Aardgas minder gevaarlijk dan publiek denkt Oud tante was een heks Warme maaltijden direct klaar BLAD ZIJ dialoog dialoog dialo SPAREN ZATERDAG J2 OKTOBER 19*6 T^R heerst hier en daar ongerustheid over aardgas, niet in het minst door de berichten dat in een bepaalde gemeente het gas enige tijd niet geodoriseerd is afgeleverd. Kort na elkaar deden zich in deze ge meente twee ongevallen voor. Aardgas is zelf reukloos; het wordt door het plaatselijk gasbedrijf geodoriseerd. De gemeente heeft bij de verkoop van aardgas een monopoliepositie en stelt het voor, of aardgas nu het einde van alles is op stook- en verwarmingsgebied. Klinkt het allemaal niet wat te mooi? Is dat aardgas wel zo veilig? De directrice van het Instituut tot Voorlichting bij Huishoude lijke Arbeid (IVHA) van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen, mevrouw D. Hol- dert, had hierover een gesprek met de heer Schuuring. hoofd van de afdeling public relations van het VEG-Gasinstituut Dit gesprek werkte verhelderend. De gemeente Schiedam heeft destijds gemeend, het risico van aflevering van reukloos gas voor enige maanden te kunnen ne men. De odorlsatie-installatie was nog niet gereed, toen het gas al afgeleverd kon worden. De ge meente heeft dit besluit achteraf echter betreurd. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen kan begrip I hebben voor het dilemma, waar- f het gemeentebestuur zich gesteld zag, maar zij meent, al dus mevrouw D. Holdert, met de meeste nadruk te kunnen vaststellen, dat een dergelijk ge val zich nimmer meer mag voor doen. Zij stelde, dat het afleve ren van reukloos gas, zelfs gedu rende enkele uren, zodanig ge vaarlijk is, dat dit categorisch verboden zou moeten worden. De directie van het Gasinstituut stel- 1 de zich volkomen achter dit standpunt. Overigens had deze di rectie reeds in 1964 aan alle gasbedrijven in Nederland met klem geadviseerd, géén ongeodo- riseerd gas af te leveren. Met ingang van 1 januari 1967 zal de VEG Gasunie het gas in geheel Nederland met een reukje afleve ren, terwijl de gasbedrijven naar behoefte kunnen toevoegen om een bepaalde odorisatie-graad te handhaven. We kunnen dus al snuffelend onraad bespeuren. stadsgas is aardgas niet giftig (de ongevallen vonden plaats door explosie). Het aantal ongelukken met gas is sterk teruggelopen sinds de toe passing van aardgas en zelfs on danks de sterke toename van het aantal gastoestellen. Blijkens een intensief onder zoek heeft zich in de afgelopen vier jaar met geen enkel huishoudelijk aardgas-kook- toestel een ongeval voorgedaan. Over diezelfde periode zijn met stadsgastoestellen honderd twin tig ongevallen voorgekomen, waarvan zestien met dodelijke af loop. Bij aardgas bestaat wel ex plosiegevaar. Dit treedt bij het ontsnappen van gas uit huishoudelijke toestellen vrijwel nooit op, omdat de hoeveelheid gas die ontsnapt te gering is om de explosiegrens te berei ken. Stooktoestellen en geisers dan?, vraagt men zich af. Daar bij kunnen wél grote hoeveelhe den gas ontsnappen. Toch is deze mogelijkheid uitgesloten omdat deze toestellen beveiligd moetên zijn. Bij het doven van de vlam wordt de gastoevoer automatisch afgesloten. TE oud-tante zal een heks zijn! Die fatale tante ia al lang overleden, maar dank die heksen-tante kan de kleine Mar tina Hirtz in Keulen nu op een welverzorgde toekomst rekenen. Tante stierf in 1627 op de brand stapel. De vader van Martina, «ie econoom Hans Joacliim Hirtz, kwam op zekere dag achter de familiebanden met de heks. Hij ontdekte zijn naam op de bronzen deur van het oude feestgebouw van de burgerij in zijn woon plaats, bij de daarin gegraveerde namen der oudste geslachten. Na onderzoek bevestigden genealo gen dat zijn dochter Martina in de zestiende graad familie is van tante Catharina, die aan een heksendans in het klooster van de Heilige Klara zou hebben deelgenomen en, zoals het in die dagen toeging, als heks werd ver- Bij het onderzoek kwam nok de broer van de heks, Hartger, voor de draad. Hij was een vermogend man, die zijn landerijen aan de kerk vermaakte. Hij maakte dit beding, dat voortaan aan zijn na komelingen een studietoelage zou worden uitgekeerd. Deze bepaling van de stichting geldt tot op de huidige dag. Er werd op de stich ting in de afgelopen eeuwen maar zelden een beroep gedaan. De toekomstige studente Martina zal dus een maandelijkse postwissel met een vrjj aanzienlijk bedrag tegemoet kunnen zien. Hoe hoog, dat moet allemaal nauwkeurig worden uitgedokterd. Lachend verklaarde vader Hirtz: „Onze dochter mag terecht beweren dat hnar tante ecu heks is„Maar dat wil niet zeggen dat Martina nu al haar deugnieterjjen maar op haar tante af mag schuiven", voegde moeder Hirtz daar on middellijk aan toe. \/AN oen al op leeftijd zijnde V briefvriendin kreeg ik een hel dere, lange brief waarin een ver klaring werd gezocht voor de zoals zij het noemt gees tesgesteldheid van de vrouw die ik in mijn vorige Open Brief aan het woord liet komen. U besluit eigenlijk, zo zegt zij. met een „zo is het goed, zo is het le ven, dat anders willen en toch blij je taak verrichten". Is dat nu wel zo? Bent u nu niet wat emotioneel te werk gegaan? Kunnen wij er niet wat aan doen? Ligt voor een groot deel al die ontoereikendheid, dat vastgeklonken zitten, niet aan een te geringe scholing? Moeten wij in deze snel veranderende tijd niet aandringen op langduriger on derwijs voor het jonge meisje? UWEET dat ik hier In de krant altijd een punt moet zetten. Die punt komt vaak maar al te gauw. Zoals u ook weet heb ik een sluitstuk nodig. Niet om het ly risch en vaag te maken en er met een beetje gezwam een mooie punt aan te draaien, maar omdat ik uit ervaring weet hoe bitter weinig ik help wanneer ik alleen maar ratio neel een probleem uiteenzet. Een kraakhelder huis geeft wel een ge voel van opluchting, maar nog niet altijd de lust er in te léven. Dnrj moet er nog iets toegevoegd wor den: bloemen, eigen kleur en vorm. Zo ook hier. Sociologie en psychologie maken het leven niet bewoonbaar. Maar wel vertrouwen dat het geploeter niet voor niets is. Hoop dat er nooit tets onveran derlijk blijft. En begrip van ande ren die er net zo voor staan, ieder in het hare. Met de ventilatie t nogal eens de hand gelicht. i geiser in gebruik is, wordt Aansluitingen De meeste ongevallen die voor heen plaats hadden, waren te wij ten aan de toepassing van on deugdelijke gasslangen. Een ge lukkige omstandigheid van de omschakeling op aardgas is, dat deze slangaansluitingen vervan gen moeten worden door de Ventilatie vaste verbinding of de toepassing van de veiligheidsslang. kige gaslucht in huis waarneemt, terwjjl alle toestellen zyn afge sloten, waarschuw dan onmid dellijk de installateur van het gasbedrijf. Niet zelf naar een lek gaan zoeken en onder geen voorwaarde met een brandende lucifer of een met een vlam brandende lamp! Tijdens het wachten op de reparatie doet u er goed aan, de vertrekken waar gaslucht wordt waargeno men zoveel mogelijk te venti- Niet giftig Wat dat onraad betreft, aard- iris is ongevaarlijker dan u fenkt. In tegenstelling tot Bij lekken in leidingen zowel binnen- als buitenshuis bestaat wel explosiegevaar, omdat dan de mogelijkheid bestaat dat in korte tijd veel aardgas in de at mosfeer komt. Als u een hardnek- ^"1 Claudia met pantalon Regine A voorpand 1 x knip pen dubbele stof B rug 1 x knippen aan de stofvouw C bovenkraag 1 x knippen aan de stof vouw of 1 x knippen dubbele stof naad M. A. D zakkleppen 1 x knippen dubbele stof (dubbel vouwen) E manchet 2 x knip pen dubbele stof F mouw 1 x knippen dubbele stof Bu onze kantoren verkrijgbaar: Supplement 1 Is oit! een vfjfbladlg pntronenset maten 36 t/m 48 éénmaal kopen, verder kijken ƒ2.50 mapje met uitleg en patronen, rokken, pantalons, avondkleding 2,25 supplement elk 35 modellen nrs. 2, 2, 4, 6, en 7 per stuk 1,45 kinderpatroons met uitleg: leeftijd van uw kind is maat 4, Geef bü bestelling de maat op! Ontvangst na storting op giro 39639 t.n.v. Dagblad De Rotterdamroer te Rotterdam. Op het strookje: afd. Service, dan wel na betaling bij het bur. v. d. blad. Er is nog een punt dat de aan dacht verdient, namelijk de venti latie van het vertrek waarin een geiser gebruikt wordt. Daartegen wordt nogal eens gezondigd. Bad- geisers mogen alleen toegepast worden als zij voorzien zijn van een deugdelijke afvoer. Een keu kengeiser mag niet in een douche cel worden geplaatst en de keu ken. waarin een geiser wordt ge bruikt moet goed geventileerd zijn. Nooit en te nimmer mogen afvoerkanalen of ventilatiekana len in ruimten, waarin een geiser wordt gebruikt, dichtgestopt wor- Verder moet verandering van afstelling van een geiser door de gebruiker met klem ontraden worden. Als gevolg hiervan kan name lijk zuurstofgebrek optreden in de atmosfeer tengevolge waarvan het gas onvolledig zou verbran den en het zeer giftige koolmo- noxyde zou ontstaan. Tot slot: ook raamventilators hebben iets met aardgas te ma- Nieuwe liedjes voor school Misschien weet u niet wat u met het gespaarde geld van de oudercommissie van de school aan moet? Uitgeverij De Toorts in Haarlem is van plan regel matig nieuw liedmateriaal voor de lagere school uit te geven. Jaarlijks worden minimaal vijf nieuwe liedjes per klas aange boden, in twee series van vijf tien, onder de serienaam „Zin gen van allerlei dingen", losbla dig, voorzien van ponsgaten, zodat ze per klas kunnen worden opgeborgen in een ringband. Voor onderwijzer en leerling zijn drie grammofoonplaten be schikbaar waarop de liedjes zijn vastgelegd. Prijs: f 10 per serie en 6.50 per grammofoonplaat. Het geheel staat onder redactie van Chris Rabé, leraar muziek aan de gemeentelijke kweek school Amsterdam. Medewer kers o.m. Herman Broekhuizen, Han Hoekstra, Annie Schmidt. Tera de Marez Oyens. Willem Vogel. De liedjes zijn uitgevoerd door klassen van dezelfde leef tijd als waarvoor de geheel nieuwe liedjes zijn bestemd. ken! Als men een raamventilator heeft in een ruimte, waarin een geiser of gaskachel met afvoer staat, dan moet men de ventila tor buiten werking zetten, wan neer geiser of kachel langdurig branden. De verbrandingsgassen worden namelijk niet door de ventilator afgevoerd, doch juist het vertrèk ingezogen. En floept uw omgebouwde geiser telkens uit? Even een seintje naar het gasleverend bedrijf. Kunt u de omgebouwde geiser niet makke lijk aansteken doordat er een vierkant dingetje voor het ronde aansteekgat zit? Inderdaad lastig met de kleine lucifers, maar sinds kort is er een lang soort lucifer in de handel; een doosje kost 35 cent, niet goedkoop maar misschien kunt u dat dure doosje een apart plaatsje geven en al leen voor de geiser gebruiken. Of iemand nu zuurkool met spek dan wel goulash met paprika en rijst wil hebben, in veel Duitse be drijfskantines worden ze zo voorgetoverd. Op zich zelf niet zó opzienbarend: veel bedrijven hebben prachtige kantines waarin alles te krijgen: is. Alleen, in die Duitse bedrijfskantines komt er geen kok aan te pas. Een paar handige jonge men6en bieden. Dit kwam veel bedrijven kwamen op het idee maaltijden uitstekend van pas, grote bedrij samen te stellen van diepvriespro- ven hebben met personeelsgebrek dukten en conserven en deze aan te kampen en middelgrote en klei- bedrijven en instellingen aan te ne bedrijven exploiteren liever DAI geen eigen bedrijfskeuken. Maar personeel houden is niet zo makke lijk als krijgen; men moet er iets voor over hebben. Nu wordt net wat gemakkelijker gemaakt, het enige wat men nodig heeft is een paar koelkasten voor de diep- vriesprodukten en een speciale oven waarin de diepvriesmaaltij den worden ontdooid en opge- Zoals het meer gaat met goede ideeën: als er een is. volgen er meer. Deze keer de maaltijden voor de buitenlandse arbeiders, die er zo naar snakken eens te eten zoals „madre" het vroeger gaf. Het sloeg goed in en wat meer is: ook de Duitsers vonden de zuppa di pesce, ravioli, canelloni heerlijk, eindelijk eens iets anders dan de worst met leverknoedels! De am bassades en consulaten die niet zelf een keuken voor hun perso neel hebben, zijn goede afnemers. Een enorme stapel brie ven bereikte de redactie van DIALOOG, brieven over buren met warme koffie, hartelijke ont vangst van dominees, be gripvolle kerkleden, te veel om op te noemen. Cu rieus vonden wij 't geval waarbij een baby (10 da gen oud) door de conster natie van de verhuizing het haakje van een rits sluiting in de neus kreeg. We doen een greep in de brieven en beginnen met de wat trieste historie van me vrouw te H. „Doordat de hoofd- bewoonster van het huis waar in wij woonden naar een rust huis ging, moesten wij het huis uit. Ons zoeken had geen en kel resultaat en op een dag in januari kwam de deurwaarder met een verhuiswagen. In vier uur hadden ze alles wat we beza ten in de wagen. Acht weken later konden we gelukkig alles weer uitpakken, er was niets gebroken. Alle glazen en bor den waren keurig in kranten verpakt Ook hadden ze erom gedacht geen etenswaren in te pakken. Het brood in de trom mel was het enige dat verge ten was. 't was helemaal ge schimmeld". (Voor de foto wordt gezorgd. keiijker afstand doen van din gen die niet meer gebruikt wor den. Dit komt omdat onrenda bele dingen geld gaan kosten bij verhuizen, dan kun je ze beter wegdoen. M(j ls ook op gevallen dat nieuwelingen, wat de mannen betreft, vrij vlug op de nominatie komen voor ker- keraadslid. De reden daarvoor is naar müh mening dat nieu welingen voor de dorpsbewo ners geen verleden hebben. De mensen die elkaar van kinds been af kennen, weten de fa milieruzies, karakterfouten en allerlei histories van elkaar. Een nieuweling, die van gelij ke beweging is. heeft die ech ter voor hen niet. Ze nemen zondag preekte over de slecht heid in de steden hebben wij elkaar eens aangekeken. Ik hoorde eens iemand zeggen: „Je kunt beter van een stad naar een dorp verhuizen dan anders om, de meesten verdrinken daar". De kat van de familie V. te A. was het niet eens met de ver huizing en nam de benen, tot verdriet van de familie. „Een paar weken later zagen we een schuwe, magere kat In de buurt schooien. Het was de onze, wat een weerzien van weerskanten! Zwart snorde, streelde en was niet uit huis te krijgen. Hij was daarna nooit meer uit huis te krijgen". die mensen zoals zij op dat ogenblik zjjn. Ik ben zelf jaren ouderling geweest, het verleden van de mensen zat mjj niet in de weg, ik wist dat niet èn kon hen er ook niet op aan zien. Door mijn vele verhuizingen kan ik de mens zien zoals hij of zij nü Is". Mevrouw R. te R. heeft voor haar man, die in het ziekenhuis lag. de verhuizing geheim ge houden. drie maanden lang heeft ze er geen woord over ge zegd, en haar man wist ner gens van. ..Toen de grote dag kwam dat mijn man naar huis mocht, ging onze dominee hem halen. Hij zei tegen mijn man dat ze eerst bij iemand koffie gingen drinken; mijn man had niets in de gaten. Hij dacht dat hij ergens op visitie was tot hij zijn radio zag: „Dat lijkt onze radio wel Toen vertelde dominee dat dit huis van hem was en dat dit een verrassing voor hem was. Hij had er geen woorden voor, zo blij was hij. Nog twee jaar heeft hij er mo gen wonen, toen is hij gestor- Geen verleden „Verhuizen doen wij graag", schrijft de heer F. te K. „WO zijn reeds elf maal verhuisd, maar nu gaat de treklust er wel af. Opmerkelijk Is, dat mensen die veel verhuizen veel gemak- Canada Mevrouw S. te A. schrijft over de verhuizing van haar doch ter in Canada. „Wanneer je daar gaat verhuizen, neem je eerst contact op met de domi nee die je met raad en daad terzijde staat De eerste zondag in de nieuwe woonplaats word je door de kerk welkom gehe ten en na de dienst aan de an dere kerkgangers voorgesteld. Daarna wordt gezamenlijk kof fie gedronken, iedereen nodigt je daar uit. Als alles „glad" is in de woning, nodig je de kerk leden uit. Mijn dochter kreeg de schrik van haar leven toen ze een hele file auto's aan zag komen en dacht: „Hoe laaf ik die mensen?" Maar haar schrik was overbodig, ieder bracht wat mee als „welkom" in de ge meenschap. U begrijpt wel dat daar onderling een hechte band ontstaat". Mevrouw J. C. te A. verhuis de van stad naar dorp. „De over gang valt niet mee, al was de ontvangst hartelijk. De bakker kwam met een krentenbrood, een andere bakker met 'n taart, de melkboer met een pak room boter. de buren met koffie en Mevrouw A. H. te Z. fietste vaak door een wijk in aanbouw en was dan verliefd op een vrij hoekhuisje. Haar echtgenoot had er gezien de hogere huur niet veel zin in. maar het huis liet mevrouw niet los. „Als het zonnig weer was. maakte ik wel eens een fietstocht om te zien hoe de zon stond op die huizen. Een bekende kreet in huis was toen bij zonnig weer: ..Mama, zal ik nog eens gaan kijken hoe de zon staat?" En zowaar, meneer H. kreeg ook zin in het huisje, huisvesting hielp mee en hartje winter kon den zij verhuizen. „Het was erg koud. ik had een potkacheltje in 't huis gezet en heb een week over het schoonmaken gedaan. Gas en water waren nog niet aangesloten, een heel gesjouw iedere keer emmers warm wa ter. Al met al hebben we over die verhuizing drie weken ge daan. Het vroor en was koud, maar ik had er geen hinder van. De eerste dag in het nieuwe huis was heerlijk, 's avonds kwam er nog een dubbel-kwar- tet waarvan een van mijn zoons „dirigent" was. Wel druk, maar "st is alweer acht maar de blijd- M-nup van nei verhuizen is nog steeds bij mij". Mevrouw M. verhuisde van een klein huisje naar een gro ter huis. „Ik heb menig traan tje weggepinkt en naar mijn kleine huis verlangd, hoewel ik -nieuwe huis kwam kijken zeiden ze „Wat woon je nu heer lijk". Maar ik antwoordde: .Al les heeft zijn voor en zijn te- geworden, maar nu zou ik toch niet meer naar mijn oude lage huisje terug willen. Zo zien we. alles moet wennen, zélfs verbetering". Nieuw onderwerp: Was u al benieuwd naar het nieuwe onderwerp In dia loog? Hier komt het: SPARENZiet u, vrijgezel, verloof- de. gehuwde, moeder van een groot gezin, kans om te spa ren? Spaart u voor de kinderen en op welke manier, op een boekje, koopt u goud, een studieverzekering? Of vindt u dat de kinderen maar voor zichzelf moeten zorgen. En wat zegt u wel van spaarloon? W(J kunnen maar moeilijk begrijpen, dat w(j arbeidsbesparende apparaten In het huis houden kopen, dat consumeren Ls. Maar als een baas appa raten aanschaft, dan ls dat investeren. U ziet we kunnen weer alle kanten uit en leder die iets zinnigs over sparen w eet te zeggen ls weer van harte welkom In onze ontmoe ting op BladZii: dialoog. Natuurlijk zenden we u graag b« plaatsing van uw aandeel In ons gesprek een boekje naar keuze (De dokter zegt 1, De dokter zegt 2 Tipparade of een verrassing als u dit alles al in uw bezit hebt.) betekent inderdaad niet dat wij er niets aan kunnen- doen. En zelfs niet dat de ontoerei kendheid voor een groot deel wel eens te wijten zou zijn aan ge ringe scholing. Maar natuurlijk is dat een eenzijdige opmerking, ook al is zij juist. Niet allee-, .domme" vrouwen klagen. Omgekird lei den niet alle academisch gevormde vrouwen fleurige levens Om een voorbeeld te noemen: een laten we zeggen goed ontwik kelde, geestige vrouw met gvnoeg fantasie om haar dagen zinvol te vullen, met „bendes leuke dingen in haar hoofd" (zoals u zegt) zal zeker het probleem van moetcn-le- ven en willen-leven kennen als zij kleine kinderen heeft en op een flat woont. Vroeger had men een dienstmeisje of in ieder geval een tuin, de kinderen waren niet steeds in dezelfde ruimte als do moeder. De kinderen beleefden een eigen wereldje, zaten niet pal op mama. Mama kon, als zij hulp had, even wegfietsen om haar boodschappen te halen of om naar de kapper te gaan. Ik denk nu maar niet eens aan bezoekjes bij anderen. Zij zag toch altijd andere mensen, praatte even, was even „zichzelf". Aan het eind van de dag was zij daardoor niet zo moe van haar kinderen, zij had niet elke ruzie meegemaakt, was ook niet steeds opvoedend opgetreden. Een stukje gespannen-zijn was er niet. En als het werk dan ook nog door vier handen werd gedaan in- plaats van door twee, was er aan energie ook nog tets over voor de avond: lezen, musiceren, bezoeken afleggen. Wat zien wij nu? Dezelfde vrouw met zegge twee kinderen van 1 en 3 die vler-hoog woont, moet wandelen, moet met cte kin deren boodschappen doen. moet met haar huishouden ondertussen klaarkomen. Is de kleuterschool aan bod, dan wordt er gebracht c de wasdag, het schuim waarvan jo wat op je handj«es mocht, de lijnen vol klappend wasgoed, het beroem de droogrek waar je altijd even elkaar, wetend van elkaar, stoor den elkaar niet Nu draait vier-hoog de wasmachine, heerlijk natuurlijk, maar moeder moet tu ren waar haar kleuter is, beneden tussen de spéelrekken. Of als het regent: in de zitkamer en niet zo rennen jongens, denk aan me vrouw beneden! Zo wonen duizenden vrouwen in deze tijd, want het hebben van twee kinderen is nog toegestaan en deze moeders wordt voorgehou den dat h"et probleem maar tijde lijk is: over tien jaar halen d© kinderen immers al de lunch uit de ijskast. Even wachten, dan do© je weer mee. Wie meer kinderen heeft en de ijskast mist omdat d© inkomsten anders vercteeld moeten «worden, wel, die weet ervan, eigen schuld. JOUDEN nu al die vrouwen Aj en niet het minst de ongehuw de aan wie het jachtige leven ook niet bepaald voorbijgaat, er beter aan toe zijn als zij meer, langduri- Sïr onderwijs hadden genoten? riefschrijfster, ik weet het niet. Het ls, geloof ik, niet de lange duur, ook niet de veroverde ken nis. Maar de scholing, dc oefening die is genoten. In welk onderwijs ook. Dit, dat je eens Je best hebt Sedaan op iets wat je niet onmid- ellijk snapte. Dit, dat je Je wil hebt ontwikkeld en gestaald. Meisjes mogen zo vaak de weg van de minste weerstand kiezen, het hoeft niet als zij geen zin heb- heb. In een ommezientje zijn ze dan lui, vooral wanneer al een man hun pad kruist. En dan later kla gen dat zij zo dichtslaan in de huishouding. Ja, ik ben met u eens dat oud<ers daar veel meer bij stil mochten staan. Maar dat probleem ligt naast da mijne van de vorige keer. Achter grond en ontwikkeling helpen na tuurlijk geweldig om je met je leven te verzoenen, maar daarom Kat het leven wel eens anders n je dacht. Voor de laatste, bij na existentiële vraag (haast zoiets als: Heer, geef ons een teken!) kom je in het horizontale rondzien en handreiken niet klaar. Pas ge loof geeft elan om te leven. Is dat emotioneel? Ja, maar, brief schrijfster. als kind van' mijn tijd mag ik u misschien zeggen dat ik allang niet meer zou geloven als mijn geloof niet gevoelsmatig was. En hoevelen van mijn b ',fc-f- vriendinnen met mij niet!

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15