TV RADIO NTS biedt reeks nieuwe televisievrienden aan Na afscheid nu welkom Aan fantasie geen gebrek Kom bij onsbeste mensenbij ons Puzzelhoek en WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1966 Herinneringen j VARA's .Achter het nieuws" heeft gisteravond, nieuw materiaal aange bracht inzake het „politieke verleden'' i van enkele andere gepousseerde leden I van de Boerenpartij. NCRV's Attentie had zich verdiept in de misdaden van de oorlogstijd, door een onomwonden gesprek met een Duitse student die nog altijd wer kende nazi-aktiviteiten in zijn land aantoonde, o.m. door het voorlezen van een smaadbrief, welke hem werd toegestuurd. Wij bleven vrijwel heel de avond in deze sfeer, omdat Achter het nieuws" aan de laatste uitzending van „Wij trekken vuurhet aangrijpen de Russische epos van de partizanen strijd 1942-1943 een actuele repor tage uit Rusland verbond. Men sprak er met een aantal oud-partizanen, die jaarlijks hun bevrijding vieren en voor wie zowel de verschrikkingen uit die tijd als de haat tegen de Duitse bezet ters nog sterk leven. Uit deze repor tage vernam men tevens het verdere tragische lot van de dappere mannen en vrouwen wier onverschrokkenheid in de film werd nagespeeld. Na al deze schokkende herinneringen, waaraan de herbegraving van Nederlandse geval lenen door het NTS-journaal in beeld gebracht, ook bijdroeg, viel het caba ret van Henk Elsink dat de VARA als nuew programma aanbood, niet zo best. De opzet was niet onaardig, maar Elsink's talent kwam in de radiouit zendingen toch beter tot zijn recht. Hij kan zeker een aardig liedje schrijven en presenteren maar liet te dikwijls platheid, welke men voor humor moet verslijten, doorscheme ren. Helaas schiet dan zijn humor be paald te kort. Ook zijn conférence, bestaande uit het aanelkaar praten van mopjes die het slecht doen, is vrij zwak en meer geschikt voor bruiloften en partijen dan voor een theatervoor stelling en televisieuitzending. Wij waren er niet zo verrukt van. van het stoppen van verschei dene televisieseries in één klap is, dat de kijker dan ook gelegen heid krijgt zich via die weer op- herkennen: U zag hem al in The Bever ley Hillbillies, Dr. Ben Casey, The Vir ginian en de Perry Mason-serie. Woensdag 5 oktober eerste afleve ring: „Kennismaking met Mona". Zestien zondagavonden zal aan „Dok- gevulde plekken in de zendtijd onze radio- en tv-redactie) ter Kildare" op Ned. 2 de jeugdserie „Johan en de Alverman" voorafgaan. plotseling een hele reeks nieuwe Begintijd: halt acht. tV-VTienden te maken. opzet heeft dan die, welke enige jaren Dokter Kildare, filmster Mona, Pipo de clown, 17e-eeuwse Johan en Alverman en een jeugdige we reldreiziger zullen ons, hoopt de NTS, Katy, de vreemdeling, Klaas Vaak, de Bosbrigadiers en Hank doen vergeten. En dat allemaal mede ter ere van het feit, dat de NTS van za terdag af in nieuwe status op het scherm komt. Pipo in eigen persoon is de baanbre ker, hij verschijnt zaterdagavond 1 ok tober om even na 7 uur op het eerste net, om de kleintjes welterusten te zeg gen. Hij blijft op dat uur komen met uitzondering van zondagavond, maar dan is er de vertelling van Mies Bou- huys in „Woord voor woord", een uit zending van IKOR en CVK, die een opmerkelijke kijkdichtheid heeft. („Wij boffen, dat wij daarmee op het Klaas Vaakuurtje zitten," zegt ds. Ruiten berg). Voor Katy komt op zondagavond op Ned. 2 (8.05 uur) ook al een oude beken de in de plaats: de heel charmante en nooit-falende dokter Kildare in zijn Amerikaanse Blair-ziekenhuis, waar hij overigens veelbelovend tent-arts is. Dit Is een serie, waarnaar vooral artsen en verpleegsters niet moeten kij ken, tenzij zij een goed gevoel vooi humor hebben anders ergeren zij zich maar aan de hoeveelheid romantiek, die de gebeurtenissen in dit ziekenhuis begeleidt. Hoewel de serie een andere Gevecht om de volksgunst (Van o radio- en tv-redactie) HILVERSUM Door de omroepwe reld waart een geducht woord. Het loudt bestuurders van sommige zendor- [anisaties uit de slaap, het zit plagend de rand van hun ontbijtbordje morgens en het schopt droefgeestige (ringen in hun soepbord 's avonds. Het vergalt het glas officiële sherry en doet >rut in de koffie vermoeden. Dat voord is: getalscriterium. We hebben er een tijdlang niet van ;ehoord, omdat het oude bestel toch op :ijn laatste benen liep, maar het nieu- wetsvoorstel heeft de ellende weer ipgerakeld. Daar was het opeens weer, dat geha- woord. Getalscriterium wil zeggen: iet aantal leden van een zendorganisa- bepaalt de klasse waarin deze vordt geplaatst en die klasse maakt veer uit of en hoeveel zendtijd er vordt gegeven. We krijgen een om- oep A, B en C, als minister Vrolijk ijn wet er door haalt. De drie- groten in Hilversum, KRO, JCRV en VARA, zitten goed, zij het liet op rozen, want het royale ledental noet op peil blijven en dus wordt er i de programmabladen nog van alles litgeloofd voor wie zich heeft uit- ;esloofd, en een nieuw lid heeft aange- Neen, die rozenzetel is voorbehouden tan de gezelschappen NTS en NRU, die helemaal niet in lidmaatschappen han- lelen en toch zoveel zendtijd krijgen, lat zij er geen raad mee weten: meer lan twee of drie grote omroepen sa- Ook de kerkelijke zendgemachtigden hebben geen pijn: zij doen al evenmin h leden, hoeven ook geen programma blad uit te geven en strijken toch hun Sen procent zendtijd op. Wat een rust! De plagerijen van het barre boze (voord „getalscriterium" zijn voorlopig (lleen voorbehouden aan de topmensen [an AVRO, VPRO en nieuwkomer ("ROS, elk op een ander niveau. De AVRO roept luid en overal om (eventjes 15.000 leden", want als zij die linnen twee jaar er niet bij heeft, is let uit met haar naam als „een van de Irote vier", dan zakt zij (nog altijd hdien het voorstel wet wordt!) terug lan omroep A naar omroep B. Helaas, Ie AVRO heeft vooral in het laatste (aar haar gelederen zorgelijk zien dun- Ien. De vijftigduizend verloren scha len allemaal terug te halen zal niet hogelijk zijn: de TROS heeft een flink lantal van hen opgehapt Nu is de AVRO met een nieuw soort iropoganda gestart om er althans voor tuig maar 15.000 (vanwege het ge- felscriterium!) bij te krijgen. Tweede gegadigde op de Iedenmarkt I de VPRO, wiens vroegere voorzitter loit klaagde: „Vrijzinnigen zijn net kik- ters op een kruiwagen, ze springen er tan alle kanten op en af..." en die nu lok alle zeilen bij moet zetten om al- hans omroep B te blijven na het over- |angsbestel. Dc VPRO is ook een nieuwe campag ne begonnen, in de vorm van uitnodi gende pamfletjes, waarin onomwonden wordt gesteld: „Het gevecht om de volksgunst is weer begonnen." „Wij van de VPRO", zegt het pam flet in een opgewekt blauw lettertje, „weten heus ook wel, welke gemakke lijke programma's de grootste luister en kijkdichtheid hebben, de onze zijn daar meestal niet bij." Neen, de VPRO koketteert juist met het feit dat hij voldoet aan de gerichte smaak van minderheden en maakt een beetje excuus, dat hij wel gedwongen leden te vragen: „Wij heb ben die binding met het getal niet uit gevonden, wij achten kwaliteit van meer gewicht dan kwantiteit". O zo! Derde openbare ledenwerver is na tuurlijk de TROS, die zijn honderddui zend moet volmaken (kom, nog maar een kleine 40.000 er bij!) om over twee jaar van adspirant-omroep een echte omroep te worden. Haalt ze het niet, dan wipt ze de ether weer uit. De Tros stelt de zaken teerhartig en het hoofdartikel van „het bestuur", dat de eerste editie van het programma blad siert: „De TROS komt als vriend uw huiskamer binnen, zij zal zich we ten te gedragen zoals het een gast be taamt. Zij zal de overtuiging van een ieder eerbiedigen, dus nooit willen kwetsen of aanstoot geven. Helpt dus, uw TROS groot te maken..." Achter dit alles steekt het geweldig touwtrekken om de gunst van kijkend en luisterend publiek bij elke omroep, klein en groot. Het getalscriterium is een oppermach tig woord. Daarom bazuint het nu uit Hilversum in alle toonaarden en over het gehele land: „Kom bij ons, beste i... bij ons!" geleden werd vertoond, gaat de fan tasie natuurlijk omwille van „het ver haal" wél op de loop; daarvoor zorgen de beste Amerikaanse tekstschrijvers, o. w. de meermalen bekroonde Adrian Spies en Christopher Knoff. De afleveringen duren nu korter, nl. 25 minuten, geven wel telkens een afge rond geheel, maar het complete ver haal strekt zich uit over een aantal uitzendingen, om zo meer spanningen, die op een ontknoping uitlopen, te wek- Hoofdrolspeler Richard Chamberlain, die nu al vele jaren achtereen de Kilda- re-rol speelt, heeft zich daardoor we reldnaam gemaakt De NTS verzekert ons, dat zijn fan-mail de grootste welke ooit een filmster is toegevallen. Zeker is, dat Richard al ontelbare smeekbriefjes van huwelijks-bereide meisjes heeft ontvangen- Dokter Kildare's vriend (Richards te genspeler) dr. Leonard Gillespie is als hoofd van de ziekenhuisstaf weer op zijn post en kijk, daar is een derde figuur op de voorgrond gekomen ook: de aantrekkelijke hoofdzuster Zoë Law- ton, die de jonge dokter met raad, daad en bijzonder warme vriendschap terzij de staat Jaja. Intussen zal de eerste aflevering de titel „En nu de praktijk" hebben. Dolkomiek Een andere, al even Amerikaanse, filmserie die de NTS gaat uitzenden op woensdagavonden tussen 7.30 en 7.55 op Ned. 1, is „Mona" en dat is er een van het dolkomische soort Juliet Prowse speelt de titelrol als de mooie actrice-zangeres-danseres Mona Carroll, negen jaar geleden getrouwd met ene Mike McCluskey die als ser geant van de Air Force het zout in de pap niet verdient, al is dat dan nog 500 dollar per week. Maar Mona maakt er in Hollywood wel 5000. Mikc wilde alleen trouwen op voor waarde, dat er voortaan van zijn sala- werd geleefd en dus bewoont hot tweetal een goedkoop tweekamerfl?' t< 0 vijl Mona's inkomen wordt ge op een geblokkeerde bankreken Hoe verzint men het! Maar ja, het is wel een ondergrondje voor het dolko mische. Het gaat er nu voornamelijk om, dat Mona's manager haar liever luxe droomhuis in Hollywood zag op dat hij daaruit de nodige publiciteit kunnen slaan en dat hij dus alle mogelijke moeite doen, haar van haar aanbeden Mike te verwijderen. Maar de liefde is altijd sterker, hoe dichter bij Mike, hoe voortreffelijker Mona haar filmrollen speelt, en hoe verder van hem verwijderd, hoe slech ter haar (kostbare) prestaties worden. Juliet Prowse, geboren in Zuid-Afri- ka, wilde oorspronkelijk balletdanseres worden, maar zij was daarvoor te lang. In Amerika werd zij toen een succesvol le filmactrice, die zelfs Elvis Presley als partner heeft gehad. Niet uit te Dit is een produktie van de BRT. Het verhaal speelt zich af in de 17e eeuw. De pas-afgestudeerde chirurgijn Johan Klacszoon, zo wil de geschiede nis, zal zijn vakantie gaan doorbrengen bij oom Willem en tante Liezelotje op hun watermolen. Als hij onderweg in het donkere Nekkersbos wordt overval len en geplunderd, rest hem nog één worstje en wanneer hij dat wil verschalken staat er een vreemd, hon gerig mannetje naast hem... Wie dat niet prachtig vindt, is het televisiekijken niet waard! Er komt trouwens nog meer: het mannetje is de Alverman, verbannen uit een geheim zinnig onderaards rijk. Johan deelt het worstje met hem en hij schenkt Johan een gouden toverring, om dan op het zelfde moment te verdwijnen, hetgeen in de televisie zeer gemakkelijk gaat Alverman is alweer eens Jef Cas- siers, het „Manneke" met 'n puntbaard je. Alle overige meespelenden zijn ook Vlaamse acteurs. Een groot aantal van de opnamen voor deze serie werden gemaakt in de grotten van Han, een attractie op zichzelf! Op reut Tien liedjes voor uitwisseling (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Ned. Radio Unie doet mee aan een uitwisselingspro gramma op muzikaal gebied onder auspiciën van de Europese Radio Unie. Zij heeft hiertoe de componist en arran geur Ruud Bos opdracht verleend tot het vervaardigen van een arrangement van internationale volksliedjes. Als basis voor het geheel dienen the- a's uit elk der tien landen, die aan de uitwisseling deelnemen. In een uitvoe ring door het Metropoleorkest zal het resultaat tz.t worden aangeboden. Tenslotte is er nog de nieuwe jeugd reeks „Mijn vrienden in de wereld", die om de 14 dagen verschijnt op woensdagavond, Ned. 1, van 7.05 tot 7.15 uur, eerste aflevering op 5 oktober Dit is een soort reisverhaal, waar voor telkens in een ander land werd gefilmd. Er wordt verteld door een jon gen die al deze landen heeft bezocht, zo jong als hij is, en dan vriendschap sloot met enkele kinderen, die daar wo nen. Hij praat met die kinderen over hun eigen dingen in hun omgeving, hetgeen goede afwisseling betekent. Zo ziet men hem. zegt dc NTS, in Italië, Hongkong. Duitsland, Nieuw- Zeeland, Frankrijk, Cambodja, de Li banon en Japan om maar eens enkele haltes te noemen. De cameraploeg, die deze (ook buiten landse) serie maakte, heeft meteen goed gezorgd voor mooie natuuropnamen. De eerste uitzending brengt de jonge wereldreiziger naar Japan, waar Akiho- ko voor het eerst mee mag op de visvangst. Velen luisteren en ldj ken naar B.P. HILVERSUM De politieke uitzen dingen van de Boerenpartij over radio en televisie hebben de grootste luister en kijkdichtheid, maar worden minder gewaardeerd dan bijvoorbeeld uitzen dingen van de P.v.d.A. Deze gegevens zijn ontleend aan enkele cijfers over de luister- en kijkdichtheid, waarnaar in Hilversum regelmatig een onderzoek wordt ingesteld. De gemiddelde cijfers over de kijk dichtheid en waardering voor de poli tieke televisie-uitzendingen waren ge durende de laatste anderhalf jaar als volgt: (het eerste cijfer is het percenta ge over kijkdichtheid, het tweede het waarderingscijfer) P.v.d.A. 34 pet., 61, K.V.P. 36 pet., 61, C.H.U. 34 pet., 60, V.V.D. 38 pet, 60, A.R.P. 36 pet., 59, P.S.P. 37 pet., 58, B.P. 42 pet., 58, G.P.V. 37 pet., 57, C.P.N. 34 pet., 56. De gemiddelde cijfers over de luister dichtheid en waardering voor politieke radio-uitzendingen is als volgt: P.v.d.A. 2.5 pet., 64, K.V.P. 3,3 pet., 62, C.H.U. 2,7 pet., 63, V.V.D. 4,3 pet, 60, A.R.P. 3,0 pet., 60, P.S.P. 5,7 pet., 57, B.P. 6,0 pet., 58, G.P.V. 4,1 pet, 59, C.P.N. 4,2 pet., 57. De one-manshow van Toon Hermans, door de televisie op 27 februari uitge zonden, had een kijkdichtheid vn 94 pet en kreeg het waarderingscijfer 88. Inrul-puzzel Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. eiland van Griekenland, 2. tijdreke ning, 3. etage (ZN). OPLOSSING VORIGE PUZZEL i i n i i yji o pi» Pipo de clown zal in de nieuwe NTS-series het spits afbijten: zaterdagavond om even na zeven is hy present om de kleuters goenacht te wensen. Schrijver Wim Meuldijk heeft voor drie maanden nieuwe korte ver haaltjes met Pipo-avonturen geschreven. Hij gaat er terecht van uit, dat de kleuters-van-nu Pipo nog niet kennen, en dus zal deze in de eerste aflevering zichzelf en zijn vrienden eventjes voorstellen. Het is weer Cor Witsge, die de cloion speelt, maar Christel Adelaar moet verstek laten gaan als Mamaloe: zij verwacht binnenkort een baby. Hier een foto van Pipo, die de kleintjes alvast kunnen bekijken. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.05 uur (NTS) laatste aflevering van Hank. 7.30 uur sportrubriek. 8.20 uur Brandpunt. 8.50 uur variété in Piste. 9.35 uur Duitse documentaire over Vietnam. Ned. 2 AVRO 8.01 uur ontmoeting met Hans Henkemans, com ponist, concertpianist en medicus. 8.45 uur eenakter van Otto Dijk naar het verhaal „De slakken" van Ward Ruyslinck, Vlaams auteur. 9.30 uur nog een en ander over de voorbereiding van Expo '67 in Montreal. 9.50 uur muziek voor het slapen gaan door de sopraan Jenny Veeninga en de bas Pieter van den Berg. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.30 uur het Omroep Kamerkoor zingt Koraal 127 van Sweelinck. 8.00 uur Britse uitvoering van „De brandende vuur oven" van Britten (Holland Festival). 9.45 uur muziek uit kathedralen: het Westminster Abby Choir zingt. 11.15 uur Metropole-orkest speelt (stereo). Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05-10.00 uur reportage van de voetbalwedstrijd AjaxBesiktas (Istanbul). 10.00 uur Malando en zijn orkest (stereo). 11.15 uur reportage van de Poëzie-happening in BrusseL JANE ZOEKT EEN BAAN li Ik volgde de auto op mijn motorfiets en zag u dit huls binnengaan. Ongeveer tien minuten later kwam er een race auto pijlsnel aanrijden. Er stapten een meisje in een rode jurk en drie mannen uit. Zij had inderdaad schoenen met lage hakken aan. Zij gingen het huis binnen en later kwa men de schoenen met lage hakken weer naar buiten, maar nu in het zwart-wit gekleed. Samen met een oudere dame en een heer met een blonde baard reden zij weg in de eerste auto. Ik dacht dat zij allemaal weg waren en deed een poging om via het raam naar binnen te komen om u te redden, toen iemand mij van achteren een tik op mijn hoofd gaf. Dat is alles. Nu is het uw beurt." Jane vertelde alles wat haar overkomen was. „En het is maar heel gelukkig voor mij, dat u ons gevolgd bent, want anders had het er slecht voor mij uitgezien, eindigde ze. „De groothertogin zou een waterdicht alibi gehad hebben. Ze verliet de bazar voor de overval begon en kwam in haar auto in Londen aan. Niemand zou ooit in mijn fantastische en onwaarschijnlijke verhaal geloofd heb ben." „Nee," zei de jongeman vol overtuiging. Zij waren zo verdiept geweest in hun verhalen, dat zij zich niet bewust waren geweest van de aanwezigheid van een ander. Toen zij opkeken, zagen zij een lange man tegen het huis geleund staan. Hij knikte hen toe. „Heel interessant," vond hij. „Wie bent u?" vroeg Jane. De ogen van de man begonnen vrolijk te twinkelen. „Ik ben inspecteur Farrell," zei hij vriendelijk. „Ik ben blij dat ik uw respectievelijke verhalen heb kunnen aanho ren. Wij zouden er misschien geen moeite mee gehad hebben om het verhaal van deze jongedame te geloven, maar er moesten nog een paar dingen opgehelderd worden." „Bijvoorbeeld?" „Ziet u, wij hoorden namelijk vanmorgen dat de echte groothertogin er in Parijs met haar chauffeur vandoor is Jane keek hem met open mond aan. „Wij wisten dat die Amerikaanse naar Engeland gekomen was en we verwachtten een overval of iets dergelijks. Ik kan u gerust beloven dat het niet lang meer zal duren voor ve ze te pakken hebben. Wilt u mij even excuseren?" Hij rende de stoep op en ging het huis binnen. „Allemensen!' zei Jane hard. „Het was ontzettend slim van u, dat u het verschil van de schoenen opgemerkt hebt," zei ze plotseling. „Helemaal niet," zei de jongeman. „Ik ben in de schoe- nenhandel opgegroeid. Mijn vader is een soort van schoenen koning. Hij wilde dat ik de zaken van hem zou overnemen en zou trouwen en een gezin stichten. U begrijpt het weL Hij had niemand op het oog, maar hij vond dat het nu eenmaal zo hoorde. Ik wilde schilder worden." Hij zuchtte. „Wat erg voor u," zei Jane meelevend. „Ik heb nu zes jaar lang geprobeerd iets te bereiken, maar nu kan ik er niet meer onderuit. Ik ben een mislukking als kunstenaar. Het lijkt me nu het verstandigste het op te geven en als de verloren zoon weer naar huis te gaan. Daar wacht mij een goede baan." „Een goede baan is heel belangrijk." beaamde Jane spijtig. „Denkt u dat u mij aan een baan als schoenverkoopster zou kunnen helpen?" „Ik zou u beter werk kunnen geven... Dat is te zeggen, ala u het aanneemt." „Oh, wat voor werk?" „Dat zal ik u later wel vertellen. Weet u, tot gisteren ben ik nog nooit een meisje tegengekomen, met wie ik zou willen trouwen." „Tot gisteren?" „Ja, op de bazar. En toen zag ik haar.... De enige, ware liefde." Hij keek haar doordringend aan. „Wat een mooie delfiniums," zei Jane haastig met blozen de wangen. „Het zijn lupines," zei de Jongeman. „Dat maakt niets uit," zei Jane. „Nee," beaamde hij en ging een beetje dichter naast haar zitten. (Wordt vervolgd) l/HET UW HULP W'J SILVEI551IN<3ER MisscmeM zo vee KR'JSEM DAT HV DB TRANSMUTES AAVJ BOORD VAN T1ME.TÖ BRENGT. nxino VAVAVOM» Hilversum 1 402 m. NCRV: 13.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 1930 Omroep- dames radio- Cha cha guajlro, Malaguena. Carmenclta, Fandagos de Rlo Tinto, I've got a brand new baby, Midget rod, Tm afraid the masquerade la over, Sweet and lovely, Helgh-ho, Some day my prince will come. One TELEVISIE VAYAVOYO PGeestelijke liederen (gr.) 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Licht, or kest. 23.00 Nederlands en ne- derdults, lezing. 23.20 Stereo: Metropole orkest. 23.55- 24.00 Hilversum 1 1298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de CHU: 18.00 Lichte klanken uit Polen (gr) .19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Stereo: Kinderkoor 1930 Artistieke staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Reportage Stereo: Tango-Rumba orkesi en zangsollsten. 22.30 Nieuw» Akkoord. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENP- VAN 18-20 l Liederen en dansen uit Ttje- cho-SlowaklJe, Scl. ..Der Vo- gelhSndler" Angelttos negros NEDERLAND I NTS: 1830 Teleac: De boerde rij als onderneming (1) 19.00 Nieuws tn het kort. 19.00 Klaas Vaak. 19.05 Hank. TV- feuille ton. KRO: 19.38 Var onze sport redacteur. NTS: 20.00 Jour naal. KRO: 2030 Brandpunt 20.50 Piste, gevarieerd program ma. 2135 Vietnam, docur .30-732 Nieuws.) 735 Overweging. 8.00 Nieuws 8.10 Stereo Lichte grammofoonmu- zlek (8.30—8.32 Nieuws). 8 40 Voor de hulsvrouw. 935 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Operettemuziek (opn.) 11.00 Voor de zieken. VPRO 11.45 Liedjesprogramma (opn.) 12.10 Leven op het lard, gesprek. 12.27 Mededelingen tb. vland- en tuinbouw. 1230 Nieuws. 12.40 Deze week, praat- Je. 12.45 Actualiteiten. 13.CO Pro memorie, praatje. 13.06 Klassieke frammofoonmuzfek. 13.45 Voor dc vrouw. NCRV: H 15 Promenade orkest en so- liri 15.00 Bljbeloverdcnklng. 15.J0 Geestelijke liederen Klassiek celloconcert (gr.) 17.00 Hervormd- Gereformeer- bljeen, reportage. gen t.b.v. land- en tuinbouw. 1230 Licht Instrumentaal kwin tet en zangsollste. 1230 Draal- orgelmuziek, (gr.) 1300 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 1330 Moderne Tsjechische Kamermuziek (gr. 14.15 Huishoudelijke zaken, praatje. 1430 Kcrkorgelcon- ccrt. 15.00 Voor de zieken. 1030 Nieuws. 18.02 Onderweg ln va lt.in ticstemming 1730 voor de Hilversum m (240 m en FM-kanalen). NRU/VARA: 930 Nieuws. 9.02 Gevarieerd mu ziekprogramma met tl pa en ac tualiteiten. (10.00 en 11.00 Nieuws». 1230 Nieuws. 12.08 Ac- OrgelgpeL 13.00 Nieuws. 13.02 Actua- NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. AVRO: 20.01 Art!<„'eke ontmoe tingen. 20.45 De slakken, gedra matiseerd kort verhaal. 2130 De wereldtentoonstelling ln Montreal ln 1907. 2130 Eine kleine Nachtmuslk: Kort muzi kaal programma, met sopraan i bas. NTS: 22.15- 32.20 Jour- n ast lek. 7.20 Lichte grammo- foonmuzlek. VPRO: 730 Dago- pening. AVRO; 8.00 Nieuw». 8.10 Lichte grammofoonmuzlek. (8.30-8.35 De groenteman). 830 Morgenwijding. 9.00 Klassieke gewijde muziek (gr.) 9.40 Lich te grammofoonmuzlek voor ou dere luisteraars. 10.00 Voor de 1432 Actualiteiten. 1435 Platen cn tips voor de vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Ac tualiteiten. 1536 Licht Instru mentaal ensemble en zangso llsten. 15.30 Gevarieerde gram- I mofoonmuzlek, 18.00 Nieuws. 18.02 ActuallteVn 18.05 Voor tieners. 17.00 Nieuws. 17.02 Ac tualiteiten. 17.05-1830 Gevari- platenprogramma TELEVISIE >IOK(»EY

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15