TV RADIO en n Kijkers - intelligentie onhandig onderschat Nationalisme is levend onder de Papoea's Puzzelhoek OE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos Tv geeft vertekend beeld van jeugd NEGEN DODEN NA EXPLOSIE MAANDAG 24 OKTOBER 1966 V.S.-astronauten in de ruimte te zien (Van onze radio- en tv-redactie) NEW YORK De Ver. Staten zullen begin december voor het eerst als pro- de plannen kunnen worden uitgevoerd astronauten in de ruimte laten zien. Zoals u weet hebben Russische ruim tevaarders reeds herhaalde malen tv-camera's aan boord gehad zodat zij hun kijkers op rechtstreekse beelden uit hun capsule konden vergasten. De lancering van de eerste Ameri kaanse Apollo-capsule met drie astro nauten aan boord is weer een stap verder in het wereld-ruimte-onder- toek. Dit ruimtetuig is groot en zwaar genoeg om een tv-installatie te kunnen meenemen. Amerika stelt zich voor, beelden van de drie mannen tijdens hun vlucht en het verrichten van opdrachten via com- ijt municatiesatellieten ook direct naar Eu ropa te zenden. Deze sensatie staat ons dus rondom het Sinterklaasfeest te wachten. (Van onze radio- en tv-redactie) Als de KRO alle zes de detective- spelen van rechercheur Martin Visser volgens de formule van het eerste heeft laten spelen, wordt het voor de kijkers een eenvoudig foefje de oplossing al van tevoren te snappen. Want wat kregen we zaterdagavond te zien? Een politieteam met bekende gezichten en verder twee acteurs van naam tussen een hele reeks onbekende spelers en figuranten. Komaan, zei de intelligente kijker: Bob Verstraete zal echt geen ondergeschikt rolletje heb ben en waarom ontmoeten we Jan Apon als garagehouder? Die twee zul len er wel het nodige mee te maken hebben. Dat kwam goed uit en dus was de verrassing niet zo groot als moeten zijn. Het is begrijpelijk, dat regisseur Luc van Gent geen al te grote sommen vooi honoraria mocht uitgeven voor een 40- minutenspel dat achter een quiz met rollende duizendjes en slordige hon derdjes zit, maar deze onhandigheid lag er te dik bovenop. Verder mogen wij op dit stuk niet al teveel kritiek hebben, want al man keerde er wel een en ander aan de natuurlijkheid van spelen, er was heel veel werk gemaakt van de situatiever beelding, doordat men zowel in een Amsterdams politiebureau als in een bankgebouw had mogen filmen Helemaal meegevallen is het eerste deel van NCRV's spel „Victoria Regi- na" niet. Innemend, en prettig voor het oog, was het toch meer een serie le vend geworden oude schilderijen dan een brok reëel mensenleven. Al te, fragmentarisch sprong men door vier Allbury, directeur van Radio 390 jaren heen, zodat de lijn der gebeur- i hceft verkondigd dat het wetsvoorstel tenissen te veel in vaartloze dialogen I ..onzuiver" is: immers gebruiken ook moest worden verwerkt, 't Is heel be- j algemeen erkende radiostations zomaar Kaisiepo voor SGP-studiegroep (Van onze parlementsredaktie) UTRECHT Het is niet zo be langrijk of er is West-Nieuw- Guinea gebrek aan sommige goe- 'rirj deren heerst. Het gaat er slechts om of de Papoea's de onafhanke lijkheid krijgen waarop zij recht hebben. Maar aan hun uitingen van nationalisme wordt vrijwel geen aandacht besteed. Dit zei de heer M. W. Kaisiepo zater dag in Utrecht, tijdens de najaarsverga dering van het landelijk verband van staatkundig gereformeerde studievere nigingen. Bijgestaan door een tolk sprak deze in Nederland wonende Pa poealeider over recht en vrijheid voor mijn volk? De heer Kaisiepo toonde zich teleur gesteld dat vrijwel geen aandacht wordt geschonken aan het krachtig na tionalisme van de autochtone bevol king van West-Nieuw-Guinea en hun verzet tegen Indonesië. Zelfs in het 6arverslag van het hervormde zen- rigscehtrum te Oegstgeest wordt dit ïfsnegeerd, aldus de spreker. Hij betoogde dat in de verhouding tóen de volken onderling, recht en mde voorop moeten staan. Het recht iitchter de basis. In 1962 heeft men al dus deze Papoealeider terwille van de vrede het recht geschonden en Nieuw-Guinea aan Indonesië overgele verd. De heer Kaisiepo vergeleek dit optreden met de houding van Pilatus die terwille van de vrede met de Jo den Christus liet kruisigen. Kaisiepo was voorts van oordeel dat Indonesië van de volksstemming in Nieuw-Guinea afwil. Uit de brieven die hij regelmatig van landgenoten ont vangt is hem gebleken dat uitingen van nationalisme onder de papoea's door de Indonesiërs worden onder drukt. Men spoort de bevolking aan liever af te zien van de volksstemming. Hij wees er op dat Nieuw Guinea behoort tot de groep van melanesische volken. Deze hebben een heel andere cultuur dan de overige eilanden van de Indonesische archipel. Wanneer wij op komen voor zelfbeschikking plegen wij geen revolutie maar we pleiten voor een rechtvaardige zaak, meent de Pa poealeider. In zijn functie van voorzitter van di Hoge Raad voor volksvertegenwoordi ging voor West-Nieuw-Guinea heeft hij aan diverse niet communistische landen in de Verenigde Naties een over zicht gestuurd van de houding die Indo nesië in Nieuw-Guinea aanneemt. De heer Kaisiepo was van oordeel dat de volksstemming niet moet worden uit gesteld tot de uiterste termijn van 1969 maar zo spoedig mogelijk dient plaats te hebben. Tenslotte wees hij op de grote kracht van het nationalisme on der de Papoea's. Hun leiders kan men in de gevangenis zetten maar dit natio nalisme is niet tegen te houden, zo zei de heer Kaiseipo. Huwelijksbureaus worden gesaneerd UTRECHT De. Nederlandse bond van huwelijksbemiddelaars wil een sa nering van alle huwelijksbureaus. De bond meent dat de hüwelijksbemiddé- ling in discrediet is geraakt en een duistere zaak is geworden. Iedereen die betrokken is bij huwe lijksbemiddeling, zal worden uitgeno digd volgend jaar een congres bij te wonen, dat zich een sanering ten doel stelt. Aan het congres zullen psycholo gen. artsen en sociologen hun medewer king verlenen. Ook de juridische zaken zullen de aandacht krijgen. Kruiswoord-puzzel Stoute taal van radiopiraten (Van o e radio- en tv-redactie) levendige buitenopnamen het geheel een idee van echtheid gaven. Daarmee is de KRO bepaald niet krenterig ge-het wetsvoorstel tegen clandestiene ra- weest diozendcrs- uit-zee binnenkort in het Er was trouwens nog een kostbaar I Lagerhuis komt, verkondigen de eige- paardje op stal bij de KRO: de Ameri kaanse serie Batman, op zichzelf een miljoenenproduktie, ging van start. Ook hiervoor moet de KRO een lief centje neertellen. U hebt nu zelf het spektakel, waarover wij U al uitvoerig inlichtten, kunnen zien. Ongetwijfeld bent U stomverbaasd geweest over de trucages en de stoute fantasie, die deze serie nauw begeleiden. Dat is nog eens wat anders dan Ivanhoe met zyn klet terend zwaard! VICTORIA an deze zendstations allerlei stoute taal, die gretig in de dagbladen wordt gepubliceerd. Met z'n allen zijn zij nog altijd niet bang voor de bedrei gingen van de overheid... op één uitzon dering na. Dat is mr. Vick, die er twee piratenzenders op nahoudt, t,w. Radio England en Britain Radio. Die heeft heel lakoniek de minister van posterij en gevraagd, zijn zenders naar bet vasteland te mogen overbrengen. Of hem dit zal worden toegestaan, is een andere vraag. Het ziet er niet naar uit, dat de regering gauw zal toehap pen, want dan konden de andere pira ten ook wel eens aankomen en ten slotte is het hen niet te doen om de luisteraars met lichte muziek te plezieJ {j'qq ren, maar om hun eigen zak te spekken met reclamegelden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.35 uur aflevering Tienershow Hollywood a go go. 8.20 uur „Over naar Soestdyk", reportages van de show en de landelijke actie ten bate van vluchtelingenhulp. Ned. 2 KRO 8.01 uur jazzprogramma. 8.25 uur speelfilm „Alibi", 1955 (Duits). een detectiveverhaal uit golflengten. „Met Radio Vatikaan, de Stem van America cn American Forces Network zijn wij toch zeker in goed gezelschap!" grijpelijk dat de NCRV de scène van Maria de Booy met wijlen Cruys Voor- bergh, daterend van 1961, invoegde, maar artistiek was dit niet geheel ver antwoord. De beeldkwaliteit verschilde opmerkelijk van de rest en men heeft onvoldoende gerekend met een veran dering in Maria's gelaatstrekken. Wij zullen, alvorens meer commen taar te geven, eerst eens afwachten hoe de serie zich completeert. Maria de Booys overheersend spel alleen in Ank van der Moer moest zij haar meerdere erkennen is heel aantrek kelijk. Al was Victoria's gedecideerd heid in feite missschien wat minder liefelijktoch wist zij de merkwaardi ge persoonlijkheid van de jonge konin gin in haar zelfbewustheid zeer goed te treffen. Ton Kuyl maakte als de -uit verkoren prins-gemaal een sympa thieke entree, maar moet de ontplooi ing van deze figuur nog laten zien. Nico van Vliet zal ongetwijfeld allerlei kijkers een plezier hebben ge daan door (bij hun bekende) Neder landse families in Australië te bezoe ken en deze voor de camera's te laten vertellen van hun wel en wee. Weinig spectaculaire, op zichzelf toch viel boeiende relazen van Nederlanders in SZZFSikust werken, maar eer zij al deze tien jaar al met meer zo zuiver spreken vastberaden heren heeft overwonnen zal de zee nog wel een paar golfslagen Meneer T. B Bates, eigenaar van Radio Essex, heeft verklaard dat hij niet alleen zijn uitzendingen niet zal staken, maar het vermogen van de zendcapaciteit gaat opvoeren en boven dien nog een nieuwe piratenzender on der de naam Radio Albatros op het kunstmatige eiland Tongue Sand zal vestigen. „Ik ben niet ongerust", zegt verder Ronan O'Rahilly, leider van Radio Ca roline, ..het parlement zal zich wel tweemaal bedenken, eer het een wet steunt, die 25 miljoen Engelse luiste raars voor aap zet En wat betreft de storing die wij door het gebruik van niet-toegewezen golflengten zouden ver oorzaken. laten ze maar eens optellen, hoeveel Europese stations zich al heb ben beklaagd over storingen door de BBC-zenders!" Zo gaat de strijd lustig verder. De Britse regering heeft gerechtelijke stap pen ondernomen tegen twee clandestie ne radiozenders, die op kunstmatige ei landen (oude verdedigingswerken) voor heel wat hadden te vertellen. De bedoeling was, de ervaringen van een doorsnee-emigrantengezin weer te ge- Het geheel was niet van de rooskleu rige kant bezien en of de indruk welke het programma daardoor maakte juist is of niet, kunnen wij niet beoordelen. hebben gemaakt..! Griekse twist met stiletto beslecht VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.30 uur optreden van het Dubbelkwartet Piet van Egmond. 8.00 uur hoorspel „Het vonnis". 8.35 uur lichte platen. 9.30 uur voortzetting van de cyclus Muziek en dienst avondoverdenking, gevarieerd programma Studio 2300. 10.15 i Hilversum II NRU 8.05 uur begin van de uitzending, gewijd aan de vluchtelingenhulp. 8.15 uur klankbeeld over dit probleem en daarna reportage van de show „Over naar Soest- dijk". De uitzending wordt onderbroken door een concert uit het hoofdkwartier van de V.N. in New York. 11.00 uur populair Nederlands-Deens concert met het Promenadeorkest. Bisschop Bluyssen in Nederland aangekomen AMSTERDAM Zaterdag is op Schiphol de nieuw benoemde bisschop drs. J. W. M. Bluyssen van 's-Herto- fenbosch, opvolger van bisschop Bek kers, aangekomen. In Rome heeft hij wals bekend een bijeenkomst bijge woond van de post-concilaire commis sie voor de liturgie. Hij maakte bekend het beleid van zijn voorganger voort te zebten. „Ik heb daarin altijd een grote openheid ruimheid van contacten gezien". Ik my ervan bewust, dat ik een heel uidere persoon ben dan hij en het op volgen van iemand als mgr. Bekkers is geen gemakkelijke -taak. Ik ben bang dat ik teleur moet stellen als men in dit opzicht al te hoge verwachtingen iaat koesteren. Alls ik enigszins in zijn feest kan doorwerken, dan geloof ik dat dat mij al heel veel voldoening zal Krenken". Op de vraag hoe Rome denkt over de wjjze waarop in rooms-katholiek Nederland de vernieuwing van de li- 'uigie zich een weg baant antwoordde Horizontaal: 1. tijding, 5. plaats in Engeland, 9. plaats in Gelderland, 11. plaats in Groningen, 13. geplaveide vlakte, 15. zwemvogel, 17. meisjesnaam, 18 bolrond vruchtje (spreekt), 19. er gens kamperen, 21. verdwenen (barg), 22. als 9 hor., 24. stap, 26. voorlichting, 27. stad in Algerië, 28. stad in Frank rijk, 30. nobele, 31. plaats in N.H., 32. bontjas, 33. metaalhoudende delfstof. Vertikaal: 2. vertegenwoordiger, 3. kant, 4. plaats in Duitsland, 5. plaats in N. Brab., 6. bovenste gedeelte ener breukuitdrukking, 7. schande, 8. glij- voertuig, 10. zoon van Juda, 12. zedig, 14. ongelijk. 16. lengtemaat, 19. oude lap, 20. eerste boek van Mozes (afk), 21. deel van een fiets. 22. gewicht, 23. zij tak Seine, 24. gekleurde plaat. 25. vlug. 27. rivier in Duitsland. 29 sluiskolk, 30.1 plaats in Gelderland. FILMFESTIVAL IN LONDEN LONDEN Tijdens hét filmfestival van Nederlandse films gemaakt door hedendaagse regisseurs is „Het eiland" van Erik Terpstra het beste genoemd. Een speciale vermelding kreeg „Het schilderij" van Frans van der Staak, vanwege de daarin ontwikkelde nieuwe techniek. Speciaal vermeld werd de film van Wim Verstappen „Jozef Katus". De hoogste onderscheiding, een bronzen ster van 25 cm werd niet uitgereikt, omdat een aantal inzendingen te laat was binnengekomen, waardoor de or ganisatoren geen volledig beeld had den gekregen. TILBURG Een 29-jarige Griekse gastarbeider, die een vriend te hulp schoot bij een vechtpartijvoor een café, heeft zaterdagnacht een 28-jarige land genoot levensgevaarlijk verwond. Hij ontdekte een stiletto in de hand van de 28-jarigë arbeider, en -aarzelde 'tóen niet om hem met een eigen mes steken in de longen en het hoofd toe te bren gen. De twee vechtenden hadden eerder op de avond in het café ruzie gekregen een meisje. De ernstig gewonde ar beider was aan het eind van de avond achter zijn landgenoot aan gegaan, toen deze naar buiten glipte. Hij bracht hem fikse slagen toe en bedreig de hem met een mes. De Griek kon kort na de vechtpartij worden aangehouden en ingesloten. Early Bird voor Europa goedkoop WASHINGTON Als over enkele weken de tweede Early Bird-satelliet boven de Atlantische Oceaan zal han gen, zullen de tarieven voor directe televisieuitzendingen tussen Amerika en Europa tot Je helft worden ver laagd. Het gebruik voor televisieuitzen dingen van een nieuwe kunstmaan die binnenkort boven de Stille Oceaan zal hangen, zal echter nog iets duurder zijn dan deze nieuwe „halve prijzen". De COMSAT, de Amerikaanse orga nisatie die deze communicatiesatel lieten exploiteert, heeft een en ander bekendgemaakt Pleidooi van Prins voor vluchtelingen LONDEN Prins Bernhard heeft gisteren een beroep gedaan op de Brit ten om de vluchtelingen te helpen. In het kader van een over geheel Europa gevoerde campagne zei de Prins voor radio en televisie dat hij zelfs eens een vluchteling is geweest toen Europa tij dens de Tweede Wereldoorlog door de Nazi's werd bezet Nu de meeste Euro pese vluchtelingen geholpen zijn moet de hulp ook tot andere werelddelen worden uitgestrekt, aldus de Prins, die in deze geest ook voor de Nederland se TV sprak. Trein rijdt in op groep: 35 doden NIEUW DELHI Op een voorstation van Nieuw Delhi is gisteren een trein ingereden op een groep personen, die kort daarvoor aan de verkeerde kant van de rails uit een trein was gestapt. Vijfendertig personen verloren het leven. Tientallen mensen zyn met verwondin gen in een ziekenhuis opgenomen. door Och, Jord... Ze huilt zachtjes. Moeten we alles weer ophalen? En denk je dat het nut heeft als Hemmer en Amy het weten? Heb je gezien hoe Hemmer naar Mei kan kij ken? Ik geloof dat hij minachting voor hem heeft Zal dat niet veel erger worden als hij weet... En Amy... Wat denk ja dat Amy zal doen? Je weet toch wie haar naloopt sinds ze in het concerthuis speelde? Jij lachte er maar wat om en soms dacht ik dat je ermee gevleid was.... Hoho! Nu valt Jord haar in de rede. Dat is natuur lijk onzin wat je daar zegt Ik lach erom omdat ik niet geloof dat zo iets ernst wordt We zullen erover slapen. Maar nu je broer hier is, kan er van alles gebeuren. Daarom is het goed dat onze kinderen het weten. Hemmer, als hij bij Jan Krebbe in de winkel zit en hij hoort iets zeggen. Vergeet je, hoe driftig hij kan worden. Ik zou niet graag dat hoort zeggen. Of is het Leda, die het nog niet hardop willen dat Hemmer zich aan iemand vergreep omdat hij meende dat er kwaad gesproken werd over zijn familie. En Amy.... Jord wacht even. Amy is ijdel. Het is of hij iemand dat hoort zeggen. Of het Leda, die het nog niet hardop uitspreekt? Dan fluistert ze, met haar gezicht aan zijn schouder: Amy zal ons de rug toekeren als ze het weet Weet Je waar ze is, Jord? Het is meer dan een week geleden sinds ze van huis ging. Ja, dat weet ik. Ze heeft een kamer bij een vriendin. Ik denk dat ze zondag weer bij ons is. O. zucht Leda, en maakt zich los uit zijn arm om het raam te sluiten, want de wind steekt op en zoeft door de boomkruinen. Weet je wat me daar invalt? zegt Jord als ze bij hem terugkomt. Luister mijn kinderen, want ik ben vol als de volle maan en nog veel meer heb ik te zeggen. Bloei als de rozen aan een beek en verspreid geur en groei op als de leliën en geef zoetheid. En zingt een loflied voor God en prijs zijn heerlijke Naam. Is dat niet mooi, Leda? Daarover moet je goed nadenken. Als ik vind dat het tijd is om met onze kinderen te praten, zal ik ook dit tegen hen zeggen. En bijna plechtig herhaalt hij het: Bloei als de rozen en versrepeid geur en zing een loflied voor Gods heerlijke Naam. Geloof je, Jord, dat ze het zullen begrijpen? Jij hebt zoveel langer geleefd. Jij had al een mensenleven achter je toen zij geboren werden. En heel zacht voègt ze eraan toe: Jij wist toen al wat het betekent om vol te zijn, zowel van smart als van vreugde. Als het de tijd is om de schapen te scheren, moet Hemmer daarbij helpen. En hij doet dat goed en zorgzaam, want hij houdt van dieren Waarom laat je Mei niet werken? vraagt hij aan Jord. Het Is wat pijnlijk dat Hemmer zijn oom bij de naam noemt, maar als Jord daarvan iets zegt, antwoordt de Jon gen: Vindt je dat ik oom kan zeggen tegen zo'n dunne slappeling? Jord moet dan zijn lachen verbergen om de wijze waarop dat gezegd wordt, al zou hij niet graag willen dat Leda het hoorde. Het komt niet te pas, meent hij. Hemmer haalt zijn schouders op en begint een deuntje te fluiten. Er is zoveel wat niet te pas komt op het Basselt, volgens de mensen die op het vasteland wonen. En daar gebeuren weer dingen die op het Basselt niet voorkomen. Vind je niet dat het tijd wordt dat ik ga toepassen wat ik geleerd heb? vraagt Hemmer na enige tijd. Hij veegt het zweet van zijn gezicht en geeft het schaap dat zijn vacht kwijt is een duwtje om het te helpen opstaan. Ik kan een boot besturen en ik kan zeilen, ik kan op het kompas varen en als het nodig mocht zijn kan Ik ook netten uitzetten Ik weet hoe ik met een motorboot moet varen en ik weet ook hoe een motor In elkaar zit. Ja, ja, je weet heel wat. Jord kijkt zijn zoon half spottend aan. Waar zoü je dan been willen om nog meer te leren? Of vind je dat je wel genoeg weet? Hemmer kan er niet goed tegen 'éls zijn vader zo tegen hem spreekt. Hij likt langs zijn lippen en zoekt naar zijn pijp, maar die ligt thuis, want Jord wil niet dat er bij het schaapscheren gerookt wordt. Nou? dringt Jord aan. Hemmer gooit zijn hoofd achterover. Je moet me niet voor de gek houden. Ik heb geen zin om hier te blijven als Mei ook blijft. Wij hadden goede vrienden kunnen zijn, maar hij is een slappeling en helemaal goed in zijn bovenka mer is hij ook niet. (Wordt vervolgd) ROTTERDAM „Als je ziet, wat de v ons voornamelijk over de jeugd voor schotelt, denkt men dat die bestaat uit stel oproerkraaiers. Dat geeft een vertekend beeld. Wij kennen de jeugd heel anders: tienduizend hard werkende jongens, die een goede toekomst willen opbouwen." Zo zei de heer II. Bertelsmann directeur van de valopleiding Smecoma. iterdagmiddag in de Beatrix-zaal V3n het Groothandelsgebouw tijdens de uit reiking van de Smecoma-diploma's voor de^bedrljfsoplelding in de metaalnljvcr- „Het was zelfs zo erg," aldus de heer Bertelsmann, „dat tijdens de internatio nale vakwedstrijden in Utrecht, waar aan jongens uit zeventien verschillende landen deelnamen, de tv verstek moest laten gaan omdat er camera's in reserve moesten blijven voor eventuele relletjes in Amsterdaml Dat typeert de inzichten van hen, die voor deze zaken verantwoordelijk zijn". De heer F. van Beurden, voorzitter van KBM. de rk bond van metaalbewerkings- ken, een eerste stap op een goede, moder- technische ontwikkeling, die, zo stel den zowel hij als de heer Bertelsmann vast, hoe langer hoe meer noodzakelijk wordt, gezien de eisen die de techniek a de r i stelt. •uigie een weg uadui diuwwiiwe a bisschop Bluyssen een zekere onge-J "iHOSSinj* VOI*lg€* pilZZGl rustheid met Rome hierover te delen.: Horizontaal: 1. Drimmelen, 2. oor - Hij noemde de liturgie van de mis, „die aar - eva. 3. ne - Isère - et. 4. kasteel - langzamerhand in zoveel verschillende! r.i., 5. ere - snee - ee. 6. rode - Megen. Nederlandse vormen gaat circuleren dat het niet meer gezond lijkt". Zaterdag 19 november zal bisschop Bluyssen officieel het bestuur van het bisdom Den Bosch op zich nemen. In praktijk begint hij echter direct met het werk. 7. tram - als - do, 8. Ida - Aalten, 9. cent - la - ara. Vertikaal: 1. donker - tic, 2. roe - ar - orde, 3. iris - ed - aan, 4. mast - se- mat, 5. ma - eenmaal, 6. er - reëel - la, 7. Lee - leg - sta, 8. Evere - Eder, 9. natie - nona. Boot sloeg om met nieuwe auto's De heer Van Beurden overhandigde het diploma aan de jongste aspirant, H. Horden uit Leerdam. 17 jaar, en aan de jongste gezel, A. Maaskant uit Zwyn- drechï. De anderen ontvingen hun diploma uit handen van de consulenten van Smeco- Om vooral de ouders een inzicht te ge ven in de betekenis van de vakopleidin gen werd het geïllustreerde klankbeeld „Het schot in de Roos" gegeven. Na de pauze werd een kleurenfilm van Pier Tania over de nationale vakwedstrijden vertoond. Opslagplaats Charleroi BRUSSEL Negen doden cn l gewonden heeft zaterdag de hevige ont- i ploffing in de Belgische plaats Charlc- ROLAAN Titdens vervoer van de; rol geëist, fabriek in Le Havre Sandouville naar Rouaan is gisteren een boot met De ramp gebeurde door een nog niet 208 splinternieuwe auto's omgeslagen opgehelderde oorzaak in een opslag en gezonken. De auto's die een geza- plaats van chemische en farmaceu menlijke waarde hebben van anderhalf tische produkten. miljoen gulden, liggen nu op zes meter: De brandweer had meer dan 24 uur diepte in het water i nodig om de brand, die na de explosie Kikvorsmannen onderzoeken of de la-1 ontstond, te blussen en de stoffelijke ding of een deel ervan nog kan worden resten van de slachtoffers te bergen gered. Het gebouw werd volledig vernield. r. Utrecht» studentenkoor rkest: II. Omroeporkest en 14-40 Schoolradio. 15.00 schippers. 12.20 Voor Voor de vrouw. 15.40 Stereo: uwer». 12.27 Medede- (Hult en clsvaclmbel. 16.00 Nwi. iw. 16.02 Spaanse volksliederen 16.15 Voor de jeugd. York calling, praatje, voor de tienen»!1* 12.30 Nieuws. 12.40 Actualltei- ten. 12.50 Lichte grammafoon- 17.15 Nl.. Licht 17J0 Licht gi mmofoonmuzlek I 19.00 Nieuws en weerpraatje. tn het" kort"* *19.01 'pipo dc 19 10 Radlókrant. 19.30 Dubbel- Clown. CVK/IKOR/RKK: 19.05 m sniKELi kwartet met orgel. 20.00 Het Kenmerk, de wekelijkse lnfor- vonnis, hoorspel. 20.35 Stereo: matlerubrlek van de NTS, 1935 VSht H„vrn«.r« - Lichte grammofoonmuz. 21.30 Hollywood a Go Go: beatshow nr^romm» nno OvS." fw M 240 en Informatie! programma over 20.00 Journaal en weeroverz .i°?« Overhelds- FM-kanalen. kerkmuziek. 22.15 Avondovcr- 20.20 Over naar Soestdtjk. 23.00- S l«Ó0 Cmintr^ «nH TROS: 9.00 Nw». 9.02 Lichte denking. 22.30 Nieuws. 22.40 23.05 Journaal. uvSor,, it™, .KS grammofoonmuziek met horoa- Boekbesprcklng 22.50 Lichte Uufen^lne tan ri. P 2 S cooP- VARA: 10 00 Nieuws. 1?02 grammofoonmuziek. 23.00 Stu- Nederland II. NTS: 20.00 m,Huil*.iM!, JA Kwlnk (11.00 Nieuws). 12 00 1 dio 2300: gevarieerd program- Nieuws In het kort. KRO: 20.01 Ml,slcere"de dilettanten, koor- m 23.5524.00 Nieuws. Jazzprogramma. 20.25 Alibi, dl,.;unVnrk^ Sw. k12 ra To,u. kort. KRO. 20.01 zang met nlin.-ibovilHd inp is an Actualiteiten. 12.05 aSS,. {SB l«i32,S5*S«Si?t5» 22 5—22.20 Journaal. VARA: 23.00 Tclenc: geprogrammeerde I. instructie (5). i uit shows en musicals. NRU: 19.50 Cursus Openbaar 20.15 Klank- RADIO noRCE,\ lingcnaktle beeld over ae 1i De ia ante viu elingen. 20.50 Schakelprogr; na Vluchtellngennktlc 1966 onderbreking voor concert tatle. 7.15 Lichte grarnmafoon- t.g.v. de Dag der Verenigde nuzlek en praatje. 735 Over- Mededelingen Naties. 2230 Nieuws. 22.40 Ne- weging 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte tuinbouw 12 derland In de Verenigde Na- grammofoonmuz. 830 Nieuws bouw. 12.40 Stereo: Licht tie#, gesprek. 23.00 Amuse- 832 Voor de hulsvrouw (930 strum entaal aextet met zang- - - Conciliepostbus: 935 Water- solist. 13 00 Nieuw*. 13.10 Ac- weten .'.'"".7° actualiteiten, weten. Muzikaal VARA-Vnrle. 13 00 13 05 Hoor nou s. 14.02 Actuali teiten (14.00 Nws) 14 05 Voor HILVERSUM H, 298 m. de vrouw. 15.00 Nieuws. 15JJ2 AVRO: 7.00 Nieuws en och- ,52T tcndgymnaslick. 7.20 Lichte 7*Anlerlkniïn» 12 "22 IJMe"dag°muzfkaai,^meditatie! voor' 'time™0*»!»1"*!. 1605 Av"° EsasSsr5® (830-835 Dc groen- VerTOekP'«tenproframma, teman) 8.55 Morgcnw(Jdln| foonmuzl. (830—835 De groen teman). 8.55 Morgenwijding. 9 00 Planorecital (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek (1100-11.02 Nieuws). 12.00 Stereo: Licht en- zangsollste. 12.27 land- 12 30 Voor de land- TELEVISIE UOIK,l\ :ntamuzlek fopn.). 23.55-24.0( Nieuws. standen). 10.00 Gevarieerd r luaUteiten. 13.30 t Muzikanten- televisie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7