Investa en Nijbouw in moeilijkheden nu Londen ontvangt plan-Smith koel DE 22ste RUIMTEREIS alles goed i etil wel' GLASFABRIEK IN LEERDAM ONTSLAAT 80 MAN Meteen AMSpaarbiljet 1966/71 groeit uw spaargeld in vier-en-een-half jaar vanf.100.-naarf.135r Algemene Bank Nederland Beveiliging tegen water onvoldoende Kans op coalitie van SPD en liberalen KVP -ers weg uit Kamerfracties RUSSEN 4MERIKANEN IS Ontknoping nabij Roolvink: ik sta onder zwijgplicht Moskou ziet Chinese militaire gevaar t*u,she leidcrs ku-"e" s ZATERDAG 12 NOVEMBER 1966 Bezorgdheid (1) Bestaan er binnen de ARP twee stromingen? Is de groep Bruins Slot-Berghuis het al of niet eens met de groep rondom Schakel c.s.? Lijkt het er niet op, dat het zo lang voortdu ren van de kabinetscrisis een gevolg is van het stellen van (vermeend) par tijbelang boven landsbelang? Als J. Fahrenfort c.s. een artikel in de Tele graaf van 29 oktober kunnen publice ren. waarin een tweespalt in de ARP wordt aangetoond, waarom komt er dan van de zijde van de ARP geen weerwoord? Men kome niet aan met: nu ja, die Telegraaf. Vergete men niet dat dit artikel door tienduizenden gelezen is. En dan komt de vraag bij velen op: Is dat nu leugen, verdachtmaking, of waarheid? Wil de ARP links met Bruins Slot, laat dit dan bekend wor den. Niemand wil in de mist varen. Tenslotte: uw commentator nam het een vragensteller in een tv-interview kwalijk, dat hij de oprichters van twee pas opgerichte chr. partijen suc ces toewenste. Waarom vond u dat verkeerd? Als er christenen zijn die langer kunnen stemmen op bestaande chr. partijen moest het uwerzijds juist toegejuicht worden tr mogelijkheden zijn principieel te stemmen zonder binding aan ARP of CHU. De leiding van de ARP wil streven naar samenwerking met de twee ande- grote chr. partijen. Hoe denkt ze dat in t.o.v. de KVP na de moei lijkheden die zich nu voordoen? En het is toch niet te hopen dat de voor keur zal uitgaan naar de PvdA, vooral als deze op aandrang van ultra-linkse groepen als ..Tien over rood" nog meer het partijbelang kan gaan die nen. In mijn beperkte kring van vrien den hoor ik niet anders dan veront waardigde stemmen over de huidige gang van zaken, met name in de ARP. Delft J. Winters sr. Bezorgdheid (2) Als gezin met een matig inkomen maken we ons ernstige zorgen over het verloop van het conflict tussen artsen en ziekenfondsen. Wat gaat er net ingang van 1 januari nu met ons jebeuren? De dokter meteen betalen, hoor je allerwegen. Maar dat kunnen we haast niet, daar is ons gezin niet op ingesteld. Ik dacht dat in de wet stond dat je als verplicht verzekerde ten allen tijde op geneeskundige ver zorging mag rekenen. Moeten wij nu misschien gaan bijbetalen? Ik moet zeggen dat ik er niet veel van snap. Maar als mensen die goed op de dub beltjes moeten passen, maak je je toch wel een beetje ongerust. Rotterdam E. W. Japicx SURSÉANCE VAN BETALING IS AANGEVRAAGD KRAPPE MARKT OORZAAK VAN MOEILIJKHEDEN (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De bouwwereld is gisteren opnieuw opgeschrikt door een in moeilijkheden verke rende bedrijfscombinatie. Het be treft nu twee Haagse bedrijven, Nybouw en Investa, die nauw met elkaar verbonden zijn. Naar ver luidt zouden beide grote onderne mingen als gevolg van liquiditeits moeilijkheden vogrlopig surséance van betaling gekregen hebben. Nijbouw is, gecombineerd met In vesta, een zogenaamde bouwexploita- tiemaatschappijdie gelden belegt in complexen woningen. Het rendement daarvan zou de hypotheekrente moe ten overtreffen. Door de krapte op de geldmarkt zou men in deze opzet niet zijn gesleagd. Een van de grootste crediteuren (7 8 miljoen) is de Northwestern and Pacific Hypotheekbank, een onderne ming die zich tot nu toe vooral met hypotheekfinancieringen in de Ver enigde Staten bezig hield. Sedert vorig jaar heeft de bank haar werkterrein ook tot Nederland uitgebreid. De beide bouwondernemingen had den onder meer woningbouwprojecten onder handen in Enschede, Maassluis, Hoogeveen, Drachten en Den Briel. De van deze projecten consta teerden de laatste tijd regelmatig stag natie in de betalingen. Om hun vorde ringen te beperken hebben zij dan ook geen haast gemaakt met de afbouw an de woningen. Tot bewindvoerder in de surséance an Nijbouw-Investa is benoemd mr. Y. Scholten, oud-minister van justitie en advocaat en procureur in Den Haag. die evenwel voor deze benoeming heeft be dankt. Gisteren had hij nog geen over zicht van de gevolgen van de val van de bedrijven. Op de tegoeden voor reeds toegezegde hypotheken van de Northwes tern bij het Haagse bankiershuis Mees en Hope heeft Investa intussen -beslag gelegd. Het zou hier gaan om een bedrag an vijf miljoen. De Northwestern heeft tegen deze be slaglegging protest aangetekend door het aanspannen van een kort geding dat vol gende _week dient voor de Haagse recht- i Investa be- bank. De kleden deze functie Centraal Hypothekenfonds, ÜlcdfohnaCt GRAM Deze moderne vederlichte OLD BI MALT pijp is vervaardigd van very old briar root, blijft koel en rookt droog. 24 Modellen in hand carved, rock, glad en sandblast, f.17,50 woordvoerder heeft gezegd dat hel slechts voor een gering deel bij de moei lijkheden is betrokken. Consumentenbond De vorm van financiering is onlangs voor de Consumentenbond aanleiding ge weest tot een kritische publikatic, waar in overigens wordt gezegd Jat de bond Investa en het Centraal Hypotheicenfonds niet met bijzonder pessimistische ver wachtingen wil bejegenen. De bond heelt de financieringsaanbiedingen van Inves ta te trachten te verduidelijken e> meent onjuistheden te hebben gesignaleerd in Naar aanleiding van de informatie van Consumentenbond zou de tekst van de contracten worden veranderd, waardoor ieder geval wordt voorkomen dat bij -n failissement van Investa de kopers >wel het huis als het geld kwijt zijn. Overigens is het merkwaardig dat ge- LEERDAM Een drastische reorganisatie bij de Kon. Glas fabriek te Leerdam heeft tot gevolg dat binnenkort 80 werk nemers zullen moeten worden ontslagen. Reeds eerder deze week werd bekendgemaakt, dat de vestiging van de Glasfabriek in Nieuw-Buinen wordt gesloten. Men gaat het vorig jaar genomen besluit tot inkrimping en concentratie versneld uitvoeren. De contracten met de buitenlandse gastarbeiders zullen niet meer worden verlengd. Tegelijk met deze reorganisatie zal een van de huidige directeuren, ir. J. van Sijs, de „Leerdam" verlaten. Van de produktieafdelingen gaat de fabricage van serviezen naar de Kristal unie te Maastricht. In Leerdam blijft de vervaardiging van gelegenheidsglas en kunstglas, alsook de fabricage van flessen, die zonodig zal worden opge voerd. Voor Leerdamse werknemers, die in Maastricht gaan werken, zal ge tracht worden in die stad een woning te vinden. Nederlandse geniesoldaten ma ken zich gereed om in Italië hulp te gaan verlenen. Honderd dertig genisten zullen de drinkwater voorziening in Florence met be- interesseerden in een woning van Inves ta deze week nog te horen hebben ge kregen dat er een grote keus is en dat een hypotheek van tachtig procent ver strekt kan worden. De moeilijkheden van Investa zouden mede zjjn te wijten aan het dichtdraaien van de financieringskraan door een Am sterdamse financier, waarop de nu bijna geheel leunde. Investa heeft eind 1965 de N.V. Nijbouw overgenomen, waarbij een overeenkomst werd gesloten met de fi nancier van Nijbouw voor een krediet. De afgelopen weken heeft Investa ge tracht N'ijbouws financier te bewegen zich te houden aan de overeenkomst. Dat is echter niet gelukt, waardoor de sur séance van betaling onvermijdelijk werd. Voor 600 miljoen meer gebouwd DEN HAAG Ofschoon er minder arbeiders in de woningbouw werkzaam zijn, is er in de eerste negen maanden van dit jaar meer gebouwd dan in de- :elfde periode van het vorige jaar. Er werd voor 4,4 miljard gulden ge produceerd tegen 3,8 miljard in het vorige jaar. (Er is rekening gehouden met de prijsstijging). In de woning bouw bedraagt de stijging veertien pro cent. Daar werd in de eerste negen maanden voor meer dan twee miljard gulden gebouwd. is in aanbouw voor 2,3 miljard gulden tegen 1,9 miljard in het vorige jaar. Het aantal bouwvakkers in deze periode liep met 3 procent terug tot 87.000. Hebt u al een ABNSpaarbiljet1966/71 genomen? Dit betekent een samengestelde interest van 63 procent per jaar. Dat is sparen met groeikracht! Folders en nadere inlichtingen bij al onze kantoren. (Nederlandsche Handel-Maatschappij-DeTwentsche Bank) Moro in Italiaans parlement: ROME Premier Moro van Italië heeft gisteren in het parle ment toegegeven dat de regering wel wat meer had kunnen doen bij het bouwen van dammen en dijken om het land te beveiligen tegen overstromingen. Hij deed een be roep op de bevolking de uiterste soberheid te betrachten om de klap zo snel mogelijk te boven te komen. Het aantal doden als gevolg van de overstromingen is inmiddels tot hon derd gestegen. Dertien mensen worden nog vermist, aldus een mededeling van het ministerie van binnenlandse zaken in Italië. De meeste slachtoffers zijn gevallen in Florence 32, Beïluno 22 en Trente 21. BONN In Westduitse politieke kringen wordt het niet onwaar schijnlijk geacht, dat de socialis tische partij, de SPD, zal proberen met steun van de liberalen een nieuwe regering te vormen als haar besprekingen met de CDU (dinsdag) mochten mislukken. De socialisten en liberalen beschikken samen over 251 zetels in de Bonds dag, de christen-democraten over 245. LONDEN Het aanbod van premier Ian Smith voor een per soonlijke ontmoeting met premier Wilson ter oplossing van de Rho- desische kwestie, is gisteravond in Londen kil ontvangen. dat hij een Wilson va tot man" e «en de twe i een rede in Salisbury voor ontmoeting zou hebben met r besprekingen van ..man m te trachten de kloof tus- regeringen te overbruggen. De houding in Whitehall was, dat een dergelijke ontmoeting weinig zin heeft. Na twee jaar van onderhande len. zonder dat er weinig in de stand punten veranderd is, aldus de autoritei ten, is het onwaarschijnlijk dat een DEN HAAG Bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen zullen een aantal van de thans zittende leden van de K.V.P.-fractie geen kandida tuur meer aanvaarden. Zeer tot hun spijt, zo deelt het secre tariaat van de K.V.P. mede. zullen op medisch advies mej. dr. J. de Vink en mr. K. van Rijckevorsel zich niet meer beschikbaar kunnen stellen. De heren jf- G. Horsmans, J. van Dongen en Th. Laan achten de verplichtingen, verbon den aan hun lidmaatschap van Gedepu teerde Staten van dien aard, dat zij deze niet langer kunnen combineren met het Kamerlidmaatschap. De heren ir. W. Droesen, W. J. An- driessen en H. Moorman hebben de reglementair vastgestelde leef tijdsgrens bereikt. De heer J. Zwanik- ken heeft een functie aanvaard, welke wegens drukke werkzaamheden daar aan verbonden niet combineerbaar acht men het Kamerlidmaatschap. De heer dr. M. van Heivoort stelt zich eveneens niet meer verkiesbaar wegens de drukke werkzaamheden verbonden aan zijn maatschappelijke functie. nieuwe bijeenkomst er enige verande- li ring in zal brengen. Als deze bijeen-1| komst zou mislukken, zou dit het einde betekenen van alle onderhandelingen. Het formele antwoord van Smith op het laatste Britse aanbod voor een grondwettelijke oplossing wordt in Lon den nog steeds bestudeerd. Het wordt in overeenstemming met Smith geheim gehouden. Men gelooft dat het antwoord van Smith een kans biedt voor een oplos sing. Maar er is nog maar weinig tijd. De limiet blijft 30 november. Dan jflflp! wordt de kwestie, als zij niet tot oplos- sing gebracht is. aan de Veiligheidsraad !HP^: van de Verenigde naties voorgelegd. Bi (Van een onzer redacteuren) j\AET de lancering van gisteren -IA-I- hebben de Amerikanen hun veertiende bemande ruimteschip in een baan om de aarde ge bracht. Zij hebben nu ruim tweemaal zoveel astronauten gelanceerd als de Russen (24 tegen 11) en met de Gemini-7 hebben, ze een ruimteschip dat met 9,1 miljoen km verreweg de grootste af stand heeft afgelegd. Daar staat voor de Russen tegenover, dat die al twee astronauten kort na elkaar de ruimte in hadden gezonden voordat de Amerikanen in 1962 een dergelijke prestatie konden leveren. De Amerikanen lanceerden in 1961 ook wel twee ruimteschepen (met Shepard en Grissom), doch deze, maakten slechts een „ruimtesprong". De Russen zijn de enigen die tot nu toe een vrouw (Valentina Teresjkova) en een driemans ruimteschip lanceerden. De laatste Russische lancering da teert al weer van anderhalf jaar geleden. Hetgeen allemaal nog niet betekent dat de Amerikanen een we zenlijke voorsprong hebben. De Russen gebruiken (o.m. voor de zwaardere motoren) een heel andere techniek en daarvoor ook een andere voorberei- dingsschame voor de reis naar de Astronaut(en) Gagarin Titow Nicolajew Romanowitsj Bykovsky Teresjkova Komarow, Feotistow en Jegorow Leonow en Belajew Ruimteschip Wostok-1 Wostok-2 Wostok-3 Wostok-4 Wostok-5 Wostok-6 Astronaut (en) Carpenter Schirra Grissom en Young McDivitt en White Cooper en Conrad Borman en Lovell Schirra en Stafford Armstrong en Scott Stafford en Cernan Young en Collins Cordon en Conrad Lovell en Aldrin Ruimteschip Friendship-7 Aurora-7 Sigma-7 Faith-7 Gemini- 3 Gemini- 4 Gemini- 5 Gemini- 7 Gemini- 6 Gemini-8 Gemini- 9 Gemini-10 Gemini-ll Gemini-12 Lancering 12- 4-'61 6- 8- 61 11- 8-'62 12- 8-'62 14- 6-'63 16- 6-'63 Lancering 20- 2-'62 24- 5-'62 3-10-'62 15- 5-'63 23- 3-'65 3- 6-'65 21- 8-'65 3-12-'65 15-12-'65 16- 3-'66 3- 6-'66 18- 7-'66 12- 9-'66 ll-ll-'66 Afstand 41.600 km 576.000 km 2.579.200 km 1.995.200 km 3.500.000 km 2.000 000 km Afstand 129.600 km 130.000 km 272.000 km 952.000 km 2.650.000 km 5.343.000 km 9.195.756 km sies ingesteld. Kandidaat-bondskan selier Kiesinger zal de CDU-commissie leiden, Willy Brandt die van de SPD. In een vraaggesprek heeft de laatste al laten weten bereid te zijn de leiding van een nieuwe regering op zich tc nemen. Intussen is de rel om Kiesingers oor logsverleden nog niet geëindigd. Zijn medestanders hebben gisteren een 22 jaar oud document gepubliceerd, waar uit zou blijken, dat hij zich zou hebben gekeerd tegen anti-joodse propaganda in zijn functie bij de radio-afdeling van het Duitse ministerie van buiten landse zaken. Hij zou daarvan zijn beschuldigd door een toenmalige colle ga, die het bewuste document indiende bij het Sicherheitshauptquartier, zes maanden voor de capitulatie. De veiligheidsdienst van de nazi's heeft in 1944 kennelijk geen gevolg ge geven aan de klacht, want tot het ein-> de van de oorlog is Kiesinger in zijn functie gehandhaafd. Kiesinger zou vandaag een gesprek met Erhard hebben. Vier weken crisis (Van onze parlenientsredactie) DEN HAAG De definitieve ontknoping in de nu vier weken oude kabinetscrisis komt snel na derbij. Maandag komen de Tweede- Kamerfracties van KVP, PvdA en ARP bijeen om zich uit te spreken over het plan-Beel voor dekkings maatregelen in 1967. De informateur heeft aan de hand van de nadere gegevens van de minis terraad zijn plan nog wat bijgeschaafd. De definitieve versie legde hij gisteren voor aan de fractieleiders Schmelzer (KVP) en Roolvink (ARP) en van aan PvdA-aanvoerder Nederhorst. De indruk bestaat, dat de heren Schmelzer en Roolvink zich in principe welwillend tegenover dr. Beels opzet hebben opgesteld, maar uiteraard .spre ken hun fracties het laatste woord. P.v.d.A. OP STRAAT Op welwillendheid van de kant var de PvdA kan de informateur niet rekenen. Dat is deze dagen tijdens het PvdA-congres in Rotterdam wel duide lijk geworden. De PvdA wil voor verkiezingen niet meer met de KVP zee en begeert dus ook geen recc structie van het kabinet-Cals. Nood zaak van zwaardere dekkingsmaatrege len in 1967 ziet ze niet in. Dat drs. Nederhorst dit de informa teur vanmiddag in alle duidelijkheid heeft meegedeeld, is mogelijk, maar d< PvdA zal ongetwijfeld eerst alle tacti sche en procedurele mogelijkheden willen uitbuiten om de KVP-fractie tot kleurbekennen te dwingen. Een on voorwaardelijk „neen" van drs. Neder horst werd dan ook niet aanstonds verwacht. Ware dat wel het geval, dan zou de PvdA vanavond reeds op straat staan en het fractieberaad van maan dag onnodig zijn. Hoe dan ook, na dat fractieberaad weet de informateur binnen de kortste keren hoe de kaarten liggen. Verwacht wordt, dat zijn eindrapport zal uitmon den in het advies een minderheidska* binet van KVP en AR te vormen, eventueel onder leiding van de anti revolutionaire prof. Zijlstra. Gevreesd wordt dat de schade tot negen miljard gulden zal oplopen. Dat teer dan een kwart van de jaar lijkse begroting van het land. Een bedrag van 1,4 miljard dollar, dat was bestemd voor verbetering van de landbouw, zal nu worden bestemd voor het herstel van wat eens het rijkste landbouwgebied van het land was. Als gevolg van de ramp wordt een scherpe daling van de nationale productie verwacht. Het stadsbestuur van Florence heeft de regering snellere en grotere hulpver lening gevraagd. Een week na de ramp het leven in het gehele rampgebied nog vrijwel verlamd. Tientallen dor pen, speciaal in de Dolomieten, zijn nog afgesloten van de buitenwereld. TYPHUS Uit Florence zijn ongeveer tien geval- n van typhus gemeld. Ook zouden er bijna honderd gevallen van een besmet telijke leverontsteking zijn geconsta teerd. Medische ploegen zijn bezig met het inenten van de bevolking. Aan alle artisten ter wereld is gisteren gevraagd één van hun wer ken af te staan voor een veiling, waarvan de opbrengst is bestemd voor restauratie van de in Florence beschadigde kunstschatten. De op roep werd gedaan door Carlo Ludovi- co Ragghianti, een kunstcriticus, die aan het hoofd staat van een internati onaal comité dat gelden inzamelt voor Florence. Het stadje Mezzano di Primiero in de Dolomieten dreigt van de aardbodem te worden gevaagd door een berg die als gevolg van langdurige regenval aai het schuiven is gegaan. Een reusachti ge modderstroom kruipt over he olaatsje heen, dat al voor de helft onder water staat na de overstromin gen van eind vorige week ongeveei 1.600 inwoners zijn al weggetrokken. LEEUWARDEN Tijdens een bij eenkomst in Leeuwarden, georga niseerd door de A.R.-propagandacom- missie Friesland, heeft de heer B. Rool vink, voorzitter van de A.R.-fractie in de Tweede Kamer, zijn visie gegeven op de situatie, zoals die ontstaan is door de kabinetscrisis. De heer Rool vink zei onder meer: „De bedoeling van de interventie van minister Biesheuvel en mij tijdens de formatie- poging van de heer Schmelzer was ook de socialisten er bij te betrekken. Wij wensten een gaaf gezicht te houden. Pas wanneer zij zouden weigeren over een solidere dekking te praten, hadden we de handen vrij". De heer Roolvink ver klaarde een concreet voorstel op tafel gelegd te hebben maar de inhoud daar van nu niet vrij te kunnen geven De A.R. wil een rechte lijn trekken en „vandaag niet loslaten waarmee je gisteren op dezelfde lijn stond". Deze fase is nu voorbij, aldus de A.R.-leider. „Vandaag heb ik met de informateur gesproken, aldus de heer Roolvink, maar ik sta nog onder zwijgplicht Een nare zaak als je de dingen weet". De heer Roolvink toonde zichvoorts bezorgd over de financieel-econo- mische situatie. „Die is slechter dan sommige ministers uit dit kabinet ons willen laten geloven". Een duidelijk waarschuwing van prof. Zijlstra is door enkele ministers aan de kant geschoven. De heer Roolvink kwam voorts tot een tekort op de betalingsba lans van 1,6 miljard. Een maatregel tot beteugeling was volgens hem onont koombaar. MADRID Alle politieke delin quenten uit de tijd van de Spaanse burgeroorlog hebben amnestie gekre gen De rechtbanken die speciaal voor de berechting van deze delinquenten in het leven waren geroepen komen door dot besluit te vervallen. AKTUEEL 'VERLORENGEBIED' VAN CHINA (Van een onzer redacteuren) TTET valt op dat in de Russische -I--I- pers steeds meer aandacht wordt besteed aan het Chinese militaire ge vaar. Nadruk wordt gelegd op het op treden van de jonge ,,rode gardisten". Zij hebben in Sinkiang en langs de rivier de Amoer bijeenkomsten be legd om teruggave te eisen van „ver loren gegane Chinese gebieden". Als gevolg van de spanningen tussen beide landen kan het zgn. territoriale pro bleem weer aktueel worden. Volgens Pe king is de huidige grens vastgesteld in „ongelijke verdragen", die een verzwakt China destijds door tsaristisch Rusland werden opgelegd. Nooit is duidelijk ge maakt, waar de betwiste gebieden zijn gelegen. Beide partijen houder, echter ma noeuvres in het grensgebied en de moge lijkheid van conflicten is daardoor toe genomen. Er waren echter ook politieke manoeu vres. De Russische president Podgorny ging speciaal naar Wladiwostok (hetgeen „Heerser van het Oosten" betekent) om te verklaren, dat deze dynamische streek, die „onze voorvaderen met eigen handen hebben geschapen en die bedekt is met hun zweet en bloed" krachtig zal worden beschermd. Wladiwostok werd in 1860 door Russische troepen bezet en had vóór de eerste wereldoorlog nog een Chinese be volking van 30.000 zielen, die nu bijna geheel is verdwenen. Toespelingen Nog onlangs maakten Russische woordvoerders ondubbelzinnige toespe lingen op het verband tussen de Chinese woelingen en de veiligheid langs de grens. De partijsecretaris van Wladiwostocfc zei woordelijk: „Met het oog op de verslechtering van de internationale situatie moeten wij voort durend onze waakzaamheid verhogen en onze verediging aan de grenzen in het Verre Oosten versterken en bereid zijn de verworvenheden van de grote oktoberrevolutie te verdedigen". .da' _.aa,n de Amoergrens alleen al zes Russische divisies zijn gelegerd, gesteund door luchtmacht- en marine-eenheden. Het is echter de il J®Ina u op ^en conventionele oorlog zal laten aankomen. Het *taat' Russwche steden met kernwapens te bedreigen omdat het daar- ÏPP ag P '"^continentale raketten nodig heeft. Moskou moet dus nu reeds aan aanzienlijk deel van zijn hulpbronnen reserveren voor een mogelijke Alles mogelijk «E SK, 1 ontwikkeling van de Chinese kernmacht tracht tegen te houden, voordat het te laat is, hetzij door eenzijdige actie hetzii samen met andere mogendheden. Wanneer de belangen van Russen en Amerikanen op drt vitale terrein gaan samenvallen is volgens Zorza alles mogelyk, ondanks het feit, dat een dergelijke actie in de Ver Staten tot dusver steeds is verworpen. öiaten tot ï°mt.diJ laatste doordat men in Washington er van uit gaat sfiten piPn K Jle" ?aar, duurtl voordat Rood China voor de Ver' Staten een militaire bedreiging kan vormen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5