Meerderheid Kamer straf onderbreking achter Lages Commentaren Voor super-motorgeen liefhebbers te vinden? A/"":(g) HITTEGOLF IN DUITSLAND WÊ' Senaat keert Adams de rug toe Uit de Haagse hof geplukt 66 WOENSDAG 5 OKTOBER 1966 Feesthaver versmaad De koks van het Amsterdamse Hilton Hotel hebben gisteren ter gelegenheid van Werelddieren dag een aantal paarden op een feestmaaltijd getracteerd. Eén van de viervoeters, die een schaal haver voor de neus kreeg, kon de surprise maar wei nig waarderen. Het paard gooide de helft van de inhoud van de schaal op tafel terug. Akkoord beleid Samkalden Uitzonderlijke omstandigheden (Vervolg van pagina 1) Mr. Bührmann (c.h.) verklaarde: „Mijn fractie verfoeit Adams aanwezig heid". Hij wees er op dat het niet orn bezwaren tegen de Boerenpartij gaat. Wij zullen de heer Snoek, de fractiege noot van Adams, collegiaal tegemoet treden aldus de heer Bührmann. De liberale fractieleider Van Riel noemde het lidmaatschap van de heer Adams een misplaatste aspiratie vooral nu hij zijn fouten in het verleden niet wilde toegeven. De pacifist Van der Spek greep de gelegenheid aan om ook nog terloops op het oorlogsverleden van ge neraal Von Kielmannsegg te wijzen. De communist IJmkers zei niet in een college te willen zitten met een man die sympathie koesterde met de moordenaars van zijn vader. Vericarriiig Streven naar vrede op de wereld en daar desnoods actie voor voeren hoeft niet onjuist te zijn, al oordeelt men doorgaans oppervlakkig en ver diept men zich niet in de reële pro blematiek die een conflict als dat in Vietnam opwerpt. Al even waar is het, zoals dezer dagen door een spre ker op een congres van de VU in Putten is verklaard, dat het op bo vengenoemde wijze gemakkelijker is te protesteren dan je nabije naaste te zien en te dienen. Maar goed, zo'n protest kan op zijn plaats zijn. Doch in een kerk en op de wijze als dezer dagen in Brighton is vertoond? Onbegrijpelijk. Je wordt van al die dingen zo verschrikkelijk moe. Het is allemaal zo zonder enige structuur. Zou dit nu de weg zijn die langzaam maar zeker naar de chaos voert? Leischendam - W. S. Jonkcx Ds. Paisley Het beroep dat de ICCC heeft ge daan om ds. Paisley uit de gevange nis te krijgen zal geen succes heb ben. Hij heeft er het allergrootste belang bij, zijn straf tot het eind toe uit te zitten. Hij heeft zelf gewei gerd een verklaring te tekenen om zich te onthouden van onwettige ac tiviteiten. Ds. P. maakt van zichzelf maar al te graag een martelaar. De moeilijkheden zijn begonnen, toen de premier van Noord-Ierland, O'Neill, de premier van de repu bliek Ierland officieel ontving, om wederzijdse problemen te bespre ken. Ds. P. heeft deze ontmoeting willen aangrijpen om onrust te zaai en in een land waar, sedert zijn positie als onafscheidbaar deel van het Verenigd Koninkrijk werd vast gelegd, steeds rust, orde en toene mende welvaart hebben geheerst. Ondanks dit akkoord herleefde de spanning in het zuiden opnieuw door het opheffen van de afschei ding. Een officieel bezoek aan de premier van Noord-Ierland geeft duidelijk blijk van erkenning van Noord-Ierland door de republiek Ier land. In dit licht bezien heeft deze ontmoeting wel degelijk nut. Na mens het Genootschap Neder land—Noord-Ierland. de secretaris. Wassenaar F. Th. Roeters van Lennep De grijze anti-revolutionaire senator Algra belichtte de zaak Adams vai andere kant. Hij gaf toe dat de verant woordelijkheid voor de kandidaatstel ling bij de partij ligt. Maar de heer Adams is na alles wat tegen hem ingebracht moreel verplicht om nadere mededelingen te doen. De heer Algra verraste de senaat met de mededeling dat de heer Adams en de heer Koekoek van 19 juni 1940 tot 19 maart 1943 beide in Hoogeveen hebben gewoond. Iedere boer wist in de oorlog voor ke pluimveeconsulenten hij voorzich tig moest zijn. De heer Koekoek moet van het verleden van de heer Adams volledig op de hoogte zijn geweest, meende de anti-revolutiónaire woord voerder. Hierna toonde de heer Algra de sena toren een exemplaar van Misthoorn van 21 maart 1942. Hij las enkele ant-semitische passages uit dit nummer voor. Ir. Adams heeft hier on der meer in geschreven dat ons land geruime tijd verstikt is geweest ii armen van de met Engeland sympa thiserende jodenkliek en hun kromneu- zige leiders. Uit niets is gebleken dat de heer Adams zich schaamt voor deze periode, aldus de heer Algra. Hij schijnt zich nooit afgevraagd te hebben hoe het mogelijk is geweest dat hij zulke arti kelen heeft kunnen schrijven. Dit acht ik veel ernstiger dan dat ir. Adams de heer Baas destijds met de portatie heeft bedreigd. Tegen mij is in de oorlog ook vaak zoiets gezegd maar daar heb ik nooit zo zwaar aan getild, aldus de heer Algra. Het verweer van ir. Adams tegen dit alles was uitermate zwak. Hij begon met op te merken dat hij nooit had geweten dat de heer Baas hem vroeger zo'n kwaad hart heeft toegedragen. Het is vrijwel onmogelijk om zijn beschul digingen te weerleggen. Na 20 jaar weet ik dat alles niet meer zo precies. De rechter moet het maar uitmaken, meende de vrije boer. Na het onder zoek der geloofsbrieven was naar zijn mening de zaak in orde. Na herhaaldelijk aandringen van de heren De Niet en Meester, die met zijn vuist op het spreek gestoelte sloeg, ging de heer Adams nader zijn artikelen in De Misthoorn. Hij betoogde in dat blad een pluim veerubriek te schrijven. Ik had wel licht een ander blad gekozen als .zij mijn artikel hadden willen opnemen, aldus ir. Adams. Vervolgens wees hij er op dat hij zich had geïnteresseerd voor de Oxfordbeweging en Misthoorn hier eenmaal over geschre ven had. Toen hij hier uitvoerig over uitweid de verlieten verscheidene senatoren de vergaderzaal. De heer De Niet beet hem toe: „Heeft u het artikel dat de heer Algra citeerde nu geschreven; ja of neen". Dat kan ik mij werkelijk niet herinneren. Ik dacht van niet i is best mogelijk, antwoordde de vrije Hierna greep hij de gelegenheid om nog enkele beschuldigingen te uiten aan het adres van de heer Linthorst Homan, ir. Staf en het Tweede-Kamer lid Zeegering Hadders. Na nog enkele opmerkingen over de pluimveeteelt, besloot de heer Adams zijn rede. „Het wellicht de laatste keer dat hier hoort", zei hij nog. De overige senatoren zullen waarschijnlijk wel niet meer op eventuele nieuwe redevoe ringen van ir. A. Adams ingaan. „Wat mij betreft gaat u gelijk weg", riep een der leden. ZESDE FRANSE KERNPROEF IN STILLE OCEAAN PARIJS Frankrijk heeft gister avond de zesde en laatste kernproef in de huidige serie genomen boven het atol Mururao in het zuiden van de Stille Oceaan. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer heeft zich gisteren opnieuw akkoord verklaard met het beleid van minis ter Samkalden (justitie) in de kwestie-Lages. Naar haar mening doet het feit dat Lages nog in leven is, niets af aan de juistheid van de destijds door de minister genomen maatregel de straf van de oorlogsmisdadiger met ten hoogste drie maanden te onderbreken. Nu deze periode inmiddels verstreken is deelt de Kamermeerder heid de visie van de bewindsman, dat de uitzonderlijke omstandig heden waarin Lages verkeert, hervatting van zijn straf verhinderen. drie maanden nog in leven blijkt te zijn. De wet verplicht niet tot hervat ting van de straf onder alle omstandig heden en eist niet dat een ongeneeslijk zieke delinquent van het ene naar het andere ziekenhuis wordt gesleept. In deze geest spraken ook prof. Versteeg (a.r.), jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (c.h.) en mevr. Slnger-Dek- ker (soc.). „Het feit dat Lages door Gods lankmoedigheid nog enige tijd het leven is gelaten, maakt de ministe riële beslissing van destijds juister noch onjuister", aldus prof. Versteeg. „Men hervat niet de straf van iemand, wiens sterven waarschijnlijk slechts enkele maanden later zal komen dan aanvankelijk werd verwadht", zei me vrouw Singer. Motie werd verworpen Deze mening werd niet gedeeld door de fracties van WD, CPN, PSP er Boerenpartij. De liberale mr. Berkhou- diende een motie in, waarin het besluit tot strafonderbreking werd be treurd en in feite scherp afgekeurd. Deze uitspraak werd echter bij zitten en opstaan verworpen, met alleen de liberalen, communisten, pacifisten Minister Samkalden zegde de Kamer toe, dat indien Lages geheel of gedeelte lijk mocht herstellen (wat vooralsnog zeer onwaarschijnlijk lijkt) de regering met de Kamercommissie voor justitie overleg zal plegen over de mogelijkhe den om tot een hernieuwde straftoepas sing over te gaan. De minister maakte er echter geen geheim van dat die gelijkheden zeer beperkt zijn. Zo hij o.m. op de internationale rechtsre gel, volgens welke geen land misdadi gers van eigen nationaliteit pleegt uit te leveren. Hoe dan ook, mededelingen die de medische adviseurs van het departe ment van justitie uit Duitsland hebben ontvangen, wijzen uit dat van een te rugkeer van Lages naar Nederland thans geen sprake kan zijn. De heer Bakker (comm.): „Zeggen de Duitse artsen dat?" De minister: „Inderdaad, maar er bestaat over dit geval een nauw contact tussen Duitse en Neder landse medici. Er is geen enkele aanlei ding om te vermoeden dat Duitse artsen anders te werk zouden gaan dan Nederlandse artsen onder gelijke omstandigheden". De bewindsman deel de in dit verband nog mee, dat Lages waarschijnlijk nog een verder opera tief ingrijpen zal moeten ondergaan. Over het toekomstig verloop van d« ziekte was hij niet bereid te gaan spe culeren. Aanleiding tot het Kamerdebat van gisteren was de ministeriële brief van 9 september jl., waarin was meege deeld dat verlenging van de termijn van strafonderbreking (drie maanden) juridisch niet mogelijk is, hetgeen ech ter niet kan betekenen dat de straf nu zonder meer moet worden hervat „....onder zeer bijzondere omstandighe den, zoals ernstige ziekte van de veroor deelde, wordt de executie niet aanstonds hervat Lages bevindt zich thans in zulk een uitzonderlijke posi- die positie moet hij voorshands worden gelaten", aldus de minister. RECHTSVACUÜM De WD-er mr. Berkhouwer oppo neerde hier fel tegen. Hij constateerde, dat de minister Lages via een admi nistratieve achterdeur heeft onttrokken aan het Nederlandse rechtsbestel. Door 's ministers ingrijpen is een rechtsva cuüm ontstaan, omdat enerzijds de wet niet voorziet in verlenging van de straf onderbreking en anderzijds geen dwin gende redenen aanwezig zijn om Lages naar Nederland terug te halen. Con clusie van mr. Berkhouwer: de mi nister had nooit tot strafonderbreking mogen besluiten. Dat was een onwetti ge administratieve ingreep in een rech telijke uitspraak. De KVP-er mr. Aalberse aanvaardde zowel het besluit tot strafonderbreking als de consequentie daarvan, nl. 't feit dat Lages na afloop van de termijn ORANJESTRIK Felle tegenstand ondervond de mi nister behalve van de WD ook van de heren Bakker (comm.), Slotema- ker de Bruine (pac. soc.) en Voogd (BP). Laatstgenoemde vond, dat „de ze regering in de kwestie-Lages vol komen heeft gefaald". Terloops werd de heer Voogd eraan herinnerd, dat hij als vertegenwoordiger van een partij die ir. Adams in haar midden duldt, niet gerechtigd is zo'n toon over de zaak-Lages aan te slaan. „Met de heer Adams heb ik hier niets te maken", repliceerde de heer Voogd, die zichzelf een „felle Loena-11 uitgewerkt MOSKOU Het Russische ruim testation Loena-11 werkt sinds 1 okto ber niet meer; de batterijen zijn uitge put Dit deelde Tass gisteren mee. Het 28 augustus jl. gelanceerde station heeft 137 maal contact gehad met de aarde en heeft belangrijke wetenschap pelijke gegevens doorgegeven. Oranjeklant" en (in de oorlog) een „onvervalste Nederlander" noemde. Tot grote verbazing van de Kamer onderstreepte hij deze woorden door uit zijn portefeuille een oranjestrikje op te diepen en dit op te spelden.... In zijn antwoord aan de Kamer bestreed minister Samkalden de stel ling „levenslang is levenslang" van de communist Bakker. De geschiedenis se dert 1887 wijst uit, dat in Nederland een daadwerkelijke uitvoering van de levenslange gevangenisstraf hoge uit zondering is. Strafonderbreking is in ons rechtsbestel een vrij normaal verschijnsel. Wat Lages betreft: dc omstandigheden waaronder hij verkeer de en nog verkeert, maakten én maken verdere uitvoering van zijn straf zin loos. „Straftoepassing mag", aldus de minister, „niet verworden tot een niet meer redelijk te achten behandeling, die het karakter zou hebben van een wraakoefening". Prof. Samkalden verzekerde de Ka mer, dat de onzekerheidsmarge hem bij het nemen van de beslissing tot strafon derbreking niet was ontgaan. Die beslis sing is echter genomen in het licht var de omstandigheden van destijds. Men mag niet zeggen, dat de feitelijke ont wikkeling de minister ongelijk heeft gegeven. Of een besluit juist of onjuist is, kan niet van de feitelijke ontwik keling afhangen. Overgevoelig T\E Newyorkse beurs reageerde scherp op de publikatie van het nieuwe Russische steunprogramma voor Noord-Vietnam. Blijkbaar verwachten beurskringen, dat het jongste Amerikaanse vredes offensief geen kans meer maakt. Nu is een beurs niet de beste graad meter voor de situatie in de wereld. Zij registreert slechts en kent nps en downs. Het Russische steunprogramma is niet uit de lucht komen vallen. Over uitbreiding ervan werd wekenlang onderhandeld. Dat de beurs niettemin scherp rea geerde, wijst op overgevoeligheid, die wellicht tekenend is voor de stemming in de VS. En dat terwijl veel erop wijst, dat president Johnson de strijd meer en meer wil beperken tot Zuid- Vietnam. De conferentie van Manilla kan daarom deze maand een belangrijke bijdrage leveren. Overmoedig IN een overmoedige bui heeft ex- kanselier Adenauer weer een frontale aanval gedaan op opvolger Erhard. Opnieuw gebruikte hij het wat ver sleten cliché, dat „het vaderland in gevaar is". En weer drong hij aan op vervanging van Erhard door Bondsdagpresident Gerstenmaier. Opvallend had deze Gerstenmaier tevoren verzekerd, dat zijn loyaliteit aan het vaderland boven die aan Erhard ging. Dit na een geheime be spreking met vooraanstaande CDU- leden. Voorts trok het de aandacht, dat Brandt, leider van de socialistische oppositie, een proefballonnetje heeft opgelaten. Hij zei, dat zijn partij wellicht de benoeming van een nieu we kanselier zal steunen. Erhard laat intussen alle politieke intriges voor wat ze zijn. Het over moedige optreden van Adenauer werkt mogelijk voor de belagers van de kanselier als een boemerang. PATER MET UITVINDING IN DE MAAG (Van een onzer verslaggevers) I N. vijftien jaar geheimzinnig geëxpe- rimenteer in afgelegen schuurtjes heeft r hij deze zomer eindelijk octrooi gekre gen op zijn „verbrandingsmotor met turbo-compressor", die „de voordelen van de heteluchtmotor en van de ver brandingsmotor in zich verenigt". Hubers had verwacht, dat technici van zijn uitvinding het water in hun handen hadden gekregen. Het was een teleurstelling, dat zij zijn tekeningen niet uit zijn tas rukten om maar geen ogenblik met de produktie te verliezen. camouflage: Jezuïeten pater Cornelis Hubers (38) vindt zichzelf een genie, een voorbeel dig constructeur, die de geschie denis moet ingaan als uitvinder van de „super-scheepsmotor", die het antwoord is op de voort stuwingsproblemen van de aller grootste tankers. HOOFDPIJN? Wèg pijn Alsu WITTE KRUIS poeders kiest! BOW In West-Duitsland heerste gisteren een hittegolf met rekord- temneraturen voor dc maand oktober. Overal werden de al aangestoken verwarmingen gedoofd en liepen de mensen te puffen onder een stralende zon B^liin meldde de warmste oktoberdag in zijn meteorologische ge schiedenis met een middagtemperatuur van 26 graden. In Zuid-Duitsland haalde de temperatuur 27.8 graden in de schaduw. En«In^Keulen waar het kwik tot 30 graden kwam, hadden de ambulances het druk met het op j halen van door zonnesteek getroffen inwoners..^. Wat is er toch een heleboel waar borrel te schenken. Zal dat even en de kosten tegemoet zie. ik niks van snap. Bijvoorbeeld, dat schelen als straks de kas nageteld Maar ondertussen leven we toch je in een hotel altijd een stalen wordt! even vrolijk voort. Zitten elke mid- theelepeltje krijgt om je ei op te Niemand beter dan premier Cals dag wel ergens taartjes etende da- peuzelen wat er zon enge smaak weet hoe duur die gasten-over- mes een paar uur te kijken naar aan geeft. En dat er zegge en schrij- de-vloer wel zijn. Daarom is de mooie kleren door droommeisjes ge ve op 1 oktober een appelboom representatiepost voor het Catshuis toond; eten de heren lange en zware bloeide in de Wagenlngse proeftuin wat forser op de begroting gezet zakenlunches; ruilen we onze t.v.'s, (met eigen ogen gezien). En dat ie- wasmachines en haarden in voor dereen zijn bus- of tramkaartje op grotere, mooiere, duurdere. straat gooit en niemand het in het «r* Alleen als het. kwartje in de par- afvalbakje in de tram of bij de hal- IV IC SMUllH keermeter versnoept is of het te, waar keurige mandjes hangen, overstapje verlopen, dan opeens jogt ll O# wordt de te betrachten zuinigheid Maar het minst van al snap ik iets 11151» herinnerd en zo mogelijk betracht, van 's lands- en gemeentebegrotin- gen Dit allés beklemde me zeer en dus Hoe doen ze dat toch met al die Ook Den Haag als gemeente legde ik een econoom, een financier tekorten? Iedereen wordt toch net- neemt maatregelen. Sinds de heer en een socioloog enige van deze vra- jes op tijd het loonzakje toebedeeld Lehner heeft verklaard dat wande- gen voor. Ze hebben alle drie een en de rekeningen zullen ook wel len gezond is, marcheren we gedwee lang betoog gehouden. Alle drie met betaald zijn, want anders was er allemaal een stukje verder naar zeer verschillende uitleggingen. Al vast en zeker al wel een schuld- tram- of bushalte. Dat maakt het leen het slot was bij alle drie pre- eisersoptocht op het Binnehof openbaar vervoer een tikkeltje meer cies gelijk. Ze zeiden: „Deze materie verschenen of op de stoep van ons efficiënt. Weliswaar worden met is voor een leek te moeilijk. Laat gigantisch stadhuis. ie zo te bezuinigen centjes nu Wat wel duidelijk is gemaakt: we Plaats en Hoogstraat geplaveid, moeten allemaal heel erg zuinig maar dat is dan weer ten dienste zijn. In een gewone huishouding zou van de volksgezondheid omdat het Je zeggen: een nieuwe winterjas en daar benzinedamploos winkelen za) alle lichten uitdraaien, die niet hoog worden. nodig zijn. Vandaar de boodschap Waarom het plaveisel overigens moet blijven, aan al onze ambassades dat er geen zo hobbel-de-bobbel Is met nu al Maar die lepeltjes bij het ho- geld gegeven kan worden om op de verzakkingen is weer een technisch tel-ochtend-ei en de weggesmeten trouwdag van prinses Margriet daar probleem, waarvan ik met kinder- tram- en buskaartjes, daar blijf Ik ln de vreemde een Hollandse oranje- lljke nieuwsgierigheid de oplossing over tobben. experts." Wat lk dan maar doe me verder uitsluitend bezig houdend met mijn zigen begroting, die zij het desnoods moeizaam, steeds sluitend DAF voelde er niet voor, andere bedrij- evenmin. Alleen Verolme schijnt dan beleefde belangstelling hebben, maar dat zegt verder nog Ontmoedigd door zo weinig begrip heeft Hubers een tijd lang rondgelopen met het plan, zijn super-motor in In dia, Japan of zelfs in Indonesië te gaan fabriceren. Maar van dat, overigens nogal vage voornemen, is hij voorlopig afgebracht nu Verolme de uitvinding wil bestuderen. Pater Hubers S.J., bedrijfsaalmoez». nier in het Botlek- en Europoortgebied, is van huisuit technicus en Nederlands Hervormd. Elf jaar geleden liet hij zich overhalen, rooms-katholiek te wor den. Hij trad toe tot de Orde der Jezu ïeten en hij werd in 1963 tot priester gewijd. Zijn opleiding is niet indrukwek kend. Na de lagere technische school, ging hij naar de uitgebreid technische school en daarna was hij nog enige tijd op de kweekschool voor scheepswerk- tuigkundigen in Amsterdam, zijn ge boortestad. Als scheepswerktulgkundig teKenaar bij de NDSM begon hij als hobby een eigen type heteluchtmotor te ontwikke len. Hij pakte de zaken zo serieus dat hij, toen hij in 1949 in dienst moest, buitengewoon dienstplichtig werd om ongestoord verder te Kunnen werken. Sponsor Het was een geldverslindende hobby. Hij zocht en vond een financiële sponsor in de persoon van de vee houder Jo Stam (61), prototype van eer man. die van iedereen gelijk moet heb ben. Een stal van de boerderij in het Noordhollandse gehucht Berkhout niet ver van Hoorn werd als labora torium ingericht Temidden van de akkers met rode groene kool experimenteerde Hubers ongestoord verder. Hij construeerde di verse motoren en hij nam net zolang allerlei proeven tot hij zeker van zijn zaak was. Voor hen persoonlijk kwam de bekro ning van zijn werk in 1961, toen hij er zeker van was, een motor te hebben uitgevonden, die de tot nu toe inge- bruik zijnde motoren in één klap degra deerde tot ouderwetse machines. Hij probeert uit te leggen welke de specifieke voordelen van de Hu- bers-motor zijn, maar hij verliest zich dadelijk ln een stortvloed van tech nische termen. We moeten geloven, dat zijn motor een bijzonder hoog rende ment heeft, dat de productiekosten rela tief laag kunnen zijn en dat het brandstofverbruik ook gering is. Wat nog interessanter is: volgens hetzelfde principe kunnen ook motoren voor au to's en brommers worden gemaakt, die geruisloos zijn, géén schadelijke uitlaat gassen hebben en die een versnel lingsbak overbodig maken. PATER HUBERS zelf niets van. Hij speelt de vader- landslievende Nederlander, die koste wat het kost zijn motor hier aan de man wil brengen, terwijl het buiten land als het ware om zijn uitvinding zit te springen. Boer Stam vertelt trots, dat hij Hu bers heeft overgehaald, nog wat ge duld te oefenen. Voor de veehouder is het, hoewel hij dat ontkent, om het geld te doen. Hij heeft in de afgelopen jaren een kapitaaltje in het project gestoken en hij tdil daarvan nu wel eens wat terugzien. Goed woordje In zijn eentje is hij met Hubers' uit vinding naar diverse industrieën gestapt en heeft hij geprobeerd een goed woordje voor zijn beschermeling te doen. Het is de vraag of zijn aandeel wel helemaal goed is gevallen. Wat te denken van de opmerking, dat „er in ons land geen knappere technicus dan Hubers rondloopt"? Volgens de veehouder is het be drijfsleven wél enthousiast voor de Hubers-motor. Deskundigen hebben te gen hem gezegd: „Wat 'n zonde, dat did man priester is. Wat hij in vijf minu ten kan, daar hebben wij anderhalve dag voor nodig". En bij Verolme von den ze (volgens Stam dan): „Hubere heeft op papier gezet, wat anderen nog nooit gelukt is..." Eenmaal op zijn praatstoel weet Stam nog meer bijzonderheden over Hubers: „Zijn gezondheid is niet al te best. Dat komt, omdat zijn hersenen sterker zijn dan zijn maag. Vroeger waren alle uitvinders wrakken, omdat hun maag de inspanningen niet kon verdragen. Maar gelukkig is de me dische wetenschap nu een stuk verder en kan Hubers zich met pillen op de been houden". Philips Als zijn verhaal juist is, vraagt men zich af waarom onze industrie niet op de uitvinding ingaat? Hubers snapt er Gisteren stond In dc kranten, dat Philips na jarenlange proefnemingen ln laboratoria een aan de hoogste eisen voldoende heteluchtmotor heeft ontwik keld. Hubers gaat achteloos aan dat nieuws voorbij. „De mensen komen al tijd met Philips aandragen. Ik blijf het met mijn motor opnemen tegen die van Philips". Grootspraak? Hubers kan de experts niet meer dan wat tekeningen laten zien. De proefmotoren. die hij In de stal van veehouder Stam en in andere schu ren heeft geconstrueerd, heeft hij ka potgeslagen. Want hij is doodsbang

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5