Weekagenda Uitverkiezing helder en vertroostend belicht MF fr WERK kom praten! Raad Oegstgeest gespitst op principiële kwesties Interessante reeks van kunstkring Voor Allen ROYAL msr""'- Smarties melkchocolade dragees 'nHele boel voor maar één kwartje Vele Chinezen bekeren zich tot christendom Bevoegd of niet bevoegd insake autobusdiensten Hooglandse weer dicht MTOFF, LEEDSE COURANT DONDERDAG SEPTEMBER Donderdag: Stationsweg 35a, 8 uur: Leidse Assu rantieclub, J. R. A. Baas over levens verzekering en geldontwaarding. Schouwburg 8 uur: Hoofdstad-Operette met „Zwei Herzen im Dreivierteltakt". Vrijdag Zuiderkerk, Lammenschansweg, 7.30 uur: repetitie koraalmuziek. Gehoorzaal, 8 uur: Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf, uitreiking vak diploma's. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. tienersoc. t Venster, onderwerp: rassendiscriminatie <met I kleurendia's). Willem de Zwijgerlaan 44. 5 tot 7 uur: W-jarig jubiljeum B. Schuurman, hoofd I opleidingsschool. I Rijnsburgerweg 159, 8 u.: Leidse Smal- I filmliga, vertoning evergreens. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur. Haagsche Comedie met „Ik zoek Mious- Zaterdag Half 8: taptoe t.g.v. 3 oktoDer. Schuttersveld. 8 uur: opening Luna- |park (tot 12 uur). Den Haag Diligentia. 2.15 uur: Are- „De zilveren fiets" van Jan Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: iagsche Comedie met „Zondag in New York". Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met pianosolist. Zondag Rapenburg 10. jeugdontmoetingscen- jtrum Rehoboth, 3 tot 5 uur: disco-soos, >r ieder toegankelijk. MAANDAG (3 OKTOBER) Reveille Stadhuisplein, uur. Uitdeling haring en wittebrood in de Waag. 7.30 tot 9.30 uui Koraalmuziek in Van der Weri- park, 8 uur. Poppenspel Lage MorswegP. C Hooftlaan, 8.15 tot 8.45 uur. Poppenspel P Bothstraat. 9 tot 9.30 uur. Poppenspel Zeemanlaan. 9.45 tot 10.15 uur. Poppenspel Bevrijdingspiein. 10.30 tot 11 uur. Demonstratie waterskiën Kanaal- weg. 9 tot 10.15 uur. Lunapark Schuttersveld. 9 tot 24 Joost de Draaier met platenpro- gramma op Bevrijdingspiein 9.30 tot 10.15 uur. Militaire parade Breestraat. 9.30 Tentoonstelling in De Lakenhal. 10 tot 12 uur. Herdenkinksdienst in Pieterskerk <ds. J. Poort). 10.30 uur. Optocht „Tussen Keulen en Parijs" (1 uur). Dansen op Lammermarkt, 7 tot 8 Herv. jeugdgebouw Levendag.; eethuis Rapenburg 10, jeugdontmoetingscen- um Rehoboth: 's avonds dansen, mede- be-werking van The Colls, voor ieder toe- ijke gankelijk. Dagelijks in Den Haag hij Theater Pepijn. 8 30 uur: cabaret Gamera 2.30, 7 en 9 eindjeven (18). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De geheime jgent met de stalen vuisten (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Moderne liefde (18). 10. 7.15 en 9.15 uur): Operatie Klavervrouw 14 Studio <2.30. 7 en 9.15 uur): Liefhebben i 9.15 Chinees Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D C Kok. Rapenburg 9 tel 248 07 Tentoonstellingen Boerhaavezalcn. L. Vrouwenkerksteeg 12: schilderijen ?n tekeningen van Gerard Ie Wit (van 1 tot 23 okl.. 's middags van 1.30 tot 5 30 uur. 's avonds van 7.30 tot 9 30 2 oktober) Rijksmuseum van Oudheden to, en mei 10 oktober: Kunst voor de eeuwtg- >eid" Egyptische tekeningen en scnilde- 'ïngen un de nationale verzamelingen <n België en Nederland De Lakenhal: werk van Co Westerik i Wout van Heusden van 17 sept tot Ch a va Lit Rapenburg 73: grafiek Soemprungsuk. tot 10 oktober. WAobt.vAAÜ kunsi'.do. teufl. Hol- an 7: expositie werk Rein Dool. Hans fcschauzier Frans de Haas Matthijs Rö- ling en Jan van der Vaart <van 24 sept tot ;n met 13 oktvan maand tot en me' it. 10 tot 5 uur. ook dinsdagavond van tot 10 uur). Ds. Verhoef bedankt LEIDEN Ds. A W. Verhoef uit Bameveld heeft bedankt voor het be roep dat de Gereformeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Hervormde classis vóór een hechte gemeenschap met remonstranten LE1DEM ITc horen in onze tijd dikwijls zeer negatief over de Kerk en liet geestelijk leven spreken. Niet alleen zij, die buiten de Kerk staan, doen dit, maar vaak gaan men sen, die zichzelf voor zeer meelevend houden, daarin voor. Daarom is het verkwikkend, wanneer op zo positie ve wijze over de mogelijkheden die er in het heden voor de Kerk zijn, gesproken wordt als dr. IF. Nijen- huis uit Loosduinen dit deed op de vergadering van de classis Leiden di Herv. Kerk, die gisteravond in a Vredeskerk werd gehouden. Onder meer werd het oordeel van de afgevaardigden vart de classis ee- uraagd over een voorstel van de syno de te komen tot een hechtere gemeen schap lussen de Remonstrantse Kerk en de Hervormde Kerk in de vorm van kanselruil, intercommunie, inter celebratie en wederzijdse beroepbaar heid van predikanten. Gesprek De scheiding tussen de Hervormde Kerk en de Remonstrantse Broeder schap da'eent reeds uit de jaren 1618 en '19. Het behoort tot de grote din gen van deze tijd, aldus dr. Nijenhuis, die het synodale voorstel besprak, dat mensen, die eeuwen van elkander ae- scheiden zijn geweest, elkaar weer gaan vinden. Na de 2e wereldoorlog is er een gedegen gesprek tussen her vormden en remonstranten op gang gekomen. Dit gesprek heeft zijn voor lopige afsluiting gevonden in de uit gave vaji een boekje, dait deze zomer verscheen en dat door de hervormde eh remonstrantse leden van het ge sprek gemeenschappelijk geschreven is. nl. „Enige aspecten van de leer der uitverkiezing". Iedere onbevangen lezer van dit rapport zal moeten erkennen, dat er nooit zo helder en vertroos tend over de uitverkiezing ge schreven is als in dit geschrift. En dan te bedenken, dat de uitver kiezing het struikelblok was, waarop men in de 17e eeuw uit elkaar gegaan is. De hervormden, de contra-remon stranten dus, hebben in de 17e eeuw met grote ernst gestreden voor primaat van Gods genade, maar hun zwakheid is geweest, dat men toch nog buiten en achter Chnistus om wilde weten of God ten goede of ten kwade over ons beslist had. Met even grote hartstocht hebben de remonstranten gevochten om de' ernst van' de beslis sing van de mens op het aanbod van Gods genade het voljg pond te geven. T ragiek Beter dan in de 17e eeuw zien wij nu, dat God geen abstracte figuur is, maar de God diie zijn weg gaal met Israël en in Jezus Christus met heel de wereld. Het geheim vcun het geloof is hier in gelegen, dat mijn verkiezing zijn grond vindt in Jezus ChristusGods verkorene, die aan het kruis in onze plaaits verworpene geworden is. Van hieruit gaan we zien, dat verkie zing lot het heil nooit los te maken is van verkiezing tot dienstbetoon. Dat we over verkiezing nooit primair individualistisch mogen denken, maar vanuit de gemeenschap der ge lovigen. Dr. Nijenhuis wees op het grootse dat in alle Kerken het wonder gebeurt, dat in alle Kerken het wonder gebeurt, wijze gaat- spreken. Natuurlijk zijn er nog verschillen tussen hervormden en remonstranten: daarover zal in de toekomst gesproken moeten worden- Het voorstel tot kanselruil, gemeen schappelijke avondmaalviering enz. is dan ook geen grote oecumenische daad. maar een eenvoudige stap, die dankbaar moet worden gedaan. Discussie In de discussie bleek, dat sommigen dc tijd nog niet rijp achten om tot een sterkere gemeenschap met de remon stranten te komen- Men vroeg zich af, of voldoende rekening gehouden werd met de theologische opvattingen, die thans bij de remonstranten lever Dr. Nijenhuis antwoordde hierop, dat we de remonstranten niet naar hun 19e eeuwse visie mogen beoorde len. maar naar datgene, wat zij in het onderhavige geschrift zeggen. En dat is bijbels Anderen vreesden, dat de toe nadering tot de gereformeerden door deze stap zou worden ge schaad. Inleider meende, dat dit niet liet geval zou zijn. Het was in dit opzicht tekenend, dat bij de hervormd-remonstrantse bespre king van het rapport in de synode juist voor de eerste maal afge vaardigden van de Gereformeerde Kerken aanwezig waren, die zich intens bij dit beraad betrokken voelden. Weer anderen vreesden, dat toena- derings tot de remonstranten onrust onder het kerkvolk teweeg zou bren gen. Maar mogen we deze onrust uit dc weg gaan? Waarachtige christelijke onrus: begint nooit bü de ander, maar bij onszelf. Toen de vergadering haar conside ratie uitbracht, bleken 41 afgevaardig den zich vóór- en 29 tegen het voor stel uit te spreken. Eerder op de avond had de verga dering zich met zeer grote meerder heid uitgesproken voor een ander voorstel, waarbij hel ook kerordelijk mogelijk wordt Avondmaal te vieren me: leden van andere Kerken, die in hun kerkgemeenschap tot het Avond maal zijn toegelaten- Wanneer deze viering geschiedt samen met voorgan gers van andere Kerken, dient dit on derwerp te zijn van diepgaand over leg. Ook uit dit voorstel blijkt, dat de Kerken bezig zijn elkaar te vinden Tenslotte diende de classis haar oor deel *e geven over een financiële aan gelegenheid. Van de belijdende leden van de Hervormde Kerk wordt sinds 1960 jaarlijks een verplichte bijdrage van f 2.50 gevraagd voor de Generale Kas. een kerkelijk fonds, waaruit on der andere de training van dienstdoen de predikanten, verbetering van pen sioenen van godsdienstonderwijzers, stichting van nieuwe predikantsplaat sen in nieuwe woonwijken en aan uni versiteiten dienen te worden bekostigd. Hoewel de lonen en salarissen sinds 1960 drastisch zijn gestegen, werd tot nu toe de bijdrage van f 2.50 gehand haafd- Voorgesteld werd om deze tot f 5.- te verhogen De classis ging in grote meerderheid met het voorstel akkoord, al was men het erover eens. dat de leden van de Kerk op een juiste wijze hderover dienen te worden voor gelicht ©n dat alle gemeenten verplicht zijn deze gemeenschappelijke last te dragen. LEIDEN Ook voor het nieuwe seizoen is het bestuur run de Leid- sclie Kunstkring Voor Allen" er in geslaagd een programma samen te. stellen, dat met recht grote ver wachtingen wekt. Zonder uitzonde ring zijn alle geëngageerde musici van hoge klasse. Het is vooral ver heugend, dat in de nieuwe serie naast buitenlandse solisten als In grid Haebler. André Tchaikowsky en de leden van hel Parrenin Kwar tet, ook een belangrijke plaats is in geruimd aan kunstenaars van eigen bodem. nl. de bariton Bernard Kruy- sen en het Quadro Amsterdam, een ensemble gegroepeerd rond de be kende fluit- en blokfluitsolist Frans Bruggen. Het eerste concert zal worden ge geven op 28 oktober door de Poolse pianist André Tchaikowsky. André Tchaikowsky werd in 1935 te Warschau geboren. Tussen 1948 en 1950 studeerde hij aan het conserva torium te Parijs bij Lazare Levy, ver volgens te Warschau bij Szpinalski en bij Stefan Askenase te Brussel. Tchaikowski heeft orkestconcerten en recitals gegeven in PHrijs. Brussel. Luik, Gent. Antwerpen. Lissabon. Madera Oslo. Londen, evenals in andere steden in Engeland Spanje en Italië. Hij heeft reeds drie toernee's door de USA gemaakt. Op 22 november treedt Bernard Kruysen voor het voetlicht. Deze zanger behoort tot de weinigen, die kunnen voldoen aan de zware eisen die een liederenrecital stelt. Kruysen werd in 1933 in Montreux geboren en kreeg zijn opleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij studeerde in Parijs en behaalde in 1959 de Grand Prix d'Excellence hors concours Gabriel Fauré. Zijn vader Anton Kruysen is schilder in Chartres. Bernard Kruysen is diepzeeduiker en vertegenwoordigt Nederland bij de wereldkampioenschappen voor onder waterjagers. Op vrijdag 13 januari 1967 wordt de serie vervolgd met een concert door het Parrenin Kwartet, dat van Franse origine is. Het kwartet, in 1944 in Parijs gevormd, staat bekend om zijn grote virtuositeit, homogeniteit en vitaliteit van spel. Het geeft ieder seizoen ten minste 150 concerten en VER10VIH6SRIN6EE PROMOTIES IN LEIDEN LEIDEN De heer G H Schokker, gebo ren te Batavia en thans wonende te Leidei is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Thi Ocgstgcest. is gepromoverd tot d dc faculteit der wiskunde en natu schappen op proefschrift getiteld Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie Kansen voor u heeft verscheidene malen Noord- en Zuid-Amerika bezocht. De Weense pianiste Ingrid Haebler, die vorig jaar wegens ziekte verstek moest laten gaan hoopt men op 13 februari 1967 te beluisteren. Ingrid Haebler werd in 1929 te Wenen uit Poolse ouders geboren. Reeds op jeugdige leeftijd kwam zij in contact met Casadesus. Bronislaw Huberman en Claudio Arrau. Bij het uitbreken van de Wereldoorlog verhuisde zij naar Salzburg en studeerde onder leiding van prof. Heinz Scholz aan het Mozarteum. Op 11-jarige leeftijd trad zij voor het eerst in het openbaar met orkest op. In 1947 ontving zij de eerste prijs op een Oostenrijks Muziekcon cours, en verder won zij eerste prijzen te Mürtchen op een Internationaal Concours (1954) en in Genève tijdens het Internationaal Schubert-concours. Zij werd in 1957 onderscheiden met de Beethoven-medaille van de Harriet - Cohen-Stichting. De serie zal op 6 april worden be sloten door het Quadro Amsterdam: Frans Brüggen. fluit; Jaap Schroder, viool; Anner Bijlsma. cello; Gustav Leomhardt, clavecinibel. Het werd op gericht in 1960. De t.v. maakte onlangs een documentaire over de geschiedenis en het werk van het Quadro. K. F. de Bree nam afscheid van Leidse centrale van NKV LEIDEN Onder grote belangstel ling heeft het Leidse sociale leven gis teren afscheid genomen van de heer K. F. de Bree, die zich om gezondheids redenen heeft teruggetrokken als voor zitter van de Leidse centrale van het Nederlandse Katholiek Vakverbond (NKV). Ter gelegenheid van dit af scheid werd een receptie gehouden in restaurant Van der Ileyden. waar ree tor M. van der Poel. geest, adviseur van het N.K.V., bekend maakte dat dc heer De Bree was onderscheiden met de pau selijke ridderorde van St. Sylvester. De heer Th. H. de Wilde, opvolger van de heer De Bree. merkte op dat de heer De Bree in Leiden iemand is die men kent zonder „smiling face", maar wel vol milde, soms ook wel wat sar castische humor. De rector noemde de scheidende voor zitter een pionier van de vakbeweging in Leiden, speciaal in de na-oorlogse periode voortbouwend op het funda ment, dat door anderen was gelegd. Van de mogelijkheden heeft de heer De Bree enthousiast gebruik gemaakt. In hem leefde een felle bewogenheid over de rechtspositie van de werkne mers en hun leefpatroon. De heer J. Lamers, voorzitter van het Leidse C.N.V., bracht de dank over van de chr. vakbeweging. „Onder uw N.K.V.-voorzitterschap is samenwer king gegroeid. U was niet alleen be wogen met het lot van alle werkne- Vele figuren uit het sociale en open bare lev hun belangstelling. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam zond een tele grafische felicitatie met de verleende onderscheiding. ACADEMISCHE EIDEN Gcsl. kand. ex. Eng. taal- cr erkunde: mej. H W Th de Bruin (Rot iam): prop. ex. godgeleerdheid: mej. M Zilverden (Bus L1SSE De Tennisvereniging houdt zaterdag 1 oktober een feestavond met prijsuitreiking in café-rest. De Beu Andere hoogtepunten: MODE THEATER 2 x 's middags NOVITEITENCENTRUM 86" DAMESBEURS KOKEN en STOKEN met AARDGAS Oude godenwereld snel ingestort LEIDEN Vele Chinezen bekeren zich tot het christendom en tot dc Islam. De afgewezen goden vinden hun weg naar een museum, een siervitrine in een Westers huis of in het geval van brons: naar de smeltpot. Aldus een verklaring van drs. Gan Tiangtek. conservator van de afdeling China van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden. Drs. Gan Tiangtek heeft dankzij een ZWO- subsidie de volkskunst kunnen be studeren in China en in de Chinese gemeenschappen in Hongkong, Indo nesië, Maleisië. Singapore en Bang kok. Modern De Leidse conservator zei van mening te zijn. dat China op het ogenblik bezig is een moderne maat schappij op te bouwen en dat het zich op de moderne omstandigheden tracht in te stellen. Het beoogt zijn economie te stabiliseren, die jarenlang zo ernstig heeft geleden door chaos en onrust. Het ziet zich voor de taak gestéld de enorme verwoestingen op cultureel, moreel en materieel gebied op te ruimen en te herstellen, die daar ge durende de lange oorlog tegen de Japanners waren aangericht. Dit her stel is vanzelfsprekend een langdurig proces dat vaak met horten en stoten, met vallen en opstaan verloopt, en zijn invloed op het hele leven, dus ook op dat van de kunst doet gelden. Merkwaardig is hoe verrassend snel en gemakkelijk de oude goden wereld met zijn duizendkoppig pantheon hierbij is ingestort. Mis schien was dit stelsel inwendig reeds lang vermolmd, zodat, toen de bevol king voor bescherming tegen ziekten kinderziekten en tegen plagen in de landbouw zich met meer effect tot de moderne geneeskunde en mo derne techniek kon wenden, dit pantheon als een kaartenhuis in el kaar stortte. Dit heeft vooral be trekking op de tauistische temoels, want bij de Chinese Boeddhisten is een streven merkbaar hun geloof van allerlei insluipsels uit de ixtlksgods- diensten te ontdoen en zich meer op de zuivere leer te bezinnen. In de Chinese nederzettingen in Zuid-Oost-Azië zijn parallelle ver schijnselen op te merken: de tauisti sche goden raken in diskrediet. Er is veel meer belangstelling voor ortho doxie in de boeddhistische leer. Op zijn reis heeft drs. Gan Tiang tek een zeer rijke collectie volkskunst voorwerpen verzameld voor het museum, die hij nu aan het bestuderen en interpreteren is tegen de ver schillende achtergronden, waartegen deze voorwerpen werden vervaardigd. Het is zijn bedoeling de resultaten van zyn studiereis en van dit onder zoek te zijner tijd in druk neer te leggen OEGSTGEEST Is de gemeenteraad wel of niet bevoegd kwesties met betrekking tot de interlokale autobusdiensten in behandeling te nemen? Pas wanneer wij over deze principiële vraag tot een positieve uitspraak zyp gekomen, heeft bet zin de inhoud van het veiaoekschrift inzake dc route van buslijn 42 in dc raad te bespreken". Dit was het punt, dat de heer M. J. van Emdc Boas (wd) gisteravond aan de orde stelde en waarover men een uur debatteerde. Met als resultaat, dat de raad in de volgende vergadering preadviezen te behandelen krygt waarin de bevoegdheden van B. en W. en de raad in dergelijke zaken worden uiteengezet. Daarna zal men eventueel de busroutc onder de loep nemen. Aanleiding vormden het tweede verzoek van prof, dr. C. M. J. Sickins en drs. J- J- A. Zonneveld (mede na mens de anderen) te bevorderen dal de route van lijn 42 wordt gewijzigd en de mededeling van B. en W. dat niet de raad. doch het college compe tent is te beslissen of deze wens al dan niet als voorstel van B. en W. ter ken nis van de commissie vervoersvergun- ningen (die uiteindelijk de vergun ningen voor halteplaatsen e.d. afgeeft) wordt gebracht B. en W. zien de kwestie van inter lokale busdiensten als een uitvoering van provinciale reglementen en ver ordeningen en derhalve als een aan gelegenheid van B. en W De heer Van Emde Boas concludeerde echter aan de hand van juridische interpre taties (iedereen, dus ook de raad. kan bezwaren tegen verleende vergunnin gen indienen en eventueel in beroep gaan bij de Kroon) dat hier de hut* houding van de gemeente aan de orde Scboohlak Niet alleen buslijn 42 verleidde ue raadsleden tot principiële uitspraken, maar ook het kapotte dak van de Montessorischool aan de Louise ue Colignylaan. Men wilde wel finan ciële steun aan het schoolbestuui ver lenen, doch de grootte van het bedtag zal afhangen van een rapport over de kwaLiteit van het dak, dat van onpar tijdige deskundigen word gevraagd. Over de oorzaak van de lekkages (óf constructiefouten, óf slijtage) bestaat namelijk geen zekerheid, evenmin dus over de financiële verantwoordelijk heid van gemeente of schoolbestuur. De zaak werd, in afwachting van het rapport, aangehouden tot de volgende vergadering; wel kan het schoolbe stuur (op eigen risico) direct na he* bezoek van deskundigen een nieuw dak laten aanbrengen. Het principe „geen versluierde .sub sidies" kwam ter sprake bij de afwij zing van het verzoek van de lieer J. W de Graaf (PvdA) de personeelsvereni ging van de gemeente gratis hel ter rein van „De Voscuyl" in gebruik ie geven ..Verhoog dan liever dc subsi die", aldus dc heer P. H. M. S. var der Voort (KVP). die ook dc kwestie van het deskundigenrapport inzake het schooldak aanhangig bad gemaakt. De Katholieke jeugd- en jongeren- commissie krijgit een renteloos voor schot van f 800 voor de ombouw van gastoestellen in het jeugdhuis. Al schept ook dit precedenten. B. cn W. en de raad achtten het wenselijker in deze vorm hulp te verlenen dan in de vorm van een ex-tra subsidie, waarom aanvankelijk wa6 gevraagd. Waarschijnlijk zal de raad op 7 en 8 december de gemeentebegroting 1967 behandelen, liet is niet onmoge lijk dat volgend jaar aan dc bouw van de derde openbare school wordt be gonnen cu dat deze in september 1968 In gebruik wordt genomen. Met de reconstructie van de Rijnzirhtweg kan nog geen aanvang worden gemaakt, omdat nog niet alle aankopen van grondstroken zijn geregeld. Dc aan leg van liet zwembad wacht nog op dc financiering: waren voorheen de overheidsvergunningen moeilijk te krijgen en dc financiën gemakkelijk, thans liggen de zaken andersom we gens de lege schatkist. De adviescommissie woonruimtewe-t is thans als volgt samengesteld: de dames G. A. Kramers-dc Vlaming Pleysier en B. C. Bolhuis-Moniagne en de heren W. Handgraaf. F. L. Sten- fert Kroese en J. H. Kooloos. In Je commissie van toezicht op het middel baar onderwijs hebben zitting: prof mr. A. van Oven. prof. dr. A. Chorus, prof. dr. C- Sanders en de heer C, A. C van Uythoven. STICNSTRAAT HEIENSTRAAT 4 HAARLEMHERSTR. 304 1 C I D C 3 oktober aanbieding „Costera" Zoete Spaanse wijn van 2.93 Frambozen Bessen Maandag 3 October de gehele dag geopend. Hangs politierechter Dure rit van Leidte praalrijder DEN HAAG Een 19-jarige Leidse gasfitter-lasser zal zich nog lang her inneren, dat hij er op een kwud? dag zonder rijbewijs met een gestolen auto vandoor ging hij was bovendien on der invloed, maar dat werd hem niet ten laste gelegd. De jongeman veroorzaakte een aan rijding met de op de Hooigracht weg genomen auto, en wel op de Lusthof laan, waar hij voor f 180 schade toe bracht aan een lantaarnpaal en voor f 800 aan een geparkeerde auto, tervVijl bovendien dc weggenomen auto werd beschadigd. De schade aan de lantaarn paal heeft hij inmiddels vergoed. De rechter veroordeelde de jonge man overeenkomstig de eis van de of ficier tot f 150 boete alsmede een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Daarnaast bepaalde hij, dat de gasfit ter binnen een jaar de rest van de door hem veroorzaakte schade moet betalen. O LEIDEN Met ingang van aan staande zondag is de Hooglandse kerk voor de diensten weer gesloten. In de koude periode kan or geen dienst wor den gehouden omdat door de restau ratiewerkzaamheden verwarming niet mogelijk is. B. en W. van leiden Geen behoefte te l treken met paracletraditie LEIDEN Op vragen van het PSP- raadslid E. R. Frans hebben B. en W. geantwoord, dat de door de heer Frans genoemde „geruchten', «lal op het 3- oktoberfcest weer een militaire parade wordt gehouden, juist zijn. Aangezien de parade sinds jaar en dag deel uit maakt van dc evenementen, is er voor B. cn W. geen enkele aaitleidng met deze traditie te breken, aldus het ant woord. Verder deelt het college mee. dat er voor de gemeente geen kosten aan de parade zijn verbonden. Op de slotvraag van de heer Frans antwoordt het college, dat het bestuur van de 3 October-Vcreeniging in voor gaande jaren het deelnemen van de Werkgroep Anti-militaristische Studen ten aan de taptoe weigerde omdat bij deze organisatie duidelijk de bedoeling van een propagandistische demonstratie voorzat. Het wel meemarcheren van de drumband van het Veterancnlegioen heeft volgens B. en W. niet het door de heer Frans gesuggereerde pro-milita ristische karakter. Puzzel prominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 17 sep tember zijn: le prys f 5: J. Melse. Mahler- straat 9. Leiden. 2e prys f2.50: M. A Oldenhof, Rijnmond 177, Katwijk aan Zee. 3e prijs f2 50: A. J Maryn. He renstraat 132. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3