Sexualiteit blijmoedig benaderen Nautilus ramde Essex PRO WIM GERADTS: Dertiende eis Rovers vluchten voor gillende kantoormeisjes Morgen Klaproosdag Artsen Milieu niet verder onderhandelen Ton van der Hammen teven Piet L. \vER4NDERD Lasten olie-industrie niet verzwaren CRISIS KAN ROTTERDAM SCHADEN KLM naar „ofoudkust"? Folklore uit Israël in show-programma Restauratie Bdtz-orgel niet volledig geslaagd 13 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1966 TTV EN HAAG „Wat tie- ners doen en laten, juist op sexueel gebied. Wat ouders kunnen en moeten zeggen (en wat tieners nog aanvaarden). Wat verloof den mogen en wat niet. Dat zijn vragen die een positie bepaling nodig maken. Vroeger was de kous af met „Vooruitgrijpen mag niet". Zo'n antwoord doet liet niet meer. Deze problematiek, teruggebracht tot de woor den „Chaos rond eros?" zal het thema zijn van een con gres dat zaterdag 12 novem ber Telefoon gaat op het bureau van Wim Geradts, sinds een half jaar voorlichter en publiciteits- man van de protestantse „gees telijke volksgezondheid" en de „verantwoorde gezinsvorming" (PSVG). Hij is de schrijver van onder meer bovenstaande regelen. Zeg Wim (hoort hij). Ik kom je naam tegenwoordig elke dag tegen. Steeds in verband met chaos rond eros, inclusief vraagteken. In de uit nodigingsbrief voor jullie congres, zaterdag. Onder een lijvig stuk in de Omroepgids. En vanmorgen weer bij de mededeling dat de zaal te klein is en jullie groter gaat zitten. In de Dierentuin. Welja.Je bent inter view-rijp. Wist je dat? We kunnen komen. Allicht. Daar zit een PRO (om dat dure woord „public relations officer" eens te ge bruiken) bij voorbaat aan vast. Kan hij qual'itate qua niet weigeren. EEN DRUKTE! Het is een sombere achternamid dag als de heer W. F. Geradts (33) zijn bezoek, dat buiten adem van het trappen klimmen een groet hijgt, in z'n zolderkamer (Trompstraat) ont vangt. Een allereenvoudigst werkdo- mein. Met een geestdriftig gaskachel tje. De hitte laait je als een woestijn wind tegen. Geradts deelt dit hoog vertrek met de pas aangetrokken socioloog, nu afwezig. Beneden zit nog een re cente organisatieman. Alzo met de directeur (dr. C. Blankestijn) en de secretaresse al vijf koppen. Ja, de zaak krijgt allure, ook al door een goedgemutste, nu demissionaire, dr. Veldkamp. Een drukte! Ontzettend, zegt Geradts lichtelijk vermoeid, terwijl hij wat papieren ordent. Dat congres ineens naar die andere zaal. Er ko men er honderden meer dan we dachten. We zitten goed! Zit jij ook goed? (We vinden het nog altijd een hele grote stap van dagbladreporter met als specialiteit „verkeer" bij Trouw naar PRO van deze organisaties). Geweldig. Ik doe dit werk met bijzonder veel animo. Ben helemaal MISHANDELING Het is hem aan te zien. Geradts vindt dit werk prettig. Hij poseert niet, dat drukt zijn hele houding uit. Toelichtend begint hij: „Ik ben al ja ren hartstochtelijk op zoek naar een taal, een manier van zeggen, een wij ze van benadering waarbij mensen wezenlijk worden aangesproken. Ik bedoel: zo aangesproken dat de din gen die je wilt zeggen, ook „aanko men" zoals je dat graag wilt. OVERBRENGEN Zeker als in een verwarrende tijd herhaaldelijk belangrijke dingen moeten worden gezegd, geldt dat. Het materiaal is doorgaans wel voor handen. Alleen: het „hoe" van over brengen deugt vaak niet. Nu eens doet men het te belérend (als er iets afstoot is het dat). Dan weer gaat het zo verschrikkelijk abstract toe. Men uit zich ook vaak zo moeizaam en in beloken termen (al maar draaien als die kat om de hete brij). naar de dierentuin zeggen, dat er iets wezenlijks ver andert of al veranderd is. Allerlei van oudsher hardnekkige misver standen (man geeft leiding, vrouw wacht af; sexualiteit alleen maar kwestie van voortplanting; verlo vingstijd is er alleen om gééstelijk naar elkaar toe te groeien) ZIJN daar geen misverstanden meer. Tie ners zijn eerder geneigd het huwe lijk als echt partnership te zien. Daar verwachten de meesten het ook he lemaal van. al kunnen ze dat vaak nog niet met zoveel woorden formu- Ben je niet wat optimistisch? Je kent de bezwaren van veel ouders over grote vrijheden die jongeren zich veroorloven. Bepaalde middel bare schoolfeestjes en zo. Ik weet het. Er IS een soort volksopinie van „ze doen maar te genwoordig". Daar geloof ik per sé niet in. Trouwens, ik heb feiten die dat staven. Hier heb je een Brits rap port, pas verschenen en het eerste op dit gebied over sexueel gedrag van jonge mensen. (Michael Scho- field. The sexual behaviour of young people, Longmans, Londen-red.). Het Nederlandse patroon zal daar waarschijnlijk niet veel van af wij- Een greep. Voorhuwelijks ge slachtsverkeer is allerminst alge meen. Ruim tweederde van de jon gens en ruim driekwart van de meis jes doet dat niet. Aan de andere kant mag je natuurlijk evenmin zeggen dat. het hier een paar afwijkfnxen geldt, akkoord. Vrij samenleven, de zogeheten promiscuiteit is bepaald gegn symptoom van tiener-sex. Zes procent van de jongens en een nog lager percentage van de meisjes maakt zich daaraan schuldig. GEEN PANIEK Ik wil maar zeggen: de sombere verhalen van „de mensen" zijn niet juist. Er is geen reden voor paniek. Ernstige bezorgdheid over een ander cijfer zou daarentegen beter op zijn plaats zijn: maar liefst 67 procent van de jongens blijkt nummer enige voorlichting van hun ouders te heb ben ontvangen! Dat is inderdaad alarmerend. Precies. Sommigen denken ouders, die schrikken als een 'kind dat we er al bijna zijn. Wel, dit met een intieme vraag op hen af- cijfer toont aan, dat er voor ons komt. maar die het toch zo graag n0„ heel wat valt te doen. Om te rekms^l^ek dkt1 zé het goed dederih beginnen op ons congres, zater- Van een ouder echtpaar dat niet op- dag. Verder via de radio-lezingen- standig, maar wel een beetje jaloers- cyclus (NCRV) en ook door een bedroefd constateert: Wat zou het geïntensiveerde voorlichting in heerlijk zijn geweest als dit alles een Qns b]ad Je weet toch dat we NIJMEGEN Gistermorgen hebben twee mannen tevergeefs getracht een overval te plegen in het kantoor van Benelux staal en constructiewerken in ternationaal. Het kantoor is gevestigd op de hoogste verdieping van een win kelgalerij achter het stadhuis van Nij megen. stapten het kantoor bin nen op een moment dat daar alleen een 19-jarige typiste aanwezig was. Ze gre pen het meisje bij de keel en sleurden haar naar een aangrenzend keukentje. Ze vroegen haar waar de baas was. De typiste verzette zich hevig en be gon luid te gillen, evenals een 18-ja- rig collegaatje, dat toevallig binnen kwam. De overvallers lieten haar los Zij bleven voorgoed bij ons (Van een onzer redacteuren) Op vijfhonderd Nederlandse kerkhoven rusten dertigduizend ge allieerde soldaten van alle rang en stand. Overal in de wereld wonen moeders, vaders, vrouwen, kinderen, met diep in het hart het ver langen eens het graf van hun dierbaren te kunnen bezoeken. Om tc trachten deze wens te vervullen, houdt het Nederlands Oorlogsgraven Comité morgen zijn jaarlijkse collecte morgen is het weer Klap roosdag. Toen op 5 mei 1945 op de slag velden van Europa het signaal weerklonk dat het einde van de oorlog aankondigde, bleven der tigduizend Canadezen, Amerika nen, Britten, Nieuwzeelanders voorgoed bij ons. De strij'd die ons de vrijheid bracht, had hun het leven gekost. In dertigduizend ge zinnen was een plaats aan tafel leeggevallen. De oorlog is 21 jaar voorbij. Er zijn er onder ons, bevrijden van een tirannie, voor wie die zwarte periode een afgedane zaak is geworden. Maar de familieleden van de gesneuvelde bevrijders zullen 1940—1945 nooit kunnen vergeten. In hun hart blijft het leed. Nederland is de bevrijders grote dank verschuldigd. En het kan van die dank doen blijken, door morgen royaal te offeren. Opdat nog tienduizenden nabestaanden hun wens zien vervuld bloemen leggen op het graf van een dier bare, die rust m vreemde grond. Brengt vergadering in Utrecht klaarheid? (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De stand van za ken in het conflict artsen-zieken fondsen is zeer verward. Het ge sprek tussen beide partijen onder leiding van „informateur" prof. Muntendam heeft gisteren na urenlang praten duidelijk maakt dat de artsen niet verder willen onderhandelen, zoals de papieren nu liggen. Gisteravond zjjn nog audiënties van beide par tijen bij minister Veldkamp en staatssecretaris Bartels gevolgd. Hier bleek hetzelfde. commissie aanwijst die de zaak moet be oordelen en dat de artsen met hun eiser in de kou blijven staan. Erger: dat zij zelfs de door de fondsen voorgestelde 20 procent honorariumverhoging niet krijgen, omdat dit conjunctureel niet in De minister schijnt dit laat- Terwijl generaliseren ook al een kwaad blijkt waarmee kennelijk moeilijk valt af te rekenen. Let wel, ik bedoel dat in zeer algemene zin hoor. Deze zaak leeft bij mij dus al ja ren. Daarmee in verband moet je zien mijn voorstel in onze journalis tenkring destijds om kerkboderedac ties onze diensten aan te bieden. Want door al die tekortkomingen in het „gqed zeggen" komt er te wei nig over, als je begrijpt wat ik be doel. Om nu op mijn functie terug te komen ik ben gelukkig als een. kind met reacties uit de Gezond Ge zin-lezerskring (oplaag 23000) als deze: „Meneer ik vind de toon van uw blad erg prettig. Je leest zo ver schrikkelijk veel over sex in ver band met narigheid. Uw blijmoedige benadering in Gezond Gezin doet me goed...." Zo'n schouderklopje in spireert, hè? Een van de dingen die ik heb ont dekt is, dat je ook de lezers moet be trekken bij je voorlichting. Anders word je te idealistisch. Als geen ander kunnen zij de praktijk laten spreken. Zo blijf je reëel. VRAGEN In ons laatste thema-nummer van Gezond Gezin hebben we ouders ge vraagd ons te vertellen wat ZIJ hun tieners hebben bijgebracht over vrienden, vriendinnen, verloving, sexualiteit en huwelijk. Omgekeerd konden tieners over hun ouders schrijven. Heb je al reacties gehad? Zeer waardevolle. Van zoals ze zelf schrijven „doodgewone kunnen hebben. Het gold hier de va der en moeder van een groot gezin (kinderen al lang de deur uit) dat een leven van veel onthouding ach ter de rug had. elke maand laten verschijnen? IIAA fAlfra^An ,1 r, n BREDA De officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. G. Tem mink, heeft gistermorgen 18 maanden gevangenisstraf geëist tegen de beruch te Tilburgse woonwagenbewoner Piet L. Hij moest terecht staan wegens ver nieling, mishandeling en huisvrede breuk. In juli moest behandeling van deze zaak worden uitgesteld omdat verdach te uit het huis van bewaring in Breda wist te ontsnappen. Hij bleef tot sep tember op vrije voeten. Tegen de 27-jarige P. D., die zich voor dezelfde feiten moest verantwoor den, werd een zelfde straf geëist. L. is reeds twaalf maal eerder veroordeeld en D. zeventien maal. SCHIPHOL Willem van Otterloo, dirigent van het Residentie Orkest, is donderdagmiddag vertrokken naar To kio, waar hij de komende vier weken gastdirigent zal zijn van het Japanse Yomiuri Symfonie Orkest. Op het pro gramma staan zes concerten westerse muziek. Jlir. Loudon: Vraag verdubbelt DEN HAAG—AMSTERDAM - Vertegenwoordigers van de N.V Koninklijke Nederlandsche Petro leum Maatschappij hebben giste ren kritiek geuit op de regering en de vakbonden. Jhr. mr. J. H. Loudon, voorzit ter van de raad van commissaris sen van deze maatschappij, zei in een rede voor de Internationale Kamer van Koophandel in Den Haag dat de regering de lasten voor de olie-industrie niet zodanig moeten verzwaren, dat het onmo gelijk wordt een verder uitgroeien in de toekomst te financieren. „Als dat zou gebeuren, zou geheel West-Europa er onder lijden". In een rede voor het departement Amsterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid Handel betoogde ir. L. Schepers, zitter van de Maatschappij cn i (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE Burgemeester W. Thomassen heeft gisteren, tij dens een lezing voor de Neder landse Maatschappij voor Nijver heid en Handel in Enschede, zijn zorg over de kabinetscrisis uit gesproken. Hij vreest ernstige ge volgen voor Rotterdam, wanneer de crisis niet tijdig wordt opge lost. „De kabinetscrisis komt voor onze stad zeer ongelegen. Als de grote oliemaatschappijen niet precies weten wat wij gaan doen, kan dat een schade opleve ren van enorme omvang. Een schade niet van miljoenen, maar van miljarden", aldus de burge meester. In grote lijnen schetste de heer Tho massen de problematiek van 's werelds grootste havenstad, waarbij hij erop wees dat Rotterdam thans ijvert voor een haven die zelfs het diepst stekende zeeschip kan ontvangen. „We zullen accommodatie moeten bouwen voor schepen van 200.000 tot 300.000 ton. Als we de wereld niet dui delijk maken dat we deze zaak zullen doorzetten, dan zal Frankrijk ons voor; zijn. Dan zal minister Pisani niet lan ger aarzelen en in Zuid-Frankrijk voor een dergelijke havenoutillage zorgen.' De heer Thomassen achtte het pro bleem van zo groot belang, dat hij dit aan het nieuwe kabinet als een kwestie van eerste orde zal voorleggen. Dit om te voorkomen dat Rotterdam straks ge meden zal worden door de grootste en belangrijkste olietankers. Over het vervoer met schepen merk te de heer Thomassen op, dat een impo nerende revolutie te verwachten is. „Men is gegrepen door de container koorts", zo zei hij. 1 van dc reeds genoemde olie maatschappij, dat er de laatste tijd bij de regering een tendens is w te nemen van gebrek aan begrip onvoldoende waardering voor het be drijfsleven. Hij uitte eveneens kri tiek op de eisen van de vakbonden ten aanzien van medezeggenschap en vermogensaanwasdeling. Energie verdubbeld Jhr. mr. Loudon sprak over „Europese energieproblemen". Hij merkte dat de vraag naar energie in al haar vormen in de vrije wereld de laatste twintig jaar is verdubbeld. Dit zal waarschijnlijk in de komende twee jaar weer zo zijn. Ongeveer 9f procent van deze stijging werd opge vangen door olie en aardgas. Deze twee producten voorzagen vorig jaar in bijna tweederde van de totale vraag naar energie. Tegen 1985 zal dat waarschijnlijk drie vierde zijn. Hij voorzag dat op den duur een kwart van onze nieuwe olie en gas van de zeebodem zal komen. Ondanks de belangrijke aard gasvondsten in Nederland en op het Engelse deel van het continentale plat Noordzee en het toenemend belang van de kernenergie, zal de economische ont wikkeling van West-Europa de eerste twintig jaar in hoofdzaak afhankelijk zijn van ingevoerde olie, aldus de heer Loudon, Hij was van mening dat de rege ringen zich meer zorgen maken dan nodig is over de gevaren die j de afhankelijkheid van geïmpor teerde energie met zich brengt. VERWACHTING Insiders spraken vandaag de verwach ting uit dat de vergadering van de Lan delijke Huisartsenvereniging, vanavond in Utrecht! de zaak wel doorzichtiger zal maken. Dan zal moeten blijken hoe grcot het verzet in artsenkring tegen de tot nu toe gevolgde gedragslijn van de on derhandelingsdelegatie is. Volgens de Haagse arts, dokter J. F. van der Vliet, zou er een groep collega's ztfn die het bepaald niet eens ls met de gang van zaken en die bereid is zo no dig een afzonderlijk akkoord met de ziekenfondsen te sluiten, wetende dat de delegatie irreëel te werk gaat. PATIËNTEN Dezelfde arts deelde mee een groeien de ongerustheid bij zijn patiënten te con stateren over de ontwikkeling. Met name vreest men daar invoering van „beta ling per consult" voor ziekenfondsver zekerden, het zg. verrichtingssysteem. Invoering van dit systeem, aldus deze groep, ls een sociaal zeer verwerpelijke manoeuvre. Nimmer mag immers een conflict als dit (mede) op de ruggen van de minst draagkrachtigen, onder wie tal van AOW-trekkcrs. worden uitgevochten. M arine-etablissement officieel geopend AMSTERDAM De vlagofficier ma terieel van de Koninklijke Marine, vi- ce-admiraal H. M. van de Wall Bake, heeft gistermiddag in Amsterdam het herbouwdp marine-etablissement offi cieel geopend. PARIJS In verscheidene delen van Frankrijk doen zich overstromin gen voor, waardoor wegverbindingen worden afgesneden en mensen uit hun huizen worden gedreven. NORFOLK De kernonderzeeër Nau tilus (3.180 ton) heeft gisteren onder water voor de kust van Californië het vliegdekschip Essex geramd. De Nautilus, de eerste, kernduikboot ter wereld, heeft volgens een woord voerder van de marine, geen ogen blik in gevaar verkeerd. Door de schok van de aanvaring brak een der opvarenden een arm. De schade aan de onderzeeër zou aan zienlijk zijn. De Nautilus, die in 1954 te water werd gelaten, bevond zich op een bevoorra dingsmissie, toen de aanvaring ge beurde. Het 30.000 ton metende vlieg dekschip Essex liep kennelijk geen schade op. DEN HAAG De K.L.M. deelt me de, dat zij verschillende mogelijkheden zoekt voor de overbrenging van haar hoofdkantoor naar Amsterdam. Een bericht als zou een nieuw directiekan toor voor 1000 man verrijzen aan de Parnassusweg aldaar bij de Prinses Irenestraat aan de zogenaamde „goud kust", is volgens de K.L.M. voorbarig. Dit is namelijk een van de mogelijk heden, nu vestiging op Schiphol on mogelijk is gebleken. Een woonblok van vijf verdiepin gen in Lyon is gisteren ernstig bescha digd door een gasontploffing. Volgens de eerste gegevens zijn er twee doden en 20 gewonden. ROTTERDAM Het ensemble, waarmee de Israëlische musicoloog Ziv Zamir nu een korte tournee door Ne- derland maakt en dat gisteravond op trad in de geheel uitverkochte grote zaal van De Doelen, biedt niet zozeer volksdans als wel een theater-show, met gebruikmaking van Israëlische folk lore. Met volksdansmotieven heeft Za- een programma samengesteld, dat gemakkelijk aanspreekt, dat veel vaart heeft en dat ook zo nu en dan het publiek meesleept tot enthousiasme. Maar Zamir's show ontroert niet, zo als hetgeen de studenten uit Haifa bo den tijdens de Floriade. Ondanks alle verve en enthousiasme is hetgeen Za- bracht, wat nuchter. De elektrise rende vonk, de echte „simchah", de wezenlijke, innerlijke aanstekelijke vreugde, die het publiek van toekijkers tot mee-belevenden maakt, ontbreekt. 3 afstand tussen optredenden en publiek. Dat is bij een show niet erg. "len -HERTOGENBOSCH Als gevolg van het overlijden van mgr. Bekkers moest het orgel concert ter gelegenheid van de in gebruikneming van het gerestau reerde Batz-orgel in de Grote kerk worden uitgesteld. Donderdagavond is dit concert voor een aantal genodigden en verdere belangstellenden door de Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk na een inleidend woord van de President-kerkvoogd mr. D. J. M. Noordijk gegeven. Bij de samenstelling van het program- a was gestreefd naar een zo groot mo gelijke afwisseling, teneinde de klank verscheidenheid van het instrument dui delijk te kunnen laten horen. Albert de Klerk begon met een sta tig plenum in „Dialogue" van Louis Mar- chand, vervolgde met een vierdelige Sui te van Domenico Scarlatti en demon streerde de prachtige intonatie van de Dulciaan 8' in „Liebster Jesu, wir sind hier" alsmede de niet minder schone Quintadeen 8' in „Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ" beide van J. S. Bach, uit schreef voor een orgelwerkje in e klok (KV. 616), belandde de organist het typisch-Franse milieu van César Franck met diens Prélude, fugue et va riation, waarin wij opnieuw konden ge nieten van de mooie intonatie der ver schillende orgelstemmen. Tot besluit gaf Albert de Klerk eer uitgebreide improvisatie over „Heer Je zus heeft een hofken", die hem ruim schoots gelegenheid bood het orgel in al zijn verscheidenheid te laten horen. Over de restauratie van het instrument schreven wij reeds eerder. Hoewel het klinkende resultaat zeker geen teleur stelling werd hebben wij toch enkele be zwaren, o.a. met betrekking tot de wind- voorziening. Deze laat nl. te wensen c er. hetgeen in de kerk duidelijk te horen is. Een beroep op het verleden lijkt ons hier misplaatst, aangezien dit naast ri schoons ook zijn nadelen had. Wie die laatste ter wille van de historie wil con- ■ervalt onherroepelijk in his- betreuren, temeer, daar deskundige zijde mededeelde, dat de mo gelijkheid voor een andere oplossing rr.et betrekking tot deze windvoorziening aanwezig was. Voor het overige kunnen wij de kerk voogdij van de Hervormde Gemeente ge lukwensen met het behoud van haar F, dat Mozart gaat er heen om naar een plezierig schouwspel te kijken en een plezierig schouwspel is hetgeen Zamir's ensem ble te zien geeft echt wel. Geheel „uitgekristalliseerd" is dat al les nog niet. Zamir heeft de volksdans, ondanks zijn choreografische bewer king, nog zodanig vastgehouden dat zijn programma tussen volksdans en show inviel. Het werd als show een gladies lopend geheel, zonder dansvirtu- ositeit, zonder hoogtepunten. Daaraan kon ook de zangeres Kochava Harari met haar Hebreeuwse. Jiddisje en Ye- méniet.ische liedjes weinig doen, terwijl bovendien de liedjes die Kochava Hara ri voordroeg niet de mooiste uit het zo rijke Israëlische repertoire zijn. Dat is evenzeer te zien in de aankle ding. Israël heeft slechts de beschik king over Chassidische en Yemenie- tische klederdracht en de dracht van de Druzen. Voor de rest heeft de „kib- boetsnik", de pionier in de landbouwge- meenschap die vooral de volksdans gestalte gaf, op feestdagen een vrolijke maar hoogst eenvoudige kleedij, waar in hij zijn fantasie zoveel mogelijk heeft moeten gebruiken. De lrib- boetsnik heeft immers geen eigen bezit Er moet voor zo'n show dus zeer zorgvuldig iets worden ontworpen dat de illusie wekt van een zonnig klimaat, een landbouwgemeenschap en vooral van een vreugdevolle warmte van het hart. Dat is allemaal niet eenvoudig. Zamir's costuums zijn te nuchter, te gewoon-modern. De kleuren „gloeien" niet. Zelfs in Yemenietische dans werd gebruik gemaakt van simpele blauwe iurkjes over rode maillots. Vanzelfsprekend is het interessant de componenten terug te vinden, waaruit de Israëlische folklore is opgebouwd. Ziv Zamir heeft de bouwstenen soms op een vreemde manier bijeengebracht. Het „Kom gij reine in mijn tent", een religieus motief, gebaseerd op het Hoog lied van Salomo, is helemaal „jekke", Duitse wals, met daarbovenop een hor- Een mimedans van twee meisjes en een verliefde jongeling toont Zweedse invloed en herinnert aan 1944, toen een grote groep Joodse meisjes uit Duitsland naar Zweden werd ge transporteerd. Die groep ging later on der nogal wonderlijke omstandigheden naar Israël. De Chassidische dansen hebben Zamir kennelijk parten gespeeld. Van de geestvervoering, een der voornaamste kenmerken was wei nig overeebleven, maar de dansers had den in dit opzicht ook weinig steun aan de muziek: die riep de vervoering niet op. Met dat al was het publiek dankbaar r -----.*-.1 al ging het traditionele „Havah Na- rSia, r D Silsh- in de grote ruimte wat verloren, Rifksnfonumentenzorg "i? zo jfiëtjdtvone I om<|a* weinigen het meezongen, het wijze is gerestaureerd. I aPPl^us was er niet minder om. W. P. VERHEUL 1 HANS W. LLDEBQER

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13