Antillen-serie in fraaie uitvoering Drie mannen leiden milj oenen-produktie w.v Postzegelrubriek Herdenking 25 jaar m o Schaakrubriek A ,AA a PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 24 SEPTEMBER 194 Door G. J. Peelen De Nederlandse Antillen hebben ons deze week ver blijd met een serie van vier zegels, in een opvallende uitvoering en van voorstelling „anders dan anders". De ontwerpen zijn van Wim Dieleman uit Willemstad, Curaqao. Aanleiding tot deze uitgave is het 25-jarig jubileum van het middelbaar onderwijs op de Antillen. Door de tweede wereldoorlof ls de ontwikkeling van het voortgeset onderwijs in de West sterk versneld. Toen de verbinding met het moederland werd verbroken en daarmee de mogelijkheid was weggevallen, jongelui van 12-14 Jaar hierheen te staren voor het volgen van pre-univer- sltair onderwijs, werd tot noodzaak wat bij enkelen reeds Jaren als verlangen leefde: eigen Antilllaans middelbaar on derwijs. Vijfentwintig jaar geleden, 17 september 1941, opende de eerste middelbare school: het Peter Stuyvesant College op Curacao. serie, afbeelding 1/4, behoeft wel enige toelichting. Alle vier geven voorstellingen binnen een gestyleerd MO-mo nogram. In de linker- en rechter boog van de O een studerende jongen en meisje. Txissen de po ten van de M worden de zeven vrije kunsten, de Artes Libera- les, de wegen die tot kennis lei den, symbolisch weergegeven. Op afbeelding 1: links een rij stude rende jongelui, rechts Gramati- ca. Op afbeelding 2: Rhetorica en Dialectica, (met slang, als sym bool voor spitsvondigheid). Af beelding 3: Arithmetica (met tel- raam) en Geometria (met meetstok). Op afbeelding 4: Astronomia (met sterrenkijker) en Musica (met klokkenspel). Een mooie aanwinst voor de Ne derland-verzamelaars. Israël Afbeelding 5/8 is de jongste Het zal Hagenaars bekend zijn, dat de huidige rector van het Populier-lyceum, drs. De Boer, rector was van het Stuyve- sant-College, eer hij naar Den Haag kwam. Men begon aanvan kelijk met één school voor het hele Antillengebied, een driejari ge cursus, voortbouwend op het reeds bestaande mulo-onderwijs. De proef is geslaagd, want thans zijn er reeds vier middelbare scholen. Behalve het Peter Stuy vesant College (1941), het Radul- phus College (1948), Maria Imma culate College (1949) en Collegio Arubano (1959). De herdenkings- aanwinst van Israël, juweeltjes van uitvoering. In het nieuwe Museum van Israël, in Jeruza lem, heeft men 'n onvoorstelbaar kostbare verzameling antieke schatten bijeengebracht, waaruit we een viertal voor u uitkozen; Afbeelding 5 een ivoren sfinks uit Phoenicië (9e eeuw voor Chr.), afbeelding 6 een stenen menora (7-armige kandelaar) uit de synagoge van Tiberias (2e eeuw), afbeelding 7 een bronzen panter uit Asdod, le eeuw, en afbeelding 8 een gouden drink hoorn uit Perzië, 5e eeuw voor Chr. We blijven in het culturele vlak. België gaf zijn jaarlijkse „Culturele reeks" uit, dit jaar aan oude kloostergebouwen ge wijd. Vier waarden, angstvallig uit elk taalgebied twee en beurte lings eerst Belgique en België. Afbeelding 9: 't minderbroeders- klooster in Luik, afbeelding 10 de Abdy Valdieu in Aubel. Paus Paulus We besluiten met afbeelding 11, van Dahomey, die een ruime serie wijdt aan het bezoek van Paus Paulus, aan de V.N. Paus Paulus op het St. Pietersplein in Rome, de paus in de vergader zaal der Verenigde Naties, zijn vredesboodschap uitsprekend en op onze afbeelding: de paus te midden van de wolkenkrabbers van Manhattan. Ik vrees dat hier meer voorzat het knipoogje naar de dollars der Amerikaanse ver zamelaars, dan vrome verering voor de paus. Jeugdtoernooi In de eerste week van augustus werd te Parijs een wedstrijd gehou den voor jeugd-zestallen waarin gespeeld werd om de zgn. Glor- ncy-Cup. Deze wedstrijd ls van origi ne Brits en oorspronkelijk bestemd voor teams uit Engeland. Schotland, Wales en Ierland. Sinds enkele jaren echter heeft men ook twee continenta le ploegen geïnviteerd uit Neder land en Frankrijk en ditmaal ging men zelfs zover dat de wedstrijd bul ten Engeland gehouden mocht wor den. De Franse schaakbond trad als gastvrouwe op. De cup werd gewon door Engeland, met Schotland op tweede plaats. Het Nederlandse haalde nèt de derde half punt voor Wales. Het plezierig dat aan „ons" eerste oord de Nederlandse jeugdkampioen, de 14-jarige Jan Timman uit Delft, zich bijzonder goed weerde en in feite de beste score van alle eerste- bord-spelers maakte. zelfs een geïmproviseerde speech 1 beste gaf. Uit de partij Jardine—Klaassen. Vijftien jaar geleden vluchtte de ingenieur Herbert Dietz uit het Oostduitse plaatsje Ich- tershausen naar de Bondsrepubliek. Hij was toen 47 jaar. In de buurt van Ravensburg stichtte hij een fabriek, waarin we geen mens zien. In een lange rij staan op haast mans hoge voetstukken draai banken te werken. Wat ze maken zien we niet, omdat het zo klein is, dat hun maandprod'ik- tie in één brief zou kunnen worden ver zonden. Als men door de fabriekshal wandelt, is het niet aan te beve len te hoesten, omdat men anders de produk- tie van een hele dag draaien zo klein van omvang, dat ze in een kinderhand zou passen wel eens zou kunnen wegblazen. Herbert Dietz is thans 62 jaar en fabriceert, bijgestaan döor één en kele man. die de super visie houdt op de pro- duktie en door zijn zoon, in wiens handen de zorg en controle van de machines liggen, de minuscuul kleine ankerpennen, die in horloges gebruikt wor den. Deze pennen zijn, mèt de polshorloges, steeds mikroskopischer geworden en zij zijn met het blote oog nau welijks van een stof kor rel te onderscheiden. Tienduizend van deze pennen wegen 1,7 gram en honderdduizend pas sen in een vingerhoed. De kop heeft een dikte van 0.5 tot 0.8 millime ter en het dunne li chaam omvat precies ééntiende millimeter. Twee van deze pennen zorgen voor de regel matige loop van een horloge. Staaldraad staaldraad; dat wordt van een rol in de draai bank gevoerd. Daarin vindt dan de eigenlijke bewerking plaats, die resulteert in de vor ming van de kop en het lichaam, waarna het eindprodukt met de smeerolie naar bui ten wordt gebracht en door een fijne zeef wordt opgevangen. Elk van deze machines ver vaardigt per minuut tien tot dertig van deze pennen. Elke draai bank werkt tien uren, waarna deze door mid del van een diaman ten steen moet worden bijgeslepen. De produk- tiegang is slechts te controleren door mid del van een mikros- koop, een mikrometer of door projectie. De precisie, die voor deze produktiegang noodza kelijk is, blijkt uit het feit, dat de tolerantie voor deze ankerpennen ligt by één vijfduizend ste millimeter. Correspondentie en oplossingen de heer H. J. 3. Slavekoorde, Go reinetstraat 125, Den Haag. jeugdteam abcdefgb Met de stoutmoedige voortzetting 28. Pxd5! exd5 29. TxgSt hxg8 30 Txgfit Kh7 31. Df5 Kh8 32. Dg4 ont snapte wit met remise. Verdiend niet? Correct of niet? Oplossingen Hieronder volgen de oplossing» J- - -mze rubriek va~ voorgezet ondei a bestuderen". lange diagonaal a8hl bezetten Lxc8 7. Db8 Kh7 8. h4 Remise. Johner bewijst Schachzeitung Schweizerischi i miste daarmee i mooie Dxd8t Kh7 Ld3! Dxd3 4. Lb2 slaat de mataanval niet meer door: Df3 5. Kfl Dd3t 6. Kei De4f en; of 4. Dd2 5. Dd7 Le4 6. De7 De gereedgekomen pennen worden telkens met tienduizend tege lijk op een goudschaal gewogen. De horloge fabrikanten in de Bondsrepubliek zijn de afnemers. Zij gebruiken zeer grote hoeveelhe den van deze pennen: één toonaangevende horlogefabriek alleen al heeft er per jaar 80 miljoen van nodig. De horlogefabrieken geven er de voorkeur aan dit zeer gespecialiseerde werk niet zelf te ver richten. Zij laten het graag aan de vakman over. Met het groeien van het afzetgebied zal het binnenkort nodig zijn meer machines in gebruik te nemen. Dit betekent echter niet, dat de ondernemende inge nieur meer arbeids krachten moet aantrek ken. Drie mensen zijn ruim voldoende om deze miljoenenproduk- tie aan de gang te hou den. van de lange diagonaal moeten i len. Hij begon trouwens goed i Txg4! fxg4 2, DD6t Kg6 i alles zwart zich met den. Ma; Dxb6?? zodat Tafil kon i 3. Lc3ü 3 geweest. Er dreigt abcdefgb Hier werd gespeeld: 28Dg6 29. Lxf3 Txg2t 30. Kfl Lc4t 31. Tfe 2. Wit meende nu uit de narigheid te zijn- Is dat juist? Uit de partij WisePreiasman I A »I AH H&H BI BS® loren Dg7tü Kxg7 5. Pf5t Kg8 6. Phfi i.._ Als zwart op d4 ruilt is na Lxd4 he 4 mat op g7 of h8 eerst recht onpareer baar. En na 3Tc8 volgt 4. Pf5! en dat is afdoende. (3) KuppuswamiKameswaran 1Lxh3? volgde 2. Pe5? Lg4! Pxe5 4. dxe5 Dxe5 5. Pe4 Dh2j 6 Pxe4t 7. Kei Lg3t 8. Lf2 Pxf2 ei gaf het op. Heel mooi, maar wit haj dapper moeten zijn en 2. gx Dxh3 3. Pe5! moeten spelen. Dan ren er twee mogelijkheden: 3. Pxe5 4. dxe5 Lxe5 5. Lf4 Exeö 4. dxe5 PxeS 5. Dl oog v (4) Hecht—Keene. Wit Pd7? en het ging aldui Dxd7 24. Lxf6 Dc6 1 (Hier kon zwart zich door 25. Pe8! 26. Lc3 Pg7! 27. Dg5 fS 28. Dh Ph5! redden, aldus analyses van Lo thar Schmid en Barden) 26. Dh5 Lxf2f 27. Kxf2 Pe4t 28. Pxe4l (Maai dit had de zwartspeler niet 28. gxh5 29. Tglt! Kh7 en zwart streek de vlag. Wit en zelfs fraai. Niettemin overzag hi een veel eenvoudiger en duidelijke winst: 23. Pg4! Pxg4 24. Dxg4 Dc6 25 Td5! exd5 26. Dh4 of zelfs 26. Dh5! 1 Kruiswoord puzzel HORIZONTAAL: 1. plaats in N.-Brabant, 4. doornachtige plant. 8. stand. 12. vreemde munt, 13. hoorn, 14. scheepstros, 15. maanstand, 16. open muziektent. 17. term bij het schaakspel. 18. familielid. 19. latwerk. 21. voorwerp om te snijden. 22. kleur, 24. deel van het skelet, 26. voorschrift. 28. zangstem, 31. visje. 33. pret, 34. plaats in Over- el, 36. muzieknoot, 38. lus, 40. disselraam met twee armen voor paard, 41. turks bevelhebber, 43. myth, figuur, 44 arbeidseen- - '\49. voi - iisscl, 36. muzieknoot, 38. lus, 40. één paard. 41. turks bevelhebber, held. 45. bosneger in Suriname, 47. gei 51. metaalsoort, 53. tegenslag, 55. tussenzetsel. 56. wangen. 58. laag voorzetsel, 50. bijb. figuur, 18. pali. 19 lnsptt. 21. talk. 22 ree. 23. na. 24 aria. 26. e.k.. 27. Amer, 29. enger. 31. aver, 32. ara, 34. ten, 35. ster. 37. glans. 39. nestor. 41. r.o., 42. ook. 43. ned, 45. Leo, 46. cis. 47, re. 48 Samara. 50. maske, 52. glas. 53. abt. 55. sla. 56. raak. 57. Tiber. 60 Perk. 61. nu. 62. Ella. 64. et, 65. ode, 66. Leda, 68. genade, 70. leem, 72. Tódl. 74. titel. 75. Arles. 16. rand. 77. oele. VERTIKAAL: 1. klink. 2. Lena, 3. els, 4. pipa. 6. al. 7. mat. 8. Amoer, 10. op. 11. ichovon op de dorsvloer, 61. verlegen. 62. snoer van een hengel. 64. water in Utrecht. 66. water in N.-Brabant. 68. vis. 69. Nederl. schilder, 70. voorzetsel. 71. gem. in Friesland, 73 stoclspaak. 74. vrijgevig, 75. twijg, 76. vis, 77. dun weefsel VERTIKAAL: 1. landman, 2. hoekbalkon, 3. scheik. element (nfk.), 4. rivier in O.-Azië. 5. stad in Duitsland, 6. vaartuig, 7. na dato (afk.), 8. term bij het schaakspel, 9. rivier in Siberië. 10. zoon van Noach, 11. aanloop. 13. snoer van een hengel. 14. huisdier. 17. dikke boter ham. 20. hoenderachtige vogel. 22. bron. 23. reukhoutboom, 25. op- Sezet, 27. wandtapijt. 28. schuit der noordzeevissers. 29. erwtensoep. treurspel, 32. figuur uit de Trojaanse ooriog, 34. grondslag. 35. hemelgeest. 37. gelijk, 39. vreemde munt, 40 lus. 42. stad in Frank rijk. 48. paard. 48. heks. 51. hoogste punt. 52. wijs. eerwaardig grijsaard (fig.), 54. tovergodin. 56. kolenemmer. 57. water in Limburg, 59. stad ln Italië. 60. eter. 61. korte kous, 63. voorzetsel, 65. zacht, week. aleer. 13. nier, 15. Eire, 17. alk, 20. tint. 25. agenda, 27. aver, 28. brak, 30. ene, 31. atoom, 32. aloë, 33. An. 35. sté. 36. pose, 37. gort, 38. snaak. 40. slabbe, 41. Rika. 44. Ems. 46. Esla. 48. slak. 49. Rai. stele. 60. Pola. 61. net, 63. AdIo. 64. edel. 67. Ada. 69. Ate. 71. me. 73. In. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de Linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing." Er zijn drie prijzen: een van f5.— en twee van f 2.50 ONZE BRIEVENBUS Wat hebben we deze week nog fijn van het mooie weer kunnen genieten, meisjes en jon gens. Zijn we nog een klein beetje bruin ge worden? We krijgen nu toch nog een klein voorraadje vitaminen hoor! Fijn dat de zon ons nog zo heeft verwend. Jammer dat we naar school moeten, maar we hebben toch nog wel tijd genoeg om ervan te profiteren. Misschien krijgen jullie wel zonvrij inplaats van ijs vrijMoed houden maar hoor! Weten we wel dat vrijdag de herfst is begonnen? Nog eventjes en de winter komt al om een hoekje kijken. We zullen hopen dat de zon ons nog een héél poosje komt ver wennen in de herfst. Wat zou dat fijn zijn! Tante Jos zag deze week nog in de trein de haasjes in het weiland springen en bij elkaar wel drie reigers aan de slootkant staan. Leuk! De grotere meisjes en jongens schreven dat ze alweer veel repetities krijgen. Ja, als jc later knap wilt worden moet je heel goed je best doen. Ook zijn er die de afgelopen week diploma hebben gezwom men. Geweldig hoor! Wat waren jullie wel blij met zo'n mooi papiertje in je zak. Als er nu iemand in het water valt hoeven jullie niet aan de kant te blijven staan, zoals zo dikwijls ge beurt, maar springen we vanzelf dadelijk te hulp. Prachtig hoor! Ja, een „heleboel" nichten en neven vroegen wanneer tante Jos nu eigenlijk wel jarig is. Dat duurt nog een heel poosje hoor! Dc datum is 27 oktober. Er waren ook nichtjes die nog eens graag een barbicpatroon- tje in ons hoekje willen zien. Volgende week hoor! Er is dan waarschijnlijk wat meer ruimte over dan nu en kunnen we ons hart ophalen om Iets moois voor haar voor dc winter te ma ken. YVat het wordt verklap ik nog niet hoor! Voor we de brieven gaan be antwoorden komt eerst de oplos sing van de puzzel. A hoort bij 6. B bij 5, C bij 4. D bij 2. E bij 3 en F bij 1. De prijzen krijgen thuisge stuurd: Riek Visser. Den Haag en Wim van der Wel, Rijswijk. Lang zullen ze leven!!! Heleentje Koole, Hanneke de Leeuw van Weenen en Mar- ,ja Stam van harte gefeliciteerdken. Hoe gaat het op school? C»C«C*<»CÉfc*<*ai<3<»C8c*<»C«aK8aSoK8<SiOr<^^ de Nu krijgen de brieven een beurt. Ja als jij een nichtje wil zijn moet je echt trouw schrijven N'icoline Segaar Voorschoten. Je moet alleen schrijven als je letter aan de beurt is hoor! Dat is dan over ongeveer vier We hebben hier weer eens een kruiswoordpuzzel. Dat is een poosje geleden hoor! Jul lie weten toch nog hoe dat gaat? De witte hokjes moeten allemaal ingevuld worden met de namen van de voorwer pen die er omheen staan. Hoe je het moet invullenDat ge ven de pijltjes precies aan. Erg gemakkelijk hoor! De oplossing moet worden in gezonden vóór dinsdag 27 sep tember. Mag jij je kleine zus weieens helpen Ria Schering Lcimui den? Wat heb je allemaal op de handwerkles gemaakt? Doe je het graag? Jij hebt grootse plan nen hoor! Het is een heel mooi beroep. Ben je al aan je B be gonnen? Nou en of tante Jos een fijne vakantie heeft gehad. Prachtig dat jullie nu zangles krijgen Conny Spaans Scheve- ningen. Welke versjes heb je allemaal geleerd? Dwingelo is mooi hoor! Ben je nog in de bossen van Spier geweest? Fijn dat ik nu weer een brief va kreeg. Jij gaat al vroeg naar school Anneke Steenstra Den Haag. Heb jij veel vriendinnen? Je schreef helemaal niet of je nog meer zusjes en broertjes hebt. Mmm, wat heb jij van de bra men gesmuld. Heb je veel knik kers? Dat is zeker lang geleden dat ik van jou een brief kreeg Kit ty Storm Katwijk aan Zee. Niet meer zolang wachten hoor! Prachtig dat jij zwemles krijgt. Allemensen wat ben jij veel uit geweest. Was het vuurwerk mooi? Kasteel Duivenvoorde is toch in Voorschoten? Maak jij dikwijls een duinwandeling? Natuurlijk mag jij een nicht je worden Anneke Tuit Schcvc- ningen. Hartelijk welkom bij de nichten en neven hoor! Wat maakte jij de brief mooi. Jij kan nog eens fijn een duik men in de grote zee. Wat zal jouw Barbie deftig zijn. Knap hoor dat je het zelf hebt ge maakt. Is het donderdag groot feest geweest? Had jij mooie slingers gemaakt? Hoe veel jaar is jouw kleine broer? Ook jij mag een neefje den Piet Tuit Schevcningen. Hartelijk welkom hoor bij de nichten en neven. Wanneer ben jij jarig, Piet? Heb jij zoveel soldaatjes? Bedankt voor je versjes hoor! Jammer dat ze niet geschikt zijn voor ons hoek je. De volgende keer beter, hoor! Hoe is het met jouw kleine broer Kees Verbaan Schevcnin gen? Is hij weer beter? Hoe kwam het allemaal? Is het woensdag groot feest geweest? Heb jij nog iets gewonnen? Wat maakte jij een prachtige tekening! Hartelijk bedankt hoort Geweldig dat jij in de winter ook kan blijven zwemmen, Eri ca Vermeij Zoetermeer. Fijn dat het zo goed gaat. Wil jij een nichtje worden? Dan moet je trouw schrijven als je letter aan de beurt is hoor! Prachtig dat het zo goed gaat op school. Jullie meester is maar een grap jas hoor! Fijn dat ik weer eens een briefje van jou kreeg Robbie Vermeij Zoetermeer. Dat is lang geleden. Ik dacht werke lijk dat jij tante Jos een klein beetje aan het vergeten was. Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je al een lange ver langlijst gemaakt? September is voor jou wel een feestmaand Nelleke Ver- weij Pijnacker. Zijn ze alle maal fijn verwend? Leuk dat jouw zus zo dikwijls komt. Mag je de baby weieens eventjes vasthouden? Heerlijk dat je nog zo hebt kunnen zwemmen. Bedankt voor* je mooie versje hoor! Als je er nogeens één hebt schrijf je het dan de vol gende keer? Gerda hartelijk ge groet hoor! Wat is het verschrikkelijk lang geleden dat ik van jou een brief kreeg EHy Verwijs Scheve- ningen. Hoe komt dat? Je gaat tante Jos toch zeker niet verge ten? Is het woensdag groot feest geweest? Heb jij een fijne verjaardag gehad? Je schrijft er niets over. Hoe komt dat? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief van jou hoor! Nel- Zwaluwentrek Sjiep-sjiep! Wij zwieren En zwaaien Wij slieren En draaien Wij keren En scheren In pijlsnelle vlucht Door de lucht! Wij vinden De winden Te koud voor ons spel..., Te stout en te'fel Wij moeten U groeten Want daar komt de wind! Laat de klokken maar Een mooi versje vinden jullie niet? Tante Jos is in de Achterhoek, ">p de Veluwe en op Goeree en Overflakkee geweest, Marjolein Visser Den Haag. Hoe vind jij dat? Nou en of het mooi weer was. Fijn dat je al een vriendin hebt op de nieuwe school. Heb je mooie planten in Overvoorde kunnen vinden? Heerlijk dat je nu nog gymnastiek buiten hebt. Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag, Rick Visser Den Haag. Jij boft maar met zoveel moois. Wat zal jij nu fijn kunnen spelen. Heb je al veel gevlie gerd? Wat heb jij genoten in de dierentuin. Nou, ik vind het ook maar een vieze aap hoor! Zo moeilijk is het toch niet om noten te leren, Hans de Visser Rijnsburg? Tante Jos heeft ze vroeger ook geleerd hoor! Leuk dat je al wat versjes majj spelen. Nou en of tante Jos fijn is uitge weest. Jij boft maar dat je zo fijn bij je vriend kan spelen. Prachtig dat iij nu ook nog aan het logeren bent. Wat ben jij verschrikkelijk ver wend op je verjaardag Elly Voois Ter Heljde. Wat zal jij nu icn gezellige kamer hebben. Prachtig dat mamma jou en je vriendinnen zo heeft verrast. Zijn de boekjes mooi? Hoe gaat het op school? -- Wat ben jij een bofferd dat je maar een nieuwe fiets hebt ïkregen Win? van der Wel Ijswijk. Rüd' nij goed? Fijn iat je zo bent verwend op je verjaardag. Is jouw moeder weej oeter? Heb je al mooie huisjes gemaakt? Heerlijk dat jij zo dik- wijls kan gaan zwemmen. Be dankt voor je tekening hoor! Je hoeft alleen maar te schrij- weer nog naar het strand ge weest? Hoe is het met de goudvis sen? Fijn dat het zo goed gaat op Scheveningen? Jij bofte dat je een vrije dag kreeg. Wat was het mooi weer! Geweldig dat jij al zoveel tafels hebt geleerd Wat zal jij knap worden! Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Joke Zweers Delft. Ik verwacht dan een lange brief van jou hoor! Prachtig dat jij de brief zelf hebt geschre ven Elly van Zwieten Hazerswou- Je. Wil jij een nichtje worden? Schrijf je dan de volgende keer? Jij bent maar een bofferd dat je zo'n mooie nieuwe overgooier hebt gekregen. Welke kleur is het? Fijn dat jij al twee diplo ma's hebt. Wat zal jij rijk wor den als je pappa zo goed blijft helpen. JIJ was tante jos dus echt een ■dein beetje aan het vergeten Marja van Zwieten Hazerswou tig zijn. Prachtig dat jij elke daj het paard in 'f land mag bren gen. Heeft het al een mooie naam gekregen? Fijn dat jij Wat heeft ons aapje een i driet, meisjes en jongens! De meesten van jullie zijn ïilJ de vakantie naar de dierentuiifc geweest. lu Veel van jullie schreven ten^e] minste aan tante Jos, dat deH apen zo netjes aan tafel kondeiij, eten. Op deze foto zien we dat hetd aapje echt huilt omdat z% kroes leeg is. Hij heeft notabei ne zelf een gedeelte over dfih tafel gegooid. Dom hoor! ZoVy\ hij nog een beetje melk fcri>+v gen? amma en pappa zo goed helpt! Schrijf jij voortaan als je let-r. ._r aan de beurt is Freek Ypma" Den Haag? Ik venvacht dan echt]" lange brief hoor! klein beetje schrijven geleerd!|< Hoe vind iij het op de grotr «chooi? - Meisjes en jongens dc brleven-f bus ls helemaal leeg. Zorgen jul-j oor een volle? De lettersjt A t/m D zijn aan de beurt. '«vt I

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 16