 afdelingsafgevaardigden vorige week in de ledenvergadering van de LHV zich unaniem achter het bestuur gesteld hebben niets bijzonders. Overal in het land zijn naar zijn mening vele minderheidsgroepen, die het met de gang van zaken niet eens zijn. Hij hoopt ook op de steun van vele jonge artsen, die thans dankzij het LHV-beleid met een financieel debacle worden bedreigd. De financiële basis van vele jonge artsen is de driemaandelijks uitkering van de ziekenfondsen, die thans per 1 januari dreigt te komen vervallen. Witte vlag omlaag; rode vlag in top MAASTRICHT Het Interna tionaal Provoconcilie, zaterdag en zondag in kasteel Borgharen, is een schertsvoorstelling gewor den. Er waren niet meer dan der tig provo's naar Zuid-Limburg gekomen om met elkaar over schimmige onderwerpen te pra ten. Journalisten, die de confe rentie wilden bijwonen, moesten toegangsprijzen betalen, va riërend van vijftien tot honderd gulden. Eén ding werd al spoedig duide lijk: het botert niet meer in de provo gelederen. Onder leiding van Rob Stolk exponent van het straatprovo- tariaat en lid van de Revolutionaire Terroristen Raad, is zondagmorgen op het kasteelplein de witte vlag gestre ken en ging de rode vlag in top. In de nacht van zaterdag op zon dag zijn alle bezittingen van het (sa lon) provotariaat (o.m. de drukkerij) uit een kelder in de Amsterdamse binnenstad naar een geheime plaats van de straatprovo's overgebracht. Tot een echte scheuring is het echter, voor het oog van de buitenwereld, niet gekomen. Zondagavond hingen bij het kasteel de rode en de witte vlag naast elkaar, ten teken, dat de moei lijkheden waren opgelost. Salon- en straatprovo's hadden besloten, in de toekomst „een hardere koers" te gaan Het Amsterdamse gemeenteraadslid voor de Provopartij Bern. de Vries had eerder op de dag ruzie gehad met provo-filosoof Roel van Duyn, die van een amateur-fotograaf een film rolletje had afgepakt. „Dat zijn po- litie-methoden". vond Bern. de Vries. gaat opstellen werd het aantal links leoriënteerde socialisten drie tot zes uitgebreid. NrET WIJKEN Drs. den Uyl, die als lijstaanvoerder de slotrede hield, zei dat de PvdA een open oor zal hebben voor de protesten de jeugd. Hun onbehagen moet omgezet worden in vernieuwingsdrang. De PvdA zal aldus drs. den Uyl geen millimeter wijken van de plaats waar zij stond bij de val van het kabinet- Cals. De heer Schmelzer heeft zijns inziens de plicht voor een ander beleid 1 voor een ander kabinet te zorgen. De PvdA zal aldus de socialistische lijstaanvoerder blijven streven naar restructurering van de maatschappij, een betere inkomensverdeling en het qemeenschapsbeheer van de grond en de bodemschatten. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De A.R. kies vereniging Vlaardingen-West, die onlangs bij de Kamercentrale telegrafisch bezwaar indiende tegen het omvangrijke program van actie waarmee de komende verkiezingsstrijd zou moeten wor den aangebonden, heeft niet ver geefs aan de deur geklopt. Er komt een bondig partijprogram, dat in negen of tien concrete pun ten aangeeft wat evangelische politiek behelst. Voorzitter dr. A. Veerman kondig de dit zaterdagmiddag aan op de jaarvergadering van de a.r. Staten- centrale Delft, die gehouden werd in de stampvolle grote zaal van het ge bouw De Sluis. Minister mr. dr. I. A. Diepenhorst had daar in een referaat van precies zestig minuten reeds laten blijken dat ook naar zijn mening een lijvig pro gram van actie kwalijk zal functione ren. Hij betoogde dat christelijke poli tiek een politiek van grote beslistheid is en dat ook om die reden de partij met een beperkt aantal concrete pun ten voor het forum van het Neder landse volk moet treden. Dr. Diepenhorst besprak de rege ringscrisis slechts terloops, maar bij de beantwoording van de vragen ging htf er wat dieper op in. Het ten val bren gen van een kabinet achtte de de missionaire bewindsman in zijn alge meenheid een goed democratisch recht, maar in de gegeven omstandigheden be titelde hij het gebeurde als „enigerma te lichtvaardig". Hij laakte het dat zij die hiervoor verantwoordelijk zijn. in gebrek blij ven zelf een deugdelijk beleid aan te geven. Het probleem wordt echter ver groot indien men de val van het kabi net aangrijpt om het bestaansrecht der "onfessionele partijen aan te vallen. Desgevraagd zei dr. Diepenhorst dat een nieuwe bezinning over samenwer king nodig is en dat de geestelijke ver bondenheid tussen de AR en CHU uit gaat boven het gewicht van de inciden tele breuk. Hij zou het toejuichen in dien de betrekkingen met de CHU ver beterd zouden kunnen worden. Over „wat meer links of wat meer rechts" wilde de minister niet twisten. Hij ging zelfs een forse stap verder toen hij zei: „Christelijke politiek is in wezen revolutonair, omdat zij de ganse samenleving wenst aan te grij pen en om te zetten". Met de voorbeelden van emancipatie en afschaffing van slavernij toonde dr. Diepenhorst aan dat de christelijke geschiedenis deze stelregel ook in prak tijk heeft gebracht. In de verdere uit werking van deze gedachte zei hij dat op het gebied van zending, maatschap pelijk werk en reclassering weliswaar veel in het algemeen, maar te weinig incidenteel wordt gedaan: „Het kan al les slechts wezenlijk tot zegen zijn, wanneer het begint in de kleine kring". De referent was niet bevreesd dat de vaste aanhang van een partij plotseling zal vergruizelen. Hij stelde dat het de twee of vier proeent „toevallige, of randkiezers" zijn die in ons land de verkiezingen beslissen. Bij de partijen ligt dan ook de verzoeking voor de hand, zich bij uitstek op deze categorie te richten. Doorgaans gebeurt dat met „pakkende leuzen" en „grove effecten". De minister meende voorts dat de ernst van het achterblijven van ver nieuwingen en het onvoldoende inlo pen van tekorten bij het onderwijs nog niet tot het Nederlandse volk door dringt. Ongekende aantallen studenten staan aan de poorten der universitei ten, maar er dreigen „zeer barre toestanden" indien men niet tijdig voor zieningen treft. „De toekomst van ons nageslacht hangt ten nauwste samen met de onderwijsvoorzieningen die van daag worden getroffen". De vergadering koos mevrouw Ou- werling-Parre (Delft) in het bestuur in de vakature van mejuffrouw E. O. van Rijs. De bestuursleden D Doorduin (Vlaardingen) en J. van Dorp (Maassluis) werden herkozen. In merkwaardige wedstrijd BLOKKEER—VALUAS (15—1 15—7, 9—15, 13—15, 15—6) On der grote belangstelling heeft Blok keer alles moeten geven om een overwinning te behalen op Valuas. Niemand vermoedde dat er vijf sets voor nodig zouden zijn, te meer om dat de Hagenaars de eerste set met grote overmacht speelden. Direct namen ze het heft in handen en overspeelden hun tegenpartij ge heel. Binnen de kortst mogelijke tijd stonden zij met 51 voor, en on danks twee time outs maakte Valuas in deze set geen enkele punt meer. Toen de goed geoliede Blokkeer-ma- ohine ook in de tweede set weer los brandde en vooral Constance de ene punt na de andere scoorde, was ieder een ervan overtuigd dat de wedstrijd in de kortst mogelijke tijd afgelopen zou zijn. Valuas maakte in deze tweede set totaal zeven tegen punten. Er was tegen dit Blokkeer geen beginnen aan. De derde set gaf eohter het begin te en van een ommekeer. Was Blokkeer te zelf verzekerd geworden of had Va luas eindelijk het antwoord op de beu kende smashes van hun tegenstanders gevonden? Hoe dan ook de aanval van de Hagenaars was opeens lam en de samenhang in de ploeg was verdwe nen. Ondanks het goede begin van de- Militaire mutaties DEN HAAG Bij K.B. van 25 oktober 1966 zijn met ingang van 1 november 1966 benoemd en aangesteld tot luitenant-ko lonel bij het dienstvak van de techni sche staf; de majoors J. J Pop en ir. R. Lawson; bij het dienstvak van de mi litair juridische dienst: de majoors mr. F. F. Kaarsemaker en mr. W. van IJze ren; bij het dienstvak der militaire ad ministratie: de majoors E. A. van Steen- sel van der Aa. A. Jansen (Rijswijk) en H. L. Ebskamp (Leiderdorp)bij het dienstvak van de officieren voor spe ciale diensten der infanterie: de kapi teins J. van Dijk en A. A. Vugt; bij het dienstvak van de officieren voor speciale diensten van de verbindingsdienst: ka pitein J. F, Stapel (Zoetermeer); bij het dienstvak van de officieren voor speciale diensten van de technische dienst: de kapiteins K. Hoogendorp (Rijswijk). G J. Sip en J. H. Versteeg; bij het wapen der infanterie de kapiteins Z. Brijl, R. F. Drost en A. H. H. Huijdng; bij het dienst vak der technische dienst kapitein P. den Hollander. EMMEN Danlon Fabrieken N.V., de grote Nederlandse dameskousenfa brikant, heeft met het oog op de moge lijkheid om eens met een emissie te ko- 'men, de jaarstukken over het 31 augus tus geëindigde boekjaar bekend ge maakt. Zij maakt thans 30 miljoen kou sen per jaar of 48 pet van de Nederland se produktie en heeft een vijfjarenplan opgesteld om de produktie op 50 min te brengen. Jaarlijks zal zij f 3,5 min in vesteren. Bovendien zal zij op 1,3 ha be lendend terrein volgend jaar ander tex- tielwerk ontplooien. Hierin zullen voor eerst 70 man werk vinden, later 250, en dit zou aanleiding kunnen zijn tot een emissie. Danlon is thans besloten en heeft twee aandeelhouders de Deen se Scandinavian American Nylon Ho- sinery Company, die reeds door de doch ter is voorbijgestreefd en haar grote aandeelhouder, de heer E. Andersen. De uitbreiding met 5 min per jaar zal ten dele ten koste van de invoer gaan. Het Nederlandse verbruik wordt geschat op 92 min paar. waar van 40 tot 45 pet in voer, de jaarlijkse toeneming op 4 min. Het exploitatiesaldo wa? f 5,04 mln„ tegen afschrijving f 1,98 min, bijzon dere lasten f 74.500, de winst f 2.52 (vo rig jaar f 22) min, het dividend 10 (8) pet. De reserve wordt met f 1.5 min vergroot tot f 1,8 min. Lange schulden beliepen ruim f 5 min, waarvan bijna f 3 min aan Nationale Investeringsbank De schuld aan de AMRO-bank was f 3 min. Grond, woningen en gebouwen hadden f 4,6 min boek- en f 6.5 min ver zekerde waarde, machines, enz f 7.6 min en f 14,6 min, voorraden f 6.2 min boek waarde. De resultaten zullen in 1966/'67 achterblijven ondanks 3 tot 3,6 omzet belasting op 1 januari 1967. die Danlon voor haar rekening zal nemen, en het feit dat Danlon weer vennootsschaps- belasting zal moeten betalen. Het perso-| neel is 800 en Danlon is belangrijke af nemer van AKU-nylongarens. ze veronderstelde laatste set (4—0 voor) bracht Valuas de stand gelijk en druk te door tot 8—7 en sloot tenslotte de set met 159 in het voordeel af. De vierde set gaf een gelijk opgaande strijd te zien tot 33, daarne gingen de bezoekers onder aanvoering van Ewalds op naar een 311 voorsprong en ondanks het langzaam weer op toe ren komend Blokkeer, dat door een ge weldige vechtlust de stand weer gelijk bracht, won Valuas ook de vierde set (1315). Na de rustpauze hervond Blokkeer het taktische overwicht waar door het de eerste twee sets met over macht had gewonnen. Opvallend was, dat dit de enigste set was waari' Blokkeer niet meteen de leiding nam .-n direct een voor sprong opbouw ue. In deze laatste spel- fase bleek toch wel overduidelijk dat Valuas niet de klasse heeft van de nationale kampioen, vooral doordat de ploeg geen goede eenheid vormd. Er vonden te veel misverstanden plaats bij de set-ups en zelfs de service ging vaak verloren door eigen fouten. Blok keer had weinig moeite te winnen het de leiding over en kwamen met 91 voor. Valuas kwam nog eenmaal terug en haalde op tot 12—6. maar te vergeefs, want Blokkeer maakte de drie resterende punten achter elkaar en won zo deze merkwaardige wedstrijd. Constance, het smash-kanon van Blokkeer, scoort weer een punt voor zijn ploeg. De mannen van Valuas kunnen deze hal niet Hoger landbouwprijzen DEN HAAG De pryzen van land- bouwprodukten zyn in september ge stegen. De prijsindex van het Centraal bureau voor de statistiek was eind september 135 (vorige maand 131, vorig jaar 130) met 1949/50-52/53 op 100. De index voor veehouderijproduk- ten liep op tot 136 (v. m. 130, v. j. 129) doordat prijsdalingen voor rundvlees, paarden en eieren overtroffen zyn door hogere prijzen voor overige pro- dukten. De groepsindex voor kosten was 210 (v. m. 210, v. j. 196). De groesindex voor kosten was 210 (v. m. 210, v. j. 196). Voor oogstjaar 1965/66 is de algemene index 131 (v. j. 118), de index voor akkerbouwprodukten 146 (127), voor veehouderijprodukten 126 (115) door hogere pryzen voor bijna alle produkten. Bij de spaarbank voor de stad Am sterdam is in oktober f 1 (2,9) min. gespaard vooral dank zij grote inleg op de wereldspaardag. in de eerste 10 maanden f41,3 (38.6) min. Bij de spaarbank te Rotterdam is f 800.000 meer terugbetaald dan ingelegd (f357.000 overschot), de eerste maal sinds oktober 1963 dat er ingeteerd werd. Bij de NuLsspaarbank (e Gronin gen was het overschot f200.000 (365.000) bij de Centrale Volksbank te Utrecht fl,6 (1) min., bij de Nutsspaarbank te Amersfoort f453.000 (94.000). bij de spaarbank te Hilversum is f 532.000 meer terugbetaald dan ingelegd (spaar overschot f228.000). Prachtige of 'draagkrachtige' auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet die nieuwe grote Simca-combinatie- wagen? De nieuwe Simca Tourist. Vijf- tot zes- persoonswagen met „bestelwagencapaciteit" aan wereldreisbagageruimte. In twee carrosserie-uit voeringen en leverbaar als 1301 of 1501. Maar ver gist u zich niet: Simca houdt van heel veel ruimte maar verafschuwt „bonkigheid". Ook de Simca Tourist is vóór alles personenwagen. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA TOURIST VANAF f 8545.— jjS SIMCA Voor Noordwtyk, Katwijk e.o. AUTOMOBIELBEDRIJF VERHART van de Mortelstraat 98 NoordwUk Telefoon 01719-2829 SIMCA Voor Leiden en omgeving AUTO BIERMAN N.V. Stationsweg 11-17 Leiden Telefoon 01710-40447 VISSERIJ* EN MARK.TNHUWS KATWIJK AAN ZEE. 14 november Aan ie afslag: KW 144—343 kantjes en 10 5 makreel. KW steurharing 0775.70. ijle steurharing 48.1056.10. volle haring cn ijle steurharing :mengd 64.90—66. makreel 62.20—55 IJMUIDEN. 14 november Besommingen guldens: KW 141—16.850. KW 183—6620. KW 11410.330, KW 136—8350, KW 3—2990, I. KW 3410.550. KW 26—5950. KW 98—8110. KW 103—8820. KW 12—8390. KW 178—6860. KW 30—10.000. KW 164-9090. KW 52—8060. KW 172—8900. KW 200—8360. KW 128—836. KW 156—7880. KW 226—6970 KW 24—9390. KW 194—12.320. KW 166—8200. KW 144—1590. KW 206—8150. KW 59—8340. KW 92—7110. KW 17—7490. KW 220—6370. KW 160—7290. KW 137—8690. KW 91—7170. KW 5110.240. IJM 73—8050. IJM 45—7730. IJM 81—5580. VL 103—29.850. KW 213—9870 KW 93—9135. KW 33—8360 KW 127—8220. KW 172—8880. KW 187—9875. WR 7—8640, ""'R 37—6740. WR 45—6310. WR 25—10.130. 'R 49—10.130. WR 33—7920. SCHEVENINGEN. 14 november Viase- rijbericht .Totaal aan de markt: 2000 kisten verse haring. 1670 kisten makreel. 615 kisten pilchards. 18o kisten kabeljauw. 230 kisten koolvis. 140 kisten schelvis, 120 kisten wij ting. 225 kisten sch -* 10.290 kg tong en ta 60 kantjes makreel. Markten BARNEVELD. 14 november Vette kal- verenmarkt. Aanvoer 455 stuks, handel ma le kwaliteit 4.43-4.80. 2e kwali- 3e kwaliteit 3.70—3.90. EDE. 14 november Coöp. Veluwse Eier- veiling. Aanvck lijk. Prijzen per 100 s handel rede- 50-51 gram 15.51—15.70. 54-55 gram 16.96—17.11, 58-59 gram 17.30—17.83 62-63 gram 1722— 18.12. 66-67 gram 17.82—18.30. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 november Groenteveiling: waspeen A extra 5.40 5,50. AI 3.60—5. AI 3.30—5.50. BI 2.80-6.10, Bil 2.20. Cl 1.80—2.70. Cn 1.20—1.60. breek- peen 2.70. bloemkool 72. andijvie I 51—59, II 3244. rode kool 17. Aanvoer waspeen 107.000 kg. ROTTERDAM, 14 november Veemarkt. Aanvoer: totaal 1880 dieren, waarvan 1295 siachtrunderen en 585 varkens. Prijzen per kg: siachtrunderen extra kwaliteit 420—460. le kwaliteit 3.80—4.15. 2e kwaliteit 3.46—3.65. 3e kwaliteit 3.10—3.30. varkens extra kwali- 263—2:56. le kwaliteit 2.47—2.52, 2e kwa- t 2.42—2.47, 3e kwaliteit 227—2.42. stle- 3.90—4.45. worstkoeien 2.85—3.00. slacht- zeugen 2.052.15. zware varkens 2.22222. Overzicht: siachtrunderen: aanvoer kleiner, handel redelijk, iets stijver ln prijs. Var- groter, handel kalm. afloop Rotterdam: WÊ 42 (43). schokkers tot 31 (42). capucijnera 61.50 62).50), bruine bonen, boeren- schoon tot 87.50 (90). De tussen haakjes vorige

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13