Feestelijke intocht van de nieuwe burgemeester Muziek en zang in Noordwijk Begrotingstekort 1967 Noordwijk: drie ton Ondanks stijging uitgavenniveau sluitende begroting in Lisse .M Ell WK LEHKE COURANT 4 MAANDAG 24 OKTOBER m \OORDWlJK Het uw zaterdag fneat m Noordwijk: op grootse wijze is de nieuwe burgemeester mr. J. M. Bonnike met zijn gezin ingehaald en verwelkomd. Aan de grens van de gemeente werd 's middags de burge meestersfamilie opgewacht door het college van B. en W. waarbij me vrouw Bonnike een bloemenhulde ontving. Begeleid door het fanfarekorps Ex celsior. de gymnastiekvereniging DOS en de landelijke rijvereniging De Norhtgo-ruiters, werd via de Gooweg en de Voorstraat naar het raadhuis geredaa. Volkslied Toen de stoet, waarin ook de mu ziekvereniging De Echo der Duinen en de Sportvereniging MSV meeliepen, bij het raadhuis was aangekomen werd een couplet van het volkslied gespeeld- Een commissie van ontvangst uit de raad. bestaande uit de heren Van Leeuwen en Berrevoets, geleidde de nieuwe burgervader vervolgens naar de raadzaal. Behalve de raadsleden waren daar aanwezig de hoofden van dienst, bur gemeesters van een aantal omliggen de gemeenten, vertegenwoordigers van de plaatselijke kerken, van de artsen, oud-raadsleden en een depu tatie uit Maasdrielde vorige stand- Midgetgolfbaan in Langevelcl NOORDWIJK Als de gemeente raad ermee akkoord gaat. komt er een midgetgolfbaan bij het winkelcentrum aan het Langevelderslag. Daarmee gaat een der verlangens van de midden standers daar in vervulling. Zij lijn namelijk van oordeel dat er wat trek pleisters moeten komen om ook bij minder gunstig weer mensen naar het rentrum te brengen. Als exploitant heeft zich aangediend de Stichting Aktieve Rekreatïe .door Sport en Spel te Amsterdam. Deze stichting exploiteert reeds banen te Arnhem, Enschedé cn Zutphen. B. en W. achten de meest aangewe zen plaats een strook grond van 1850 vierkante meter tussen de rijweg en het parkeerterrein. De stichting is be reid f 500 huur per jaar te betalen. NOORDWIJK De heer A. J. van Schie gaat zijn bedrijf aan de Achter weg liquideren en heeft zijn bezittin gen aldaar de gemeente te koop aan geboden voor f 21.505. B. en W. stel len voor tot aankoop over te gaan in verband met de aanleg te zijner tijd van een verbindingsweg tussen pro vinciale weg no. 1 en de Beeklean. NOORDWIJK Voor de uitvoe ring van de bouwplannen in Boeren- burg moest de gemeente nog In eigen dom verkrijgen 2.89.27 ha van de heer G. J. van der Meer. Eir is thans over eenstemming bereikt over een schade loosstelling van f 185.000. NOORDWIJK Indertijd is beslo ten de rioolwaterzuiveringsrechten zo danig te verhogen, dat de gemiddelde opbrengst per aansluiting f 35 in plaats van f 20 gaat bedragen. B. «n W. stel len voor om daarom een algemeen recht te heffen van f 0,25 per kubieke meter waterverbruik. Waarnemend-burgemeester Vo gelaar geeft de ambtsketen over aan burgemeester Bonnike. Foto N. van der Horst plaats van de heer Bonnike. Ook de ouders van de nieuwe burgemeester waren aanwezig, alsmede de chef van het kabinet van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Goede indruk „In de korte tijd dat wij u hebben Ieren kennen, hebben wij een zeer goede indruk van u gekregen", aldus de heer Vogelaar. Hij herdacht voorts de voorganger van de heer Bonnike. wijlen burge meester Van Berckel. „De faam die Noordwij-k geniet is voor een groot deel te danken aan zijn onvermoeid ijveren voor de Noord- wijkse belangen. Wij zijn trots op onze boeiende gemeente en u zult ervaren dat hier nog heel veel te doen is". De heer Vogelaar gaf vervolgens een opsomming van de vele plannen die in uitvoering en in voorbereiding zijn. „Zo geven wij u bijvoorbeeld graag de leiding in handen bij de verbeten strijd die wij voeren om elke meter grond die onze buur gemeente Katwijk ons ontnemen wil". Na het uiten van de wens dat God het werk van de burgemeester zal ze genen. hing de heer Vogelaar mr. Bon nike de ambtsketen om en overhan digde hij hem de voorzittershamer. Dit werk is u niet vreemd want ge durende de dertig jaar dat u raadslid was is dit al diverse keren voorgeko men en u was meermalen waarne mend-burgemeester. Het eerste contact met de wethou ders en de raadsleden is zeer prettig geweest en Ik heb alle hoop op een goede samenwerking in het belang an deze mooie gemeente". Namens de KVP-fractie begroette de heer L. G. J. Alkemade de nieuwe burgemeester en de heer C. Benschop deed dit namens de protestants-chris telijke raadsfractie. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk verwelkomde de burgemees ter namens de fracties van Gemeente belang. de Boerenpartij, de WD, de PvdA en de PSP. In een geestig betoog bracht de heer Van Riemsdijk de wensen en verlan gens van deze fracties ter kennis van mr. Bonnike. Secretaris Gemeentesecretaris W. van Sprang begroette de burgemeester namens het ambtenarenkorps en deken P. van den Bosch sprak namens de Noordwijkse geestelijkheid. Ten slotte sprak burgemeester De Graaf uit Lisse namens de collega's van de omliggende gemeenten. De burgemeester dankte voor alle vriendelijke woorden en zegde toe zich volledig voor Noordwijk te zullen in zetten. Voor het raadhuis werd vervolgens een zanghulde gebracht door de mu ziekvereniging Crescendo en school kinderen waarna een drukbezochte receptie in Het Hof van Holland het einde van de plechtigheid was. Hog, e eer Gemeentesecretaris W. van Sprang las het benoemingsbesluit voor, waar na mr. Bonnike zijn intreerede hield. Hij herdacht eveneens zün voorganger, mr. Van Berckel. „Ik acht het een hoge eer tot bur- Semeester van deze gemeente te zijn enoemd en ik stel het zeer op prijs De zesjarige Geraldeke Faase. dochtertje van het raadslid Faase, biedt mevrouw Bonnike bloemen aan. Links de wethou ders Sedelaar en Den Otter. Foto N. van der Horst. NOORDWIJK De begrotingen de algemene dienst en van de bedrij ven voor 1967 xijn in ontwerp gereed. De gewone dienst van de gemeentebe groting geeft een tekort aan van f 300.000, dat is f 50.000 minder dan vorig jaar. Het nadelig slot vai kapitaalsdienst bedraagt f 3.799.373,38. NOORDWIJK B. en W. stellen de raad voor mejuffrouw M. J. An- dreae te benoemen tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school. NOORDWIJK De gemeente kan voor f 18.000 aankopen een stuk grond Centrale verwarming in Katwijkse KATWIJK De minister heeft zich akkoord verklaard met het aanbrengen van centrale verwarming in de 72 aan de Troelstrakade en Talmastraat (Hoornespolder) te bouwen woningen. De vergoedingen die de bewoners voor deze voorziening moeten betalen ko men op f 3.75 per week voor de instal- latiekosten en f 3.45 per week voor het warmteverbruik. in totaal f 7.20 per woning per week. Bijeenkomsten op dankdag KATWIJK De geref. gemeente in Nederland houdt morgen dankdag. In het gebouw aan de Louwestraat spreekt 's morgens om tien uur. des middags om drie uur en 's avonds om half acht ds. Steenblok uit Gouda. Intocht Sinterklaas op 19 november KATWIJK AAN ZEE De Kat- wijkse middenstandsvereniging heeft besloten de intocht van St. Nicolaas vast te stellen op 19 november. J. G. Schoneveld overleden KATWIJK AAN ZEE Vrijdag avond overleed plotseling de heer J. G. Schoneveld. In het openbare leven was de overledene geen onbekende. Hij was voorzitter van de gymnastiek vereniging „Hercules", voorzitter van ae Algemene Bond van Bejaarden en bestuurslid van de VW. Vóór de tweede wereldoorlog was hij raadslid voor de CDU. De begrafenis is woensdagmiddag op de Hervormde begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. KATWIJK Van het bestuur de Coöperatieve Raiffeisenbank te Katwijk aan Zee. is het verzoek inge komen om een terrein nabij de Hoor- neslaan ter grootte van ca. 216 m2 te mogen huren voor het plaatsen van een houten kantoorgebouw totdat het definitieve onderkomen kan worden betrokken. De huurprijs is f 273 per jaar bij een huurtermijn van 1 oktober 866 tot 1 januari 1969. KATWIJK Van C. A. Ruigrok Industrie N.V.. is het verzoek ingeko men om een terrein aan de Valken- burgseweg ter grootte van ca. 450 m2. het p -rkeren van transportmidde len te mogen huren. Er bestaan bij B en W geen bezwa- n. De huurprijs is f o.60 oer m2 Der jaar. KATWIJK B en W hebben ook omtrent de laatste nog in het gebied .Cleijn Duin" door de gemeente te verwerven gronden overeenstemming met de betrokken eigenaren kunnen bereiken. Na moeizaame onderhandelingen is het gelukt met de eigenaren overeen stemming te bereiken op basis van f 10 per m2. KATWIJK Het bestuur der Stich ting tot oprichting en instandhouding van Hervormde Scholen, uitgaande van de kerkeraad der Hervormde gemeen te te Katwijk aan Zee heeft een ver zoek ingediend om medewerking voor de stichting van een kleuterschool in het westelijk gedeelte van de Hoornes polder. De kleuterschool zal twee speel werklokalen bevatten. met woonhuis, zomerhuis en schuur aan de Noordzeestraat van de erven mevrouw A. Vegt-Drost. De gemeente heeft belang bij de aankoop omdat het perceel geheel gelegen is in het tracé van de parallelboulevard. Voorts wordt door B. en W. voorgesteld over te gaan tot ruiling van de percelen Noordzee straat 11 en 11a tegen Albert Verwey- straat 36 en 36a. De betrokken percelen aan de Noordzeestraat zyn eigendom van de heer A. Spaanderman. De ruil zal met gesloten beurzen geschieden. Voorlopig geen verhoging van belastingen LISSE Het college van B. en W. is erin geslaagd de raad een sluiten de begroting voor het jaar 1967 aan te bieden. Naast een post voor onvoorzie ne uitgaven van f 103.000 is daarin een reservering uit de vermakelijk heidsbelasting op de Keukenhof van f 150.000 opgenomen. Dit gunstige re- sultaat is verkregen ondanks een stij ging van het uitgavenniveau. Het to taal van de gewone diensten van de gemeentebegroting bedraagt f 6.235.845,06, ten opzichte van de be groting voor 1966 een stijging van 12.3 procent. De reservering van f 150.000 is be doeld ter realisering van een aantal grote projecten, zoals aangekondigd in de in het voorjaar opgestelde be leidsnota voor 19661975. Tot deze projecten behoren een overdekt zwem bad. een sporthal en een verenigings centrum, een rioolwaterzuiveringsin stallatie en de demping van het twee de deel van de haven. Overeenkomstig het in deze beleids nota vervatte voorstel besloot de raad al tot verhoging van de opcenten op de hoofdsom van de personele belas ting van 150 tot 200 en tot verhoging van het tarief van de straatbelasting van twaalf tot vijftien procent. De thans voorgelegde begroting geeft geen aanleiding tot het doen van voor stellen tot verhoging van belastingen en/of retributies. Ook zal voorlopig geen voorstel worden gedaan tot ver hoging van de rioolbelasting. BEGROTING De voornaamste punten in de be groting betreffen de wijziging in de huisvesting van gemeentediensten, de openbare veiligheid, de volkshuisves ting en het investeringsplan voor 1967. In de komende jaren zal de huis vesting van de gemeentediensten, die thans in het gemeentehuis zijn onder gebracht, een belangrijke verbetering ondergaan wanneer het pand Eenhuis. dat ingevolge het besluit van de raad van 27 mei 1966 wordt aangekocht, be schikbaar komt. De benedenverdieping zal geschikt worden gemaakt voor huisvesting van de burgemeester en de secretaris en voor de vergaderingen van burgemeester en wethouders. De bovenverdieping kan in gebruik wor den genomen voor de afdeling finan ciën, belastingen, onderwijs en per soneelszaken waarvan de boekhouding van openbare werken en het grondbe drijf deel zullen uitmaken. Een en ander zal met relatief ge ringe kosten kunnen worden verwe zenlijkt. B. en W. overwegen een cen trale ingang te creëren die tevens als verbinding tussen de beide panden zal fungeren. Het ligt verder in de be doeling om de afdeling sociale zaken te brengen naar de eerste ver dieping van het gemeentehuis, ten einde de bereikbaarheid van die afde ling te verbeteren. Voorstellen betref fende een en ander hoopt het college de raad binnenkort te doen toekomen. Omtrent de voorgenomen verbou wing van het pand Heereweg 141a (voormalig openbare kleuterschool) ten behoeve van de bescherming be volking, zijn B. en W. nog niet tot een definitieve beslissing gekomen. De vraag is inmiddels aan de orde geko men of het wellicht dienstig is een deel van het gebouw mede voor de plantsoenendienst te benutten. Het college verwacht dat een beslissing daarover in het komende paar geno men zal worden. Met de aanschaffing van een nieuwe brandweerauto (hogedrukspuit) is een aanmerkelijke verbetering van de outillage van de vrijwillige brandweer erkregen. B. en W. streven ernaar in de komende jaren een verdere ver betering tot stand te brengen. Met na me denken zij aan de aanschaffing van een lagedrukspuit en mogelijk een ladderwagen. Deze objecten zijn in het in deze nota opgenomen investerings plan opgenomen. Een ladderwagen zou intergemeentelijk te realiseren ziin. HUISVESTING In de gemeente zijn reeds of worden binnenkort opgeleverd 52 etage-wo ningwetwoningen en 120 woningwet woningen in de Poelpolder. In aan bouw zijn voorts 65 premiewonlngen en 86 woningen in de vrije sector, ter wijl toestemming is ontvangen voor de gunning van nog 92 woningwet woningen in de Poelpolder. Het col lege hoopt dat op korte termijn nog 288 etagewoningen en 96 premiewo ningen in uitvoering zullen worden genomen. Voor 1966 staat nog op het programma de bouw van een verzor gingshuis aan de Laan van Rijcke- vorsel met 48 flats. Op 1 oktober 1966 stonden 629 woningzoekenden inge schreven (in 1965 729). B. en W. hebben eten investerings plan voor vijf jaar opgezet, met voor IJMUIDEN In de afgelopen week was de aanvoer van haring en makreel Ln de IJmuider vishallen vrijwel geliik. Eerstgenoemde vissoort bracht het tot een totaal van 3400 grote en 6200 klei ne kisten, de makreel tot 5000 grote en 3500 kleine kisten. De noteringen wa ren bijna steeds van een goed gehalte want het mag by elkaar veel lijken voor de handel was het weinig zodat de vraag goed was. De makreel vond vooral een gretige aftrek bij de roke rijen die zich nu de vangsten in de Ierse Zee sterk teruglopen voor de ko mende magere tijden wilden dekken. Met 6200 kisten was ook de schelvis weer behoorlijk vertegenwoordigd. De grotere soorten vonden tegen goede prijzen gemakkelyk hun weg. Met de pennen en de braadschelvis ging het een stuk moeilijker. Die waren sterk in de meerderheid en moesten met lage koersen genoegen nemen. In vele ge vallen moest de kattencentrale te hulp schieten om d< partyen, die de mini mumprijs niet hadden kunnen halen te verwijderen. De trei Iers uit de Noord zetten met 4600 kisten een behoorlijke hoeveelheid koolvis in de markt. Het betrof in hoofdzaak de kleine zwarte soort die meestal tegen lage noteringen van de hand ging. De grote soorten wa ren veel beter in trek en lieten zich goed betalen, in het bijzonder de witte. Maar die was dan ook zeer schaars. In het begin van de week kreeg men een grote tongaanvoer be verwerken, maandag bijvoorbeeld 85.000 kilo Dat had men te danken aan de goede vang sten in de voorgaande week. Deze week was het weer onder de Neder landse kust hee! wat slechter waardoor de meeste schepen niet regelmatig in actie konden blijven. Dat drukte een nadelig stempel op de aanvoer in het laatst van de week. Toch bereikte men nog een totaal van 160.000 kilo waarvoor de handel voortdurend een grote interesse toonde Het gemiddelde lag dan ook op een hoger plan dan in de voorgaande week. De loggers en kotters zorgden ook nog voor een klei ne 3500 kis'en schol. Hiervoor was de belangstelling eveneens goed zodat al met al redelijke besommingen uit de bus kwamen. He- slechte weer speelde ook de schepen die het onder de Ne derlandse kust op de kleine gul hadden voorzien parten. Zij brachten slechts een kleine 1200 kisten aan de markt. De treiters voegden hieraan 600 kisten grote gul en kabeljauw toe. Deze soor ten mochten zich in een zeer goede be langstelling verheugen. De grote kabel jauw kwam dikwijls boven f 150 De 2300 kisten wijting ten slotte wisten zich goed te handhaven. Donderdag haalde de gestripte soort een mooie koers van f42. Op die dag waren de prijzen trouwens door de plotselinge «chaarste allemaal aan de hoge kant. Vandaag aan de markt or de IJmuider maandagmarkt meldden zich onder meer de KW 32 Sakina Martine met 835 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 9: Jan met 93. de KW 74 Tedman Hette met 1400 kisten cn 150 kleine kisten haring en makreel, de KW 17 Cornelis Junior met 66. de WR 37 Sagitta met 62, de KW 137 Maartje Jacoba met 92, dc KW 119 IJsbrand met 74, de KW 191 Deo Volente met 161. de KW 3 Koraalbank met 120 kisten en 189 kleine kisten haring en makreel, de KW 185 Toki; met 97, de KW 124 Sursum Corda met 74. de KW 59 Floris met 55. de KW 155 Fiducia met 73. de KW 52 De Vrouw Anna met 82, de KW 190 Margaretha Christina met 67, de KW 51 O»o et Labora met 117. de KW 200 Antje met 73, de KW 187 Elly met 125, de UM 73 De Hoop 3 me' 54, de LIM 45 De Hoop 1 met 52. de WR 56 Spes Nostra met 71. de KW 172 Cornelis Schaap met 82 de KW 206 Yvonne Yolanda met 19U kisten en 190 kisten enTuDa- crnfwyp kisten en 190 stuks stijve kabeljauw de KW 226 Jacob Senior met 62, d<- KW 126 Agatha Arie met 67. de IJM 54 Swift met 70. de KW 165 Alida Jacoba met 119, de KW 125 Maarter. Senior met 93 de KW 136 'Jrania 69. de KW 194 met 95. de KW 165 Vertrouwen met 70. de KW 148 Dirk van Beeler. met 67. de KW 28 Gijsber' Jan met 73. de KW 108 Alida met 50 de KW 152 Soli Deo Gloria met 75 de KW 156 De Vrouw Bregtje met 65 de KW 34 Tiny met 80. de KW 183 Aleida met 70, de VD 46 met 20. de KW 11 Deo Volente 2 met 38 de VD 1 met 30. de VD 15 met 45. de KW 24 Cornelis met 64. de KW 29 Ada met 92 de KW 109 met 10. de KW 90 Al.iilam met 65. de KW 14 Zephyr met 29. de WR 51 Stella Maris met 25. de KW 181 Anna Jacob met 61. de KW 216 Samen werking met 17. de KW 94 Willem me 17. de WR 57 Johanna Cornelia met 76. de KW 17'- met 5. de IJM 2 Keeltje met 15. de KW 179 met 10. de IJM 51 Nora met 35. de KW 193 Vrouw Pruna met 78. de IJM 81 met 14 de IJM 3 met 45. de KW 21 met 32. de UM 206 Wiron 7 met 400. de IJM 221 met de WR 33 T ny met 62. de KW 173 met 33. de KW 211 Geertruida met 45. de KW 220 met 27. de KW 143 Gijsber'a met 56. de IJM 30 Adeodatus met 35 de KW 79 Zeearend met 33. de KW 182 met 44. de KW 113 Wilma mei 16 de KW 105 met 28, de KW 120 Flamingi met 28. de WR 7 Maryanne met 35 de KW 167 Michiel met 73 kisten er 45 kleine kisten schol, de KW 160 De Vrouw Aloda met 33. de KW 92 Aririana Catherina me' 27. de KW 98 Arendje met 64. de KW 164 Helena met 35 Ge KW 40 met 34. de KW 116 Vjer Ge broeders met 53 de KW 161 met «9 de UM 36 Kemphaan met 1000 Risten en 368 kleine kisten haring en makreel de KW 212 Marlena met 67. de KW 8 Deining met 175 kisten en 425 kleine kisten haring en makreel, de KW 162 De Vier Gezusters met 50. de KV» 117 Mare Liberum met 64 de IX 36 met 180 de TX 33 met 250 en de TX 9 met 180. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 8340 kisten waarvan 145 kisten tarbot. 1559 kisten tong. 1647 kisten schol. 2225 kisten schol 333 kisten gul en kabeljauw 760 kister koolvis. 5 kisten makreel. 850 kisten haring. 361 kisten wijting en 455 kisten diversen plus 192 kleine kis-.en narin?,. 353 kleine kisten makreel 200 Kleine kisten sch°!\,« k' h. Raadsagenda Katwijk KATWIJK De gemeenteraad komt donderdag 27 oktober 's avonds om half acht in openbare vergade ring bijeen. De agenda bevat o.m. de volgende zaken: aankoop gronden in Cleijn Duin van de erven Van der Marei, verkoop van bouwgrond in de Hoornepolder aan de heer J. Parlevliet verkoop van bouwgrond in Cleijn Duin aan automobielbedrijf Den Hollander N.V., verkoop van een perceel industrieterrein in 't Heen aan de heer H. G. van Andel, verhuur van een perceel grond, ge legen aan de Valkenburgseweg, aan C. A. Ruigrok Industrie N.V., ver huur van grond in de foornespolder aan de coöperatiev Raiffeissen^.... >»-ijk aan Zee, verlenen van een krediet voor de aankoop van een kaartenlift voor de opberging van het bevolkingsregister, wijziging van de uitkerings- en pen- sioenverordening wethouders 1963, verlenen van een machtiging aan bur gemeester en vethouders tot het ver huren van niet voor de openbare dienst bestemde gemeentegebouwen met uitzondering van winkels, en tot het verhuren van niet voor de open bare dienst bestemde gemeentegron den. verstrekken van een lening aan de Karwijkse bouwvereniging voor de aanleg van een ceratrale-verwar- mingsinstallatie in het complex van 72 woningwetwoningen aan de Troel- strastraat en de Talmastraat, verle nen van medewerking aan het be stuur van hervormde scholen te Kat- k aan Zee voor de stichting van een kleuterschool in het westelijk deel van de Hoornespolder, verlenen van krediet in verband met het in bruikleen aanvaarden van het Rijk van de historische garnalenbomschuit KW 88. Katwijkse dammers boeken winst KATWIJK AAN DEN RIJN Het eerste tiental van de Katwijkse damclub KDC speelde in Bodegraven tegen O.G.B. I. en won daar met 416. De uitslag: N Ankei iOGB I»J Pas- schier (KDC I) 02; A de JongJZwaan 02; C van der VlistJ van Duyvenbode 02: C ScheerJ Schoneveld 20; M Bekker—T van der Plas 11; A SterkAr van Bee'cn 02; P Bas H Klinkenberg 11; T KooistraJ God- waldt 02: H van den BomJ Schone veld Pzn 02; S L TerlouwH Voor zaat 0—2. Hetzelfde tiental speelde tegen HDC I. Deze staat voor met 7 tegen 9 maar met nog twee afgebroken partijen. De uitslag: J Pass^hier (KDC I)C Zijlstra i HDC I> afg.' J Zwaan— J P Baerveld 20; J van DuyvenbodeJ A Wortman 02; Fr Spierenburg (res)C Slingerland 11; T van der PlasJ Buitenburg 0—2; Ar van BeelenG Muiswinkel afg,: H KlinkenbergW Verboom 11; J GodwaldtG van Win kel 02: J Schoneveld JznP Kalshoven 11; H VoorzaatW van Aswegen 20. Het tweede tiental speelde tegen RDCII, waarbij KOC met 713 won. De uitslag: C Schoneveld iRDC II) Fr Spierenburg (KDC II) 0—2; A ten DonkelaarAb van Beelen 02; S HeemskerkJ Heemskerk 02; A SchaddeleeC van Klaveren 20: A SamsonJ Slootweg 1: A Boogerd— M L Dijkstra 02; jac van Delft—J van Slooten 20; G van DelftC van Duyn 20; Jac OudshoornAm van Beelen 02; R KromhoutC de Winter 02. Enkele bordenwertstrijden van KDC. Eerste klasse: H KoelewijnJ Heems kerk 20; Ab v BeelenJ van Sloo ten 02: C de Wm"»rC van Duyn 20: C de MolJ S'ootweg 02; A Verhoog—M L Dijkstra 1—1: W van DuyvenbodeAm va. Beelen 02. BURGERLIJKE STAND VALKENBURG Geboren: Michel Lucien, z v: L H Schrok en E de Zwart. Ondertrouwd: J R Baumann. 27 jr. te Husum (Duitsland) en N Barnhorn. 22 jr; D de Mooy, 21 jr en J van Iterson, 21 jr. Gehuwd: J. Sievers en W C van der Marei. 1967 als voornaamste objecten: bouw- rijpinaken Poelpolder derde en vierde fase en wegen: 1 Vz miljoen; bouw 552 e-tagewoningen: 4 miljoen; demping haven 2e gedeelte: 1 miljoen; riool» waterzuivering en poldergemaal: f 500.000; pand Eenhuis f 1.500.000; bouw zwembad 19671968: 3 miljoen De nieuwe westelijke omleidingsweg is voor 1968 gepland en zal een bedrag vorderen van 2 miljoen. „Wilhelmina" Lisse LISSE De buurtvereniging „Wil- helmina" hield de jaarvergadering in het K.A.B.-gebouw. De reserve beloopt ruim f 1100. Het bestuur gaat extra| aandacht besteden aan de „midden- groep", nJ. de jeugd van 1416 jaar, waarvoor een dansavond met de beat-l band uit Noordwykerhout wordt ge-l houden op 10 december. Er is een oud-papieractie op touw gezet voor het jeugdwerk. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. van Beek en P. Buisman herkozen en in de vacature-J. van Berkel koos men de heer P. Vermeu len. Op 16 november wordt een feest middag voor de kinderen en een feest avond voor de groter engehouden in het K.A.B.-gebouw. Bestemmingsplan Schutterswei KATWIJK B. en W. stellen de raad voor te bepalen, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de gronden in de Schutterswei en omge ving en voor die in het Molenblok- zuid. Daarmee wil men bereiken dat het zonder vergunning van B. en W. onmogelijk wordt in de betrokken ge bieden benzinepompen op te richten, puin en vuilnis te deponeren, terreinen op te hogen of af te graven, opper vlakteverhardingen aan te brengen, sloten te dempen of te graven, bodem- cultures te wijzigen. Activiteiten in Katwijk KATWIJK AAN ZEE De Ned. Chr. Bond afd. Katwijk aan Zee houdt op donderdag 27 oktober om 8 uur een contactavond ten huize van mevrouw J de LangeWakka, Hoorneslaan 616. Men hoopt te komen tot de oprichting van een afdeling in de Hoornespol der. De vrouwenvereniging Hoornes komt 27 oktober bijeen in de kleuter school aan de Langeveldstraat. De heer L. Kalsbeek zal dia's vertonen over zijn reis naar Israël. Aanvang 8 uur. Voor de bijbelkring Katwijk spreekt maandagavond 8 u. in de UNI- zaal de heer H. KleinHaneveld uit Bodegraven over: „De toorn Gods en Israël". Donderdag 27 oktober wordt in de Oranjezaal de halfjaarlijkse contact avond gehouden voor de zending. Ds. H. Perdok spreekt over Reisindrukken uit Indonesië, toegelicht met dia's. Aanvang 8 uur. Maandagavond 24 oktober om kwart voor acht houdt het Evangelisa tiekoor de jaarlijkse familie-avond. De wijkgemeente Zuid-Oost komt donderdag 27 oktober in het wijkge- bouw op het Abeelplein bijeen. Ds. W. Vroegindewey zet de behandeling van de Christenreize van Bunyan voort. De Jonge Kerkkring van Noord- West komt 27 oktober bijeen in het zaaltje naast de Oude Kerk. Ds. W. Willemse te Zeist spreekt over „Met de kerk de wereld rond", toegelicht met dia's. Nummering Rijnstraat KATWIJK AAN DEN RIJN - Nu de Achterkerkweg veranderd is in Rijnstraat, heeft het gemeentebestuur de gelegenheid aangegrepen de num mering ook wat te wijzigen. Het ge deelte van de Valkenburgseweg. dat gelegen is tussen de Molentuinweg en de Zandslootbrug is nu ook Rijn straat geworden. De nummering be gint nu bij de Molentuinweg en loopt door tot aan de Zeeweg, waarbij op te merken valt, dat de westzijde een even nummering heeft gekregen en de oostzijde een oneven nummering. KATWIJK B en W hebben de heer H. G. van Andel, Prinses Marijke- laan 2. een perceel in 't Heen ter groot- te van ca. 1000 m2, gelegen aan de Noordwijkerweg in het industriegebied te koop aangeboden. De prijs bedraagt f 17.50 per mi De grond is bestemd voor het ver plaatsen van het houtwarenbedrijf van de heer Van Andel, thans aan de Kerk straat. KATWIJK AAN ZEE Onze plaatsgenoot de heer G. J. van Mid delkoop, leraar van het Geref. Lyceum te Rotterdam, slaagde aan de un siteit te Leiden (cum laude) voor het doctoraal examen klassieke letteren KATWIJK AAN ZEE Vrijdag avond a.s. houdt de Katwijkse Red dingsbrigade haar najaarsvergadering om 8 uur in Hotel Riche. KATWIJK AAN ZEE De E.H.B.O begint woensdag 26 oktober een nieuwe cursus in de Oranjeschool aar de Secretaris Varkevisserschool. aan vang 8 uur. Docente voor deze cursus is dokter N. A. M. Lodder-de Vries. J. G. Schoneveld Het bestuur van „Hercules" V oorlichlingsavond in Warmond WARMOND Het plaatselijk comité van het Koningin Wilhelminafondi houdt vrijdagavond in samenwerkinl met enige andere verenigingen eefl voorlichtingsbijeenkomst in 't Tref punt. Er wordt een film over de kan kerbestrijding vertoond en dr. A. R Moolhuijzen. radioloog te Leiden, zal spreken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4