3V\ Boerenleider bang voor ir. Adams E. Meester: PvdA uit kabinet-Cals vertraagd Tj>P. Gewezen partijlid Max Lewin: ^Koekoek: Waar ligt de rens van fout" zlJn Zes top-sterren uit Hawaii in de Bijenkorf The Incrowd weer vol goede moed .Formule Drie Barbara lewis Plaat voor liefdadig doel 5 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1066 ljft Niemand krijgt antivoord uit Bennekom Boeren-leider Hendrik Koe koek zo hardnekkig Senator ir. Adams de hand boven het hoofd houden? En waarom kon enkele dagen geleden de Senator zelf zo zelfverzekerd beweren door de partijleider nooit in de steek te (Van een onzer verslaggevers) zullen worden gelaten en ook (NSNAP) in Groningen? Hij behoorde zelfs tot de radicale vleugel, die sluiting wilde van Nederland bij Duits land. Toen de partij in 1941 werd op geheven, werd hem het lidmaatschap van de NSB aangeboden. Maar daar voor bedankte Adams. Hij vond de be weging te slap Teleurgesteld J nooit vrijwillig te zullen aftreden Vragen, die vandaag nu het hoofdbestuur heel in het geheim ..ergens in Nederland" vergadert, k dringender dan ooit worden ge- A steld. Velen mag de houding van de Ben- P* nekomse boer hebben verbaasd; insi ders weten te vertellen, dat er meer in het spel is dan tot nu toe openbaar is geworden. Steeds openlijker wordt gesuggereerd, dat Hendrik Koekoek voor ingrijpende maatregelen tegen Adams terugschrikt ondanks het feit, dat hij zich juist daarmee bij het grote {g Nederlandse publiek populairder zou kunnen maken. Tussen de moeilijke vragen door geniet Boerenleider Koekoek even van een kopje koffie, dat hem gisteravond tijdens zijn spreek beurt in Nieuwkoop werd aange- Men fluistert, dat Koekoek, die Adams volgens zijn eigen woorden al sinds 1938 goed kent, zou weige ren zijn Eerste-Kamerlid de laan uit te sturen, omdat de Velpse landbouw ingenieur in staat zou zijn hard terug te slaan en Koekoek zelf te beschul- Nederlanders, die in de oorlog NSB- sympathieën hadden, zullen bij liquida- de Senator niet BP willen weten". Lewin. zelf sterk politiek geïnteres seerd, vertelt: „Een half jaar geleden al (dus voordat een landelijk avond blad daarover ging schrijven) heb ik brief aan Koekoek mededelin gen gedaan over het politieke verleden de heer Adams. Ik kreeg daar nooit antwoord op. Evenmin als ik of welk ander lid dan ook, dat naar Ben nekom schrijft, ooit post terug krijgt'. „Nu, na de klap van ir. Baas. is de volle aandacht op de persoon van de heer Adams gevallen." „Wie weet, dat Adams tijdens de oorlog niet alleen ingezonden stukken De Misthoorn schreef, maar ook vurig lid was van de Nationaal Socia- tistische Nederlandse Arbeiderspartij listeravond niet koekoek-één-zang. 'oorzitter F. Schregardus, raadslid in arlem, verweet de heer Stam veel ver te gaan. De Boerenpartij moet laar zijn mening van binnenuit gere- irganiseerd worden. De vergadering van de „noodraad" "Jfcoest gisteren onverhoeds worden af gebroken, „omdat veel partijleden een ifspraak hebben". In ieder geval zou- 'en ze vandaag weer vergaderen. De houding van de oprichter van de lóodraad", het Rijswijkse raadslid J. «oman, is niet duidelijk uit de verf ekomen. De heer Schregardus zei dat looman het communiqué mede had »t|ndertekend, maar toen men bij de NIEUWKOOP Hendrik Koekoek zei in Nieuwkoop: .Wanneer men vindt dat iemand als luI|r. Adams „fout" is geweest, dan moet len ook de houding van mensen als i. Staf, prof. De Quay (de vroegere lll<iremier) en mr. Bloemers (commissa- 'Ge is van de Koningin in Gelderland) ,d< fkeuren. In het gehele land zijn er da uizenden „fout" geweest, en die zou- te' en evenals de heer Adams dan moe- 'an en verdwijnen. Waar ligt de grens van dit fout-zijn? •oeg de heer Koekoek. Is men fout iweest, als men eens een ingezon- (Vervolg van pagina 1) 'VERWIJT Ook binnen de „noodraad" was het gegroet? 99- den stuk in De Misthoorn heeft ge schreven? En is ook hij fout, die in de 'oorlogsjaren een Duitse soldaat heeft „Wij hebben in de Boerenpartij geen mensen opgenomen die in de jaren 1940-1945 echt fout zijn geweest." De Boerenleider wierp de beschuldiging dat zijn partij een NSB-partij is, ver van zich af. „Oud-NSQ'ers hebben bij ons geen enkele invloed." REGERING „Wanneer een politiek delinquent zijn straf heeft ondergaan en in zijn kiesrechten is hersteld, mag deze weer kiezen en gekozen worden. Dat men deze mogelijkheid niet voor goed en definitief heeft uitgesloten, kan men ons moeilijk verwijten. Dat is de schuld van de regering. De heer ïeerink Bakker volgt c Hoek op (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Drs. M. Geerink Bak- tr (44) zal de heer G. H. Hoek opvol- •njen als adjunct-directeur van de NCRV. (j wordt hoofd van de programmalei- ug radio. Zoals men weet is de heer oek wethouder van Hilversum gewor- s' en. De heer Geerink Bakker werd in be- 46 bü de NCRV hoofd van de program- -afdeling muziek. Tenslotte zei de heer Koekoek, vóór de verkiezing van ir. Adams tot lid van de Eerste Kamer een gesprek met hem te hebben gehad in tegenwoordig heid van de heer Harmsen, lid van de Tweede Kamer. Bij die gelegenheid heeft de heer Adams duidelijk gezegd met zijn politieke verleden nooit moei lijkheden te zullen krijgen in zijn hoe danigheid als senator. „Er was in die tijd nu eenmaal geen andere krant dan De Misthoorn om zijn grieven kenbaar te maken." Anderen i n. dat het laten vallen I Lewin blijkt duidelijk gedesillusio- van Adams de BP de gunst zou doenineer(* in de BP. Hij zegt ervan: ,.De verliezen van een groot aantal ex- j organisatie is een chaos. Er is geen politieke delinquenten. sprake van een normaal opgebouwde Heel pertinent over de achtergron-partij-structuur met een reglementair den van de affaire-Adams is het ge- j hoofdbestuur, een dagelijks bestuur en wezen lid van de BP Max Lewin uit Ne noodzakelijke commissies voor de Amsterdam. Ronduit zegt hij: „Er zijn I propaganda. Wie lid zijn van het hui twee mogelijkheden. Of Adams houdt°ige hoofdbestuur is niet eens bekend. Koekoek in de houdgreep, óf de 150.000 Statuten zyn er niet en u...„u«.. huishou delijk reglement heb ik nog nooit ge zien. Is het wonder, dat menige ver gadering in een janboel eindigt? Het blad de Vrije Boer is een privé-aange- legenheid van Koekoek. Een goed blad wenst hij niet". Ook over boerenleider Koekoek zélf is Lewin (evenals trouwens nog een aantal BP'-ers) niet te spreken. „Ik itel een onderzoek in naar Koekoeks! oorlogsverleden', onthult hij. Maar1 •r wat hij zelf gaat doen zwijgt het BP-lid, dat tot nu toe verschillen de (rechtsgeoriënteerde) partijtjes op richtte, zonder een spoor van succes overigens. Daardoor echter niet in het minst ontmoedigd, zou hij thans in alle stilte bezig zijn onder meer met een aantal leden van de BP een „BP- nieuwe stijl" op te richten Presb. hervormden zenden evangelist naar België uit (Van onze kerkredactic) HOOGEVEEN De kleine Pres- byteriaal Hervormde Kerkgemeen schap beleeft vanavond een belang rijke gebeurtenis. Ds. G. Taverne za dan hulpprediker B. Jongejan uit Den Haag bevestigen tot predikant van de gemeente IJsselmuidcn. Tevens wordt zijn zoon, de heer G. F. Ta verne, bevestigd tot evangelist voor België met Antwerpen als standplaats. Ds. Taverne was aanvankelijk pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk (laatstelijk in Hoogeveen), maa: kwam daar in conflict door zijn ver zet tegen -de1 nieuwe kerkorde ei stichtte toen de Presbyteriaal Her vormde Kerkgemeenschap. Deze kerkgemeenschap bestaat uit gemeenten in Hoogeveen, Den Haag- Scheveningen. Leiden en Woerden, terwijl nauw contact bestaat met een vrije hervormde gemeente in IJssel- muiden-Kampen (de „restgemeente van wijlen ds. Keiler'). De Haagse gemeente wordt geleid door evange list K. v.d. Toorn. Sinds kort heef: de Presbyteriaal Hervormde Kerkge meenschap in België het evangelisa tiewerk ter hand genomen door de stichting van het Vlaams hervormd centrum voor ontmoeting, gesprek gemeenschap" in Antwerpen. De plechtigheden van hedenavond vinden plaats in het gebouw ,,De Luchtbode" aan de Singel te Kampen. Tweespalt in bestuur AMSTERDAM De secretaris- Na zijn gymnasiale studie te Arnhem penningmeester van de Partii udeerde hij bij prof. dr. K. Ph. Bernett i. r^-u g empers muziekwetenschappen aan de vatl de Arbeid de heer Elbert msterdamse universiteit. Daf eerde hij ook aan het hoofdstedelijk Meester, zou troepen mobiliseren om het bestuur van de Partij de Arbeid te doordringen van de noodzaak uit het kabinet-Cals te treden. De onrust die in de socia listische partij heerst, wordt deze week uit de doeken gedaan in het weekblad Vrij Nederland. irvatorium met als hoofdvak piano bij eorge van Renesse en Paul Frenkel. Hij was enkele jaren leraar aan het ilversumse muzieklyceum en docent bij st Utrechtse conservatorium, speciaal oor de geschiedenis van het kerklied en kerkelijke koor- en orgelliteratuur, lij is lid van het bestuur van het in- mationaal orgelconcours te Haarlem, d van de raad van Advies van de iuard van Beinumstichting en deputaat fanwege de synode der Gereformeerde erken) voor de psalmberijming. De laatste tijd is de heer Bakker zich een communistische wethouder het bijzonder gaan bezighouden met studie over de toepassing van de in- irmatietheorie in de muziek muziek je,. lalytisch onderzoek met behulp van Ji computer. Prof. Schilder opent cursus (Van een onzer medewerkers) KAMPEN Gisteravond heeft de ro-rector prof. H. J. Schilder de ieuwe cursus van de Theologische tad ogeschool der Gereformeerde Ker- )C. rn (vrijgemaakt) geopend met een ns 'Hege over paternaliteit en paterna lisme. Hij hield zich in zijn rede bezig met en artikel van dr. Faber in het Ne- ïrlands Theologisch Tijdschrift „Theo logische studie en pastorale vorming ten 1 onze tijd". Ondanks zijn waarde- Ltie 'n8 v0°r het hier gebodene hij tenthudt ons wakker meende hij ern- ige kritiek te moeten uiten. Alle gezagsverhoudingen zijn gefun- eerd in het vijfde gebod van de De- de 'loog. Paulus neemt dit gebod in ,r_ 'eze 6 volledig voor zyn rekening ïdanks gewijzigde cultuurpatronen. Prof. Schilder deelde nog mee. dat s schooldagcollecte ruim twintigdui- ind gulden had opgebracht. Amsterdam. Vakbondsbestuurders in Amsterdam zouden het volledig on eens zijn met het beleid van de so cialistische gemeenteraadsfractie. De NVV-functionarissen hebben, aldus VN, bij Meester steun gezocht. Ook zij wensen dat de PvdA uit de regering treedt. Een en ander zal mogelijk leiden tot het ontslag van de heer Meester. Dit zou bekend worden gemaakt op het in november te houden congres van de socialisten. Zo zou het Kamer lid D. Roemers aandringen op het on middellijk vertrek van de heer Mees ter. De meerderheid echter zou me nen, dat de partij zich dat op dit mo ment niet kan veroorloven. AMBITIES Belangrijke stukken nog niet op papier ROTTERDAM Hoewel de eerste plannen voor een rijkswegenruit rond Rotterdam reeds dateren van 1928, en dus het indertijd aangenomen „streefjaar" 1970, waarin deze wegen- ruit gereed zou moeten zijn, al rijke lijk laat is, staat het thans als paal boven het Rotterdamse water, dat dit streefjaar ruim wordt over schreden. Niet eens met een jaar of twee drie, maar er is zelfs zekerheid, dat een aantal belangrijke onderdelen van de wegenruit pas na 1970 aan de korde kunnen komen. De wegenruit zal dus ver na 1975 pas gereed kunnen zijn. Want het bouwen van een groot ver keersknooppunt, zoals'de „Euroster" bezuiden de Benelux-tunnel in Per nis kost vier jaar, afgezien van alle voorbereidende werkzaamheden. Rijkswaterstaat laat dit werk liggen, tot de zuidelijke randweg aan de beurt komt. Nu worden slechts de aansluitingen met de Vondelingen- weg gemaakt, echter zodanig dat, mochten Zoomweg naar het zuiden en zuidelijke randweg van Europoort naar het oosten aan de orde komen, er tegelijk aan de Euroster kan worden gewerkt. Maar de zuidelij ke randweg komt eerst na 1970 aan de orde en de Zoomweg waarschijn lijk nog veel later. Niet gereed Het zuidelijke knooppunt van de rijkswegenruit, waar deze aansluit op de rijksweg naar Dordrecht, moet nog helemaal worden ontworpen. Ook van het noordoostelijke ver- keerscircuit in Terbregge en het via duct benoorden Rotterdam over het spoorwegevplacement Rotterdam- Noord zijn de plannen nog niet ge- Naar men aanneemt heeft de heer reccj- Meester in het bestuur niet veel steun j Vanzelfsprekend hangt dat allemaal gekregen voor zijn ambitieuze plan-1 samen met financiële moeilijkheden, kingskracht voor de kiezer heeft. Vrij Nederland daarentegen meent, dat Den Uyl in de eerste plaats orde op zaken moet stellen in eigen partij en noemt het geval-Meester als vobr- Volgens velen meent hij zijn politieke ambities te kunnen verwezenlijken nu er aan de top van de PvdA sprake is van een gezagsvacuüm. De aanleiding tot het artikel van Vrij Nederland is dan ook het commentaar op de ver kiezing van minister Den Uyl tot lan delijk lijstaanvoerder van de PvdA, waarbij ervan werd uitgegaan, dat de heer Den Uyl mogelijk wel aantrek-markt zal komen. nen. Er zijn wel discussies over de te volgen koers en er zijn ge schilpunten, maar dat dit tot een breuk met het kabinet-Cals zou leiden, is voorbarig en in strijd met de feiten, zo werd ons verzekerd. Philips zegt met twee bedrijven contracten op heeft opgezegd komen in Oss tachtig in Schijndel twintig werknemers zonder werk. respectievelijk bij het montage- atelier voor lichtbakken van Metinos en het atelier voor de voorbewerking van televisietoestellen van de firma Steen bakker. De werknemers van de firma Steen- baker zullen tot 1 januari nog in dienst kunnen blijven. Besprekingen over een afvloeiingsregeling zijn nog niet gaande, evenmin is dit het geval bij de firma Metinos. Ten aanzien van het personeel van Metinos zijn de vakbonden niet bijzonder optimistisch gestemd. Voor het meren deel zijn het ongeschoolden, die niet te werk kunnen worden gesteld bij bedrij ven. die goed in de orders zitten, maar op geschoold personeel zijn aangewezen. Intussen heeft Metinos een bedrijf voor de produktie van winkelinterieuis opge kocht, waarmee zij binnenkort op de die in dit geval niet uitsluitend heb ben te maken met de stijging van lonen en prijzen. Want Rijkswater staat ondervindt moeilijkheden met de zandvoorzieningen voor deze we genruit: de in het Haringvliet be schikbare zandvoorraad is op. Kosten gestegen Men moet nu zand baggeren in de Oosterschelde En dat maakt de transportkosten niet minder dan vijftig cent per kukiebe meter ho ger. Als men nu weet. dat één ver- keerscircuit drie miljoen kubieke meter zand vergt, dan weet men ook dat alleen om dat het zand enige tientallen kilometers verderop moet worden gehaald, de kosten van het verkeersplein met anderhalf miljoen gulden zijn gestegen. NEW YORK Milko Tarabanov. ver tegenwoordiger van Bulgarije bij de V.N. heeft maandag een Oostduits memoran dum overhandigd aan secretaris-generaal Oe Thant, waarin o.m. de mening van Oost-Duitsland over een reeks belangrijke activiteiten van de V.N. wordt uiteenge zet. Men ziet hierin een nieuwe poging van Oost-Duitsland om als lid te worden toegelaten tot de V.N. De Oostduitse regering heeft hierbij de steun van het Kremlin, dat van mening is dat de beide Duitslanden lid van de V.N. moeten wor den. De Bondsrepubliek heeft bij de V.N. de status van waarnemer. Verwacht wordt, dat Engeland, de V.S. en Frank- •ijk. die Oost-Duitsland niet erkennen, hun veto zullen uitspreken als het lidmaat schap van Oost-Duitsland in de veilig- Het heeft de uitstekende Haagse rhythm and blues-groep The In crowd niet meegezeten met „I'll Be Free". Toen de plaat begon te lopen, was de eerste persing juist uitver kocht en „nee-verkopen" is nu een maal altijd funest voor een plaat. Ze gaan het nu opnieuw proberen, ditmaal met „I'll Make It All Up To You" en „Love Me Girl". Voor het tiener-programma „Hip" heeft de groep onlangs tv-opnamen ge- j^ES van de bekendste artiesten van Hawaii komen voor de eerste maal in de geschiedenis naar het vasteland van Europa gedurende de Amerikaanse weken, die van 1 tot en met 15 oktober in De Bijenkorf te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam worden gehouden. Het VVV-kantoor van Hawaii heeft de reis georganiseerd onder auspiciën van het Ameri kaanse ministerie van handel. Het gezelschap treedt op 3, 4 en S oktober in de Haagse en op 11, 12, 13 en 14 oktober in de Rotterdamse Bijenkorf op. Een van de sterren van de show is Emma Veary, bekend uit de Hono lulu musicals „Flower Drum Song" „Gypsey", „Bye Bye Birdie" en „West Side Story". Behalve een ta lentvolle zangeres van Hawaii-lied- jes is zij solo hula-dansercs. Tafili Galeai. een ander lid van de groep, staat bekend als 's we relds beste vuurvretende sabel danser uit Samoa. Hij is de zoon van het inlandse opperhoofd van dat eiland. Galeai maakte tournees naar Australië, Japan en Canada. Met Emma Veary vormen Sonny Nicholas en Harold Hakuole een trio. Sonny, gitarist en zanger, heeft naam gemaakt in de „Hawaii Calls" show, die door de radio over de gehe'e wereld 's uitgezonden. Ha rold Hakuole is een gitarist, die de Hawaiian Luau show in het Hilton Hawaiian Village leidt. De beide overige danseressen zijn Rose Marie Alviro en Martha Car- rell, die naast de hula ook Tahiti- aanse dansen zullen uitvoeren. Leider van het gezelschap is Ri chard F. MacMtllan van het VVV-kantoor in Hawaii. OOTTERDAM Het mys terie Formule-3 is opgelost. For mule-3 was een grootscheepse actie, via Radio Veronica gevoerd. Een „Teenbeat" stunt van het veel gevraagde maandblad voor tiener en twen. Formule-3 houdt in: „Teenbeat" in een „kikke"vorm met als aan vulling het „hippe" modeblad „Pompidoe" en eenmaal in de maand de nieuwe beatkrant-in- kleur „Kink". De andere weken is „Kink" los te koop. In de „Teenbeat" van deze week o.a.: veel aandacht voor de Beatles in Amerika, schokkende uitlating van de Pretty Things, optreden van The Who in Nederland uitgesloten, alles of niets voor de Small Faces en natuurlijk de „Teenbeat"-top-tu- „Teenbeat" vraagt actieve lezers: tieners, die denken dat ze een poëtische aanleg hebben, kunnen ge dichten opsturen naar een speciaal daarvoor bestemde pagina. Wanneer je gelooft capaciteiten voor fotomo del te bezitten en van broekpakken, coctailjurken en petten houdt, stuur dan een bon op naar „Teenbeat". Een andere mogelijkheid is, mee te doen aan de „Shubette" verkie zing. „Pompidoe", als modebijlage, vraagt deze week aandacht voor tie- nerboutiques en tienerbars. Er -bekende naam voor liefhebbers van rhythm en blues "17 OOR enthousiaste lief- hebbers van rythm en blues heeft de naam van de Amerikaanse Barbara Lewis een bekende klank. Zij werd populair met hits als „Baby I'm Yours", „Hello Stran ger" en „Think A Little Sugar". De 21-jarige Barbara Lewis werd in Detroit geboren. Reeds als kleuter was het duidelijk, dat zij de voetsporen zou treden van haar muzikale ouders, die in de jaren veertig eigen or kesten leidden. Neef Sheldon Brooks, componist van de ever green „Some Of These Days", stimuleerde haar muzikale ambi ties. Van hem nam zij haar voor liefde voor het componeren Zij was negen jaar oud, toen zij haar eerste compositie schreef. Toch duurde het nog tien jaar, voodat zij werd ont dekt. Producer Ollie McLaugh lin nam haar onder zijn hoede en weldra verschenen haar eerste platen. Onlangs werd van haar de single „Make Me Belong To Your uitgebracht. Kenners voorspellen, dat deze plaat een hit van wereldformaat wordt. Artiesten uit Polydor-stal op beeldbuis Vrijwel alle artiesten uit de Polydor-stal komen in een aan tal pauze-filmpjes op de beeld buis. De Golden Earrings uit Den Haag werden gefilmd, toen zij op de ruggen van olifanten uit het Italiaanse circus Heros door de stad reden. Binnenkort beginnen de op namen voor de eerste Neder landse speelfilm, waarin het grootste gedeelte van de vader landse beatmusici zullen optre- wordt precies verteld in wat voor stijl je kunt verschijnen, wat voor types er komen, hoeveel het entree bedraagt, de openingstijden en ver dere bijzonderheden. Tienerbouti- ques zijn er speciaal om tieners zon der veel geld aan leuke kleren te helpen. „Teenbeat" geeft er inlichtin- Het losse weekblad, dat bij „Teen beat" hoort, heet „Kink". Op het „Kinkplein" kan iedereen zijn plan nen, beschouwingen, kritieken en stunts schrijven. Er wordt in over wogen of de Faces de komende En gelse Polls gaan winnen en niet de Beatles. Voor Les Baroques is het Grand Gala een uitdaging en het huwelijk van Halliday moest misluk ken. Op het middenblad, dat in kleur is, staat een grote plaat van de Kinks. Als klap op de vuurpijl bieden de Bottelaars van Coca-Cola een „Gou den plaat aan waarop de Golden Earrings spelen. „Teenbeat" is een luxueus uitge voerd blad met veel kleurenfoto's: een blad, dat tieners op de hoogte Nieuwe topper van Earrings De Golden Earrings zijn met weer een nieuwe topper op de platen- markt: „Daddy Buy Me A Girl". In één week drongen zij tot de Neder landse top-40 door. Daarmee werd het zwoegen tijdens twee volle opna- medagen ruimschoots beloond. Begin september vlogen de Ear rings voor de zoveelste keer naar de Londense Pye-studio's om „Don't Run Too Far" op te nemen. Deze single blijft overigens nog een poosje in de ijskast, omdat „Daddy Buy Me A Girl" het (nog) zo goed PHONOGRAM is een langspeelplaat op de markt ge bracht, waarvan de netto-opbrengst is bestemd voor het kinderbescher- mingswerk van het Engelse „Save The Children Fund" en de afdeling jeugdwerk van het Leger des Heils in Nederland. De plaat is tot stand gekomen door de samenwerking tussen de di recteur van het fonds, Sir Colin Thornley, en een aantal platenmaat schappijen (CBS, Fontana, Pye, Phi lips, Columbia en Decca). Het fonds is een onafhankelijke organisatie, die in Engeland al 45 jaar bestaat en die zich in 27 landen heeft ontfermd over tenminste hon derdduizend kinderen. In die landen is een staf van elfhonderd gespecia liseerde mensen werkzaam. Vele activiteiten van het fonds (di recte hulp met voedsel, medicamen ten en kleding) kunnen de laatste tijd door gebrek aan geld slechts ten dele en soms zelfs helemaal niet worden uitgevoerd. Daarom worden acties gehouden om de allernoodza kelijkste steun aan kleuters van twee tot vijf jaar te kunnen geven. De langspeelplaat is een van de mid delen om aan geld te komen. Een groot aantal artiesten heeft belangeloos aan de totstandkoming van de plaat meegewerkt, o.m. An dy Williams, Dusty Springfield, Cliff Richard, The Spencer Davis Group, Sandie Shaw en Frankie Vaughan. De echtgenoot van prinses Marga ret, Lord Snowdon, heeft de omslag foto voor de lp gemaakt De plaat kost een tientje. MEEZINGERTJE Hu and the Hilltops produceerden een meezinger: „Can't You Hear Me?". Op de andere kant staat „I Follow You", dat het karakter van een „klassiek werkje" draagt Op het ogenblik werken Hu and the Hilltops hard aan hun eerste langspeler. I AE HETZE in Amerika tegen de Beatles is geluwd. Hun platen U worden als nooit te voren verkocht. De langspeler „Revolver" den. De titel is ..Leve het leven", staat nog steeds op de eerste plaats van de Amerikaanse hitparade. De film wordt opgenomen in Alleen de „gele onderzeeboot" zakt naar de diepte. Deze single Zaandam. daalde van de tweede, via de derde naar de achtste plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5