225223® Mist: drie doden en acht gewonden Weerstand beurs nam toe ondanks ontslagen Actie School-slag vóór start al een succes Beel en de pers Fondsen werken aan regeling restitutie Verkiezingen in VS hadden méér invloed 7 ZATERDAG 12 NOVEMBER 1966 DOCTOR LOUIS JOZEF MARIA BEEL staat bekend als een eerbiedwaardige en in tegere staatsman, die de ere naam „grijze eminentie" zeker zou verdienen als hij niet reeds ver voor de Tweede Wereld oorlog zijn haren had verloren. Niet alleen door zijn functie opper staatsraad, maar vooral ook door zijn persoon lijke eigenschappen fungeert hij in ons staatsbestel als een soort onderkoning. In een waas van bijna legendarische on kreukbaarheid troont hij hoog boven het vulgaire Binnen- hofse gekrakeel, en vanuit die positie heeft hij zijn grote repu tatie als 's Lands Eerste Crisis bezweerder opgebouwd. Het geheim van 's mans gezag en invloed zit 'm voor een belangrijk deel ook in z'n relaties met het staatshoofd. Ondanks z'n 64 jaar kind aan huis op Soestdijk, geldt hij behalve als voornaamste ad viseur ook als spreekbuis en leven de scepter van Hare Majesteit. Politiek Den Haag weet het zo langzamerhand wel: als Beel aan het informeren wordt gezét, bete kent dat, dat het Hare Majesteit heeft behaagd de crisis beu te wor den, dat er heel gauw een kabinet moet komen, dat het uit moet zijn met het gekibbel. Deze en gene nog een weekje de tijd ge gund tegen te spartelen, in een ui terste poging gezichtsverlies te voorkomen, maar de crisis is ten dode opgeschreven. Als een nooit falende computer registreert Beel haarscherp alle po litieke mogelijkheden en onmoge- lijkheden en komt dan tot een feil loze slotsom, waarvan de uitkomst niet voor discussie vatbaar is. Waarmee we maar willen zeggen, dat Beel lang geen onbekwaam i is. Het Koninklijk gezag, dat hem afstraalt, maakt hem nog groter dan hij is. Wie Beel tegen werkt of tegenspreekt, gaat zich te buiten aan majesteitsschennis, moet althans dat gevoel hebben. DE POLITIEKE journalisten in Den Haag hebben het evenwel niet op Beel begrepen, ten minste niet als hij informateur is. Op hen werkt zijn verschijning ten crisistonele als een gevaarlijke j>il'. De spanning is eruit, de I formatie wordt een vervelende en vooral ondoorzichtige i aangelegen,t, herd. Beel werkt iri volstrekte en: beslotenheid, verstrekt hoege- S 1] uamd geen publieke mededelingen ever zijn activiteiten en scheept de pers af met afschuwelijke dooddoe ners als: „de informateur bestu deert het antwoord van het kabi net met bijzondere aandacht". Zijn gesprekspartners (ministers, fractieleiders) legt hij zo'n onver biddelijke zwijgplicht op, dat ze zich bij schending daarvan schul dig moeten voelen als een pastoor die uit de biechtstoel heeft geklapt. Beel zet de klok van de voorlich ting altijd weer zo'n dertig, veertig jaar terug, naar de tijd van Nolens en Van Schaik die het eigenlijk maar schandalig vonden, dat de pers meer over een kabinetsforma tie durfde te publiceren dan de drieregelige communiqués van de regeringsvoorlichtingsdienst. Wat een verschil met de formatie van 1963 en '65, die zich zonder schade voor wie dan ook van a tot z in een glazen huis afspeelden, met ellenlange verklaringen van formateurs en peresonferenties van fractievoorzitters. Maar ook een informatie-Beel is niet altijd waterdicht. Ondanks de geheimhouding lekte deze week wel zoveel uit, dat de journalisten niet in het luchtledige hoefden te schrijven. De publicatie van zijn Zo'n ten-twen cap kost 1 uur en 500 cent U kunt hem zelf in één uur tijds haken uit Ncveda wol. Vraag uw winkelier of stuur 80 cent aan post zegels met uw naam en adres in een gesloten envelop aan: Neveda, Post bus 300, Leiden, en u Jcrijgt de twee patronen toegestuurd, met nog 10 andere gratis! belastingplan - in p hoofdlijnen moet de informateur een rood hoofd van boosheid hebben be zorgd. De schuldigen? Natuurlijk de persmensen, niet hun informan ten. Beel lust persmensen nu eenmaal niet, vooral niet als ze in drommen voor z'n huis staan om een glimp van „stiekeme" bezoekers op te vangen. Een paar jaar geleden werd dat gespioneer hinderlijk, maar bij een wat scheutiger infor matie van Beels kant makkelijk te vermijden hem toch te gortig. Zichtbaar geïrriteerd kwam hij in hoogst eigen persoon naar buiten om de heren beleefd doch dringend te verzoeken zich te verwijderen. De heren bleken alleen geen jour nalisten te zijn, maar patiënten van de Wassenaarsc Ursula-kli- niek, die de informateur verbaasd aanstaarden.... LATTEN WE BEEL overigens in ere houden. Het komt hem toe, en bovendien: politieke regen makers van zijn formaat komen we in dit land niet op elke straat hoek tegen. Dank zij Beel hebben we volgende week zoal geen kabi net dan toch een formateur, die wel een heel grote kwakzalver moet zijn als hij nog mislukt. Het gaat er nu alleen nog om de socialisten op de minst onelegante manier kwijt te raken. Aan de AR-voorwaarde dat eerst met de PvdA moet worden gepraat voor dat aan een KVP-AR-kabinet kan worden gedacht, is nu voldaan, zo wel binnen als buiten het kabinet. Dat levert geen moeilijkheden meer op. De AR staat klaar om met de KVP in zee te gaan. De „volgende fase", waarnaar de heer Roolvink zo vurig heeft ver langd, breekt over enkele dagen aan. De PvdA heeft het de informa teur een stuk makkelijker gemaakt door op haar Rotterdams congres zo luidruchtig de oppositietrompet te steken. De PvdA ligt er al uit. Nog wat procedureel gehakketak, een beetje getreiter van de socia listen, nog een extra stukje presti geverlies voor de KVP, en het- kabi net-Zijlstra kan worden ge concipieerd. Wat zou het gezond geweest zijn als de KVP eens een keer in de Qppositie was gemanoeuvreerd. Al was het maar voor een paar maan- Arts zorgt voor incident UTRECHT Het Gemeen schappelijk Overleg van Zieken- foridsorganisaties, dat zich volledig achter de ziekenfondsdelegatie stelt, die donderdag heeft gespro ken met de artsen en „bemidde laar" prof. dr. P. Muntendam, vind het onbegrijpelijk dat de Lande lijke Huisartsen Vereniging op nieuw heeft geweigerd met het in stellen van een commissie van goede diensten of arbitrage. Het motief van de LHV, dat ze als vrije ondernemers de verantwoordelijk heid niet uit handen willen geven, noemt het GOZ onder deze om standigheden een zeer zwak argu ment. De ziekenfondsen vertrouwen erop dat minister Veldkamp alles zal doen om te voorkomen dat de ziekenfondspa tiënten na 1 januari onevenredig zwaar zullen worden belast door kosten van huisartsenhulp (fondspremie en bijbeta ling). Gevreesd wordt dat het abonne mentssysteem, waarvoor beide partijen voorkeur hebben uitgesproken, in het gedrang zal komen omdat geen over- Botsingen op rijkswegen eenstemming bestaat over de tarieven, Het ontbreken van dit stelsel zal ook de artsen voor problemen stellen, om dat ze een uitvoerige administratie zul len moeten opzetten voor het uitschrij- sn en innen van hun nota's. De ziekenfondsen treffen reeds voorbereidingen om. als na 1 januari restitutie onvermijdelijk wordt, de gevolgen daarvan voor de verzeker den zo goed mogelijk te kunnen op vangen. Om welke bedragen het gaat is niet bekend, omdat de minister de hoogte de restitutie moet bepalen. Uitgaan de van de huidige situatie zou d< fondspatiënt drie gulden moeten bijbe talen voor een spreekuurconsult en ze ven gulden voor een visite van de arts aan huis. Het is echter de vraag of de artsen de huidige tarieven zullen handhaven. Tevens bestaat in theorie de mogelijk heid dat de arts eigener beweging de patiënt wat vaker zal bezoeken of hem vaker laat terugkomen op zijn spreek uur. Een woordvoerder van de zieken fondsen, die dit meedeelde, zei dat dit onvriendelijk klinkt, maar dit pro bleem zich in België ook voordoet. Gisteravond ontstond tijdens besloten vergadering van de L.H.V. in Utrecht een incident. De Haagse arts J. F. van der Vliet, die oppositie voert tegen het bestuur van de LHV, bleek een bandrecorder bij zich te hebben waarop hij de gesprekken vastlegde. Toen voorzitter, dn J. F: Am van Rijn, dit ontdekte verzocht hij de heer Van der Vliet de opname te stoppen en het reeds opgenomene uit te wissen. De Haagse huisarts weigerde dit en verliet UTRECHT. Op rijksweg 1, bij de kruising Hoogland-Bunschoten, is een personenauto vrijdagavond in dichte mist frontaal tegen een vrachtwagen gebotst. De drie inzittenden van de personenauto kwamen bij dit ongeluk om het leven. De slachtoffers zijn de 43-jarige heer H. Weerdmeester uit Kampen, zijn 17-jarige dochter Wilhel- mina Helena en de 22-jarige mejuf frouw W. Koetsier uit IJsselmuiden. De heer Weerdmeester raakte bij een inhaalmanoeuvre een tegenligger, ver loor de macht over het stuur, bleef daardoor op de linker weghelft en botste toen frontaal tegen een met ba len papier beladen vrachtwagen met aanhanger. SCHLINDEL Bij mistig weer kwamen vannacht om kwart voor één twee auto's op de rijksweg Den Bosch- Helmond langs de Zuidwillemsvaart frontaal -met elaar in botsing. Aaht per sonen raakten levensgevaarlijk gewond. Schaakolympiade Felle strijd om hegemonie tussen VS en Rusland HAVANNA Dc Verenigde Staten en Rusland betwisten elkaar om het hevigst de eerste plaats tijdens de schaakolympiade in Havanna. Met de nog te spelen ontmoeting Rusland-VS is dit des te interessanter. Na zeven ronden leidt de VS met 18'/i punt. Maar de Sowjetunie staat slechts één punt achter en heeft in de bij 11 afgebroken partij tegen IJsland nog twee partijen uit te spelen. In de zesde ronde versloeg Rusland Spanje met 3'/ïV* en zegevierde de VS over Hongarije. Intussen houdt Nederland zich kra nig in de troostronde. Na zeven ronden staat men met een voorsprong van 3'/ï punt op Polen op de tweede plaats. In de wedstrijd tegen België werden bij de score 11 twee partijen afgebro ken, waarna in de zevende ronde geen van de vier partijen tegen Indonesië in eerste zitting tot een beslissing kon worden gebracht. UITSLAGEN Zesde ronde: VS—Hongarije 2 IV*. RuslandSpanje 3'/-V». ZuidslaviëBulgarije 2'/sV/t. Argen tiniëRoemenië 22. Zevende ronde: RuslandIJsland voorl 11 VSNoorwegen 31; Tsj. SlowakijeZuidslavië voorl. 21; OostduitslandDenemarken voorl. lViVt; SpanjeRomenië 22; Hon garijeCuba 20. Srand: 1. VS 18Vt pt; 2. Rusland 17/ pt; 3. Zuidslavië 17 (1 afgebroken); 4. Argentinië 16 (2 afgebroken). Financieel weekoverzicht Groeiend verzet tegen zijn Genesis-versie AMSTERDAM Het weer standsvermogen van de effecten beurs is deze week toegenomen. Ondanks de verontrustende ont slagen in de industrie, de minder gunstige prognose van het Centraal Planbureau inzake de betalings balans van volgend jaar en het voortduren van de kabinetscrisis in ons land, waren de internatio nale aandelen merendeels hoger genoteerd. De gunstige cijfers van het Unileverconcern over het derde kwartaal en de betere stemming in Wallstreet vanwege de uitslag der Congresverkiezing, hebben op onze markt een grotere invloed uitge oefend dan het ongunstig bedrijfs nieuws. De werkgelegenheid in ons land heeft door het drama bij de Vaseomij in Limburg en de inkrimping van het bedrijf der Demka Staalfabrieken in Utrecht, een nieuwe knauw gekregen, welke niet alleen bij de rechtstreeks betrokkenen, maar ook bij het grote publiek indruk heeft gemaakt. Op de effectenbeurs was er van deze indruk niet veel te merken deze week. Demka Staal is een dochteronderne ming van de Hoogovens, maar de koersontwikkeling van de certificaten Hoogovens was niet alarmerend. De no tering stelde zich van 283 op 272 pet., hetgeen een kleine reactie mag worden genoemd. Het was ter beurze al lang bekend, dat de Utrechtse dochter niet best oppaste en aan moeder veel geld kostte. Dat nu het „mes" erin gezet is, dient als onvermijdelijk te worden ge kenschetst. Het Centraal Planbureau heeft deze week een nieuwe prognose gegeven in- De vergadering sprak vannacht una niem haar vertrouwen uit in het centraal bestuur. Alle 62 afgevaardig den van de districten stemden voor eer motie waarin dit vertrouwen was neer gelegd. Na afloop verklaarde het bestuur dat er van enigerlei belangrijke oppositie in de gelederen van de LHV geen sprake is. „Buiten de vergadering ge dane incidentele uitlatingen van be zorgde huisartsen blijven geheel voor zorgdheid betrof ook niet het beleid maar de situatie die nu is ontstaan door het uitblijven van overeenstem ming. Met dit toestel zal de Konink lijke luchtmacht zijn vliegersop leiding in de toekomst voortzet ten. Het vervangt de thans in gebruik zijnde T-33 toestellen. zake de ontwikkeling van de beta lingsbalans in 1967. Zoals bekend, was eerder voorspeld, dat er een overschot zou ontstaan van 800 miljoen. De ont wikkeling op economisch gebied van de laatste maanden heeft een correctie op dit bedrag noodzakelijk gemaakt en het overschot is nu teruggebracht op niet veel meer dan 100 miljoen. We zullen er straks nog wel meer in horen, aangezien de SER bezig is zijn halfjaarlijks rapport op te stellen, welk rapport vrijdag 18 november in de SER wordt besproken. De komende loononderhandelingen zullen als basis hebben dit rapport en nu gaat het i, welke ruimte er in 1967 zal zijn een nieuwe loonsverhoging. De ef fectenbeurs volgt met belangstelling de komende ontwikkeling, nauw betrok ken als zij is bij de gang van zaken in het bedrijfsleven. VERKIEZINGEN De uitslag der verkiezingen in Ameri ka, welke een „come back" voor de republikeinse partij betekende, gezien het aantal zetels, welke deze partij in het Congres behaalde, heeft een gunsti ge invloed op de stemming in Wallstreet uitgeoefend. Het Dow Jones gemiddelde voor industrie-aandelen is weer boven dat van midden september gekomen, zodat een stuk verlies is inge- Daardoor was er ook vraag naar on ze grote Nederlandse fondsen, waarbij wij op de eerste plaats Unilever kun nen noemen. De cijfers over het derde kwartaal van dit concern zijn deze week gepubliceerd en verrassend goed gebleken. Er zit een vooruitgang, verge leken bij de andere kwartalen, ii resultaten. Over het le kw. was er teruggang van 10 pet., over het 2e kw. bleef de winst vrijwel onveranderd, ter wijl over het nu verstreken kwartaal een vooruitgang van ruim 12 pet. constateren. Men dient uiteraard wel rekening te houden met de betrekke lijkheid van kwartaalcijfers, daar hier veel aankomt op een voorlopige telling. Toch bleek de beurs gevoelig voor dit verkwikkend bericht van een promi nente onderneming. Het interim divi dend ad 2.53 (onv.) per 20 nomi naal, werd deze week gemakkelijk inge haald. Er was nl. een koersverbetering van 4.50 en daarbij gevoegd de 2.53 dividend, dan komt men op 7 ruim, wat overeenkomt met 35 punten vol gens de oude noteringswijze. In deze tijd is dit geen onbelangrijke koersver betering te noemen. Kon. Olie kon van 131 tot 134 stijgen, waarbij de vaste houding van de Newyorkse beurs ook een grote rol speelde. Volgens de laatst bekende ge gevens is 33 pet. der aandelen in Ameri kaanse handen. 30 pet. in Nederland, 16 pet. in Zwitserland en 15 pet. in Frankrijk. De president commissaris van de Kon. Shell, jhr. mr. J. H. Loudon, heeft deze week in een toespraak opgemerkt, dat in de twintig jaren na de oorlog de vraag naar energie in al haar vormen verdubbeld is en dat verwacht wordt, dat dit in de komende 20 jaar wederom het geval zal zijn. In 1985 zal olie en aardgas ongeveer drievierde van de vraag naar alle energie in de vrije wereld opvangen. Uit dit gegeven blijkt wel, dat de olie-industrie nog een grote toekomst tegemoet gaat, het geen niet verwonderlijk is, gezien de toename in het verkeer en het energie verbruik in de industrie. Philips Gloeilampen waren ook iets gunstiger gestemd en verbeterden van 80.30 tot 81.80. AKU bleef onveran derd, terwijl K.L.M. de claimprijs ad 31 kon inhalen. In de rubriek der lokale aandelen was het deze week weer niet veel ge daan. Door het tussentijds gereser veerd gestemd bericht van de directie van Geveke werd enig aanbod in deze aandelen waargenomen, dat een lagere koers uitlokte. Gisteren was Geveke Co 460 laten tegen vorige week 500 pet. Het jaarverslag van Willem Smits Transformatorenfabriek te Nijmegen was niet indrukwekkend te noemen. De winst daalde in het boekjaar 1965/'66 tot 2.5 miljoen tegen 2.7 miljoen v.j. Het dividend blijft op 13 pet. gehandhaafd. De vooruitzichten worden vrij goed genoemd, al rea liseert men zich de bestaande onzeker heid, in verband met de inflatie, de geldschaarste en de kostenstijging. De koers der aandelen Smit liep deze week van 203 tot 195 pet. terug. Ned. Kabel was lager en wel 20 pun ten. Slot kwam op 261 pet. Zoals be kend heeft de Kabel ook grote belan gen in de zware industrie. De uitgifte van 7 1/4 pet. obi. Ned. Gasunie tegen 99"/i pet. is een groot succes geworden. De notering van deze stukken was ongeveer 101 pet., dus bo ven de emissiekoers. Er ging van dit goede resultaat een gunstige invloed uit op de stemming der obligatiemarkt. Intussen houdt men ernstig rekening met het binnenkort verschijnen van de Luchthaven Schiphol op de kapitaal markt. Vermoedelijk zal het renteper centage wederom 7 1/4 pet. bedragen* De obligaties Schiphol hebben staatsga* rantie voor rente en aflossing. De rentedaling, welke zich enige we ken geleden duidelijk manifesteerde, heeft de laatste weken weinig voort gang gemaakt. UTRECHT Een kettingbotsing tus- :n een vrachtauto en vijf personen auto's op de rijksweg Arnhem Utrecht, vlak voor het verkeersplein Oudenrijn, heeft gisteravond op het plein een chaotische situatie veroor zaakt. Het ongeluk, waarbij niemand werd gewond, gebeurde om zes uur, een mo ment waarop Oudenrijn een enorme verkeersvloed te verwerken heeft. Zes zwaar beschadigde wagens blok keerden een groot deel van de rijbaan, zodat er na een half uur al een kilome terslange file was ontstaan tot voorbij Bunnik. De politie liet kraanwagens aanruk ken om de weg vrij te maken. Boven dien rukte de brandweer uit omdat gro te hoeveelheden benzine over de weg waren gestroomd. De stremming duurde tot negen MAARSSEN De 54-jarige A. B. Bredenhorst uit Amsterdam is hier gisteren bij een loods van de BB onder een brandweerauto geraakt en overle den. WADDINXVEEN Gistermiddag om drie uur raakte de 39-jarige A. W. Tjoelker uit Bolsward door een klap band met zijn personenauto onder dc gemeente Waddinxveen van rijksweg 12 en botste in de berm tegen een tweetal bomen. De bestuurder werd op slag gedood. BARWOUTSWAARDER De j 8-jarige Wouterina van den Hoef is gisteren om het leven gekomen toen zij door een auto werd aangereden. Het| kind fietste met enkele vriendinnetjesi links van de weg en stak plotseling KAPELLE De 28-jarige vertegen woordiger C. Monseurs uit Roosen- daal-Nispen is donderdagmiddag op de kruising rijksweg 58-Vierwegen in de i gemeente Kapelle verongelukt. Hij reed met een bestelwagen van achteren in op een vrachtwagen, die voor het kruispunt links voorgesorteerd stond. Goalgetter Ritchie naar Sheffield LNDEN John Ritchie, de veelvu- dig scorende midvoor van Stoke City is overgeschreven naar Sheffield Wednesday voor 700.000 gulden. Stoke City staat tweede in de race om het landskampioenschap en Ritchie had de meeste doelpunten voor het elftal gemaakt. Sheffield Wednesday staat in de onderste helft van de stand slechts 19 goals uit 15 wedstrijden. VERVIERS De Nederlandse at leet Smeets uit Maastricht heeft de plaatselijke Cross Country over 5500 meter gewonnen in 16 minuten, 13 seconden voor de Belg Camol uit Eupen. Hij lag 29 seconden op hem Hilversums centrum lijkt postkantoor (Van onze onderwijsredactie) HILVERSUM In een van de prachtige bijgebouwen van de Hilversumse Goede Herderkerk aan de Simon Stevinweg zitten de heer H. A. Weber, mejuf frouw M. Donk en mejuffrouw T. Kool temidden van stapels postzakken, dozen vol gebundel de briefkaarten en een niet te tellen hoeveelheid kinderteke ningen. Zij leiden met veel lief de (en tegen een matige ver goeding) de centrale admini stratie van de actie School-slag. De heer Weber. juist gepensioneerd hoofd van de afdeling schoolradio en -televisie van de NCRV: „We zijn blijmoedig aan dit werk begonnen, maar niemand had verwacht dat het zo'n omvang zou aannemen. We mo gen blij zijn als we de actie tegen het eind van december kunnen afslui ten." Er worden in de ruime lichte werkka mer dagen gemaakt van acht uur 's morgens tot elf uur 's avonds en dan is er nog volop assistentie, zoals van de eveneens pas gepensioneerde directeur van het Hilversumse post kantoor („zet u mijn naam er niet bij"). Hoewel de eigenlijke actie pas op 19 november begint, stroomt het geld al binnen. Bij iedere postbestelling ko men er nieuwe kindertekeningen, die straks door een jury beoordeeld zul len worden, en in de kasten liggen al vellen extra bijgeplakte postzegels. Gisteren kwam er alleen per giro al ƒ2500 binnen, daarmee het totaal aan giro-overschrijvingen op ƒ30.000 brengend. Hulp Zonder de spontaan aangeboden hulp zou de actie zeker vastlopen in de hoeveelheid werk. Dr. J. van Baaien van het christelijk sanatorium in Zeist mag zich bijvoorbeeld hartelijk bedankt weten voor zijn idee in de boshut van het sanatorium affiches gereed te maken voor verzending naar scholen. Dat was een geschikte arbeidstherapie voor de patiënten, die hun werk per tien-tons vrachtwa gen zagen weghalen. Daarnaast moesten no g 800.000 envelop pen de deur uit voor de eigenlijke actie, die op 26 november in de Utrechtse Domkerk gesloten wordt. Reacties Er komen aanvragen binnen om extra kranten van mensen die een exem plaar naar hun geëmigreerde kinde ren willen sturen. Er worden sponta ne giften bezorgd van mensen die zelf jaren in het buitenland hebben gewerkt en dus uit de praktijk weten hoe noodzakelijk het is het onderwijs in de ontwikkelingslanden van de grond te laten komen. Het bestuur van een pas opgeheven school zond de tvergebleven fondsen op. Straks zal een raad van deskundigen het Uniebestuur adviseren over de besteding van de gelden. Niets staat nog definitief vast In de bestemming zuilen kerken en zendingen een grote stem hebben. Er zijn echter projecten die nauwelijks een dag meer kunnen wachten. Der tien jaar geleden is bijvoorbeeld in Suriname een kweekschool opge doekt, omdat er geen belangstelling voor bestond. Het gevolg was dat de jonge Surinamers die naar het onder wijs wilden, naar Nederland kwa men, vaak dank zij grote offers van hun familie. Maar een keer in ons land afgestudeerd, bleven zij er han gen. Aan deze en andere problemen moet de actie School-slag met haar geplande vijf miljoen definitief een einde maken. Kinderen gered uit brandend tehuis Belgen wonnen van Frankrijk (2-1) BRUSSEL Het Belgische voetbal elftal heeft vrijdagmiddag in het Hcy- selstadion van Brussel met 21 ge wonnen van Frankrijk. Alle doelpunten werden na de rust gescoord. De wedstrijd werd gepeeld voor groep zeven van het tornooi om het Europees kampioenschap voor lan denteams, waarin naast België en Crankrijk ook Luxemburg en Polen uitkomen. LONDEN Het Nederlands ama teur voetbalelftal speelt op 19 novem ber in Londen in het tornooi om de Europese beker voor amateurianden- teams de returnwedstrijd tegen Enge- Beide teams zijn ingedeeld in groep drie met Oostenrijk, dat zich reeds voor de halve finales heeft gekwalifi ceerd. De eerste wedstrijd tegen Enge land was geëindigd in een 00 gelijk spel. Het Britse elftal is als volgt samengesteld: doel: Swannell., achter: Gamblin en reid., midden: d'Arcy, Robertson en Halder., voor: Eason, Townsend, Grey, Pritchard en Harvey. Amateur wielrenners verloren van België GENT Een Nederlandse amateur wielerploeg heeft vrijdagmiddag in het sportpaleis van Gent een nederlaag geleden 4) tegen België. De wedstrijd werd beslist in vier onderdelen: de sprint, een puntenrace, een ploegachtervolging over vier kilo meter en een 1 km tijdrit Op alle onderdelen toonden de Belgen zich het sterkste. In de ploegachtervolging werd Nederland na 2 minuten en 28,5 sec ingelopen. In de tijdrit bleken de Belgen 0,1 sec. sneller: 1.01.6 en 1.01.7 Afgelast korfbal DEN HAAG In verband met de slechte toestand van de terreinen zijn. zoals wij gisteren reeds in een deel van onze editie meldden, alle wedstrij den van de afdeling Zuid-Holland van de christelijke korfbalbond afgelast voor de lc tot en met de 4e klasse. Voor de hoofdklas en de overgangs klas zal het al of niet doorgaan per wedstrijd worden beoordeeld. UDDEL De bovenverdieping van het kindertehuis „Bos en Hei" van de Stichting Algemene vakantietehuizen voor zwakzinnige kinderen is gisteren door brand verwoest. Toen brand uitbrak waren zeven kin deren in het tehuis. Zij konden allen orden gered. Het vuur werd bestreden door brand weren uit Uddel, Apeldoorn en Garde ren en van de Koninklijke Luchtmacht. APELD00RNSELAAN 175 BEZUIDENHOUTSEWEG 12 's-GRAVENHAGE Tel. 070-600812

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7