leekagenda 3471 29ts Gevestigd in, vertrokken uit LEIDEN Hoge plaats voor Daams De heer P. Ravensbergen uit Rijnsburg overleden r" Alléén1 dinsdag en woensdag: laine pyrénées cloisters laine pyrénées peignoirs MAANDAG 31 OKTOBER 1966 Maandag .Lutherse kerk, 7.30 u: dienst t.g.v. de d( erkhervorming. ?n. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jaap da' e Jong over Zweden en Lapland, ïeei Antonius-clubhuis, Mare, 8.15 uur: de- 'eu" lonstratie met tweeklaviers Philicorda dt iet pedaal. Den Haag Diligentia. 8.15 uur- lanorecital Belgische pianiste Elisabeth ockx-Stern. Dinsdag Rapenburg 10, 2.30 tot 5.30 en 7.30 to; uur: bazaar Ver. vrijz. Hervormden Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds ed. Gemeenten, i Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur 5 hr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest 3 iet vioolsolist Den Haag Diljgentia. 8.15 uur eethovenrecital Duitse pianist Hans ichter Haasei Woensdag Hooglandse Kerkgracht 26. 10 tot 12. 2 5 en 7 tot -0 uur: bazaar ten bate Evang Lutherse Gemeente. Trouwkamer stadhuis 4 tot 6 uur zit- ig sociaal raadsman. Doopsgezinde kerk, 7.30 tot 8 uur. icumenisch avondgebed. Schouwburg. 8 uur: K. en O en L.A.K tudio met „Niet doen, Sneeuwwitje" Rapenburg 10, 2.30 tot 5.30 en 7.30 tot uur: bazaar Ver. vrijz. Hervormden Den Haag Waalse kerk. 8 uur- or- ilconcert Piet van Egmond. Den Haag Diligentia, 2 uur: Arena „De zilveren fiets", thriller voo- Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: entrum met „Angst en ellende van het Den Haag Diljgentia. 8.15 uur: anorecital John Mackay. heveningen Kurzaal. 8.15 uur p* sidentie-Orkest met vioolsolist. Donderdag Den Haag Schouwburg. 8.15 uur. aagsche Comedie met „Een zondag in York" Den Haag Diljgentia, 8.15 uur- derenrecital mezzo-sopraan Elisabeth II Vrijdag (4 november) Zaal Koningkerk (Noord) 7.30 uur: lilclub voor verzamelaars. Breestraat 85 8 uur: afd. Leiden C H.U A. Schuring over actuele politiek. Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- im Rehoboth, tienersoc. 't Venster tnerbal, m.m.v. Why. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur iagsche Comedie met „De Meteoor Haag Diligentia, 8.30 uur euwe Komedie met „Mama. kijk zon- handen". Den Haag Dierentuin. 8 uur: Resi- ntie-Operakoor. Zaterdag (5 november) Den Burcht, 8 uur :toneelavond Ons unnegerlaand Breestraat 19. 8 uur: Boemerang-soos- ond, met disco-Jockey's. .HJ.-gebouw Levendaal 103, 8 uur irv. Jongerensoc:, feest in operettelano r Hare 43. 8 uur: feestavond Tokheim ge- Schouwburg, 2.30 uur: L.AJ., Scapino- de jeugd. eenltapenburg 10: jeugd-ontnv»etingscen- im Rehoboth. soc. 't Roefje sprokke len- L gratis toegang voor iedereen üeDen Haag - Diligentia, 1 uur: Arena >oral !t „De zilveren fiets" een Oen Haag Schouwburg, 8.15 uur mlvn agsche Comedie met „School voor )en Haag Diligentia. 8.30 uur: Nieu Komedie met „Mama. kijk zender i5fccheveningen Kurzaal, 8.15 uur: elij'-c «identie-Orkest met vioolsilist. Zondag 6 november) tapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- m Rehoboth, 's middags disco-socië- t. populair klassiek programma voor gele Dagelijks ln Den Haag dvalFheater Pepijn. Nieuwe. Schoolstraat cabaret Paul van Vliet, be ve maandag icbevenlngen Circustheater. 8 uur- Hermans met „Tien Toon" (be- ve maandagavond). Films bAMERA (van zaterdag tot en me' ensdag 2 30 uur) Dick Trom ui hei eus talie leeftijden): donderdag en Ijdag 2 en 7.30 daarna alleen 7.31' sb: La dolce vita (18 jaar). JDO (2.30 7 en 9.15 uur): Elvis o-go (alle leeftijden). .UXOR '2.30. 7 en 9.15 uur): De [erhut van oom Tom (alle leeftijden) tEX (2.30 7 en 9.15 uur): De pos:- ets (14 jaar). 1TUDIO (2 30. 7 en 9.15 uur): Ik.. vrouw (18 jaar). IRLANON (2.30. 7 en 9 15 uur) lotsgekke kerels in vliegende kratten e leeftijden) Doktersdlenst 'oor de doktersdienst 5x2 bellen. jzot- 1681 Welke apotheek? LEIDEN Op de dit weekeinde door de Ned. Accordeonistenassociatie georga niseerde kampioenschappen van Neder land voor accordeon is onze stadgenoot Driekse Daams (Boshuizerkade 110) als hoogstgeklasseerde in de ere-afdeling amaiteurs geëindigd. Van de 140 kandidaten op dit concours behaalde hij me* 115,4 punten de eerste Twee gewonden bij botsing LEIDEN Een zigzag manoeuvre op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Meerburgerstraat was de oorzaak van 'n botsing om tien over half vier in de nacht van zaterdag op zondag. De eerste auto, bestuurd door l-jarige Leidenaar, week uit naar rechts, naar de vluchtstrook en on middellijk daarna weer naar links de Hoge Rijndijk op. De bestuurder van de auto, die daar achter reed, kon een botsing niet voorkomen. De bestuur der van de voorop rijdende auto kreeg een diepe hoofdwond en een schedel- basisfractuur. Een 21-jarige medepas sagier liep een gekneusd borstbeen op. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Sport verbroedert LEIDEN Tijdens de voetbalwed strijd U.V.S. tegen E.B.O.H. raakte het publiek door het ontreden van de scheidsrechter zodanig verhit, dat het in de tweede helft met bierflesjes begon te gooien. Nadat de wedstrijd was gestaakt en het publiek was ge kalmeerd, werd de wedstrijd uitge- Leidenaar gewond bij autobotsing LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag om tien over half een had op het kruispunt bij de De Gijselaars- bank een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een 49-jarige inwoner uit Lei den liep snijwonden op aan het hoofd en kneuzingen aan de onderzijde van zijn rug en rechterschouder. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Door bus aangereden LEIDEN De 47-jarige bromfiets bestuurster J- v. d. Hoek uit Leiden is zaterdagmiddag om kwart voor zes door een achter haar rijdende bus op de Korevaarstraat aangereden. Zij liep een heupfractuur op en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. Grote successen van Leidse sabreurs LEIDEN Tijdens de op vrijdag j.l. door de sportvereniging Depot Konink lijke Marechaussee te Apeldoorn geor ganiseerde sabelwedstrijden hebben de Leidse sabelschermers hoge ogen ge gooid. Van de acht beschikbaar gestel de prijzen vonden er zes hun weg naar Leiden. In de hoofdafdeling bezetten Verzijden en De Vos resp. de eerste en de derde plaats, terwijl Van der Veer en Kersten in de eerste afdeling na barrage resp. als eerste en tweede ein digden. In de tweede afdeling kwamen Bor en Verwey beiden als eersten door de voorronden, waarna zij hun succes in de finale afrondden door daarin voor Leiden eveneens de eerste en de tweede plaats te veroveren. Gouden medaille op filmfestival LEIDEN Onze stadgenoot de heer J. Pieete heeft op het amateur-filmfes tival, gehouden in het cultureel cen trum Orpheus" te Apeldoorn de gou den medaille gewonnen met zijn film „Miroirs". Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der Notarissen werden de volgende perce len geveild t.o.v. notaris N. W. Holt- kamp te Leiden: woonhuis Lage Rijn dijk 104 is uit de hand verkocht: woon huis Valdezstraat 4-4a op f 19.000 door de heer Sloos; woonh. en zaal Hoog landse Kerkgracht 44 op f 47800 door de heer Schouten q.q.; woonh. Pr. Fre- derikstraat 26-26a op f 9900 door de heer V. Wijk q.q.: woonh. Pres. Steyn- straat 20-20 a op f 7000 door fa. Huur man q.q. Geref. Kerk beroept LEIDEN De Geref. Kerk heeft gisteren in de vacature van ds. J. H de Boer een beroep uitgebracht op dr. W. van der Zwaan te Eindhoven. Dr. Van der Zwaan is 48 jaar, is ge huwd en heeft 2 kinderen. LEIDEN Onze stadgenoten J. A M. Gubbens en A. J. Hoelen zijn aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het examen elektrotech nisch ingenieur. pdaats Op 8 mei was hij de hoogstgeklas seerde voor Zuid--Holland. Driekske Daams, die achttien jaar is is leerling van de accordeonklas van de Stichting Leidse Muziekschool en orkest- lid van het Leids Accordeonorkest Neer- Helpt geestelijk gehandicapten LEIDEN Men schrijft ons: De ze week wordt weer een financiële actie gehouden voor het geestelijk gehandicapte kind. U hebt er recht op te weten wat er met de opbrengst van de actie gebeurt. Daarom noemen wij hieron der enkele activiteiten in Leiden op het gebied van de zwakzinnigenzorg, die door deze collecte wordt ge steund Er zijn in Leiden drie tehuizen voor oudere en alleenstaande geestelijk ge handicapten. „De Ankerplaats', Oude Singel 238, een R.K.-tehuis voor 8 manne lijke en 8 vrouwelijke pupillen, 2. „De Haardstee', Witte Singel 70. een algemeen tehuis voor 20 mannelijke pupillen en 3. „Ons Huis, Hooi gracht 58, een protestants-christelijk tehuis voor 15 mannelijke en 15 vrouwelijke pupillen. Deze tehuizen zijn tot stand geko men met financiële medewerking van de gemeentelijke overheid en parti culiere instanties. Het zal u evenwel duidelijk zijn dat voor het goed func tioneren van deze tehuizen nog veel geld nodig is. Het is voor ouders van gehandicapten zo belangrijk te we ten dat hun kinderen in een goed tehuis kunnen worden opgevange als zij er niet meer zijn. Steunt daar om dit werk. De huis-aan-huis collecte wordt ge houden van 31 oktober tot en met november en de straatcollecte op zaterdag 5 november a-s. Collectanten kunnen zich melden bij de heer C. W. Oostveen, Rijn en Schiekade 121 te Leiden, telefoon 22055, of bij de heer J. A. Smits, woonark „Corel', Zoeterwoude, Rijn dijk, telefoon 25788. Royalisten hadden veel plezier LEIDEN - li de tot op de laat- ste plaats bezette zaal van het An- toniusclubhuis hebben leden en geno digden van de personeelsvereniging De Royalisten (Royal McBee) zater dag volop genoten van een feest- Voorzitter J. Kanbier verwelkomde vooral de personeelsleden-in-ruste, die hij een geschenk gaf. Hierna hebben de feestgangers zich enige uren geamuseerd met een ge varieerd en/op hoog peil staand ca baretprogramma, dat als motto had: Nu is het tijd voor vrolijkheid'. Aan het welslagen van het geheel werkten mee conférencier Jan Blaa- ser, organist Jos Carpay, die op zijn elektronisch orgel een keur van we reldmelodieën ten gehore bracht, de spectaculaire tapdansers „Brook and Rosfield' het Leedy Trio met een muzikaal envocaal repertoire, het Trio Coranto in een voortreffelijk gebracht muzikaal clownerienum mer en de bekende imitator en pa rodist André van Duin. De jongere „Royalisten' kwamen vooral aan hun trekken door het op treden van het tienerzangeresje San dra, dat werd begeleid door haar vader en haar broer. Het geheel werd door Jos Carpay (piano muzikaal omlijst. Na het cabaretprogramma volgde medewerking van het dansorkest een bal o.l.v. de heer K. Nieboer met ,The Mellotones' o.Lv. Wim van Weizen. O ja even naar PRONONCE voor 'n moderne ONDERJURK ingang Bachstraat): schilderijen Fer Hakkaar) en Wi) Tweehuysen ktramiek Babs van Elsdiogen. beeldjes Haai van Dinteren wandplastieken Ben Wolfs (in okt. en nov. zaterdagmiddag 2 tot 5 en woens dagavond 7 tot 9 uur) Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: werk van Georg Hadeier (van 29 okt.— 18 nov., 11—18 uur, vrijdag ook var, 19.30—21.30 uur, zondag en maandag gesloten). WASSENAAR: Kunstzaal Heufl Hof laan 7. aquarellen en tekeningen van Herbert Jochems en plastieken van To» :a v8D den Haak van 17 okt 3 nov dag van 105 u. ook dinsdagavond 8- 10 uur: zondags gesloten (ADVERTENTIE) /UfaWcdt U Of*"?*, faie/.1. ian janssen Motorrijder rijdt tegen bakfiets LEIDEN Een twintigjarige Leide naar is gisteravond om negen uur op het Levendaal op zijn motorfiets in botsing gekomen met een geparkeerde bakfiets, met een hersenschudding en een wond aan het achterhoofd is hy naar het Academisch Ziekenhuis ge- Vitrine met goud en zilver leeggeroofd LEIDEN Vannacht hebben inbre kers voor enkele duizenden guldens buit gemaakt bij Vroom en Dreesmann aan de Breestraat. De daders, vermoe delijk twee, hadden het gemunt op een vitrine, die sinds veertien dagen op de parterre staat en waarin zich horloges, gouden en zilveren voorwerpen be vonden. Nagenoeg de hele vitrine werd leeggeroofd, de politie heeft de zaak in onderzoek. W. Poinpe m hoofdbestuur van Noodraad UTRECHT De heer W. Pompe, raadslid te Leiden, aanvankelijk voor de Boerenpartij, is gekozen in het hoofdbestuur van de Noodraad van de Boerenpartij. Hij vervult daarin de functie van administrateur. RIJNSBURG Na een ziekte van enkele dagen is vrijdagavond in het diaconessenhuis te Leiden op 58-jarige leeftijd overleden heer P. Ravens bergen, directeur van Bankelbakkerij Ravensbergen N.V. De begrafenis is vastgesteld op woensdagmiddag om drie uur op de begraafplaats van de Gereformeerde kerk aan de Sandtlaan. Vooraf wordt een rouwdienst gehou den in de Maranathakerk, die om twee uur begint. De heer Ravensbergen nam in het kerkelijk en maatschappelijk leven een vooraanstaande plaats in. Hij was ge ruime tijd raadslid en secretaris en voorzitter van de commissie van be heer van de Gereformeerde kerk te Rijnsburg. Onder zijn leiding werden de Maranathakerk en de Petrakerk ge bouwd. Voorts is de overledene voor zitter geweest van de muziekvereni ging Wilhelmina, waarvan hij later beschermheer werd. De heer Ravensbergen heeft zijn RIJNSBURG De gemeenteraad wordt voorgesteld de Leidse volks universiteit K. en O. f 96 subsidie te verlenen, dat wil zeggen f 1 per Rijns- burgs lid. RIJNSBURG B. en W. stellen de raad voor de woningen Koestraat 2, 2a en 4 onbewoonbaar te verkla- Voor 'n vroege SinterklaasLaine des Pyrénées dusters voor sensationele prijs. In koren, fuchsia, bordeaux, bleu, m.40-48. Norm. 39.75, slechts 2 dagen 29.75. In dezelfde beroemde kwaliteit: behaaglijke, lange peignoirs in overslag- of doorknoopmodel. 4 kleuren, m. 42-50. Normaal 45.-, slechts 2 dagen 34.75. UW MODEHUfS In de week van 17 t.m. 24 oktober In Leiden vestigden zich: R W Wie- benga cn fam. Plantijnstraat 34: A Leij- der Havenstroom en fam. Amethisthof J Pajcin en fam, Topaaslaan 22; J Correljé en fam. Diamantlaan 6; F C Koelewijn en fam. Amethisthof 23; M Koster en fam, Plantijnstraat 60; P G F Hulsebosch en fam, Haarlemmerstr. A J W Hofmann en fam. Eduard Beinumstr 91; H van Dalen en fam, Plantijnstraat 49; R Britting en fam, woonwagenkamp Haarlemmerweg; jonkheer E A op ten Noort, Aalmarkt 10; G Schotpoort, Oranjestraat 15; G C A Elshoud, Klikspaanweg 15; B G Ver- hoeks, a/b Haarlemmertrekvaart; ba ron R A van Ittersum, Piet Paaltjens- pad 2; J J T Bennink, Hogewoerd 157; E H E van de Velde. Herengracht 43; H E Jessurun. Witte Singel 58b; A van Harten. Witte Singel 25; A M Wansink. Pieterskerkhof 18; C J J A van Bavel. Rapenburg 127; C E J Sipkes. Houtlaan 55; M C Bottenheim, Boerhaavelaan 47; E B Pret-Dijkema. Timorstraat 16a; P Seriier. Van Speykstraat 7; W L van Iterson. Kapteynstraat 34; E J Kamer ling. Rijnsburgerweg 10; M Scheltema. Witte Singel 29: A Vosmaer. Haagweg 7a; H J Agterberg. Witte Rozenstraat 21; L M Hillen, Sieboldstraat 2; P G Boelens. Vreewijkstraat 14; B H W Boe lens. Vreewijkstraat 14: E Hoogenboom. Van de Sande Bakhuvzenlaan 5; E F de Vogel, Rijn en Schiekade 82; M M Sarguini, Haarlemmerstraat 83: F H L den Berg, Vijf Meiplein 94; W Vroon. Herengracht 130; M J van 't Sant. Witte Singel 53; K U Sijthoff, Aa markt 5: M B A Abdellaoui, Hoge woerd 121; M Hartogensis. Witte Singel M W Horning. Witte Singel 10; A C M Sluijmer, Fagelstraat 11; J M S Ot terspeer, Witte Singel 21; M M H Ajcu- ui, Nieuwe Beestenmarkt 8; M b E b M E M Laaouaj, Groenesteeg 43 JAM van Unnik. Hooigracht 75; A D Muller, Mozartstraat 103: A P v Hars kamp. Morsweg 102a; N F M Kroon. Rijnsburgerweg 10; W A Limburg. Voor straat 41; W J L Louët Feisser. Antil- lenstraat 18; FC M Touw. Morskade 14a; C B H de Kort. Oude Singel 76; G R Sanchez, Noordeinde 2a; N Snell. Noordeinde 2a; H M Fasi. Oude Singel 18; A M Otthuis, Boisotkade 1; J M van Strien-Jansen, Herenstraat 26; A H van Geen-Wolff. P J Blokstraat 6; G de Graaff-Severijnen, Nieuwe Rijn M C Galestin, Schelpenkade 34; N R Stapel, Breestr la, D Abdellah, Kraai- erstraat 2; E J Kapteijn-de Graaf, a/b Schelpenkade t/o 49; G P M de Jeu. Haarlemmerstraat 138; W Teske, Hoge Rijndijk 270b; L van Eersel. Hoogstraat 5: J Rusconi, Plantijnstraat 33. Uit Leiden vertrokken: J C Huijs- ans en fam. Hoge Rijndijk 179, Til burg, J P Coenstr 67; C Waasdorp en P Krugerstr 32a, IJsselstein, Pr Margrietplein 9; C A Creemers en fam, in Burenhof 51. Den Helder, W van Alcmadestr 20; M J M Kuiper en fam, Marnixstraat 91, 's-Gravenhage, Baam- bruggestr 53; J M G Kauer en fam, Melch Treublaan 18, Boskoop, Ritzema Bosstr 3; J Wolthuis en fam, Witte Sin gel 27, Amsterdam, Burg Hogguerstraat 991; P J Ridder en fam. Schelpenkade 17, Duitsland: H van Dam en fam, H de Vriesstr 73. Katwijk. Overrijn 7; J Brandt en fam. Herengracht 29. Rotter dam, Eendrachtsstr 98: C E Henson en fam. Haagweg 90. Verenigde St van N- Amerika: J J Walsh en fam. Zoeterw Singel 72, Ver St van N-Amerika: J Brokaar cn fam. Veilingkade 43. Oegst- geest. Endegeesterstrweg 20; J van der en fam. Aalmarkt 1, Utrecht. Huis te Zuylenlaan 74; P M Hage en fam. Pr Wilhelminastr 21, Drunen. Horten- siastr 29; L Boersma. De Sitterlaan 65. Egypte; A b A Nakkach, Wasstraat 31. België; T J Vos. Houtlaan 55, Katwijk. Nachtegaallaan 2a; C G Cuno-Sanders. De Genestetstraat 85a. 's-Gravenha ge, Maartensdijklaan 617; C H M Last. i Schiekade 35, Oegstgeest, Juliana- laan 22; A J W C Kielman-Snoek, Wit te Singel 27, Amsterdam, a/b ligg Lijn baansgracht 1; E M l'Ami-van Winden, Rijndijk 31, Alkemade, Westeinde 36; A G Pietersz, Park Die Leijthe 11, Oegst- geest, Pr Irenelaan 25; W A D de Mi randa. Brahmslaan 223. Rotterdam, Bur gemeester Meineszlaan 108a; J L Vis- -, Roemer Visschcrstr 18. Maastricht, Peter Gielenstr 11; H van der Wal. He rengracht 35. Alphen a/d Rijn. Ouds- hoornseweg 106: G P van Meizen. Nieu- Beestenmarkt 13, Sittard. Benedicta- str 13; P Lambooij, Oude Rijn 54a, Voorburg. Laan van Oosterburg 10; M Gommans, J Perkstr 1. Delft, Van Fo- r eest weg 48/1; A Martens. Mezen str 2. Tietjerksterndcel, Singel 2; A W C Jt Aussems, Rijnsburgerweg 10, Loon op Zand, Hoofdstr 138; L M J H de Graaf. Lage Rijndijk 4. Rotterdam, De Vlle- gerstr 52a; H A Antvelink-van den Wall Bake. Joh de WittstT 19. Oegstgeest, Emmalaan 43; J B Antvelink, Witte Singel 27, Oegstgeest. Emmalaan 43; D M Morgan. Marislaan 45, Groot-Britan- nië; I M Goos-Flaman, Langegracht 91a. Amsterdam. 1ste Oosterparkstr 226/III; ABA Benkajou. Nwe Beestenmarkt 8. Leiderdorp. Zijldijk 22; H M J Jonge- nelen. Utr Jaagpad 21, Voorschoten, G Flinckplantsoen 18; J H Oudendijk. Sta tionsweg 29a, Vriezenveen. Westeinde 440; W A Rijnardus, Joh Verhulststr 4, Rotterdam, Pres J Wierdsmastr 85; A de la Rie. Potgieterlaan 26. 's-Graven hage, Groencwcgje 161; P Oppelaar, Witte Singel 87, Hazerswoude, Ds D A v/d Boschstr 35; E M van Barneveld. Salvator9hof 14, Katwijk. Overrijn 7; T Broere. Oude Rijn 27. R'dam, Kreek- sehaven 11; A M W van der Ploeg- Arts. Meerburgerkade 27. Voorscho ten, Veurseweg 86; M C Brussee. Lin- destr 6. Rotterdam. Bloemfonteinstraat E Tamboezer. Hoogl Kerkgracht 22. Wassenaar. Lange Kerkdam 9; G C van der Plas, Oude Herengracht 19, Katwijk. Duinroosstr 7; D A M Hee- rink, R en Schiekade 21. Renkum. Jhr Ned v Rosenthalweg 15: P F A Ver hoef. Rijn en Schiekade 36. Amsterdam. Argonautenstr 07/11; L J C Dee, Swee- lincklaan 12, Heiloo NH. Kennemerstr - weg 234: M W Geerts-Zeilstra, Kraai- erstr 19. Oegstgeest. A van Neslaan J S F Maas Geesteranus. Rijns burgerweg 123. Amsterdam, Nic Macs- str 101a; W Oostdijck, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5; P T A Sor- mani, Rapenburg 16, Haarlem, Schot landlaan 108; S Korach, De L de Kan- terstr 28b, Ver. St van N-Amerika; G P T van Houtum. Lammenschansplein 21, Laren NH, Derkinderenlaan 7; M M Lopes Cardozo, Lammenschansweg 113, Utrecht. Croeselaan 156; M M T J Frij- ters. De M van Streefkstr 32, Oegst geest, Regentesselaan 29; P Kool, Buys Ballotstr 50, Noordwijk. Dr H van Nes laan 64; J Ouwerkerk, Hoge Rijndijk 29. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 134; J M van Dijk, Korevaarstr 11a, 's-Gra- venhage. Carelshavenstr 46: A P Brum- melkamp-Dijsselbloem Vrouwervkerk- koorstr 9. Leiderdorp. Kom v Aai weg 15; A van der Heijden. Kapteynstr 1. Zwollerkerspel, J van Arkelweg 4. bedrijf zien uitgroeien tot een der dernste banketfabrieken van Neder land. Hij begon als twintigjarige jon geman met een banketbakkerij in de Dubbele Buurt. Al spoedig ging hij ook in het groot verkopen. Deze verkoop nam zo toe, dat in 1956 werd besloten de winkel te sluiten en die te gaan gebruiken als kantoor. De overledene stond bekend om zijn initiatief en vindingrijkheid. Zo heeft hij bijvoorbeeld eens een betonmolen besteld om in de bakkery te gebruiken. Rijnsburgse Marktdagkoopjes Liter fruitcocktail 1.96 ct. Liter perziken 1-49 ct. Liter ananas 1.49 ct Reuzefles zoete wim 3.95 ct Jus d'orange (voor de laatste keer 0.98 ct 8 dikke repen 1.00 ct. Appelmoes. 3 potten 1.00 ct Magere ham, 100 gram 0.69 ct Lunehschotel: gehakt, haagse leverworst boterham worst samen 200 gram 79 ct. DE SPAR IN DE HOFTUIN Woningbouw op remiseterrein RIJNSBURG De firma J. van Rhijn en Zonen te Katwijk heeft zich bereid verklaard het remiseterrein te kopen (2343 vierkante meter) voor f 482.000. De kosten voor het bouw- rijpmaken worden begroot op f 112.000 B. en W. willen bepalen, dat bij verkoop of verhuur van de op het remiseterrein te bouwen woningen een recht van voorkeur moet worden toegekend aan economisch aan de gemeente Rijnsburg gebondenen. Slechts wanneer zich niet voldoen de Rijnsburgse gegadigden aanmel den, wordt vrije vestiging toege staan. Rijnsburger gewond geraakt in Katwijk KATWIJK Gisteravond om tien over acht zijn op de Provincialeweg een bromfiets en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De duo-passagier van de bromfiets, de 16-jarige Jan van Delft uit Rynsburg, liep een vry ernstige wond aan zyn linker been op. Burgerlijke stand van Rijnsburg RUNSBURG Geboren: Marjolein; dv J Jungerius; Jacob Marcus; zv J P Berkheij; Adrianus; zv A Heems kerk; Cornelia Willy: dv P A Gorthuis Overleden: Blom, H, 57 j; van Delft, L. 46 j. Ondertrouwd: Wolthaus, J. 25 j en de Jong, D A, 25 j, 's Gravenhage; v Duijn C. 22 j en Wessel, A. 18 j. Getrouwd: Van Delft, L, 25 J en Veldman, N. 20 j. Auto gekanteld LEIDEN Door een verkeerde ma noeuvre is gisteravond om half negen op de Kanaalweg een auto, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Rot terdam tegen bomen langs de kant van de weg gebotst. De auto slipte en kan telde. Een achttienjarig meisje kreeg schaafwonden aan beide knieën en moest zich laten opnemen in het Aca demisch Ziekenhuis. De auto werd ge heel vernield. Ingezonden Jeugdzorg luidt noodklok Het werk in de beide clubhuizen ran de Hervormde Jeugdzorg is weer gestart. De toeloop van leden, met name in „Het Kraaiennest", is echter groter dan wij hadden verwacht. Hoe wel dit 9p zichzelf natuurlijk verheu gend is, maakt het echter het ontbre ken van voldoende medewerkers steeds beklemmender. Het is volslagen onmogelijk een goede gang van zaken te waarborgen als er voor 5 6 uit elkaar liggende lokaliteiten slechts twee man leiding beschikbaar is. Ons oorspronkelijke plan om op één avond meer mogelijkheden te bieden hebben wij voor onbepaalde tijd moe ten laten varen. De basis voor het werk is gelegd. De uitbouw kan slechts worden gerealiseerd als er voldoende mensen zich beschikbaar stellen om. met behulp van de aanwezige beroeps krachten, mede leiding te geven aan dit werk. Onze gedachten gaan hierbij speciaal uit naar medewerkers tussen 25 en 45 jaar. Alle gewenste in lichtingen kunt u verkrijgen by: club huis „Het Kraaiennest", Jan Vossen- steeg 17. tel. 26686, H. Oudeman, Rijns burgerweg 37, tel. 50795, D. Herlé. D» Sitterlaan 34. teL 32640. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 28 oktober Kantl. ex. klaa- «leke taal- en letterkunde: me). C J M Berk- Eindhoven), me). E M W C van Delft urg), met. M S Karren (Driebergen): Jong (Amitelveen); kand. de heer A P van Ntenea (Den Haag): doet. gen. II: de heren A C Bartel* (Den Haag). T A Donkerbroek (Den Haag). B M J Hoeenboom (Leldnchendam), R H Mul der (Den Haag). M J Nubë Oegitgeeat neml-artaex.me). M L Odtjk (Lelden), me). E H M J Vollaer» (Den Haag), de heer A J C Roling (Den Haag); artaex.: mevr. J M van Woeden berg-van der Horat Kiel-Windeweer. Gr de heren P de Cha- eau (Lelden), L van der Graaff (Oegat- Tentoonstelling en ruilbeurs Burgemeester bij gehandicapte padvinders VOORSCHOTEN In het troepen huis voor gehandicapte padvinders, heeft burgemeester L. de Kool sater dag een historische tentoonstelling en ruilbeurs van de M'Hala Panzi Po*t- groep geopend. In zijn speech gaf de burgemeester uiting aan zijn bewondering voor de leiding, dacht hij terug aan de dag waarop hét troepenhuis werd geopend en herinnerde hij eraan dat de pad vinders over enige tyd naar Leider dorp vertrekken, waar een nog be tere behuizing voor hen komt Hopman J. van Steen vertelde iets over de veranderingen die het werk voor gehandicapte padvinders de laat ste vijftien jaar heeft ondergaan. Dank zij de grotere bekendheid die dit werk geniet is overal de bereidheid tot hulp aanwezig. Na de opening volgde een rondlei ding langs de tentoonstelling. Vooral de cineacvoorstelling trok veel bekijks: met band, plaat en pick-up werd in het voortrekkerslokaal in vijftien mi nuten het leven van de M'Hala Panzi- groep aan de vergetelheid ontrukt De ruilbeurs werd bestormd, niet alleen door de jongens, maar ook door de leiders uit de padvindersorgani* saties, de afgevaardigden van de Ro tary- en de Lionsclub en vertegen woordigers van de Round table, die zich niet minder enthousiast om de verzamelingen verdrongen. Met de brandweer terug naar huis VOORSCHOTEN Toen de heer en mevrouw Herlaar zaterdagavond naar hun woning aan de Raadhuislaan te rugwandelden zagen zy bij het pas- seren vim de brandweerkazerne dat de brandweer aanstalten maakte om uit te rukken. Groot was hun schrik toen zy hoorden dat hun eigen huis in brand stond. Zy reden mee naar de Raadhuislaan. waar buren al een achterdeur geforceerd hadden en be zig waren de schoorsteenmantel ts blussen. Ze hadden een brandlucht ge roken en onmiddellijk de brandweer gealarmeerd. Het voltallig uitgerukte korps ver zorgde de nablussing. Verbroedering in Voorschoten VOORSCHOTEN In het kader van de culturele uitwisseling tussen Voorschoten en het Belgische Schoten voerde zaterdagavond in aanwezigheid van het voltallige college van B en W en een aantal Schotenaren de Kon. Zang-, Toon- en Toneel mij De Ver broedering uit Schoten in het cultu rele centrum het blijspel „Ping, zei de klok" op. Na een welkomstwoord van de wet houder van culturele zaken, de heer Iestra, zei Schotens burgemeester Van Imler: „Het toneel in Vlaanderen is van enorm groot belang. Wij spreken een andere taal, maar Schoten en Voorschoten beginnen eikaars dialec ten te begrijpen". De 70-jarige toneelvereniging gaf een uitstekende vertolking van het blijspel, waarin vier dames en een heer van onbestemde leeftijd ontdek ken dat de sleur van het dagelijkse leven doorbroken kan worden door middel van een bepaalde vorm van liefdadigheid. Daar zij zelf onbemid deld zijn, halen zij (zonder toestem ming) het overtollige weg by het rijke deel en verdelen dit onder de armen of denkbeeldige armen. Duidelijk bleek zaterdagavond dat de uitwisseling tussen de beide ge meenten hechter vormen gaat aanne- Fundamenten van klooster bloot LEIDERDORP B. fn W. stel" len de raad voor over te gaan tot onderhandse aanbesteding van het dempen van sloten en het maken werke op het terrein tussen de Hoogmadeseweg, De Munnikenweg en de Persant-Snoepweg waarop een ver pleegtehuis voor chronisch zieken zal worden gebouwd. Met deze werkzaamheden is een bedrag van f56.200 gemoeid. Tot on derhandse aanbesteding wordt gead viseerd onder meer in verband met het vermoeden, dat bij de werkzaam heden zal worden gestuit op de fun damenten van het voormalige kloos ter Engelendaal. Jeugdparlcment in Leiderdorp LEIDERDORP Op een vergadering van de jongerenafdeling der K.V.P. werd besloten te onderzoeken of er mo gelijkheden zfjn tot oprichting van een jeugdparlcment alhier Er zal contact worden opgenomen mei andere groepen. Burgerlijke stand van Leiderdorp Geboren: Paul, zn van J S Bonte Ondertrouwd: P J A Volwater. 21 J. te Lelden en S v d Groep, 20 j. Getrouwd: H Petersen. 25 j, te Lei en en K G Jonker, 30 J. Overleden: PKerkhoven, 74 J. „Ora et Labora" vlot getrokken DEN HAAG De Ouddorpse kotter OD 9 „Ora et Labora" die donderdag nacht omstreeks half twee ter hoogte van de Kwartellaan op een strekdam liep, is na enige vergeefse pogingen zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie door de reddingsboot „Bernard van Leer" en enige kotters van Goede reede vlot getrokken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3